Mama manipulantka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-07, 17:48   #1
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53

Mama manipulantka


Hej! Postanowiłam zarejestrować się na forum, aby móc się wygadać. A mianowicie: mam problem z Mamą. Mam 23 lata, mieszkam z rodzicami w dużym mieście, studiuję. Nie mam chłopaka, więc nie mam w najbliższym czasie planów na przeprowadzkę, z rodzicami na ogół bardzo dobrze mi się żyje, szanujemy siebie wzajemnie, dogadujemy się. Tylko czasami bywa gorzej.... Tak, jak na przykład dziś. Moja Mama obchodzi dziś swoje urodziny. Jest osobą bardzo wybredną i bardzo ciężko trafić w jej gust z prezentem. Oczywiście jest mnóstwo takich ludzi, ale doświadczenie nauczyło mnie (czy nas - mnie i mojego tatę), że niespodzianki nie są dobrym pomysłem, bo mama zazwyczaj nie ukrywa tego, że jej się coś najzwyczajniej w świecie nie podoba, a jak nie trudno sobie wyobrazić zazwyczaj tak właśnie jest. Tym razem pomyśleliśmy, że zrobimy jej taką niespodziankę, że zgarniemy ją z pracy i pojedziemy do sklepu, aby coś sobie wybrała. Ta... oczywiście była wielce niezadowolona (bo nie było to zgodne z jej "widzi mi się"). Atmosfera się popsuła i w milczeniu, bez prezentu rzecz jasna, wróciliśmy do domu. Zaczęła się gadka na ten temat, na nic zdały się nasze tłumaczenia, ze łzami w oczach krzyknęła, że to jak zwykle ona namieszała i wyszła. Ja wiem, niby błahostka. Ale tak jest praktycznie za każdym razem, kiedy coś nie idzie po jej myśli. Trzeba ważyć słowa, żeby przypadkiem czegoś nie powiedzieć. To doprowadza do szału... Z najmniejszej sprawy potrafi zrobić ogromny problem, odwracając kota ogonem, obrażając się i wpędzając pozostałych w poczucie winy. Robi z siebie ofiarę i po sprawie. Może któraś z was spotkała się z czymś takim? Nie mam pojęcia jak rozmawiać z Mamą, bo każda próba pogodzenia się spełza na niczym, a nie rzadko jeszcze pogarsza sprawę. Nie obchodzi ją to, że, tak jak w dzisiejszym przypadku, mogło nam się zrobić przykro, bo chcieliśmy sprawić jej przyjemność a ona potraktowała nas jak idiotów - kiedy tak się zachowuje zawsze mam wrażenie, że robi to z poczuciem własnej wyższości.
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:07   #2
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Mama manipulantka

Tak sobie myślę z tym zgarnianiem po pracy... a nie lepiej było wręczyć bon upominkowy do jakiegoś ciekawego sklepu? I niech mama sobie idzie kiedy chce.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:19   #3
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

W gruncie rzeczy nie do końca o to chodzi... Może i to byłby dobry pomysł, ale czy tylko w tym sęk? Może ja źle do tego podchodzę, ale ja zawsze staram się doceniać inicjatywę innych, a już na pewno nie robię nikomu z tego powodu awantury.
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:22   #4
Zaczytana Lilu
Raczkowanie
 
Avatar Zaczytana Lilu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 92
Dot.: Mama manipulantka

Droga autorko dobrze wiecie z Tatą że Mama nie lubi niespodzianek a wy z uporem maniak jej takie robicie nic dziwnego że kobitę szlak trafił. Jak chcieliście jej zrobić przyjemność do było trzeba ją wcześniej zapytać jak chce spędzić ten dzień i razem coś zaplanować, a nie stawiać przed faktem dokonanym i jeszcze obarczać winą że wasz plan się jej nie spodobał i że wam popsuła humory. Odnoszę wrażenie że to ty autorko lubisz niespodzianki i to raczej była manipulacja ale z twojej strony.

Edytowane przez Zaczytana Lilu
Czas edycji: 2013-08-07 o 18:23
Zaczytana Lilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:24   #5
poprostuewelinka
Zadomowienie
 
Avatar poprostuewelinka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 143
Dot.: Mama manipulantka

Niestety moja mama jest taka sama i dziewczyny komentujące się mylą.
A Ty droga autorko się po prostu nie przejmuj, widocznie nasze rodzicielki to taki typ czlowieka, że nie dogodzisz. Jakbyś nie robiła zawsze coś jest źle, nie tak, na złość itd.
__________________

poprostuewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:25   #6
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mama manipulantka

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-08-08 o 17:38
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:26   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Hej! Postanowiłam zarejestrować się na forum, aby móc się wygadać. A mianowicie: mam problem z Mamą. Mam 23 lata, mieszkam z rodzicami w dużym mieście, studiuję. Nie mam chłopaka, więc nie mam w najbliższym czasie planów na przeprowadzkę, z rodzicami na ogół bardzo dobrze mi się żyje, szanujemy siebie wzajemnie, dogadujemy się. Tylko czasami bywa gorzej.... Tak, jak na przykład dziś. Moja Mama obchodzi dziś swoje urodziny. Jest osobą bardzo wybredną i bardzo ciężko trafić w jej gust z prezentem. Oczywiście jest mnóstwo takich ludzi, ale doświadczenie nauczyło mnie (czy nas - mnie i mojego tatę), że niespodzianki nie są dobrym pomysłem, bo mama zazwyczaj nie ukrywa tego, że jej się coś najzwyczajniej w świecie nie podoba, a jak nie trudno sobie wyobrazić zazwyczaj tak właśnie jest. Tym razem pomyśleliśmy, że zrobimy jej taką niespodziankę, że zgarniemy ją z pracy i pojedziemy do sklepu, aby coś sobie wybrała. Ta... oczywiście była wielce niezadowolona (bo nie było to zgodne z jej "widzi mi się"). Atmosfera się popsuła i w milczeniu, bez prezentu rzecz jasna, wróciliśmy do domu. Zaczęła się gadka na ten temat, na nic zdały się nasze tłumaczenia, ze łzami w oczach krzyknęła, że to jak zwykle ona namieszała i wyszła. Ja wiem, niby błahostka. Ale tak jest praktycznie za każdym razem, kiedy coś nie idzie po jej myśli. Trzeba ważyć słowa, żeby przypadkiem czegoś nie powiedzieć. To doprowadza do szału... Z najmniejszej sprawy potrafi zrobić ogromny problem, odwracając kota ogonem, obrażając się i wpędzając pozostałych w poczucie winy. Robi z siebie ofiarę i po sprawie. Może któraś z was spotkała się z czymś takim? Nie mam pojęcia jak rozmawiać z Mamą, bo każda próba pogodzenia się spełza na niczym, a nie rzadko jeszcze pogarsza sprawę. Nie obchodzi ją to, że, tak jak w dzisiejszym przypadku, mogło nam się zrobić przykro, bo chcieliśmy sprawić jej przyjemność a ona potraktowała nas jak idiotów - kiedy tak się zachowuje zawsze mam wrażenie, że robi to z poczuciem własnej wyższości.
ja bym na "zaleciła" wspólny front z ojcem i powiedzenie jej do słuchu, co sądzicie o jej zachowaniu. jak zaczyna swoje histeryczne gadki - ucinać jak najszybciej, żeby nie zdążyła się rozkręcić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 18:49   #8
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez Zaczytana Lilu Pokaż wiadomość
Droga autorko dobrze wiecie z Tatą że Mama nie lubi niespodzianek a wy z uporem maniak jej takie robicie nic dziwnego że kobitę szlak trafił. Jak chcieliście jej zrobić przyjemność do było trzeba ją wcześniej zapytać jak chce spędzić ten dzień i razem coś zaplanować, a nie stawiać przed faktem dokonanym i jeszcze obarczać winą że wasz plan się jej nie spodobał i że wam popsuła humory. Odnoszę wrażenie że to ty autorko lubisz niespodzianki i to raczej była manipulacja ale z twojej strony.
Niestety nie jestem w stanie opisać wszystkiego za jednym zamachem, ale nie musisz od razu wyjeżdżać z takimi opiniami...
Uwierz mi, że wypróbowaliśmy chyba każdy sposób, aby jej dogodzić. Pytając ją najpierw co by chciała dostać/robić dostajemy odpowiedź: oj nic. Nic nie robiąc, zostaje nam to wypominane. Próbując zrobić niespodziankę spotykamy się z fochem.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym na "zaleciła" wspólny front z ojcem i powiedzenie jej do słuchu, co sądzicie o jej zachowaniu. jak zaczyna swoje histeryczne gadki - ucinać jak najszybciej, żeby nie zdążyła się rozkręcić.
Wtedy kończy się jej płaczem, a ja nie znoszę na to patrzeć. Ma problemy z sercem i od razu zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że jeśli się cokolwiek stanie to będzie to moja wina...
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:50   #9
Zaczytana Lilu
Raczkowanie
 
Avatar Zaczytana Lilu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 92
Dot.: Mama manipulantka

Zawsze lepiej planować niż robić niespodzianki ludziom którzy ich nie cierpią.Może wystarczyło powiedzieć w prost Mamo zapraszamy cię na kolację urodzinową wybierz termin,albo wystarczyło jej powiedzieć że tego dnia w domu zrobisz taką kolację,kupić kwiaty złożyć życzenia. Weź też pod uwagę że twoja Mama mogła wejść w okres klimakterium i jest rozdrażniona ,nerwowa i przewrażliwiona.
Zaczytana Lilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:54   #10
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

W takim razie ona od 20 lat ma menopauzę. Nie chcę być nie miła ale szlag mnie trafia, bo za każdym razem ona ma ochotę na coś innego. Zrobię kolację, to powie, że nie jest głodna. Zaproszę na kolację, to powie, że jest zmęczona. ZAWSZE jest COŚ.
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:01   #11
kobieta oszczedna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 115
Dot.: Mama manipulantka

To 'nieuleczalne', a szantaż emocjonalny najbliższych osób to najgorsze, co można im zrobić. Zapewne są jakieś mądre powody zachowania Twojej mamy, ale z doraźnych rozwiązań znam jedno - uciekaj czym prędzej i ogranicz kontakt do minimum. Szkoda tylko Twojego taty.
kobieta oszczedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 19:13   #12
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 580
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez poprostuewelinka Pokaż wiadomość
Niestety moja mama jest taka sama i dziewczyny komentujące się mylą.
A Ty droga autorko się po prostu nie przejmuj, widocznie nasze rodzicielki to taki typ czlowieka, że nie dogodzisz. Jakbyś nie robiła zawsze coś jest źle, nie tak, na złość itd.
uważam tak samo, a komentarze większości są nietrafione
widzicie problem w dziewczynie, a prawda jest taka, że to jej matka zatruwa życie swojej rodzinie
pewnie robi to nieświadomie i niestety pewnie nic tego nie zmieni, nawet szczera rozmowa
zwalacie winę na autorkę wątku i próbujecie wepchnąć ją w poczucie winy, tak jakby winić dziecko za to, że ojciec się upił i dawać mu rady, że jakby schowało alkohol to problemu by nie było

autorko, jedyne co możesz zrobić to cierpliwie znosić takie zachowanie, ale ograniczać powolutku obecność w domu-studia kiedyś się skończą i zaczniesz pracę, na dłuższą metę nie możesz tak tkwić bo to negatywnie odbija się na Twoim zdrowiu psychicznym
trzymaj się
Justine1989 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:47   #13
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Na pewno kiedyś się wyprowadzę, ale ogólnie rzecz biorąc jestem osobą bardzo rodzinną i tę wartość cenię sobie naprawdę wysoko. Nie wyobrażam sobie, aby w przyszłości kontaktować się sporadycznie lub wcale z rodzicami. Pewnie stąd mój żal...
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:51   #14
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 580
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Na pewno kiedyś się wyprowadzę, ale ogólnie rzecz biorąc jestem osobą bardzo rodzinną i tę wartość cenię sobie naprawdę wysoko. Nie wyobrażam sobie, aby w przyszłości kontaktować się sporadycznie lub wcale z rodzicami. Pewnie stąd mój żal...
wyeliminowanie kontaktów nie wchodzi w grę, tym bardziej, ze pisałaś, że nie jest najgorzej na co dzień
po prostu musisz zacząć żyć własnym życiem, może wtedy Twoja mama zauważy, że aby mieć Cię więcej musi zmienić swoje zachowanie... nie wiem, ale pozwalać na takie traktowanie siebie tez nie można
Justine1989 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 20:34   #15
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: Mama manipulantka

Przyznam się bez bicia - ja... sama nie lubię niespodzianek

Wszystkim - możliwie precyzyjnie - sugeruję przy nadarzającej się okazji, co chciałabym dostać. Nie jesteśmy majętni, dlatego bardzo zwracam uwagę na to co się kupuje - gdy dostanę coś niepotrzebnego, nie można tego "naprawić" i kupić czegoś, co by mnie usatysfakcjonowało, bo po prostu nie ma na to kasy. Moi bliscy zaobserwowali, że najbardziej satysfakcjonuje mnie po prostu banknot i coś słodkiego. Według mnie to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów - myślę, że nikt, kto go dostanie nie będzie się czuł wybitnie poszkodowany.


Z drugiej strony nie dziwię się Dominice, że jest jej przykro. Nie znam wprawdzie wszystkich szczegółów, ale z tego, co zostało tutaj przedstawione - wnioskuję, że trzeba nie mieć taktu, by zrobić awanturę z powodu, że ktoś zabiera nas gdzieś, by kupić prezent.
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 20:40   #16
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez Comtesse Pokaż wiadomość
Przyznam się bez bicia - ja... sama nie lubię niespodzianek

Wszystkim - możliwie precyzyjnie - sugeruję przy nadarzającej się okazji, co chciałabym dostać. Nie jesteśmy majętni, dlatego bardzo zwracam uwagę na to co się kupuje - gdy dostanę coś niepotrzebnego, nie można tego "naprawić" i kupić czegoś, co by mnie usatysfakcjonowało, bo po prostu nie ma na to kasy. Moi bliscy zaobserwowali, że najbardziej satysfakcjonuje mnie po prostu banknot i coś słodkiego. Według mnie to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów - myślę, że nikt, kto go dostanie nie będzie się czuł wybitnie poszkodowany.


Z drugiej strony nie dziwię się Dominice, że jest jej przykro. Nie znam wprawdzie wszystkich szczegółów, ale z tego, co zostało tutaj przedstawione - wnioskuję, że trzeba nie mieć taktu, by zrobić awanturę z powodu, że ktoś zabiera nas gdzieś, by kupić prezent.
Ale przecież nie dam Mamie w prezencie pieniędzy.... ;>

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie potrafię się tak bardzo jej postawić. Za bardzo ją szanuję jako moją Mamę, bo nigdy w życiu niczego mi nie brakowało. Nie chcę jej urazić albo narazić na dodatkowy stres, ze względu na jej stan zdrowia, dlatego cały ten żal trzymam po prostu w sobie.

Edytowane przez dominika2345
Czas edycji: 2013-08-07 o 20:42
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 20:45   #17
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 580
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Ale przecież nie dam Mamie w prezencie pieniędzy.... ;>

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie potrafię się tak bardzo jej postawić. Za bardzo ją szanuję jako moją Mamę, bo nigdy w życiu niczego mi nie brakowało. Nie chcę jej urazić albo narazić na dodatkowy stres, ze względu na jej stan zdrowia, dlatego cały ten żal trzymam po prostu w sobie.
i koło się zamyka...
to niedobrze, ze nie potrafiłaś się postawić, nie mówię o kłótniach, wyzwiskach i obrażaniu się, ale o postawieniu sprawy jasno i mówieniu osobom bliskim o tym, co nas boli w ich zachowaniu, takie coś buduje zdrowe relacje
Justine1989 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 20:46   #18
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Ale przecież nie dam Mamie w prezencie pieniędzy.... ;>
Wiem, wiem, to trochę nie tak - ale ja nie jestem tak cierpliwa, jak Ty - gdyby mi tak ktoś bez przerwy marudził, wybrzydzał na wszystko, co mu podsunę, dla świętego spokoju dałabym kasę albo bon na zakupy - a jak nadal marudzisz, to nic ci nie dam, skoro nijak nie mogę ci dogodzić. I siedź sobie tak, sam.

Edytowane przez 201609140906
Czas edycji: 2013-08-07 o 20:48
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 20:47   #19
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
i koło się zamyka...
to niedobrze, ze nie potrafiłaś się postawić, nie mówię o kłótniach, wyzwiskach i obrażaniu się, ale o postawieniu sprawy jasno i mówieniu osobom bliskim o tym, co nas boli w ich zachowaniu, takie coś buduje zdrowe relacje
Nie robię tego, bo wiem, że to nie pójdzie w dobrą stronę. Moja Mama nigdy nie przyznała się do błędu, nigdy nie przeprosiła. Po prostu z czasem atmosfera się rozrzedza, zaczynamy rozmawiać. Jeśli się postawię, urażę ją 10x bardziej.
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 20:52   #20
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 580
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Nie robię tego, bo wiem, że to nie pójdzie w dobrą stronę. Moja Mama nigdy nie przyznała się do błędu, nigdy nie przeprosiła. Po prostu z czasem atmosfera się rozrzedza, zaczynamy rozmawiać. Jeśli się postawię, urażę ją 10x bardziej.
czyli Twoja mama jest niereformowalna a Ty boisz się cokolwiek zmienić, bo jesteś przekonana, że to tylko pogorszy sprawę...
być może masz rację, tylko po co zakładałaś wątek? jeśli nic nie chcesz zmienić...
po prostu żyj tak dalej i nie zadręczaj się, nic innego nie mogę doradzić
najgorsze jest to, że nie robisz nic złego a spotyka Cię za to kara

Edytowane przez Justine1989
Czas edycji: 2013-08-07 o 20:53
Justine1989 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:01   #21
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
czyli Twoja mama jest niereformowalna a Ty boisz się cokolwiek zmienić, bo jesteś przekonana, że to tylko pogorszy sprawę...
być może masz rację, tylko po co zakładałaś wątek? jeśli nic nie chcesz zmienić...
po prostu żyj tak dalej i nie zadręczaj się, nic innego nie mogę doradzić
najgorsze jest to, że nie robisz nic złego a spotyka Cię za to kara
Ehh, faktycznie. Wybacz!
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:05   #22
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 580
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Ehh, faktycznie. Wybacz!
znalazłam, chcesz się wygadać...
przepraszam, jeśli gdzieś Cię uraziłam
i uszy do góry
Justine1989 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:07   #23
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
znalazłam, chcesz się wygadać...
przepraszam, jeśli gdzieś Cię uraziłam
i uszy do góry
Nie przepraszaj, masz rację.
Albo będę to znosić, albo przeciwstawię się swoim priorytetom...
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:07   #24
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
być może masz rację, tylko po co zakładałaś wątek?
Jeden powód na pewno jest - zasygnalizowałaś, co się dzieje, więc teraz przynajmniej wiele osób współczuje Ci z powodu - wybacz, ale tak to odebrałam po Twoim opisie na początku - toksycznej osobowości mamy.
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:09   #25
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 580
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Nie przepraszaj, masz rację.
Albo będę to znosić, albo przeciwstawię się swoim priorytetom...
Twój wybór, pamiętaj tylko, żebyś nie robiła niczego wbrew sobie
Justine1989 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:15   #26
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Moja Mama, jeśli jest w dobrym nastroju, jest cudownym człowiekiem i z całego serca każdemu życzę takiego rodzica. Zmienia się o 180 stopni, kiedy nie jest tak, jak ona by chciała.
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:05   #27
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Nie robię tego, bo wiem, że to nie pójdzie w dobrą stronę. Moja Mama nigdy nie przyznała się do błędu, nigdy nie przeprosiła. Po prostu z czasem atmosfera się rozrzedza, zaczynamy rozmawiać. Jeśli się postawię, urażę ją 10x bardziej.
Cytat:
Napisane przez dominika2345 Pokaż wiadomość
Moja Mama, jeśli jest w dobrym nastroju, jest cudownym człowiekiem i z całego serca każdemu życzę takiego rodzica. Zmienia się o 180 stopni, kiedy nie jest tak, jak ona by chciała.
Podejrzewam, że Twoja mama sama wpędziła się w problemy zdrowotne... Wygląda to tak, jakby miała w głowie swoją wizję idealnego życia, którą wszyscy dookoła mają "odgadnąć" i urzeczywistnić tak, aby ona nie musiała kiwnąć palcem na drodze do własnego szczęścia. Takie stereotypowe "nic nie powiem, Ty się domyślaj, a jak się nie domyślisz urządzę Ci piekło" Nic dziwnego, że ma problemy z sercem, skoro sama ciągle tworzy napięcie wokół siebie.

Radzę tak samo: nie wdawać się w dyskusje, oznajmiać "nie będę z Tobą rozmawiać w ten sposób", wychodzić z pokoju, z domu, nie brać żadnych oskarżeń na poważnie. Wyprowadzka jak najszybciej.

Poza tym radziłabym dowiedzieć się, czy te "problemy z sercem" to na pewno nie efekt hipochondrii i chęci manipulowania...
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 11:17   #28
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mama manipulantka

Jak dla mnie przyjście niezapowiedzianym do pracy Mamy i wymuszanie na pracodawcy żeby jej dał dzień wolny jest ogromną niespodzianką i mogło jej się to nie spodobać. Mnie by szlag trafił Jeżeli Mama nie przepada za sytuacjami, w których nie ma pełnej kontroli i wiedzy co się będzie działo to po prostu konsultujcie z nią rodzaj prezentu, który ma dostać. Dobrze też słuchać cały rok na jakie reklamy reaguje mówiąc że coś by jej się przydało
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 11:51   #29
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: Mama manipulantka

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Jak dla mnie przyjście niezapowiedzianym do pracy Mamy i wymuszanie na pracodawcy żeby jej dał dzień wolny jest ogromną niespodzianką i mogło jej się to nie spodobać. Mnie by szlag trafił Jeżeli Mama nie przepada za sytuacjami, w których nie ma pełnej kontroli i wiedzy co się będzie działo to po prostu konsultujcie z nią rodzaj prezentu, który ma dostać. Dobrze też słuchać cały rok na jakie reklamy reaguje mówiąc że coś by jej się przydało
Oczywiście przyszliśmy po nią po zakończonej pracy, poza tym jest sobie sama szefem, więc o żadnych nieprzyjemnościach z powodu dnia wolnego nie było mowy :P
Kurcze, to naprawdę nie jest takie proste...
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 13:06   #30
greenlemon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 583
Dot.: Mama manipulantka

ja mam babcię, ktora odstawia takie cyrki jak twoja mama, akurat o prezenty nie robi awantur (zreszta z czystej grzecznosci nie wypada nikomu się o to kłócić), natomiast w innych kwestiach robi przedstawienie, krzyczy ze boli ja serce i umiera (a ma 80 lat i jedzi po Polsce na wycieczki z koleżankami) i nikt w tej rodzinie jej nie docenia i zaczyna plakac.

jak to załatwiłam? kiedy juz emocje opadły kilka dni później powiedziałam jej ze zachowuje sie jak 15 -latka i w jej wieku juz nie wypada

chyba zrobilo jej sie glupio bo na razie przestala.

druga sprawa - w jakiej rodzinie wychowala sie Twoja mama? moja babcia miala 4 starszcyh braci, byla rozpieszczana, potem w domu miala meza i dwoch synów i tez chodzili jak im dyktowala.


albo nagraj jej atak wscieklosci a potem pokaz jej jakie to jest glupie: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rozw...-youtube/pcmvm
greenlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.