Dom po zmarłej... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 11:29   #91
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez Coco_Nut1 Pokaż wiadomość
Ale on zaczął się złościć, twierdzić, że żeruję na babci. Nie wiem, czy żadną z Was by to nie dotknęło.
To na tej zasadzie lepiej tam w ogole tez nie wchodzic i nie mieszkac bo to tez "zerowanie" na tym co zostawila.

Cytat:
Napisane przez Coco_Nut1 Pokaż wiadomość
On twierdzi, że jego rodzina też nie, ale on chce to zatrzymać. Nie na strychu, ale w domu.
To juz przesada. Przeciez to mialby byc WASZ dom, a nie chwilowe mieszkanie w domu babci.

Gdzie mielibyscie swoje rzeczy trzymac?

To moim zdaniem zupelnie absurdalny pomysl.

I co? wyremontowac i poustawiac wszystkie stare ☠☠☠☠☠☠☠ki w te same miejsca?

Domyslam sie, ze on ma do nich sentyment...wiec trzeba ostroznie...ale jednak to zupelnie absurdalny pomysl
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:30   #92
Coco_Nut1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
właśnie to miałam na myśli heh
a garnki, talerze itd też by zostawały?
Talerze niby są z procelany, więc on chce je zachować. Ja lubię nowoczesny styl, ale nie było by to takim problemem, talerze to pikuś można tak powiedzieć

Aha i tą rozmowę z rodzicami jakbym sama przeprowadziła? On nigdy jej nie zacznie, bo jego zdanie już znam.
Coco_Nut1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:31   #93
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez Coco_Nut1 Pokaż wiadomość
Chyba własnie jego podejście mnie tak zniechęca, bo gdyby choc trochę chciał mnie posłuchać, pokazać, że na mnie mu zależy, bo ze mną będzie tam mieszkał, a nie z ŚP Babcią, to byłabym inaczej nastawiona.
Nikt nie chce być dodatkiem, jak napisałyście - bibelocikiem, między kotkami z porcelany.
Szanuję jego rodzinę, ale nie podoba mi się tam i nie zacznie, tym bardziej jak będziemy mieszkać w tym ciemnym domu...

Może pierwszy krokiem, żeby nam pomóc była by rozmowa z rodzicami na temat uprzątnięcia tych rzeczy? Jak miałaby wyglądać? Pomóżcie
Ja bym wprost powiedziała, że szanuję rzeczy jego babci, dlatego wolę, żeby osoby z rodziny je uprzątnęły, bo nie chcę wyrzucić czegoś, co dla mnie może być kompletnie niepotrzebne, a dla nich mieć ogromne znaczenie
jeżeli to nie podziała mówisz wprost Tż - wprowadzam się tu, jeżeli dom będzie gotowy do zamieszkania dla nas - a nie dla nas + jego zmarłej babci.
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:32   #94
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez Coco_Nut1 Pokaż wiadomość
Chyba własnie jego podejście mnie tak zniechęca, bo gdyby choc trochę chciał mnie posłuchać, pokazać, że na mnie mu zależy, bo ze mną będzie tam mieszkał, a nie z ŚP Babcią, to byłabym inaczej nastawiona.
Nikt nie chce być dodatkiem, jak napisałyście - bibelocikiem, między kotkami z porcelany.
Szanuję jego rodzinę, ale nie podoba mi się tam i nie zacznie, tym bardziej jak będziemy mieszkać w tym ciemnym domu...

Może pierwszy krokiem, żeby nam pomóc była by rozmowa z rodzicami na temat uprzątnięcia tych rzeczy? Jak miałaby wyglądać? Pomóżcie
zwyczajnie.normalnym jest,że pozostawia się drobnostki sentymentalne,lub mające wartość rynkową,a wyrzuca sie to czego się nie potrzebuje.
porozmawiaj z jego rodzicami,a zobaczysz jak oni patrzą na ta sprawę.jesli są normalni to może przetłumacza synowi,że życie płynie dalej i nie warto się cofać.
a logistycznie załatwić można to tak:
jest wiele firm,czy ludzi sprzątających po zmarłych.
za darmo wyniosą wszystko co zostanie ,a jako zapłata będą rzeczy po babci,które można sprzedać jako antyki,czy bibeloty kolekcjonerskie .
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:33   #95
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez Coco_Nut1 Pokaż wiadomość
Talerze niby są z procelany, więc on chce je zachować. Ja lubię nowoczesny styl, ale nie było by to takim problemem, talerze to pikuś można tak powiedzieć

Aha i tą rozmowę z rodzicami jakbym sama przeprowadziła? On nigdy jej nie zacznie, bo jego zdanie już znam.
talerze to pikuś, ale gorzej by był, jakby się okazało że wszystko po babci jest jeszcze do użytku

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
zwyczajnie.normalnym jest,że pozostawia się drobnostki sentymentalne,lub mające wartość rynkową,a wyrzuca sie to czego się nie potrzebuje.
porozmawiaj z jego rodzicami,a zobaczysz jak oni patrzą na ta sprawę.jesli są normalni to może przetłumacza synowi,że życie płynie dalej i nie warto się cofać.
a logistycznie załatwić można to tak:
jest wiele firm,czy ludzi sprzątających po zmarłych.
za darmo wyniosą wszystko co zostanie ,a jako zapłata będą rzeczy po babci,które można sprzedać jako antyki,czy bibeloty kolekcjonerskie .

z tego co doczytałam - tata tż jest za Tobą, a jego mama? co na to wszystko?
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:38   #96
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jest wiele firm,czy ludzi sprzątających po zmarłych.
za darmo wyniosą wszystko co zostanie ,a jako zapłata będą rzeczy po babci,które można sprzedać jako antyki,czy bibeloty kolekcjonerskie .
tutaj to czuje, ze dopiero bylby argument "zerowania" na babci...patrzec na wczesniejsze wpisy

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
jeżeli to nie podziała mówisz wprost Tż - wprowadzam się tu, jeżeli dom będzie gotowy do zamieszkania dla nas - a nie dla nas + jego zmarłej babci.
dokladnie

Swoja droga mialam w rodzinie dosc podobna sytuacje. Wujek kupil stary dom do remontu. Ciocia zapowiedziala, ze ona sie tam nie pojawi dopoki przynajmniej lazienka bedzie zrobiona...i tak zrobila
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:43   #97
Coco_Nut1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
talerze to pikuś, ale gorzej by był, jakby się okazało że wszystko po babci jest jeszcze do użytku

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------




z tego co doczytałam - tata tż jest za Tobą, a jego mama? co na to wszystko?
Trudno określić.
Nie mam z nimi częstego kontaktu, skłamałabym twierdząc, że nasze kontakty są luźne, przyjacielskie. Owszem szanuję ich i lubię, ale to raczej zawsze prowadziliśmy rozmowy "o pogodzie" - oni są dosyć zdystansowanymi ludźmi, chłodnymi, dlatego nie wiem jakbym wypaliła z tą rozmową o sprzątaniu. Nie wiem jakie mają spojrzenie na dom, pogrzeb odbył się w zasadzie niedawno i pewnie nie doszli jeszcze do siebie ( szczególnie ojciec, bo była to jego matka) poza tym zauwazyłam, że unikają tego tematu, bo babcia samotnie leżała 1 dzień po śmierci i oni się jakby tego wstydzą, że to zaniedbali.
Coco_Nut1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 11:44   #98
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dom po zmarłej...

a czy przedstawiałaś mu swoje poglądy, tak jak nam tutaj? również argumentację z tymi rzeczami? jak dużo czasu minęło od śmierci babci?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:46   #99
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

A tak w ogole odchodzac od szczegolowo to mysle, ze musicie zaczac temat od "nowa". Wybrac dobry moment i na spokojnie bez nerwow raz jeszcze porozmawiac o tym jak to widzicie.

Bo mi sie wydaje, ze tak naprawde kazde z was ma problem nieco z czym innym niz mowi i w efekcie klocicie sie bez sensu

Sprobuj jako zorganizowac mily wieczor gdzie na spokojnie porozmawiacie o tym co dla was wazne i jak widzicie siebie razem za pare lat...bez zaczynania od razu od zali i prerensji
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:52   #100
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dom po zmarłej...

Przede wszystkim postawić na konkrety - ile ta zabawa w "odnawiamy dom" będzie kosztowała - i nie na zasadzie "okna chyba wytrzymają jeszcze 2 lata", tylko co jest do zrobienia - szczegółowa lista plus nowe meble dla Was, takie zdawałoby by się pierdoły, jak pościel również, bo potem drobiazgi pochłaniają spore kwoty. Myśleć realistycznie. Jak się okaże, że do zrobienia dużo plus jeszcze musi być kasa na umeblowanie się, urządzenie, to się nie opłaca za bardzo.

Czy ten domek w ogóle jest podmurowany?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:54   #101
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

To może być ciężko, bo o tyle rozmowa byłaby łatwiejsza, gdybyście mieli bardzo dobry kontakt. Jednak musisz to załatwić jakoś, nie ma innego wyjścia.
Może spróbuj zacząć od rozmowy na spokojnie z tż jeszcze raz? ale bez kłótni.
jeżeli to nie podziała będziesz musiała odważyć się na rozmowę z jego rodzicami, co albo podziała na Twoją korzyść i przemówią mu do rozsądku - albo niekorzyść, gdzie zostaniesz okrzyknięta tą co nie ma szacunku do zmarłej babci , czego Ci oczywiście nie życzę.

patrząć jeszcze z innej strony na to, mam do Ciebie parę pytań. Jak nie wypali to mieszkanie w tym domu, kiedy planujesz i gdzie zamieszkać ze swoim facetem? jak wyobrażasz sobie Wasz wspólny kącik ? mieszkanie/dom? chyba nie chciałabyś, żeby się okazało, że Twój tż planuję tam uwić wasze gniazdko i chować tam Wasze dzieci, a później przeżywać tam spokojną starość, w tym domu po babci?
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 11:58   #102
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dom po zmarłej...

a ja myślę, że rozmowa z jego rodzicami to średni pomysł... są dorośli, więc powinni umieć się ze sobą dogadać. to jest kwestia ich przyszłości, więc muszą sami wypracować jakiś kompromis. poza tym rodzice niekoniecznie będą po jej "stronie".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:00   #103
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a ja myślę, że rozmowa z jego rodzicami to średni pomysł... są dorośli, więc powinni umieć się ze sobą dogadać. to jest kwestia ich przyszłości, więc muszą sami wypracować jakiś kompromis. poza tym rodzice niekoniecznie będą po jej "stronie".
tak, tyle że babcia jej tż była mamą jej ojca - więc powinni również mieć głos w tym wszystkim, co zrobić z rzeczami, poradzić itd.
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:03   #104
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jak się okaże, że do zrobienia dużo plus jeszcze musi być kasa na umeblowanie się, urządzenie, to się nie opłaca za bardzo.
Umeblowanie i urzadzenie to akurat zawsze jest. Czy w tym miejscu czy w innym.

Co do reszty to sie zgadzam...ze musieci oszacowac ile moze pochlonac remont.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
chyba nie chciałabyś, żeby się okazało, że Twój tż planuję tam uwić wasze gniazdko i chować tam Wasze dzieci, a później przeżywać tam spokojną starość, w tym domu po babci?
A jesli tak jest?Jesli on lubi ten dom i chce by byl ich "gniazdkiem"?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:07   #105
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Umeblowanie i urzadzenie to akurat zawsze jest. Czy w tym miejscu czy w innym.

Co do reszty to sie zgadzam...ze musieci oszacowac ile moze pochlonac remont.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------


A jesli tak jest?Jesli on lubi ten dom i chce by byl ich "gniazdkiem"?
to może być spory problem
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:10   #106
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
tak, tyle że babcia jej tż była mamą jej ojca - więc powinni również mieć głos w tym wszystkim, co zrobić z rzeczami, poradzić itd.
do rozmowy o tej kwestii autorka wydaje mi się zbędna. co najwyżej chłopak powinien porozmawiać z rodzicami, co by chcieli zatrzymać w ramach pamiątki. poza tym zrozumiałam, że rozmowa z rodzicami miałaby jednak inny cel...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:22   #107
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
do rozmowy o tej kwestii autorka wydaje mi się zbędna. co najwyżej chłopak powinien porozmawiać z rodzicami, co by chcieli zatrzymać w ramach pamiątki. poza tym zrozumiałam, że rozmowa z rodzicami miałaby jednak inny cel...
dlaczego zbędna? skoro ona również ma mieszkać w tym domu?
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:33   #108
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dom po zmarłej...

bo jej nie dotyczy temat pamiątek. to on i jego rodzice powinni zdecydować co chcą wyrzucić, a co zostawić (zabrać do siebie). i nie mam tu na myśli zostawienia WSZYSTKIEGO.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:35   #109
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
bo jej nie dotyczy temat pamiątek. to on i jego rodzice powinni zdecydować co chcą wyrzucić, a co zostawić (zabrać do siebie). i nie mam tu na myśli zostawienia WSZYSTKIEGO.
Autorka napisała przecież, że rodzina niezbyt się do tego zabiera, więc to ma leżeć i leżeć?
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 12:41   #110
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
dlaczego zbędna? skoro ona również ma mieszkać w tym domu?
no co zostawic na polkach, a co nie i jak by mialo wygladac ich mieszkanie tam...to rozmowa miedzy nia, a TZ

za to ogolnie co z rzeczy po babci do smieci,a co zostawiamy na pamiatke to raczej rodzina sprawa

"polozenie" tych rzeczy to oddzielna sprawa, ze tak powiem

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
Autorka napisała przecież, że rodzina niezbyt się do tego zabiera, więc to ma leżeć i leżeć?
a moze dla nich to jeszcze za wczesnie by o tym myslec? kazdy inaczej przezywa takie rzeczy

nie wiemy nawet czy ta babcia umarla tydzien temu, miesiac czy trzy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 13:05   #111
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
no co zostawic na polkach, a co nie i jak by mialo wygladac ich mieszkanie tam...to rozmowa miedzy nia, a TZ

za to ogolnie co z rzeczy po babci do smieci,a co zostawiamy na pamiatke to raczej rodzina sprawa

"polozenie" tych rzeczy to oddzielna sprawa, ze tak powiem

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------





a moze dla nich to jeszcze za wczesnie by o tym myslec? kazdy inaczej przezywa takie rzeczy

nie wiemy nawet czy ta babcia umarla tydzien temu, miesiac czy trzy
ale uważam mimo wszystko, że jeżeli chce z nią zamieszkać już teraz, zaraz, to powinno być wyjaśnione jak najszybciej
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 13:53   #112
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
tutaj to czuje, ze dopiero bylby argument "zerowania" na babci...patrzec na wczesniejsze wpisy :
ale to firma sprzątająca zarabia,a rodzina ma problem z głowy
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 13:56   #113
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

no ja wiem i rozumiem

ale tak samo dla mnie racjonalnym podejsciem jest wynajecie letnikom domu...a dla niego to "zerowanie" na babci, wiec zakladam, ze ten pomysl tez moze sie nie spodobac
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:01   #114
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Dom po zmarłej...

ciekawy wątek, swego czasu przerabiałam dwukrotnie podobną akcję w mojej rodzinie...ile nerwów mnie to kosztowało
według mnie- nie warto.
Nie warto gadać z rodzicami TŻa,
nie warto brac się za remont,
nie warto mieszkać w domku po babci,
nie warto zgłębiać tego tematu.
Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że nie warto gadac na ten temat na razie z TŻem, a jedynie możesz zaznaczyć, że "chciałabyś kiedyś z nim zamieszkać"- bez podawania gdzie i kiedy konkretnie.
A teraz wyjaśniam czemu tak myślę.
Jak napisałam wyżej- miałam podobną syt. 2-krotnie w rodzinie.
Za kazdym razem oferowałam się, że uprzątnę rzeczy po babci, a potem po dziadku.
Efekt- byłam wrogiem numer 1 całej rodziny.
Mieszkanie po Dziadkach stałoby puste do tej pory, gdyby nie wprowadzziła się tam ciocia. Mieszkanie 2 pokojowe, przy czym ciocia użytkuje 1 pokój, kuchnię i łazienkę.
Drugi pokój stał się graciarnią w której od 8 lat stoją rzeczy po dziadkach!
Czujesz to?
8 lat!chciałam wziąć Dziadka zdjęcia- dowiedziałam się, że nie szanuję zmarłych (sic!) chciałam oddac babcine ubrania, bo babcia miała sporo eleganckich garsonek, które jeszcze komuś by posłużyły te 8 lat temu...dowiedziałam się, że nie kochałam babci i jestem podła!
i tak dalej i dalej...aż w końcu z mieszkania nie wyjechało dosłownie NIC...a nie, przepraszam- UKRADŁAM, tak dokładnie ukradłam 1 starą filiżankę, w której Dziadek pijał ze mną kakao gdy byłam maluchem i 1 zdjęcie Dziadka, bo było podwójne. Nawet stara pościel dziadków jeszcze się tam przewala. Na cholerę?! nie mam pojęcia...
Obecnie jest tam mini-skansen, pewnie jakby poszparać w szafach to dziadkowe karmelki miętowe by się gdzieś znalazły

Widzę z opisu, ze twój TŻ i jego rodzina mają ciut podobne podejście do rzeczy po zmarłych jak moja rodzina.
Ja bym sie nie babrała w ich sprawach, po prostu cokolwiek wyrzucisz, cokolwiek uprzątniesz, albo przestawisz z jednego kąta w inny- ty będziesz złą, wredną, która nie szanuje zmarłej i pamięci o niej.
Ja wiem, ze to chore, ale niektórzy tak funkcjonują. Osobiście uważam, ze wynika to z nie zakończonej żałoby.
Oni jeszcze nie do końca oswoili sie ze śmiercią tej osoby i dlatego nie umieją/ nie chcą wyrzucać rzeczy po niej, nawet jeśli nikt tego już nigdy nie użyje.
Autorko, skoro dobrze ci w domu u rodziców, to po co na siłę bawić się we własny dom?
Jak nie chcesz, to odpuść. Nawet kosztem związku, chociaż uważam, ze facet powinien ciebie zrozumieć.
Możliwe jednak, ze on ma parcie na stabilizację, na "coś własnego", a ty nie.
Masz prawo i on tez ma prawo.
Po prostu rozmijacie się w tym temacie. Ale to nic złego, każdy ma prawo żyć po swojemu. Tego się trzymaj
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2013-06-03 o 14:04 Powód: literówka
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:16   #115
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dom po zmarłej...

Są różne fobie, można bać się myszy, pająków, wody, burzy czyli rzeczy i zjawisk realnych a i można być nekrofobem , bać się duchów, zjawisk nadprzyrodzonych.
Gdy rozum śpi budzą się upiory.

Dla chłopaka zupełnie normalnym będzie przespanie się pod pierzyną pod którą umarła babcia , korzystanie z jej rzeczy typu łyżki , miski bo była dla niego bliską, kochaną osobą.

I będzie zdziwiony i zbulwersowany jeśli dla autorki to będzie nie do zaakceptowania.

Napisane było ,że on późno wraca więc sytuacja ,że autorka jest sama w tym domku na odludziu / nawet już uprzątniętym, wyremontowanym/ a tu coś stuka w okno /gałązka, oderwana listewka/ , na strychu coś trzeszczy, słychać jakby kroki /drewniane deski czasem wydają dźwięk/ jest jak z horroru.

Dziewczyna psychicznie nie wytrzyma , na zawal zejdzie bo jej się będzie wydawać ,że babcia z zaświatów przyszła sprawiedliwość jej wymierzyć za wyrzucone rupiecie po niej.Które dla babci były dorobkiem całego życia.

Tak wyczytałam między wierszami z odpowiedzi autorki ,że problemem będzie i to i fizyczny wstręt do starzyzny, do używanych rzeczy należących do obcych osób.
Dla chłopaka obecnie rzeczy po babci są jak cenne relikwie bo dłonie babci ich dotykały. A dla niej to kupa okropnych śmieci . Nawet wydezynfekowane i uprane będą budzić lęk, niechęć i obrzydzenie.
I wcale może nie byłoby inaczej gdyby to był dom po jej babci.
Tak ma i już.

Lecz to jest naturalne, normalne ,wiele osób tak ma.
Nie ma się co dziwić.Fobia jak każda inna. Psychoterapia nie zawsze podziała.
I nie ma się co poświęcać i przez resztę życia się męczyć.
Bo to nie zawsze da się pokonać , może czasem z wiekiem to się zmieni ale nie wiadomo.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:25   #116
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dom po zmarłej...

To jest masakra, u mnie są dwie pamiątki po babce - kryształowa cukiernica, wieś wiochy ale była kupiona specjalnie na komunię mamy bo wtedy to było "łiłałała" i laska którą się babcia podpierała. Zdjęcia zostały zebrane, ułożone i w całości zeskanowne - kto chce temu wysyłamy płytkę albo zasysa z neta. Natomiast reszta rzeczy zagraca cały dom, jeden pokój z czterech jest poświęcony na graciarnie. Stara meblościanka, itp, stare jakieś materace czy pościel wywalono bo i tak nikt z tego nie korzystał a leży kurzy się i produkuje roztocza, ale wszystkie śmieci niestety leżą. na szczęście co lepsze ubrania to rodzina sobie sama powybierała, z ubrań została garstka szmat które są "niczyje" ale nikt nie wyrzuci bo się boi
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:31   #117
never_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 345
Dot.: Dom po zmarłej...

.

Edytowane przez never_
Czas edycji: 2023-12-20 o 21:48 Powód: zamknięcie forum
never_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:32   #118
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Dziewczyna psychicznie nie wytrzyma , na zawal zejdzie bo jej się będzie wydawać ,że babcia z zaświatów przyszła sprawiedliwość jej wymierzyć za wyrzucone rupiecie po niej.
Ciekawe wizje

Mysle, ze z fobia to troche przesadzilas
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:44   #119
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dom po zmarłej...

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ciekawe wizje

Mysle, ze z fobia to troche przesadzilas
Nie przesadziłam. Jako nastolatka nie wyszłam wieczorem do tej części ogrodu mocno oddalonego od domu za drzewami gdzie zaraz za siatką powiesiła się sąsiadka.
Więc rozumiem,że można się tego bać.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:48   #120
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Dom po zmarłej...

Ale z wypowiedzi autorki nie wynika, ze sie duchow zmarlych boi
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.