Listopadowo - grudniowe mamusie 2007 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-18, 14:03   #541
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

*misia* my byliśmy na przezierności karkowej w 12tc i było to USG 3D i mieliśmy wszystkie pomiary zrobione - kości nosowej, udowej, łokciowej, karkowej, obwód główki, brzuszka, pomiar kończyn, przepływy - no wszystko. Z tym 4D to nie mam pojęcia czy robią to samo
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 14:08   #542
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

uu to moze mozna ja jak byłam to mierzony dzidziek był na 2D a pozniej ogladalismy go sobie na 3D moze najlepiej zapytac lekarza jakiegos
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 14:11   #543
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez minisia Pokaż wiadomość
*misia* my byliśmy na przezierności karkowej w 12tc i było to USG 3D i mieliśmy wszystkie pomiary zrobione - kości nosowej, udowej, łokciowej, karkowej, obwód główki, brzuszka, pomiar kończyn, przepływy - no wszystko. Z tym 4D to nie mam pojęcia czy robią to samo
Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
uu to moze mozna ja jak byłam to mierzony dzidziek był na 2D a pozniej ogladalismy go sobie na 3D moze najlepiej zapytac lekarza jakiegos
Dziewczynki ale czy to jest usg genetyczne???? bo nie wiem jak mam się pytać lekarzy.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 14:24   #544
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

nie wiem czy mowi sie USG genetyczne hmmm ale jak powiesz, ze chodzi o badanie przezierności karku i kości nosowej to będą wiedzieć o co chodzi

btw róznie lekarze mowia i panie w rejestracji tez róznie :| ja np miałam taką sytuację, ze jak sie rejestrowałam wlasnie na to USG z badaniem karczka to pani w rejestracji sie mnie zapytała wizyta ginekologiczna czy połoznicza, powiedziałam, ze połoznicza plus USG z pomiarem przezierności a i tak zle mnie zapisala bo tylko na wizyte bez USG ( ale sie wykłociłam o swoje ) natomiast teraz lekarz do mnie sam powiedział, ze na 4.05 umawiamy sie na USG połoznicze ( w domysle połowkowe z pomiarami ) Takze oni sami sie gubia z tymi nazwami. Dlatego mysle, ze powinnas jasno powiedziac co chcesz miec na tym USg zmierzone i bedzie OK
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 14:27   #545
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Dzięki Kanciu a czy na tym usg też sprawdzone jest serduszko, bo u mnie były w rodzinie problemy z serduszkiem i chcialabym by to też było sprawdzone.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 14:33   #546
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

u mnie lekarz patrzył na serduszko ale chyba nie jest jeszcze na tyle rozwiniete, zeby było widac ewentualne wady. Ja np jestem umowiona teraz w 24 tc na badanie dopplerowskie i lekarz powiedział, ze dopiero teraz bedzie mozna wykryc ewentualne wady. Jednak nie wiem czy lekarze wczesniej podejmuja jakies kroki kiedy wiedza, ze w rodzinie matki były jakies problemy.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 14:35   #547
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Zgadzam się z Kancia.
Serduszko też jest sprawdzane - i u nas pan doktor poświęcił mu bardzo dużo czasu, oglądając komory, przedsionki i przepływy w serduszku i oczywiście słyszeliśmy bicie serducha Tak samo na USG polówkowym w 22tc i też 3D
Podczas tego badania wykluczył wade serca, rozszczep kręgosłupa, rozszczep wargi i podniebienia oraz zespól Downa
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 15:22   #548
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Celko
tak sie wlasnie patrze na moj brzuszek ale chyba jeszcze nic nie widze. Ja to mam taka smieszna budowe ze w sumie jestem szczupla i wysoka ale jak tylko troszke zjem to mi straszny bęben wyskakuje. Wiec ciezko mi stwierdzić.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 15:23   #549
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

No wlasnie - podobno pomiary sa wykonywane na 2D a potem lekarz wlacza 3D zeby pokazac dzidzie. Ale u mnie to jest tak ze tydzien temu bylam na zwyklym USG 2D u lekarza prowadzacego i nie dokonal takich pomiarow. Wygladalo na to, ze tylko sobie poogladal i popatrzyl ze serduszko bije. Jak maz zapytal o przeziernosc karku, powiedzial ze nie trzeba (ze tylko gdy w rodzinie byly przypadki choroby i gdy kobieta ma powyzej 35 lat i ze te wyniki trzeba porownywac z wynikami krwi, itp...). Chodzi mi o to czy sadzicie ze powinnam isc na jeszcze jedno USG? (odstep bedzie 2 tyg). Czy jest to konieczne skoro moj prowadzacy nie kazal tego badac? Czy mam isc na jeszcze jedno? Skoro i tak wszystko bada sie dokladnie na USG polowkowym....Stad moje watpliwosci.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 15:39   #550
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

celciu słonce chyba zadna z nas nie moze powiedziec "masz isc" sama musisz podjac decyzje bo to tylko i wyłacznie dla Twojego spokoju psychicznego jak mysle Na tym badaniu dowiesz sie czy dzidzius moze byc inny lub ze nie jest inny jesli czujesz, ze chcialabys wiedziec to idz, jesli natomiast nie jest Ci to potrzebne, to nie
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 16:08   #551
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
celciu słonce chyba zadna z nas nie moze powiedziec "masz isc" sama musisz podjac decyzje bo to tylko i wyłacznie dla Twojego spokoju psychicznego jak mysle Na tym badaniu dowiesz sie czy dzidzius moze byc inny lub ze nie jest inny jesli czujesz, ze chcialabys wiedziec to idz, jesli natomiast nie jest Ci to potrzebne, to nie
Dziekuje Kanciu! Na Ciebie zawsze mozna liczyc Nie jest to dla mnie wazne, zwlaszcza jesli mozna to sprawdzic pozniej. Musze chyba zaufac mojemu lekarzowi, bo tak to po nastepnym badaniu znowu bede biegla gdzies indziej bo pewnie cos zle zrobil, czegos nie zobaczyl, itp... Planuje tak w ogole sie wybrac dodatkowo na USG 3D ale chyba to zrobie na USG polowkowym (przynajmniej bedzie juz wiecej widac - teraz dzidzius jeszcze taki mniej ksztaltny , lekarz tez wiecej posprawdza i moze powie jaka plec). A tak dwa razy na dodatkowe USG biegac to mi sie nie usmiecha. A chcialabym miec tak w ogole filmik z USG, zdjecie... (moj to tylko jeden wydruk mi dal ). Musze sie uzbroic w cierpliwosc.


A tak w ogole dziewczyny jak przegladam fora mamus wczesniejszych to w kwietniowo-majowych sa same niemalze dziewuszki, a w czerwcowo-lipcowo-sirpniowych - zdecydowana przewaga chlopcow... Ciekawe jak bedzie u nas Pewnie dla rownowagi u wrzesniowek - dziewczynki i u nas - chlopcy Ciekawe jak to jest - czy w jednych miesiacach po prostu rodzi sie wiecej dziewczynek a w innych - chlopcow?
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 18:21   #552
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Statystycznie najwięcej chłopców ponoć rodzi się w kwietniu, a dziewczynek w czerwcu i wrześniu. Akurat na złość statystykom na naszym wątku kwietniowym chłopcy są w zdecydowanej mniejszości. Na sześć rozdwojonych kwietniówek tylko jeden synek. Ale ja podbiję tą liczbę bo moje spóźniające się maleństwo to prawdopodobnie chłopczyk
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 18:49   #553
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Anowi-3maj się kochana

Byłam dzisiaj u pana doktorka
dzidzia ma 6tyg i 5dni
6mm
termin na 7 grudnia

Troszkę się uspokoiłam
pan doktor baaaardzo sympatyczny
kasuje troszkę,ale warto
wypytał mnie o każdy szczegół,odpowiedział ze spokojem na moje pytania,z żywym zainteresowaniem opowiadał co widzi,co to znaczy i dlaczego
zrobił zdjęcie na pamiątkę

pani recepcjonistka równie miła,założyła książeczkę ciąży,zmierzyła ciśnienie,dokładnie i ze spokojem tłumaczyła jakie badania i kiedy mam zrobić i zrobiła to równiez z uśmiechem na ustach

dawno nie spotkałam się z tak miłym przyjęciem
czuję się pozytywnie naładowana

następna wizyta 31maja w 12 tyg.-przezierność karkowa chyba,żeby coś nie tak było to spotkamy się wcześniej

mogę ćwiczyć,byle nie przesadzać

Dziewczyny,ktore bolą głowy-może za mało pijecie?
są też pewne pokarmy,które sprzyjają bólom głowy-interesowałyście się?

__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 19:21   #554
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

AnnLee już ci odpowiedziałam na 30+ ale chętnie zrobię to jeszcze raz
myslałam dzis o Tobie i niecierpliwie czekałam na wiadomość od Ciebie
bardzo sie ciesze ze wszystkow w porządku
miedzy nnaszymi malenstwami jest prawie tylko tydzień róznicy, mi sie dziś zaczął 8 tydzień

Trzymam kciuki za dobre wyniki badan

Test przezierności karkowej bede pewnie miala na nastepnej wizycie 8 maja.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 20:18   #555
Fiona_80
Raczkowanie
 
Avatar Fiona_80
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rzym/sercem ze Szczecina
Wiadomości: 108
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
Anowi-3maj się kochana

Byłam dzisiaj u pana doktorka
dzidzia ma 6tyg i 5dni
6mm
termin na 7 grudnia

annLee między naszymi szkrabami jest tylko 2 dni róznicy.u mnie dziś zaczął sie 7tydzień a moje maleństwo w poniedziałek miało aż 8mm
Fiona_80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 20:19   #556
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Witajcie, mamusie

Ja dzis już też po wizycie - jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na ten nowy gabinet (dla wrocławianek - w Bielanach na osiedlu Arkadia). Tak miło i fachowo nie byłam już dawno potraktowana - a wizyta bezpłatna

Lekarz był miły, udzielał nam wszystkich informacji, odpowiadal na wszystkie pytania i sam też dużo mówił (nie trzeba go było ciągnąć za jezyk). W czasie gdy my byliśmy w gabinecie - to położna naszykowała nam cały stos ksiązeczek i gazet (typu "dziecko" , "Mama i ja") i dała przy wychodzeniu.

To już 7 tydz 1 dzień, Malenstwo ma 8,3 mm, serduszko bije szybciuto, termin wg OM mam na 7 12, a wg USG na 5 12.

Lekarz powiedział mi jeszcze przy umawianiu wizyt, że bardzo ważna jest wizyta i badanie między 12 a 16 tyg - co prawda nie wymienił nazwy badania, ale chyba chodzi właśnie o ta przeziernośc.


Fiona, AnnLee - rodzimy równocześnie
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 08:12   #557
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za dobre wyniki badan

badania dopiero ok 16tyg będą
wcześniej mówil,że nie ma sensu
nie wiem czy nie będziemy mieli konfliktu,bo małż ma rh+ a ja nie wiem
no,ale podobno to nie problem w dzisiaejszyc czasach

Cytat:
Napisane przez Fiona_80 Pokaż wiadomość
annLee między naszymi szkrabami jest tylko 2 dni róznicy.u mnie dziś zaczął sie 7tydzień a moje maleństwo w poniedziałek miało aż 8mm
to wychodzi na to,że moja dzidzia malutka

no to jest nas 3 rodzących w tym samym terminie prawie
cieszę się primavero,że i Ty trafiłaś na odpowiedniego lekarza-duża ulga,prawda?
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 08:17   #558
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość

badania dopiero ok 16tyg będą
wcześniej mówil,że nie ma sensu
nie wiem czy nie będziemy mieli konfliktu,bo małż ma rh+ a ja nie wiem
no,ale podobno to nie problem w dzisiaejszyc czasach
za te w 16 tyg tez oczywiscie trzymam kciuki, ale i za te które pewnie musisz teraz zrobić (morfologia, badanie krwi, glukoza, przeciwciała toxoplazmozy, cytomegalii, różyczki i nie wiem co tam jeszcze dostałaś)
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 10:18   #559
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
za te w 16 tyg tez oczywiscie trzymam kciuki, ale i za te które pewnie musisz teraz zrobić (morfologia, badanie krwi, glukoza, przeciwciała toxoplazmozy, cytomegalii, różyczki i nie wiem co tam jeszcze dostałaś)
no właśnie,że dopiero w 16tyg.
mam nawet wydrukowaną ściągę,którą dostałam od p.recepcjonistki-p.doktorka też pytałam,mówił,że nie ma takiej potrzeby
taką widocznie ma filozofię,a ja mu wierzę
cytologię miałam m-c temu i była oki,
na nic nie chorowałam,leków nie brałam,na różyczkę byłam szczepiona
a jeśli będą jakieś braki czy zaburzenia to i tak podobno później wychodzą

martwię się troszkę czy nie za mała ta moja dzidzia?
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 10:46   #560
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
martwię się troszkę czy nie za mała ta moja dzidzia?
Jak Twoja za mała, to ja powinnam się martwić, ze moja chyba za duża W 6 tygodniu miała 9mm a teraz gdy byłam w 8 tyg. dzidzia miała 1,9 cm rosną te dzieci ja na drożdżach
Dziś zadzwonię do lekarza, który wykonuje usg i dowiem się dokładnie o szczegóły, bo pani receocjonistka nie potrafiła mi powiedzieć czy badanie przezierności karkowej to jest traktowane jako normalne usg czy nie. Na szczęście wiem już w której przychodni chcę wykonac to badanie bo jeszcze wczoraj zastanawiałam się nad pięcioma, dziś biore pod uwage dwie z czego na 99% jestem przekonana do jednej
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 10:51   #561
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
no właśnie,że dopiero w 16tyg.
mam nawet wydrukowaną ściągę,którą dostałam od p.recepcjonistki-p.doktorka też pytałam,mówił,że nie ma takiej potrzeby
taką widocznie ma filozofię,a ja mu wierzę
cytologię miałam m-c temu i była oki,
na nic nie chorowałam,leków nie brałam,na różyczkę byłam szczepiona
a jeśli będą jakieś braki czy zaburzenia to i tak podobno później wychodzą

martwię się troszkę czy nie za mała ta moja dzidzia?
to widocznie taki ma system, ale dziwie się że np toxo nie kazał zrobić, bo jeśli by wyszło coś nie tak (tfu tfu odpukać) to mozna by bylo zacząc leczyć.

Ja np mam robić morfologie, krew i glukoze co miesiąc, z torbami pojde przez te badania

moja dzidzia w 6 tygodniu też miała 6mm
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 11:03   #562
Fiona_80
Raczkowanie
 
Avatar Fiona_80
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rzym/sercem ze Szczecina
Wiadomości: 108
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
to widocznie taki ma system, ale dziwie się że np toxo nie kazał zrobić, bo jeśli by wyszło coś nie tak (tfu tfu odpukać) to mozna by bylo zacząc leczyć.

Ja np mam robić morfologie, krew i glukoze co miesiąc, z torbami pojde przez te badania

moja dzidzia w 6 tygodniu też miała 6mm
ja wczoraj zrobiłam wszystkie badania tak z 15 pozycji było na liście,(wszystko refundowane a normalnie to bym ze 100euraków zapłaciła).Pobrali mi dwie strzykawy krwi Zdziwiło mnie bardzo badanie na HIV wy też je robiliście?
Fiona_80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 11:25   #563
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Fiona_80 Pokaż wiadomość
ja wczoraj zrobiłam wszystkie badania tak z 15 pozycji było na liście,(wszystko refundowane a normalnie to bym ze 100euraków zapłaciła).Pobrali mi dwie strzykawy krwi Zdziwiło mnie bardzo badanie na HIV wy też je robiliście?
ja na początku w 4 tc, jak tylko się dowiedziałam o ciaży, wg zlecenia doktorka zrobiłam HCG, progesteron i estradiol -72zł, potem przed pierwszą wizytą morfologie, mocz, glukoze - to udało mi się załatwic bezpłatnie, ale pozostałe: przeciwciała toxo i cytomegalii, HBS,HCV i WR zapłaciłam 167zł
HIV nie robiłam
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 11:27   #564
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

fiona mi tez lekarz zalecił HIV i powiedział, ze teraz sie normalnie robi takie badania kobietom w ciazy. Ja nie zrobiłam ze wzgledów finansowych bo na poczatku miałam ten sam zestaw co Yoolia całosc mnie kosztowała z 200 zł a sam HIV 40zł wiec go sobie podarowałam. Nie znaczy, ze gdzies przy okazji go nie zrobie
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 12:59   #565
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Primavera - czy mozesz podeslac mi dane tego lekarza i miejsca w ktorym bylas. Ile sie czeka na wizyte? Czy badanie USG tez jest bezplatne? Czy gosciu robi USG od razu na miejscu, czy trzeba sie dodatkowo zapisac? I czy musisz placic za badania krwi? Czekam na info.

Ja chodze niby prywatnie, ale na abonament. I widze ze jak sie nie poprosi o jakies dodatkowe badania to sami nie zaproponuja. Gosciu ani razu nie wspomnial o toxo, cytomegalii, rozyczce....Rozyczka wiem ze ok, bo robilam tuz przed ciaza. Tozo robilam rok temu (wyszlo wszystko negatywnie, wiec chyba powinnam jakos powtorzyc to badanie??)Moze zapytam. Kazal mi przypomniec zeby w 16 tyg dal mi skierowanie na przeciwciala (mam Rh-, maz tez Rh-)...nie wiem czy to konieczne, ale skoro kazal to kazal. Ale zastanawiam sie czy nie chodzic rownolegle to innego lekarza....Chyba juz w jakas obsesje wpadam, a do tej pory uwazalam, ze ja z dystansem to tego wszystkiego podchodze, nie swiruje na punckie mojej ciazy, itp...

Lista mamus listopadowo - grudniowych:
1. celka2000 - termin 05 listopada
2. afiliks - termin ok. polowa listopada
3. bb-m - termin ok. polowa listopada
4. GosiaSusanka - termin 22 listopada
5. gizelcia - termin 02 listopada
6. Laura_85 - termin 03 listopada
7. anowi35 - termin 25 listopada
8. Yoolia - termin 27 listopada
9. martka83 - termin 25 listopada
10. *misia* - termin 27 listopada
11. bubbel - termin 22 listopada
12. Fiona_80 - termin 4 grudnia
13. mili78 - termin 25 listopada

14. ewcia123 - termin polowa listopada
15. primavera - termin 6 grudnia
16. Ag_nes - termin 27 pazdziernika
17. ann_Lee - termin 7 grudnia
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 13:50   #566
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
Primavera - czy mozesz podeslac mi dane tego lekarza i miejsca w ktorym bylas. Ile sie czeka na wizyte? Czy badanie USG tez jest bezplatne? Czy gosciu robi USG od razu na miejscu, czy trzeba sie dodatkowo zapisac? I czy musisz placic za badania krwi? Czekam na info.


Celko - ja umawiałam sie z tygodniowym wyprzedzeniem - z tym że ja chciałam na środę 18 - a nie wiem, kiedy miałby najbliższy termin, ale pewnie szybciej.

To jest nowy gabinet - i pewnie niewiele jeszcze pacjentek.

Gabinet jest na osiedlu Arkadia - to pierwsze osiedle od strony Wrocławia, skręca się w lewo z tej głównej drogi. Gabinet jest nowy - i sprzęt też (fotel sam "jeździ" do góry i na dół, usg też jest). W gabinecie jest łazienka z wc, bidetem - można spokojnie skorzystać w ostatniej chwili i komfortowo się czuc po umyciu.

Usg lekarz od razu zrobił, wydruk dał mi. USG ma monitor skierowany w stronę lekarza (tam, gdzie chodziłam wcześniej - były 2 monitory, jeden dl alekarza i jeden dla mnie) - więc TZ widział dziecko pierwszy, ale lekarz nagrał mi obraz usg i później okazał nam jeszcze raz

Wizyty są bezpłatne, za badanie też nie bedę musiała płacić - wypisał skierowanie.

Lekarz (A. Banaszak) był bardzo sympatyczny, miłym gestem było też to, że dostałam te wszystkie gazety i poradniki. Fajna obsługa, za darmo i 10 min drogi ode mnie - bardzo się cieszę, że tam trafiłam.Mam teraz taki komfort psychiczny


Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Poradnia Ginekologiczna Bielany

ul. Fiołkowa 19/1b
(71) 724 52 38

Pn 8-15
wt 8-15
śr 10-20
cz 10-20
pt 8-15
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 14:55   #567
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Fiona_80 Pokaż wiadomość
ja wczoraj zrobiłam wszystkie badania tak z 15 pozycji było na liście,(wszystko refundowane a normalnie to bym ze 100euraków zapłaciła).Pobrali mi dwie strzykawy krwi Zdziwiło mnie bardzo badanie na HIV wy też je robiliście?
Ja nie robiłam tego badania. Ani prywatnie, ani nie miałam skierowania od lekarza, nic o tym nie wspominał.
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 16:04   #568
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
Kazal mi przypomniec zeby w 16 tyg dal mi skierowanie na przeciwciala (mam Rh-, maz tez Rh-)...nie wiem czy to konieczne, ale skoro kazal to kazal.
Dla mnie bez sensu, to skierowanie.
W przypadku czynników Rh- obojga rodziców, nie może dziecko mieć Rh+. Istnieje tylko możliwość w drugą stronę, u mnie oboje rodziców ma Rh+, a ja wyszłam, jakaś taka z Rh- (niby nieprawdopodobne, a jednak...).
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 17:45   #569
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Dla mnie bez sensu, to skierowanie.
W przypadku czynników Rh- obojga rodziców, nie może dziecko mieć Rh+. Istnieje tylko możliwość w drugą stronę, u mnie oboje rodziców ma Rh+, a ja wyszłam, jakaś taka z Rh- (niby nieprawdopodobne, a jednak...).
U mnie też lekarz wspominał o badaniu - ja powiedziałam, że u nas konfliktu nie będzie (dwa + jestesmy) - ale lekarz powiedział, ze teraz te badania się standardowo wykonuje u każdej ciężarnej.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 08:57   #570
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Dzwoniłam wczoraj do lekarza do którego chcę iść na usg, powiedział, ze badanie przezierności karkowej możemy zrobić na usg 3d z momentem 4d i mimo, że dzidziuś będzie bardzo malutki to jak będziemy chciwli to może nam coś nagrać na płytę Już się nie moge doczekać Ja na pierwsze badania krwi wydałam prawie 150 zł a z toxo ponad 200 zł. Na szczęscie z racji tego że wyniki mam bardzo dobre to mogę robić badanie narazie co półtora miesiąca. A badania na Hiv nie robiłam i nawet doktorowa mi nie mówiła, ze powinnam zrobić.
Celko może dałoby się jakbyś miała chwilkę naszą listę uporządkować chronologicznie ja w razie czego jestem chętna do pomocy.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.