Uniwersytet Łódzki część II - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 16:12   #541
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Pewnie Tesco.
Gratuluję, ale wszyscy już wiemy, że świętą trójcą jest AG, FiR i IiE. I wszystko jest banalne, bo każdy ma za☠☠☠iście matematyczny umysł i każdego to interesuje... Przestań każdemu wciskać te kierunki.
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:13   #542
nowimawarrior
Przyczajenie
 
Avatar nowimawarrior
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

no jasne, bo po tym kierunku nie ma żadnej pracy. ;/ będę studiować to co mnie interesuje, a nie to na czym kompletnie się nie znam czy nie chcę. Najlepiej studiować FiR czy AG, bo pozostałe są bez przyszłości tak? ...

Edytowane przez nowimawarrior
Czas edycji: 2013-07-02 o 16:16
nowimawarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:17   #543
nemtor
Raczkowanie
 
Avatar nemtor
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 307
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Ephee Pokaż wiadomość
Gratuluję, ale wszyscy już wiemy, że świętą trójcą jest AG, FiR i IiE. I wszystko jest banalne, bo każdy ma za☠☠☠iście matematyczny umysł i każdego to interesuje... Przestań każdemu wciskać te kierunki.
Trudno się nie zgodzić. Rozumiem, że dyskusja trwa i każdy ma prawo wypowiedzieć się, lecz ciągłe gadanie, jak to inne kierunki są beznadziejne. Do tego Twoja opinia [Japan], na temat bezprzyszłościowego BUDOWNICTWA to śmiech na sali Które de facto jest trudniejsze od AG, FiR i IiE razem wziętych, a praca po tym kierunku jest od ręki o ile wiesz, gdzie szukać

Edytowane przez nemtor
Czas edycji: 2013-07-02 o 16:18
nemtor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:20   #544
nowimawarrior
Przyczajenie
 
Avatar nowimawarrior
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez nemtor Pokaż wiadomość
Trudno się nie zgodzić. Rozumiem, że dyskusja trwa i każdy ma prawo wypowiedzieć się, lecz ciągłe gadanie, jak to inne kierunki są beznadziejne. Do tego Twoja opinia [Japan], na temat bezprzyszłościowego BUDOWNICTWA to śmiech na sali Które de facto jest trudniejsze od AG, FiR i IiE razem wziętych, a praca po tym kierunku jest od ręki o ile wiesz, gdzie szukać
dokładnie. każdy ma prawo studiować to na czym mu zależy, a pracę prędzej czy później znajdzie. Nie warto poświęcać czasu na coś, co cię nie interesuje. Budownictwo to bardzo przyszłościowy i trudny kierunek, znam parę osób, które go studiują. XD

Edytowane przez nowimawarrior
Czas edycji: 2013-07-02 o 16:21
nowimawarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:22   #545
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez nowimawarrior Pokaż wiadomość
dokładnie. każdy ma prawo studiować to na czym mu zależy, a pracę prędzej czy później znajdzie. Nie warto poświęcać czasu na coś, co cię nie interesuje.
Bo tak jak ja stracicie rok Ale ja nie wiedziałam, co chcę w życiu robić, i zaufałam takim właśnie wypowiedziom na forum o przyszłościowych kierunkach Miałam pół roku na to, żeby się zastanowić, co chcę w życiu robić, a i tak nie do końca wiem, ale jedno jest pewne- nic, co jest związane z finansami albo matematyką. Jeszcze jakiś marketing, który mam awaryjnie może by mi podszedł, ale jednak jestem między dziennikarstwem a pedagogiką
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:24   #546
nemtor
Raczkowanie
 
Avatar nemtor
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 307
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez nowimawarrior Pokaż wiadomość
dokładnie. każdy ma prawo studiować to na czym mu zależy, a pracę prędzej czy później znajdzie. Nie warto poświęcać czasu na coś, co cię nie interesuje. Budownictwo to bardzo przyszłościowy i trudny kierunek.
Dlatego ja, mimo, że prawie całą sesję [prócz fizyki, z której miałem iść na poprawkę] zdałem, to wolałem poczekać i jednak pójść na Ekonomię, bo od zawsze chciałem, a na Budownictwo poszedłem przez presję rodziny [wszyscy gadali, żebym szedł, bo praca jest].

Teraz wybrałem Ekonomię, dodatkowo mam zamiar robić kursy i myślę, że jakoś to będzie. Szczególnie, że przymusowo doszkolę sobie język i sam on powinien być pewną przepustką, a kursy typu GROM pozwolą mi szukać pracy w innych sferach.

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Ephee Pokaż wiadomość
Bo tak jak ja stracicie rok Ale ja nie wiedziałam, co chcę w życiu robić, i zaufałam takim właśnie wypowiedziom na forum o przyszłościowych kierunkach Miałam pół roku na to, żeby się zastanowić, co chcę w życiu robić, a i tak nie do końca wiem, ale jedno jest pewne- nic, co jest związane z finansami albo matematyką. Jeszcze jakiś marketing, który mam awaryjnie może by mi podszedł, ale jednak jestem między dziennikarstwem a pedagogiką
Ja też kjuż nie mogę sobie na przerwę pozwolić Ale damy radę.
nemtor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:27   #547
nowimawarrior
Przyczajenie
 
Avatar nowimawarrior
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Ephee Pokaż wiadomość
Bo tak jak ja stracicie rok Ale ja nie wiedziałam, co chcę w życiu robić, i zaufałam takim właśnie wypowiedziom na forum o przyszłościowych kierunkach Miałam pół roku na to, żeby się zastanowić, co chcę w życiu robić, a i tak nie do końca wiem, ale jedno jest pewne- nic, co jest związane z finansami albo matematyką. Jeszcze jakiś marketing, który mam awaryjnie może by mi podszedł, ale jednak jestem między dziennikarstwem a pedagogiką
ja z matmy zawsze byłam słaba i nie ukrywam tego, dlatego nie wiążę sobie z nią bliższej przyszłości. Znam podstawy i to mi wystarczy. Najważniejsze, żeby studiować to co ty chcesz, a nie to co ktoś chce.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez nemtor Pokaż wiadomość
Dlatego ja, mimo, że prawie całą sesję [prócz fizyki, z której miałem iść na poprawkę] zdałem, to wolałem poczekać i jednak pójść na Ekonomię, bo od zawsze chciałem, a na Budownictwo poszedłem przez presję rodziny [wszyscy gadali, żebym szedł, bo praca jest].

Teraz wybrałem Ekonomię, dodatkowo mam zamiar robić kursy i myślę, że jakoś to będzie. Szczególnie, że przymusowo doszkolę sobie język i sam on powinien być pewną przepustką, a kursy typu GROM pozwolą mi szukać pracy w innych sferach.

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------



Ja też kjuż nie mogę sobie na przerwę pozwolić Ale damy radę.
musi jakoś być.
nowimawarrior jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 16:29   #548
nemtor
Raczkowanie
 
Avatar nemtor
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 307
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez nowimawarrior Pokaż wiadomość

musi jakoś być.
Szkoda tylko, że nie zebrałem ocen, bo bym może coś sobie przepisał [zależnie od profesora] i pierwszy semestr byłby lekki
nemtor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:36   #549
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
o tego Twoja opinia [Japan], na temat bezprzyszłościowego BUDOWNICTWA to śmiech na sali Które de facto jest trudniejsze od AG, FiR i IiE razem wziętych, a praca po tym kierunku jest od ręki o ile wiesz, gdzie szukać
A od kiedy trudność nauki na kierunku, determinuje rynek pracy? :O
Niet przy budownictwie jest zupełnie odwrotnie, jakbyś miał podstawowe pojęcie o gospodarce i rynku pracy, to nie pisałbyś takich bzdur.

Cytat:
poszedłem przez presję rodziny [wszyscy gadali, żebym szedł, bo praca jest].
Ci "wszyscy" naoglądali się za dużo TVN-u.

Cytat:
że świętą trójcą jest AG, FiR i IiE. I wszystko jest banalne, bo każdy ma za☠☠☠iście matematyczny umysł i każdego to interesuje.
A dlaczego od razu matematyczny?
Zazwyczaj tu się o prace rozchodzi, a że matematyka wymaga więcej niż socjologia, to nagle nikt nie ma matematycznego.

Cytat:
Przestań każdemu wciskać te kierunki.
A kiedy wciskałem akurat te ( oprócz tematów o studia ekonomicznych )?
IT, energetyka, elektrotechnika, teleinfa - jest b.dużo opcji.

Jak już musi być humanistyczny to ujdzie prawo podatkowe, czy jakaś egzotyczna filologia.

No, ale lepiej marnować 3-5 lat na jakimś bibliotekarstwie, "hobbystyczne" kierunki to się na zaoczne nadają.
Jak ktoś ma robotę i idzie na zaoczną administracje to jest luzik, ale jak idzie na dzienną bez roboty...cóż - UP zostaje.

Zresztą zainteresowania to się samodzielnie rozwija. ^

Cytat:
jednak pójść na Ekonomię, bo od zawsze chciałem,
A przeczytałeś choć 1 książkę o tej tematyce?
Same ogólniki, zresztą ekonomia nie istnieje bez maty/staty, ale taka prawdziwa ekonomia, a nie papugowanie jakiś modeli teoretycznych, których uczą na tych studiach.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-07-02 o 16:40
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:42   #550
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Jak już musi być humanistyczny to ujdzie prawo podatkowe, czy jakaś egzotyczna filologia.

No, ale lepiej marnować 3-5 lat na jakimś bibliotekarstwie, "hobbystyczne" kierunki to się na zaoczne nadają.
Jak ktoś ma robotę i idzie na zaoczną administracje to jest luzik, ale jak idzie na dzienną bez roboty...cóż - UP zostaje.

Zresztą zainteresowania to się samodzielnie rozwija. ^
Nie no, lepiej iść na IiE, przez 3 lata męczyć się, ledwo wszystko zaliczać, bo się nie rozumie i nauka takich rzeczy bardzo ciężko przychodzi, ale studiuj, bo praca, bo teraz każdy ekspert od przyszłości i wie lepiej.

Nie no, jasne, prawo, dopisz od razu politykę społeczną. Bez pleców na prawie nie masz czego szukać, a i tak jest 1500 chętnych. Piszę o czystym prawie, bo podatkowego w Łodzi chyba nie ma.

To rozwijaj swoje zainteresowania sam, ale po co mam iść na studia, które mnie zamęczą, jeśli mogę iść na takie, z których będę zadowolona, bo mnie interesują?
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:43   #551
nemtor
Raczkowanie
 
Avatar nemtor
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 307
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
A od kiedy trudność nauki na kierunku, determinuje rynek pracy? :O
Niet przy budownictwie jest zupełnie odwrotnie, jakbyś miał podstawowe pojęcie o gospodarce i rynku pracy, to nie pisałbyś takich bzdur.

Ci "wszyscy" naoglądali się za dużo TVN-u.
Jeśli patrzysz tylko na Polski rynek pracy to może i masz rację. W Niemczech dosłownie brakuje inżynierów budownictwa, ponieważ normy nakłądane przez Unie zmuszają zatrunienie inżyniera. W Hamburgu z miejsca miałbym conajmniej 5-6 ofert pracy na dzień dzisiejszy [niezależnym od uczelnii] i prognozy są obiecujące dla tego kierunku. Kwestia odpowiedzialności przy pracy, ale zarobki rzędu 5-6 tyś Euro to chyba nie drobiazg.

A osoby, które mi radziły ten kierunek, to akurat osoby zza granicy, które mieszkają tam nie rok, dwa, trzy, tylko kilkanaście/dziesiąt, które niestety, albo stety nie maja dostępu do polskiej telewizji.

Edytowane przez nemtor
Czas edycji: 2013-07-02 o 16:45
nemtor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 17:04   #552
gogocha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

czytam forum, czytam... a tu nic o wydziale geografii o.O

próbuję na geoinformację, macie jakieś zdanie na temat tego kierunku.?
gogocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 17:05   #553
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Nie no, lepiej iść na IiE, przez 3 lata męczyć się, ledwo wszystko zaliczać, bo się nie rozumie i nauka takich rzeczy bardzo ciężko przychodzi, ale studiuj, bo praca, bo teraz każdy ekspert od przyszłości i wie lepiej.
Tak, tak i znowu ta naiwna teoria, że ktoś się będzie uczył i nic z tego nie rozumiał, bo jest niby "humanista".
Tak się składa, że znam osobiście programistów, którzy poszli na infe z wyrachowania, będąc niedzielnymi humanistami.
Teraz programują w dużym mieście za konkretne pieniądze, a ich rówieśnicy z socjologii po pol-his-wos siedzą na kasie w Tesco.

Skończcie z tymi bzdurami - srsly, to co wypisujecie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Studia i praca to jest 5% zainteresowania, 5% talentu i 90% ciężkiej pracy.
Nawet było udowadniane naukowo.

Cytat:
Nie no, jasne, prawo, dopisz od razu politykę społeczną. Bez pleców na prawie nie masz czego szukać, a i tak jest 1500 chętnych. Piszę o czystym prawie, bo podatkowego w Łodzi chyba nie ma.
Znasz się jak świnia na gwiazdach.
Prawo podatkowe to ciężka działka, przy bardzo dużym zapotrzebowaniu mało kto ma uprawnienia ( nie jest tak łatwo zrobić ) - żadne plecy tu nie są potrzebne.
Big4 przyjmie z otwartymi ramionami i jeszcze sowicie zapłaci już na starcie.

Cytat:
To rozwijaj swoje zainteresowania sam, ale po co mam iść na studia, które mnie zamęczą, jeśli mogę iść na takie, z których będę zadowolona, bo mnie interesują?
No to tłumaczę - iść, ale zaocznie.
5 lat chcesz studiować coś, co jest fabryką bezrobotnych?
Powodzenia.

Jak masz zawód to co innego, zresztą jaka jest różnica między tym całym "hobby" na dziennych a zaocznych?
Ano tak, na dziennych się można obijać.

Cytat:
W Niemczech dosłownie brakuje inżynierów budownictwa
Przede wszystkim budowlańców, ale po zawodówkach brakuje.
Z tym budownictwem nie dzieje się już tylko źle tylko w Polsce - korpo, nawet międzynarodowe zaczynają podupadać ( chyba nawet 2 spore padły - ale nazwy wyleciały mi z głowy ).
Developerka też leci w dół bo jest niż demograficzny.

Zresztą ciekawi mnie ilu inżynierów zna biegle niemiecki. ;o

Poza tym - wiesz chociaż, że w budowlańce jest coś takiego jak "uprawnienia"?
Ano tak, przecież według TVN-u od razu po studiach, budowlaniec podbija świat. :F

Cytat:
to akurat osoby zza granicy,
No pewnie podjechały nowym autem zakupionym na kredyt, tak jak to większość Polaczków na zachodzie robi - odkładać cały rok, czy nawet kredyt wziąć żeby się pokazać raz przez 2 tygodnie. :F
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-07-02 o 17:09
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 17:11   #554
nemtor
Raczkowanie
 
Avatar nemtor
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 307
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Przede wszystkim budowlańców, ale po zawodówkach brakuje.
Z tym budownictwem nie dzieje się już tylko źle tylko w Polsce - korpo, nawet międzynarodowe zaczynają podupadać ( chyba nawet 2 spore padły - ale nazwy wyleciały mi z głowy ).
Developerka też leci w dół bo jest niż demograficzny.

Zresztą ciekawi mnie ilu inżynierów zna biegle niemiecki. ;o

No pewnie podjechały nowym autem zakupionym na kredyt, tak jak to większość Polaczków na zachodzie robi - odkładać cały rok, czy nawet kredyt wziąć żeby się pokazać raz na 2 tygodnie. :F
Jakie to przykre patrzeć na osobę, która nie ma zielonego pojecia na temat o którym chce dyskutować. Akurat większość tych znajomych to rodzina i to bliska, zatem wszystkie sprawy finansowe są u nas sprawą otwartą. Zatem niestety kolejna Twoja teoria jest fałszywa.

Z resztą jak tu dyskutować z osobą, która z góry zakłada, że każda rodzina wygląda tak, a nie inaczej. Chyba pora zająć się swoją? Bo irytujące jest, gdy osoba, która nie ma zielonego pojęcia o sytuacji, a wypowiada się.
nemtor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 17:23   #555
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez KillerQueen94 Pokaż wiadomość
Jak myślicie z wynikiem 554pkt. są szanse na lingwistykę? Chętnych na ten kierunek coraz więcej;/
Prawdopodobnie tak, ale ciężko oszacować, bo to nowy kierunek.

Cytat:
Napisane przez lucrais Pokaż wiadomość
Będzie trzeba później jeszcze raz deklarować wybrany język? Bo na stronie rekrutacji pisze "Zapisy do grup językowych po ogłoszeniu wyników rekrutacji, zgodnie z życzeniami studentów, ale w razie większej liczby kandydatów na któryś język - w kolejności rankingu przyjęć.".. czyli kto pierwszy ten lepszy, a jak nie to dostajesz się na język, którego nie chcesz się uczyć? Bez sensu..
Jest to konieczne, żeby móc otworzyć równej wielkości grupy. Uwzględnią deklaracje osób z najwyższą liczbą punktów, a reszta będzie mieć narzucony język - tak mi się wydaje.

Cytat:
Napisane przez KillerQueen94 Pokaż wiadomość
Wygląda na to że możliwość wyboru pozostanie tym najlepszym, reszta tam gdzie będą miejsca, jednak na niemiecki trzeba znać ten język na poz. min. A2 więc nie mogą Cię tam "wrzucić" jeśli go nie znasz. Ja zapisałam się na niemiecki ale boję się że jeśli w ogóle się dostanę to trafię do grupy włoskiego;/
Na niemiecki najłatwiej będzie się dostać. Z tych 3 języków "najmodniejszy" jest włoski - można to łatwo wywnioskować ze statystyk chętnych na filologię włoską, romańską i germańską.

Ja złożyłam na lingwistykę z włoskim i nie mogę się doczekać

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2013-07-02 o 17:26
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 17:26   #556
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Tak, tak i znowu ta naiwna teoria, że ktoś się będzie uczył i nic z tego nie rozumiał, bo jest niby "humanista".
Tak się składa, że znam osobiście programistów, którzy poszli na infe z wyrachowania, będąc niedzielnymi humanistami.
Teraz programują w dużym mieście za konkretne pieniądze, a ich rówieśnicy z socjologii po pol-his-wos siedzą na kasie w Tesco.

Skończcie z tymi bzdurami - srsly, to co wypisujecie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Studia i praca to jest 5% zainteresowania, 5% talentu i 90% ciężkiej pracy.
Nawet było udowadniane naukowo.
Ale akurat ja nie czuję się dobrze, zarywając noce i kując się nie wiadomo ile do czegoś, czego nie rozumiem- kułam się przez pół roku do matmy, która miała tylko granice i pochodne, jak widać raczej niezbyt mi to wyszło. Więc jeśli wydaje Ci się, że ktoś, kto pójdzie z podstawową matmą i niewielkim zainteresowaniem na taki kierunek, to coś osiągnie? Bo ja chyba wolę się nie denerwować i nie brać tabletek na uspokojenie, żeby pójść na egzamin

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Znasz się jak świnia na gwiazdach.
Prawo podatkowe to ciężka działka, przy bardzo dużym zapotrzebowaniu mało kto ma uprawnienia ( nie jest tak łatwo zrobić ) - żadne plecy tu nie są potrzebne.
Big4 przyjmie z otwartymi ramionami i jeszcze sowicie zapłaci już na starcie.
Proszę, przeczytaj jeszcze raz to, co zacytowałeś z mojej wypowiedzi- pisałam o czystym prawie, bo prawa podatkowego w Łodzi nie ma.

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
No to tłumaczę - iść, ale zaocznie.
5 lat chcesz studiować coś, co jest fabryką bezrobotnych?
Powodzenia.

Jak masz zawód to co innego, zresztą jaka jest różnica między tym całym "hobby" na dziennych a zaocznych?
Ano tak, na dziennych się można obijać.
Skoro przez pół roku szukałam pracy, starałam się o płatne staże i różne inne rzeczy (a uwierz mi, nie złożyłam 3-4 cv, ale co najmniej 100-150), i nic nie znajdywałam (bo często na rozmowie kwalifikacyjnej byłam pytana, dlaczego nie ukończyłam studiów dziennych, i czy zdaję sobie sprawę, że bez wykształcenia mnie rzadko gdzie przyjmą), to chyba coś jest nie halo.
Nie mam rodziców milionerów, którzy ot tak dadzą mi pieniążki na studia, a jeśli mam pracować jako sprzątaczka albo na kasie w Tesco, tylko po to, żeby ukończyć jakiś kierunek, na które idą głównie osoby, którym się nie chce dziennie uczyć i rodzice ich zatrudnią w swojej firmie, albo koleżanka cioci ze strony babci załatwi pracę- wybacz, nie dla mnie.

Ja wciąż nie rozumiem Twojego podejścia- a jak myślisz, skąd się biorą inne zawody? Wszyscy po FiR?
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 17:36   #557
nemtor
Raczkowanie
 
Avatar nemtor
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 307
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Ephee,
kolega mówi o FiR itd, jakby to były kierunki, po których jest 100% prawdopodobieństwo otrzymania pracy Moim zdaniem pasja ma wielki wpływ na motywację, przyswojenie wiedzy, a co za tym idzie dobre przyswajanie wiedzy. Jeśli ktoś chce iść na kierunek, który "ma dać mu przyszłość", a ma ledwo zaliczać przedmioty, to ja jako pracodawca podziękowałbym za takiego pracownika. Sam miałem iść na początku na Dietetykę, ale uznałem, że wolę zrobić z tego kursy, a Ekonomią się interesowałem i interesuję, więc to mam zamiar studiować.
nemtor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 18:30   #558
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez nemtor Pokaż wiadomość
Ephee,
kolega mówi o FiR itd, jakby to były kierunki, po których jest 100% prawdopodobieństwo otrzymania pracy Moim zdaniem pasja ma wielki wpływ na motywację, przyswojenie wiedzy, a co za tym idzie dobre przyswajanie wiedzy. Jeśli ktoś chce iść na kierunek, który "ma dać mu przyszłość", a ma ledwo zaliczać przedmioty, to ja jako pracodawca podziękowałbym za takiego pracownika. Sam miałem iść na początku na Dietetykę, ale uznałem, że wolę zrobić z tego kursy, a Ekonomią się interesowałem i interesuję, więc to mam zamiar studiować.
I właśnie to próbuję mu wytłumaczyć, że jeśli człowieka nie ciągnie, nie ma co mu na siłę udowadniać że taki i taki kierunek jest the best.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

A w ogóle, dziewczyny, spytam się jeszcze raz, bo ostatni mój post na ten temat zaginął w gąszczu spierania się- czy któraś z Was decyduje się na pedagogikę? Jeśli tak, to jaka specjalizacja, i dlaczego?
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 18:47   #559
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
to rodzina i to bliska, zatem wszystkie sprawy finansowe są u nas sprawą otwartą.
W takim wypadku traktowałbym informacje ze szczególnym dystansem, przed rodziną trzeba się przecież pokazać.
Zresztą wygląda na to, że o informacjach ile trzeba się napocić po studiach i o tym, że do zawodu wcale chętnie się nie przyjmuję - nie napomknęli, podejrzane. ;o
Cytat:
Z resztą jak tu dyskutować z osobą, która z góry zakłada, że każda rodzina wygląda tak, a nie inaczej.
Nie każda, ale większość tak.
Zresztą usłyszałem słowo w słowo podejście, które prowadzi właśnie do dziecka w wieku 35 lat.
Cytat:
Więc jeśli wydaje Ci się, że ktoś, kto pójdzie z podstawową matmą i niewielkim zainteresowaniem na taki kierunek, to coś osiągnie?
Ja jestem po podstawie, z algebry i analizy I termin - dziękuje.
Znam sporo osób po podstawach, które lepiej ogarniają niż Ci po rozszerzeniach - prawd jest taka, że matma na studia a szkolna to 2 różne światy, w sumie 2-3 wykłady - tyle max. obejmuje rozszerzenie z LO.
Cytat:
Ale akurat ja nie czuję się dobrze, zarywając noce i kując się nie wiadomo ile do czegoś, czego nie rozumiem-
Po co nocami?
Trochę systematyczności zamiast chlania po imprezach i od razu jest mniej stresogennie
Cytat:
Proszę, przeczytaj jeszcze raz to, co zacytowałeś z mojej wypowiedzi- pisałam o czystym prawie, bo prawa podatkowego w Łodzi nie ma.
Nie musi być, tu się akurat trochę trzeba z finansów doszkolić.
Zresztą ostatnio gdzieś czytałem ( chyba nawet na tym forum ), że ktoś się chciał rekrutować na podatkowe UŁ - więc chyba mijasz się z prawdą.
Cytat:
bo często na rozmowie kwalifikacyjnej byłam pytana, dlaczego nie ukończyłam studiów dziennych, i czy zdaję sobie sprawę, że bez wykształcenia mnie rzadko gdzie przyjmą)
No jak aplikujesz tam, gdzie jest napisane "studia wyższe", to się nie dziwię, ewentualnie mogli Cię też po prostu spławić.
Zresztą jest wiele zawodów, gdzie nawet zalecane jest tych studiów nie mieć.
Cytat:
Ja wciąż nie rozumiem Twojego podejścia- a jak myślisz, skąd się biorą inne zawody? Wszyscy po FiR?
A skąd to wzięłaś?
Zrób sobie teraz nie wiem jakąś pedagogikę, to będzie "ma pani zbyt duże kwalifikacje".
Zresztą - wystarczyło legitkę pokazać i byłoby x100 prościej, studentów się chętniej przyjmuje bo koszty wtedy spadają, dlatego zaocznie byle co + praca to nie jest złe wyjście.
Cytat:
Ephee,
kolega mówi o FiR itd, jakby to były kierunki, po których jest 100% prawdopodobieństwo otrzymania pracy
Przecież są kierunki, po których tylko lenie/leserzy nie mają pracy np. IT, po FiRze zresztą też ciężko nie mieć, nawet na byle księgowość się zaczepisz ( chociaż taka praca to nie szczyt marzeń, no ale płacą x2,5 tyle co w Tesco ).
Cytat:
I właśnie to próbuję mu wytłumaczyć, że jeśli człowieka nie ciągnie, nie ma co mu na siłę udowadniać że taki i taki kierunek jest the best.
Ale człowieka nie musi ciągnąć - to teoria, którą sobie wymyśliliście.
Dziwnym trafem wyrachowani programiści ( którzy mieli iść na socjologie itp. ) dobrze sobie radzą, no ale to oczywiście wszystko przypadek.
Oczywiście każdego musi interesować przyszła praca - kiedy w 90% przypadków tak nie jest.

Ehhh szkoda gadać.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-07-02 o 18:48
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 18:49   #560
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 446
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Japanication, skoro szkoda gadać, to dlaczego to robisz?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:02   #561
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Trochę systematyczności zamiast chlania po imprezach i od razu jest mniej stresogennie
Dzięki za cenną radę, widzę że wszystko o wszystkich wiesz
Dlaczego nocami? Bo jak chodziłam na wykłady od rana do powiedzmy 14-16, to potem się uczyłam wieczorami i schodziło mi do 3-4 w nocy. Tak, uczyłam się matmy, z e-trapezem oraz z wujkiem Google. Zamiast chlać na imprezie.

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Zresztą ostatnio gdzieś czytałem ( chyba nawet na tym forum ), że ktoś się chciał rekrutować na podatkowe UŁ - więc chyba mijasz się z prawdą.
Bardzo proszę o wskazanie kierunku o nazwie prawo podatkowe. https://rekrutacja.uni.lodz.pl/kieru...p?tryb=katalog


Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
No jak aplikujesz tam, gdzie jest napisane "studia wyższe", to się nie dziwię, ewentualnie mogli Cię też po prostu spławić.
Zresztą jest wiele zawodów, gdzie nawet zalecane jest tych studiów nie mieć.
Zresztą - wystarczyło legitkę pokazać i byłoby x100 prościej, studentów się chętniej przyjmuje bo koszty wtedy spadają, dlatego zaocznie byle co + praca to nie jest złe wyjście.
Chyba jasno się wyraziłam, że od pół roku nie studiuję, i wtedy szukałam pracy. Aplikowałam tam, gdzie nie wymagali ukończonych studiów i specjalnych kwalifikacji. Głównie sklepy (co może wydać Ci się banalne), ale z UP również miałam kilka propozycji na staż, ale niestety nie odpowiadało im moje wykształcenie, chociaż chyba na rejestratorkę medyczną ani na sekretarkę specjalnych uprawnień nie trzeba?

A teraz skończmy tą rozmowę, przyjmijmy że wszystkie rachunkowe kierunki są najlepsze na świecie. Lepsze to, niż wysłuchiwanie, że jak ktoś nie rozumie matmy, to chleje po imprezach.
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:05   #562
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Oczywiście każdego musi interesować przyszła praca - kiedy w 90% przypadków tak nie jest.
Nie jest ale powinno. Nie jest zbyt ciekawie kiedy do pracy idzie się z wielkim oporem , prawda?
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:09   #563
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Azulaya Pokaż wiadomość
Nie jest ale powinno. Nie jest zbyt ciekawie kiedy do pracy idzie się z wielkim oporem , prawda?
Nie tyle powinno, co jest to nierealne.
Nawet to, że interesują Cię finanse wcale nie oznacza, że akurat praca doradcy Ci będzie odpowiadać.
Za dużo pobożnych życzeń, za mało realizmu, w tym idealizowaniu "lubić swoją prace" - lubi się coś z czegoś się coś ma.
Pracę można potem polubić, wątpliwe aby była kryterium wyboru.
Zresztą zobacz sobie na to czym się kierują szukający pracy - pierwsze kryterium to pieniądze.
Cytat:
Chyba jasno się wyraziłam, że od pół roku nie studiuję, i wtedy szukałam pracy.
No czyli legitke zabrali.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:19   #564
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Ephee Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o wskazanie kierunku o nazwie prawo podatkowe. https://rekrutacja.uni.lodz.pl/kieru...p?tryb=katalog
Bardzo proszę https://rekrutacja.uni.lodz.pl/katal...goria=studia_2 Wystarczy zaznaczyć "Studia II stopnia"
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:20   #565
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Nie tyle powinno, co jest to nierealne.
Nawet to, że interesują Cię finanse wcale nie oznacza, że akurat praca doradcy Ci będzie odpowiadać.
Za dużo pobożnych życzeń, za mało realizmu, w tym idealizowaniu "lubić swoją prace" - lubi się coś z czegoś się coś ma.
Pracę można potem polubić, wątpliwe aby była kryterium wyboru.
Zresztą zobacz sobie na to czym się kierują szukający pracy - pierwsze kryterium to pieniądze.
No czyli legitke zabrali.
Nie zgodzę się z Tobą.Jeśli patrzeć na polski rynek to masz rację.Nie znalazłabym tu raczej pracy jaka mi się marzy.A nawet jeśli jakimś cudem to wiem , że w Polsce jest słabo płatna.Tyle , że wiem , że w Polsce nie zostanę.Może i nawet nie w Europie.A to co chciałabym robić za granicą inaczej wygląda.I wcale nie wyobrażam sobie , że za granicą pieniądze lecą z nieba.
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:33   #566
LittleSeashell
Raczkowanie
 
Avatar LittleSeashell
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 95
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Ephee Pokaż wiadomość
Dzięki napisałam i czekam na odpowiedź. A powiedz mi moja droga, czemu wybrałaś taką specjalizację pedago, a nie np. opiekuńczo-terapeutyczną? )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------



Wydaje mi się że mógłby być problem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wiesz co sama nie wiem dlaczego akurat to. Jakoś tak zaciekawiło mnie to, co po tym mogę robić, chociaż wszystkie pedagogiki są do siebie bardzo zbliżone Dlatego nie potrafię na to pytanie konkretnie odpowiedzieć, ale wydaje mi się to ciekawy kierunek
LittleSeashell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:34   #567
arek512345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 47
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Logistykę spec. Innowacyjne technologie materiałowe ? Warto czy nie za bardzo ?
arek512345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:34   #568
paulinna93
Raczkowanie
 
Avatar paulinna93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 65
Odp: Uniwersytet Łódzki część II

Zna ktoś może próg na analizę i zarządzanie w biznesie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Happy girls are the prettiest." - Audrey Hepburn
paulinna93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:41   #569
Ephee
Raczkowanie
 
Avatar Ephee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 453
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;41606790]Bardzo proszę https://rekrutacja.uni.lodz.pl/katal...goria=studia_2 Wystarczy zaznaczyć "Studia II stopnia"[/QUOTE]

Ale na pierwszym stopniu na nie nie pójdę, a poza tym są to studia niestacjonarne, a chyba mówiliśmy o dziennych Niemniej dzięki wielkie, nie wiedziałam.
Ephee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 19:42   #570
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uniwersytet Łódzki część II

Cytat:
Napisane przez Azulaya Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z Tobą.Jeśli patrzeć na polski rynek to masz rację.Nie znalazłabym tu raczej pracy jaka mi się marzy.A nawet jeśli jakimś cudem to wiem , że w Polsce jest słabo płatna.Tyle , że wiem , że w Polsce nie zostanę.Może i nawet nie w Europie.A to co chciałabym robić za granicą inaczej wygląda.I wcale nie wyobrażam sobie , że za granicą pieniądze lecą z nieba.
Zabrzmiało to tak, jakby za granicą każdy robił co chciał - a w takiej Francji bezrobocie 11%.

Zresztą mnie ciekawi co za geniusz wcisnął np. taką "biotechnologie" do zamawianych, skoro w Polsce nie ma gdzie po tym pracować. :O
Potem kształcą się za pieniądze podatników ( + zamawiane ) i wyjeżdżają za granice.

MEN. <3
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 16:55:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.