dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 17:15   #1
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481

dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk


Cześć

Mam takie pytanko odnośnie: dojazdu z lotniska Berlin Schonefeld na Śląsk, dodam, że lądujemy 1 września 2013 ok godziny 1:30 w nocy. Zależy nam na tym, by było w miarę szybko (wczesna pora) i nie uderzyło po kieszeni...

Zaznałam Polski Bus, nawet by się zgrało z pociągiem z Poznania lub do Łodzi i z Łodzi do Katowic też Polskim Busem i dalej pociągiem, ale czekać 9 godzin na lotnisku w Berlinie na Polski Bus

Proszę o pomoc
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez niusia_87
Czas edycji: 2013-08-14 o 17:17
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 22:26   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Cześć

Mam takie pytanko odnośnie: dojazdu z lotniska Berlin Schonefeld na Śląsk, dodam, że lądujemy 1 września 2013 ok godziny 1:30 w nocy. Zależy nam na tym, by było w miarę szybko (wczesna pora) i nie uderzyło po kieszeni...

Zaznałam Polski Bus, nawet by się zgrało z pociągiem z Poznania lub do Łodzi i z Łodzi do Katowic też Polskim Busem i dalej pociągiem, ale czekać 9 godzin na lotnisku w Berlinie na Polski Bus

Proszę o pomoc
Z góry dziękuję za odpowiedzi
O 5.43 macie pociąg z Berlina do Poznania, w promocji powinniście go nabyć za 19e/główka. Do stacji Berlin Hbf dojedziecie z dwoma przesiadkami s-bahnami o tej porze za 2-3 e (bvg.de) (powinniście być ok. 3.30 na Berlin Hbf)., ew. 4.47 macie bezpośredni pociąg re (cena też 2-3 e), jesteście kilkanaście minut po 5 (dogodnie na przesiadkę, Berlin Hbf jest spory, ale wygodny do przesiadek). Do Poznania przyjedziecie o 8. Z Poznania macie o 8.35 do Katowic.
Powinniście się zamknąć w ok. 150 zł/osoba.
Z Berlina jedzie też międzynarodowy do Wrocławia, odjeżdża przed 10, przed 15 jesteście we Wrocławiu. Na bahn.de pokazuje promocyjną cenę 29e i za tyle pewnie nabędziecie też w Polsce. Macie 5 minut na przesiadkę do Katowic. Cenowo wyjdzie trochę gorzej, bo już w granicach 200 zł, a i na miejscu będziecie później.

I szczerze odradzam jechanie do Warszawy, bo 13 godzin PB to jest kpina (osobiście preferuję Simple Express, który jest de facto tańszy i często ma promocje).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 23:18   #3
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk

http://intercity.pl/pl/site/niezbedn...-polaczen.html znalazłam o godz. 5:02z Berlina do Poznania i pytałam o cenę i już są wykupione te za 19 euro, teraz są za 39 euro...

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/que...=JS!ajax=yes!& o godz 5:00 do Wrocławia za 39 euro

Edytowane przez niusia_87
Czas edycji: 2013-08-14 o 23:29
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 08:41   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
http://intercity.pl/pl/site/niezbedn...-polaczen.html znalazłam o godz. 5:02z Berlina do Poznania i pytałam o cenę i już są wykupione te za 19 euro, teraz są za 39 euro...

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/que...=JS!ajax=yes!& o godz 5:00 do Wrocławia za 39 euro

Hmm na bahn.de z Hbf ten pociąg odjeżdża o 5.43, a wg rozklad-pkp.pl o 4.38 z Hbf (5.02 z Ostbahnhof). Nie wiadomo, komu wierzyć, ale ja bym się skłaniała ku niemieckim kolejom. Rozumiem, że o bilet pytałaś w polskiej kasie?
Cóż, oprócz PolskiegoBusa masz jeszcze jedną opcję, ale nie wiem, czy będzie wygodna. Kupujesz bilet Berlin Branderburgia Ticket (29e), w tej cenie możesz podróżować Ty i 4 inne osoby (bahn.de). Dojeżdżasz do stacji Berlin Gesundbrunnen (jedna przesiadka). Po 7 masz pociąg do Szczecina (bez przesiadek). Wszystko robisz na tym bilecie za 29 e (tam możesz jeszcze dogadać się z jakimiś Polakami i wziąć ich w ramach tego biletu, w zamian za 5,8e). Bilet Berlin Branderburgia Ticket możesz kupić w automatach vbb i deutsche bahn, możesz również w pociągu. O 10 z minutami masz pociąg do Katowic, jedziesz prawie 9 godzin.
Jak i to wyda nie będzie pasować to jedyna opcja chyba carpooling. Może ktoś jedzie z Berlina do Poznania czy na Śląsk, wtedy moglibyście się zabrać za składkę na paliwo.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 19:50   #5
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk

pytałam w polskiej kasie intercity, który odjeżdża o 5:02 z Berlin Ostbf JAN KIEPURA i niestety nie ma już na niego biletów za 19 euro, tylko wskoczyło już na 39 euro
(pani w kasio-informacji (bo u nas tylko takie coś mają) miała problem, by mi udzielić informacji na temat ceny, w końcu wydrukowała bilet, powiedziałam jej na wstępie, że biorę tylko za 19 euro)

Ten pociąg o godz 5:43 widziałam na niemieckiej stronie, ale nie ma cen napisanych (na niego gdzie proponujesz kupić bilet?)

Piszesz o bilecie dla 5 osób po 29 euro. Czy muszą być te 5 osób? Czy nasza dwójka starczy?

Nie znamy niemieckiego i nie wiem czy uda się dogadać

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

to prawa, że Polska ma inną pulę biletów na pociąg np Jaka Kiepury, a Niemcy inną?
Na pociąg Jana Kiepury da się kupić bilet tylko w kasie

Edytowane przez niusia_87
Czas edycji: 2013-08-15 o 19:13
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 20:18   #6
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk

Spoko wszędzie się dogadacie po angielsku, a właściwie jak wybierzecie bilet BBT to nawet z nikim nie będziecie gadać. Na bilecie może jechać nawet jedna osoba. Na pewno na lotnisku przy kolejce S-Bahn możecie kupić ten bilet w automacie, co ciekawe, jest tam nawet język polski, więc spokojnie wybierzecie (to jest chyba kategoria wspólny bilet vbb i deutsche bahn w tym automacie, ale nie pamiętam dokładnie, w każdym razie na pewno dostaniecie ten bilet w automacie).
W sumie jak będziecie jechać w 2 osoby to nawet nie wiem, czy nie lepiej kupić bilet Berlin-Szczecin za 10 e, a do tego na komunikację miejską za 2-3 e, zawsze będziecie mieli te 3-4 e na kanapki (akurat na jedną kanapkę na Berlin Hbf).

Na bahn.de jest cena (59e), ale jest oczywiście kosmiczna. Co do puli - na ten pociąg się nie orientuję (choć wygląda na to, że to też pociąg PKP IC - nie wiem, czy ma w składzie inne wagony). Raczej jeśli w polskiej kasie tak babka mówi, to jednak ma rację (choć to jest dziwne, zapewne właściwe tylko dla tej linii; mi się udało kupić bilet na kilka dni przed odjazdem za 19e, tak samo do Wiednia w tej samej promocji kupiłam przed świętami bilet w tej promocji).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 09:08   #7
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
mi się udało kupić bilet na kilka dni przed odjazdem za 19e, tak samo do Wiednia w tej samej promocji kupiłam przed świętami bilet w tej promocji).
gdzie kupowałaś? w Polsce, czy za granicą?
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 13:50   #8
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: dojazd Berlin Schonefeld - > Śląsk

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
gdzie kupowałaś? w Polsce, czy za granicą?
W polskiej kasie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.