Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-28, 13:48   #1
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471

Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??


Słuchajcie maturzyski . Nie wiem jak wy ale ja ostatnio ciągle myślę na jakie studia pójdę, mimo że mam jeszcze rok do namysłu A więc zastanawiałam się ostatnio, a raczej kolega mi namącił w głowie, że studia w szkołach, gdzie jest zawarta nazwa WYŻSZA, to później w pracy przy zatrudnianiu nie patrzą zabardzo na nich, tylko prędzej na tych ze szkoły POLITECHNIKI, lub UNIWERSYTETU. Co myślicie o tym? Czy tak naprawdę jest? Czy rzeczywiście patrzą jakie studia skończyłeś (chodzi mi o szkołę, nie o kierunek)? Czy faktycznie nie opłaca się iść na studia wyższe? Bo dla porównania chciałam iść do WYŻSZEJ SZKOŁY ADMINISTRACJI, a on (ten kolega) powiedział, że szkoda mojego zachodu, i lepiej żebym poszła na UNIWERSYTET GDAŃSKI to będę miała lepszą przyszłość... Jak to naprawdę jest???
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 14:00   #2
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

prawda, jesli ktos studiuje na panstwoej uczelni to ma wieksze szanse znaleźć prace. czaasem nawet pracodawcy wypisuja ze np. ludzie po takiej i takiej szkole nie majka szans u nich na prace.
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 14:02   #3
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

tak ja mowi czuczenka-za nazwą idzie po prostu komunikat:panstwowa czy prywatna uczelnia
wiadomo dlaczego
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:06   #4
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez czuczenka Pokaż wiadomość
prawda, jesli ktos studiuje na panstwoej uczelni to ma wieksze szanse znaleźć prace. czaasem nawet pracodawcy wypisuja ze np. ludzie po takiej i takiej szkole nie majka szans u nich na prace.
Całkowicie sie z Toba zgodze...

Słyszałam i widze obserwujac moich znajomych, że w wiekszości przypadków pracodawcy patrzą inaczej (czytaj "lepiej") na absolwentów dziennych studiów tj.Uniwerek, Politechnika czy Akademia (niedługo absolwentem bedę ja )...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:14   #5
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Uniwersytet i Politechnika to też są Szkoły Wyższe, masz po ukończeniu ich wykształcenie wyższe licencjackie po 3 latach , magisterskie po 5. Co do Wyższych Szkół niepaństwowych, bo chyba o takie wam tu chodzi, to dużo zależy od tego jaka to konkretnie szkoła, bo są różne. Najlepiej wybrać tą renomowaną, współpracującą z zagranicznymi renomowanymi szkołami czy uniwerkami. Ja skończyłam studia wyższe na Uniwersytecie w Poznaniu a także w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i prawde mówiąc więcej wyniosłam umiejętności z WSB niż z Uniwerka. Moim zdaniem nieprawda, że pracodawcy wolą po szkołach państwowych, ale jeśli pójdziesz na jakąś Wyższą, która działa od roku czy dwóch i jej jedyna siedziba to jakas pipidówa to nie spodziewaj sie cudów
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:17   #6
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Teraz to najlepiej studiować kierunki techniczne, czyli Politechnika, bo inżynierowie są w cenie najbardziej, humanistów już za dużo na rynku. No i najlepiej rzeczywiście iść na dzienne. Mój tato zawsze mówił: czym się różni śpiew wrony od śpiewu skowronka? ano tym, że wrona uczyła się śpiewać zaocznie...
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:18   #7
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

szkoła prywatna prywatną ale nie wiem co za problem w ogole? Uniwersytet czy Politechnika-zalezy co chcesz robic w zyciu. Kazdy patrzy na co innego, nie da sie tak podporządkować komuś, tym bardziej nie dogodzisz wszystkim
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-28, 15:24   #8
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Dziś są niestety takie warunki na rynku pracy, że nie wystarczy kierować się chciejstwem, trzeba być elastycznym i dokonac właściwego wyboru biorąc pod uwagę nie tylko to co ja chcę robic w życiu, ale też jakie mam szanse na godne finansowo życie.
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:29   #9
sweetes_things
Rozeznanie
 
Avatar sweetes_things
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 860
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Hmm a ja sie z wami nie zgodze. Zależy też gdzie ktoś chce pracować. Porównajmy..ktoś ukończył Uniwerek ze słabymi ocenami a ktoś ukonczył Wyzszą szkołę z ocenami zadawalającymi..chyba nie musze mówić,że ten po Wyzszej szkole znajdzie lepszą prace.Pozatym..nie każdy sie pcha na Uniwerek czy na Polibude bo to zależy od kierunku.Na moim przykladzie..od zawsze chciałam isc na stosunki międzynarodowe ale ani na UW ani na PB nie ma takiego kierunku a w Wyższej Szkole są więc tam sie wybrałam Faktem jest,ze patrzą jaką szkołe ukończyłas..a powiem Ci że nie prawdą jest,że każdy sie dostaje na uczelnie płatne.Jest u nas w Białymstoku uczelnia WSAP (Wyższa Szkoła Adminsitracjii Publicznej) i tam przyjmują praktyycznie każdego a jedyną regułą jest mieć pieniadze a tam gdzie ja sie wybieram od 2 października czyli na WSE (jest to Wyższa szkoła płatna) patrzyli na moje świadectwo z liceum musiałam spełnić 4 wymogi (*musiałam ze wszystkich przedmiotów,które zdawałam na maturze uzyskac minimum 50% * ocene z j angielskiego i niemeickiego minimum 3 itp)by móć sie tam dostać no i plus pieniążki.Wiec sama widzisz jak to jest.Patna nie znaczy gorsza.Sugeruj sie kierunkiem co chcesz robic w życiu a nie uczelnią (pamietaj że nic nie trwa wiecznie..w każdej chwili Uw czy Pb moze spaść nisko w notowaniach i wtedy co Ci będzie z tej uczelni )
__________________
Nikt mnie nie poznał i nie zna mnie za dobrzE
Nie ważne co osiągnę,co stworzę,co zrobiĘ
Dla ślepych głupców pozostanę taka samA
Nigdy przed nikim głowy nie złożĘ
Nigdy przed nikim nie padnę na twarZ
Tutaj..czy w piekle..do końca z honoreM
Taka już jestem..i to właśnie jA
by Sweetes_things
sweetes_things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:37   #10
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Jeżeli chodzi o Szkoły Wyższe : są szkoły i szkółki . Sama studiuję w Wyższej Szkole ( która jest 3 w rakingu szkół niepaństwowych ) i poziom jest NAPRAWDE wysoki .
__________________
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 18:38   #11
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez sweetes_things Pokaż wiadomość
Hmm a ja sie z wami nie zgodze. Zależy też gdzie ktoś chce pracować. Porównajmy..ktoś ukończył Uniwerek ze słabymi ocenami a ktoś ukonczył Wyzszą szkołę z ocenami zadawalającymi..chyba nie musze mówić,że ten po Wyzszej szkole znajdzie lepszą prace.Pozatym..nie każdy sie pcha na Uniwerek czy na Polibude bo to zależy od kierunku.Na moim przykladzie..od zawsze chciałam isc na stosunki międzynarodowe ale ani na UW ani na PB nie ma takiego kierunku a w Wyższej Szkole są więc tam sie wybrałam Faktem jest,ze patrzą jaką szkołe ukończyłas..a powiem Ci że nie prawdą jest,że każdy sie dostaje na uczelnie płatne.Jest u nas w Białymstoku uczelnia WSAP (Wyższa Szkoła Adminsitracjii Publicznej) i tam przyjmują praktyycznie każdego a jedyną regułą jest mieć pieniadze a tam gdzie ja sie wybieram od 2 października czyli na WSE (jest to Wyższa szkoła płatna) patrzyli na moje świadectwo z liceum musiałam spełnić 4 wymogi (*musiałam ze wszystkich przedmiotów,które zdawałam na maturze uzyskac minimum 50% * ocene z j angielskiego i niemeickiego minimum 3 itp)by móć sie tam dostać no i plus pieniążki.Wiec sama widzisz jak to jest.Patna nie znaczy gorsza.Sugeruj sie kierunkiem co chcesz robic w życiu a nie uczelnią (pamietaj że nic nie trwa wiecznie..w każdej chwili Uw czy Pb moze spaść nisko w notowaniach i wtedy co Ci będzie z tej uczelni )


a ja twierdze ze pracodawca wybierze tego ze słabszymi ocenami, ale z uniwersytetu. bo tak naprawde to w 90% przypadków on bedzie lepszy niz ten z dobrymi ocenami ze szkoły prywatnej, gdzie wystarczy tylko płacic a nie uczyc sie (nie mowie ze w kazdej, ale w wiekszosci takich szkół).

a kto ci powiedział ze na Uniwersytecie Warszawskim nie ma stosunków międzynarowych? one sa na wiekszosc uniwersytetów, a juz napewno na UW.

widzisz w szkole prywatnej musialas uzyskac minimum 50% a na uniwersytetach duzo wiecej, a na oceny w ogole sie nie patrzy bo to nie jest miarodajne (3 w jednej szkole to czesto wiecej niz 5 w innej)
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-28, 18:50   #12
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Kate, jak widze takie bzdury, to az mi się ciśnienie podnosi. Zacznijmy od tego, że chyba masz dopiero 15 lat, więc skąd ta ekspercka wiedza na temat poziomu "większości" szkół prywatnych? Zabawne, że po licencjackich studiach na uczelni prywatnej, dostałam sie bez problemu na mgr na uczelni państwowej. Egzamin był ustny To tak na marginesie. A odnośnie pracy, dziewczyna która razem ze mną kończyła WSB własnie wygrala w konkursie staz w Belgii, ufundowany przez prezydenta miasta. Dziwne, prawda, skoro rzekomo tylko płaciła, a nie musiała się uczyć, wedle twojej teorii? Jeśli ktoś jest dobry, to dostanie pracę. Nie rozumiem osób, które idac na studia myśla tylko o tym "co ludzie powiedzą". Jesli sie ma wiedze i jest się pewnym swoich umiejętności, to nie ma znaczenia co się skończyło. Whatever, takich tematów było tu sporo.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:04   #13
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
a ja twierdze ze pracodawca wybierze tego ze słabszymi ocenami, ale z uniwersytetu. bo tak naprawde to w 90% przypadków on bedzie lepszy niz ten z dobrymi ocenami ze szkoły prywatnej, gdzie wystarczy tylko płacic a nie uczyc sie (nie mowie ze w kazdej, ale w wiekszosci takich szkół).
A ja wam mówię dziewczyny, że dziś to już nie te czasy, żeby pracodawca sobie gitare takimi p...dołami zawracał. Dziś, dla porządnego pracodawcy liczą się twoje umiejętności i predyspozycje i to się sprawdza, a nie ocenki na cenzurce. Praktyczne umiejętności, tzn czy np. znasz NAPRAWDE język obcy, czy masz pojęcie o stanowisku, na którym będziesz pracować, czy masz do tego psychologiczne predyspozycje, tzn. jeśli np. masz zostać szefem jakiegoś zespołu to spytają jakie miałaś stosunki z kolegami i kolezankami w dzieciństwie, czy ty dominowałaś nad grupą czy ona nad tobą, sprawdzą co robiłaś podczas studiów, ale nie to czy się dobrze uczyłaś, ale np. czy się udzielałaś w jakichś organizacjach, czy pracowałaś, czy odbyłaś staż i gdzie. Przy PRAWDZIWEJ rekrutacji to rzeczy bardziej istotne niż to czy skończyłaś Uniwerek Warszawski, czy wyższą Szkołę Prywatną
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:06   #14
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Szczerze mówiąc nigdy bym nie poszła na zaden uniwersytet itp. Chodze do Państwowej Wyzszej Szkoly Zawodowej. Na Uniwersytet sie tez dostalam a wybrałam jednak PWSZ. A dlaczego? bo na PWSZ jest wyższy poziom Mówia to sami wykładowcy i uczniowie ktorzy maja porównanie. Ale kazdy sam musi zdecydowac. Nie nalezy sie mierowac nazwą.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:14   #15
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Wykładowcy tak mówią bo trzeba do państwowej pensyjki dorobić więc bym im nie ufała w tej kwestii, choć nie twierdzę, że poziom napewno jest niski. Z drugiej strony ja też uważam, że niepaństwowe szkoły te znaczące na rynku mogą śmiało konkurować bo za kasą czasem rzeczywiście idzie jakość. Ja absolwentka UAM i WSB polecam obie
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:22   #16
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez Judytka2 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nigdy bym nie poszła na zaden uniwersytet itp. Chodze do Państwowej Wyzszej Szkoly Zawodowej. Na Uniwersytet sie tez dostalam a wybrałam jednak PWSZ. A dlaczego? bo na PWSZ jest wyższy poziom Mówia to sami wykładowcy i uczniowie ktorzy maja porównanie. Ale kazdy sam musi zdecydowac. Nie nalezy sie mierowac nazwą.
Z calym szacunkiem ale uniwersytet uniwersytetowi nierowny , tak samo jak i pwsz innej pwsz. Wiec twoje twierdzenie ze 'bo na PWSZ jest wyższy poziom ' bez podanych konkretow (kierunki) jest bez sensu.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:27   #17
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

heh no najlepiej to skoczyc UW albo UJ
ja skonczylam za to Akademie i nie ma tam ani nazwy wyzsza ani uniwersytet
Na wątku o pracy doszlysmy do wniosku ze nie warto skonczyc studiow szczegolnie na jakiejs tam uczelni,magistrów jest juz bez liku,lepiej zostac murarzem albo spawaczem
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 20:06   #18
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
heh no najlepiej to skoczyc UW albo UJ
ja skonczylam za to Akademie i nie ma tam ani nazwy wyzsza ani uniwersytet
Na wątku o pracy doszlysmy do wniosku ze nie warto skonczyc studiow szczegolnie na jakiejs tam uczelni,magistrów jest juz bez liku,lepiej zostac murarzem albo spawaczem
Waśnie dlaczego nie zotałam spawaczem albo murarzem....
Najlepiej skończyć szkołę za granicą to pewnie robi największe wrażenie, taki dyplom z byle jakiej szkoły wyższej o nic nie mówiącej nazwie, ale zagranicznej.

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2006-09-29 o 07:52
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 20:10   #19
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

dokladnie kiedys czytalam o tym artykul .sama nazwa obco brzmiaca jest nieraz wiecej warta niz dyplom PW czy innej dobrzej uczelni
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-28, 21:45   #20
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś jest dobry, to dostanie pracę. Nie rozumiem osób, które idac na studia myśla tylko o tym "co ludzie powiedzą". Jesli sie ma wiedze i jest się pewnym swoich umiejętności, to nie ma znaczenia co się skończyło.
Całkowicie się z Tobą zgadzam Loviso .
__________________
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 07:42   #21
Lex
Raczkowanie
 
Avatar Lex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 184
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

lovisa zgadzam sie z Toba,bo co za roznica co sie skonczylo?chyba wazniejsze jest to z jakim rezultatem i ocenami
Lex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 11:03   #22
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez sweetes_things Pokaż wiadomość
Porównajmy..ktoś ukończył Uniwerek ze słabymi ocenami a ktoś ukonczył Wyzszą szkołę z ocenami zadawalającymi..chyba nie musze mówić,że ten po Wyzszej szkole znajdzie lepszą prace.
wcale nie - pracodawca nie pyta o oceny! natomiast sprawdza posiadaną wiedzę. a niestety, wiele szkół prywatnych ma tragiczny poziom. może je skończyć byle kto... nie mówię, że w przypadku każdej szkoły prywatnej tak jest, ale niestety do wielu z nich się zraziłam po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z ich absolwentami. do szkół prywatnych często idą osoby, które nie dostały się na uczelnie państwowe. i już sam ten fakt powoduje, że ich absolwenci są gorzej postrzegani przez pracodawców. ważną kwestią jest natomiast doświadczenie. myślę, że łatwiej znajdzie pracę osoba po szkole prywatnej z doświadczeniem niż po szkole państwowej bez doświadczenia.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 11:27   #23
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

uwazam ze moje twierdznie nie jest bez sensu. a to ze uniwersytet uniwersytetowi nierowny i pwsz i inne szkoly to jest chyba oczywiste. Wszedzie jest inny poziom. ale na mojej PWSZ jest wyzszy niz na Uniwersytecie Wrocławskim w przypadku mojego kierunku. Teraz juz chyba nic nie jest bez sensu. pozdrawiam
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 13:17   #24
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez Lex Pokaż wiadomość
chyba wazniejsze jest to z jakim rezultatem i ocenami

szczerze to teraz rzadko patrzą na dyplom. W CV piszesz jaką uczelnie skonczyłes. Moja kolega starał się do pracy i jak zapytal czy ma zostawic ksero dyplomu to pracodawca powiedział ze "makulatury to oni tu nie przyjmują i jak bedzie potrzebne to doniesie".
Poza tym znam dużo ludzi z oceną dostateczna na dyplomie ktorzy znalezli prace. Wystarczy wykazac sie kreatywnoscią. Kiedyś Mialam wykład z prezesem jednej z dużych firm polskich to powiedzial, że ocena jest ważna ale nie jest wykładnią.
Słyczalam też że prymusi bardzo cięzko przyjmują porażki

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
myślę, że łatwiej znajdzie pracę osoba po szkole prywatnej z doświadczeniem niż po szkole państwowej bez doświadczenia.
Dokładnie .
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 14:15   #25
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Teraz to najlepiej studiować kierunki techniczne, czyli Politechnika, bo inżynierowie są w cenie najbardziej, humanistów już za dużo na rynku. No i najlepiej rzeczywiście iść na dzienne. Mój tato zawsze mówił: czym się różni śpiew wrony od śpiewu skowronka? ano tym, że wrona uczyła się śpiewać zaocznie...
w pelni popieram
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 14:18   #26
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Słuchajcie maturzyski . Nie wiem jak wy ale ja ostatnio ciągle myślę na jakie studia pójdę, mimo że mam jeszcze rok do namysłu A więc zastanawiałam się ostatnio, a raczej kolega mi namącił w głowie, że studia w szkołach, gdzie jest zawarta nazwa WYŻSZA, to później w pracy przy zatrudnianiu nie patrzą zabardzo na nich, tylko prędzej na tych ze szkoły POLITECHNIKI, lub UNIWERSYTETU. Co myślicie o tym? Czy tak naprawdę jest? Czy rzeczywiście patrzą jakie studia skończyłeś (chodzi mi o szkołę, nie o kierunek)? Czy faktycznie nie opłaca się iść na studia wyższe? Bo dla porównania chciałam iść do WYŻSZEJ SZKOŁY ADMINISTRACJI, a on (ten kolega) powiedział, że szkoda mojego zachodu, i lepiej żebym poszła na UNIWERSYTET GDAŃSKI to będę miała lepszą przyszłość... Jak to naprawdę jest???
hmmmm ale do wyzszej szkoly administracji moga isc tylko osoby ktore juz skonczyly 5 letnie studia i to z dosc wysoka srednia(chyba ze chodzi o jakas inna uczelnie o podobnej nazwie)-ja pisze o tej po ktorej ukonczeniu jest sie pracownikiem sluzby ciwilnej
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 14:53   #27
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

co do ocen to nie wierze,by ktos chciał oglądac moj dyplom,choc slyszalam "pogrozki" ze niektorzy pracodawcy zycza sobie wglądu do indeksu!

obiegowa opinia nie bierze sie z ksiezyca-wiekszosc kadry zarzadzajacej w duzych przedsiebiorstwach przeszla gehenne politechniki warszawskiej albo sgh-stamtad rekrutuja sie najlepsi
co sie dziwic,ze student po 6-cio letnim zasuwaniu na polibudzie o jakim sie nikomu nie snilo jest proszony o prace w firmie xx

akurat sytuacje studentow na wydz SiMR na PW znam od podszewki
nie moge porownac ich zaiwaniania z "superhiper" studiami kolezanki-humanistki z UW,ktora ma czas na bilion zajec,praktyki,NGOsy,dupe rszmity podczas gdy koledzy z PW na 3 rok ostali sie ze składu 10-cio osobowego na Iszym roku w dwojke a moj to bedzie robił awansem na dodatek

dlatego potwierdze co zostalo powiedziane-studenci PW byli,sa i będą najbardziej cenionymi pracownikami,bo zatrudniaja ich w tej chwili osoby,ktore doskonale znaja smak i cel studiow na PW amen

na moim APS wisza ogloszenia typu:zatrudnie opiekunke,a student po III roku dostaje angaż do powaznych zadań na konkretne stanowisko,czytam te ogloszenia czesto na SiMRze i robie oczy takie-->
kto przezył ten wie

natomiast co do humanistow to zalezy czego oczekuja
czesc chce poswiecic sie np pracy z dziecmi i praca dla nich bedzie,tylko mozliwosci awansu zadne
Ci ktorym marzy sie drabina kariery wpierniczaja sie na mine studiami dziennymi-bo po 3 czy 5 latach studiow dziennych praktyki sie ma bardzo malo,ze wzgl na charakter tych studiow,a faktyczne umiejetnosci wynosi sie z praktyki i tego oczekuje pracodawca
dlatego płacza niektorzy teraz bo nikt ich nie chce,pracodawcy wola tych ktorzy byli na zaocznych i pracowali
to tez nie regula,ale trudno powiedziec co sie powinno a czego nalezy sie wystrzegac wybierajac szkole wyzsza

wezmy amnestie dla maturzystow-oni chca studiowac,czesc uczelni ich przyjmie(sggw zacieralo rece bo kasa sie sypnie z zaocznych)
a czy to przez przypadek nie bylo tak,ze matura byla dowodem na gotowosc do studiowania?
teraz na studia pcha sie kazdy,na sile,bezmyslnie
sama 3 lata temu blysnełam glupota-zasugerowalam sie tym,ze uczelnia jest panstwowa a studia dzienne,a okazalo sie,ze czegos innego oczekuje od zycia

wiec koncze elaborat ale wniosek jest ogolny mniej wiecej taki:
zalezy czego oczekujesz od zycia
trzeba to sobie uzmysłowic
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 16:54   #28
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Loviso, troche sie interesuje uczelniami wyzszymi, mam siostre studentke i sama tez juz zastanawiam sie gdzie bym chciala isc (biore pod uwage UW, UMK, UAM i UG no i SGH, ale tam raczej sie nie dostane). nie powiedzialam że każda uczelnia prywatna ma niski poziom, ale w wiekszosci przypadków tak jest. to zalezy od tego jaki jest uniwersytet i jaka szkola prywatna. np. jest napewno wiele uczelni prywatnych lepszych od Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, ale od Warszawskiego już napewno nie. w ostatnim rankingu w Perspektywach na kilkadziesiat uczelni wyzszych było tylko kilka prywatnych. nie mówie że każdy pracodawca patrzy na to czy skonczyles prywatna czy panstwowa uczelnie, ale jak ja bym kogos zatrudniła to napewno bym sie tym sugerowała. rozumiem tez ludzi którzy ucza sie na prywatnych uczelniach, bo na panstwowych nie ma takich kierunków, np. znam dziewczyne która studiuje psychologie prywatnie mimo ze na panstwowa tez by sie dostala, ale na tej prywatnej uczelni jest w języku angielskim.

no ale w koncu wg. ciebie jestem mała gówniara która nic nie wie to nie bede juz sie wiecej rozpisywac zreszta nie wiem po co zaczynasz dyskusje z kims takim jak ja
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 16:00   #29
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

A Akademia stoi równo w rankingu z Uniwersytetem i Politechniką czy gorzej?? Dokładnie chodzi mi o Akademię Pomorską w Słupsku. Dzisiaj była jakaś pani z tej szkoły i zaczęła nam o niej mówić. Pierwszy raz słyszałam o tej Akademii, więc obecnie się wacham: Akademia Pomorska w Słupsku czy Uniwersytet Gdański?? Jest to zasadnicza różnica, czy raczej nie znaczna?? Jak na to będą pracodawcy patrzeli??
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 16:14   #30
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Wyższe czy Uniwersytet lub Politechnika? Jak to naprawdę jest??

Z tego, co wiem to Akademia Pomorska w Słupsku szału nie robi...
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.