Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-04, 21:14   #1
sensibleheart
Raczkowanie
 
Avatar sensibleheart
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 154

Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.


Hej Kochane,
muszę się komuś wygadać. Mam nadzieję, że odnajdę tutaj choć trochę zrozumienia... Jestem zaręczona od ponad miesiąca, same oświadczyny były dla mnie wielkim zaskoczeniem mam 24 lata i ciągle studiuję, ale do rzeczy ... od momentu jak się zaręczyłam mam wrażenie, że część moich koleżanek się po prostu ode mnie odwróciła ... Najlepsze koleżanki mi praktycznie nie pogratulowały - jedna poklepała mnie po plecach a druga jak już wszyscy mi gratulowali podeszła i powiedziała, że spodziewała się tego . Nie wiem, czy to z zazdrości ?? Nie potrafię sobie z tym poradzić. Kiedy chcę iść na imprezę, zapraszam je na kawę czy coś innego nigdy nie mają czasu :/ potem wychodzą z innymi wolnym dziewczynami, a do mnie się nie odzywają ... dochodzą do mnie słuchy, że ja się "zmieniłam w związku" i jestem "kurą domową" ??? Przez niecałe 2 miesiące miałam się zmienić ?? O moim weselu,czy ślubie nie mówię nic bo po prostu się boję Ciągle są jakieś uśmieszki albo dziwne spojrzenia... Dziewczyny, mam pytanko czy to normalne? Czy wy też się z czymś takim spotkałyście?
__________________
09.08.2014
sensibleheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:18   #2
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Jeżeli chodzi o najbliższych przyjaciół nie, raczej się cieszyli i gratulowali, ale za to niektórzy znajomi zachowywali się dziwnie. Zamiast gratulacji słyszałam "Ooo a co tak szybko, w ciąży jesteś?". Było mi trochę przykro.

Myślę, że to taka reakcja obronna Twoich koleżanek. Być może zazdrość. Może myślą, że nie będziesz taka jak dawniej, bo teraz Twoim priorytetem będzie przyszły mąż, a po ślubie to już całkiem.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:50   #3
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Hmm... Powiem szczerze, że nie spotkałam się z czymś takim. U mnie nawet obce osoby gratulowały i się cieszyły, nawet koleżanki na uczelni następnego dnia mnie otoczyły, przytulały i chciały oglądać pierścionek. Czułam się jak w urodziny.

Jak byłam z kilkoma bliższymi dziewczynami z LO na pizzy, to pojawiły się trochę znudzone miny, gdy za długo paplałam o ślubie :P Więc przestałam, powiedziałam im, że już ich nie zamęczam, zmieniłyśmy temat i z powrotem było ok.

Mam 23 lata... W sumie moje rówieśniczki nie mogą być zazdrosne, bo dla przeciętnej dziewczyny to dużo za wcześnie na ślubne plany. Mogę spytać w jakim wieku są Twoje znajome? Może rzeczywiście Ci zazdroszczą, może czują, że już powinny same mieć kogoś na stałe. Może muszą okazywać, jakby gardziły narzeczeństwem, bo inaczej same czułyby się gorsze od Ciebie...
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 23:16   #4
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Ja może napiszę trochę od drugiej strony czyli od tej teoretycznie "zazdrosnej" Może to Ci w czymś pomoże a może nie bo wiadomo sytuacja sytuacji nie równa. Do rzeczy: bardzo dobrze pamiętam jak moja bardzo dobra koleżanka z klasy zaręczyła się ze swoim chłopakiem jak jeszcze byłyśmy w LO. Pogratulowałam jej, wiadomo, ale na pewno nie byłam tak entuzjastycznie do tego wszystkiego nastawiona jakby się spodziewała. Powód ? Po pierwsze nie lubiłam kolesia, skończony debil i tzw. "koks" pracujący na bramce w dyskotece. Po drugie rozstawali się chyba z 5 razy więc na prawdę nie rozumiałam jak takie osoby moga dalej ze sobą chodzić a tym bardziej się zaręczyć i niby się pobrac. Powód 3 sposob w jaki sie oswiadczył : oświadczył się po czym zabrał ją do salonu gdzie sama sobie wybrała pierscionek no i czego miałam jej pogratulowac ? że sama sobie wybrała i ma dobry gust a jej "narzeczony" poszedł na łatwiznę ?
cóż, dziewczynę bardzo lubiłam natomiast jej chłopaka stanowczo nie i do dzisiaj twierdzę, ze marnuje się przy nim i żeby nie było bardzo duzo naszych wspólnych znajomych miało takie samo zdanie jak ja więc nie jest to tylko moje "widzimisie"
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 23:34   #5
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 060
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Ja usłyszałam od koleżanki "noooo teraz to się wszyscy zaręczają" ale reszta była bardzo miła i podniecała się razem ze mną historią zaręczyn i wielkością brylantu myślę że zależy jak kto do tego podchodzi i jaką sam ma sytuację to tak zareaguje
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 07:09   #6
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Nie martw się.
U mnie tez tak było, to zazdrość.
Każda dziewczyna, kobieta marzy o pierścionku nawet jak o tym nie gada..

u mnie też pytali czy w ciązy, ze taka moda na zareczyny ^^

ale my miesiac po zareczynach ustalilismy date ślubu i zaczelismy załatwiać więc.. hmm chyba nie taka moda.


OLAĆ to !

__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 08:38   #7
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

a ja się nikomu nie chwaliłam więc nie miałam tego problemu wiedzą tylko najbliżsi no i wiadomo, ze dalej pewnie rozgadali informację ale min reszty osób nie widziałam i dobrze miz tym rodzina się cieszyła i to jest dla mnie najważniejsze
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 09:57   #8
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

jasne, że zazdrość My zaręczyliśmy się jeszcze będąc na studiach po wieeeelu latach związku i wieeeelu latach wspólnego mieszkania. U nas najbliżsi przyjaciele bardzo cieszyli się razem z nami i już nie mogli się doczekać. NAtomiast od innych osób, które często przypadkiem na uczelni usłyszały co i jak słyszało się tylko "a po co tak wcześnie?! Ja to bym w życiu przed 30tką za mąż nie wyszła...". NA początku strasznie mnie to denerwowało, a później tylko sobie myślałam "no tak... jak nie masz za kogo , bo od kilku lat nie byłaś w związku, to się nie dziwie" i się tylko uśmiechałam i mówiłam, że każdy lubi co innego
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 10:24   #9
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Niestety wygląda to na zwykłą zazdrość... jest jeszcze opcja, że może koleżanki/przyjaciółki uważają, że popełniasz błąd, np. nie lubią Twojego narzeczonego, ale jeśli są przyjaciółkami i mają pewne obawy, powinny z Tobą porozmawiać, a jak Ty jesteś w 100% szczęśliwa to prawdziwe przyjaciółki powinny cieszyć się z Tobą.
Ja też jestem młodo zaręczona, ledwo mi 21 lat stuknęło jak dostałam pireścionek Ale jak któraś wyżej napisała - przez jakiś tydzień czułam się, jakbym miała urodziny, na uczelni wszyscy gratulowali i w ogóle, bliżsi i dalsi znajomi, wszyscy chcieli oglądać pierścionek. Za to np. jedna z najbliższych koleżanek mi w ogóle nie pogratulowała, ale ona ma po prostu taki charakter i jeszcze była świeżo po zerwaniu ze swoim chłopakiem, z którym była blisko 3 lata, więc jestem w stanie zrozumieć, że nie chciała w ogóle poruszać tematów związków.
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 10:32   #10
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

A może po prostu za dużo oczekujesz i myślisz, że koleżanki jak zobaczą pierścionek to zaczną piszczeć z wrażenia -wiesz jak to w tych wszystkich ckliwych filmach?!

Spotkaj się z najbliższymi znajomymi i szczerze porozmawiajcie, ale nie o tym dlaczego nie ekscytowały się Twoimi zaręczynami tylko czy przez to, że masz drugą połówkę nie zaniedbałaś kiedyś koleżanek- wiesz człowiek chce spędzać dużo czasu ze sobą, koleżanki przestają być istotne- może zorganizowały jakieś spotkanie, które olałaś?
przypomnij sobie czy taka sytuacja miała miejsce- babki to wredne istoty i bardzo pamiętliwe.....
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 10:49   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 999
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Moje koleżanki to się na początku bały,że skoro ja mam faceta,a potem narzeczonego i męża to nie będę miała czasu na babskie pogaduchy itp.

A teraz przed samym ślubem kościelnym to się cieszą razem ze mną i w czym mogą starają się pomagać
__________________
19 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 18:22   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

jestem z przedziału 25-30 i wśród moich znajomych też nie było zazdrości - raczej obserwowałam coś na wzór " O kurcze, ty też ? to chyba czas żeby się rozejrzeć za kimś na poważnie" :P
(w sumie też można to różnie zrozumieć
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 20:17   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Zastanawiałaś się czy może rzczywiście nie zmieniłaś się będąc w związku? Może koleżanki odbierają to w ten sposób, bo taka jest prawda. Fakt zaręczyn tylko "przelał czarę".
I to wcale nie musi być zazdrość. Po prostu są na świecie ludzie, którzy nie podniecają sie zaręczynami, pierścionkami i związkami. I nie, nie każda kobieta o tym marzy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 22:09   #14
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Ja spotkałam się z reakcją " czemu tak wcześnie?! w takim tempie to ja powinnam być już dawno po ślubie i porodach trójki dzieci " powiedziała znajoma, która jest już z facetem 5 lat a ja po roku doczekałam się pierścionka.
Wydaje mi się, że mogą być zazdrosne, w koło wszyscy się zaręczają a one nie.
Chociaż tak jak dziewczyny wcześniej sugerowały - zastanów się, czy wina nie leży po Twojej stronie.
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:09   #15
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Może rzeczywiście coś zmieniło się w Twoim zachowaniu/podejściu a tego nie dostrzegasz? Popytaj dobre koleżanki Jeżeli nie to jest to zwykła zazdrość, przynajmniej zweryfikowałaś otoczenie
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 11:01   #16
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
Nie martw się.
U mnie tez tak było, to zazdrość.
Każda dziewczyna, kobieta marzy o pierścionku nawet jak o tym nie gada..

u mnie też pytali czy w ciązy, ze taka moda na zareczyny ^^

ale my miesiac po zareczynach ustalilismy date ślubu i zaczelismy załatwiać więc.. hmm chyba nie taka moda.


OLAĆ to !

Akurat z tym sie nie zgodze. Jestem w zwiazku 7 lat, mieszkamy ze soba kilka lat i gdyby nie nalegania i naciski ze strony TZ, to nie zgodzilabym sie na zareczyny i slub. Robie to dla niego, sama mam obojetny stosunek i dobrze mi bylo na kocią lape, w kohabitacie .

A w temacie - najwazniejsze, ze najblizsze Ci osoby se cieszyly, a takie kolezanki to jakie to ma znaczenie co mowia? Jedne uciesza sie mniej, frugie nardziej, czesc bedzie zzerala zazdrosc, a czesc sie zdziwi.
A o slubie, nawet jakby sie cieszyly, to bys z nimi za duzo nie porozmawiala, bo dla kogos, kto aktualnie nie wychodzi za maz to zwykle jest to nudny temat do rozmow
__________________

Edytowane przez Kruche Ciastko
Czas edycji: 2013-06-07 o 11:02
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 12:34   #17
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
Każda dziewczyna, kobieta marzy o pierścionku nawet jak o tym nie gada..
Nie, nie każda.
A przez takie nietrafne podejście, że "każda marzy" zaraz podejrzewa się kogoś o zazdrość.


A do autorki - powiem Ci coś z drugiej storny, jak moja bliska koleżanka się zaręczyła to po jakimś czasi uslyszałam od niej, że chyba jestem zazdrosna bo nie cieszę się tak jak powinnam (wtf?)
A ja pogratulowałam, słuchałam o wybranku (którego nawet na oczy nie widziałam) i o przygotowaniach ale jakoś mnie to nie ekscytowało. Bo taka już jestem, więc może twoje znajome mają podobnie.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 19:23   #18
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Ja może napiszę trochę od drugiej strony czyli od tej teoretycznie "zazdrosnej" Może to Ci w czymś pomoże a może nie bo wiadomo sytuacja sytuacji nie równa. Do rzeczy: bardzo dobrze pamiętam jak moja bardzo dobra koleżanka z klasy zaręczyła się ze swoim chłopakiem jak jeszcze byłyśmy w LO. Pogratulowałam jej, wiadomo, ale na pewno nie byłam tak entuzjastycznie do tego wszystkiego nastawiona jakby się spodziewała. Powód ? Po pierwsze nie lubiłam kolesia, skończony debil i tzw. "koks" pracujący na bramce w dyskotece. Po drugie rozstawali się chyba z 5 razy więc na prawdę nie rozumiałam jak takie osoby moga dalej ze sobą chodzić a tym bardziej się zaręczyć i niby się pobrac. Powód 3 sposob w jaki sie oswiadczył : oświadczył się po czym zabrał ją do salonu gdzie sama sobie wybrała pierscionek no i czego miałam jej pogratulowac ? że sama sobie wybrała i ma dobry gust a jej "narzeczony" poszedł na łatwiznę ?
cóż, dziewczynę bardzo lubiłam natomiast jej chłopaka stanowczo nie i do dzisiaj twierdzę, ze marnuje się przy nim i żeby nie było bardzo duzo naszych wspólnych znajomych miało takie samo zdanie jak ja więc nie jest to tylko moje "widzimisie"
Możesz wyjaśnić w czym Twoim zdaniem zaręczyny dziewczyn, które same sobie wybrały pierścionek są gorsze od tych, którym wybrał go facet?
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:01   #19
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Możesz wyjaśnić w czym Twoim zdaniem zaręczyny dziewczyn, które same sobie wybrały pierścionek są gorsze od tych, którym wybrał go facet?
Co prawda nie ja to napisałam,ale wg mnie chodzi o to,ze nie ma czego gratulować,skoro jest to obustronne "ustalenie",że wezmą ślub,bo wg mnie nie można nazwać zaręczynami,gdy kobieta sama sobie wybiera pierścionek. To jest "umówienie się" na ślub a nie tradycyjne zaręczyny, gdzie ta inicjatywa jednak jest w rękach faceta.A więc absolutnie gorsze te dziewczyny nie są,jednak równiez uważam,że nie bardzo wiadomo jak się zachować,czy gratulowac,czy nie,bo jednak tak dziwnie.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:22   #20
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Co prawda nie ja to napisałam,ale wg mnie chodzi o to,ze nie ma czego gratulować,skoro jest to obustronne "ustalenie",że wezmą ślub,bo wg mnie nie można nazwać zaręczynami,gdy kobieta sama sobie wybiera pierścionek. To jest "umówienie się" na ślub a nie tradycyjne zaręczyny, gdzie ta inicjatywa jednak jest w rękach faceta.A więc absolutnie gorsze te dziewczyny nie są,jednak równiez uważam,że nie bardzo wiadomo jak się zachować,czy gratulowac,czy nie,bo jednak tak dziwnie.
Nie nazwałabym tego tak.
Poza tym istnieje jeszcze chociażby możliwość np. zaręczyn bez pierścionka, który później wybiera się wspólnie.
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:28   #21
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Nie nazwałabym tego tak.
Poza tym istnieje jeszcze chociażby możliwość np. zaręczyn bez pierścionka, który później wybiera się wspólnie.
no ale jest jednak jakaś tradycja,dlatego tłumaczę to w ten sposób
To tak jakby powiedzieć - okej,wzięliśmy ślub,ale obrączek nie mamy. Ślub jest? Jest. No ale tak dziwnie...
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:49   #22
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
no ale jest jednak jakaś tradycja,dlatego tłumaczę to w ten sposób
To tak jakby powiedzieć - okej,wzięliśmy ślub,ale obrączek nie mamy. Ślub jest? Jest. No ale tak dziwnie...
Nie do końca trafne porównanie.
Nadal nie rozumiem dlaczego wspólne wybieranie jest TYLKO "umówieniem się na ślub", a jak mężczyzna wybiera to wtedy są zaręczyny. W jednym i w 2 wypadku wyraża chęć bycia z kimś do końca życia. Z resztą jakby nie patrzeć i oświadczyny i powiedzenie "tak" są właśnie pewnego rodzaju umową- oboje chcemy wziąć ślub.
Jasne, że fajniej mieć niespodziankę, jeszcze jeśli pierścionek trafia w gust, ale śmieszy mnie to rozstrzyganie: lepsze-gorsze, nie ma czego gratulować...
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:55   #23
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Nie do końca trafne porównanie.
Nadal nie rozumiem dlaczego wspólne wybieranie jest TYLKO "umówieniem się na ślub", a jak mężczyzna wybiera to wtedy są zaręczyny. W jednym i w 2 wypadku wyraża chęć bycia z kimś do końca życia. Z resztą jakby nie patrzeć i oświadczyny i powiedzenie "tak" są właśnie pewnego rodzaju umową- oboje chcemy wziąć ślub.
Jasne, że fajniej mieć niespodziankę, jeszcze jeśli pierścionek trafia w gust, ale śmieszy mnie to rozstrzyganie: lepsze-gorsze, nie ma czego gratulować...
Ja bym nie rozróżniała -lepsze/gorsze.I jedno i drugie jest piękne,bo jest zalążkiem powstania nowej rodziny,jednakże zaręczyny to pewna tradycja,a tradycji się nie zmienia poprzez samodzielne wybieranie pierścionka przez kobietę. W naszej kulturze upowszechnione jest jednak wręczanie tego pierścionka wybranego przez mężczyznę.W innej kulturze przyjęte jest np. dawanie krowy pannie młodej i bez tego zaręczyny są niepełne.Trzeba to uszanować i tyle.A też uważam,że rozgraniczać nie ma co. Nie ma lepszego i gorszego, po prostu gratuluje się kobiecie gdy dostała ten pierścionek wybrany przez faceta,moze dlatego,że się naszukał,pomęczył?
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:41   #24
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Możesz wyjaśnić w czym Twoim zdaniem zaręczyny dziewczyn, które same sobie wybrały pierścionek są gorsze od tych, którym wybrał go facet?
nie podoba mi sie takie coś, jakby mi facet zaproponował żebym wybrała sobie pierścionek a on mi się oświadczy to bym go wyśmiała i tak by się chyba zakończył nasz związek na prawde pójście na łatwiznę wg. mnie - tyle w temacie, ale każdy robi jak uważa i nic mi do tego
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020

Edytowane przez moniczka_90
Czas edycji: 2013-06-08 o 22:44
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:42   #25
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Ja bym nie rozróżniała -lepsze/gorsze.I jedno i drugie jest piękne,bo jest zalążkiem powstania nowej rodziny,jednakże zaręczyny to pewna tradycja,a tradycji się nie zmienia poprzez samodzielne wybieranie pierścionka przez kobietę. W naszej kulturze upowszechnione jest jednak wręczanie tego pierścionka wybranego przez mężczyznę.W innej kulturze przyjęte jest np. dawanie krowy pannie młodej i bez tego zaręczyny są niepełne.Trzeba to uszanować i tyle.A też uważam,że rozgraniczać nie ma co. Nie ma lepszego i gorszego, po prostu gratuluje się kobiecie gdy dostała ten pierścionek wybrany przez faceta,moze dlatego,że się naszukał,pomęczył?
To zanim pogratulujesz dajmy na to koleżance pytasz ją "ej, sama wybierałaś?" i dopiero wtedy decydujesz czy pogratulować? Bo chyba nikt nie ma na czole wypisane czy wybór był tylko narzeczonego, czy wspólny.
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:45   #26
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
To zanim pogratulujesz dajmy na to koleżance pytasz ją "ej, sama wybierałaś?" i dopiero wtedy decydujesz czy pogratulować? Bo chyba nikt nie ma na czole wypisane czy wybór był tylko narzeczonego, czy wspólny.
No nie,ale zwykle jak się mówi,ze ktoś się "oświadczył" to nie znaczy :
ej poszliśmy wybrac pierścionek i ustaliliśmy,ze się pobieramy,tylko że facet klęknął i dał ten pierdzień.
Bo sry,ale wybieranie samemu a potem chowanie i udawanie,że się nie wie i czekanie na nie wiadomo co,aż facet się oświadczy to dla mnie żenada już.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:46   #27
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
No nie,ale zwykle jak się mówi,ze ktoś się "oświadczył" to nie znaczy :
ej poszliśmy wybrac pierścionek i ustaliliśmy,ze się pobieramy,tylko że facet klęknął i dał ten pierdzień.
Bo sry,ale wybieranie samemu a potem chowanie i udawanie,że się nie wie i czekanie na nie wiadomo co,aż facet się oświadczy to dla mnie żenada już.
dokładnie !
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:50   #28
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
nie podoba mi sie takie coś, jakby mi facet zaproponował żebym wybrała sobie pierścionek a on mi się oświadczy to bym go wyśmiała i tak by się chyba zakończył nasz związek na prawde pójście na łatwiznę wg. mnie - tyle w temacie, ale każdy robi jak uważa i nic mi do tego
Ja bym czuła,że mój facet troche mnie nie szanuje,skoro nawet w kwestii pierścionka nie jest w stanie (znając mnie bardzo dobrze) wyczuć co mi się podoba i wybrać coś specjalnie dla mnie,wkładając w to ODROBINĘ serca.A jak czytam na wizazu,że facet kazał lasce samej sobie kupić przez internet,zrobić przelew ze swojego konta a potem miał jej oddać (!) to mnie krew zalewa.
Rozumiem,jak oświadczyn nie ma,umawiają się- mamy ślub za rok i jest ok. Ale taka farsa?Po co? kogo się oszukuje?
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:50   #29
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
No nie,ale zwykle jak się mówi,ze ktoś się "oświadczył" to nie znaczy :
ej poszliśmy wybrac pierścionek i ustaliliśmy,ze się pobieramy,tylko że facet klęknął i dał ten pierdzień.
Bo sry,ale wybieranie samemu a potem chowanie i udawanie,że się nie wie i czekanie na nie wiadomo co,aż facet się oświadczy to dla mnie żenada już.
Powiem Ci, że jeśli o mnie chodzi to mogłoby to się odbyć nawet i bez pierścionka, bo bardziej od tradycji liczy się dla mnie sam fakt zdeklarowania bycia razem do końca życia i uczucie. Zapominasz chyba, że docelowo chodzi jednak o to małżeństwo głównie, a nie o całą otoczkę.
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:55   #30
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Zazdrosne koleżanki, czyli jak ciężko czasem być szczęśliwą.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że jeśli o mnie chodzi to mogłoby to się odbyć nawet i bez pierścionka, bo bardziej od tradycji liczy się dla mnie sam fakt zdeklarowania bycia razem do końca życia i uczucie. Zapominasz chyba, że docelowo chodzi jednak o to małżeństwo głównie, a nie o całą otoczkę.
Ja nie zapominam. Ja nie lubię takiego "udawania."Ustaliliście,ż e jest ślub?Super.Będziem gratulować na slubie. Zaręczyliście się? Też super. Też pogratulujemy,bo jednak to wydarzenie. Ale samo ustalenie? gratulować? to tak jakby gratulować,że ktoś ustalił,że będzie miał dziecko.Możesz mi pogratulować,bo już z tż ustaliliśmy że ślub będzie w 2015/16,ale pierścionka nie mam.

Jak dla mnie pierścionek może być z automatu,ale musi być.byleby był własnie symbol i żebym miała wrażenie,ze TŻ się postarał,a nie że to takie mówienie jak codzienne "kocham Cię" bo jednak to ważny moment w życiu kobiety.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2013-06-08 o 22:56
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.






© 2000 - 2025 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.