Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-19, 18:46   #3181
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R

1. 2 kromki chleba razowego, 2 plastry wędliny, jajko sadzone (x2), jabłko
2. Wafel ryżowy, jajko na twardo
3. Mała sałatka salad story z kuraczkiem i kromką razowca
4. Sok marchwiowy jednodniowy, wafel ryżowy
5. 2 kromki chleba żytniego, 1 parówka drobiowa, 2 plastry wędliny, tofu, ogórek, pomidor; jabłko; kawa
6. Herbata, herbata z miodem, herbata... - cały czas chora
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 20:13   #3182
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R

I: Koktajl: owsianka, otreby orkiszowe, zarodki przenne, garstka mlodego szpinaku, garstka kiełków, jogurt naturalny, gruszka, banan
II: Naleśnik z razowej mąki z farszem (kurczak grillowany, duszone pieczarki, por, marchewka, pietruszka, przyprawy)
III: Łyżka masła orzechowego (90%)
IV: Połówka wędzonej makreli z brukselką i kromką chleba rzytnio-orkiszowego
V: Serek wiejski ze szczypiorkiem i cebulą
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 20:35   #3183
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Uuu
zabiegane, straszny tydzień

1. Owsianka na mleku z siemieniem lnianym, połową serka homogenizowanego, kawałkiem banana, kiwi, suszoną żurawiną i prażonymi wiórkami kokosa.

2. Bułka dyniowa z pieczonym kurczakiem, fetą i czarnymi oliwkami.

Przekąska: paczka sucharków z kminkiem

3. Razowe tagiatelle z kawałkami piersi kurczaka, sosem pomidorowym, cukinią i pieczarkami; surówka (kapusta pekińska, pomidory, papryka, ogórki).

Kawa z mlekiem

4. Dwie kromki razowca z masłem orzechowym, twarogiem i dżemem borówkowym.

Pewnie jeszcze jakaś kawa wpadnie przy nauce w nocy
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 21:28   #3184
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
Uuu
zabiegane, straszny tydzień

1. Owsianka na mleku z siemieniem lnianym, połową serka homogenizowanego, kawałkiem banana, kiwi, suszoną żurawiną i prażonymi wiórkami kokosa.

2. Bułka dyniowa z pieczonym kurczakiem, fetą i czarnymi oliwkami.

Przekąska: paczka sucharków z kminkiem

3. Razowe tagiatelle z kawałkami piersi kurczaka, sosem pomidorowym, cukinią i pieczarkami; surówka (kapusta pekińska, pomidory, papryka, ogórki).

Kawa z mlekiem

4. Dwie kromki razowca z masłem orzechowym, twarogiem i dżemem borówkowym.

Pewnie jeszcze jakaś kawa wpadnie przy nauce w nocy
No, nareszcie coś normalnego pośród tych nudnych wieśniaków na noc i mikroporcji zalewających ten wątek.... Dopalacz w formie treściwego, zdrowego i smacznego jedzonka jest, więc nauce i zabieganiu stawiasz czoła z głową.


Dzisiejsze U pilnej studentki

I Owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na półtłustym mleku z kawą zbożową: z pomarańczą, serkiem homo, orzechami włoskimi i miodem wielokwiatowym
II 2 kromki ziarnistego razowca z masłem orzechowym crunchy i dżemem truskawkowo-rabarbarowym
Do kawy: pasek gorzkiej czekolady
III Zupa ogórkowa z rozkłóconymi jajami, mięsem z żeberek wieprzowych, marchwią, selerem, pietruszką, ziemniakami i ziołami (+ dokładka)
Przekąska: jabłko
IV 2 kromki chleba graham z polędwicą sopocką i chrzanem żurawinowym / serem cheddar / serem gorgonzola / serem taleggio; rzodkiewki

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: biała z liczi i imbirem, zielona z acai i winogronem, rooibos z ziołami i cynamonem
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 21:37   #3185
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dzisiejsze bardzo zapracowane R


I owsianka (5 łyżek płatków, szklanka mleka, garść słonecznika, suszonego ananasa, śliwki, gruszki, daktyli, pół banana, orzechy włoskie)

II kanapka chleba słonecznikowego z białym serem i pomidorem

III duzy talerz makaronu z sosem pieczarkowym z piersią kurczaka + marchew tarta


dłuuuugo dłuuugo nic

IV pół wędzonej makreli.
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 23:46   #3186
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
IV 2 kromki chleba graham z polędwicą sopocką i chrzanem żurawinowym / serem cheddar / serem gorgonzola / serem taleggio; rzodkiewki

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: biała z liczi i imbirem, zielona z acai i winogronem, rooibos z ziołami i cynamonem
Co to za chrzan żurawinowy?
No i te herbatki? Gdzie kupujesz, co to za jakie?
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 07:05   #3187
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez sayurii Pokaż wiadomość
Co to za chrzan żurawinowy?
No i te herbatki? Gdzie kupujesz, co to za jakie?
Ten akurat jest firmy Rolnik, w słoiczku. Wiem, że inne firmy też produkują. Pisałam o nim parę stron wcześniej . Ma trochę chemii, ale od czasu do czasu nie zaszkodzi. Myślę, że z powodzeniem można by w domu spróbować coś takiego wyrzeźbić, w zdrowszej formie. Fajne połączenie smaków.

Biała to Lipton piramidki, zielona jest marki Tesco (jedna z moich ulubionych saszetkowych herbat!), a ta ziołowa jest z Biedronki . Jak widać, zero filozofii .

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
Dzisiejsze bardzo zapracowane R


I owsianka (5 łyżek płatków, szklanka mleka, garść słonecznika, suszonego ananasa, śliwki, gruszki, daktyli, pół banana, orzechy włoskie)

II kanapka chleba słonecznikowego z białym serem i pomidorem

III duzy talerz makaronu z sosem pieczarkowym z piersią kurczaka + marchew tarta


dłuuuugo dłuuugo nic

IV pół wędzonej makreli.
Nie wierzę, że po tym "dłuuuugo, dłuuuugo nic" zaspokoiłaś głód połową makreli! Nawet jeśli zdarzyła Ci się długa przerwa między posiłkami, trzeba było zjeść porządną kolację!Spanie z burczącym brzuchem i spalanie przez noc mięśni nie jest ok....
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 07:34   #3188
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje U na P

sniadanie
2 kromki chleba rrazowego grube
jedna z plastrem gouda,szynka,maslem,pomid orem
jedna z serem rozrobionym swojskim
10wloskich

II
500ml mleka +3 lyzki manny+banan+ lyzka migdalow

obiad
talerz zupy na zeberkach,zabielanej z maka,z fasola ziemniakami,marchwia,kurc zakiem i zasmazka

podwieczorek
ogromne jablko+kromka razowca z 2 plastrami szynki,rukola,serem gogonzola ,podpiekane

kolacja
250g twarogu poltlustego
polowa makreli w pomidorach
polowa serka moj ulubiony
2 kromki razowca

8 h na tylku w szkole
pol h spaceru
20przysiadow
20krecen tulowiem
20sklonow bocznych
20unoszen pupy
20wymachow nog
20przysiadow do 45 stopni
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 07:56   #3189
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R: po napadowe

Ś: musli ( 80 g) orzechowe bio bez cukru i bez dodatków naturalne ( skład tak czysty, że jeszcze takiego nie widziałam ) z gorącym mlekiem 1, 5 % tł. z wkrojonym bananem, borówkami amerykańskimi i orzechami ( 5szt. ) macadamia; kawa parzona z mlekiem
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia razowego z ziarnami z masłem, sałatą lodową, łopatką pieczoną domową i kawałkiem awokado; 1 pomidorek mały; kawa parzona z mlekiem
P1. ( przekąska nr 1. )- jabłko; surowa marchewka
O: ryż brązowy; brokuły gotowane polane łyżką oliwy z oliwek; udko gotowane z kurczaka duże
1 h- program orbitrek
K: kromka chleba zdrowie życia z camembertem, świeżą bazylią i suszonymi pomidorami; twaróg 150 g ( czy nie za dużo twarogu ) z 2 łyżkami śmietany 12 % ukwaszonej i połową ogórka świeżego; posypane łyżeczką pestek dyni; czarne oliwki ( 5 szt. )
1 h trening siłownia

i jak? mam szansę schudnąć? bo już była waga prawie ok, ale w ostatnim miesiącu przez kompulsy nabrałam ciała
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 08:28   #3190
ZaczarowanaSkarpetka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: z fotelika
Wiadomości: 196
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Wklejam swoje kulejące R, ponieważ od wczoraj zaczęłam się odchudzać:

1. Kromka pszennego chleba z białym serkiem, dwie kawy z mleczkiem (przed zakupami, pustki w lodówce)
2. bułka grahamka z sałatą lodową, wędzonym łososiem, ogórkiem, bazylią
szklanka soku pomarańczowego
garść orzechów laskowych
miseczka zielonych winogron
pół batonika fitness
banan
kawa z mleczkiem
3. filet z łososia (70 g) smażony na oleju, pół puszki groszku, pół puszki kukurydzy, 150 g (po ugotowaniu) makaronu pełnoziarnistego, posypane dużą ilością żółtego sera
garść orzechów laskowych
batonik fitness na deser
4. 150 g czarnych oliwek, serek naturalny homogenizowany 150 g, zbożówka z mlekiem
5. serek wiejski 200 g, ogórek, kilka łyżek sałatki śledziowej

W nocy spieprzyłam (czy bardzo??), ponieważ zjadłam batonika fitness i banana.

Razem jakieś 1700 kcal.

I jak?
ZaczarowanaSkarpetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 08:55   #3191
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
R: po napadowe

Ś: musli ( 80 g) orzechowe bio bez cukru i bez dodatków naturalne ( skład tak czysty, że jeszcze takiego nie widziałam ) z gorącym mlekiem 1, 5 % tł. z wkrojonym bananem, borówkami amerykańskimi i orzechami ( 5szt. ) macadamia; kawa parzona z mlekiem
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia razowego z ziarnami z masłem, sałatą lodową, łopatką pieczoną domową i kawałkiem awokado; 1 pomidorek mały; kawa parzona z mlekiem
P1. ( przekąska nr 1. )- jabłko; surowa marchewka
O: ryż brązowy; brokuły gotowane polane łyżką oliwy z oliwek; udko gotowane z kurczaka duże
1 h- program orbitrek
K: kromka chleba zdrowie życia z camembertem, świeżą bazylią i suszonymi pomidorami; twaróg 150 g ( czy nie za dużo twarogu ) z 2 łyżkami śmietany 12 % ukwaszonej i połową ogórka świeżego; posypane łyżeczką pestek dyni; czarne oliwki ( 5 szt. )
1 h trening siłownia

i jak? mam szansę schudnąć? bo już była waga prawie ok, ale w ostatnim miesiącu przez kompulsy nabrałam ciała
Tak lubiłam Twoje jedzenie, a ostatnio Twoje posty coraz bardziej mi zajeżdżają KZ . Kompulsy, wyliczanie sobie, presja na zrzucenie tych kilku kilo... A podobno chcesz mieć dziecko? A podobno chcesz odzyskać okres?

Cytat:
Napisane przez ZaczarowanaSkarpetka Pokaż wiadomość
Wklejam swoje kulejące R, ponieważ od wczoraj zaczęłam się odchudzać:

1. Kromka pszennego chleba z białym serkiem, dwie kawy z mleczkiem (przed zakupami, pustki w lodówce)
2. bułka grahamka z sałatą lodową, wędzonym łososiem, ogórkiem, bazylią
szklanka soku pomarańczowego
garść orzechów laskowych
miseczka zielonych winogron
pół batonika fitness
banan
kawa z mleczkiem
3. filet z łososia (70 g) smażony na oleju, pół puszki groszku, pół puszki kukurydzy, 150 g (po ugotowaniu) makaronu pełnoziarnistego, posypane dużą ilością żółtego sera
garść orzechów laskowych
batonik fitness na deser
4. 150 g czarnych oliwek, serek naturalny homogenizowany 150 g, zbożówka z mlekiem
5. serek wiejski 200 g, ogórek, kilka łyżek sałatki śledziowej

W nocy spieprzyłam (czy bardzo??), ponieważ zjadłam batonika fitness i banana.

Razem jakieś 1700 kcal.

I jak?
Kilka prostych wskazówek na początek

Po pierwsze - za dużo nabiału. Super, że jesz ryby, ale pomyśl o jajkach i mięsie, lub o źródłach białka roślinnego, które stosować będziesz w zamian za ten nadmiar nabiału.

Po drugie - po co Ci te batoniki fitness? Jest wiele zdrowszych przekąsek. Nawet sama możesz upiec takie batoniki!

Po trzecie - pierwsze śniadanie jest jak dla mnie o wieeele za małe. Co to jest jedna kromka? Na pewno nie da wystarczającego kopa energii potrzebnej nam z rana.

Duży plus, że nie uciekasz od stosowania jakże istotnych dla nas tłuszczy!

Dużo masz do zrzucenia? Ćwiczysz? Powodzenia!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 09:02   #3192
ZaczarowanaSkarpetka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: z fotelika
Wiadomości: 196
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Dużo masz do zrzucenia? Ćwiczysz? Powodzenia!
Dzięki , oj dużo - 83 kg przy 160 cm. Ostatnio byłam unieruchomiona (noga w gipsie), wczoraj mi zdjęli i postanowiłam się za siebie wziąć. Na początek zrobiłam duże zakupy. Mam nadzieję, że mi się uda. Po bulimii utyłam kiedyś 35 kg i tak zostało. Na razie nic nie ćwiczę.

Edytowane przez ZaczarowanaSkarpetka
Czas edycji: 2013-03-20 o 09:22
ZaczarowanaSkarpetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 09:12   #3193
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Tak lubiłam Twoje jedzenie, a ostatnio Twoje posty coraz bardziej mi zajeżdżają KZ . Kompulsy, wyliczanie sobie, presja na zrzucenie tych kilku kilo... A podobno chcesz mieć dziecko? A podobno chcesz odzyskać okres?


P
nie nie. ja nie liczę, ja nie patrzę na to, że mały, duży, czy pół. tak wyszło, broń boże nie liczę kalorii, porcje jem solidne i ilościowo i jakościowo bardzo dobrze. tylko wpadłam w taki wir, że jedno przeczy drugiemu i napinam się, bo mam mętlik w głowie- chcę a nie chcę, muszę, a nie mogę, chciałabym, a nie zrobiłam, mam złe wyniki, ale chcę dziecko, nie mam okresu, ale po mimo wkładu by go odzyskać nie ma itp. a wszystko wiążę się z tym, że jedno przeczy drugiemu, jedno nie zgadza się z drugim itp. ale nie nie kz to nie nie doprowadzę się do stanu wycięczenia i aż takiego punktu choroby.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 10:20   #3194
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
nie nie. ja nie liczę, ja nie patrzę na to, że mały, duży, czy pół. tak wyszło, broń boże nie liczę kalorii, porcje jem solidne i ilościowo i jakościowo bardzo dobrze. tylko wpadłam w taki wir, że jedno przeczy drugiemu i napinam się, bo mam mętlik w głowie- chcę a nie chcę, muszę, a nie mogę, chciałabym, a nie zrobiłam, mam złe wyniki, ale chcę dziecko, nie mam okresu, ale po mimo wkładu by go odzyskać nie ma itp. a wszystko wiążę się z tym, że jedno przeczy drugiemu, jedno nie zgadza się z drugim itp. ale nie nie kz to nie nie doprowadzę się do stanu wycięczenia i aż takiego punktu choroby.
Mętlik w głowie nie jest mi obcy... Wiem, że ciężko jest wyluzować i nie popadać w skrajności... Słuchaj, ginekolog nie chciał Ci poprowadzić porządnej terapii hormonalnej? Przez problemy hormonalne też na pewno mocniej odczuwasz te wahania nastrojów! Ja nie mam naturalnych cykli, ale moja doktor na USG zawsze widzi zdrowe jajniki z pęcherzykami w różnych stadiach rozwoju i gdybym chciała mieć dziecko, poprowadziłaby mnie też hormonalnie w tym celu... Na pewno porządnie się przebadałaś? Samymi tłuszczami w diecie okresu sobie nie przywrócimy. Bardzo intensywne ćwiczenia też Ci w tym nie pomogą.
Przepraszam za dość chaotyczną odpowiedź, ale się trochę spieszę.

Cytat:
Napisane przez ZaczarowanaSkarpetka Pokaż wiadomość
Dzięki , oj dużo - 83 kg przy 160 cm. Ostatnio byłam unieruchomiona (noga w gipsie), wczoraj mi zdjęli i postanowiłam się za siebie wziąć. Na początek zrobiłam duże zakupy. Mam nadzieję, że mi się uda. Po bulimii utyłam kiedyś 35 kg i tak zostało. Na razie nic nie ćwiczę.
Zwiększona aktywność fizyczna, stopniowo - powinna bardzo Ci pomóc! No i musisz bardzo uważać, skoro miałaś problemy z ED... Dlatego tym bardziej pilnuj, żeby Twoje posiłki - pomimo tego, że redukcyjne - były treściwe i sycące.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 10:26   #3195
aszer
Raczkowanie
 
Avatar aszer
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
R: po napadowe

Ś: musli ( 80 g) orzechowe bio bez cukru i bez dodatków naturalne ( skład tak czysty, że jeszcze takiego nie widziałam ) z gorącym mlekiem 1, 5 % tł. z wkrojonym bananem, borówkami amerykańskimi i orzechami ( 5szt. ) macadamia; kawa parzona z mlekiem
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia razowego z ziarnami z masłem, sałatą lodową, łopatką pieczoną domową i kawałkiem awokado; 1 pomidorek mały; kawa parzona z mlekiem
P1. ( przekąska nr 1. )- jabłko; surowa marchewka
O: ryż brązowy; brokuły gotowane polane łyżką oliwy z oliwek; udko gotowane z kurczaka duże
1 h- program orbitrek
K: kromka chleba zdrowie życia z camembertem, świeżą bazylią i suszonymi pomidorami; twaróg 150 g ( czy nie za dużo twarogu ) z 2 łyżkami śmietany 12 % ukwaszonej i połową ogórka świeżego; posypane łyżeczką pestek dyni; czarne oliwki ( 5 szt. )
1 h trening siłownia

i jak? mam szansę schudnąć? bo już była waga prawie ok, ale w ostatnim miesiącu przez kompulsy nabrałam ciała
Nie masz szans schudnąć w ten sposób. Przykro mi to stwierdzić, ale Twoje wpisy nie powinny widnieć w tym wątku. Przychodzą tu dziewczyny, które o odchudzaniu nie mają pojęcia i będę myśleć, że godzina orbitreka i godzina treningu siłowego dziennie to nadal za mało, bo Ty na tym przecież nie chudniesz. Jestem ciekawa jaka jest jakość Twoich ćwiczeń, bo po długości stwierdzam, że marna. Mam nadzieję, że się leczysz. A skoro to jest wątek Nasze Codzienne JADŁOSPISY to naprawdę mogłabyś darować sobie kolejne posty o tym ile to GODZIN nie przejechałaś na orbitreku. To jest po prostu paranoja. W dodatku zupełnie żadne rady do Ciebie nie trafiają, ciągle to samo.

edit: i to wyliczanie, że zjadłaś 5 orzechów...
__________________


Edytowane przez aszer
Czas edycji: 2013-03-20 o 10:27
aszer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 10:36   #3196
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Nie wierzę, że po tym "dłuuuugo, dłuuuugo nic" zaspokoiłaś głód połową makreli! Nawet jeśli zdarzyła Ci się długa przerwa między posiłkami, trzeba było zjeść porządną kolację!Spanie z burczącym brzuchem i spalanie przez noc mięśni nie jest ok....
spanie? no o normalnym śnie mogę w pracy pomarzyć:P to są raczej drzemki. Nie byłam w sumie nawet bardzo głodna.

Gorzej bo dzisiaj będzie kiepsko, bo coś brzzuch mnie rozbolał... sama nie wiem czemu. Owsianke tylko zjadłam.
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 11:04   #3197
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

moje R, nie wiem czy nie jem za dużo
I:
dwie kanapki z dwoma jajkami, koktajl z 3 kiwi i jednego banana + mleko
w międzyczasie jabłko
II: kasza gryczana, mięso mielone, cukinia, marchewka z groszkiem
III: połowa melona, serek wiejski z orzechami, pestkami słonecznika, kiwi
IV: koktajl z ananasem, na mleku, kanapka z serkiem białym, szynką, pomidorem, sałatą
V: 2 parówki (ale bardzo dobre jakościowo, ze sprawdzonego źrodła ), kanapka z szynką, papryką, sałatą

do picia: kawa zbożowa, zielona herbata, litr wody, herbata rooibos, melisa.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 12:06   #3198
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Wczorajsze zabiegane R
[coś wszyscy tutaj zabiegani ostatnio...]

Ś: owsianka+2 jajka+sok jabłkowy
jogurt naturalny Bio;
3 łyżki płatków owsianych;
3 łyżeczki liofilizowanych acai;
4 ziarna kakao;
2 łyżeczki maca;
2 łyżeczki chia;
odrobinka syropu z agawy;
+ 2 jajka na twardo;
+ szklanka soku, nie z koncentratu

IIŚ: grahamka z wędzonym łososiem+sok warzywny
grahamka;
wędzony łosoś;
avocado;
pomidor;
+ szklanka soku Tymbark Vega

O: jedzenie na mieście
wegańska musaka (ziemniaki+bakłażan+zielo na soczewica+sos pomidorowy+ser roslinny+cebulka+siemię lniane);
+ kasza z marchewką, ogórkiem kiszonym, koperkiem i chyba jogurtem;
+ surówka z czerwonej kapusty;
+ surówka z selera naciowego
;
+ kawa pięciu przemian

P: szklanka piwa Guinness+chipsy warzywne

K: 2 bruschetty+koktajl

2 ciabatty przekrojone na pół;
2 połówki z włoską oliwą, czosnkiem, mozzarellą, suszonymi pomidorami i bazylią;
2 połówki z włoską oliwą, papryczką chilli, normandzkim serem pleśniowym, świeżym pomidorem i bazylią;
+ koktajl z kiwi, jabłka, selera naciowego i spiruliny


+ woda, pu-erh, zielona herbata

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2013-03-20 o 12:11
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 12:22   #3199
Sylwia16_
Zadomowienie
 
Avatar Sylwia16_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R
1. śniadanie - 4 kromki chleba razowego + trochę masła + szynka + sałata lodowa + pomidor + szczypior + ogórek (jem 2 kromki co dwie godziny tzn takie jakby pierwsze i drugie śniadanie w szkole)
2. pierś z kurczaka(tak ok. pół połowy podwójnej piersi) + jogurt naturalny + curry + marchewka + ziemniaki
3. to samo co wyżej
cwiczenia
4. omlet z 2 jajek + 2 łyżki mąki żytniej + płaska łyżka cukru + łyżka kakao
5. serek wiejski ze szypiorkiem
do picia woda i herbata z pokrzywy
Proszę o ocenę
__________________

Te ostanie trzy cztery powtorzenia, to jest to co powoduje że mieśnie rosną. Ten moment bólu odziela mistrzów od ludzi którzy nimi nie są. Tego własnie barkuje wiekszości ludzi, determinacji aby powiedzieć nie ważne co się stanie, przejdę przez ten ból.
bez słodyczy 0/20
Sylwia16_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 14:40   #3200
aszer
Raczkowanie
 
Avatar aszer
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Wczorajsze zabiegane R
[coś wszyscy tutaj zabiegani ostatnio...]

Ś: owsianka+2 jajka+sok jabłkowy
jogurt naturalny Bio;
3 łyżki płatków owsianych;
3 łyżeczki liofilizowanych acai;
4 ziarna kakao;
2 łyżeczki maca;
2 łyżeczki chia;
odrobinka syropu z agawy;
+ 2 jajka na twardo;
+ szklanka soku, nie z koncentratu

IIŚ: grahamka z wędzonym łososiem+sok warzywny
grahamka;
wędzony łosoś;
avocado;
pomidor;
+ szklanka soku Tymbark Vega

O: jedzenie na mieście
wegańska musaka (ziemniaki+bakłażan+zielo na soczewica+sos pomidorowy+ser roslinny+cebulka+siemię lniane);
+ kasza z marchewką, ogórkiem kiszonym, koperkiem i chyba jogurtem;
+ surówka z czerwonej kapusty;
+ surówka z selera naciowego
;
+ kawa pięciu przemian

P: szklanka piwa Guinness+chipsy warzywne

K: 2 bruschetty+koktajl

2 ciabatty przekrojone na pół;
2 połówki z włoską oliwą, czosnkiem, mozzarellą, suszonymi pomidorami i bazylią;
2 połówki z włoską oliwą, papryczką chilli, normandzkim serem pleśniowym, świeżym pomidorem i bazylią;
+ koktajl z kiwi, jabłka, selera naciowego i spiruliny


+ woda, pu-erh, zielona herbata
UWIELBIAM Twoje jadłospisy
__________________

aszer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:00   #3201
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cześć bardzo proszę o pomoc w zmianie diety.
piszę tutaj pierwszy raz, a zmobilizował mnie fakt że ćwicze od ponad 3 miesięcy regularnie ( 5-6 razy w tygodniu, obecnie Shred30 Gillian, wcześniej to róznie: mel b, chodakowska, steper, interwały) ok 35-60 min dziennie a nie ma żadnych efektów
nie mam nadwagi, dlatego nie zalezy mi na redukcji wagi, ale na zmniejszeniu cm w udach, brzuchu i wyrzezbieniu delikatnym ciała. Myslałam że wystarczą mi ćwiczenia, żeby chodziaż trochę zmienić ciało ale chyba jednak nie. Czytając Wasze jadłospisy i zasady diety stwierdzam że w mojej diecie jest za mało białka.
Mam 174 cm i ważę ok 60 kg. Przykładowe wymiary: talia- 69 cm, biodra- 96 cm, udo-55 cm.
Obecnie nie pracuję, większość dnia spędzam w domu.

Przykładowy jadłospis:

I Śniadanie
1)prawie codziennie jem owsiankę z owocami + otręby + rodzynki, zurawina, czasami kostka gorzkiej czekolady
lub
2) jajecznica z dwóch jajek + bułka z ziarnami + żółty ser/ biały ser + pomidor/ogórek/papryka/kiełki

II śniadanie
1) owoce: banan, jabłko lub pomarańcza, czasami cos słodkiego ( głównie w weekendy)

Obiad:
jem mało ziemniaków, makaran tylko pełnoziarnisty, ryż brązowy
1)filet z kurczaka smazony + warzywa
lub
2) zupy warzywne
lub
3) na słodko: naleśniki, pierogi ( raz na 2 tygodnie)
lub
4) spaghetti
lub
5) zapiekanki: makaron+ warzywa

Podwieczorek
przewaznie owoce lub koktajl jogurtowo-owocowo-warzywny lub orzechy włoskie

Kolacja

jesli zjem pozno obiad to nie jem kolacji, a przewaznie są to kanapki lub bułka - z serem zółtym, białym, wędliną, pasztetem + warzywa lub z masłem orzechowym, dżemem.

W ciagu dnia piję tylko wodę, herbaty zielone, czerwone, owocowe, ziołowe, kawy nie piję.
Mleko lubię ale staram się ograniczać.
__________________
Nasz dzień: 18.08.2012
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:29   #3202
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez morelka1987 Pokaż wiadomość
Cześć bardzo proszę o pomoc w zmianie diety.
piszę tutaj pierwszy raz, a zmobilizował mnie fakt że ćwicze od ponad 3 miesięcy regularnie ( 5-6 razy w tygodniu, obecnie Shred30 Gillian, wcześniej to róznie: mel b, chodakowska, steper, interwały) ok 35-60 min dziennie a nie ma żadnych efektów
nie mam nadwagi, dlatego nie zalezy mi na redukcji wagi, ale na zmniejszeniu cm w udach, brzuchu i wyrzezbieniu delikatnym ciała. Myslałam że wystarczą mi ćwiczenia, żeby chodziaż trochę zmienić ciało ale chyba jednak nie. Czytając Wasze jadłospisy i zasady diety stwierdzam że w mojej diecie jest za mało białka.
Mam 174 cm i ważę ok 60 kg. Przykładowe wymiary: talia- 69 cm, biodra- 96 cm, udo-55 cm.
Obecnie nie pracuję, większość dnia spędzam w domu.

Przykładowy jadłospis:

I Śniadanie
1)prawie codziennie jem owsiankę z [COLOR="Red"]owocami + otręby + rodzynki, zurawina, czasami kostka gorzkiej czekolady[/COLOR]
lub
2) jajecznica z dwóch jajek + bułka z ziarnami + żółty ser/ biały ser + pomidor/ogórek/papryka/kiełki

II śniadanie
1) owoce: banan, jabłko lub pomarańcza, czasami cos słodkiego ( głównie w weekendy)

Obiad:
jem mało ziemniaków, makaran tylko pełnoziarnisty, ryż brązowy
1)filet z kurczaka smazony + warzywa
lub
2) zupy warzywne
lub
3) na słodko: naleśniki, pierogi ( raz na 2 tygodnie)
lub
4) spaghetti
lub
5) zapiekanki: makaron+ warzywa

Podwieczorek
przewaznie owoce lub koktajl jogurtowo-owocowo-warzywny lub orzechy włoskie

Kolacja

jesli zjem pozno obiad to nie jem kolacji, a przewaznie są to kanapki lub bułka - z serem zółtym, białym, wędliną, pasztetem + warzywa lub z masłem orzechowym, dżemem.

W ciagu dnia piję tylko wodę, herbaty zielone, czerwone, owocowe, ziołowe, kawy nie piję.
Mleko lubię ale staram się ograniczać.
Cukier cukrem pogania
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2013-03-20 o 16:31
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:34   #3203
Sylwia16_
Zadomowienie
 
Avatar Sylwia16_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

A co sądzisz o moim?
__________________

Te ostanie trzy cztery powtorzenia, to jest to co powoduje że mieśnie rosną. Ten moment bólu odziela mistrzów od ludzi którzy nimi nie są. Tego własnie barkuje wiekszości ludzi, determinacji aby powiedzieć nie ważne co się stanie, przejdę przez ten ból.
bez słodyczy 0/20
Sylwia16_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:53   #3204
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Sylwia16_ Pokaż wiadomość
A co sądzisz o moim?
Chyba mało kalorii jesz ? śniadanie zjedz na ciepło, jajecznica z warzywami ,owsianka z jajkiem + tłuszcz; orzechy

Mięsa jedz różne, nawet te bardziej tłuste Nie jedz cały czas piersi ! brakuje tłuszczu w obiedzie

Omlet ok ale brakuje warzyw

Do serka garść orzechów włoskich,laskowych, warzyw więcej



Cytat:
1. śniadanie - 4 kromki chleba razowego + trochę masła + szynka + sałata lodowa + pomidor + szczypior + ogórek (jem 2 kromki co dwie godziny tzn takie jakby pierwsze i drugie śniadanie w szkole)
2. pierś z kurczaka(tak ok. pół połowy podwójnej piersi) + jogurt naturalny + curry + marchewka + ziemniaki
3. to samo co wyżej
cwiczenia
4. omlet z 2 jajek + 2 łyżki mąki żytniej + płaska łyżka cukru + łyżka kakao
5. serek wiejski ze szypiorkiem
do picia woda i herbata z pokrzywy
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:55   #3205
Sylwia16_
Zadomowienie
 
Avatar Sylwia16_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

No właśnie się tak zastanawiałam czy trochę nie za mało Dzięki
__________________

Te ostanie trzy cztery powtorzenia, to jest to co powoduje że mieśnie rosną. Ten moment bólu odziela mistrzów od ludzi którzy nimi nie są. Tego własnie barkuje wiekszości ludzi, determinacji aby powiedzieć nie ważne co się stanie, przejdę przez ten ból.
bez słodyczy 0/20
Sylwia16_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:58   #3206
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Cukier cukrem pogania
Faktycznie to ile owoców mogę jeść dziennie, nie ukrywam że wole owoce niz warzywa
__________________
Nasz dzień: 18.08.2012
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 17:07   #3207
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez morelka1987 Pokaż wiadomość
Faktycznie to ile owoców mogę jeść dziennie, nie ukrywam że wole owoce niz warzywa
Jedna porcja owoców. Warzyw ok 200 g do każdego posiłku.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 19:14   #3208
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R

I: Koktajl: owsianka, otreby orkiszowe, zarodki przenne, garstka mlodego szpinaku, garstka kiełków, jogurt naturalny, gruszka, banan, ćwiartką twarogu półtłustego
II: Zupa krem z zielonych warzyw (brokuly, brukselka + włoszczyzna) z kurczakiem i kaszą jaglaną
III: Połowa wędzonej makreli, z kromką orkiszowego chleba i garścią brukselek
IV: Kanapka z orkiszowego chleba z serkiem almette, łososiem wędzonym i chrzanem
V: 2 jajka na miękko z resztką brukselek
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 19:49   #3209
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez olalola24 Pokaż wiadomość
R

I: Koktajl: owsianka, otreby orkiszowe, zarodki przenne, garstka mlodego szpinaku, garstka kiełków, jogurt naturalny, gruszka, banan, ćwiartką twarogu półtłustego
II: Zupa krem z zielonych warzyw (brokuly, brukselka + włoszczyzna) z kurczakiem i kaszą jaglaną
III: Połowa wędzonej makreli, z kromką orkiszowego chleba i garścią brukselek
IV: Kanapka z orkiszowego chleba z serkiem almette, łososiem wędzonym i chrzanem
V: 2 jajka na miękko z resztką brukselek
A jak kalorycznie to wygląda ? jesz przynajmniej 1700 kcal ?
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 20:16   #3210
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

poa alpina aaaa taleggio jest przepyszny Z czym jadłas? Mi najbardziej smakuje na ciepło na grzankach albo w risotto
olik sałatka prościutka robiona przez mamę i z tego co pamiętam to były ugotowane i pokrojone na cienkie paski buraczki, kawałki śledzia, czerwona cebula, rukola i orzeszki pinii

to od razu dzisiejsze U

I grahamka opieczona z pesto bazyliowym, serem bel paese, rzodkiewkami i szczypiorkiem

II 3 duże domowe ciastka z mąki orkiszowej z gorzką czekoladą i żurawiną, kubek świezowyciskanego soku z jabłek

III krucha tarta z mąki owsianej z nadzieniem z łososia, koziego serka, parmezanu i zielonego groszku, kilka pomidorków koktajlowych

ricore, ciastko owsiane jw

IV grzanki z grahama z pasta z buraczków i fety ze szczypiorkiem i posypane prażonymi orzeszkami pinii

do picia ponadto: woda, espressox2, herbata jaśminowa i pokrzywa
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.