Tampony - wątek zbiorczy! - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-09, 15:11   #1681
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 803
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Oj są takie osoby co tylko podpasek używają, dużo moich koleżanek i ciągle sie dziwia jak to moge tampony używać, jak ja je wkladam itp...ale tez jedna kolezanka nosila, bylo ok, ale i tak woli podpaski. Ja nie rozumiem tego. Z tamponem jest mniejsze ryzyko przecieku, bo od razu się czuje jak coś zaczyna sie wylewać, i nie zrobi to mega wielkiej plamy, mozna szybko interweniować. A podpaska ja przecieknie albo sie przesunie to na tylku szybko robi się plama. Ja uzywam ich tylko na noc, jakoś świadomość, ze przez tyle godzin mam zakrwawiony tampon w srodku mnie brzydzi. Slyszalam, ze krew nie powinna tak dlugo zalegac w srodku, dlatego zaleca sie zmiane tampony maksymalnie co 3 godziny. A ja mam mocne krwawienia przez 2-3 noce i tampon i tak nie dalby rady. Potem wkładka na noc starcza.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-07-09 o 15:12
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:52   #1682
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Ja przez ostatnie krwawienia nie używałam tamponow bo mialam infekcje, myslalam ze mnie szlag trafi, ale teraz koniec, zażywam probiotyk, kupiłam sobie wielka pakę ob i licze na komfort
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 18:42   #1683
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Szczerze to ja nie wiem kto jeszcze wdzisiejszych czasach używa podpasek . Ja tampony zaczęłam używać "koope" lat temu pewńie po mojej 2 miesiaczce i w tej chwili nie wiem juz co to podpaska. W słabsze dni na noc zakładam jedyńie wkladke a kiedy krwawieńie jest silniejsze śpię z tamponem i raz w nocy wstaje wymienic . Nie wyobrażam sobie zakładać podpaski .
Wyobraź sobie, że sobą osoby, które mają skąpe krwawienia i stosowanie tamponów mija się z celem, bo prowadzi do zdarcia naskórka w pochwie. Nie będę kupowała specjalnie żelu, by wymaczać tampona przed włożeniem, bo to jest bez sensu - a potem chodzić z tym cały dzień, by nasiąkło i mogła wyjąć bez bólu.

Ja tamponów mogę używać tylko dobę od początku krwawienia, potem się "korkuję" i używam podpasek. I tak stosowałam je w pojedynkę długo, bo do zeszłego roku - nie mogłam się przełamać do tamponów.

Dodam jeszcze, że osoby z nawracającymi infekcjami NIE MOGĄ stosować tamponów, nie mają wyjścia.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:24   #1684
nonetheless
Zakorzenienie
 
Avatar nonetheless
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 060
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

orientuję się, że są tampony z aplikatorem (sama takich używam), oraz takie, które mają woreczki na zużyte tampony. a wiecie może czy są takie które posiadają to i to? nie potrafię używać zwykłych tamponów, a owijanie już zużytych papierem jest do kitu, szczególnie kiedy chodzisz do szkoły, masz kibel razem z chłopakami, w kabinie nie ma kosza i jeszcze dodatkowo masz tylko 5 minut przerwy.
__________________
25.12.2011
nonetheless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:27   #1685
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

chyba takich nie ma według mnie ob, powinno wprowadzić takie woreczki, bo to znana marka a nie rozwija się.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:41   #1686
nonetheless
Zakorzenienie
 
Avatar nonetheless
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 060
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

no właśnie w tych z aplikatorem szczególnie przydałby się woreczek, bo oprócz tamponu i opakowania mamy jeszcze aplikator, a często w łazienkach np. na stacji benzynowej nie ma kosza w kabinie i niefajnie przechodzić koło ludzi z tym wszystkim w rękach żeby wyrzucić to koło umywalki.
__________________
25.12.2011
nonetheless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:54   #1687
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nonetheless Pokaż wiadomość
no właśnie w tych z aplikatorem szczególnie przydałby się woreczek, bo oprócz tamponu i opakowania mamy jeszcze aplikator, a często w łazienkach np. na stacji benzynowej nie ma kosza w kabinie i niefajnie przechodzić koło ludzi z tym wszystkim w rękach żeby wyrzucić to koło umywalki.
Jeśli informacji o tym by wyrzucać tampon do kosza nie ma to ja zawsze wrzucam do toalety. Rownież jeśli nie ma kosza w toalecie bo to juz obowiązek osoby która wywiesila informacje a nie wstawila kosza na odpadki... Czasem trzeba jednak pomyśleć rownież jeśli ktoś inny wyda polecenie . To tak samo jak ktoś każe Ci segregowac śmieci ale te śmieci mimo wszystko wędrują do jednego wora. Jaki w tym cel kiedyś pracowałam w takiej firmie. Informacje o separacji śmieci wisiały wszędzie wiec dokladnie wszystkie rozdzielalam a potem przychodziła sprzątaczka i wrzucala wszystko do jednego kosza

Zawsze używam jedynie OB i jeszcze nigdy nie spotkałam sie z woreczkami .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 18:21   #1688
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

dziewczyny ! jakie tampony polecacie na mega krwawienia ? bo mi np ob przecieka po chwili a teraz lato , upały i nie chcę podpasek
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 18:47   #1689
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vaness886 Pokaż wiadomość
dziewczyny ! jakie tampony polecacie na mega krwawienia ? bo mi np ob przecieka po chwili a teraz lato , upały i nie chcę podpasek
Super OB pro comfort! Ja rownież mam bardzo obfite krwawieńia i te sie jedynie nadają .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:08   #1690
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

mnie pierwszego i drugiego dnia nawet ob pro comfort nie wystarczają co chwilę musze je zmieniac
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 08:51   #1691
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

orientujecie się, ktora firma obecnie dokładna woreczki? to było baaardzo wygodne..
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 12:12   #1692
nonetheless
Zakorzenienie
 
Avatar nonetheless
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 060
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
orientujecie się, ktora firma obecnie dokładna woreczki? to było baaardzo wygodne..
o ile się nie mylę to Bella, sprawdź na jej stronie
__________________
25.12.2011
nonetheless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 18:16   #1693
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Ja widziałam inf. o woreczkach na Bella for teens.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 19:07   #1694
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Odp: Tampony - wątek zbiorczy!

Brlla ma woreczki na pewno
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 10:14   #1695
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

W tych opakowaniach żółtych są jeszcze woreczki, w tych ładnych nowych z kwiatami nie ma już (w każdym razie w rozmiarze super)
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 11:18   #1696
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

W Bella nie już woreczków niestety -.-
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 11:34   #1697
nonetheless
Zakorzenienie
 
Avatar nonetheless
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 060
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
W Bella nie już woreczków niestety -.-
a w tych for teens są nadal
__________________
25.12.2011
nonetheless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 16:59   #1698
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nonetheless Pokaż wiadomość
a w tych for teens są nadal
No używałam bym tych ale akurat nie ma mojego rozmiaru
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 23:41   #1699
ms shy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 21
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Kochane, ostatnio używając tamponów miałam dosyć nieprzyjemny problem. Musiałam użyć tamponu podczas bardzo słabego krwawienia. Z włożeniem nie miałam problemu, natomiast po 3 godzinach, po kąpieli w morzu musiałam go wyciągnąć, co było bardzo nieprzyjemne, gdyż tampon nie był cały nasiąknięty. Czy macie może jakieś porady co robić w takich sytuacjach, kiedy trzeba użyć tamponu podczas mało obfitego krwawienia, co zrobić by wyciągnięcie nienasiąkniętego w całości tamponu było mniej bolesne?

Edytowane przez ms shy
Czas edycji: 2013-07-31 o 23:43
ms shy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 09:34   #1700
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

niestety trochę boli, ja wyciągam wtedy bardzo wolno, nie szrpię jednym ruchem, ból jest mniejszy.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 09:46   #1701
nonetheless
Zakorzenienie
 
Avatar nonetheless
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 060
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

oj, nienawidzę tego - wydaje się, że krwawienie jest spore, więc zakładam tampon, a potem nie mogę go wyjąć. zwykle staram się w ostatnie dni okresu używać podpasek, ale ostatnio mój okres płata mi figle, raz trwa 5 dni, a raz 7 :/
__________________
25.12.2011
nonetheless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 11:51   #1702
Xarisa
Przyczajenie
 
Avatar Xarisa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 11
Tampon

Witam, wiem że większość może pomyśleć ze to fake ale niestety nie. Ostatnio jak wypiłam miałam końcówkę okresu i włożyłam małego tampona, po czym chłopak robił mi palcówkę a na następny dzień nie pamiętałam czy go wyjęłam przed wszystkim czy nie. To było 3 dni temu, dzisiaj byłam u ginekologa i to była porażka. Powiedziałam mu wszystko a on do mnie że on nie jest od wyciągania tamponów tylko że sama muszę sobie "pogrzebać" w pochwie i go znaleźć, wiec powiedziałam mu o tej palcówce i że chłopak ma przecież dłuższe palce niż ja i przecież mogę sama nie dać rade sprawdzić czy on tam jest czy go nie ma, to zapytał sie mnie czy go nie zrozumiałam i jeszcze raz powiedział mi to samo, potem sie go zapytałam jakie mogę mieć objawy w razie gdyby tam był a ja bym go nie znalazła to nic mi nie odpowiedział. Wyszłam i tyle. Teraz musze iśc sama go poszukać a jak go nie znajdę to chyba sie zapisze znowu do innego ginekologa. A jeszcze ten Pan doktor na koniec jak wychodzilam powiedzial mi zebym nastepnym razem sobie zapisywalam czy wyjelam tampona ;/

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

dodam że przed chwilą go "szukałam" i nic, nic nie czuje jakby było nie tak, ale mimo wszystko czy to normlane żeby tak ginekolog powiedział, żeby nie pomógł - bo nie czuje się jakby w jakikolwiek sposób mi pomógł tym co powiedział.
__________________
Estoy en la luna
Xarisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 13:39   #1703
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Tampon

Cytat:
Napisane przez Xarisa Pokaż wiadomość
Witam, wiem że większość może pomyśleć ze to fake ale niestety nie. Ostatnio jak wypiłam miałam końcówkę okresu i włożyłam małego tampona, po czym chłopak robił mi palcówkę a na następny dzień nie pamiętałam czy go wyjęłam przed wszystkim czy nie. To było 3 dni temu, dzisiaj byłam u ginekologa i to była porażka. Powiedziałam mu wszystko a on do mnie że on nie jest od wyciągania tamponów tylko że sama muszę sobie "pogrzebać" w pochwie i go znaleźć, wiec powiedziałam mu o tej palcówce i że chłopak ma przecież dłuższe palce niż ja i przecież mogę sama nie dać rade sprawdzić czy on tam jest czy go nie ma, to zapytał sie mnie czy go nie zrozumiałam i jeszcze raz powiedział mi to samo, potem sie go zapytałam jakie mogę mieć objawy w razie gdyby tam był a ja bym go nie znalazła to nic mi nie odpowiedział. Wyszłam i tyle. Teraz musze iśc sama go poszukać a jak go nie znajdę to chyba sie zapisze znowu do innego ginekologa. A jeszcze ten Pan doktor na koniec jak wychodzilam powiedzial mi zebym nastepnym razem sobie zapisywalam czy wyjelam tampona ;/

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

dodam że przed chwilą go "szukałam" i nic, nic nie czuje jakby było nie tak, ale mimo wszystko czy to normlane żeby tak ginekolog powiedział, żeby nie pomógł - bo nie czuje się jakby w jakikolwiek sposób mi pomógł tym co powiedział.
Powiedzial tak zebys nie latala po kazdym okresie "do sprawdzenia". Pochwa to nie wór bez dna, jakbyś tam miała tampon to palcami na pewno bys go wyczuła
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 15:39   #1704
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

A ja czytam was i czytam i wciąż nie umiem zmusić się do tamponów. Boję się, po prostu, po ludzku... Zmarnowałam wczoraj tylko 2, a i tak nie mam pojęcia dokąd go włożyć... Chciałabym móc się uwolnić od pampersów, ale nie umiem. No strach wygrywa z rozumiem Nie tyle boję się wkładania, ile tego, co następuje potem - czyli wyjmowania/urwania się sznureczka/problemu z wyjęciem...
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 16:10   #1705
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

ja używam tamponów od paru miesięcy, też nie potrafiłam się przełamać, a teraz już bym nie potrafiła bez nich.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 16:18   #1706
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
ja używam tamponów od paru miesięcy, też nie potrafiłam się przełamać, a teraz już bym nie potrafiła bez nich.
Mogłabyś dać kilka wskazówek początkującej? )
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 16:57   #1707
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fdhgfhjhkghgfdh Pokaż wiadomość
Mogłabyś dać kilka wskazówek początkującej? )
Hmmm... Ciężko coś powiedzieć.
Jeżeli chodzi o wkładanie to najlepiej na jak największym luzie, bez spinania się itd. Ja na początku brałam parę głębokich wdechów żeby się rozluźnić
A co do wyciągania, urywania się sznureczka itd. to nic nie poradzę, bo żadnych niemiłych przygód nie miałam.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 17:44   #1708
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fdhgfhjhkghgfdh Pokaż wiadomość
Mogłabyś dać kilka wskazówek początkującej? )
Ja zmarnowałam chyba 10, bo nikt tu nie potrafił mi doradzić. -,- Ale ja będę dobrą duszą i postaram się wytłumaczyć, bo wiem jakie to ciężkie, a jeszcze bardziej jak nie masz w nikim oparcia, tylko sama "strzelasz"...

Rozluźnienie, wdechy - pic na wodę. Mi nie pomagało. Bo jak się człowiek ma rozluźnić jak pierwszy raz w życiu aplikuje tampona? W porównaniu z moim pierwszym razem a teraz NIE MA RÓŻNICY. Wkłada mi się tak samo. Mogę jedynie powiedzieć, byś nie nie stresowała przy aplikacji, ot, bo to może być kluczowe jeśli chodzi o głębokość - na przykład palec Ci się nagle zatrzyma w połowie drogi z nerwów.

Nie próbuj wkładać na sucho - ból niesamowity. Na początek zaopatrz się w najmniejszy rozmiar, bo ten wchodzi najprościej i ja też od niego zaczynałam naukę. Bo prostu jest mniejsze tarcie, mniejszy ból i dyskomfort. Najlepiej próbować przy dość silnym krwawieniu, bo masz poślig.

Sama aplikacja jest w sumie prosta. Musisz pociągnąć mocno za sznurek, ale uważaj, by Ci się tampon nie "nadmuchał", bo to taki dziwny efekt, zauważysz jak Ci się zdarzy (ale nie dyskwalifikuje to oczywiście tampona!). Umieszczasz go między dwa palce tak, by potem jednym pchać do środka - musi to być szybki i płynny ruch, jak najgłębiej dasz radę, czyli do samego końca palca wskazującego. Dla pewności zawsze pociągam lekko za sznurek, by go tam usadowić i w sumie po wszystkim. Nie zważaj na lekki ból czy dyskomfort, ja po pół roku stosowania doświadczam tego przy każdej aplikacji.

Wyciąganie tampona jest trochę mniej przyjemne, szczególnie jak nie jest nasączony - ale to poznasz już przy pierwszych próbach wyciągania. Ja to zawsze robię powoli by sobie nie zedrzeć nabłonka (wiadomo, pochwa jest sucha, bo nic nie leci ). I w sumie tyle. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2013-08-01 o 17:46
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 17:51   #1709
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Ja zmarnowałam chyba 10, bo nikt tu nie potrafił mi doradzić. -,- Ale ja będę dobrą duszą i postaram się wytłumaczyć, bo wiem jakie to ciężkie, a jeszcze bardziej jak nie masz w nikim oparcia, tylko sama "strzelasz"...

Rozluźnienie, wdechy - pic na wodę. Mi nie pomagało. Bo jak się człowiek ma rozluźnić jak pierwszy raz w życiu aplikuje tampona? W porównaniu z moim pierwszym razem a teraz NIE MA RÓŻNICY. Wkłada mi się tak samo. Mogę jedynie powiedzieć, byś nie nie stresowała przy aplikacji, ot, bo to może być kluczowe jeśli chodzi o głębokość - na przykład palec Ci się nagle zatrzyma w połowie drogi z nerwów.

Nie próbuj wkładać na sucho - ból niesamowity. Na początek zaopatrz się w najmniejszy rozmiar, bo ten wchodzi najprościej i ja też od niego zaczynałam naukę. Bo prostu jest mniejsze tarcie, mniejszy ból i dyskomfort. Najlepiej próbować przy dość silnym krwawieniu, bo masz poślig.

Sama aplikacja jest w sumie prosta. Musisz pociągnąć mocno za sznurek, ale uważaj, by Ci się tampon nie "nadmuchał", bo to taki dziwny efekt, zauważysz jak Ci się zdarzy (ale nie dyskwalifikuje to oczywiście tampona!). Umieszczasz go między dwa palce tak, by potem jednym pchać do środka - musi to być szybki i płynny ruch, jak najgłębiej dasz radę, czyli do samego końca palca wskazującego. Dla pewności zawsze pociągam lekko za sznurek, by go tam usadowić i w sumie po wszystkim. Nie zważaj na lekki ból czy dyskomfort, ja po pół roku stosowania doświadczam tego przy każdej aplikacji.

Wyciąganie tampona jest trochę mniej przyjemne, szczególnie jak nie jest nasączony - ale to poznasz już przy pierwszych próbach wyciągania. Ja to zawsze robię powoli by sobie nie zedrzeć nabłonka (wiadomo, pochwa jest sucha, bo nic nie leci ). I w sumie tyle. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Próbowałam, kupiłam najmniejszy i wkładałam. Mam ten "komfort", że mam śliskie miesiączki (jak to brzmi) i tampon łatwo wchodził mi.
Wiem o czym mówisz. Próbowałam go rozwalić, żeby sprawdzić jak wygląda sznureczek w środku, czy jest dobrze zamontowany
Mam ten stres, że nie umiem sobie wsadzić palca do pochwy...Wsadzę czubek, więcej się boję, cóż, chyba najpierw muszę się przyzwyczaić do swojego ciała, bo od tego myślę najlepiej zacząć.

Dziękuję za wpis ) Niby to takie proste, ale jednak pierwszy raz (czegokolwiek!) sprawia trudność. Pamiętam jak pierwszy raz siłowałam się z soczewkami, dziś nie mogę bez nich żyć ) Myślę, że wprawa,wprawa i jeszcze raz wprawa jest kluczem do sukcesu. Dziękuję
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 18:05   #1710
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

A dla mnie pierwszy raz, a teraz to jest wielka różnica.
Teraz mogę wkładać w każdej pozycji, w sekundę i nawet o tym nie myśląc.
A na początku miałam wielki problem.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-16 19:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.