rekrutacja na studia - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-18, 15:00   #1
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139

rekrutacja na studia - pytanie


Hej,w tym roku wybieram się na studia dzienne, stacjonarne na uczelni publicznej (UP w Lublinie) i wiem, że studia są nieodpłatne. Dlatego mam pytanie, gdyż przy rekrutacji pisze, że mam dostarczyć oświadczenie dotyczące spełniania warunków studiowania bez wnoszenia opłat. Coś jest tam jeszcze o ECTS. I właśnie nie wiem o co z tym chodzi? Jeżeli jest to bezpłatna uczelnia, to po co coś takiego? Mam to wypełniać, czy nie? Nie rozumiem za bardzo tego wszystkiego w tej rekrutacji, dlatego zwracam się z tym pytaniem do was (; Mam nadzieję, że ktoś jednak pomoże. Gdy było się w gimnazjum i wypełniało się podanie do liceum, było to o wiele łatwiejsze
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 15:15   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Nic, to taka umowa, musisz podpisać (nic nie płacisz) pewnie jak będziesz składała papiery to Ci to dadzą do podpisania, albo na początku roku.
o ECTS poczytaj sobie sama, to taki system punktowy, każda uczelnia indywidualnie go ustala. Na pewno wam na początku roku wszystko wyjaśnią.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 15:15   #3
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

To jest po prostu zwykły papier który musisz doręczyć wraz z innymi. Uczelni jest potrzebny do załatwiania spraw związanych z dotacjami unijnymi i innymi. Też musiałam coś takiego dać i z tego co wiem każdy musi.
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 15:31   #4
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

dzięki serdeczne za odpowiedź. już się bałam że zapisałam się na płatne bezpłatne studia
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 16:33   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 18:25   #6
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Dziewczyny, ja też mam pytanie dotyczące rekrutacji, i chociaż jest inne niż pytanie Autorki, pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek, żeby nie zakładać nowego i nie "zaśmiecać" forum

Przykładowo: Jeśli zapiszę się na 5 kierunków (stacjonarnych, bezpłatnych, na państwowych uczelniach), uiszczę opłaty rekrutacyjne, i dostanę się na 4 z tych kierunków, a chcę studiować tylko 1. W takiej sytuacji papiery zanoszę tylko na tą jedną uczelnię która mnie interesuje a resztę "olewam", tak?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 18:37   #7
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja też mam pytanie dotyczące rekrutacji, i chociaż jest inne niż pytanie Autorki, pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek, żeby nie zakładać nowego i nie "zaśmiecać" forum

Przykładowo: Jeśli zapiszę się na 5 kierunków (stacjonarnych, bezpłatnych, na państwowych uczelniach), uiszczę opłaty rekrutacyjne, i dostanę się na 4 z tych kierunków, a chcę studiować tylko 1. W takiej sytuacji papiery zanoszę tylko na tą jedną uczelnię która mnie interesuje a resztę "olewam", tak?
tak, olewasz potem przyjdzie do Ciebie decyzja o nieprzyjęciu na studia.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 18:46   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
tak, olewasz potem przyjdzie do Ciebie decyzja o nieprzyjęciu na studia.
albo decyzja o wyrzuceniu ze studiów. u mnie kolega złożył na PŁ i ani dokumentów ani nic nie dostarczył i nawet na jednych zajęciach się nie zjawił, na podstawie zapisów online go przyjęli, nadali numer indeksu i takie tam i po 2 miesiącach od rozpoczęcia roku akademickiego przyszedł mu do domu list, że skreślili go z listy.
także trzeba brać taką ewentualność pod uwagę no bo jak drugi kierunek jest płatny to na pewno będzie trzeba w jakiś sposób potwierdzić który kierunek z tych 4 czy 5 się wybrało, żeby nie robili problemów, że tu i tu przyjęta osoba jest na studia. ale biorąc pod uwagę całe to zamieszanie z wprowadzaniem opłat za drugi kierunek, to pewnie uczelnie będą same dbały i potwierdzały przyjęcie na studia i chęć uczęszczania na nie
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 21:21   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
albo decyzja o wyrzuceniu ze studiów. u mnie kolega złożył na PŁ i ani dokumentów ani nic nie dostarczył i nawet na jednych zajęciach się nie zjawił, na podstawie zapisów online go przyjęli, nadali numer indeksu i takie tam i po 2 miesiącach od rozpoczęcia roku akademickiego przyszedł mu do domu list, że skreślili go z listy.
także trzeba brać taką ewentualność pod uwagę no bo jak drugi kierunek jest płatny to na pewno będzie trzeba w jakiś sposób potwierdzić który kierunek z tych 4 czy 5 się wybrało, żeby nie robili problemów, że tu i tu przyjęta osoba jest na studia. ale biorąc pod uwagę całe to zamieszanie z wprowadzaniem opłat za drugi kierunek, to pewnie uczelnie będą same dbały i potwierdzały przyjęcie na studia i chęć uczęszczania na nie
a to już tylko wina bajzelu na PŁ. no sorry, jak można przyjąć kogoś bez dokumentów

pogrubione - wątpie, a przynajmniej jeszcze nie w tej rekrutacji. nie ogarną tego.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 21:44   #10
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Dziękuję za pomoc
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 08:17   #11
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a to już tylko wina bajzelu na PŁ. no sorry, jak można przyjąć kogoś bez dokumentów

pogrubione - wątpie, a przynajmniej jeszcze nie w tej rekrutacji. nie ogarną tego.
na podstawie online gdzie wpisane były wyniki. jak się zgadzasz na udostępnianie wyników przez OKE to nie muszą mieć w ręku świadectwa żeby Cię przyjąć, przynosisz po immatrykulacji dokumenty (chociaż ja już w dni, w którym odebrałam świadectwo od razu je zawiozłam). i na tej podstawie go przyjęli a przynajmniej tak się tłumaczyli

no z tymi opłatami to jeszcze ta, następna rekrutacja to pewnie będzie zamieszanie, zwłaszcza, że mieli podać już w kwietniu, maju jakie będą mniej więcej opłaty a tu cisza a chciałam składać na drugi kierunek i nie wiem czy składać...
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 08:24   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
na podstawie online gdzie wpisane były wyniki. jak się zgadzasz na udostępnianie wyników przez OKE to nie muszą mieć w ręku świadectwa żeby Cię przyjąć, przynosisz po immatrykulacji dokumenty (chociaż ja już w dni, w którym odebrałam świadectwo od razu je zawiozłam). i na tej podstawie go przyjęli a przynajmniej tak się tłumaczyli
to chyba ja umiem lepsze kity wciskać
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 08:32   #13
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
to chyba ja umiem lepsze kity wciskać
jakoś musieli się tłumaczyć a takie jazdy się zdarzają. no bajzel nie bajzel, ja się cieszę, że mnie przyjęli z dokumentami
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 09:48   #14
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
albo decyzja o wyrzuceniu ze studiów. u mnie kolega złożył na PŁ i ani dokumentów ani nic nie dostarczył i nawet na jednych zajęciach się nie zjawił, na podstawie zapisów online go przyjęli, nadali numer indeksu i takie tam i po 2 miesiącach od rozpoczęcia roku akademickiego przyszedł mu do domu list, że skreślili go z listy.
także trzeba brać taką ewentualność pod uwagę no bo jak drugi kierunek jest płatny to na pewno będzie trzeba w jakiś sposób potwierdzić który kierunek z tych 4 czy 5 się wybrało, żeby nie robili problemów, że tu i tu przyjęta osoba jest na studia. ale biorąc pod uwagę całe to zamieszanie z wprowadzaniem opłat za drugi kierunek, to pewnie uczelnie będą same dbały i potwierdzały przyjęcie na studia i chęć uczęszczania na nie
dlatego zaraz po rozpoczęciu roku akademickiego podpisuje sie z uczelnią umowę o kształceniu
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 10:40   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
dlatego zaraz po rozpoczęciu roku akademickiego podpisuje sie z uczelnią umowę o kształceniu
no nie tak od razu. nas w grudniu o tym poinformowali.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 11:53   #16
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

To widzę, że duża rozbieżność, bo ja podpisywałam przy składaniu dokumentów (lipiec).
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:22   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

widocznie co uczelnia to inaczej
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:26   #18
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no nie tak od razu. nas w grudniu o tym poinformowali.
my podpisywalismy na spotkaniu "rozpoczynającym" w pażdzierniku.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 16:31   #19
rockowa69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Na UG po ogłoszeniu listy wstępnie przyjętych każdy może jeszcze kliknąć, że rezygnuje z kierunku. Dzięki temu kliknięciu osoby spod kreski, mogą sprawdzać ile jeszcze ludzi musi zrezygnować, żeby oni wskoczyli na ich miejsce.
rockowa69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 16:35   #20
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cytat:
Napisane przez rockowa69 Pokaż wiadomość
Na UG po ogłoszeniu listy wstępnie przyjętych każdy może jeszcze kliknąć, że rezygnuje z kierunku. Dzięki temu kliknięciu osoby spod kreski, mogą sprawdzać ile jeszcze ludzi musi zrezygnować, żeby oni wskoczyli na ich miejsce.
Bardzo fajne rozwiązanie
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:18   #21
mmaarta94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Cześć. Ja również mam pytanie związane z rekrutacją na studia, dlatego podpinam się pod ten wątek.
Chodzi o to, że nie za bardzo ogarniam jedną sprawę. Chcę dostać się na medycynę, ale wiadomo progi wysokie i nie wiem czy się dostanę w pierwszej turze. Składam też na inny kierunek. I tu moje pytanie, czy jak nie dostanę się na medycynę w pierwszym terminie, ale dostanę się na ten drugi kierunek i złożę na niego papiery, to czy mogę ubiegać się o miejsce na medycynie na drugiej liście, czy jestem skreślona z listy? Pytam o to, bo nie chcę zostać na lodzie, w ogóle bez studiów, gdy nie dostanę się na medycynę, a nie potwierdzę tamtych studiów...
Wiem, że to bardzo zagmatwałam, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże
mmaarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:28   #22
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: rekrutacja na studia - pytanie

Załóżmy, że rekrutujesz na dwie uczelnie. Dostajesz się w I turze na jedną. Zanosisz tam papiery. Potem okazuje się, że dostałaś się na drugą uczelnie, więc zabierasz papiery z pierwszej i zanosisz na drugą.
Jeśli rekrutujesz na dwa kierunki na jednej uczelni to może być tak, że układasz listę preferowanych kierunków, ale jeśli nie dostaniesz się na kierunek który jest na pierwszym miejscy na liście to nie powinni go skreślać tylko czekać na kolejne tury.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.