Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-13, 12:03   #3481
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość


Dzięki ;- ) swoją drogą ciekawe jak spodoba Ci się zmiana łuku za jakiś czas. Ja strasznie lubię to otwieranie zamków przed wyjęciem łuku i zatrzaskiwanie zamków po włożeniu nowego łuku
Dopiero za 10 tygodni zobaczę jak to jest

Dziewczyny, pewnie było już wyjaśniane, ale szukam w wątku i znaleźć nie mogę. Co to są te 3 wcięcia pośrodku (u mnie nie do końca :/) na łuku? U luniaski na zdjęciu to dobrze widać.

Luniaska, jak pierwsza doba?
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 13:03   #3482
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Hej, można się przyłączyć? Dziś byłam na pierwszej wizycie u ortodonty, mam do wyleczenia 3 zęby, myślę, że w czerwcu już będę aparatką
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 13:18   #3483
3bit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 231
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny, Wy miałyście robione piaskowanie zębów przed założeniem aparatu? Mi orto nic o tym nie wspominał, ale tak się zastanawiam czy nie lepiej je sobie zrobić? Wkurza mnie jeden ząb i chciałabym go "wyczyścić".


Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Hej, można się przyłączyć? Dziś byłam na pierwszej wizycie u ortodonty, mam do wyleczenia 3 zęby, myślę, że w czerwcu już będę aparatką
Hej. W takim razie będziemy w podobnym czasie zadrutowane
3bit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 15:21   #3484
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość

Pięęęęęęękny! I piękne ząbki, jak Avril Lavigne ładny masz kształt i bialutkie i zazdroszczę że na dole też estetyczny masz
to najlepszy komplement jaki usłyszałam w życiu

hellyeah0
pirisand

dziękuję dziewczyny podniosłyście mnie na duchu, bo wszyscy w moim otoczeniu jakoś dziwnie reagują

w ogóle to mam wrażenie, że te estetyczne zamki są bardziej ostre od tych metalowych strasznie jestem poobcierana i gryze dwoma zębami, bo tylko te dwa mi się stykają

najgorsze jest to, że dzisiaj w sklepie rozmawiam ze sprzedawcą i się uśmiecham (a co tam, zawsze się uśmiechałam to teraz nie?! ) no i w końcu chciałam zamknąć usta i nie mogłam, bo obie wargi (a szczególnie górna) zatrzymały mi się na zamkach
więc zaczęłam się tym bardziej śmiać pan nie wiedział o co chodzi, więc też się szczerzył
wszyscy powinni nosić aparaty to wtedy cały naród byłby wesoły

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dopiero za 10 tygodni zobaczę jak to jest

Dziewczyny, pewnie było już wyjaśniane, ale szukam w wątku i znaleźć nie mogę. Co to są te 3 wcięcia pośrodku (u mnie nie do końca :/) na łuku? U luniaski na zdjęciu to dobrze widać.
Nie mam zielonego pojęcia ale w zasadzie to nie są wcięcia, bo jak dotykam paznokciem to jest gładkie może po prostu to taka podziałka gdzie powinien być środek?

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość

Wrzucam zdjęcie porównawcze, ale nie ma co motywować, bo prostowanie przebiega powoli, a moje zęby nawet gdy będą w łuku idealnie proste, to i tak nie będą wyglądać idealnie, ponieważ są pościerane i pokruszone...
ale ładnie Ci się już dół wyprostował i w ogóle spore postępy zazdraszczam
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 15:35   #3485
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja chyba padnę 3 raz ułamał mi się ten sam zamek, tzn odpadł. Szok Ortodontka przyjmuje tylko raz w miesiącu w tej przychodni i zawsze czekałam z tym zamkiem do nowej wizyty. Jak urwał się tydzień przed wizytą to ok, ale teraz jestem 3 dni po wizycie , na której mi go przykleiła !!! Mam miesiąc do następnej zmiany łuków. A tym razem nie mogłam mieć zmienianego łuku na dole bo odpadł zamek i nie działało to tak jak powinno, więc mam ten sam. I teraz jak nie przyjmie mnie nigdzie wcześniej co jest bardzo prawdopodobne to zostanę znowu z tym samym drutem do czerwca

Poza tym na zębie został klej i czarna plama po zamku, nie wiem czy n się rozwarstwił czy jak masakra.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 16:15   #3486
magdalenka101
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka101
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 336
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Witam aparat zakładam 27 kwietnia, separacja 24. Już niedługo
Na szczęście zgryz mam prosty, mój problem to dwa zatrzymane górne kły, które już mam odsłonięte. Mam nadzieję, że moja przygoda z aparatem nie potrwa zbyt długo
__________________
65-66-67-68-69-70-71,5-72-73-74-75-76-77-78-79-80


Studentka FRiU UW
magdalenka101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 16:47   #3487
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
to najlepszy komplement jaki usłyszałam w życiu

hellyeah0
pirisand

dziękuję dziewczyny podniosłyście mnie na duchu, bo wszyscy w moim otoczeniu jakoś dziwnie reagują
jakoś tak mi się skojarzyło

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
w ogóle to mam wrażenie, że te estetyczne zamki są bardziej ostre od tych metalowych strasznie jestem poobcierana i gryze dwoma zębami, bo tylko te dwa mi się stykają
ja mam wrażenie, że estetyczne są bardziej wystające. Dużo osób mi mówi, że wyglądam jakbym powiększyła usta

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość

Nie mam zielonego pojęcia ale w zasadzie to nie są wcięcia, bo jak dotykam paznokciem to jest gładkie może po prostu to taka podziałka gdzie powinien być środek?
u mnie to nie jest na środku właśnie i właśnie się obawiam, że będą mi się przesuwały w wyznaczoną stronę. Wtedy będę miała jedynkę na środku twarzy

Cytat:
Napisane przez 3bit Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Wy miałyście robione piaskowanie zębów przed założeniem aparatu? Mi orto nic o tym nie wspominał, ale tak się zastanawiam czy nie lepiej je sobie zrobić? Wkurza mnie jeden ząb i chciałabym go "wyczyścić".
nie miałam piaskowania, ale wybieliłam zęby. Zrób to, bo przez około dwóch lat będziesz patrzeć na tego "niewyczyszczonego" zęba

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Hej, można się przyłączyć? Dziś byłam na pierwszej wizycie u ortodonty, mam do wyleczenia 3 zęby, myślę, że w czerwcu już będę aparatką
witamy
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 17:02   #3488
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Ja chyba padnę 3 raz ułamał mi się ten sam zamek, tzn odpadł. Szok Ortodontka przyjmuje tylko raz w miesiącu w tej przychodni i zawsze czekałam z tym zamkiem do nowej wizyty. Jak urwał się tydzień przed wizytą to ok, ale teraz jestem 3 dni po wizycie , na której mi go przykleiła !!! Mam miesiąc do następnej zmiany łuków. A tym razem nie mogłam mieć zmienianego łuku na dole bo odpadł zamek i nie działało to tak jak powinno, więc mam ten sam. I teraz jak nie przyjmie mnie nigdzie wcześniej co jest bardzo prawdopodobne to zostanę znowu z tym samym drutem do czerwca

Poza tym na zębie został klej i czarna plama po zamku, nie wiem czy n się rozwarstwił czy jak masakra.
a to zamek. Kurcze to faktycznie nie fajnie, a może zadzwoń i zapytaj się co zrobić? na chłopski rozum poszłabym nawet do innego orto, żeby to przykleił

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez magdalenka101 Pokaż wiadomość
Witam aparat zakładam 27 kwietnia, separacja 24. Już niedługo
Na szczęście zgryz mam prosty, mój problem to dwa zatrzymane górne kły, które już mam odsłonięte. Mam nadzieję, że moja przygoda z aparatem nie potrwa zbyt długo
witamy

to dużo nas będzie w sumie kwietniowych aparatek
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 17:23   #3489
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
najgorsze jest to, że dzisiaj w sklepie rozmawiam ze sprzedawcą i się uśmiecham (a co tam, zawsze się uśmiechałam to teraz nie?! ) no i w końcu chciałam zamknąć usta i nie mogłam, bo obie wargi (a szczególnie górna) zatrzymały mi się na zamkach
więc zaczęłam się tym bardziej śmiać pan nie wiedział o co chodzi, więc też się szczerzył
wszyscy powinni nosić aparaty to wtedy cały naród byłby wesoły
niezla historia , a aparat masz naprawde bardzo ladny! i ladne bielutkie zabki-wybielalas czy masz takie z natury?

magdalenka101 no to zakladamy tego samego dnia aparat ja juz sie nie moge doczekac
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 18:05   #3490
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Podczas dzisiejszej wizyty kontrolnej, ortodontka oficjalnie potwierdzila, ze sciagam aparat (gore i dol) 20 maja
Ciesze sie bardzo! I do oborony podejde juz bez zlomka
Co prawda orto powiedziala, ze ewentualnie ciut ciut mozna cos przestawic, ale da sie to zrobic szyna retencyjna
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 18:48   #3491
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
a to zamek. Kurcze to faktycznie nie fajnie, a może zadzwoń i zapytaj się co zrobić? na chłopski rozum poszłabym nawet do innego orto, żeby to przykleił

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------


a to da się tak ??? Jakiś inny orto może mi zamek przykleić ? Nawet nie wiedziałam, bo zawsze czytałam, że są problemy z innymi orto, że nie chcą przejmować pacjentów po kimś itd, wiem, że to co innego niż urwany zamek, ale myślicie, że da się tak ? ciekawe ile za taką wizytę bym musiała zapłacić...
Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Podczas dzisiejszej wizyty kontrolnej, ortodontka oficjalnie potwierdzila, ze sciagam aparat (gore i dol) 20 maja
Ciesze sie bardzo! I do oborony podejde juz bez zlomka
Co prawda orto powiedziala, ze ewentualnie ciut ciut mozna cos przestawic, ale da sie to zrobic szyna retencyjna
ZAZDROSZCZĘ !!!
dodaj zdjęcia jak zdejmiesz a długo nosiłaś aparat ?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 19:43   #3492
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Podczas dzisiejszej wizyty kontrolnej, ortodontka oficjalnie potwierdzila, ze sciagam aparat (gore i dol) 20 maja
Ciesze sie bardzo! I do oborony podejde juz bez zlomka
Co prawda orto powiedziala, ze ewentualnie ciut ciut mozna cos przestawic, ale da sie to zrobic szyna retencyjna
Super ja w maju mam sie dowiedziec czy sciagam gore w czzerwcu, jakos mnie sie niespecjalnie spieszy z tym, uwazam ze gora z dolem mi nie gra ani troche chyba ze dol bedzie przestawial jak skonczy gore, kto to wie
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 20:33   #3493
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
ZAZDROSZCZĘ !!!
dodaj zdjęcia jak zdejmiesz a długo nosiłaś aparat ?

Mysle, ze dodam Nosilam 2 lata i 2 miesiace

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Super ja w maju mam sie dowiedziec czy sciagam gore w czzerwcu, jakos mnie sie niespecjalnie spieszy z tym, uwazam ze gora z dolem mi nie gra ani troche chyba ze dol bedzie przestawial jak skonczy gore, kto to wie
No czesto tak jest, ze dol sie sciaga troche pozniej. Ale prawde mowiac nie wiem dlaczego
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 21:22   #3494
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
a to da się tak ??? Jakiś inny orto może mi zamek przykleić ? Nawet nie wiedziałam, bo zawsze czytałam, że są problemy z innymi orto, że nie chcą przejmować pacjentów po kimś itd, wiem, że to co innego niż urwany zamek, ale myślicie, że da się tak ? ciekawe ile za taką wizytę bym musiała zapłacić...
nie wiem czy tak się da, ale moim zdaniem to mega awaryjna sytuacja i nie możesz chodzić cały miesiąc z odklejonym zamkiem więc ortodonci chyba muszą być przygotowani też na takie przypadki?

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Podczas dzisiejszej wizyty kontrolnej, ortodontka oficjalnie potwierdzila, ze sciagam aparat (gore i dol) 20 maja
Ciesze sie bardzo! I do oborony podejde juz bez zlomka
Co prawda orto powiedziala, ze ewentualnie ciut ciut mozna cos przestawic, ale da sie to zrobic szyna retencyjna
ale Ci zazdroszcze dopiero założyłam a już bym chciała ściągnąć
powiedzcie mi dziewczyny jak wy jecie z tym żelastwem u mnie trwa to po pierwsze godzine zanim coś przemiele, no i jem tylko papkowate i miękkie rzeczy gryząc jak babcia jednym zębem
ehhh...a tak lubię mięso
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 21:22   #3495
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
nie wiem czy tak się da, ale moim zdaniem to mega awaryjna sytuacja i nie możesz chodzić cały miesiąc z odklejonym zamkiem więc ortodonci chyba muszą być przygotowani też na takie przypadki?
no właśnie nie wiem ale boję się, że jednak nie muszą być przygotowani strasznie się martwię, tym bardziej, że to nie pierwszy raz i ten zamek jest felerny albo po prostu sam w sobie jest ok ale jakoś niefortunnie zahaczam np o rozklinowanie tak jak dziś i się urwał. Po prostu boję się, że nawet jeśli teraz dokleję, to za sekundę znów się odklei
Zadzwonię w poniedziałek i mam nadzieję, że uda się jakoś umówić na wizytę...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 21:27   #3496
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
niezla historia , a aparat masz naprawde bardzo ladny! i ladne bielutkie zabki-wybielalas czy masz takie z natury?
na zdjęciu wygląda lepiej, bo w rzeczywistości jakoś tak dziwnie wszystko odstaje no i usta mam takie... dziwnie ułożone, a jak mówię to już jest masakra
a co do zębów, to 5 lat temu wybielałam białą perłą i w zasadzie od tego czasu są takie jakie są, choć nie idealne, a wcześniej miałam bardzo żółte

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
no właśnie nie wiem ale boję się, że jednak nie muszą być przygotowani strasznie się martwię, tym bardziej, że to nie pierwszy raz i ten zamek jest felerny albo po prostu sam w sobie jest ok ale jakoś niefortunnie zahaczam np o rozklinowanie tak jak dziś i się urwał. Po prostu boję się, że nawet jeśli teraz dokleję, to za sekundę znów się odklei
Zadzwonię w poniedziałek i mam nadzieję, że uda się jakoś umówić na wizytę...
a który Ci odpada? może po prostu od początku był źle przyklejony, albo po prostu z wadą fabryczną dziwne to jest, że któryś raz Ci odpada... coś musi być nie tak. Mam nadzieję, że Twoja orto znajdzie jakieś rozwiązanie
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 21:36   #3497
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

dolna czwórka... nie wiem czy był źle przyklejony, ale raczej nie, bo po prostu za każdym razem jak odpada działa na niego ogromna siła. Dziś kichnęłam, zęby mi się jakoś przestawiły - tzn żuchwa poszła do tyłu, zagryzłam je (nie wiem jak to się stało) i wtedy rozklinowanie natrafiło z dużą siłą na ten zamek i dlatego odpadł. Wcześniej tak samo, a poprzednio zjadłam coś bardzo twardego więc chyba to moja wina a nie źle przyklejonego zamka.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 21:38   #3498
kaliber32
Raczkowanie
 
Avatar kaliber32
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 90
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny, mam do Was pytanie : )
Minęły 2 lata od zdjęcia aparatu, jako retencyjny dostałam beznadziejny aparat, dzięki czemu linia zębów mi się przesunęła, jest to kwestia 2-3mm a dokładnie jedynki poszły w prawą stronę, za nimi pozostałe, przez co nie mam linii miedzy jedynkami równo z hm.. środkiem ust i nosem, jeśli tak to mogę określić Na pierwszy rzut oka nie widać tego, ale mi to strasznie przeszkadza, w końcu nie po to nosiłam aparat 2,5 roku... No a na zdjęciach dopiero rzuca się to w oczy! Więc co mi po prostych zębach, jeśli nawet nie mozna sie pochwalić usmiechem : )
Zatem przechodze do pytania
Czy któraś z Was miała też taką sytuacje i zakładała ponownie aparat? słyszałam o aparatach częściowych, tylko nie wiem czy w tym przypadku by się zdały...
Szkoda, że nie można złożyć reklamacji za takie rzeczy
__________________
"Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać. "


22.03: 71,4kg
03.08: 64kg
Cel -> 60kg
kaliber32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 21:46   #3499
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
dolna czwórka... nie wiem czy był źle przyklejony, ale raczej nie, bo po prostu za każdym razem jak odpada działa na niego ogromna siła. Dziś kichnęłam, zęby mi się jakoś przestawiły - tzn żuchwa poszła do tyłu, zagryzłam je (nie wiem jak to się stało) i wtedy rozklinowanie natrafiło z dużą siłą na ten zamek i dlatego odpadł. Wcześniej tak samo, a poprzednio zjadłam coś bardzo twardego więc chyba to moja wina a nie źle przyklejonego zamka.
a może masz właśnie to rozklinowanie źle zrobione? wiesz...zawsze tak jest, że u orto albo stomatologa jak każe zagryźć to niby wszystko pasuje, a potem się okazuje, że nie do końca nie wiem. Dzwoń w poniedziałek i się nie martw, na pewno znajdzie się jakieś wyjście, a jak nie to na kropelke

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kaliber32 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie : )
Minęły 2 lata od zdjęcia aparatu, jako retencyjny dostałam beznadziejny aparat, dzięki czemu linia zębów mi się przesunęła, jest to kwestia 2-3mm a dokładnie jedynki poszły w prawą stronę, za nimi pozostałe, przez co nie mam linii miedzy jedynkami równo z hm.. środkiem ust i nosem, jeśli tak to mogę określić Na pierwszy rzut oka nie widać tego, ale mi to strasznie przeszkadza, w końcu nie po to nosiłam aparat 2,5 roku... No a na zdjęciach dopiero rzuca się to w oczy! Więc co mi po prostych zębach, jeśli nawet nie mozna sie pochwalić usmiechem : )
Zatem przechodze do pytania
Czy któraś z Was miała też taką sytuacje i zakładała ponownie aparat? słyszałam o aparatach częściowych, tylko nie wiem czy w tym przypadku by się zdały...
Szkoda, że nie można złożyć reklamacji za takie rzeczy
a nie chodziłaś na kontrole do orto po zdjęciu aparatu? Ja bym na Twoim miejscu poszło do orto i zapytała co z tym zrobić. A jak nie można tego naprawić samą retencją to bym się zainteresowała clear agliner'em
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013

Edytowane przez luniaska
Czas edycji: 2013-04-13 o 21:48
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 23:30   #3500
kaliber32
Raczkowanie
 
Avatar kaliber32
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 90
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Chodziłam, ale to były sporadyczne wizyty. Na początku przez kilka miesięcy było wszystko w porządku. Raz zapytałam ortodontkę czemu nie zaproponowała mi retencyjnego, tego przezroczystego, który jest robiony na podstawie odcisków... No to powiedziała mi, że jego trzeba regularnie nosić, jest droższy a poza tym tylko raz czy dwa robiła takie Bez komentarza. Jeszcze przyznała mi rację, że mój retencyjny, z tym drucikiem, może spowodować że linia zębów się bedzie przesuwać. Eh beznadzieja! No a teraz juz jest na pewno za późno na wizytę z "reklamacją"

Więc dzięki bardzo, poczytam o clear aglinerze, bo musze przyznać ze pierwsze słysze o tym może akurat to będzie jakiś sposób... Ale chyba tak czy owak wybiorę się do innego ortodonty i zobacze co zaproponuje. Choć szczerze mówiąc nie widzi mi się znowu noszenie aparatu przez dłuuugi okres czasu
__________________
"Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać. "


22.03: 71,4kg
03.08: 64kg
Cel -> 60kg
kaliber32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 09:03   #3501
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kaliber32 Pokaż wiadomość
Chodziłam, ale to były sporadyczne wizyty. Na początku przez kilka miesięcy było wszystko w porządku. Raz zapytałam ortodontkę czemu nie zaproponowała mi retencyjnego, tego przezroczystego, który jest robiony na podstawie odcisków... No to powiedziała mi, że jego trzeba regularnie nosić, jest droższy a poza tym tylko raz czy dwa robiła takie Bez komentarza. Jeszcze przyznała mi rację, że mój retencyjny, z tym drucikiem, może spowodować że linia zębów się bedzie przesuwać. Eh beznadzieja! No a teraz juz jest na pewno za późno na wizytę z "reklamacją"

Więc dzięki bardzo, poczytam o clear aglinerze, bo musze przyznać ze pierwsze słysze o tym może akurat to będzie jakiś sposób... Ale chyba tak czy owak wybiorę się do innego ortodonty i zobacze co zaproponuje. Choć szczerze mówiąc nie widzi mi się znowu noszenie aparatu przez dłuuugi okres czasu
Nie rozumiem czemu nie chcesz isc do swojej orto, skoro nosisz retencje zgodnie z jej zaleceniami, a zeby sie przesuwaja to jest jak najbardziej podstawa do reklamacji, przeciez to ona powinna zadbac o prawidlowe utrzymanie przesunietych zebow

Chcesz kolejny raz wydawac pieniadze na innego ortodonte?
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 09:25   #3502
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
powiedzcie mi dziewczyny jak wy jecie z tym żelastwem u mnie trwa to po pierwsze godzine zanim coś przemiele, no i jem tylko papkowate i miękkie rzeczy gryząc jak babcia jednym zębem
ehhh...a tak lubię mięso
u mnie też jem godzinę, wszystko sobie kroję w kostkę, bo się boję ugryźć. Ostatnio byłam w Macu i kroiłam nożem cheesburgera
I też śmiesznie mówię zaciągając wargę na aparat po każdym zdaniu
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 10:07   #3503
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość

ale Ci zazdroszcze dopiero założyłam a już bym chciała ściągnąć
powiedzcie mi dziewczyny jak wy jecie z tym żelastwem u mnie trwa to po pierwsze godzine zanim coś przemiele, no i jem tylko papkowate i miękkie rzeczy gryząc jak babcia jednym zębem
ehhh...a tak lubię mięso
Spokojnie, ja przez pierwszy miesiąc, półtora nie byłam w stanie jeść np. kanapek, hamburgerów itd. Kanapki kroiłam na małe kwadraciki, uroczo to wyglądało - jak takie przekąski na bankietach ^^ Ale minęły 2 miesiące i od tego czasu jem już praktycznie wszystko - łącznie z czipsami i pieczywem wasa. Mam tylko zasadę nie żuć gum i nie jeść krówek ciągutek, ponieważ nie chciałabym musieć ich wyciągać z zamków, gdy się przykleją ; ) po zmianie drutu jedynie przez 2, 3 dni jestem na miękkiej diecie, a tak to wcinam wszystko bez ograniczeń! Swoją drogą, pierwszy miesiąc z apartem o tyle dobrze wspominam, że troszkę schudłam, ogarniczając m.in. pieczywo ; )

A co do zaciągania wargi na zamek, to mnie głównie przy szerokim uśmiechu zahaczają te haczyki na trójkach, ale wydaje mi się, że ja to bardziej czuję niż inni zauważają ; )
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 12:17   #3504
kaliber32
Raczkowanie
 
Avatar kaliber32
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 90
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czemu nie chcesz isc do swojej orto, skoro nosisz retencje zgodnie z jej zaleceniami, a zeby sie przesuwaja to jest jak najbardziej podstawa do reklamacji, przeciez to ona powinna zadbac o prawidlowe utrzymanie przesunietych zebow

Chcesz kolejny raz wydawac pieniadze na innego ortodonte?
Retencyjnego już nie noszę, a nie chciałabym iść do niej z tego względu, że straciłam juz do niej zaufanie jako do ortodontki. A tak czy siak bym musiała zapłacić jej, więc zamiast tego może spróbowałabym sie z innym orto skonsultować.. Sama już nie wiem;< Nie wiem co ona mogłaby mi nowego zaproponować, oprócz zapewne założenia aparatu od nowa..
__________________
"Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać. "


22.03: 71,4kg
03.08: 64kg
Cel -> 60kg
kaliber32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 12:50   #3505
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja mam pytanie do dziewczyn ze stalowym aparatem: powiedzcie mi czy bardzo Wam on przeszkadza, jego widoczność itd.? Ja mam do wyboru estetyczny i stalowy - różnią się ceną o 700 zł za łuk i nie wiem czy gra jest warta świeczki, bo w sumie moja wada nie jest duża i nie wiem czy długo będę musiała go nosić
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 15:34   #3506
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn ze stalowym aparatem: powiedzcie mi czy bardzo Wam on przeszkadza, jego widoczność itd.? Ja mam do wyboru estetyczny i stalowy - różnią się ceną o 700 zł za łuk i nie wiem czy gra jest warta świeczki, bo w sumie moja wada nie jest duża i nie wiem czy długo będę musiała go nosić
Każdy jest inny i nie ma co porównywać. Niektórzy nie będą się przejmować stalowym aparatem , a dla niektórych konieczność założenia Clear Aligner będzie już powodem to płaczu i nie otwierania ust przy ludziach.

Mi akurat nic nie przeszkadza, u mnie na studiach mnóstwo osób nosi aparaty. Co chwile kogoś spotykam, ostatnio na zajęciach w grupie 7 osobowej 4 osoby miały aparat ale w środowiskach, gdzie nie jest to częste ludzie mogą się różnie czuć.
Dla mnie 1400zł więcej za dwa łuki to sporo, bo mogłabym pójsć na zakupy ubraniowe / kosmetykowe lub nawet pojechać na wakacje i w życiu nie wydałabym tego tylko po to, żeby mieć mniej widoczny aparat ... ale rób jak uważasz, bo to Ty masz się czuć dobrze. Jesli będziesz bardzo ubolewać nad stalowym to lepiej wydaj te 1400zł więcej i nie miej kompleksów bo to w końcu 2 lata minimum ...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 15:39   #3507
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

morsmordre zawsze możesz tylko górę mieć estetyczną a dół metalowy. Ja tak mam zamiar zrobić, bo mi dołu nie widać prawie jak mówię, ale to się jeszcze okaże co zrobię . Też szkoda mi kasy.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 16:12   #3508
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn ze stalowym aparatem: powiedzcie mi czy bardzo Wam on przeszkadza, jego widoczność itd.? Ja mam do wyboru estetyczny i stalowy - różnią się ceną o 700 zł za łuk i nie wiem czy gra jest warta świeczki, bo w sumie moja wada nie jest duża i nie wiem czy długo będę musiała go nosić
Kazdy jest inny, ja wybralam metal bo mi sie podoba no i byl tani nawet nie chcialam slyszec o estetycznym bo wlansie chcialam miec widoczny aparat, kolorowe ligatury i mniejsze zamki.

tu wiecej o moim aparacie http://metal-i-ja.blogspot.com/p/apa...dontyczny.html
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 16:40   #3509
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
morsmordre zawsze możesz tylko górę mieć estetyczną a dół metalowy. Ja tak mam zamiar zrobić, bo mi dołu nie widać prawie jak mówię, ale to się jeszcze okaże co zrobię . Też szkoda mi kasy.
Ja tak właśnie zrobiłam i polecam to rozwiązanie osobom, które nie chcą mieć widocznego aparatu Wprawdzie w czasie noszenia aparatu dolna szczęka bardziej wysunęła mi się do przodu i dolny aparat jest bardziej widoczny niż na początku, ale to i tak nie jest dla mnie żadnym dyskomfortem. A estetyczna góra jak dla mnie wygląda super, jest prawie niewidoczna i nawet jak się szeroko uśmiecham na zdjęciach ze znajomymi, to prawie nie widać, że mam aparat
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 16:56   #3510
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Ja mam aparat już rok i 8 miesięcy i właśnie leczenie dobiega końca,dlatego pytam o retencje

Dziewczyny jestem dziś po założeniu mikroimplantu,brzmi groźnie jest to śrubka w kości,która przesuwa mi zęby wyciągiem.
Za takie cudo msiałam zapłacic 350 zł,ale przynajmniej nie bedę musiała dobudowywać zębów,po rozszerzeniu dolnej szczęki,tylko wszystko będę mieć swoje
też mam taką śrubkę, już dosyć długo, ja płaciłam 400zł ;/ i miałam ją w innym miejscu, a teraz mi przesunęli w inne a orto powiedziała, że gdyby nie ona to moja siódemka tak szybko by się nie przesunęła
Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
powiedzcie mi dziewczyny jak wy jecie z tym żelastwem u mnie trwa to po pierwsze godzine zanim coś przemiele, no i jem tylko papkowate i miękkie rzeczy gryząc jak babcia jednym zębem
ehhh...a tak lubię mięso
kwestia przyzwyczajenia chyba ja na początku to i tydzień byłam na diecie jogurty jogurty jogurty i soczki a teraz góra dzień dwa nie mogę za bardzo gryźć odporność na ból mi się zwiększyła i głód jest silniejszy a jem chyba wszystko co można, jedynie orzechy nie i jabłka się boję ugryźć a gumy itd to normalnie

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn ze stalowym aparatem: powiedzcie mi czy bardzo Wam on przeszkadza, jego widoczność itd.? Ja mam do wyboru estetyczny i stalowy - różnią się ceną o 700 zł za łuk i nie wiem czy gra jest warta świeczki, bo w sumie moja wada nie jest duża i nie wiem czy długo będę musiała go nosić
ja mam metalowy, w ogóle mi on nie przeszkadza i nie wstydzę się go, nawet mając aparat zaczęłam się uśmiechać pełną parą mi by było żal kasy
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.