Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-09, 12:34   #1
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157

Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?


Mam pewien problem, i nie wiem, jak go "ugryźć".

Może na początek nakreślę sytuację: moi rodzice od kilku lat są rozwiedzeni, oboje wstąpili w nowe związki małżeńskie. Ja mieszkam z mamą i jej mężem, a tata z żoną i jej córkami.

Na 18. urodziny oboje postanowili zrobić mi większe prezenty. Od mamy dostałam aparat cyfrowy, a tata zabrał mnie na zakupy w celu wybrania nowego monitora do komputera, bo mój już ma ładnych kilka lat. Wtedy zamarzyłam sobie taki całkiem płaski LCD, jednak były one jeszcze dużo droższe od takich "normalnych" płaskoekranowych, więc umówiliśmy się, że na tamte urodziny go nie dostanę, ale poczekam do następnych i wtedy dostanę płaski.

W tym roku, w lutym, skończyłam 20 lat, a monitora ani widu, ani słychu... Przez te 2 lata tata nawet słowem nie wspomniał o "zaległym" prezencie. I chyba nie jest to do końca sprawa pieniędzy, bo przez ten czas tata kupił mnóstwo niekoniecznie niezbędnych rzeczy do swojego komputera i był 2 razy z rodziną na zagranicznych wakacjach. Nie to, żebym komuś zabraniała wydawać pieniądze na własne przyjemności, ale czuję się trochę tak, jakby była mniej ważna od "nowej rodziny"...
Na dodatek mama przy każdej "świąteczno-urodzinowej" okazji dopytuje się, co z moim monitorem.

Wiem, że prezent to coś dawanego dobrowolnie, i pewnie nie wypada się o niego upominać, ale nie wiem co mam robić. Niestety ostatnio rzadziej bywam u taty, i nasze kontakty trochę się popsuły, dlatego nie wiem, jak mogłabym go zagadnąć o ten zaległy prezent

Dziewczyny, spójrzcie na tą sprawę bezstronnym okiem i doraźdźcie coś, proszę.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 12:39   #2
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Ja bym się nie upomniała.
Nie wyobrażam sobie tego.
Jeśli ktoś chce ofiarować komuś prezent to to czyni.
Jeśli nie, widac ma swoje powody.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 12:51   #3
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Rozumiem to i z Twojej strony- jako, że chciałabyś dostać to, co Ci obiecano, jak i z tej strony, że o prezenty sie nie upomina.

Jednak patrząc na to nieco inaczej, to taka była umowa- poczekasz trochę i dostaniesz. Na Twoim miejscu zapytałabym się ojca gdzie moj lcd. Co jak co, ale fakt, że nie mieszkacie razem nie daje mu pozwolenia do tego, że może zapomnić o swoich zobowiązaniach wobec Ciebie.
Jak dla mnie umowa to umowa. A u Ciebie była jasna- czekam i później dostje to, co było mi obiecane.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:30   #4
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

może w żartach zgadaj o monitorze, być może faktycznie zapomniał (o prezencie nie o tobie)
__________________
moje ciuszki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172523
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:31   #5
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Rozumiem to i z Twojej strony- jako, że chciałabyś dostać to, co Ci obiecano, jak i z tej strony, że o prezenty sie nie upomina.

Jednak patrząc na to nieco inaczej, to taka była umowa- poczekasz trochę i dostaniesz. Na Twoim miejscu zapytałabym się ojca gdzie moj lcd. Co jak co, ale fakt, że nie mieszkacie razem nie daje mu pozwolenia do tego, że może zapomnić o swoich zobowiązaniach wobec Ciebie.
Jak dla mnie umowa to umowa. A u Ciebie była jasna- czekam i później dostje to, co było mi obiecane.
dokladnie
a poza tym to twoj ojciec skoro obiecal, umowiliscie sie, normalna sprawa jest sie "upomniec" o swoje. tym bardziej ze czujesz sie "odstawiona" na boczny tor. pogadaj z nim na spokojnie, powiedz mu to nam napisalas w pierwszym poscie i napewno bedzie dobrze . powodzenia
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:41   #6
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

może jestem wredna, ale ja bym sie upomniała. skoro mama mogła mi zrobić prezent, to dlaczego mam nic nie dostać od taty? gdyby go nie było na to stać, dałabym spokój, ale sama piszesz, że jeździ z tamtymi na wycieczki, kupuje różne rzeczy, to czemu ty-jego biologiczna córka- masz być pokrzywdzona? trzeba walczyć o swoje. a w końcu to twój tata, nie powinien sie obrażać o to... możesz się z nim umówić, że już nie będziesz go prosić o żadne większe prezenty i już. ale ten jeden chcesz i nie odpuścisz, póki nie dostaniesz
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:50   #7
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Dzięki Dziewczyny, już się bałam, że wyjdę na jakąś wyrodną córkę
Problem w tym, że jakoś mam problem z "poważnymi" rozmowami na temat pieniędzy itp, zwłaszcza, że ostatnio mam nienajlepszy kontakt z tatą (tak jakby rodzinka miała mi za złe, że rzadko u nich ostatnio bywam - co z tego, że ledwo starcza mi weekendu, żeby zrobić wszystko na uczelnię ).

Może mu delikatnie zasugerować? Np. wyszukam jakiś monitor na allegro, wyślę mu linka z pytaniem, co o nim myśli? Wiem, komplikuję
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 14:39   #8
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

takie rozmowy są trudne.
dlatego jak naposałam wyżej, ja nie miałabym odwagi.
i nie zrobiłabym tego.
Jeśli ty czujesz się na siłach, to bez skrupułów zacznij rozmowę i zapytaj o ten monitor, bez owijania w bawełnę.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:44   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Mam pewien problem, i nie wiem, jak go "ugryźć".

Może na początek nakreślę sytuację: moi rodzice od kilku lat są rozwiedzeni, oboje wstąpili w nowe związki małżeńskie. Ja mieszkam z mamą i jej mężem, a tata z żoną i jej córkami.

Na 18. urodziny oboje postanowili zrobić mi większe prezenty. Od mamy dostałam aparat cyfrowy, a tata zabrał mnie na zakupy w celu wybrania nowego monitora do komputera, bo mój już ma ładnych kilka lat. Wtedy zamarzyłam sobie taki całkiem płaski LCD, jednak były one jeszcze dużo droższe od takich "normalnych" płaskoekranowych, więc umówiliśmy się, że na tamte urodziny go nie dostanę, ale poczekam do następnych i wtedy dostanę płaski.

W tym roku, w lutym, skończyłam 20 lat, a monitora ani widu, ani słychu... Przez te 2 lata tata nawet słowem nie wspomniał o "zaległym" prezencie. I chyba nie jest to do końca sprawa pieniędzy, bo przez ten czas tata kupił mnóstwo niekoniecznie niezbędnych rzeczy do swojego komputera i był 2 razy z rodziną na zagranicznych wakacjach. Nie to, żebym komuś zabraniała wydawać pieniądze na własne przyjemności, ale czuję się trochę tak, jakby była mniej ważna od "nowej rodziny"...
Na dodatek mama przy każdej "świąteczno-urodzinowej" okazji dopytuje się, co z moim monitorem.

Wiem, że prezent to coś dawanego dobrowolnie, i pewnie nie wypada się o niego upominać, ale nie wiem co mam robić. Niestety ostatnio rzadziej bywam u taty, i nasze kontakty trochę się popsuły, dlatego nie wiem, jak mogłabym go zagadnąć o ten zaległy prezent

Dziewczyny, spójrzcie na tą sprawę bezstronnym okiem i doraźdźcie coś, proszę.
Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Rozumiem to i z Twojej strony- jako, że chciałabyś dostać to, co Ci obiecano, jak i z tej strony, że o prezenty sie nie upomina.

Jednak patrząc na to nieco inaczej, to taka była umowa- poczekasz trochę i dostaniesz. Na Twoim miejscu zapytałabym się ojca gdzie moj lcd. Co jak co, ale fakt, że nie mieszkacie razem nie daje mu pozwolenia do tego, że może zapomnić o swoich zobowiązaniach wobec Ciebie.
Jak dla mnie umowa to umowa. A u Ciebie była jasna- czekam i później dostje to, co było mi obiecane.
Zgadzam się z tym,co napisała Nati .

Od siebie dodam jeszcze,że Twoja mama niepotrzebnie Ci o tym przypomina przy różnych okazjach ,bo i tak wystarczająco już Ci jest przykro.Więc, po co Cię dodatkowo dołuje .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:47   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Czytajac Twoja wypowiedz mam wrazenie, ze bardziej Ci chodzi o relacje z ojcem niz o sam monitor. A wlasciwie widze, ze Twoja matka probuje to uzywac jako argument przetargowy. Bardzo nieladnie z jej strony, ze Cie w to miesza.

I kto dokladnie Ci mowi, ze za rzadko widujesz sie z ojcem?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 15:10   #11
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Na plotkowe.

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 15:16   #12
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Rozumiem Twoje rozżalenie, ja sama czułabym się zapomniana i olana...i znając siebie pewnie upomniałabym się o swoje (tzn swoje nie swoje... ale obiecane). Szczególnie, że to osiemnastka, jedne z najbardziej oczekiwanych urodzin

Co do słowa zgadzam się z Nati.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A wlasciwie widze, ze Twoja matka probuje to uzywac jako argument przetargowy. Bardzo nieladnie z jej strony, ze Cie w to miesza.
Też to zauważyłam...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 15:31   #13
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
I kto dokladnie Ci mowi, ze za rzadko widujesz sie z ojcem?
Wprost nikt mi tego nie powiedział. Ale wychodzą takie głupie sytuacje, np. niedawny dialog z tatą przez telefon:
Ja: Czy w marcu czasem nie miała przyjechać P. z Londynu?
Tata: No, była tydzień temu.
Ja: No to czemu mi nie powiedziałeś?
T: Bo Cię u nas nie było...
Czyli już nie mam prawa wiedzieć, że moja przyszywana siostra przyjeżdża z wizytą, albo że babcia jest w szpitalu?:|
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym,co napisała Nati .

Od siebie dodam jeszcze,że Twoja mama niepotrzebnie Ci o tym przypomina przy różnych okazjach ,bo i tak wystarczająco już Ci jest przykro.Więc, po co Cię dodatkowo dołuje .
Zawsze jak wracam ze świątecznego obżarstwa od taty lub babci zostaję przywitana pytaniem "Jak tam prezenty?"...

Ale właściwie nie miało być o stosunkach panujących w mojej rodzinie, ale o konkretnej sytuacji, więc proszę, nie wnikajcie aż tak głęboko
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 15:45   #14
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

na Twoim miejscu bym sie upomniala
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 15:45   #15
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Ja bym się upomniała,
na Twoim miejscu powiedziałabym, że potrzebuję nowego monitora i nie wiem czy sama kombinować kasę czy ciągle czekać na ten obiecany.
Tak albo nie i już.
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:05   #16
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 278
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Rozumiem to i z Twojej strony- jako, że chciałabyś dostać to, co Ci obiecano, jak i z tej strony, że o prezenty sie nie upomina.

Jednak patrząc na to nieco inaczej, to taka była umowa- poczekasz trochę i dostaniesz. Na Twoim miejscu zapytałabym się ojca gdzie moj lcd. Co jak co, ale fakt, że nie mieszkacie razem nie daje mu pozwolenia do tego, że może zapomnić o swoich zobowiązaniach wobec Ciebie.
Jak dla mnie umowa to umowa. A u Ciebie była jasna- czekam i później dostje to, co było mi obiecane.
I ja się zgadzam z Nati. Masz pełne prawo przypomnieć tacie o obiecanym prezencie, nawet jeżeli minęło tyle czasu.
I mimo że uważam, ze powinnąs, to sama bym się nie upomniała. Przerost dumy.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:06   #17
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

ja tez bym sie upomniala. To w koncu Twoj tata i sam Ci obiecal, wiec nie powinien sie obrazic i raczej bym nie kombinowala, bo faceci sa niedomyslni i moze kompletnie wylecialo mu z glowy, ze obiecal
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:10   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Wprost nikt mi tego nie powiedział. Ale wychodzą takie głupie sytuacje, np. niedawny dialog z tatą przez telefon:
Ja: Czy w marcu czasem nie miała przyjechać P. z Londynu?
Tata: No, była tydzień temu.
Ja: No to czemu mi nie powiedziałeś?
T: Bo Cię u nas nie było...
Czyli już nie mam prawa wiedzieć, że moja przyszywana siostra przyjeżdża z wizytą, albo że babcia jest w szpitalu?:|
Wg mnie zaniedbania dokonal Twoj ojciec a nie Ty, w koncu widac czarno na bialym, ze sie interesujesz i Ci zalezy i niby skad mialas wiedziec kiedy dokladnie masz przyjsc, aby laskawie zechcial Ci udzielic informacji?

Co to za stawianie warunkow? Nie lubie jak ktos zwala wine za swoje zaniedbania na kogos innego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:13   #19
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Pewnie, że się upomnij! Może wyleciało mu z głowy, albo pomyślał, że jak nic o tym nie wspominasz to już nie potrzebujesz tego monitora... a może jest jakiś inny powód. Ale jakby na to nie patrzeć to Twój ojciec przecież, a nie jakaś obca osoba. Szczerze i prosto z mostu, nie ma się czego wstydzić najwyżej powie, że nie kupi i tyle.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 16:14   #20
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Ja bym sie upomniala ,w koncu to bylo obiecane na 18 urodziny i to przez tate czyli bliska osobe.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:27   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
Ja bym się upomniała,
na Twoim miejscu powiedziałabym, że potrzebuję nowego monitora i nie wiem czy sama kombinować kasę czy ciągle czekać na ten obiecany.
Tak albo nie i już.
Zgadzam się. W końcu, umówmy się - to kwestia pomiędzy Tobą o twoim ojcem, jedną z najbliższych ci osób. Komuś obcemu nie przypomniałabym raczej o obietnicy, ale tacie owszem. Szczególnie w takiej sytuacji, gdy on miałby inną rodzinę. Choćby dla przypomnienia, że ma równiez Ciebie jako córkę

Zrób to w żartach, albo tak, jak pisze Anestetka - nawet jej sposób wydaje mi się lepszy, bo do końca uczciwy i jasny
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:28   #22
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Myślę, że zdecydowanie powinnaś się upomnieć. Ja przynajmniej nie widzę w tym nic złego.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:29   #23
olcia/pchelka
Zadomowienie
 
Avatar olcia/pchelka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 1 525
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Mój tata jest stolarzem itp. więc miał mi zrobić meble. Czekałam na nie 3 lata. Nie upominałam sie o nie. W końcu gdy była miła atmosfera i fajnie nam sie wszystkim gadało zapytałam go gdzie są moje meble. Zapytałam sie z szerokim uśmiechem na twarzy.
Tobie też tak radzę. W końcu obiecał. I powinien dotrzymać słowa, zwłaszcza, że to była 18-stka, a do swojego komputwra kupiła pare rzeczy jak mówiłaś.
Ja bym się opomniła, ale przy miłej atmosferze.
Albo wprost - o ile Twój ojciec nie będzie urażony
olcia/pchelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:32   #24
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Ja bym się upomniała. Bez skrupułów.

Jeśli zapomniał, to będzie wszystko okej, jeśli nie - dowiesz się na czym stoisz.

__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 17:27   #25
Nicoletta
Zadomowienie
 
Avatar Nicoletta
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 662
GG do Nicoletta
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

A ja mam z tym przykre doświadczenie. Otóż, były facet strasznie dużo gadał o prezencie na moje Urodziny. Kiedy nadeszły - czekałam do wieczora, nie doczekałam się nawet kwiatka, ale ugotował spaghetti i zrobił sos. Nic nie powiedziałam tego dnia. Następnego nie wytrzymałam i powiedziałam - "No a gdzież ten obiecany prezent? " Oburzył się baRRRdzo i powiedział, ze jestem niewdzięczna, bo ten makaron to właśnie było to!
Bywa i tak. Całe szczęście, że mój ukochany TŻ jest zupełnie inny - zawsze dostaję prezenty bez upomnienia i z klasą.
Ale w Twoim przypadku - oczywiście jest zupełnie inaczej, więc subtelnie i z uśmiechem na twarzy można zapytać - myślę, ze sprawa nie jest tak dramatyczna, jak może się wydawać
Nicoletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 17:53   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Nicoletta - widze, ze zmienilas avatar.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 18:02   #27
sykutka
Raczkowanie
 
Avatar sykutka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 大阪市
Wiadomości: 466
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
ja tez bym sie upomniala. To w koncu Twoj tata i sam Ci obiecal, wiec nie powinien sie obrazic i raczej bym nie kombinowala, bo faceci sa niedomyslni i moze kompletnie wylecialo mu z glowy, ze obiecal
Właśnie. Niedomyślni są, to tak delikatne powiedziane Pewnie już dawno zapomniał, albo myślal, że ty zapomniałaś, a nie chciał ponosić dodatkowych kosztów. Nie ma co owijać w bawełnę i bawić się w zgaduj zgadula.
Powiedz to wprost. Wybierz odpowiedni moment, kiedy atmosfera będzie luźna, a tatuś w dobrym humorze.
Swoją drogą ja bym się wściekła, bo to miał być Twój prezent na osiemnaste urodziny, a te są przecież wyjątkowe
sykutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 18:03   #28
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Powinnaś się upomnieć, w końcu umowa to umowa. Zresztą inaczej się upominać własnego tatę i prezent obiecany, niż jakąś tam ciotkę czy wujka. Co innego gdyby tata luźno rzucił kiedyś "kupię Ci na urodziny monitor" ale tu była wyraźna obietnica Fakt faktem, że nie znamy Twojego taty, bo ja wiem, że choć jestem wygadana i pyskata miałabym duży problem żeby upomnieć się o prezent mojemu tacie. Ale na pewno bym próbowała.
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 18:19   #29
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

upomnienie tak, ale takie delikatne. Możesz też kierowąc jakieś aluzje wtedy może zrozumie;D
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 18:37   #30
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Czy wypada "upomnieć się" o obiecany prezent?

Kasiek, i ja nie będę oryginalna -upomnij się!
I co więcej wcale nie uważam ,ze masz tatę zagadnąc w formie żartu czy aluzji bo czy dla Ciebie ta sytuacja jest żartobliwa? No raczej nie .
Czekałaś całe 2 lata prawda? Umówmy sie,raczej mało kto tu wierzy ,że tato ot tak zapomniał.Takich rzeczy się nie zapomina.
Przy najblizszej sytuacji zacznij jakby nigdy nic/łatwo mówić / temat ,czy jest mozliwy zakup teraz bo Ci jest potrzebny .Zapytaj wprost czy coś stoi na przeszkodzie ,zeby monitor był zakupiony już ?Żądaj jasnej odpowiedzi tak lub nie

I pamietaj !!
To nie Tobie ma być łyso przy rozmowie tylko ojcu.
Przecież jakby miał kłopoty finansowe czy cokolwiek to powinien porozmawiać ze swoją córką a nie udawać ,że tematu nie ma
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.