Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2012 Ma - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 08:35   #2611
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
dziękuję za instrukcję! Luuz, myślałam że to bardziej skomplikowane jakieś... mąki ziemniaczanej też co prawda nie tykam ale to ze względu na to że na myśl o niej mam gęsią skórkę bo skrzypi generalnie ręki w mąkę nie włożę, ciasta takie co gnieść trzeba to mój mąż robi



W kwestii wędliny to banalne, po prostu mam jeden czy dwa sklepy gdzie jest eko i w innych miejscach nie kupuję, albo piekę sama np filet z indora i mam na kanapki, pycha z żurawiną i brie (kurna ale jestem głodna a w lodówce światło )
Pieczenie chleba to banał totalny, mam zakwas który sobie dokarmiam, a jak chcę chleb to myk zakwas mąkę sól i takie tam do maszynki, nastawiam start na 3 w nocy i na sniadanie mam świeży, pachnący chleb
A gotować obiady zwyczajnie lubię, mój mąż też lubi i świetnie gotuje, więc raz ja, raz on, czasem starcza na dwa dni, więc to nie jest jakaś masakra. Albo jemy gdzieś na mieście, ale to też staram się wybierać zdrowo zamiast maka (ale nie mówię że się nie zdarza jakiś mcdrive czasem).



Hm nie wiem skąd czerpię, wydaje mi się że to taka oczywista wiedza ogólna nabyta gdzieś po drodze plus zdrowy rozsądek Nie jem kolorowanych rzeczy, z barwnikami, wzmacniaczami, zwyczajnie mnie odrzuca. Po co mam kupić dziecku danonka, jak mogę kupić zdrowy naturalny jogurt, owoce (jak sezon to świeże jak nie to mrożone) i zrobić jogurt który smakiem bije kupny na głowę.
Przyprawy z torebek jak nie mają wzmacniaczy i soli dodanej to są chyba spoko, ja zwyczajnie lubię świeże zioła, lepiej pachną, smakują i są w klimacie "slow food" który lubię To mam wielgachną donicę na tarasie i jak mi potrzebne to ciacham.



Będą

Edit: A propos niezdrowego żarcia. Właśnie wymiałczałam u męża zrobienie mi tortellini UWAGA z paczki Ale takie robione świeże tyle że hermetycznie zamknięte kupione po drodze gdzieś w austrii, to może mniejszy grzech Acz umieram z głodu i do rana nie wytrzymam. I zaraz mi do wyra przyniesie
Ja nie nabyłam raczej tej wiedzy co zdrowo, co niezdrowo... dzieciństwo na wsi, więc wszystko było eco, a teraz niebardzo wiem na co zwracać uwagę... ale uczę się Taka ciekawostka, ponoć brukselka i por w zupie są niezdrowe, bo powodują dużo śluzu w organiźmie...

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość


o i nawet cena sensowna, a nie ponad 7 setek mówisz, że dobry? a przodem też można montować?



---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------


gdyby moja tak chciała jeść a ona nic tylko cyc i cyc
Moja zupki to też raczej niechętnie zjada, pierwsze łyżeczki otwiera buzię, a potem już wciskam za to ziemniak, albo owoce do gryzienia, to aż się cała trzęsie i buzię otwiera jak ptaszek chlebek i chrupek kukurydziany też lubi w łapkę

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Bry bardzo wstalysmy przed 7
Duzo do zrobienia dzis ale pogoda ladna, do wieczora
A my wstaliśmy o 6 syn odprowadzony do przedszkola i teraz zaglądam przez okno żeby tylko nie padało, bo muszę iść z małą go przyprowadzić jeszcze, a to kawałek drogi...
__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:35   #2612
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
a jak Jana swędzi to można jeszcze fenistil, jest w kroplach dla niemowląt i jest też żel, ale nie wiem od jakiego wieku

i jak, smakowało?
mam w domu, muszę doczytać
aczkolwiek nie widać by go to swędziało

bardzo miseczkę zjadł

Cytat:
Napisane przez goba Pokaż wiadomość
hello!
mamy weekend wrażeń u Adaska...
po pierwsze: potrafi przepełzać przez pół pokoju( do tej pory kręcił się wokól własnej osi i jakies pół metra poruszał)
po drugie: sam wstał w łózeczku trzymając się za szczebelki( ale miał radochę z tego)
po trzecie: chyba przebijają się dwa ząbki na dole ( już stuknęłam łyzeczką w jednego )

Ale niestety jest tez małe zmartwienie, chyba zaczyna mieć katarek,leje mu się troszkę z noska przezroczytsa wydzielinka myslicie ,że to od ząbkowania może byc? mam coś z tym robić,zakrapiac czymś? czy poczekać na rozwój sytuacji?

ja bym poczekała i psikała solą morską

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
dziewczyny czytajace - macie jakas fajna ksiazke do polecenia?
coś bym sobie poczytala, a nie wiem co
ostatnio przerabialam książki Cobena
jak Coben czyli sensacyjne więc może spodoba ci się Follett lub Forsyth?
z lżejszych to ostatnio czytałam "Krawcową z Madrytu" - fajna


ale mieliśmy weekend
sobota jedna drzemka, niedziela jedna drzemka
w sumie w niedzielę to przez męża bo z cmentarza zachciało mu się jechać do mamusi Jan przysnął w samochodzie, mąż go wyjął to mu spał na rękach, ale weszliśmy do teściowej to jej durny pies go obudził i koniec spania a potem od 18 mieliśmy taką histerię ze zmęczenia że szok
dzisiaj jest u dziadków to sobie odeśpi
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:40   #2613
goba
Zadomowienie
 
Avatar goba
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 361
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

heloł
moja pierwsza tak nieprzespana noc odkąd Adas się urodził
biedaczek męczyl się strasznie od 1 do 5 nie mógł usnąc, co przysnął to się za sekunde budził i marudził mial stan podgoraczkowy wahało się tak 37-37,7 . dałam mu dopiero Pedicetamol w kroplach to usnął, wahałam się bo w sumie goraczki duzej nie mial ale stwierdzilam ze pewnie go cos boli a to dziala przeciwbólowo.

powiedzcie mi , jakiej masci uzywacie na ząbki? bo nie uwazałam na lekcji jak o tym pisalyscie
i czy ta masc pomaga w wyjsciu zabków czy tylko minimalizuje swedzenia? bo ja nie widze zeby Adas się tam drapal czy gryzł co chwila cos ,wiec nie wiem czy mu smarowac ....
goba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:45   #2614
kia_mia
Zadomowienie
 
Avatar kia_mia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 791
Dot.: Odp: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Ja Cobena też czytałam parę, ale zdecydowanie wolę jego pierwsze książki, bo później to już takie sobie. Teraz mało czasu na czytanie. Z kryminałów to ostatnio Nesbo czytałam, też może być

O, ja też korzystam z Lubimy czytać i sprawdzam opinie


Jak tak, to przepraszam i czekam na więcej

no wreszcie widac
Nie wiem co sie wczoraj dzialo...


My od 9 nie spimy, teraz ogladam ddtvn a Beba lata po pokoju z zabawkami
Pamietacie jak byl szal na te pileczki oball z biedry?? Bebie zaczely sie podobac dopiero teraz i robia niezly szal szybko

Stesknilam sie za bo wczesniej urzedowalan na telefonie i nie widzialam tych emotek..
__________________


kia_mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:46   #2615
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

u nas wczoraj też jedna drzemka tylko, do tej pory były dwie, pierwszą opuścił i dzisiaj chyba to samo, bo już by dawno spał, a ten rześki jak skowronek chyba to już koniec 2 drzemek
pewnie będzie tak jak z siostrzyczka, w wieku 2 lat już nie spała w dzień wcale
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:47   #2616
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez goba Pokaż wiadomość
powiedzcie mi , jakiej masci uzywacie na ząbki? bo nie uwazałam na lekcji jak o tym pisalyscie
i czy ta masc pomaga w wyjsciu zabków czy tylko minimalizuje swedzenia? bo ja nie widze zeby Adas się tam drapal czy gryzł co chwila cos ,wiec nie wiem czy mu smarowac ....
My mamy Dentinox N (wersja bez cukru ) i kropelki Camilia, ale to homeopatyczne więc nie wiem czy wierzę że to skutkuje... nie szkodzi więc podaję
I mamy jeszcze rumiankowe w proszku do sypania do buzi ale tego stacjonarnie w PL nie ma, pewnie na allegro jest. To akurat działa fajnie
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:50   #2617
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez goba Pokaż wiadomość
heloł
moja pierwsza tak nieprzespana noc odkąd Adas się urodził
biedaczek męczyl się strasznie od 1 do 5 nie mógł usnąc, co przysnął to się za sekunde budził i marudził mial stan podgoraczkowy wahało się tak 37-37,7 . dałam mu dopiero Pedicetamol w kroplach to usnął, wahałam się bo w sumie goraczki duzej nie mial ale stwierdzilam ze pewnie go cos boli a to dziala przeciwbólowo.

powiedzcie mi , jakiej masci uzywacie na ząbki? bo nie uwazałam na lekcji jak o tym pisalyscie
i czy ta masc pomaga w wyjsciu zabków czy tylko minimalizuje swedzenia? bo ja nie widze zeby Adas się tam drapal czy gryzł co chwila cos ,wiec nie wiem czy mu smarowac ....
może być taka temperatura od ząbków Jan też miał jednej nocy i dnia podwyższoną jak na dole mu wychodziły

mam dentinox i działa w sumie tylko raz podałam paracetamol jak ta gorączka była

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
u nas wczoraj też jedna drzemka tylko, do tej pory były dwie, pierwszą opuścił i dzisiaj chyba to samo, bo już by dawno spał, a ten rześki jak skowronek chyba to już koniec 2 drzemek
pewnie będzie tak jak z siostrzyczka, w wieku 2 lat już nie spała w dzień wcale
u nas jeszcze dwie i powinien mieć dwie
wczoraj mu przeszkodziliśmy - inaczej by spał
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 08:50   #2618
kia_mia
Zadomowienie
 
Avatar kia_mia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 791
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez goba Pokaż wiadomość
heloł
moja pierwsza tak nieprzespana noc odkąd Adas się urodził
biedaczek męczyl się strasznie od 1 do 5 nie mógł usnąc, co przysnął to się za sekunde budził i marudził mial stan podgoraczkowy wahało się tak 37-37,7 . dałam mu dopiero Pedicetamol w kroplach to usnął, wahałam się bo w sumie goraczki duzej nie mial ale stwierdzilam ze pewnie go cos boli a to dziala przeciwbólowo.

powiedzcie mi , jakiej masci uzywacie na ząbki? bo nie uwazałam na lekcji jak o tym pisalyscie
i czy ta masc pomaga w wyjsciu zabków czy tylko minimalizuje swedzenia? bo ja nie widze zeby Adas się tam drapal czy gryzł co chwila cos ,wiec nie wiem czy mu smarowac ....

O kurcze,,. Współczuję to sie umeczyliscie obydwoje
Ja uzywalam na dziaselka jakiegos bobozel i u nas sie nie sprawdzil raczej, a teraz mam calgel i widze, ze przynosi Bebie ulge.. ogolnie te zele dzialaja tak znieczulajaco, alr to krotko sie utrzymuje, no ale chociaz na chwile ulga... :d jak ostatnio zab mnie bolal to tez sobie posmarowalam dziaslo i bylo lepiej
__________________


kia_mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:54   #2619
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Ale dzis ziiiiiiiiimno
w weekend ma niby być do 30 stopni

Tomek ma dziś równo 2 lata i 6 miesięcy, ale to zleciało szok
pomyśleć, że dziś by szedł do przedszkola....
dobrze by było, bo jedziemy do moich rodziców będzie można na podwórku posiedzieć

najlepsze życzonka dla Tomusia
Cytat:
Napisane przez 4n3t4 Pokaż wiadomość
Moja zupki to też raczej niechętnie zjada, pierwsze łyżeczki otwiera buzię, a potem już wciskam za to ziemniak, albo owoce do gryzienia, to aż się cała trzęsie i buzię otwiera jak ptaszek chlebek i chrupek kukurydziany też lubi w łapkę
moja owoce, chlebek i chrupki też uwielbia
Cytat:
Napisane przez goba Pokaż wiadomość
powiedzcie mi , jakiej masci uzywacie na ząbki? bo nie uwazałam na lekcji jak o tym pisalyscie
i czy ta masc pomaga w wyjsciu zabków czy tylko minimalizuje swedzenia? bo ja nie widze zeby Adas się tam drapal czy gryzł co chwila cos ,wiec nie wiem czy mu smarowac ....
my uzywamy Dentinox. Wypróbowałam jak działa na sobie otóż on znieczula dziąsła miejscowo. Czujesz takie odrętwienie, jak u dentysty Ci np. znieczuli. Na mnie to działało co prawda tylko chwilę, ale może na takie maluchy działa dłużej
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:58   #2620
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Miod to tak jak Judka napisala, lepiej nie za wczesnie bo alergizuje plus bakterie, ale do slodzenia polecam stewie. Co prawda wlasnie to wymyslilam i jeszcze nie czytalam jak stewia i dziecko sie
maja do siebie, ale planuje zglebic temat. Ja tex jeszcze nie uzywalam ale ponoc jest swietbym substytutem cukru
Słyszałam o tej stewii, ale zawsze zapominam jak to się nazywa

Widziałam, że gdzieś pisałaś o cukrze trzcinowym. Rzeczywiście jest lepszy od zwykłego?



Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Ale dzis ziiiiiiiiimno
w weekend ma niby być do 30 stopni

Tomek ma dziś równo 2 lata i 6 miesięcy, ale to zleciało szok
pomyśleć, że dziś by szedł do przedszkola....
My mamy Chrzciny w ten weekend. Ja naprawdę nie mam pojęcia na jaką pogodę się naszykować

------

Kupiliśmy Izie pierwsze "dorosłe" buciki w CCC. Dałam za nie niecałe 25 zł, mają oznaczenie zdrowa stopa czy jakoś tak. Rzeczywiście podeszwa jest elastyczna. Bardzo mi się podobają. Najlepsze jest to że są żółte, a my narazie nie mamy chyba ani jednej żółtej rzeczy
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:06   #2621
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Słyszałam o tej stewii, ale zawsze zapominam jak to się nazywa

Widziałam, że gdzieś pisałaś o cukrze trzcinowym. Rzeczywiście jest lepszy od zwykłego?
Lepszy w jakim sensie? Ja czytałam że zdrowszy, w smaku też mi bardziej podchodzi bo jest mniej słodki, taki bardziej subtelny. I ma ładny kolor
Do pieczenia też używam bo się fajnie karmelizuje, inaczej niż biały.
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 09:06   #2622
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez kia_mia Pokaż wiadomość
no wreszcie widac
Nie wiem co sie wczoraj dzialo...


My od 9 nie spimy, teraz ogladam ddtvn a Beba lata po pokoju z zabawkami
Pamietacie jak byl szal na te pileczki oball z biedry?? Bebie zaczely sie podobac dopiero teraz i robia niezly szal szybko

Stesknilam sie za bo wczesniej urzedowalan na telefonie i nie widzialam tych emotek..
teraz rozumiem

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
dobrze by było, bo jedziemy do moich rodziców będzie można na podwórku posiedzieć

najlepsze życzonka dla Tomusia

moja owoce, chlebek i chrupki też uwielbia

my uzywamy Dentinox. Wypróbowałam jak działa na sobie otóż on znieczula dziąsła miejscowo. Czujesz takie odrętwienie, jak u dentysty Ci np. znieczuli. Na mnie to działało co prawda tylko chwilę, ale może na takie maluchy działa dłużej


Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Słyszałam o tej stewii, ale zawsze zapominam jak to się nazywa

Widziałam, że gdzieś pisałaś o cukrze trzcinowym. Rzeczywiście jest lepszy od zwykłego?





My mamy Chrzciny w ten weekend. Ja naprawdę nie mam pojęcia na jaką pogodę się naszykować

------

Kupiliśmy Izie pierwsze "dorosłe" buciki w CCC. Dałam za nie niecałe 25 zł, mają oznaczenie zdrowa stopa czy jakoś tak. Rzeczywiście podeszwa jest elastyczna. Bardzo mi się podobają. Najlepsze jest to że są żółte, a my narazie nie mamy chyba ani jednej żółtej rzeczy
a jak firma bucików? poka poka

my tez uzywamy dentinoxu

od nich tez mamy paste dla malej nenedent
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:16   #2623
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
My mamy Chrzciny w ten weekend. Ja naprawdę nie mam pojęcia na jaką pogodę się naszykować
chyba musisz jak moja sąsiadka ostatnio
2 zestawy normalnie miała - jeden z długim rękawem i nogawkami, drugi z krótkim i spodenki 3/4
aczkolwiek dziś rano wiadomości oglądałam to gadali że ciepło ma być
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:31   #2624
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Odp: Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamus

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Dobra zasada

za umiejętności





Dla mnie wszystkie cobena sa super. Takze wszystko agathy christie alex kava tez ma suuuper kryminaly. Heather graham tez fajne. Niektóre deana koontza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------


ja też
no mi Cobena tez sie wszystkie podobaja, ale teraz czytalam "niewinny" i z poczatku to mnie troche meczyla ta ksiazka, jakos w polowie sie dopiero wkrecilam
Christie czytalam 10 lat temu :P ale w sumie to tylko pare przeczytalam,
Koontza tez kilka czytalam
moze teraz siegne po Kave

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez goba Pokaż wiadomość
heloł
moja pierwsza tak nieprzespana noc odkąd Adas się urodził
biedaczek męczyl się strasznie od 1 do 5 nie mógł usnąc, co przysnął to się za sekunde budził i marudził mial stan podgoraczkowy wahało się tak 37-37,7 . dałam mu dopiero Pedicetamol w kroplach to usnął, wahałam się bo w sumie goraczki duzej nie mial ale stwierdzilam ze pewnie go cos boli a to dziala przeciwbólowo.

powiedzcie mi , jakiej masci uzywacie na ząbki? bo nie uwazałam na lekcji jak o tym pisalyscie
i czy ta masc pomaga w wyjsciu zabków czy tylko minimalizuje swedzenia? bo ja nie widze zeby Adas się tam drapal czy gryzł co chwila cos ,wiec nie wiem czy mu smarowac ....
biedny Adas
my uzywalismy Dentinox, on niby przeciwbolowo mial dzialac
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:34   #2625
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Odp: Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamus

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
my uzywalismy Dentinox, on niby przeciwbolowo mial dzialac
No bo ma lidokainę w składzie, ale testowałam na sobie i poza tym że mi smakuje to nic więcej, ale może na Franka działa
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:40   #2626
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
my tez uzywamy dentinoxu

od nich tez mamy paste dla malej nenedent
a ja sie wkurzylam ostatnio, bo przed wyjazdem na wies, weszlam do apteki zeby wlasnie paste kupic i mowie tej babie, ze chce dla niemowlaka od pierwszego zabka, dala mi nenedent
w domu dopiero sie skapnelam, ze ona z fluorem, to tak se mysle ze dla niemowlaka to chyba odpada, sprawdzilam w necie, a to od 4 roku zycia zla paste mi baba dala na szczescie mam paragon i moze uda sie oddac
ostatecznie kupilam na wsi ziajke bez fluoru

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

dziewczyny, a macie juz kurteczki dla maluchow na jesien?
bo ja nie wiem jaka wybrac, czy grubsza czy ciensza i jeszcze z rozmiarem mam problem
bo w ogole stwierdzilam, ze raczej kupie jakas uzywana na allegro, nowej sie chyba nie oplaca na 2 miesiace kupywac

Edytowane przez villemi
Czas edycji: 2013-09-02 o 09:42
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:43   #2627
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Happy-współczuję klasy

Moonie-jestem ciekawa Twojego postu o jedzeniu

Witam poniedziałkowo po ciężkiej nocy( w wykonaniu córci, jakby ktoś pytał)
W nocy jeszcze biegał po osiedlu jakiś szaleniec, który chciał dorwać jakąś starszą babkę i 'wypruć z niej flaki', bo myslał, że ona wzwala na niego policję-w każdym bądź razie darł się BARDZO głośno i latał jak w amoku-na szczęście nikt wtedy nie przechodził tamtędy, bo zapewne każdemu by sie dostało i to nie mało. Wystraszyłam się tego wszystkiego i nie mogłam usnąć.
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:46   #2628
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
a ja sie wkurzylam ostatnio, bo przed wyjazdem na wies, weszlam do apteki zeby wlasnie paste kupic i mowie tej babie, ze chce dla niemowlaka od pierwszego zabka, dala mi nenedent
w domu dopiero sie skapnelam, ze ona z fluorem, to tak se mysle ze dla niemowlaka to chyba odpada, sprawdzilam w necie, a to od 4 roku zycia zla paste mi baba dala na szczescie mam paragon i moze uda sie oddac
ostatecznie kupilam na wsi ziajke bez fluoru

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

dziewczyny, a macie juz kurteczki dla maluchow na jesien?
bo ja nie wiem jaka wybrac, czy grubsza czy ciensza i jeszcze z rozmiarem mam problem
A ten nenedent dla niemowląt nie ma fluoru? Wydaje mi się, że jak ostatnio tę pastę oglądałam to miała fluor w składzie, ale może to była ta 4+...
Mnie dentystka mówiła, żeby bez pasty u takiego malca, ale chyba zapytam drugiego lekarza i sobie średnią wyciągnę

Kurtkę mamy póki co taką jesienną, pikowaną, nie za grubą nie za cienką, tzn na zimę się nie nadaje, ale na chłodną jesień tak. I ostatnio kupiłam taką kamizelkę/bezrękawnik puchowy z kapturem, będzie na grubszy sweter w sam raz na jesień. Na zimową kurtkę jeszcze nie mam pomysłu, zależy czy Franek będzie już chodził czy nie - jak tak, to kurtka plus spodnie, jak nie to kombinezon. Ale żadnej jeszcze nie wypatrzyłam
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:48   #2629
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

A Wy same czyścicie dzieciom ząbki, czy dajecie szczoteczkę, żeby sobie pogryzło to włosie?

Moonie
wklej jakies wasze wspólne zdjęcia z wojaży
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 09:52   #2630
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość


dziewczyny, a macie juz kurteczki dla maluchow na jesien?
bo ja nie wiem jaka wybrac, czy grubsza czy ciensza i jeszcze z rozmiarem mam problem
bo w ogole stwierdzilam, ze raczej kupie jakas uzywana na allegro, nowej sie chyba nie oplaca na 2 miesiace kupywac
mam dwie z wiosny
jedna cieniutka, druga ocieplana
nie wiem na jak długo mu starczą i czy jeszcze wejdzie
jak będzie potrzeba to kupię ale może rozejrzę się za czymś używanym na all
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:01   #2631
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Happy-współczuję klasy

Moonie-jestem ciekawa Twojego postu o jedzeniu

Witam poniedziałkowo po ciężkiej nocy( w wykonaniu córci, jakby ktoś pytał)
W nocy jeszcze biegał po osiedlu jakiś szaleniec, który chciał dorwać jakąś starszą babkę i 'wypruć z niej flaki', bo myslał, że ona wzwala na niego policję-w każdym bądź razie darł się BARDZO głośno i latał jak w amoku-na szczęście nikt wtedy nie przechodził tamtędy, bo zapewne każdemu by sie dostało i to nie mało. Wystraszyłam się tego wszystkiego i nie mogłam usnąć.
o kurde, to gdzie Ty mieszkasz, ze takie atrakcje masz?


a wlasnie co do nocy, to nie moge mojego syna rozkminic 4 poprzednie noce ladnie spal bez jedzenia, a dzis musial butle o 2 dostac i kurcze nie wiem od czego to zalezy, czy po prostu taka gorsza noc ma

i jeszcze maly cwaniak ostatnio nie chce spac w nocy przy zgaszonym swietle niby mocno spi, a jak gasze lampke to zaraz jest jek, a czasem prawie ryk, jak zapalam to spokoj, nie wiem co on taki
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:03   #2632
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
a wlasnie co do nocy, to nie moge mojego syna rozkminic 4 poprzednie noce ladnie spal bez jedzenia, a dzis musial butle o 2 dostac i kurcze nie wiem od czego to zalezy, czy po prostu taka gorsza noc ma

i jeszcze maly cwaniak ostatnio nie chce spac w nocy przy zgaszonym swietle niby mocno spi, a jak gasze lampke to zaraz jest jek, a czasem prawie ryk, jak zapalam to spokoj, nie wiem co on taki

u nas chyba tak się w dzień najada że w nocy nie potrzeba
ostatnio zdarzyło się że butlę wypił o 18 i kolejną i tak dopiero o 5
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:03   #2633
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Widziałam, że gdzieś pisałaś o cukrze trzcinowym. Rzeczywiście jest lepszy od zwykłego?
Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Lepszy w jakim sensie? Ja czytałam że zdrowszy, w smaku też mi bardziej podchodzi bo jest mniej słodki, taki bardziej subtelny. I ma ładny kolor
Do pieczenia też używam bo się fajnie karmelizuje, inaczej niż biały.
też słyszałam, że zdrowszy i mi bardziej smakuje
Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
od nich tez mamy paste dla malej nenedent
my też
Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
a ja sie wkurzylam ostatnio, bo przed wyjazdem na wies, weszlam do apteki zeby wlasnie paste kupic i mowie tej babie, ze chce dla niemowlaka od pierwszego zabka, dala mi nenedent
w domu dopiero sie skapnelam, ze ona z fluorem, to tak se mysle ze dla niemowlaka to chyba odpada, sprawdzilam w necie, a to od 4 roku zycia zla paste mi baba dala na szczescie mam paragon i moze uda sie oddac
ostatecznie kupilam na wsi ziajke bez fluoru

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

dziewczyny, a macie juz kurteczki dla maluchow na jesien?
bo ja nie wiem jaka wybrac, czy grubsza czy ciensza i jeszcze z rozmiarem mam problem
bo w ogole stwierdzilam, ze raczej kupie jakas uzywana na allegro, nowej sie chyba nie oplaca na 2 miesiace kupywac
my mamy nenedent baby bez fluoru od 6. miesiaca chyba.

ja mam taką cieńszą z takim tylko polarkiem od środka i grubszą z takim misiem w środku. Jedną dostałam za free po córce znajomej a drugą odkupiłam od kolejnej znajomej za 10 zł Na zimę planuję kombinezon kupić
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:04   #2634
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

mój już w nic nie wchodzi z wiosny a na okres przejściowy mam takie bluzy-miśki, pokazywałam wam kiedyś

do dziąseł tez mam dentinox
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:05   #2635
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
A ten nenedent dla niemowląt nie ma fluoru? Wydaje mi się, że jak ostatnio tę pastę oglądałam to miała fluor w składzie, ale może to była ta 4+...
Mnie dentystka mówiła, żeby bez pasty u takiego malca, ale chyba zapytam drugiego lekarza i sobie średnią wyciągnę

Kurtkę mamy póki co taką jesienną, pikowaną, nie za grubą nie za cienką, tzn na zimę się nie nadaje, ale na chłodną jesień tak. I ostatnio kupiłam taką kamizelkę/bezrękawnik puchowy z kapturem, będzie na grubszy sweter w sam raz na jesień. Na zimową kurtkę jeszcze nie mam pomysłu, zależy czy Franek będzie już chodził czy nie - jak tak, to kurtka plus spodnie, jak nie to kombinezon. Ale żadnej jeszcze nie wypatrzyłam
no wlasnie jest wersja bez fluoru od pierwszego zabka

ja mylam woda i szczoteczka na palec do tej pory, ale stwierdzilam, ze jednak paste kupie
zakupilam tez takie bardziej "dorosle" szczoteczki w rossmanie i Czarusiowi teraz o wiele bardziej sie mycie podoba, sam tez bierze do raczki i gryzie, bo ta na palec zakladana, to czasem nie chcial dac umyc, zaciskal usta i nie dal wlozyc
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:05   #2636
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość

jak Coben czyli sensacyjne więc może spodoba ci się Follett lub Forsyth?
z lżejszych to ostatnio czytałam "Krawcową z Madrytu" - fajna


ale mieliśmy weekend
sobota jedna drzemka, niedziela jedna drzemka
Jak Coben to też Kava, Douglas Preston, Lincoln Child, James Patterson, Jeffery Deaver super.
Ze skandynawkiej Mari Jungstedt, Camilla Lackberg,
Medyczne Robina Cooka i Tess Gerritsen

Moja też czasem śpi tyko raz

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość

Kupiliśmy Izie pierwsze "dorosłe" buciki w CCC. Dałam za nie niecałe 25 zł, mają oznaczenie zdrowa stopa czy jakoś tak. Rzeczywiście podeszwa jest elastyczna. Bardzo mi się podobają. Najlepsze jest to że są żółte, a my narazie nie mamy chyba ani jednej żółtej rzeczy
A na moją wszystkie są za duże, ma taką malutką stópkę
Ostatnio kupiłam balerinki (niechodki) w coccodrillo i dobry rozmiar 02 był. O takich zwykłych nawet w rozmiarze 19 mogę pomarzyć.

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość


dziewczyny, a macie juz kurteczki dla maluchow na jesien?
bo ja nie wiem jaka wybrac, czy grubsza czy ciensza i jeszcze z rozmiarem mam problem
bo w ogole stwierdzilam, ze raczej kupie jakas uzywana na allegro, nowej sie chyba nie oplaca na 2 miesiace kupywac
Moja ma z 5.10.15 taką 2w 1 z odpinanym polarem. Sama kurtka dość cienka
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:10   #2637
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
W nocy jeszcze biegał po osiedlu jakiś szaleniec, który chciał dorwać jakąś starszą babkę i 'wypruć z niej flaki', bo myslał, że ona wzwala na niego policję-w każdym bądź razie darł się BARDZO głośno i latał jak w amoku-na szczęście nikt wtedy nie przechodził tamtędy, bo zapewne każdemu by sie dostało i to nie mało. Wystraszyłam się tego wszystkiego i nie mogłam usnąć.
gdzie Ty mieszkasz?
Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Na zimową kurtkę jeszcze nie mam pomysłu, zależy czy Franek będzie już chodził czy nie - jak tak, to kurtka plus spodnie, jak nie to kombinezon. Ale żadnej jeszcze nie wypatrzyłam
a patrz faktycznie nie pomyślałam, że jak będzie chodzić to kombinezon będzie nie bardzo
Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
A Wy same czyścicie dzieciom ząbki, czy dajecie szczoteczkę, żeby sobie pogryzło to włosie?
ja czasami sama próbuję jej czyścić, ale mi zabiera to daję i sama gryzie
Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
a wlasnie co do nocy, to nie moge mojego syna rozkminic 4 poprzednie noce ladnie spal bez jedzenia, a dzis musial butle o 2 dostac i kurcze nie wiem od czego to zalezy, czy po prostu taka gorsza noc ma

i jeszcze maly cwaniak ostatnio nie chce spac w nocy przy zgaszonym swietle niby mocno spi, a jak gasze lampke to zaraz jest jek, a czasem prawie ryk, jak zapalam to spokoj, nie wiem co on taki
dzieci już tak mają, że co chwilę im się coś może odmieniać. W końcu to dzieci I to mu zapewne w końcu minie
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:13   #2638
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
Jak Coben to też Kava, Douglas Preston, Lincoln Child, James Patterson, Jeffery Deaver super.
Ze skandynawkiej Mari Jungstedt, Camilla Lackberg,
Medyczne Robina Cooka i Tess Gerritsen
o widzisz Pattersona też lubię i mam kilka
cooka i gerritsen również czytałam sporo
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:14   #2639
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

z doświadczenia wiem, że na zimę lepsze spodnie plus kurtka, bo jak jest cieplejszy dzień to wystarczy założyć samą kurtkę, a na mrozy komplet, kupując kombinezon trzeba kupić dodatkowo sama kurtkę
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:14   #2640
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
dzieci już tak mają, że co chwilę im się coś może odmieniać. W końcu to dzieci I to mu zapewne w końcu minie
ale i tak wole dac raz butle nocy niz cycka co godzine jak to bylo kilka miesiecy temu

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
z doświadczenia wiem, że na zimę lepsze spodnie plus kurtka, bo jak jest cieplejszy dzień to wystarczy założyć samą kurtkę, a na mrozy komplet, kupując kombinezon trzeba kupić dodatkowo sama kurtkę
oo, zapamietam to sobie
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.