Kobieca pamięć - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 18:02   #31
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Kobieca pamięć

to nie tylko jest kwestia pamięci, ale i odbioru świata głównie słuchem. Znam osobę, która na wykładach nie notuje tylko słucha, piosenkę powtórzy po 1-2 przesłuchaniach, mówi z poprawnym akcentem w 5 językach...
a co do koleżanki Andrzeju, może warto się przy niej zakręcić
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:12   #32
Koko Szanelll
Rozeznanie
 
Avatar Koko Szanelll
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 678
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też tak mam Duzo lepiej niż wzrokowo zapamiętuje 'ze słuchu'. Znam też mężczyzn, którzy tak potrafią, ale myślę, że to przede wszystkim kwestia 'słuchania' kogoś i skupienia na tym, co mówi

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
to nie tylko jest kwestia pamięci, ale i odbioru świata głównie słuchem. Znam osobę, która na wykładach nie notuje tylko słucha, piosenkę powtórzy po 1-2 przesłuchaniach, mówi z poprawnym akcentem w 5 językach...
a co do koleżanki Andrzeju, może warto się przy niej zakręcić
też tak myślę :P nie bez powodu tak skrzętnie wszystko chomikuje w swoich szarych komórkach
Koko Szanelll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:24   #33
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Kobieca pamięć

mam podobnie jak twoja koleżanka autorze
często zaskakuje kogoś tym, że pamiętam jakieś pozornie mało znaczące szczegóły- fragmenty rozmów, daty, to co jadam przy jakiej okazji, w co kto by ubrany itp
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:25   #34
fajny_nick
Raczkowanie
 
Avatar fajny_nick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
GG do fajny_nick
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jaka była pogoda kiedy miałeś pierwszy raz
Ok. 10 C, było już ciemno, ok. godz 20, pogoda typowo jesienna.
__________________
80 ---> 95 kg
fajny_nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:53   #35
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Kobieca pamięć

Znam dużo osób (niezależnie od płci), które tak wszystko zapamiętują. Zawsze mnie to zadziwia =D
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:22   #36
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Kobieca pamięć

Ja tak mam. Mam bardzo dobrą pamięć i po prostu słucham ludzi, nie tylko tych, do których mam emocjonalny stosunek.
Czytałam gdzieś też, że mężczyźni i kobiety mają jakoś inaczej biologicznie uwarunkowaną pamięć, ale już dokładnie nie pamiętam, o co chodziło
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:17   #37
Sick Angel
Raczkowanie
 
Avatar Sick Angel
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 67
Dot.: Kobieca pamięć

Ja tak mam, potrafię wrócić do tematów i rozmów sprzed 5, 6 lat, mało tego, widzę człowieka tylko raz np. w klubie, w sklepie czy u znajomych i zapamiętuje jego ubiór, twarz,a nawet imię i po kilku latach spotykam np. ponownie i wiem gdzie tę osobę widziałam, jaka była pogoda, jak była ubrana, z kim była.
Ludzie się dziwią.
__________________
A kiedy przyjdzie Jezus, pokażemy mu tabliczkę z kierunkiem na Wieliczkę
Sick Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 20:38   #38
WszyscyUmrzemy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 41
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Ja tak mam. Mam bardzo dobrą pamięć i po prostu słucham ludzi, nie tylko tych, do których mam emocjonalny stosunek.
Czytałam gdzieś też, że mężczyźni i kobiety mają jakoś inaczej biologicznie uwarunkowaną pamięć, ale już dokładnie nie pamiętam, o co chodziło


Mnie to nie dziwi. Nie raz się przekonałem, że kobiety mają lepszą pamięć od facetów.
WszyscyUmrzemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:53   #39
Koko Szanelll
Rozeznanie
 
Avatar Koko Szanelll
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 678
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez WszyscyUmrzemy Pokaż wiadomość
Mnie to nie dziwi. Nie raz się przekonałem, że kobiety mają lepszą pamięć od facetów.
Szczególnie jeśli chodzi o rocznice np. ślubu
Koko Szanelll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:58   #40
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też bardzo dużo zapamiętuję, nie wszystko, ale jednak. Często pamiętam, że mówiłam coś chłopakowi, a on się upiera, że nie, ale ja nawet sytuację pamiętam. Tak samo czasem umiem sobie, choć na razie mi się to nie przyda, na sprawdzianie dosłownie odtworzyć, co nauczyciel mówił na lekcji, która była już jakiś czas temu, a było też wiele innych. I w sumie to chyba obok przepisywania to najlepiej idzie mi nauka ze słuchu.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:59   #41
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Kobieca pamięć

Ja tez zapamietuje takie rzeczy np jak ktos mi o sobie opowiada itp jak twoja dziewczyna. Ale zeby zapamietac jedna glupia date z historii albo dzien urodzin kolezanki to za chiny ludowe nie da rady
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 20:59   #42
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Kobieca pamięć

Też tak mam i to nie tylko w stosunku do osób, na których mi zależy. Niektórzy się chyba przez to mnie boją
__________________
Audaces fortuna iuvat
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:05   #43
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez Andrzeej Pokaż wiadomość


Dla mnie to mimo wszystko dziwne tzn. nie wydaje mi się możliwe, aby tak wszystko o wszystkich zapamiętywać
hm. może nie istnieje, ale ludzie potrafią dużo zapamiętać. Ja zapamiętuję (prawie) wszystko. A dokładnie to, co nie wymaga ode mnie myślenia tzn. potrafię przeczytać jakiś tekst tekst i powtórzyć słowo w słowo, nawet po kilku godzinach, dniach nawet i tygodniach (sprawdzone na maturze i sprawdzianach, gdy seksundę przed klasówką czytałam kilka str materiału i zawsze dostawałam 5 ), nie wiem, jak z latami, ale np. teraz umiem przytoczyć tekst ulotki, którą czytałam za dzieciaka siedząc w przychodni lekarskiej i czekając na mamę, która tego dnia miałą na sobie różową bluzkę w kwiaty, którą kupiła jej babcia, mimo, że wiedziała, że mama nie lubi różowego i nawet mama powiedziała to jej dzień przed wigilią, kiedy nakładały grzybów do karpia wieczorem - to taki przykład, sęk w tym, że pamiętam teksty, okoliczności, melodie, ale za cholerę cyfr, dlatego mimo, że potrafię powiedziec, np w co był ubrany mój pierwszy chłopak na pierwszej randce przeszło 5 lat i że powiedział do mnie, że "przez ciebie się na sprawdzian nie nauczę", po czym spojrzał w lewo i się uśmiechnął, gdy staliśmy przy wyjściu z kina i czekałam, aż skończy palić, bo było mi zimno, bo moje zielone botki były przemoczone śniegiem i że wtedy tez zobaczyłam, że nad lewym kolanem mam małe oczko w rajstopach, a ten ślad kawy na czubku buta, który zrobiłam rano ładnie wyblakł, to nie mogę spamiętać, kiedy mój narzeczony ma urodziny to są takie moje przykłady z życia, ale może to obrazować fakt, że niektórzy, niezależnie od płci mają takie rzeczy w głowie
niektórzy zapamiętują więcej, tyle.
Autorze, może to trochę przerażające, ale z koleżanką jest wszystko okej.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:29   #44
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Kobieca pamięć

omg O_O
ja nie pamiętam, co robiłam parę dni temu często (w tym względzie mam fatalną pamięć, dzieciństwa, czasów nastoletnich niemal nie pamiętam), a tu takie...
z dwojga złego wolałabym chyba twoją jednak pamięć

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-06-03 o 22:31
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:45   #45
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
hm. może nie istnieje, ale ludzie potrafią dużo zapamiętać. Ja zapamiętuję (prawie) wszystko. A dokładnie to, co nie wymaga ode mnie myślenia tzn. potrafię przeczytać jakiś tekst tekst i powtórzyć słowo w słowo, nawet po kilku godzinach, dniach nawet i tygodniach (sprawdzone na maturze i sprawdzianach, gdy seksundę przed klasówką czytałam kilka str materiału i zawsze dostawałam 5 ), nie wiem, jak z latami, ale np. teraz umiem przytoczyć tekst ulotki, którą czytałam za dzieciaka siedząc w przychodni lekarskiej i czekając na mamę, która tego dnia miałą na sobie różową bluzkę w kwiaty, którą kupiła jej babcia, mimo, że wiedziała, że mama nie lubi różowego i nawet mama powiedziała to jej dzień przed wigilią, kiedy nakładały grzybów do karpia wieczorem - to taki przykład, sęk w tym, że pamiętam teksty, okoliczności, melodie, ale za cholerę cyfr, dlatego mimo, że potrafię powiedziec, np w co był ubrany mój pierwszy chłopak na pierwszej randce przeszło 5 lat i że powiedział do mnie, że "przez ciebie się na sprawdzian nie nauczę", po czym spojrzał w lewo i się uśmiechnął, gdy staliśmy przy wyjściu z kina i czekałam, aż skończy palić, bo było mi zimno, bo moje zielone botki były przemoczone śniegiem i że wtedy tez zobaczyłam, że nad lewym kolanem mam małe oczko w rajstopach, a ten ślad kawy na czubku buta, który zrobiłam rano ładnie wyblakł, to nie mogę spamiętać, kiedy mój narzeczony ma urodziny to są takie moje przykłady z życia, ale może to obrazować fakt, że niektórzy, niezależnie od płci mają takie rzeczy w głowie
niektórzy zapamiętują więcej, tyle.
Autorze, może to trochę przerażające, ale z koleżanką jest wszystko okej.
czyżby fotograficzna pamięć
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:56   #46
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Kobieca pamięć

Tak siedzę i czytam ten wątek.. i pierwsze co mi wpadło na myśl 'Ja pamiętam, że mój facet nie lubi śledzi '. Bardziej zapamiętuje szczegóły, te które na pierwszy rzut oka są najmniej ważne. Żależy od człowieka
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:59   #47
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Kobieca pamięć

ja na przykład tak sie wsłuchuję w to, co ktoś mówi, że mogę długo kogoś znać, anie wiedzieć, jaki ma kolor oczu, mimo, że przy słuchaniu patrzę w oczy =C
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 23:05   #48
Andrzeej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 339
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez Koko Szanelll Pokaż wiadomość
też tak myślę :P nie bez powodu tak skrzętnie wszystko chomikuje w swoich szarych komórkach
Akurat wolałbym żeby nie chomikowała choć jeśli tak jest, no to jest to po prostu miłe
Andrzeej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 06:42   #49
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kobieca pamięć

ja też raczej zapamiętuje to , co ktoś do mnie mówi. Wydawało mi się to naturalne, nigdy się nad tym nie zastanawiałam nawet. Oczywiście nie zapamiętuje wszystkiego ale jakieś ważne tematy, czy coś zabawnego-tak i też nie mam problemu żeby to odtworzyć w pamięci za dwa, czy trzy miesiące.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 08:58   #50
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Kobieca pamięć

Ja dosyć dużo zapamiętuje, co kto mówi i jest to dla mnie dramat... Bo ciągle ktoś się powtarza a ja potem analizuje w głowie, że jeszcze nie dawno mówił/mówiła co innego na ten temat, albo, że mówi to już setny raz z takimi emocjami jakby pierwszy raz. Właściwie nie wiem jak to jest nie pamiętać, może to jest i dramat tyle pamiętać, ale wkurza mnie, że tak wiele osób nie pamięta i się powtarza, jak tak można? Wrr
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 09:13   #51
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też bardzo dużo pamiętam. Nie wiem, jestem taka, że jak z kimś rozmawiam i ktoś mi coś opowiada, to słucham uważnie i zapamiętuje różne rzeczy, a jak jest to coś zabawnego lub interesującego to już w ogóle. Cała rozmowa zapamiętana Też uważam, że 'jednym uchem słucham, a drugim mi wylatuje' jest oznaką braku szacunku, nie chciałabym, żeby ktoś prowadził ze mną rozmowę na tej zasadzie, więc staram się poświęcać w jakimś stopniu rozmówcy, chyba, że ktoś gada głupoty albo darzę tą osobą antypatią, ale wtedy staram się po prostu nie rozmawiać

Pamiętam daty urodzin, do tej pory pamiętam daty urodzin wszystkich kolegów i koleżanek z gimnazjum i podstawówki, chociaż minęło już ponad 10 lat. Mam dużo wspomnień z dzieciństwa, jedno nawet z okresu jak miałam 2-3 lat. Osoby, na których mi zależy to już w ogóle, pamiętam wszystko Więc autorze, może tak być, że dziewczyna jest zainteresowana )
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:52   #52
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też tak mam i wkurza mnie, że np coś tam powiem a kumpel, że on nie pamięta albo, że w ogóle "ja tak mówiłem?" haha
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:58   #53
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też zapamiętuję mnóstwo rzeczy Pamiętam naprawdę wiele ze swojego dzieciństwa (wczesnego) szybko zapamiętuję numery telefonów, numery typu pesel, numer dowodu. Zawsze tak miałam, choć muszę przyznać, że czasem też wybieram informacje, które chcę zapamiętać, a które puszczam przez ucho
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 20:51   #54
maly_siwek
Raczkowanie
 
Avatar maly_siwek
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
ja na przykład tak sie wsłuchuję w to, co ktoś mówi, że mogę długo kogoś znać, anie wiedzieć, jaki ma kolor oczu, mimo, że przy słuchaniu patrzę w oczy =C
Mam podobnie, też zapamiętuję czyjeś upodobania, lub o czym z kmś rozmawiałam bo jestem dobrym słuchaczem, za to nie pamiętam żadnych rocznic, dat pierwszych pocałunków itp, imiona zapominam już sekunde po tym jak ktoś mi się przedstawi, nie mam pojecia jakiego koloru oczy mają ludzie, ani jak chodzą ubrani.
maly_siwek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:32   #55
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Kobieca pamięć

Ja mam dobrą pamięć właśnie jeśli chodzi o rozmowy, sytuacje. Często przyłapuje kogoś na tym, że opowiada coś inaczej niż kiedyś (ale nie przyznaję się, bo mi głupio )Chyba wynika to ze skupienia na drugiej osobie, bo np. wykładów, wiadomości z tv, itp. często po chwili nie pamiętam.
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 23:09   #56
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Kobieca pamięć

Wydaje mi się, że pisałeś już o tej dziewczynie i większość przemawiało za tym, że szukasz po prostu jej zainteresowania wobec Ciebie, a tak naprawdę, to dziewczyna ma chłopaka i nadinterpretujesz.
Może ona mieć po prostu bardzo dobrą pamięć, lubić Cię, nie musi być tak jak uważasz.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.