Sąsiadka ukradła mi psa! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-15, 12:59   #31
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez Stromanthe Pokaż wiadomość
To luz, można z nimi ładować się w talerze obcych ludzi :P
Też mnie wkurza targanie psa w torbach, plecakach ipt od czasu, kiedy schyliłam się przy regale z przyprawami w markecie i pies z czyjejś torebki przelizał mi mordę. Uroczy był, bez kitu
Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Znalazlam artykul , wczesniej bylo napisane , ze dotyczy to tez zwierzat .

Art. 126. § 1.☠Kto zabiera w celu przywłaszczenia, przywłaszcza sobie albo umyślnie niszczy lub uszkadza cudzą rzecz przedstawiającą wartość niemajątkową,podlega karze grzywny albo karze nagany.§ 2.☠Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
to teraz przeczytaj i odnieś do tematu.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:09   #32
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
też mnie wkurza targanie psa w torbach, plecakach ipt od czasu, kiedy schyliłam się przy regale z przyprawami w markecie i pies z czyjejś torebki przelizał mi mordę. Uroczy był, bez kitu




mistrz. nie pies a opis sytuacji.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:31   #33
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Też mnie wkurza targanie psa w torbach, plecakach ipt od czasu, kiedy schyliłam się przy regale z przyprawami w markecie i pies z czyjejś torebki przelizał mi mordę. Uroczy był, bez kitu

to teraz przeczytaj i odnieś do tematu.
Ja to interpretuje w ten sposób , że pies został przywłaszczony na pół dnia . Wiesz można to odnieść do samochodu - ktoś go przywłaszcza na pół dnia i później oddaje , tłumacząc że chciał sobie w nim posiedzieć i pojeździć :P

Jeżeli masz na myśli część o uszkodzeniu , to chodzi o to , że możesz przywłaszczyć psa po to , żeby przywłaszczyć sobie albo go uszkodzić , np. złamać mu nóżkę .

Ale mogłam to źle zrozumieć , miałam jeden drobny przedmiocik podstawy prawa na studiach tysiące lat świetlnych temu :P Ale mój brat skończył prawo , więc z chęcią go poproszę o interpretacje w odniesieniu do tematu .

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Targanie psa w torbie na zakupy rzeczywiście jest komiczne . Ale moja koleżanka miała takiego małego pieska ze schroniska , który wyglądał jak szczurek . Jak próbował z nią nadążyć dostawała palpitacji serca po 10 min i jak jechała do domu brała go do psiej .torby , bo łatwiej było go tak nieść niż w rękach .
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:32   #34
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
A tak w ogóle... My naszego psa przypięliśmy raz do drzewa na działce, bo akurat przychodził jakiś gość sprawdzić licznik i lepiej było dla niego, żeby się do niego sunia nie zbliżyła. Mhm. Za dziesięć sekund była przy nas razem z wyrwanym drzewkiem na smyczy Więc w jej przypadku chociaż mam pewność, że nikt spod sklepu jej nie zwinie. Ale nie przypinam, bo bałabym się o płot
Co to za pies że taki groźny i silny?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:38   #35
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Teraz też pamiętam swoją sytuację z psem w sklepie na rękach , brat po mnie przyjechał na dworzec , bo wracałam z wakacji u dziadka ze swoim psem . Zaparkował na parkingu podziemnym i żeby się dostać na ten parking musieliśmy przejść przez Złote Tarasy . Więc mój brat zabrał moje rzeczy , ja zabrałam psa po pachę mimo , że był bardzo ciężki . Podeszła do mnie jakaś kobieta i powiedziała , że jestem żałosną osobą , która znęca się na swoim psem i zabiera go zakupy , zamiast pójść z nim na normalny spacer .

Więc nie ma co oceniać tak ludzi po pozorach Jeżeli chodzi o kino , wisi mi to jeżeli pies nie szczeka . W USA są kina gdzie są seanse z psami
Jeżeli chodzi o sanepid , zwierzęta nie mogą przebyć w miejscu przyrządzania posiłku , zresztą nikt kto nie ma książeczki sanepidu nie może :P Ale np. na sali w restauracji mogą. Chyba , że polityka restauracji zabrania . W tej której ja pracowałam na studiach zwierzęta były mile widziane i dużo osób przychodziło z psami .

Edytowane przez somethinggood
Czas edycji: 2013-06-15 o 13:40
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:52   #36
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 18 882
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
...przychodzi do mnie sąsiadka z moim psem i mówi, że sobie go pożyczyła, poleżała sobie z nim na łóżeczku, dała mu jeść, pobawiła się, i go odprowadza..... Sąsiadka ma około 60 lat.
Cytat:
Napisane przez kinganowak Pokaż wiadomość
Być może sąsiadka ma jakieś problemy natury psychicznej i dlatego tak się zachowała. Fakt wkurzyłabym się ale nie szłabym z tym na policję.

owszem, tak i mi przyszło do głowy
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:56   #37
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Teraz zawinęła sobie psa, a może następnym razem przyprowadzi do domu i położy na łóżeczku cudze dziecko? Nikt zdrowy na umyśle nie robi takich rzeczy, ja bym zgłosiła to gdzieś, żeby się kobiecie przyjrzeli.
Z tym się zgadzam. Dla mnie zachowanie sąsiadki było nienormalne. Na wsiach też jest przydzielony jakiś dzielnicowy i jemu bym to zgłosiła.

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
No ale wlasnie na wsiach balabym sie, ze jakis podpity chlopek kopnie psinke, czy jakis nastolatek dla jaj rzuci kamykiem itd...
Ja można powiedzieć, że mieszkam na wsi i nikt nigdy nie ukradł nikomu roweru pod sklepem, nie widziałam też, żeby komuś coś z psem zrobili, a sklepów w sumie jest kilka. Ja ze swojego roweru zdejmuję tylko prewencyjnie licznik, bo łatwo go ściągnąć.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 13:56   #38
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 18 882
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
...Chyba to zgłoszę...
i co? znaczy dalej?

na Twoim miejscu, bym po prostu psa już nie przywiazywała pod sklepem (ogólnie nie jestem zwolenniczką, choć wiem, że są różne sytuacje, ale tu jest przykład dlaczego, m in. się tego powinno unikać)
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:08   #39
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Ja to interpretuje w ten sposób , że pies został przywłaszczony na pół dnia . Wiesz można to odnieść do samochodu - ktoś go przywłaszcza na pół dnia i później oddaje , tłumacząc że chciał sobie w nim posiedzieć i pojeździć :P
Można podejrzewać, że taki ktoś miał w planach popełnić przestępstwo. Kobieta z postu autorki ma problem z garem. Nie chciała go przywłaszczyć. To dwie różne sytuacje.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:11   #40
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Wiem, że w Pl nie byłby to dobry pomysł, ale ja sie jednak cieszę, że w CH można wchodzic ze zwierzętami do sklepów.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:13   #41
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Co to za pies że taki groźny i silny?
Fila brasileiro. Ona zasadniczo groźna nie jest, ale ta rasa ma w naturze wręcz obsesję na punkcie pilnowania swojego terenu i właścicieli. Na spacerze jest towarzyska - przymila się do ludzi, ale siedząc w samochodzie, na balkonie czy na podwórku, dostaje szału na widok obcych
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 14:26   #42
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

nie zapomnę sytuacji, jak ludzie w sklepie zaczęli mi schodzić z drogi, jak weszłam do niego z NAJŁAGODNIEJSZYM PSEM SWIATA, czyli dogiem niemieckiM
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:37   #43
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Wiem, że w Pl nie byłby to dobry pomysł, ale ja sie jednak cieszę, że w CH można wchodzic ze zwierzętami do sklepów.
Chyba nie tylko do sklepów, bo widziałam także w kawiarniach, restauracjach (co niekoniecznie mi się podoba) - właśnie 'na zachodzie'. Ale w sumie dziwi mnie wchodzenie ze zwierzętami do sklepów z ubraniami, szczególnie tam, gdzie są węższe alejki. Cieszę się, że u nas to niewidzialne zjawisko.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:40   #44
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Odp: Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Można podejrzewać, że taki ktoś miał w planach popełnić przestępstwo. Kobieta z postu autorki ma problem z garem. Nie chciała go przywłaszczyć. To dwie różne sytuacje.
Osoba chora psychicznie tez mozna pociagnac do odpowiedzialnosci , to akuart jest wykroczenie co przytaczalam nie przestepstwo .
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:45   #45
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 364
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość


mistrz. nie pies a opis sytuacji.


Made my day
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:47   #46
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Odp: Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Osoba chora psychicznie tez mozna pociagnac do odpowiedzialnosci , to akuart jest wykroczenie co przytaczalam nie przestepstwo .
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wszystko można - tylko po co?
Ja też bym mogła pociągać do odpowiedzialności tego człowieka, co mi jego pies mordę lizał, ale pytanie o zasadność jest jak najbardziej na miejscu. Jak się komuś nudzi albo ma taki rys osobowości, to niechże się i bawi, co kto mu zabroni.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:14   #47
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Co za baba. Mojej sąsiadce kiedyś jakieś dzieci ukradły kota i trzymały w domu przez kilka dni. Można by je jeszcze od biedy usprawiedliwić, bo to.. dzieci, ale rodzice nie wydzieli problemu w tym, że dzieci przyniosły sobie kotka do domu (z obrożą, z numerem telefonu! wiadomo było, że jest czyjś). Sąsiadka szukała go wszędzie gdzie mogła, akurat trafiła też na nich, powiedzieli, że owszem mają kotka w domu, nie myśleli, że to jakiś problem, ich dzieci chciały po prostu się z nim pobawić przez kilka dni, a przecież w końcu by go wypuścili! O co więc tyle hałasu.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:15   #48
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: Odp: Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Biorąc pod uwagę godzinę napisania postu i prawie 3 godzinne poszukiwania najpierw 2 godziny potem jeszcze jedna to autorce watku ten pies musiał zginąć po 6 rano. Jeśli się nie mylę i moje obliczenia są trafne to autorka musiała bardzo wczesnie wstać w sobotę i ta sąsiadka również musiała wcześnie wstać. hymmmmmmmm..........
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:22   #49
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Ale co byś chciała zgłosić? Że "pożyczyła" psa, a potem oddała?
Na drugi raz zostaw psa w domu, będzie bezpieczniej
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 15:23   #50
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

No a niby o której miałam wyjść z psem? Nie mam podwórka, żeby sam się załatwił, więc wstaję o 5:30 żeby mi pies dywanu nie zasikał. O 6 dziadek z psem wychodził zawsze, i tak jest przyzwyczajony. Pies, nie dziadek.

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2013-06-15 o 15:24
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:26   #51
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Odp: Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez kinganowak Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę godzinę napisania postu i prawie 3 godzinne poszukiwania najpierw 2 godziny potem jeszcze jedna to autorce watku ten pies musiał zginąć po 6 rano. Jeśli się nie mylę i moje obliczenia są trafne to autorka musiała bardzo wczesnie wstać w sobotę i ta sąsiadka również musiała wcześnie wstać. hymmmmmmmm..........
No i? Nie rozumiem.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:27   #52
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ale co byś chciała zgłosić? Że "pożyczyła" psa, a potem oddała?
Na drugi raz zostaw psa w domu, będzie bezpieczniej
Na policji mieliby niezły ubaw jak by usłyszeli, że ktoś na chwilę wziął psa i potem oddał. Nic by z tym nie zrobili bo to niska szkodliwość czynu. Powiedzieliby, żeby sobie psa pilnować.
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:27   #53
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Pietro wyzej tez mam takiego pinczerka pieknego, ze sama mowilam mamie zeby go poszla pozyczyc na 2 godziny hahaha
oo, mam podobnie. U mnie maja nowofunlanda, zawsze marze aby na chwile go sobie wziac do domu i polozyc sie obok niego
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:28   #54
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Odp: Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez kinganowak Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę godzinę napisania postu i prawie 3 godzinne poszukiwania najpierw 2 godziny potem jeszcze jedna to autorce watku ten pies musiał zginąć po 6 rano. Jeśli się nie mylę i moje obliczenia są trafne to autorka musiała bardzo wczesnie wstać w sobotę i ta sąsiadka również musiała wcześnie wstać. hymmmmmmmm..........
No i?

Jakkolwiek Twoje insynuacje są absurdalne, odpowiem: mały mies często sika, osoba, która pali i z rana nie ma papierosów, może być tym poddenerwowana (poza tym, skoro i tak musi psa wyprowadzić na siku, a sklep kilkadziesiat metrów od domu, to jaki to problem?) tym faktem, więc idzie sobie po fajki, a nie po zakupy na cały tydzień. Osoby starsze potrzebują mniej snu i zazwyczaj ta 6 rano nie jest dziwną porą. Ponadto, są osoby, które po prostu lubią rano wstawać.
Ale to i tak nieważne, bo czytałaś wątek z inną intencją niż ja.

Widzę, że już zareagowałyście

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2013-06-15 o 15:30
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:29   #55
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 784
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Ta kobieta jest samotna czy ma jakąś rodzinę? Ja bym spróbowała dowiedzieć się jak to wygląda i porozmawiać z nią, ewentualnie z rodziną. Może z nią dzieje się coś złego, lepiej zareagować już teraz. Normalny człowiek raczej nie zrobiłby czegoś takiego. Jak tłumaczyła to że zabrała czyjegoś psa spod sklepu?
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:32   #56
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

ten problem jak dla mnie jest kolejną perełką do kompletu
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:41   #57
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ale co byś chciała zgłosić? Że "pożyczyła" psa, a potem oddała?
Na drugi raz zostaw psa w domu, będzie bezpieczniej
Trzymaj się zasady , której napisała ulinkaaa

Pamiętaj że każda gmina w Polsce ma obowiązek posiadania regulaminu dla właścicieli psa, który to regulamin obowiązuje każdego właściciela czworonoga i zarówno Policja albo Straż Miejska (jeśli gmina takową posiada) wymaga respektowania go.
I tak.. :
1. Właściciel lub opiekun psa zobowiązany jest do wyprowadzania psa wyłącznie na smyczy.
2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko wtedy, gdy pies jest w kagańcu, w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko, gdy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
3. Należy niezwłocznie usuwać zanieczyszczenia spowodowane przez psy w miejscach publicznych takich jak: chodniki, ulice czy zieleńce.
4. Psa należy szczepić przeciwko wściekliźnie w terminie wg zaleceń lekarza weterynarii.
Zabrania się:
1) wypuszczania psów bez opieki;
2) pozostawiania psa bez dozoru, jeżeli nie jest on należycie uwiązany lub nie znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym albo na terenie ogrodzonym w sposób uniemożliwiający wydostanie się psa na zewnątrz;
3) wpuszczanie psów do piaskownic i na place zabaw dla dzieci;
4) wprowadzania psów do sklepów, zakładów produkcji spożywczej, zakładów usługowych, lokali gastronomicznych, aptek, szpitali, obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów, których administracje wprowadziły ten zakaz (z wyjątkiem psów przewodników osób niewidomych)"

Jeśli nie są spełnione powyższe punkty a Twoim wypadku co najmniej 3 grozi właścicielowi mandat karny. I tu zdziwić się możesz jakie to kwoty nawet do 1000 zł, zależy oczywiście od gminy.

Ponadto istnieje obowiązek szczepienia psów. Jeśli twój psiak (nie daj Bóg) nie jest regularnie szczepiony (często słyszy się, że ludzie nie szczepią, bo pies nie biega po łąkach i lasach i nie ma kontaktu z dzikimi zwierzętami) należy się dodatkowo mandacik.

Raczej byłabyś na straconej pozycji zwłaszcza w konfrontacji z nadgorliwym służbistą.
Odpuść i trzymaj się zdania Ulinkiii.

A poza tym jest jeszcze prawo:
Przepisy mówią tak:
Art. 10a. 3 Ustawy o ochronie zwierząt brzmi „Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.”
Art. 10a. 4 Ustawy o ochronie zwierząt. ”Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.”


Art. 77 kodeksu wykroczeń. „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.”
Art.78 Kodeksu Wykroczeń: "Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany”
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:50   #58
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Trzymaj się zasady , której napisała ulinkaaa

Pamiętaj że każda gmina w Polsce ma obowiązek posiadania regulaminu dla właścicieli psa, który to regulamin obowiązuje każdego właściciela czworonoga i zarówno Policja albo Straż Miejska (jeśli gmina takową posiada) wymaga respektowania go.
I tak.. :
1. Właściciel lub opiekun psa zobowiązany jest do wyprowadzania psa wyłącznie na smyczy.
2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko wtedy, gdy pies jest w kagańcu, w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko, gdy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
3. Należy niezwłocznie usuwać zanieczyszczenia spowodowane przez psy w miejscach publicznych takich jak: chodniki, ulice czy zieleńce.
4. Psa należy szczepić przeciwko wściekliźnie w terminie wg zaleceń lekarza weterynarii.
Zabrania się:
1) wypuszczania psów bez opieki;
2) pozostawiania psa bez dozoru, jeżeli nie jest on należycie uwiązany lub nie znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym albo na terenie ogrodzonym w sposób uniemożliwiający wydostanie się psa na zewnątrz;
3) wpuszczanie psów do piaskownic i na place zabaw dla dzieci;
4) wprowadzania psów do sklepów, zakładów produkcji spożywczej, zakładów usługowych, lokali gastronomicznych, aptek, szpitali, obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów, których administracje wprowadziły ten zakaz (z wyjątkiem psów przewodników osób niewidomych)"

Jeśli nie są spełnione powyższe punkty a Twoim wypadku co najmniej 3 grozi właścicielowi mandat karny. I tu zdziwić się możesz jakie to kwoty nawet do 1000 zł, zależy oczywiście od gminy.

Ponadto istnieje obowiązek szczepienia psów. Jeśli twój psiak (nie daj Bóg) nie jest regularnie szczepiony (często słyszy się, że ludzie nie szczepią, bo pies nie biega po łąkach i lasach i nie ma kontaktu z dzikimi zwierzętami) należy się dodatkowo mandacik.

Raczej byłabyś na straconej pozycji zwłaszcza w konfrontacji z nadgorliwym służbistą.
Odpuść i trzymaj się zdania Ulinkiii.

A poza tym jest jeszcze prawo:
Przepisy mówią tak:
Art. 10a. 3 Ustawy o ochronie zwierząt brzmi „Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.”
Art. 10a. 4 Ustawy o ochronie zwierząt. ”Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.”


Art. 77 kodeksu wykroczeń. „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.”
Art.78 Kodeksu Wykroczeń: "Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany”
Chodzi na smyczy i w kagańcu. Jest szczepiona. Naprawdę, nie zostawiłam psa na godzinę przed centrum handlowym, tylko max 5 minut pod zwykłym spożywczakiem. Na obroży ma przywieszkę, a w środku numer telefonu i adres. Zawsze przywiązuję ją do kosza na śmieci, nigdy nie zostawiam jej samopas.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:51   #59
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Nie pisze tego aby obrazić autorkę ale przedstawiła to w taki sposób jak by się jakaś wielka tragedia stała. Sorrki ale jak dla mnie za dużo lamantu w tak błahej sprawie. W końcu wszycy żyją.
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:52   #60
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sąsiadka ukradła mi psa!

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Ta kobieta jest samotna czy ma jakąś rodzinę? Ja bym spróbowała dowiedzieć się jak to wygląda i porozmawiać z nią, ewentualnie z rodziną. Może z nią dzieje się coś złego, lepiej zareagować już teraz. Normalny człowiek raczej nie zrobiłby czegoś takiego. Jak tłumaczyła to że zabrała czyjegoś psa spod sklepu?
Nie tłumaczyła. Ciągle mówiła "ja tylko na pożyczyłam, tylko pożyczyłam, nic mu nie zrobiłam:"
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.