Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-29, 09:04   #1
Kimusia18
Raczkowanie
 
Avatar Kimusia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 122

Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!


Hej Jako że nie znalazłam jeszcze takiego wątku, postanowiłam go założyć. Mam nadzieje, że komuś się przyda w te straszne dni kiedy temperatura w nocy wynosi 29 stopni, a teraz już z rana ponad 30.

Ja jako założycielka tego wątku, zobowiązuje się do napisania jak ja walczę z upałem by jego oddziaływanie było mniejsze na ludzki organizm;

1. Pijemy dużo wody (Najlepiej wcześniej schłodzonej w lodówce)
2. Staramy się jeść dużo warzyw i owoców (najlepiej takich, które zawierają dużo wody, jak pomidory, arbuzy)
3. Rano i wieczorem bierzemy kąpiel lub prysznic w letniej wodzie.
4. Unikamy słońca, a jeśli już musimy na nim przebywać staramy się nosić coś ochronnego na głowie ( czepek lub kapelusz ochroni nas przed udarem słonecznym, bólem głowy, zawrotami, oraz wylądowaniem w szpitalu)
5. Jeśli chodzimy gdzieś pieszo, najlepiej w takie dni wybrać transport autem, autobusem, lub mksem (nie wyobrażam sobie długiego spaceru w zakurzonym mieście w temperaturze 40 stopni w słońcu)
6. Jeśli jest nam gorąco i robi nam się słabo, najlepiej schłodzić tył szyi zimną wodą ale powtarzam szyję >>>UWAGA<<< nigdy nie schładzamy całego ciała grozi to szokiem termicznym
7. Jeśli to możliwe, najlepiej wybrać się nad wodę i tam przetrwać gorące dni.
8. Jeżeli pracujemy w biurze pamiętajmy, że szef może (ale nie musi) skrócić godziny pracy z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.
9. Można też zaopatrzyć się w klimatyzacje, nie są drogie, widziałam gdzieś wczoraj już od 250 zł.
10. W nocy najlepiej zamienić przykrycie kołdrą na prześcieradłem ( chyba że zaśpicie bez przykrycia to super)
11. Staramy się nosić ubrania z jakiegoś lekkiego przewiewnego materiału.

To tyle ode mnie, jeśli komuś się to przydało to się cieszę. Piszcie również swoje sposoby na radzenie sobie z upałem. Pozdrawiam.
__________________
Kimusia92 Channel Youtube

Zapraszam na mój kanał urodowy na YT

https://www.youtube.com/watch?v=h0IRz1Lk5KQ

FEJS https://www.facebook.com/kimusia92

Edytowane przez Kimusia18
Czas edycji: 2013-07-29 o 09:35
Kimusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:30   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Przede wszystkim NIE pijemy zimnej wody.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:53   #3
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Dokładnie.

Na dodatek powiem, że kiedyś natknęłam gdzieś na takie zdanie, że powinna się pic gorącą herbatę. Działa to tak, że podwyższa ona temperaturę ciała, a więc temperatura odczuwalna na zewnątrz stanie się mniejsza i tym samym nie będzie nam tak gorąco. Ale nie wiem, czy to prawda i kto ma ochotę na gorący napój w takie pogody
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:54   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Najlepiej pić po prostu napoje w temperaturze pokojowej
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:58   #5
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez Kimusia18 Pokaż wiadomość
5. Jeśli chodzimy gdzieś pieszo, najlepiej w takie dni wybrać transport autem, autobusem, lub mksem (nie wyobrażam sobie długiego spaceru w zakurzonym mieście w temperaturze 40 stopni w słońcu)

To zależy - jeśli jest taka możliwość (jest to np. krótki dystans), to czasem lepiej przejść się pieszo, niż jechać zapchanym, dusznym i rozgrzanym do granic możliwości autobusem, w którym jest zwykle cieplej niż na zewnątrz. Ale jeśli u kogoś funkcjonują klimatyzowane, przestronne autobusy to oczywiście jest to lepsza opcja

Cytat:
Napisane przez Kimusia18 Pokaż wiadomość
6. Jeśli jest nam gorąco i robi nam się słabo, najlepiej schłodzić tył szyi zimną wodą ale powtarzam szyję >>>UWAGA<<< nigdy nie schładzamy całego ciała grozi to szokiem termicznym


Żeby się szybko ochłodzić oprócz karku dobrze jest też polać chłodną wodą nadgarstki i stopy, tam gdzie naczynia są bardziej odsłonięte i krew łatwiej się schładza.

Ja jeszcze stosuję taki patent, że zwilżam zwykłą, lnianą, białą koszulę, ubieram się w nią i tak chodzę po domu albo po podwórku. Wysycha na mnie, a każdy ruch ciała i powietrza to jak osobista klimatyzacja. I polecam chodzenie boso po trawce

Ważne jest nie to, żeby założyć na siebie jak najmniej, ale żeby ubrania były z jasnych, przewiewnych tkanin. W jasnej, bawełnianej koszuli zagrzejemy się dużo mniej niż w skąpym, czarnym, poliestrowym topie.

Edytowane przez charsi
Czas edycji: 2013-07-29 o 10:01
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:03   #6
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość



Żeby się szybko ochłodzić oprócz karku dobrze jest też polać chłodną wodą nadgarstki i stopy, tam gdzie naczynia są bardziej odsłonięte i krew łatwiej się schładza.


Ważna jest nie to, żeby założyć na siebie jak najmniej, ale żeby ubrania były z jasnych, przewiewnych tkanin. W jasnej, bawełnianej koszuli zagrzejemy się dużo mniej niż w skąpym, czarnym, poliestrowym topie.
O to to.
Polewanie nadgarstków zimną wodą bardzo pomaga. Szczególnie w sytuacjach kiedy nie możemy pozwolić sobie na zwilżenie karku albo twarzy.

Drugie tak samo. Ja dodatkowo nie lubię się opalac więc dla mnie maksi kiece i bluzki z dłuższym rękawem to w upalne dni mus. I wcale nie jest w tym za ciepło pod warunkiem, że ubranie jest luźne, naturalne i jasne.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:35   #7
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez Kimusia18 Pokaż wiadomość
1. Pijemy dużo wody (Najlepiej wcześniej schłodzonej w lodówce)

5. Jeśli chodzimy gdzieś pieszo, najlepiej w takie dni wybrać transport autem, autobusem, lub mksem (nie wyobrażam sobie długiego spaceru w zakurzonym mieście w temperaturze 40 stopni w słońcu)
1. Upały + zimne napoje to najlepszy sposób na co najmniej chrypkę, lepiej pić letnie napoje.
5. Tu również się nie zgodzę, miałam raz nieprzyjemność jechać autobusem podczas upałów, jak wyszłam z tego piekarnika to nawet te ponad 30 stopni to była czysta przyjemność i ulga.
Z resztą się zgadzam
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 11:10   #8
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Dla mnie najlepszy sposób to wentylator
Żeby nie on to bym skonała z gorąca !
__________________
KALI PISAĆ LEPSZE POSTY
Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
większość wizażowej elity studiuje na renomowanych uczelniach,rozwijają swoje ambitne hobby, spędzają aktywnie czas, mają swoich idealnych TŻ, i przyjaciół- więc skąd do cholery macie jeszcze czas na codzienne kilkugodzinne przesiadywanie na wizażu?
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:47   #9
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Żeby zachować niższą temperaturę w środku pomieszczenia, warto:
1. zasłonić okno, jeżeli świeci prosto do wnętrza
2. wietrzyć wieczorem/rano, a na dzień zamykać okno (!)
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:50   #10
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Na dodatek powiem, że kiedyś natknęłam gdzieś na takie zdanie, że powinna się pic gorącą herbatę. Działa to tak, że podwyższa ona temperaturę ciała, a więc temperatura odczuwalna na zewnątrz stanie się mniejsza i tym samym nie będzie nam tak gorąco. Ale nie wiem, czy to prawda i kto ma ochotę na gorący napój w takie pogody
Obalam
W południe muszę wypić kawę inaczej padam na twarz. W lecie przy 35 stopniach też. Przez picie ciepłego napoju jest mi jeszcze goręcej, mam uderzenia gorąca i w zasadzie czuję się jakbym siedziała w aucie na pełnym słońcu
No ale muszę sobie te kawkę szczelić bo chodzę jak zombie.

Mój sposób: chłodzący balsam antycellutitowy lub zwykły balsam wrzucony do lodówki. Tylko nie smarować całego ciała! W zeszłym roku, jak po raz pierwszy obmyśliłam ten sposób, wysmarowałam się cała balsamem i dostałam mega dreszczy. Musiałam ubrać sweter i zawinąć się w kołdrę jak w kokon przy takiej temperaturze jak teraz. Wystarczy nasmarować jedną wybraną cześc ciała.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2013-07-29 o 11:51
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:50   #11
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;42000966]Żeby zachować niższą temperaturę w środku pomieszczenia, warto:
1. zasłonić okno, jeżeli świeci prosto do wnętrza
2. wietrzyć wieczorem/rano, a na dzień zamykać okno (!)[/QUOTE]
2. temperatura temperaturą, jednak przy zamkniętych oknach, w domu jest tak duszno, że nie ma czym oddychać
Więc mimo, że wiem, że tak powinno się robić, nigdy tego nie robię
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 11:52   #12
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
2. temperatura temperaturą, jednak przy zamkniętych oknach, w domu jest tak duszno, że nie ma czym oddychać
Więc mimo, że wiem, że tak powinno się robić, nigdy tego nie robię

To pewnie zależy od mieszkania.
U mnie ten sposób sprawdza się znakomicie. Kiedy rano wychodze z domu zamykam wszystko na amen a gdy wracam wczesnym popołudniem w domu jest przyjemny chłód.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 12:00   #13
olla74
Zakorzenienie
 
Avatar olla74
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: puszcza świętokrzyska
Wiadomości: 4 160
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Na dodatek powiem, że kiedyś natknęłam gdzieś na takie zdanie, że powinna się pic gorącą herbatę. Działa to tak, że podwyższa ona temperaturę ciała, a więc temperatura odczuwalna na zewnątrz stanie się mniejsza i tym samym nie będzie nam tak gorąco. Ale nie wiem, czy to prawda i kto ma ochotę na gorący napój w takie pogody
Stary arabski sposób.Na upale się znają. Piją ciepłą herbatę mocno słodzona i z liśćmi mięty (nie suszonej)
Przez picie zimnej wody jest angina, a chłodnej to organizm dostaje informację,że jest zbyt zimno i stara się go dogrzac czyli wytwarza więcej ciepła (i energii)
Poza tym picie w takim upale ponad 30 st C niewiele daję, bo organizm od razu wypaca to co wypił i jeszcze uciekaja z potem jony ważne dla człowieka. Więć jeśli to mozliwe to nie pijmy dużo, naprawde parę łyków starczy albo nawet przepłukanie ust wodą.

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;42000966]Żeby zachować niższą temperaturę w środku pomieszczenia, warto:
1. zasłonić okno, jeżeli świeci prosto do wnętrza
2. wietrzyć wieczorem/rano, a na dzień zamykać okno (!)[/QUOTE]
Dokładnie zasłanianie okien, jak to mają w zwyczaju np w Grecji to super pomysł.
Ja osobiście lubie leżenie na płytkach (w łazience, ale mam tez na całym parterze) w jak najmniejszej ilości ubrania.Tak samo schładza się moja suka Goldenretriwerka.
Bierzmy przykład ze sposobów ludów, której takie upały maja na co dzień i umieją się chronić.
Gorąco pozdrawiam
__________________
Jak to Skorpionica wybaczam, ale nie zapominam.

www.pustamiska.pl

Jesli myślisz,że zmienisz faceta, to lepiej zmień faceta.

kosmetyki, buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post63462611

oraz książeczki NOWE

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76540401
olla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 12:14   #14
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez olla74 Pokaż wiadomość
Przez picie zimnej wody jest angina,
Angina nie bierze się z zimnej wody tylko z bakterii
Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
To pewnie zależy od mieszkania.
U mnie ten sposób sprawdza się znakomicie. Kiedy rano wychodze z domu zamykam wszystko na amen a gdy wracam wczesnym popołudniem w domu jest przyjemny chłód.
Ale mi chodzi o sytuację, gdy siedzę w domu: nie zamknę wszystkich okien, bo nie ma przewiewu i zwyczajnie jest duszno. Jasne, chłodno jest, ale duszno.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:28   #15
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale mi chodzi o sytuację, gdy siedzę w domu: nie zamknę wszystkich okien, bo nie ma przewiewu i zwyczajnie jest duszno. Jasne, chłodno jest, ale duszno.
Na wrażenie duszności pomaga wiatrak, dzięki któremu powietrze się rusza, a nie jest takie ... stojące. Możliwe, że pomieszczenie w którym przebywasz większość czasu jest za słabo wietrzone, bodajże raz na dobę powinna zajść całkowita wymiana powietrza w pomieszczeniu koło 15 metrów kw. przy standardowej wysokości pomieszczenia (nie pamiętam teraz dokładnie), w którym przebywa jedna osoba (a tutaj problem jest z nowoczesnymi oknami, które są zbyt szczelne). Generalnie warto oduczyć się siedzenia z uchylonym oknem, bo w kwestii tlenu niewiele daje, a nie jest najlepszym wyjściem zarówno w sezonie upałów, jak i w sezonie grzewczym - lepiej wietrzyć porządnie niż mieć ciągle uchylone okno.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:32   #16
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez olla74 Pokaż wiadomość
Stary arabski sposób.Na upale się znają. Piją ciepłą herbatę mocno słodzona i z liśćmi mięty (nie suszonej)
Przez picie zimnej wody jest angina, a chłodnej to organizm dostaje informację,że jest zbyt zimno i stara się go dogrzac czyli wytwarza więcej ciepła (i energii)
Indianie też tak robią.

Może kawa nie jest najlepszym przykładem, bo zbyt podnosi ciśnienie, ale u mnie sprawdza się ciepła zielona herbata, działa orzeźwiająco.
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:35   #17
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Na dodatek powiem, że kiedyś natknęłam gdzieś na takie zdanie, że powinna się pic gorącą herbatę. Działa to tak, że podwyższa ona temperaturę ciała, a więc temperatura odczuwalna na zewnątrz stanie się mniejsza i tym samym nie będzie nam tak gorąco. Ale nie wiem, czy to prawda i kto ma ochotę na gorący napój w takie pogody
W tej chwili piję gorącą,zieloną herbatę. I zgadzam się z tym. Gasi pragnienie i -wbrew pozorom- orzeźwia
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:46   #18
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Angina nie bierze się z zimnej wody tylko z bakterii

Ale mi chodzi o sytuację, gdy siedzę w domu: nie zamknę wszystkich okien, bo nie ma przewiewu i zwyczajnie jest duszno. Jasne, chłodno jest, ale duszno.

No ja dzisiaj jestem od rana w domu. Okna pozamykane, jest ciepło, nie ma zmiłuj ale da się wytrzymac, nawet nie jestem specjalnie spocona. Otwarcie okna nic nie da. Na zewnątrz temperatura jest jeszcze wyższa a w dodatku nie ma żadnego ruchu powietrza.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:50   #19
MirellamKoko
Rozeznanie
 
Avatar MirellamKoko
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Cały swiat:)
Wiadomości: 888
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Na dodatek powiem, że kiedyś natknęłam gdzieś na takie zdanie, że powinna się pic gorącą herbatę. Działa to tak, że podwyższa ona temperaturę ciała, a więc temperatura odczuwalna na zewnątrz stanie się mniejsza i tym samym nie będzie nam tak gorąco. Ale nie wiem, czy to prawda i kto ma ochotę na gorący napój w takie pogody

ale porady ...
ja polecam jeszcze gorącą kąpiel, termofor i zupę.
MirellamKoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 13:55   #20
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez MirellamKoko Pokaż wiadomość
ale porady ...
ja polecam jeszcze gorącą kąpiel, termofor i zupę.
Ja nie próbowałam ale to sposób z krajów arabskich. Uważasz, że oni się nie znają? Chyba jednak tam panują wyższe temperatury niż u nas.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:56   #21
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość

Na dodatek powiem, że kiedyś natknęłam gdzieś na takie zdanie, że powinna się pic gorącą herbatę. Działa to tak, że podwyższa ona temperaturę ciała, a więc temperatura odczuwalna na zewnątrz stanie się mniejsza i tym samym nie będzie nam tak gorąco. Ale nie wiem, czy to prawda i kto ma ochotę na gorący napój w takie pogody
i tu sie zgadzam, a dokladnie TZ. Ona zawsze pije cieple herbaty. Nie wrzatek, nie parujaca herbate, ale ciepla. Mowi, ze o wiele lepiej na niego dziala niz zimny napoj.

Ja uwielbiam upaly. Teraz temp w cieniu pokazuje 35 stopni, nie czuje goraca, po prostu mi cieplo. W zimie sie strasznie mecze, ale teraz jest idealnie.
W domu mamy klimatyzacje, na szczescie w jednym pokoju moge sobie wylaczyc, wiec korzystam.

Natomiast TZ pracuje w domu i ma w pokoju 23 stopnie. Nie lubie tam wchodzic;]

Co do picia, to mnie gasi pragnienie letni kompot, bez cukru. Wlasnie teraz mam z rabarbaru. Kwasny, dobry albo sok pomidorowy.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-29 o 14:10
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:27   #22
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez MirellamKoko Pokaż wiadomość
ale porady ...
ja polecam jeszcze gorącą kąpiel, termofor i zupę.
A co w tym dziwnego?
Arabowie piją ciepłe napoje, w Afryce też... A upały mają praktycznie cały rok, a nie dwa tygodnie.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:33   #23
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Podróż autobusem? W autobusie zamiast 30 stopni jest jakieś 50

Ja po prostu siedzę w domu, piję wodę (ale nie z lodówki bo można przeziębić gardło), siedzę w majtkach samych jak jestem sama albo z tż haha, mam zasłonięte rolety, uchylone okno i tyle
Jak się nie ruszam to nie jest mi aż tak gorąco. No i prysznic co jakiś czas
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:36   #24
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Podróż autobusem? W autobusie zamiast 30 stopni jest jakieś 50

Ja po prostu siedzę w domu, piję wodę (ale nie z lodówki bo można przeziębić gardło), siedzę w majtkach samych jak jestem sama albo z tż haha, mam zasłonięte rolety, uchylone okno i tyle
Jak się nie ruszam to nie jest mi aż tak gorąco. No i prysznic co jakiś czas
Dziś jechałam pięcioma różnymi autobusami... I szok - wszędzie klima Aż się nie chce wysiadać.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:38   #25
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Dziś jechałam pięcioma różnymi autobusami... I szok - wszędzie klima Aż się nie chce wysiadać.
co ty
w jeden dzień ostatnio jeździłam autobusami to mimo, że wszystkie nowe - nie było. Tramwaje stare to już w ogóle, jak w piekarniku.

Wg mnie najlepiej wybrać rower bo jak się jedzie to jest chłodniej :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:40   #26
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
co ty
w jeden dzień ostatnio jeździłam autobusami to mimo, że wszystkie nowe - nie było. Tramwaje stare to już w ogóle, jak w piekarniku.

Wg mnie najlepiej wybrać rower bo jak się jedzie to jest chłodniej :P
A jeszcze stanęłam w takim miejscu, że mi wiało po pleckach
Rower też ok, sporo rowerzystów na mieście, więcej niż zwykle.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:47   #27
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Obalam
W południe muszę wypić kawę inaczej padam na twarz. W lecie przy 35 stopniach też. Przez picie ciepłego napoju jest mi jeszcze goręcej, mam uderzenia gorąca i w zasadzie czuję się jakbym siedziała w aucie na pełnym słońcu
No ale muszę sobie te kawkę szczelić bo chodzę jak zombie.

Mój sposób: chłodzący balsam antycellutitowy lub zwykły balsam wrzucony do lodówki. Tylko nie smarować całego ciała! W zeszłym roku, jak po raz pierwszy obmyśliłam ten sposób, wysmarowałam się cała balsamem i dostałam mega dreszczy. Musiałam ubrać sweter i zawinąć się w kołdrę jak w kokon przy takiej temperaturze jak teraz. Wystarczy nasmarować jedną wybraną cześc ciała.
Popieram co do kawy i balsamu. Muszę spróbować z ciepłą zieloną herbatą.
Poza tym mój ulubiony sposób - lody miętowe. Co do spania, ja w upały zasypiam leżąc na kołdrze, w nocy się budzę jak jest chłodniej i dopiero wtedy pod nią włażę.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:11   #28
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;42002891]Na wrażenie duszności pomaga wiatrak, dzięki któremu powietrze się rusza, a nie jest takie ... stojące. Możliwe, że pomieszczenie w którym przebywasz większość czasu jest za słabo wietrzone, bodajże raz na dobę powinna zajść całkowita wymiana powietrza w pomieszczeniu koło 15 metrów kw. przy standardowej wysokości pomieszczenia (nie pamiętam teraz dokładnie), w którym przebywa jedna osoba (a tutaj problem jest z nowoczesnymi oknami, które są zbyt szczelne). Generalnie warto oduczyć się siedzenia z uchylonym oknem, bo w kwestii tlenu niewiele daje, a nie jest najlepszym wyjściem zarówno w sezonie upałów, jak i w sezonie grzewczym - lepiej wietrzyć porządnie niż mieć ciągle uchylone okno.[/QUOTE]
Akurat wietrzę często i dużo, nawet w zimie, więc to nie to.
Wiatrak wiadomo, że pomaga, ale aktualnie go nie mieliśmy, no to cóż miałam zrobić.
No i JA mam tak, że owszem, wietrzę kilka razy na dobę, ale nie siedzę nigdy z zamkniętymi oknami, bo lubię powiew świeżego powietrza
Wiadomo, jak jest 40 stopni na polu to nie czuć czy świeże, czy nie, ale jak jest 10, to czuć to mocno, więc nigdy u mnei w domu nie ma zamkniętych WSZYSTKICH okien

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2013-07-29 o 21:13
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:21   #29
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

My mamy teraz otwarte wszystkie okna, mieszkanie dwustronne, a powietrze stoi w miejscu, nawet minimalnego powiewu. We wszystkich pomieszczeniach 29 stopni... wiatrak trochę ratuje sytuację.
Co do przejazdów MPK, masakra dzisiaj z ludzi normalnie pot spływał strumieniami, gdybym mogła wolałabym iść na pieszo.
W pracy pomaga polewanie nadgarstka zimną wodą, nie polecam bardzo zimnych napoi, w ten sposób Załatwiłam sobie kiedyś gardło i struny głosowe
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 07:58   #30
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Rady, porady, nasze sposoby na UPAŁY!

Ode mnie - już tydzień siedzę na Bliskim Wschodzie, nie pytajcie jakie tu są temperatury :P

1. Najlepszy na upały wg miejscowych są albo właśnie ciepła herbata, albo ajran. To zwykły jogurt, wymieszany pół na pół z wodą, doprawiony. Świetnie działa na upały.

2. Napój izotoniczny home made - 1 l wody, 0,25 l soku pomarańczowego, duża szczypta soli - o wiele lepiej dostarczy elektrolitów, które w upały człowiek wypaca i słabnie.

3. Lekkie jedzenie, sałatki warzywne i owocowe, tutaj na każdym kroku mam stoiska z pokrojonymi owocami w pudełeczkach, bez żadnych dodatków i sosów, tylko różne owoce pokrojone w kosteczki, schłodzone to najlepsza przekąska w taki dzień.

4. Włosy związane w koczek tak żeby nie zasłaniały karku - kiedy mam włosy na karku, czuję strużki potu spływające z tamtego miejsca.

5. Minimum makijażu, lekki krem nawilżający z kroplą podkładu i ewentualnie wodoodporny tusz. Błyszczyk bez koloru nawilżający. Minimum koloru, bo się efektownie rozpłynie wszystko.

6. Mięta - herbata miętowa, lody miętowe, wszystko z dodatkiem mięty, żadne zioło nie jest tak pomocne w upały. Genialnie odświeża, ale trzeba lubieć. Kosmetyki z mięta też mile widziane.

7. Basen późnym wieczorem. Nic lepiej nie odświeża, a i zmęczy porządnie, więc zasypia się szybko. Upały to jedyny czas, keidy nawet ja cierpię na bezsenność...

Zaraz wrzucę przepisy na "upały" bo zebrałam kilka pomysłów.

Ale i tak jak wczoraj wracałam do mieszkania w samo południe - akurat tak wypadło, to zanim doszłam do wejściowych drzwi to miałam mroczki przed oczami ><. Żeby było śmieszniej, teraz jest Ramadan i nawet łyka wody nie wolno się napić w miejscu publicznym - czyli wszędzie. A ja wczoraj załatwiałam właśnie sprawy urzędowe, a potem metrem do mieszkania... taki chrzest bojowy.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.