do lesbijek, bi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 09:34   #1
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579

do lesbijek, bi


Cześć dziewczyny przeglądając dzisiaj zdjecia różnych ludzi na fb wpadło mi do głowy pewne pytanie. zauważyłam że wiekszość lesbijek jest stylizowana na męsko- krótki włosy, męski ciuchy, brak makijażu itd (nie mowie ze wszystkie- tylko wiekszosc tych ktore znam, widziałam) i nie rozumiem dlaczego wydawało mi się że kobiecie homoseksualnej podobają się kobiety... a te panie które widuje mozna by spokojnie pomylić z chłopakiem... nie rozumiem na jakiej zasadzie to działa. to w końcu co sie podoba kobieta z wszelkimi atrybutami czy "chłopak"?

jakby ktos hetero znał odpowiedz to tez zapraszam
pozdrawiam
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 09:42   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: do lesbijek, bi

Większość tych, które widziałaś to nie to samo, co wszystkie. Tak samo jak nie wszyscy geje noszą różową obcisłą koszulkę i mają kocie ruchy. Znam osobiście dwóch takich, po których wyglądzie w życiu bym się nie domyśliła. Myślę, że na tym powinniśmy zamknąć temat
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 09:50   #3
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: do lesbijek, bi

Mam dwa pomysly: albo wynika to z duzej ilosci "meskiego pierwiastka" u lesbijek (biorac pod uwage zalozenie skad w ogole bierze sie homoseksualizm moze to byc prawda), albo chca zwiekszyc swoje szanse u wszystkich kobiet, w tym bi i hetero, upodabniajac sie do facetow. Ja tego szczerze mowiac nie rozumiem, sporo jest takich par ze sa dwie dziewczyny, a obie wygladaja i zachowuja sie jak prawdziwy macho Nie wiem na jakiej zasadzie sa dla siebie atrakcyjne, mnie tez sie wydawalo ze jak sie lubi kobiety, to sie lubi kobiety, a nie kobiety przebrane za facetow ze wszystkimi ich meskimi cechami. Odnosze sie tu oczywiscie do tych lesbijek, ktore naprawde sa bardzo meskie pod kazdym wzgledem. Jest jeszcze opcja, ze niektore z tych lesbijek sa tak naprawde transseksualne, ale z jakichs wzgledow o tym nie mowia badz nie zdaja sobie z tego sprawy.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:17   #4
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny przeglądając dzisiaj zdjecia różnych ludzi na fb wpadło mi do głowy pewne pytanie. zauważyłam że wiekszość lesbijek jest stylizowana na męsko- krótki włosy, męski ciuchy, brak makijażu itd (nie mowie ze wszystkie- tylko wiekszosc tych ktore znam, widziałam) i nie rozumiem dlaczego wydawało mi się że kobiecie homoseksualnej podobają się kobiety... a te panie które widuje mozna by spokojnie pomylić z chłopakiem... nie rozumiem na jakiej zasadzie to działa. to w końcu co sie podoba kobieta z wszelkimi atrybutami czy "chłopak"?

jakby ktos hetero znał odpowiedz to tez zapraszam
pozdrawiam
Nie wiem dlaczego ale ludzie tak sobie kreują lesbijki. Ile razy słyszę na widok jakiejś kobiety wystylizowanej męsko "lesba!" Ja jestem biseksualna i zwracam uwagę na kobiety które są kobiece. U mężczyzn pociąga mnie męskość, u kobiet kobiecość. Dla mnie to są dwie przeciwstawne rzeczy ich połączenie mi się nie podoba. Moje znajome les i bi są raczej kobiece. Ja właśnie rzadko się spotykam na codzień z męskimi lesbijkami, przynajmniej nie w gronie moich znajomych.
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach

_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:27   #5
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: do lesbijek, bi

Istnieją takie pojęcia jak queer oraz trans. Sugeruję zapoznać się z nimi, a na pewno łatwiej będzie się nad tym zastanawiać.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:10   #6
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: do lesbijek, bi

też to zauważyłam i bardzo wiele moich znajomych - lesbijki zwykle zdążają w te męskie klimaty
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:25   #7
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: do lesbijek, bi

Moja koleżanka lesbijka z kolei ma długie włosy ale z zachowania jest taka hmmm charakterna, mocno stąpająca po ziemi. Nie znam ani jednej kobiety podobnej pod tym względem do niej, ona przejawia bardzo męski styl zachowania (tj taki który na ogół się przypisuje mężczyznom, bo wiadomo- wielu się tak nie zachowuje). Mimo długich włosów, sukienek i butów na obcasie jest jakaś taka "męska" jak się ją bardziej pozna.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 12:26   #8
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
mnie tez sie wydawalo ze jak sie lubi kobiety, to sie lubi kobiety, a nie kobiety przebrane za facetow ze wszystkimi ich meskimi cechami.
Mnie się z kolei wydaje, że w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz.

Jak to się dzieje, że faceci wiążą się z nieatrakcyjnymi, niekobiecymi, zaniedbanymi... blebleble... kobietami, bo przecież jak sie lubi kobiety, to sie lubi kobiety.
I co gorsza, kobiety wiążą się nie tylko z męskimi, atrakcyjnymi samcami alfa. A przecież jak się lubi mężczyzn, to się lubi mężczyzn. Coś tu nie gra...
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 12:29   #9
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: do lesbijek, bi

Ja za to znam bardzo dużo lesbijek i dziewczyn bi, które są kobiece. Na prawdę nie ma tu żadnej reguły. Choć fakt, że osoby nieheteronormatywne często przejawiają cechy płci przeciwnej do swojej biologicznej. Za wyjątkiem osób trans czy queer wiązałabym to z tym, że nie odczuwają one takiej presji środowiska by działać "zgodnie z kulturowym wzorcem swojej płci".
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 12:38   #10
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: do lesbijek, bi

po mnie nie widać, że jestem bi. No chyba, że ktoś jest na tyle spostrzegawczy, że widzi moje błyszczące oczy, gdy w pobliżu jest piękna kobieta, albo dostrzega szczególny typ spojrzenia, jakim powoli mierzę jej ciało.
Uwielbiam sukienki, obcasy, mam długie włosy, poruszam się raczej delikatnie, nie jak facet. Co innego charakter. Mam sporo cech tradycyjnie przypisywanych facetom
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 12:39   #11
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: do lesbijek, bi

Oh - to pomiędzy moją nową fryzurą a zamiłowaniem do kobiet jest związek? A ja myślałam, że ścinam włosy, żeby mi naturalne odrosły i zregenerowały No ale powinnam poszukać w internetach co to znaczy.

Lubię swoje krótkie włosy, ale babochłopem nie jestem... no chyba, że idę do warzywniaka albo siedzę w domu - wtedy zakładam dres i koszulkę. Robię makijaż, lubię nosić sukienki, spódniczki, krótkie spodenki, lubię eksponować swój biust (w sensie nosić zwykłe bluzki a nie golfy czy t-shirty), nogi, lubię biżuterię.
ale przekazuj te stereotypy dalej
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 12:41   #12
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
po mnie nie widać, że jestem bi. No chyba, że ktoś jest na tyle spostrzegawczy, że widzi moje błyszczące oczy, gdy w pobliżu jest piękna kobieta, albo dostrzega szczególny typ spojrzenia, jakim powoli mierzę jej ciało.
Uwielbiam sukienki, obcasy, mam długie włosy, poruszam się raczej delikatnie, nie jak facet. Co innego charakter. Mam sporo cech tradycyjnie przypisywanych facetom
Ot ot- ja się pod tym podpisuję (za wyjątkiem obcasów). Ale fakt faktem- dużo kobiet, które są bi albo les niemal od razu widzą moją orientację, ale to może dlatego, że się ślinię na widok niektórych z nich
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 12:41   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez _Desolation Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego ale ludzie tak sobie kreują lesbijki. Ile razy słyszę na widok jakiejś kobiety wystylizowanej męsko "lesba!" Ja jestem biseksualna i zwracam uwagę na kobiety które są kobiece. U mężczyzn pociąga mnie męskość, u kobiet kobiecość. Dla mnie to są dwie przeciwstawne rzeczy ich połączenie mi się nie podoba.
Mam dokładnie tak samo
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 14:03   #14
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Większość tych, które widziałaś to nie to samo, co wszystkie. Tak samo jak nie wszyscy geje noszą różową obcisłą koszulkę i mają kocie ruchy. Znam osobiście dwóch takich, po których wyglądzie w życiu bym się nie domyśliła. Myślę, że na tym powinniśmy zamknąć temat
ja wiem że wiekszosc to nie wszystkie, dlatego pytam o wiekszosc ;p tez mam koleżanke po ktorej nie widać i kolege po ktorym raczej nie widac. ale po wiekszosci no daje sie zauwazyc...
Cytat:
Napisane przez _Desolation Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego ale ludzie tak sobie kreują lesbijki. Ile razy słyszę na widok jakiejś kobiety wystylizowanej męsko "lesba!" Ja jestem biseksualna i zwracam uwagę na kobiety które są kobiece. U mężczyzn pociąga mnie męskość, u kobiet kobiecość. Dla mnie to są dwie przeciwstawne rzeczy ich połączenie mi się nie podoba. Moje znajome les i bi są raczej kobiece. Ja właśnie rzadko się spotykam na codzień z męskimi lesbijkami, przynajmniej nie w gronie moich znajomych.
i to takie naturalne sie wydaje właśnie
Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Istnieją takie pojęcia jak queer oraz trans. Sugeruję zapoznać się z nimi, a na pewno łatwiej będzie się nad tym zastanawiać.
trans znam, queer nie poczytam
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Oh - to pomiędzy moją nową fryzurą a zamiłowaniem do kobiet jest związek? A ja myślałam, że ścinam włosy, żeby mi naturalne odrosły i zregenerowały No ale powinnam poszukać w internetach co to znaczy.

Lubię swoje krótkie włosy, ale babochłopem nie jestem... no chyba, że idę do warzywniaka albo siedzę w domu - wtedy zakładam dres i koszulkę. Robię makijaż, lubię nosić sukienki, spódniczki, krótkie spodenki, lubię eksponować swój biust (w sensie nosić zwykłe bluzki a nie golfy czy t-shirty), nogi, lubię biżuterię.
ale przekazuj te stereotypy dalej
ojej spokojnie, przeciez tu nie chodzi tylko o krotkie włosy... miec krotkie włosy a w całości przypominac faceta to roznica. mowie co zaobserwowałam i zastanawiam sie z czego to wynika
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 14:36   #15
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
po mnie nie widać, że jestem bi. No chyba, że ktoś jest na tyle spostrzegawczy, że widzi moje błyszczące oczy, gdy w pobliżu jest piękna kobieta, albo dostrzega szczególny typ spojrzenia, jakim powoli mierzę jej ciało.
Uwielbiam sukienki, obcasy, mam długie włosy, poruszam się raczej delikatnie, nie jak facet. Co innego charakter. Mam sporo cech tradycyjnie przypisywanych facetom


Miałam coś takiego dopisać tylko się spieszyłam. Dokładnie tak mam.
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach

_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:47   #16
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: do lesbijek, bi

Nie jest to prawdą, choć jest w tym ziarenko prawdy.
Lesbijki chcąc spotkać swoją drugą połówkę zwyczajnie na ulicy np. krótko się obcinają, żeby pokazać, że są w "tej grupie".
Choć to nie zasada
Ja i moja TŻ jesteśmy mega kobiece, na ulicy nigdy w życiu nikt by nie powiedział, że jesteśmy homo
Ale są dziewczyny, które mając krótkie włosy są odbierane jako nie-heteryczki i że tak powiem, jest nimi większe zainteresowanie ze strony lesbijek, choć tak naprawdę większość z nich nawet sobie z tego nie zdaje sprawy
Także kobietki - proszę ostrożnie z krótkimi włosami
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:36   #17
unber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 283
Dot.: do lesbijek, bi

Znajoma bi jest raczej bardzo kobieca i kiedy bylam z nia w klubach tego typu, to wiekszosc dziewczyn tez byla bardziej kobieca. Ja znowuz wygladam jak "stereotypowa lesbijka", a jestem calkiem hetero
unber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 09:40   #18
Slodka_Cytryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 32
Dot.: do lesbijek, bi

To jest bardzo dobre pytanie i tez mnie zastanawia to, dlaczego tak jest. Przeciez transwestyta i homo to niby dwa różne pojęcia a tu zdecydowana większość homoseksualistów kreuje się na kogoś płci przeciwnej. Nie jest to moze reguła, ale zazwyczaj tak jest. Skoro kobietę pociąga kobieta, to teoretycznie ze wszystkimi jej kobiecymi cechami, a tu sie okazuje, ze lesbijki gustują w babochłopach, tak samo geje... trochę tego nie rozumiem.
Czyzby tak naprawdę te lesbijki i gejów wcale nie pociągały osoby tej samej płci, ale ze względu na panujący trend sami sobie wmawiają homoseksualizm? Tak to wlaśnie wygląda. W końcu gustują w osobach niby tej samej płci, ale takich, ktorzy z zewnątrz wyglądają bardziej jak ktoś plci przeciwnej i to jest zastanawiające.
Slodka_Cytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 09:54   #19
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez Slodka_Cytryna Pokaż wiadomość
To jest bardzo dobre pytanie i tez mnie zastanawia to, dlaczego tak jest. Przeciez transwestyta i homo to niby dwa różne pojęcia a tu zdecydowana większość homoseksualistów kreuje się na kogoś płci przeciwnej. Nie jest to moze reguła, ale zazwyczaj tak jest. Skoro kobietę pociąga kobieta, to teoretycznie ze wszystkimi jej kobiecymi cechami, a tu sie okazuje, ze lesbijki gustują w babochłopach, tak samo geje... trochę tego nie rozumiem.
Czyzby tak naprawdę te lesbijki i gejów wcale nie pociągały osoby tej samej płci, ale ze względu na panujący trend sami sobie wmawiają homoseksualizm? Tak to wlaśnie wygląda. W końcu gustują w osobach niby tej samej płci, ale takich, ktorzy z zewnątrz wyglądają bardziej jak ktoś plci przeciwnej i to jest zastanawiające.
Co za bzdury, na początku trochę się dowiedz, poczytaj, niż postanowić zgłębić się w psychikę lesbijek i gejów i sprzedać jakąś dziwaczną teorię.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 09:56   #20
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez Slodka_Cytryna Pokaż wiadomość
Przeciez transwestyta i homo to niby dwa różne pojęcia a tu zdecydowana większość homoseksualistów kreuje się na kogoś płci przeciwnej.
Chyba mialas na mysli transseksualiste Transwestyta to czlowiek, ktorego podnieca przebieranie sie w ubrania charakterystyczne dla przeciwnej plci.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:00   #21
Slodka_Cytryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 32
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Co za bzdury, na początku trochę się dowiedz, poczytaj, niż postanowić zgłębić się w psychikę lesbijek i gejów i sprzedać jakąś dziwaczną teorię.
Po pierwsze, nie sprzedaję teorii, tylko pytam, jak nie umiesz odróżnić pytania od teorii to współczuje i moze trochę kulturalniej?
Po drugie, jak jesteś taka obeznana to zawsze możesz wygłosić swoje teorie zamiast krytykować bez słowa wyjaśnienia, bo wygląda to trochę dziwnie. Krytykowanie, ale żadnych argumentów nie przedstawiasz.
A po trzecie, tak, dla mnie jest dziwne, że lesbijki, nawet jesli nie wszystkie, to sporo z nich, ubierają sie i chcą wyglądać jak faceci i odwrotnie, geje mają w sobie dużo kobiecości. Nie rozumiem tego, bo skoro kogoś podnieca ta sama płeć, to czemu gustuje w kimś kto na pierwszy rzut oka wyglada bardziej jak ktoś płci przeciwnej.
Slodka_Cytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:03   #22
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: do lesbijek, bi

To pomoże zrozumieć: http://homiki.pl/index.php/2010/02/b...femme-i-butch/ ?
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:22   #23
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: do lesbijek, bi

Ja mam krótkie włosy (bardzo, jak Anne Hathaway) i jestem biseksualna. Ścięłam je dla wygody. Krótkie włosy nie muszą zawsze oznaczać manifestu, a długie nie muszą być definicją kobiecości
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:40   #24
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: do lesbijek, bi

Mam wśród swoich znajomych wielu homo - oraz biseksualistów. Zdarzają się męskie lesbijki, ale jednak przeważają te kobiece. Tak samo w przypadku gejów, są faceci, którzy są delikatni, wystylizowani, jak i faceci, których - jeśli ktoś spotyka ich na ulicy - w życiu nie uznano by za homoseksualnych, niektórzy wręcz przypominają posturą Pudzianowskiego.
Zauważyłam jednak taką zależność, że te mniej kobiece lesbijki zazwyczaj w związku są tą męską stroną (tylko nie bijcie za te określenie, to jedynie ma na celu lepsze zobrazowanie tego, o co mi chodzi), tak samo w przypadków gejów.
Wiele razy przeprowadzałam rozmowy z homoseksualistami właśnie na ten temat i oni potwierdzają tę zależność, którą opisałam powyżej.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:43   #25
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: do lesbijek, bi

Z tego wychodzi wniosek, że każdy związek (hetero czy homo) to równowaga między silną i delikatną osobowością.
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:52   #26
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: do lesbijek, bi

Cytat:
Napisane przez wampir Pokaż wiadomość
Z tego wychodzi wniosek, że każdy związek (hetero czy homo) to równowaga między silną i delikatną osobowością.
Nie prawda
My z moją TŻ obie jesteśmy zdecydowane, za to uzupełniamy się w innych kwestiach
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:54   #27
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: do lesbijek, bi

Ale zdecydowanie, nie jest chyba oznaką silnego czy delikatniejszego charakteru.
Tak mi się wydaje Chodzi mi o to, że zawsze jedna strona jest bardziej, a druga mniej, nie ważne o co chodzi.
Ciężko mi to wytłumaczyć
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365

Edytowane przez wampir
Czas edycji: 2013-07-25 o 10:55
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:01   #28
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: do lesbijek, bi

Ja rozumiem Wampir o co ci chodzi i zgadzam się z tobą.
Udany związek to taki, w którym dwie strony się uzupełniają, a nie ścierają ze sobą.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:50   #29
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: do lesbijek, bi

Nienawidzę stereotypów
Ostatnio przeczytałam gdzieś,że "wszystkie lesbijki wyglądają jak chłopy i są brzydkie". Ktoś tu chyba mało w życiu widział
Mnie osobiście krótkie włosy u kobiety nie przeszkadzają,ale jednak reszta musi być kobieca!
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 11:21   #30
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: do lesbijek, bi

Skończcie już z tym, że "nie każda i nie każda" :P No wiadomo, że nie każda lesbijka jest męska, ale lwia część owszem, i nad tym tematem właśnie się zastanawia autorka ;P
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.