Migena - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-20, 13:05   #1
Aishen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Unhappy

Migena


Hej dziewczyny!

Jak zaznaczyłam w temacie chwyciła mnie migrena. Jutro mam ważny egzamin a normalnie jestem nieprzytomna i nie mogę się wcale skupić. Kiedyś leczyłam się na migrenę i chwilowo miałam spokój. W chwili obecnej nie mam nawet możliwości umówić się z moim neurologiem. Znacie może jakieś domowe sposoby żeby się ratować szybko? Leki nie działają. Nawet te od neurologa. Robiłam też okłady i brałam letni prysznic. i nic.. jestem trupem.

Pozdrawiam
Aishen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:47   #2
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Migena

Niestety nie znam przyczyn ani metody leczenia Twoich migren, ale może to ma coś wspólnego z zębami u Ciebie?
U mnie tak było, że zdychałam z bólu, każdy dźwięk i światło działało mi na nerwy. Wybierając się w sprawie aparatu na moje zęby dowiedziałam się, że mam bruksizm i to powoduje u mnie migreny. Rzeczywiście już samo prostowanie zębów dużo mi pomogło, bo miałam takie specjalne dosztukowanie (nie wiem jak to nazwać) w aparacie. Obecnie jestem po leczeniu ortodontycznym i noszę na dolną szczękę retencję, a na górę mam (jako retencję jednocześnie) specjalną szynę relaksacyjną (rehabilitacyjną). Na prawdę czuję ulgę teraz, bo już nie zaciskam tak zębów i to napięcie mięśni nie niesie się tak do głowy i karku.

Może i u Ciebie coś z zębami trzeba byłoby zadziałać.
A domowych sposobów niestety nie znam Sama próbowałam, ale nic nie pomagało
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 11:53   #3
katarzyna_szy
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzyna_szy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 216
Dot.: Migena

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Niestety nie znam przyczyn ani metody leczenia Twoich migren, ale może to ma coś wspólnego z zębami u Ciebie?
U mnie tak było, że zdychałam z bólu, każdy dźwięk i światło działało mi na nerwy. Wybierając się w sprawie aparatu na moje zęby dowiedziałam się, że mam bruksizm i to powoduje u mnie migreny. Rzeczywiście już samo prostowanie zębów dużo mi pomogło, bo miałam takie specjalne dosztukowanie (nie wiem jak to nazwać) w aparacie. Obecnie jestem po leczeniu ortodontycznym i noszę na dolną szczękę retencję, a na górę mam (jako retencję jednocześnie) specjalną szynę relaksacyjną (rehabilitacyjną). Na prawdę czuję ulgę teraz, bo już nie zaciskam tak zębów i to napięcie mięśni nie niesie się tak do głowy i karku.

Może i u Ciebie coś z zębami trzeba byłoby zadziałać.
A domowych sposobów niestety nie znam Sama próbowałam, ale nic nie pomagało

ja niestety również jestem migrenowcem i rzeczywiście jednym z czynników wywołujących atak jest bruksizm, odkąd noszę na noc nakładkę jest jednak lepiej
katarzyna_szy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 19:02   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Migena

Przeczekać, wziąć prysznic, zasłonic okna i leżeć, okłady na głowę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 19:10   #5
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Migena

jestem migrenowcem od dziecka :/ niestety duzo czasu mi zajelo zeby sie zorientowac dlaczego mam bole glowy. U mnie to wynika z duzej wrazliwosci oczu na promienie sloneczne. ZAWSZE latem nosze okulary, jak zapomne mam migrene na 100%. Moge chodzic caly dzien w upale bez czapki i nic mi nie bedzie, ale jak zapomne okuularow na 30 minut to jest po mnie.

U mnie konczy sie wymiotami z bolu, pozniej zasypiam wykonczona i dopiero to pomaga. Branie srodkow przeciwbolowych pomaga tylko wtedy gdy wezme je bardzo szybko, potem niestety juz nic mi nie daje ulgi. Biore saridon.

JAk masz migrene unikaj ostrych zapachow, telewizji(najgorsza jest telewizja), glosnej muzyki, dusznych pomieszczen, ostrego swiatla, przebywania w sloncu, slodyczy, ostrego jedzenia. ja zakladam czapke na glowe i pomaga. ZIMNE oklady nigdy mi nie przyniosly ulgi, mimo ze sa tak polecane przez wsyztskich.

Jezeli masz kogos bliskiego przy sobie popros o masaz jakiejkolwiek partii ciala, najlepiej glowy. Dobrze jak odwrocisz swoja uwage od bolu, to moze ci pomoc zasnac. Wydaje mi sie ze sen jest najlepszym rozwiazaniem.
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 08:44   #6
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Migena

Cytat:
Napisane przez Bawitching Pokaż wiadomość
jestem migrenowcem od dziecka :/ niestety duzo czasu mi zajelo zeby sie zorientowac dlaczego mam bole glowy. U mnie to wynika z duzej wrazliwosci oczu na promienie sloneczne. ZAWSZE latem nosze okulary, jak zapomne mam migrene na 100%. Moge chodzic caly dzien w upale bez czapki i nic mi nie bedzie, ale jak zapomne okuularow na 30 minut to jest po mnie.

U mnie konczy sie wymiotami z bolu, pozniej zasypiam wykonczona i dopiero to pomaga. Branie srodkow przeciwbolowych pomaga tylko wtedy gdy wezme je bardzo szybko, potem niestety juz nic mi nie daje ulgi. Biore saridon.

JAk masz migrene unikaj ostrych zapachow, telewizji(najgorsza jest telewizja), glosnej muzyki, dusznych pomieszczen, ostrego swiatla, przebywania w sloncu, slodyczy, ostrego jedzenia. ja zakladam czapke na glowe i pomaga. ZIMNE oklady nigdy mi nie przyniosly ulgi, mimo ze sa tak polecane przez wsyztskich.

Jezeli masz kogos bliskiego przy sobie popros o masaz jakiejkolwiek partii ciala, najlepiej glowy. Dobrze jak odwrocisz swoja uwage od bolu, to moze ci pomoc zasnac. Wydaje mi sie ze sen jest najlepszym rozwiazaniem.
U mnie też się zaczęło od oczu. Z resztą terapia szyną jest powiązana z wizytą u okulisty i ortopedy. Mnie tam własnie skierowano w miejscu gdzie się leczę szynowo. Jak okulista i ortopeda wydali diagnozę to pozostała mi tylko już terapia tą szyną relaksacyjną.
To jest wszystko powiązane ze sobą
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 08:00   #7
Aishen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Migena

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Niestety nie znam przyczyn ani metody leczenia Twoich migren, ale może to ma coś wspólnego z zębami u Ciebie?
U mnie tak było, że zdychałam z bólu, każdy dźwięk i światło działało mi na nerwy. Wybierając się w sprawie aparatu na moje zęby dowiedziałam się, że mam bruksizm i to powoduje u mnie migreny. Rzeczywiście już samo prostowanie zębów dużo mi pomogło, bo miałam takie specjalne dosztukowanie (nie wiem jak to nazwać) w aparacie. Obecnie jestem po leczeniu ortodontycznym i noszę na dolną szczękę retencję, a na górę mam (jako retencję jednocześnie) specjalną szynę relaksacyjną (rehabilitacyjną). Na prawdę czuję ulgę teraz, bo już nie zaciskam tak zębów i to napięcie mięśni nie niesie się tak do głowy i karku.

Może i u Ciebie coś z zębami trzeba byłoby zadziałać.
A domowych sposobów niestety nie znam Sama próbowałam, ale nic nie pomagało
Właśnie od zębów na pewno nie, bo dosyć często odwiedzam stomatologa. Migreny mam od okresu dojrzewania, a teraz pojawiają się przy miesiączce lub gdy spada mi cukier. Dostałam od lekarza tabletki na natychmiastowe zatrzymanie bólu nazywają się zolmiles ale są strasznie drogie więc użycie ich to ostateczność.
Aishen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 14:27   #8
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Migena

Cytat:
Napisane przez Aishen Pokaż wiadomość
Właśnie od zębów na pewno nie, bo dosyć często odwiedzam stomatologa. Migreny mam od okresu dojrzewania, a teraz pojawiają się przy miesiączce lub gdy spada mi cukier. Dostałam od lekarza tabletki na natychmiastowe zatrzymanie bólu nazywają się zolmiles ale są strasznie drogie więc użycie ich to ostateczność.
Ja ze swojej strony powiem, że fakt iż dość często odwiedzasz stomatologa nie świadczy o tym, że nie masz problemu właśnie ze stawami skroniowo- żuchwowymi. Niestety jest dosłownie garstka lekarzy, którzy się na tym znają i potrafią postawić odpowiednią diagnozę. Możesz też się udać do rehabilitanta zajmującego się schorzeniami i dysfunkcjami stawów skroniowo- żuchwowych właśnie. Z Twojego opisu to nawet pasuje do zaburzeń stawów: 'Migreny mam od okresu dojrzewania, a teraz pojawiają się przy miesiączce lub gdy spada mi cukier'.
Rozumiem Cię, że cierpisz więc może jednak sprawdź pod tym kątem. Niestety zwykły stomatolog nic Ci nie powie. To musi być ktoś zajmujący się typowo stawami skroniowo- żuchwowymi.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 20:51   #9
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Migena

Oj to jest straszne uczucie też to czasem przechodzę.Ale takie domowe sposoby nie na wszystkich działają.Jak dla mnie dobry jest okład ze zbitego liścia kapusty białej przyłożony do głowy i zawiązany mocno jakąś chustą lub czymś co obstanie głowę.
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:32   #10
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migena

Zapraszamy do jednoczenia się w (dosłownie) bólu: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post41476171
Jak komuś się chce kopać to znajdzie milion porad
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 08:07   #11
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Migena

Ja tez bym się z Wami tu łączyła w bólu, ale na szczęście już nie muszę.
Na prawdę spróbujcie konsultacji u kogoś znającego się na stawach szczękowych.
Mało kto łączy migrenę z zębami, ale tak jest. Ja u neurologa też byłam i to niejednego. Żaden z nich nie wpadł na taki pomysł. Dopiero tam, jak aparat na zęby poszłam zakładać. No i pomaga to wszystko jak na razie. W sumie to nawet byłam i jestem zdziwiona bo ja też tych spraw bym nie połączyła ze sobą (migrena i zaciskanie zębów). Tak że myślę że warto sprawdzić i tę opcję.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.