Stare rozstepy a ciąża. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 12:12   #1
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Question

Stare rozstepy a ciąża.


Witam,

Zakładałąm juz wątek o rozstępach ale na innym forum. Z tego względu iz mam tędęcję do rozstępów, mam je z okresu dojrzewania i odchudzania na udach wewnętrznej i górnej stronie i piersiach.

I tutaj moje pytanie, czy któraś w Was moze mi powiedziec jak zachowują się stare rozstępy w ciaży tzn. czy powiększają sie, czy moze pozostaja bez zmian albo jescze cos innego.

Z gory dziękuję za odpowiedzi,
Jestem w 5 tygodniu ciaży i bardzo nie chciała bym aby stare rozstępy powiększyły sie albo zeby tez powstały nowe.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:41   #2
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Witam,

Zakładałąm juz wątek o rozstępach ale na innym forum. Z tego względu iz mam tędęcję do rozstępów, mam je z okresu dojrzewania i odchudzania na udach wewnętrznej i górnej stronie i piersiach.

I tutaj moje pytanie, czy któraś w Was moze mi powiedziec jak zachowują się stare rozstępy w ciaży tzn. czy powiększają sie, czy moze pozostaja bez zmian albo jescze cos innego.

Z gory dziękuję za odpowiedzi,
Jestem w 5 tygodniu ciaży i bardzo nie chciała bym aby stare rozstępy powiększyły sie albo zeby tez powstały nowe.
Obawiam się, że rozstępów w ciąży nie unikniesz, jeśli masz do nich tendencje. Mnie się stare nie powiększyły, ale nowe pojawiły się jak najbardziej, pomimo tego, że smaruję się regularnie od samego początku ciąży
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:49   #3
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Witam,

Zakładałąm juz wątek o rozstępach ale na innym forum. Z tego względu iz mam tędęcję do rozstępów, mam je z okresu dojrzewania i odchudzania na udach wewnętrznej i górnej stronie i piersiach.

I tutaj moje pytanie, czy któraś w Was moze mi powiedziec jak zachowują się stare rozstępy w ciaży tzn. czy powiększają sie, czy moze pozostaja bez zmian albo jescze cos innego.

Z gory dziękuję za odpowiedzi,
Jestem w 5 tygodniu ciaży i bardzo nie chciała bym aby stare rozstępy powiększyły sie albo zeby tez powstały nowe.
Moje stare się tylko rozciągają na brzuchu, ale nie powiększają. Nowych brak. Obecnie 26 tc
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:41   #4
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Będąc w ciąży smarowałam się wszystkim i....w 33 tygodniu ciąży, jak zaczęła mi skóra pękać, to myślałam, że się popłaczę. Na świeże rozstępy pomagają specyfiki typu Bio Oil, które rozjaśniają czerwone paski.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:03   #5
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

nie ma reguły niestety. choćw moim przypadku stety, bo w liceum jak poszłam w górę to rozstępy miałam wszędzie, a w ciąży ani jednego się nie dorobiłam
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:32   #6
Marionette18
Raczkowanie
 
Avatar Marionette18
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kopenhaga/ Łowicz
Wiadomości: 399
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

A ja mam niestety sporo starych rozstepow na biodrach, ale w ciazy nie pojawil sie do tej pory ani jeden. Jestem w 35 tygodniu Smaruje sie codziennie oliwka w zelu. Brzuch, piersi, boki. Polecam-bardzo dobrze uelastycznia skore
__________________
Synek

Nie opuszcze az do smierci

Aparatka :
gora: 09. 2011
dol: 01. 2012

Dietkuje!!!
Marionette18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:39   #7
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Ja też miałam stare rozstępy przed ciążą i one się rozciągają wraz ze skórą, czyli bardziej je widać, ale chyba się tak naprawdę nie powiększają. Natomiast nowe wychodzą mi w tych samych rejonach mimo smarowania
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 22:35   #8
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie
 
Avatar dzidziadziumdzia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 3 841
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Będąc w ciąży smarowałam się wszystkim i....w 33 tygodniu ciąży, jak zaczęła mi skóra pękać, to myślałam, że się popłaczę. Na świeże rozstępy pomagają specyfiki typu Bio Oil, które rozjaśniają czerwone paski.
W moim przypadku było dokładnie tak samo. Stare w ogóle się nie zmieniły, natomiast brzuch zaczął mi pękać w 33 tygodniu i to taaaak, że wyglądam jak tygrys. Teraz jestem w kolejnej ciąży i póki co nic nowego nie widać, ale to dopiero 20 tydzień
__________________
Wituś przyszedł na świat 18.09.2013; (33Hbd)

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie


Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 16:01   #9
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Stare bez zadnych zmian, nowych brak - 37 tydzien trzeciej ciazy
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 18:58   #10
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Mam nadzieje, ze u mnie tez tak bedzie bo juz mam dosyc pamiątek po okresie dojrzewania A smaruje się 2 razy dziennie balsamem i po kapieli olikwą.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 21:51   #11
Black_Liquorice
Raczkowanie
 
Avatar Black_Liquorice
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: nad morzami za górami
Wiadomości: 89
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze u mnie tez tak bedzie bo juz mam dosyc pamiątek po okresie dojrzewania A smaruje się 2 razy dziennie balsamem i po kapieli olikwą.
Ja mam termin porodu jutro, wieeelki brzuch i rozstępy z młodości: wewnętrzna strona ud, kilka po boku brzucha, całe pośladki, dlatego myślałam, że w ciąży na bank brzuch mi się pokryje pręgami tymczasem nie zrobił mi się ani jeden rozstęp na brzuchu w ciąży....

U mnie pielęgnacja wyglądała tak, że smarowałam się rano Elancylem na rozstępy dla kobiet w ciąży (do dostania taniej na allegro w takich dużych butelkach 400-500 ml, cena koło 140 zł, ale warto moim zdaniem) a wieczorem smaruję się olejem migdałowym po prostu, tez kupuję na allegro firmy KTC i jest to tanie rozwiązanie, kilkanaście zł za 300 ml, dodatkowo podczas prysznica sobie zawsze szorowałam brzuch szorstką gąbką. Osttanie kilka dni brzuch mi się bardzo napina i mam nadzieję, że na tej końcówce mi skóra już nie popęka....

Za to niestety przez małopłytkowość i ogólne problemy z krażeniem a także z 17 kg na plus popękało mi bardzo dużo naczynek na nogach, mam całe skupiska czerwonych niteczek :-(
Black_Liquorice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 08:35   #12
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Kochana każdy jest inny i ma inne geny, które też jakąś rolę odgrywają. Najważniejsze jest żeby teraz nie dopuścić do powstania nowych czyli smaruj się naturalnymi olejami (kokosowy, palmowy, z kiełków pszenicy) ja smarowałam się mustellą i bardzo jest dobra. Pamiętaj o systematyczności i żeby po porodzie też się smarować to bardzo ważne, 2 miesiące! Wtedy skóra się kurczy i również mogą powstawaź te paskudztwa. Pozdrawiam
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:57   #13
anoxee
Zadomowienie
 
Avatar anoxee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 855
GG do anoxee
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Stare rozstępy (a jest ich dużo) tylko trochę się porozciągały, wyglądają nieźle. Jeśli chodzi o nowe, to wyskoczyły na samym dole brzucha jakieś 3-4 tygodnie temu, czyli około 37tc. Najbardziej pęka się na samym końcu, a nawet jeszcze po porodzie... Szczególnie na piersiach.
__________________
- Pierwszy i podstawowy sprawdzian
stosunku człowieka do człowieka -


Leon
anoxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:23   #14
lynette_yang
Przyczajenie
 
Avatar lynette_yang
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

ja oprócz rozstępów, miałam jeszcze po pierwszej ciąży zwiotczałą skórę.

teraz 20 tc, skóra jest rozciągnięta i na razie jest ok, rozstępy też się rozciągnęły, nowych nie widzę.

co do rozstępów, myślę że jak ma się do nich tendencję, to nie da się ich uniknąć, ale lekarz powiedział mi że zwiotczała skóra, może zupełnie (LEPIEJ), wyglądać po drugiej ciąży, jeśli inaczej o nią zadbam, czyli kremy, dużo ruchu i karmienie piersią, które przyspieszy ściąganie macicy.

Wybaczcie ze rozpisałam się na temat zwioczałej skóry, ale może któraś z Was, też ma taki problem
__________________
staram się. na prawdę się staram.
lynette_yang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:25   #15
Karola9999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Odnośnie starych i nowych rozstępów. Ja mam tendencje genetyczną do rozstępów już w czasie dojrzewania dostałam na udach. Mama i siostra w ciąży dostały rozstępów. Wydawało się, że mnie to samo czeka w ciąży. Właściwie się na to nastawiłam. Kupiłam sobie mustele już w 3 miesiącu ciąży, smarowałam zawsze rano i wieczorem brzuch, dodatkowo czasem oliwką żeby natłuścić w południe. Po ciąży też około miesiąca używałam, i efekt żadnych nowych rozstępów. Wiec widać można tego uniknąć pomimo wrodzonej skłonności i genów. Ważną rolę odgrywa waga, ważne żeby nie przytyć więcej niż 15 kg( ja dokładnie tyle przytyłam). Zdrowo się odżywiać ( nie nastawiać się na ilość, tylko na jakość) ewentualne niedobory witamin uzupełniać witaminami dla kobiet ciężarnych. Nic nam nie da jak będziemy się objadać w ciąży. Znam dziewczyny które w ciąży przytyły 20-30 kg, a pomimo tego miały anemie, i małe dzieci urodziły. Należy się kontrolować, a nie pozwalać sobie na wszystko tylko dlatego, że jest się w ciąży. Wiem, że większość dziewczyn o tym pamięta, ale niektórym warto przypomnieć. Poza tym polecam krem mustela, drogi ale dobry, i sprawdzony
a odnośnie karmienia piersią, ja karmie, dziecko ma już 4 miesiące, a po mnie nie widać, że była w ogóle w ciąży. Mój gin powiedział po 6 tygodniach po porodzie, że to dzięki karmieniu piersią organizm tak szybko mi się zregenerował

Edytowane przez Karola9999
Czas edycji: 2013-06-28 o 23:29
Karola9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 10:03   #16
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Ja póki co używam narazie tylko zwyklego balsamu ujedrniajacrgo. teraz zaczyna mi sie 8 tydzień i planuje zakupic elancyl na rozstepy aby nie wyszły nowe a stare sie nie powiekszyły.

Ma dosc dobre opinie.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 08:16   #17
Katizie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 13
Dot.: Stare rozstepy a ciąża.

Witam wszystkich jestem tu nowa.
Ja przed ciążą nie mialam zadnych rozstępów, w ciązy zrobiły mi się na brzuchu pod koniec ciązy na bokach bardzo delikatnie są nie widoczne prawie, i na udach. Teraz moje dziecko ma 19 miesiecy a moje rozstepy sa widoczne ale na pierwszy rzut oka nie widac wiec jest okey oczywiscie samrowałam brzuszek w ciazy i po porodze tez
Katizie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.