Jak sensownie rozszerzac diete? - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-25, 13:17   #871
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

5miesięczniaka można też spróbować z kubeczka napoić, ze zwykłego lub doidy.
A jak się nie uda to zostaje ta łyżeczka.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 08:23   #872
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

witam,

moja 7 miesięczna córka nie bardzo jest zainteresowana jedzeniem. Czy to normalne? Jak wezmę ją na kolana (bo jeszcze sama nie siedzi) to zje 3-4 łyżeczki (i to jak jest wyspana i zadowolona) i koniec. Zaczyna mi piszczeć i się wiercić i nie ma mowy o jedzeniu. Muszę z nią gdzieś iść i zwiedzać mieszkanie. Więcej zje jak z nią stoję albo jak druga osoba ją zabawia. Ale ja długo nie wytrzymam trzymając ją w jednej ręce a drugą karmiąc, a nie zawsze jest druga osoba żeby ją zabawiać. Przy tv by więcej zjadła, ale nie chcę ją tego uczyć. Wychodzę na balkon nieraz, żeby się zainteresowała czymś, ale na dłuższą metę to nie robota z takim chodzeniem z jedzeniem po całym mieszkaniu...

za to jak jej dam chrupkę to wcina. Nie wyobrażam sobie dawać jej kaszkę na noc, bo ona przed spaniem zawsze jest strasznie marudna a jak jest marudna to nie usiedzi przy jedzeniu. Tylko z piersi zje, bo to ją uspokaja...
__________________
Wymianka

Edytowane przez kala__20
Czas edycji: 2013-07-23 o 08:37
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 09:16   #873
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Jak sensownie rozszerzac diete?

Mój syn (piersiowy) w tym wieku zjadał max 3 łyżeczki jakiegoś warzywka dziennie. Max! Próbowałam różnych metod: łyżeczką, rączką, w foteliku, na kolanach. Nie chciał i już. Ale nigdy go nie zabawiałam, nie odwracałam uwagi czy nie przynuszałam podstępem. I dojrzał do niego sam Teraz jedzenie to jego największa pasja
A taki stan trwał dość długo. Myślę, że 1,5 miesiąca czy 2.

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Aha, jeśli o mnie chodzi, to wolałabym odpuścić niż chodzić z nią po całym mieszkaniu z jedzeniem. Z czasem zaskoczy
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 09:59   #874
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
witam,

moja 7 miesięczna córka nie bardzo jest zainteresowana jedzeniem. Czy to normalne? Jak wezmę ją na kolana (bo jeszcze sama nie siedzi) to zje 3-4 łyżeczki (i to jak jest wyspana i zadowolona) i koniec. Zaczyna mi piszczeć i się wiercić i nie ma mowy o jedzeniu. Muszę z nią gdzieś iść i zwiedzać mieszkanie. Więcej zje jak z nią stoję albo jak druga osoba ją zabawia. Ale ja długo nie wytrzymam trzymając ją w jednej ręce a drugą karmiąc, a nie zawsze jest druga osoba żeby ją zabawiać. Przy tv by więcej zjadła, ale nie chcę ją tego uczyć. Wychodzę na balkon nieraz, żeby się zainteresowała czymś, ale na dłuższą metę to nie robota z takim chodzeniem z jedzeniem po całym mieszkaniu...

za to jak jej dam chrupkę to wcina. Nie wyobrażam sobie dawać jej kaszkę na noc, bo ona przed spaniem zawsze jest strasznie marudna a jak jest marudna to nie usiedzi przy jedzeniu. Tylko z piersi zje, bo to ją uspokaja...
Tak, to zupełnie normalne, w tym wieku dzieci raczej poznają smaki i tekstury niż najadają się czymś innym niż mleko.
Nie wiem czy wiesz, ale wg zaleceń WHO dla rocznego dziecka pokarm matki powinien stanowić 2/3 pożywienia a inne pokarmy zaledwie 1/3.
Proporcje te powinny odwrócić się dla dwulatka
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:46   #875
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
witam,

moja 7 miesięczna córka nie bardzo jest zainteresowana jedzeniem. Czy to normalne? Jak wezmę ją na kolana (bo jeszcze sama nie siedzi) to zje 3-4 łyżeczki (i to jak jest wyspana i zadowolona) i koniec. Zaczyna mi piszczeć i się wiercić i nie ma mowy o jedzeniu. Muszę z nią gdzieś iść i zwiedzać mieszkanie. Więcej zje jak z nią stoję albo jak druga osoba ją zabawia. Ale ja długo nie wytrzymam trzymając ją w jednej ręce a drugą karmiąc, a nie zawsze jest druga osoba żeby ją zabawiać. Przy tv by więcej zjadła, ale nie chcę ją tego uczyć. Wychodzę na balkon nieraz, żeby się zainteresowała czymś, ale na dłuższą metę to nie robota z takim chodzeniem z jedzeniem po całym mieszkaniu...

za to jak jej dam chrupkę to wcina. Nie wyobrażam sobie dawać jej kaszkę na noc, bo ona przed spaniem zawsze jest strasznie marudna a jak jest marudna to nie usiedzi przy jedzeniu. Tylko z piersi zje, bo to ją uspokaja...
Normalne, też to miałam i to jeszcze przez pare miesięcy. Teraz znów mi córka dość słabo je, może przez upały. Już się specjalnie nie przejmuję.
Twoje dziecko całe życie swoje jadło mleko, a dzieci w większości sa tradycjonalistami

Moim zdaniem nie powinnas jej zabawiać i cudować przy karmieniu. Nie chce jeść, to nie. To zdrowe dziecko i samo powinno być odpowiedzialne za to, ILE zje. Ty natomiast za to, żeby to, co jej dajesz do jedzenia, było zdrowe i wartościowe.

Najlepiej sadzaj dziecko do jedzenia razem z wami, dziecko powinno jeść ze wszystkimi, a nie osobno, wtedy się też uczy takich rzeczy jak zachowanie przy stole. Podsuwaj jej wasze jedzenie, spraw, żeby się zainteresowała. Dawaj jedzenie do rączki, będzie syf, ale pozna w ten sposób smak i konsystencję.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:31   #876
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

to w takim razie nie będę się z nią męczyć, bo mi już ręce nieraz odpadają. Się zastanawiam co można takiemu dziecku dać do ręki do jedzenia? Bo szczerze mówiąc to to karmienie łyżeczką to trochę męczące..

Myślałam, że młoda chętniej będzie jadła, bo jak zaczynałam wprowadzać samą marchewkę to ręce po łyżeczkę wyciągała. Fakt, że te obiadki słoikowe nie są za dobre, a moje też niewiele lepsze, jak bez soli. Owoce jedynie w miarę chętnie je, ale nie wiem czy jej podawać owoce jak mi warzyw nie chce?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:39   #877
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

To ja Ci jeszcze zdradzę nasz sekret jedzeniowy, dzięki któremu synek w końcu przekonał się do jedzenia czegokolwiek poza mlekiem. Choć to mało ... podręcznikowy sposób Jak pisałam wyżej, nie chciał jeść wcale. A pierwsze próby podejmowaliśmy w foteliku samochodowym, bo jeszcze sam nie umiał siadać stabilnie. Po kilku dnia nie lubił już w ogóle, jak go do tego foteliku wsadzałam.
I kiedyś rozłożyłam na podłodze podkaład do przewijania, na tym położyłam synka (na brzuszku), on się podparł na łokciach i wtedy dałam mu łyżeczką jedzenie. I w ten sposób zaczął jeść Kilka tygodni go w ten sposób karmiłam, bo u nas początki też były papkowo-słoiczkowe. A żeby było w towarzystwie, to ja siadałam ze swoim talerzem/miseczką obok na podłodze
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 11:39   #878
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
witam,

moja 7 miesięczna córka nie bardzo jest zainteresowana jedzeniem. Czy to normalne? Jak wezmę ją na kolana (bo jeszcze sama nie siedzi) to zje 3-4 łyżeczki (i to jak jest wyspana i zadowolona) i koniec. Zaczyna mi piszczeć i się wiercić i nie ma mowy o jedzeniu. Muszę z nią gdzieś iść i zwiedzać mieszkanie. Więcej zje jak z nią stoję albo jak druga osoba ją zabawia. Ale ja długo nie wytrzymam trzymając ją w jednej ręce a drugą karmiąc, a nie zawsze jest druga osoba żeby ją zabawiać. Przy tv by więcej zjadła, ale nie chcę ją tego uczyć. Wychodzę na balkon nieraz, żeby się zainteresowała czymś, ale na dłuższą metę to nie robota z takim chodzeniem z jedzeniem po całym mieszkaniu...

za to jak jej dam chrupkę to wcina. Nie wyobrażam sobie dawać jej kaszkę na noc, bo ona przed spaniem zawsze jest strasznie marudna a jak jest marudna to nie usiedzi przy jedzeniu. Tylko z piersi zje, bo to ją uspokaja...
Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
to w takim razie nie będę się z nią męczyć, bo mi już ręce nieraz odpadają. Się zastanawiam co można takiemu dziecku dać do ręki do jedzenia? Bo szczerze mówiąc to to karmienie łyżeczką to trochę męczące..

Myślałam, że młoda chętniej będzie jadła, bo jak zaczynałam wprowadzać samą marchewkę to ręce po łyżeczkę wyciągała. Fakt, że te obiadki słoikowe nie są za dobre, a moje też niewiele lepsze, jak bez soli. Owoce jedynie w miarę chętnie je, ale nie wiem czy jej podawać owoce jak mi warzyw nie chce?
Twoja córka jest jeszcze malutka, dla niej to ma być poznawanie smaków a nie jedzenie, jak chce jeść po 3-4 łyżeczki warzyw to tyle jej dawaj Nie rezygnuj z warzyw na rzecz owoców, bo córka się przyzwyczai do słodkiego i później mogą być problemy. Daj jej czas
To, że obiadki są bez soli nie ma żadnego znaczenia.


Moja ma 16 miesięcy i nadal niechętnie je, ale to inny przypadek
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:52   #879
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja ostatnio też sposób "na małpę" uskuteczniam chociaż łyżeczka akceptowana (o dziwo, dziecięca, plastikowa lub silikonowa NIE, zdecydowanie lepsza normalna metalowa herbaciana). No ale takie żółtko, na przykład, wolę, by znała sam konkretny smak niż schowany w jedzeniu - podaję prosto do japy palcami i już. Zauważyłam, że w taki sposób zdecydowanie chętniej poznaje córa nowe rzeczy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 14:47   #880
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Czyli owoców jej w ogóle nie dawać? Bo ja jej po trochu dawałam, bo jak mi zjadła trochę marchewki to miała strasznie twarde kupki (mimo, że zjadła tylko trochę)

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
To ja Ci jeszcze zdradzę nasz sekret jedzeniowy, dzięki któremu synek w końcu przekonał się do jedzenia czegokolwiek poza mlekiem. Choć to mało ... podręcznikowy sposób Jak pisałam wyżej, nie chciał jeść wcale. A pierwsze próby podejmowaliśmy w foteliku samochodowym, bo jeszcze sam nie umiał siadać stabilnie. Po kilku dnia nie lubił już w ogóle, jak go do tego foteliku wsadzałam.
I kiedyś rozłożyłam na podłodze podkaład do przewijania, na tym położyłam synka (na brzuszku), on się podparł na łokciach i wtedy dałam mu łyżeczką jedzenie. I w ten sposób zaczął jeść Kilka tygodni go w ten sposób karmiłam, bo u nas początki też były papkowo-słoiczkowe. A żeby było w towarzystwie, to ja siadałam ze swoim talerzem/miseczką obok na podłodze
moja raczej na brzuchu też niechętnie leży. Ona ogólnie wszystko na nie prawie, tylko na rękach by chciała być noszona.
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 16:15   #881
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Czyli owoców jej w ogóle nie dawać? Bo ja jej po trochu dawałam, bo jak mi zjadła trochę marchewki to miała strasznie twarde kupki (mimo, że zjadła tylko trochę)

Dawać To znaczy, ja bym dawała, ale nie zamiast warzyw
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 17:35   #882
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

no zamiast nie dawałam, tylko tak popołudniu dodatkowo
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:05   #883
bluecream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 157
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Dziewczyny! Proszę, powiedzcie mi, jak gotujecie kaszę jaglaną, żeby była miękka? Na necie wyczytałam, że trzeba ją jeszcze godzinę trzymać owiniętą w koc. Oczywiście garnek z wyżej wymienioną kaszą A
poza tym jakie jeszcze kasze polecacie dla 6-miesięcznego niemowlęcia, a w zasadzie dwóch. Jako mama blizniąt, przyznaję się bez bicia, że nie mam czasu prześledzić cały wątek. Dodam, że nie chcę dawać dzieciom żadnych kaszek Bobovity czy Nestle.
Przymierzam się do gotowania, bo na razie na słoikach lecę. W zasadzie już dwa rodzaje zupek ugotowałam, ale tylko z warzyw z dodatkiem oliwy. Dziewczynki nawet to zjadły. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz Buzka
bluecream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:16   #884
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez bluecream Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Proszę, powiedzcie mi, jak gotujecie kaszę jaglaną, żeby była miękka? Na necie wyczytałam, że trzeba ją jeszcze godzinę trzymać owiniętą w koc. Oczywiście garnek z wyżej wymienioną kaszą A
poza tym jakie jeszcze kasze polecacie dla 6-miesięcznego niemowlęcia, a w zasadzie dwóch. Jako mama blizniąt, przyznaję się bez bicia, że nie mam czasu prześledzić cały wątek. Dodam, że nie chcę dawać dzieciom żadnych kaszek Bobovity czy Nestle.
Przymierzam się do gotowania, bo na razie na słoikach lecę. W zasadzie już dwa rodzaje zupek ugotowałam, ale tylko z warzyw z dodatkiem oliwy. Dziewczynki nawet to zjadły. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz Buzka
- jeśli chodzi o gotowe to bezcukrowe a takie ciężko jest znaleść
-kaszkę manna ( ale to dla starszych niż 6 miesięcy)
-jaglaną gotuję z dużo większą ilością wody niż zalecane i przez około 20-30 minut do czasu aż będzie miękka i słodka.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:25   #885
bluecream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 157
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Dacn
Dziękuję za odpowiedz. Spróbuję jutro tak tę kaszę ugotować. A manna od ilu miesięcy jest?
Słyszałam jeszcze o kaszkach kukurydzianych? Dajecie je swoim dzieciom?
bluecream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 05:56   #886
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja jaglana kupuje w sklepie eko z firmy baby sun. Trzeba ja tylko zagotowac bo jest już zmielona i przygotowana do szybkiego zrobienia.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 06:34   #887
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja kaszę jaglaną gotuję w proporcji 1:2 ok 5 min mieszając co chwilę, zostawiam pod przykryciem na pół godziny. Po tym czasie jest ciepła, miękka i wchłonęła całą wodę.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:45   #888
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Bluecream, sprawdź po prostu kaszki Holle bezcukrowe, duży wybór, i mleczne i bezmleczne, bez syfu są. Najszybciej chyba w necie kupisz, stacjonarnie PODOBNO sieć Piotr i Paweł ma.
np.: http://www.aptekadziecka.pl/product-...ezmleczna.html

na all kupowałam CHYBA w sklepie amarantus cenowo wszędzie tak samo w sumie wychodzą. W tej aptece kupuję najczęściej (nie, nie znam właścicieli i nie reklamuję ) bo zwyczajnie szybko dostaję - w pon. rano wpłacam kasę, we wt kurierem mam. Ale z all też szybko miałam jakoś.

Moja córa starsza bardzo lubiła tę jabłko/gruszkę i musli.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 16:55   #889
ewelinka2210
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 631
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41997501]Bluecream, sprawdź po prostu kaszki Holle bezcukrowe, duży wybór, i mleczne i bezmleczne, bez syfu są. Najszybciej chyba w necie kupisz, stacjonarnie PODOBNO sieć Piotr i Paweł ma.
np.: http://www.aptekadziecka.pl/product-...ezmleczna.html

na all kupowałam CHYBA w sklepie amarantus cenowo wszędzie tak samo w sumie wychodzą. W tej aptece kupuję najczęściej (nie, nie znam właścicieli i nie reklamuję ) bo zwyczajnie szybko dostaję - w pon. rano wpłacam kasę, we wt kurierem mam. Ale z all też szybko miałam jakoś.

Moja córa starsza bardzo lubiła tę jabłko/gruszkę i musli.[/QUOTE]
Szaja potwierdzam - holle są w Piotrze i Pawle - po Twoim poście pojechałam dziś sprawdzić i kupiłam

Edytowane przez ewelinka2210
Czas edycji: 2013-07-30 o 16:58
ewelinka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 18:02   #890
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

No widzisz ja nie sprawdzę bo nigdzie w pobliżu nie ma, natomiast tu na forum dziewczyny nieraz podawały.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 21:01   #891
bluecream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 157
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Dzięki dziewczyny
Podjadę jutro do Piotra i Pawła. Jeśli mają, to kupię. Spróbuję też zobaczyć w sklepie eko jaglankę.
bluecream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 18:04   #892
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

U mnie w PiP nie ma Holle. Sprawdzałam z ciekawości kiedyś i nie znalazłam.
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 11:29   #893
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
U mnie w PiP nie ma Holle. Sprawdzałam z ciekawości kiedyś i nie znalazłam.
U mnie czasem są czasem nie ma. Nie wiem czemu tak mało tego zamawiają. Jak się pojawią to tak z 15 sztuk jest. Za tydzień jak idę to już wykupione wszystko.A następna dostawa często po 2-3 tyg.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 14:51   #894
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Czy dziecku niesiedzącemu mogę dać do rączki do spróbowania ( w foteliku sam.) brokuł? czy lepiej nie bo mi się udławi? Własnie gotuję jak do obiadu i tak się zastanawiam...
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 15:16   #895
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja osobiście bym się bała.
Zresztą wszędzie piszą, żeby w jedzenie w kawałkach spożywać koniecznie w pozycji prostej.

Niby mogłabyś spróbować ale czy to konieczne.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:01   #896
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Bałam się więc zrobiłam tak : ugotowałam ten brokuł na mocno miękko - i dawałam małej palcami troszczkę - ale rozgnieciony kawałek, bardziej w formie papki.
I wiecie co? ZJADŁA! dość sporą różyczkę.
Pewnie gdyby to zblendować i dodać wody jak w słoiczkach to by trochę tego wyszło.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:15   #897
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Rozumiem, ze do tej pory nie jadła skoro taka radość?

Moja też sobie brokuła szczególnie upodobała.

Możesz zrobić papkę z odrobiną tłuszczu.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:29   #898
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Odp: Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze do tej pory nie jadła skoro taka radość?

Moja też sobie brokuła szczególnie upodobała.

Możesz zrobić papkę z odrobiną tłuszczu.
Nic nie jadła.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:43   #899
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Odp: Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Nic nie jadła.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ma 7 miesięcy, spokojnie, rozkręci się.

Moja 9 miesięcy nie jadła.
Tzn. codziennie od skończonego 4 miesiąca próbowałam jej dawać obiad, ale zwykle kończyło się na 1-2 łyżeczkach.

A potem nagle się rozkręciła na całego,
skończyła 9 miesięcy i zaczęła jeść cały słoik duży na obiad,
i podwieczorek w postaci kanapki.

A jak skończyła 10 miesięcy to już jadła sama, rękami, normalny obiady pokrojony w kawałki.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:19   #900
ewelinka2210
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 631
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Mam pytanko
Chce synkowi wprowadzić drugi posiłek warzywny - tzn. drugie danie chcę mu zacząć podawać. Tylko u nas jest ten problem, że jak zupka jest bez mięsa, to jej nie tknie :/ Mięsko musi być - samo żółtko to za mało. Jak mam to sensownie zrobić? Bo chyba nie mogę mu dawać zupki z mięskiem a potem na drugie danie też mięsko? Czy może spróbować podać same warzywa? Trochę zje w ten sposób, ale chyba nie można tu mówić o posiłku - raczej o przekąsce
ewelinka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-07 14:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.