Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-28, 23:24   #2491
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ja mam kryształ górski, pijam soki z czarnej porzeczki jadam buraczki i nic mi się jeszcze nie odbarwiło
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 09:13   #2492
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Ja właśnie jadę zakładać separatory a za tydzień pierścienie Boje sie... Trzymajcie kciuki!
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 10:56   #2493
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 00aga00 Pokaż wiadomość
Ja właśnie jadę zakładać separatory a za tydzień pierścienie Boje sie... Trzymajcie kciuki!
będzie dobrze, trzymam kciuki
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 12:27   #2494
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

zapytam ponownie: czy ktoś zmieniał orto w trakcie leczenia? proszę o odp
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 12:34   #2495
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Już po. Bolało bardzo aż mi łezka poleciała...Ale to chyba nie przez same gumki, ale przez te 'nożyczki' metalowe którymi się zakłada Zawsze mi orto jeździ czymś metalowym po dziąsłach No i założyła mi 3 gumeczki, w drodze powrotnej już mi jedna spadła I ja mam niby z tym gryźć coś?!
Czy te cholerne pierścienie w końcu MUSZĄ być założone? Mam aparat bez nich i jakoś mi się ząbki z przodu prostują...A z tyłu nigdy nie było problemu poza tym, że są bardzo ściśnięte
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 13:37   #2496
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 00aga00 Pokaż wiadomość
Już po. Bolało bardzo aż mi łezka poleciała...Ale to chyba nie przez same gumki, ale przez te 'nożyczki' metalowe którymi się zakłada Zawsze mi orto jeździ czymś metalowym po dziąsłach No i założyła mi 3 gumeczki, w drodze powrotnej już mi jedna spadła I ja mam niby z tym gryźć coś?!
Czy te cholerne pierścienie w końcu MUSZĄ być założone? Mam aparat bez nich i jakoś mi się ząbki z przodu prostują...A z tyłu nigdy nie było problemu poza tym, że są bardzo ściśnięte

ja mam aparat bez pierścieni ale nie wiem czy będe mieć je później zakładane dopytam sie orto jak będe na wizycie i napiszę co i jak

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
zapytam ponownie: czy ktoś zmieniał orto w trakcie leczenia? proszę o odp
Coś mi świta w głowie że chyba ktoś zmieniał i pisał o tym w tym watku.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 13:59   #2497
pola18
Przyczajenie
 
Avatar pola18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Hej aparatki dzisiaj dołączyłam do waszego licznego grona kilka godzin temu orto założył mi aparat
Zastanawiam się dlaczego nie mam gumek tylko oplątany drucik dookoła zamków.
A poza tym nic nie bolało ... fajne uczucie, polecam
Dziękuję za wsparcie
Pozdrawiam !!!
__________________
Marzenia są zawsze do spełnienia Pozdrawiam wszystkich
pola18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-29, 14:59   #2498
aaluniaa88
Rozeznanie
 
Avatar aaluniaa88
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zach.pom.
Wiadomości: 548
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam!
Jestem nowaa Mam aparat od ponad 5 miesięcy.. teraz juz sie tak przyzwyczailam ze jak spotkam kogos z kim sie kupe czasu nie widzielismy to mowia do mnie .. "o masz aparat" .. a ja calkiem zapomnialam .. nareszcie mam proste zabki tylko dziury po wyrwanych zabkach..
pozdrawiam!!
__________________

Mój własny raj z dala od brudnych spraw działa na mnie jak proszek na ból.
Tu mija stres, bardzo dobrze mi tu.
Tylko tu mogę kochać o tak.
Tu znika gniew i nie leje się krew, tutaj miłość anuluje każdy grzech..

aaluniaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 15:51   #2499
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
ja mam aparat bez pierścieni ale nie wiem czy będe mieć je później zakładane dopytam sie orto jak będe na wizycie i napiszę co i jak
Byłabym bardzo wdzięczna
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 18:25   #2500
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

byłam dziś u orto... i dowiedziałam się że nie obejdzie się bez wyrwania kolejnych dwóch ósemek... i nie byłaby to tragedia gdyby nie fakt, że już przed założeniem aparatu musiałam wyrwać 5... najgorsze jest to, że wiem, że diagnoza jest słuszna, bo poprzednia orto od razu kazała wyrwac 7 ta, u której prostuję zęby teraz, chciała najpierw spróbowac bez wyrywania. niestety się nie udało. po raz pierwszy zaczynam żałować że się zdecydowałam na aparat... niby powinnam się liczyć z taką możliwością, ale miałam nadzieję, że obejdzie się bez wyrywanie kolejnych dwóch zębów...

ale dół...
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 20:19   #2501
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 00aga00 Pokaż wiadomość
Już po. Bolało bardzo aż mi łezka poleciała...Ale to chyba nie przez same gumki, ale przez te 'nożyczki' metalowe którymi się zakłada Zawsze mi orto jeździ czymś metalowym po dziąsłach No i założyła mi 3 gumeczki, w drodze powrotnej już mi jedna spadła I ja mam niby z tym gryźć coś?!
Czy te cholerne pierścienie w końcu MUSZĄ być założone? Mam aparat bez nich i jakoś mi się ząbki z przodu prostują...A z tyłu nigdy nie było problemu poza tym, że są bardzo ściśnięte
hehe nie martw się ja mam 3 dzeiń gumeczki i dziś rano podczas szcztokowania mi jedna spadla :P ... a o gryzieniu to raczej możesz zapomnieć od pon. jem same papencje i herbatki nic więcej bo tak ząbki bolą ..ale może ciebie nie będą bolały
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-29, 21:15   #2502
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Emeczka bądz dzielna i nie przejmuj się tym wyrywaniem zębów bo na dobre Ci to nie wyjdzie. Ja też będe miała na 99% wyrywane ósemki ale dopiero albo po ściągnięciu aparatu albo w trakcie- orto jeszcze nie zdecydowała. Ja też w zeszłym tygodniu miałam momenty zwątpienia i już chciałam odliczać dni do końca leczenia ale jak sobie pomyslałam o pięknym i idealnym uśmiechu przez resztę życia to od razu czułam się lepiej Pomyśl sobie że możesz pokonać własne kompleksy i strach a pózniej tak się będziesz cieszyła

Mam pytanie jeszcze do Aparatek z dłuższym stażem czy i jak często chodzicie do stomatologa na oczyszczanie zębów z kamienia? Moja stomatolog pochwaliła mnie za zdrowe zęby i powiedziała że kamienia nie widzi ale skoro on się tak szybko odkłada w trakcie noszenia aparatu to rozważam wizytę- chociaz przyznaję się że już mam obsesję na punkcie zębów

Trzymam kciuki i pozdrawiam wszystkie aparatki
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 09:42   #2503
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ja teraz przechodzę krysys dentysta leczył mi zęba i żle go wyleczył bo po kilku dniach zaczął mnie boleć. teraz zarządził kanałowe. w czwartek mam przyjść leczyć ta nieszczesną piątkę a w środę zakładają mi dolny łuk. mało tego te dni okropnie się dłużą i tydzień z gumkami separacyjnymi to będzie tydzień tortur

to nie koniec. znowu poraniłam sobie język i naprawdę mam serdecznie dość
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 13:23   #2504
inaxx
Raczkowanie
 
Avatar inaxx
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 99
GG do inaxx
Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

emeczko jeśli chodzi o twoje wątpliwości to: Jeśli chodzi o ósemki to jeśli się nie mieszczą w łuku lub są zepsute to faktycznie chyba najlepiej je usunąć. Nie będą nigdy przydatne, trudno jest je wyszczotkować. Jeśli masz stłoczone zęby ósemki zajmują miejsce i pewnie wychodzą za łuk. Gdybyś kiedyś straciła np 7 to i tak nie da się 8 przesunąć. W górnym łuku mam po jednej stronie usuniętą 8 a po drugiej nie (zabraklo mi odwagi ) i strona po której nie ma ósemki ułożyła się niemal idealnie a z druga są cały czas problemy. Bardziej żałowałabym 5. Też mialam je usunąć i dopiero 3 odwiedzona orto podjęła się leczenia bez ich wyrywania co okzało się trafione bo jestem na końcu leczenia (2,5 roku) i wszystkie zęby spokojnie się mieszczą. Jednak wiadomo, że wszystko zależy od tego jak dużo miejsca brakowało. Jeśli jesteś przekonana, że trafilaś do dobrej orto z pewnościa wie co robi i nie zrobi Ci krzywdy.

o ludzie! jucha to ja myslalam, że moja orto jest droga bo bierze 100zł za wizytę no ale 200 to przesada, no chyba, że jest super dobra ale biorąc pod uwagę, że pochodzisz też jakiś czas to Twoje wątpliwości są warte przemyslenia.

Lii jesli kamień się nie odklada to szkoda zębow na piaskowanie, najważniejsze żeby były dobrze wyszczotkowane a nic im się nie stanie. Wypiaskuj jeśli zajdzie taka potrzeba czyli jeśli zauważysz, że coś się odklada.

Cytat:
Napisane przez pola18 Pokaż wiadomość
Hej aparatki dzisiaj dołączyłam do waszego licznego grona kilka godzin temu orto założył mi aparat
Zastanawiam się dlaczego nie mam gumek tylko oplątany drucik dookoła zamków.
A poza tym nic nie bolało ... fajne uczucie, polecam
Dziękuję za wsparcie
Pozdrawiam !!!

Noszę aparat ponad 2,5 roku i tez przez caly czas leczenia mam druciki. Myslę, że są lepsze od gumek, mniej widoczne i nie ma problemow z przebarwianiem. Gdzieś nawet trafilam na opinię, ze lepiej trzymają. Uważaj tylko żeby druciki Cie nie kaleczyły, w razie czego przygnij je troche i będzie ok. Ja jestem zadowolona z drucików

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
Dziewczyny a myslicie, ze jesli bym miala juz mieć usuniętą tą piatke, to trzeba by było też usunąć piątkę z drugiej strony zeby bylo symetrycznie? Ząbki w łuku mi się ładnie mieszczą
Oleńka jeśli nie masz zbyt dużego stłoczenia mozliwe, że nie trzeba nic usuwać. Ja mialam usunąć 5 ale trzecia orto którą odwiedzilam twierdzi, że z usunięciem nie sztuka wyprostować i jeśli się tylko da to żeby prostować bez wyrywania ale wszystko zalezy od umiejętności orto i przedewszystkim od tego jak mocne masz stłoczenie. Jeśli chodzi o to czy mozna usunąć tylko jedna piątke to moja koleżanka właśnie tak miala teraz miejsca ma nawet za dużo i nie wyobrażam sobie jakby i drugą piątke miala wyrwaną.

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-03-31 o 10:59 Powód: post pod postem!!!
inaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 16:42   #2505
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Emeczka bądz dzielna i nie przejmuj się tym wyrywaniem zębów bo na dobre Ci to nie wyjdzie. Ja też będe miała na 99% wyrywane ósemki ale dopiero albo po ściągnięciu aparatu albo w trakcie- orto jeszcze nie zdecydowała. Ja też w zeszłym tygodniu miałam momenty zwątpienia i już chciałam odliczać dni do końca leczenia ale jak sobie pomyslałam o pięknym i idealnym uśmiechu przez resztę życia to od razu czułam się lepiej Pomyśl sobie że możesz pokonać własne kompleksy i strach a pózniej tak się będziesz cieszyła
Cytat:
Napisane przez inaxx Pokaż wiadomość
emeczko jeśli chodzi o twoje wątpliwości to: Jeśli chodzi o ósemki to jeśli się nie mieszczą w łuku lub są zepsute to faktycznie chyba najlepiej je usunąć. Nie będą nigdy przydatne, trudno jest je wyszczotkować. Jeśli masz stłoczone zęby ósemki zajmują miejsce i pewnie wychodzą za łuk. Gdybyś kiedyś straciła np 7 to i tak nie da się 8 przesunąć. W górnym łuku mam po jednej stronie usuniętą 8 a po drugiej nie (zabraklo mi odwagi ) i strona po której nie ma ósemki ułożyła się niemal idealnie a z druga są cały czas problemy. Bardziej żałowałabym 5. Też mialam je usunąć i dopiero 3 odwiedzona orto podjęła się leczenia bez ich wyrywania co okzało się trafione bo jestem na końcu leczenia (2,5 roku) i wszystkie zęby spokojnie się mieszczą. Jednak wiadomo, że wszystko zależy od tego jak dużo miejsca brakowało. Jeśli jesteś przekonana, że trafilaś do dobrej orto z pewnościa wie co robi i nie zrobi Ci krzywdy.
dzięki w sumie już mi trochę przeszło.... nie boję się samego wyrywania (w końcu już wyrywałam pięć zębów ), tylko ta ilość... no ale cóż... jak mus to mus... cały czas trzymam się myśli, że będę mieć hollywoodzki uśmiech jeszcze "tylko" półtora roku

buziaki
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 17:54   #2506
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ee nie wiem skad informacja ze osemki sie nie przesuwaja ja mialam usowane zeby w luku i dzieki temu osemki, ktore wyrosly w trakcie leczenia tez sie mieszcza, a stloczenia mialam duze, osemki sa teraz na miejscu siodemek, bo tyl przesunal sie troche do przodu zeby zamknac szczeliny po wyrwanych zebach. wszystko zalezy od indywidualnego ulozenia zebow w luku i tylko orto moze stwierdzic czy trzeba osemki wyrwac czy nie
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 18:27   #2507
justyna141
Raczkowanie
 
Avatar justyna141
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam Ja mam 13 lat , rozmawiałam z mamą na temat aparatu. Jeszcze jakies pól roku temu mama mowila ze nie jest mi potrzebny . Ale teraz rozmawiałam z nią i powiedziała ze pojdziemy do ortodonty po swietach . Kiedy byłam u dentysty to powiedział ze aparat naddawał by mi sie , ale mam jeszcze mleczaki lub rosnące zeby ( tak powiedzial m nie pamietam dokladnie) I mam pytanie , musze czekac az mi urosną zęby ? Mam szpary duze pomiedzy zebami chyba te zeby nazywaja sie 1 i 2? I jeszcze lewy ząb 1 albo 2 jest dłuzszy od drugiego i lekko krzywy . Na dole tez mam malenkie szpary , u góry tez mam szpary a na dole taką dużąą. Odkryłam ze mam krzywy zgryz zamiast styl zeby zeby stykaly sie calosciowo to u mnie polowa zebow jest na zewnątrz a reszta styka sie z dolną polową dolnych zebow. Mozecie mi napisac mniej wiecej cene , i wwszystkie inf. na temat aparatu. Z gory dziekuje
justyna141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 18:34   #2508
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Justynko,czy przeczytalas chociaz kawalek watku,dziewczyny wymieniaja ceny itp.

szkoda ze tak pozno sie na to zdecydowalas bo chyba do 13 roku zycia aparat jest refundowany.
pierwsze co musisz zrobic to poszukac ortodonty np. na stronach lokalnych gazet,forum lokalnym np. na gazecie.pl i on pokieruje cie dalej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 19:29   #2509
justyna141
Raczkowanie
 
Avatar justyna141
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Juz mam wizyte umuwiona

Edytowane przez justyna141
Czas edycji: 2007-04-11 o 16:55
justyna141 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 19:52   #2510
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Justyna jeśli nie podobają Ci się zęby a masz możliwość to pewnie że zakładaj aparat Jak jeszcze twierdzisz że masz dodatkowo wadę zgryzu to jak najbardziej korzystaj z młodego wieku i zacznij leczenie. Ja oprócz krzywych zebów mam jeszcze właśnie wadę zgryzu a że na koncie mam 20 lat to leczenie wady zgryzu jest utrudnione i najprawdopodobniej nie będzie takich efektów jakbym się zgłosiła na leczenie kilka lat temu A przy wadzie zgryzu często poprawia się dolna częśc twarzy i zawsze na lepsze
Ortodonta wszystko Ci powie. Może Twoją wadę da się wyleczyć aparatem ruchomym?
Pozdrawiam
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 20:02   #2511
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Nikt z nas nie jest ortodonta wiec nie powie ci jak bedzie przebiegalo leczenie.

zła wymowa bierze sie takze z zlego zgryzu ,nie wiem jak odrozniasz w wymowie :"Rz" i "ż " ;-)

zdolnosci aktorskie ?? ciekawe po czym to stwierdzasz
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 20:21   #2512
binia
Przyczajenie
 
Avatar binia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Emeczka bądz dzielna i nie przejmuj się tym wyrywaniem zębów bo na dobre Ci to nie wyjdzie. Ja też będe miała na 99% wyrywane ósemki ale dopiero albo po ściągnięciu aparatu albo w trakcie- orto jeszcze nie zdecydowała. Ja też w zeszłym tygodniu miałam momenty zwątpienia i już chciałam odliczać dni do końca leczenia ale jak sobie pomyslałam o pięknym i idealnym uśmiechu przez resztę życia to od razu czułam się lepiej Pomyśl sobie że możesz pokonać własne kompleksy i strach a pózniej tak się będziesz cieszyła

Mam pytanie jeszcze do Aparatek z dłuższym stażem czy i jak często chodzicie do stomatologa na oczyszczanie zębów z kamienia? Moja stomatolog pochwaliła mnie za zdrowe zęby i powiedziała że kamienia nie widzi ale skoro on się tak szybko odkłada w trakcie noszenia aparatu to rozważam wizytę- chociaz przyznaję się że już mam obsesję na punkcie zębów

Trzymam kciuki i pozdrawiam wszystkie aparatki
Cześć Lii
Aparat noszę już ponad rok. Kamień usuwam dwa razy w roku, choć ząbki bardzo szybko mi zachodzą osadem. Jak twierdzi moja sprawdzona stomatolog, usuwanie kamienia dwa razy do roku nie wpływa negatywnie na szkliwo. Pamiętajcie, że posiadanie kamienia też nie jest zdrowe dla zębów. pozdrowionka
__________________
Miłe słowa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała.
binia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 21:20   #2513
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Inaxx i binia dziękuję za odpowiedzi
Jeszcze poradze się mojej orto jak będe zmieniać gumki, zobaczymy co mi powie.
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 23:25   #2514
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
ja mam kryształ górski, pijam soki z czarnej porzeczki jadam buraczki i nic mi się jeszcze nie odbarwiło
Madziorka a ile placisz za wizyty??
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 11:17   #2515
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rutka_86 Pokaż wiadomość
Madziorka a ile placisz za wizyty??
u mojej orto wizyta mnie kosztuje około 111 zł , mówię około ponieważ mam podpisany kontrakt i za całe leczenie +aprat górny i dolny łuk +aparaty i płytki retencyjne , mam zapłocone z góry do tego dostałam jeszcze znizkę więc ciężko jest mi określic dokładną cenę, ponieważ nie pamiętam cen aparatów retencyjnych
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 12:20   #2516
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
u mojej orto wizyta mnie kosztuje około 111 zł , mówię około ponieważ mam podpisany kontrakt i za całe leczenie +aprat górny i dolny łuk +aparaty i płytki retencyjne , mam zapłocone z góry do tego dostałam jeszcze znizkę więc ciężko jest mi określic dokładną cenę, ponieważ nie pamiętam cen aparatów retencyjnych
to ile placilas za cale leczenie , jesli mozna oczywiscie wiedziec??
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 13:46   #2517
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

do Posiadaczek aparatów kryształowych: czy zawsze macie zakładane gumki przezroczyste i czy Wam też one tak szybko się przebarwiają? mi bardzo szybko, tydzień po zmianie robią się zółte, choć zęby b.często myję, nie palę i nie jadam jakiś dziwnych zupek kolorowych...jest na to jakiś sposób, aby gumki długo zachowały swoją "przezroczystość"?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 16:13   #2518
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
do Posiadaczek aparatów kryształowych: czy zawsze macie zakładane gumki przezroczyste i czy Wam też one tak szybko się przebarwiają? mi bardzo szybko, tydzień po zmianie robią się zółte, choć zęby b.często myję, nie palę i nie jadam jakiś dziwnych zupek kolorowych...jest na to jakiś sposób, aby gumki długo zachowały swoją "przezroczystość"?

a moze jakas dobra pasta wybielajaca je potraktuj np denivit white albo cosik takiego.. kurka wodna to ja juz nie wiem jedni mowia ze krysztalki zolkna a inni nie ... ja tez chce sobie zalozyc .. wiec w koncu przekonam czy rzeczywiscie sa z tym takie klopoty
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 17:08   #2519
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rutka_86 Pokaż wiadomość
a moze jakas dobra pasta wybielajaca je potraktuj np denivit white albo cosik takiego.. kurka wodna to ja juz nie wiem jedni mowia ze krysztalki zolkna a inni nie ... ja tez chce sobie zalozyc .. wiec w koncu przekonam czy rzeczywiscie sa z tym takie klopoty
To nie krtształki żółkną tylko przezroczyste gumki zakładane do nich.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 21:04   #2520
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam
wkrotce bede miała zakładane Gumki separacyjne
Czy ktoś wie jak to wyglada i boli?I ile to sie nosi??Pozdrawiam

Jesli mozecie to załączcie zdjecia jak te gumki wygladają i czego moge sie spodziewać


sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.