złe kontakty z mamą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 18:09   #1
aguuuuuuuuunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Exclamation

złe kontakty z mamą


Witam, mam wielką prośbę.. proszę pomóżcie mi napisać list do mamy.
Wiem,że to powinnam ja zrobić ale zwyczajnie nie potrafię ubrać tego w słowa.
Chodzi o to,że od jakichś 2-3 lat mamą mną poniewiera, traktuje jak wroga a najlepsze jest to,że później ona ma pretensje,że to JA jej nie szanuje i unikam a sama się tak zachowuje w stosunku do mnie. Robię wszystko co ode mnie wymaga czyt. sprzątam,gotuje-całe wakacje za nim mogłam wyjść na dwór musiałam wysprzątać calutki dom! Wracając z dworu wczesną porą max 21 nie usłyszałam nigdy słowa DZIĘKUJE wręcz przeciwnie -''wraca czlowiek z pracy i burdel, trzeba sprzątać'' a jest tak wysprzątane,ze wszyscy to zauwazają prócz niej. Po pracy robi wokół siebie wielki bałgan a później ma pretensje do mnie ze nie posprzątałam. Nie ma dnia gdy się nie kłocimy. Często wypomina mi,ze w ogole mnie urodzila, ze jak takie coś mogło wyjśc na swiat, ze jestem dla niej NIKIM, ze cieszy sie ze jeszcze 2 lata i sie wyprowadzę-bo będę mięć osiemnastkę. Z tatą mam bardzo dobre kontakty, jedynie go mogę uznać za prawdziwego rodzica. On jedyny mnie rozumie.. Boli mnie to,ze wlasna matka mnie nie szanuje i traktuje jak psa. Oczekuje ze bede za nią wszystko robic. I robię, ale są chyba jakieś granice. Wypomina mi ciągle ze musi mnie utrzymywać i chodzi tu tylko o jedzenie bo na ciuchy w wieku 16 lat muszę sobie sama zarabiać lub dostanę od taty , więc dziwne zebym w wieku 16 lat gdzie jestem w 1 kl technikum zarabiała sobie na jedzenie.. Ciągle faworyzuje mojego młodszego brata, mowi ze ma tylko jedno dziecko. Juz nie daje rady, nie potrafie z nią rozmiawiac, gdy zaczynam wybucha wielka awantura, drze się, nie da mi dokończyć nawet jednego zdania, mówi zebym zamkneła 'jape' 'morde' więc myślę ze list jest najlepszym wyjściem. I to nie jest narzekanie nastolatki, bo chyba tak nie powinny wyglądać relacje między matką a córką , wiadomo, ja tez swięta nie jestem bo jezeli zaczyna mnie wyzywac,mowic ze nic nie robie, ze nie pomagam, ze nie poradze sobie w zyciu to jej odpowiadam poniewaz jestem typem osoby ktory nie pozwoli sobie dmuchać w kaszę .. Ale naprawdę mam dość juz tej sytuacji i chciałabym zawrzeć w liście wszystko co czuje, pustkę i ogromny zal do niej ze tak mnie traktuje.. Myślę,ze chociaż trochę mnie zrozumiecie i postaracie mi się pomóc co powinnam napisać w tym liście. Z góry dziękuje
aguuuuuuuuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 18:17   #2
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: złe kontakty z mamą

Co powinnaś tam napisać ? Myślę, że to co jest napisane w tym poście wystarczy. Z drugiej strony naprawdę nie wiem czym się kieruje Twoja mama postępując tak. Napisz. Albo zrozumie i porozmawiacie albo nie.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 18:19   #3
fulloffears
Raczkowanie
 
Avatar fulloffears
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 88
Dot.: złe kontakty z mamą

A myslisz ze list cos zmieni? Ze ona nagle stanie sie aniolem w ludzkiej skorze? Nie wiem czy to cos da ale oczywiscie zawsze warto sprobowac... A powiedz czy ona zmienila sie do Ciebie tak z dnia na dzien, czy cos sie wydarzylo miedzy Wami, ze tak zaczela Cie traktowac? Smutne jest to co napisalas, bo tak byc nie powinno i dobrze o tym wiemy i tego nie bede komentowac. Podziwiam Cie za to, ze mimo takiej sytuacji i wielu przykrych slow, stale probujesz zrobic cos zeby znowu bylo dobrze i widze, ze nie masz zamiaru sie poddac A jesli chodzi o ten list... Wiesz ciezko cos doradzic, czy podac Ci gotowy wzor... Napisz o wszystkim, co Cie boli, co Ci sprawia przykrosci dlaczego jest Ci zle. Podejrzewam, ze dobrze wiesz co moglabys jej napisac, a jedyne czego Ci brakuje to odwagi. Wiesz napisz wszystko to, co Ci lezy na sercu i tyle. Przeciez nie chodzi tu o walory estetyczne, a o przekaz
__________________
Gdy wie się, jakie ktoś czyta książki, jakie ma autorytety, za co najbardziej podziwia swoich rodziców, jak spędza wolny czas, jakiej muzyki słucha, jakie wiersze zna na pamięć, co go oburza, a co go wzrusza lub jakie ma marzenia, to w zupełności wystarcza".
fulloffears jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 18:30   #4
zieloneoliwki
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoliwki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 250
Dot.: złe kontakty z mamą

A ja mam pytanie z innej beczki- czy naprawdę jest tak jak mówisz, jeśli chodzi o sprzątanie? Jest czyściutko, a Ona uważa że jest bałagan?
Ile lat ma Twój brat, dlaczego on nic nie robi?
Dlaczego Twój Ojciec nie reaguje?
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

od 25.12.2013 Szczęśliwa Narzeczona!
zieloneoliwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 21:23   #5
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: złe kontakty z mamą

Najpierw pozbadz się zlosci i przebacz matce jej postepowanie. Modl się za poprawe waszych relacji i staraj się podchodzić do niej z zyczliwoscia i uśmiechem.
Porozmawiaj z tata o rodzinnym problemie. Życie w takich relacjach wszystkim psuje nerwy.
Jeśli chcesz napisac list napisz na spokojnie (nie po awanturze w zlosci), co Ci się nie podoba, jak Ty odbierasz sytuacje, ze czujesz się odrzucona, niekochana i zle we własnym domu. Napisz jakbys chciała być traktowana i co Ci się podoba w waszych relacjach, kiedy było dobrze, kiedy bylas szczesliwa. Napisz, ze mimo zlosci jaka masz to ją kochasz i chcesz wlozyc dużo pracy w poprawe wzajemnych kontaktow i masz nadzieje ze jej również na tym zależy i znajdziecie wspólne rozwiazanie...
Czasami młody człowiek musi być mądrzejszy.
Powodzenia!
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.