Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-18, 13:16   #31
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

hej dziewczyny!jestem tu nowaale mam ten sam problem!!włosy cienkie i przetłuszczające się ,musze je myc codziennie!!Po za tym są okropnie cienkie,próbowalalm juz roznych szamponow odzywek dodających objetosc ale to wszystko pic na wode!!mowicie ze cieniowac wlosy?hmm ja przez cieniowanie mam mniej włosow,przynamniej tak to wygląda,naprawde!!moze wiele zalezy od fryzjera,ale powiedzcie mi gdzie jest dobry fryzjer w pabianicach?hmm?A cienkie wlosy to naparwde tragedia,tym badrziej ze ja wlosow w ogole nie układam(chyba ze jakas wielka impreza)no i w ogole nie slusze,nie prostuje,nie rkece ,NIC!włosy mam mocne,nie wypadają mi,ale okroopnie,ale to okropnie cienkie(to chyba rodzinne)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 21:07   #32
miaumiau
Raczkowanie
 
Avatar miaumiau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 389
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

skad ja znam ten problem.... :/ nareszcie ktoś z podobnymi dolegliwosciami się odezwał, bo jak słucham dziewczyn, które poszukują czegos do wygładzenia włosów, to mi sie słabo robi Ja dla odmiany od rana do wieczora walczę z moimi wlosami, żeby chociaż troche od glowy odstawały i żeby były puszyste. Moim problemem jest nie tyle przetłuszczanie sie włosów, co ich tendencja do szybkiego obciązania przez wszelkiego rodzaju odżywki - te bez spłukiwania nie wchodza w grę, te do spłukiwania powodują, że po umyciu wygladam, jakbym miala o polowę mniej włosów na głowie :| nawet jak juz cos mi z tych wlosów wyjdzie, to po wyjściu na dwór, wyglądam jakbym sie nei czesała (mimo ze robilam to niekiedy nawet przez godzine )
cieniowanie włosów faktycznie pomaga, poniewaz łatwiej sie unoszą do góry małaPaulina ja mam calkiem niezla fryzjerke w lodzi
Co do szamponów, to jestem zadowolona z nivea nadajacego objetość, jednak nadal poszukuję odżywki, ktora nie obciaża włosow, ale będzie je odpowiednio odżywiać i nawilżac (farbowanie zrobiło swoje ) najlepsza byłaby chyba jakaś maska, ktorą można by nalożyć raz na jakisczas, bo przy takich dzwnych włosach, to chyba nie ma co przesadzać
miaumiau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 21:21   #33
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

a moze cynk w tabletkach ? podobno brak cynku powoduje przetłuszczanie sie skory i wlosów, moze warto sporobowac od srodka a nie tylko na zewnątrz, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 21:35   #34
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Pytałam ostatnio o cynk w aptece. Drogi jest, ale chyba się ostatecznie skuszę.
Odżywki, szamponu nadal nie znalazłam i nie wiem czy kiedykolwiek znajdę?
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 15:28   #35
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Sama mam włosy cienkie i delikatne, na szczęście jest ich sporo, więc nie jest tak tragicznie. Do tego się przetłuszczają, na szczęście nie mam skłonności do łupiezu - chyba nigdy w zyciu nie miałam łupiezu.

Moim zdaniem, aby wzmocnic włosy, trzeba najpierw rozplanowac sobie kilkustopniową kurację. I wybrać:

- szampon
- odżywkę / maskę
- specyfik do wcierania w skórę głowy
- suplementy w tabletkach

Specyfik do wcierania w skórę głowy ma za zadanie zahamować powstawanie łupiezu i przetłuszczanie włosów, dodatkowo wzmocnic cebulki. Z tego, co słyszalam, bezkonkurencyjna jest czarna rzepa, choć ja miałam kiedyś płyn do wcierania w skóre głowy Radical Farmony i bardzo dobrze działał.

Kiedyś przez wiele miesięcy piłam też raz dziennie napój z drożdzy. Był ohydny, smierdział jak nie wiem co, przez pierwsze dni piłam duzymi łykami z zaciśniętym nosem, bo żołądek podjeżdżał mi do góry. Potem przywykłam i piłam bez większych wzruszeń. Włosy przestały wypadać, szybciej rosły, a nawrt moja kuzynka, która jest z wykształcenia fryzjerką i zobaczyła mnie po pół roku niewidzenia, stwierdziła, że chyba coś zrobiłam z włosami, bo jest ich jakby więcej i chyba mi zgęstniały.

Potem już nie chciało mi się katować drożdżami, więc przerzuciłam się na Silicę i wlosy tez mi po niej nie wypadały. Co do przetłuszczania, kiedys myłam włosy rano, a wieczorem były już lekko przetłuszczone. Obecnie lekko przetłuszczone po bokach i przy uszach sa nastepnego dnia rano, więc jak ide do sklepu, to wystarczy, że je przeczesze i znów są puszyste. Ale po południu już ni wyglądają świeżo, tak więc moge stwierdzić, że troche mniej mi się przetłuszczają.

Obecnie zaczęłam zażywac Inneov Gęstość Włosów, zobaczymy, jak beda wyglądały moje kudły po 2 miesiącach. Kupiłam 1 opakowanie - 60 tabletek. Powinno sie brać 2 tabletki dziennie, ale ja planuję brać 1 dziennie, a ponadto wrócic do drożdży. Jak będe widzieć efekty kuracji Inneovem, to sie znów odezwę i dam znać, czy warto.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 15:47   #36
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

A jakie cięcia są najlepsze dla takich piór jak nasze?
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 15:51   #37
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
A jakie cięcia są najlepsze dla takich piór jak nasze?
Mi pomogło mocne cieniowanie - aż się zdziwiłam, że mam tak grube włosy. Bo najczęściej z włosów robią się cienkie "pióra" dopiero po przekroczeniu któregoś centymetra długości. Polecam mocne cieniowanie - włosy nadal są w miarę długie a wygląda jakby było ich 2-3 razy więcej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-04, 16:16   #38
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Dlatego dziewczyny proszę Was o to, abyście mi poleciły jakąś odżywkę, maskę, serum- coś co zacznie odżywiać włosy, jakoś je chronić, poprawi trochę ich kondycję, ale nie będzie nadto obciążało i tak już słabego włosa. Oczywiście cudów się nie spodziewam.

Uprzedzam, że nie stać mnie za bardzo na kosmetyki profesjonalne, ale jeśli zajdzie potrzeba, to się zruinuję i zakupię coś z wyższej półki. Warunikem jest cudowne działanie i efekt niczym u Viletty Villas.
Polecam:
1) Corpal - Haircare - Shampoo + balsam - Szampon + balsam do włosów suchych, zniszczonych i łamliwych, cena 3-4 zł. Początkowo widziałam tylko, że włosy są gładkie i miękkie, ale ostatnio zauważyłam, że wypada mi mniej włosów.

2) Corpal - Haircare - Pielęgnacyjna odżywka do włosów zniszczonych i łamliwych (do spłukiwania) - również 3-4 zł; jej też używam dosyć regularnie, więc nie wiem, co mi bardziej pomaga - szampon z tej serii czy ona.

[1 i 2 dostępne są w sieci Lidl]

3) Ostatnio biorę też 4 tabletki witaminy B6 oraz 2 tabletki PP dziennie (rozkładam to na rano i wieczór). Myślę, że to też od nich włosy bardzo mi się poprawiły.

4) Odżywka Leo Activ - ja mam akurat wersję zbożową (moja recenzja: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...cenzja=128416), ale podobno dużo lepsza jest wersja aloesowa: http://www.fryzjersklep.pl/sklep,216...n,14911,0.html
Odżywka niepozorna ale naprawdę skuteczna, efekt widać z czasem ale na dłużej, niż tylko od mycia do mycia.

Ogólnie nie kupuję drogich odżywek, a farbuję włosy co miesiąc i muszę przyznać, że ostatnio bardzo "odżyły". Ale myślę, że to głównie dzięki braniu witamin (B6, PP, zestaw Vigor z żeń-szeniem). Staram się też rzadziej myć włosy (bo najchętniej myłabym je codziennie, chociaż nie mam szybko przetłuszczających się włosów). Używam też drewnianej szczotki AnnCo (8-9 zł - mają je w m. in w Vega). Od czasu do czasu robię też półgodzinne maseczki - przeróżne, co wyczytam (np. z oliwy z oliwek, miodu, nafty kosmetycznej z witaminami, również kupowane w saszetkach - w Vedze mają tego sporo). Mam nadzieję, że to się przyda .

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2007-05-04 o 17:33
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 11:44   #39
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Myślicie ze to coś da?
Jezeli ktoś ma rzeczywiście zniszczone,słabe włosy to moze rzeczywiście ale ja mam bardzo zdrowe,mocne włosy - one po prostu z natury są takie cienkie,juz nie jedne tabletki brałam na cere,paznokcie i włosy i na nic mi nie pomogły:/
Z olejkiem tez sie męcze ponad pół roku i wcale nie jest lepiej
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 14:04   #40
karmellka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
GG do karmellka
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

ja mam ten sam problem, wlosy, paznokcie, tragedia...
ostatnio naszła mnie mysl o trwalej...moze zrobie, ale najpierw musze te moje własiątka wzmocnic. Kupie pare specyfikow ktore plecacie, moze pomoga
karmellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 14:22   #41
Justyneczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

nie wiem nie mam takich problemów z przetłuszczaniem się włosów, ale zwróciłam uwagę na maseczke kallosa do włosów często mytych i przetłuszczających się, nie wiem czy to pomoże bo nie mam takiego problemu, ale może wam tak. Na tej maseczce jest napsiane coś takiego: Wspaniała maska używana w salonach fryzjerskich, przeznaczona jest do włosów tłustych i czesto mytych .Zawiera wyciąg z siemienia lnianego i marchwi, zawiera rownież sole mineralne witaminy, proteiny, kwasy organiczne dzięki ktorym wlosy stają się lśniące i zdrowe.Wspaniała maska używana w salonach fryzjerskich, przeznaczona jest do włosów tłustych i czesto mytych .Zawiera wyciąg z siemienia lnianego i marchwi, zawiera rownież sole mineralne witaminy, proteiny, kwasy organiczne dzięki ktorym wlosy stają się lśniące i zdrowe.
Justyneczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 11:08   #42
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

widze ze jest nas duzo, z cienkimi wloskami... ja odhodowuje, teraz mam do stanika,a le chcialabym dluzsze i tak sie zastanawiam czy w ogole to ma sens... ale odzywiam je, regeneruje, dbam i sie staram, scialam porozdwajane koncowki... i czytajac ten watek zobaczylam ze Doris poleca mocne cienowianie... ja u siebie tego zupelnie nie widze... bede wygladala jak zmokla kura poki co mam wycieniowane ale 7 cm od konca... bardziej sie boje... bo proste, cienkie wlosy wycieniowane mi sie na pewno nie uloza...
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 16:45   #43
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Od niedawna używam odżywki L'Oreala z ceramidami i po kilku użyciach widac poprawę, włosy sa jakby lekko grubsze, cięższe, ale nie zauważyłam, żeby bardziej się przetluszczały.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 18:49   #44
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Od niedawna używam odżywki L'Oreala z ceramidami i po kilku użyciach widac poprawę, włosy sa jakby lekko grubsze, cięższe, ale nie zauważyłam, żeby bardziej się przetluszczały.
to ta pomaranczowawa butelka? ze splukiwaniem czy bez uzywasz?
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 23:02   #45
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Dziewczyny dziękuję za porady i nazwy preparatów. Ja juz wiem dlaczego mi wyłażą włosy i to zadaje się nie mieć końca.
Niestety, ale mam problemy z hormonami, póki co lekarze nie chcą mi podawać leków tylko dlatego, że mi się włosy przetłuszczają czy wypadają, bo starają mnie się przekonać, że nie warto z powodów tylko kosmetycznych łykać hormony. JUż sama nie wiem czy ich słuchać czy się po prostu głupio uprzeć i wymóc na lekarzu jakieś tabsy poprawiające skórę głowy i same włosy?! I niestety tym samym musiałam sobie uświadomić, że żadna odżywka, maska szampon mi nie pomoże, bo przyczyna tego złego stanu jest w organizmie. Raz, że nigdy nie miałam bujnej czupryny-geny po matce i babce. Zatem pozostało mi mycie, delikatne rozczesywanie za pomocą serum, bądź odzywki modlenie się że w końcu mój organizm zrozumie jak ważne są włosy dla kobiety.
Dlatego jeśli stosujecie rozmaite kuracje na włosy, a one nie przynoszą efektów, to polecam wam badania hormonów, głównie tarczyca bardzo mąci i osłabia włosy. Tak jak u mnie.

Co do fryzury to ja noszę długie proste włosy systematycznie podcinane i nie pozowoliłabym fryzjerce na żadne mocne cieniowanie, bo to jest dobre, ale dla kogoś kto ma burzę włosów. widuję czasami dziewczęta z cienkimi włosami i mocno wycieniowaną fryzurą i niestety, ale nie wygląda to korzystnie! W każdym razie mnie się nie podoba. Uważam, że lepiej zadbac o efekt puszystości, niż kolejnego przyklepania, a takie daje własnie mocne cieniowanie.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 08:36   #46
blekitneoczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 232
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
widze ze jest nas duzo, z cienkimi wloskami... ja odhodowuje, teraz mam do stanika,a le chcialabym dluzsze i tak sie zastanawiam czy w ogole to ma sens... ale odzywiam je, regeneruje, dbam i sie staram, scialam porozdwajane koncowki... i czytajac ten watek zobaczylam ze Doris poleca mocne cienowianie... ja u siebie tego zupelnie nie widze... bede wygladala jak zmokla kura poki co mam wycieniowane ale 7 cm od konca... bardziej sie boje... bo proste, cienkie wlosy wycieniowane mi sie na pewno nie uloza...
Ja juz nawet nie narzekam ze sa cienkie ale ze jest ich maloNiech juz sobie beda takie chudzinki ale zeby byly przynajmniej geste...Ja mam wlosy za stanik i rozpuszczam je tylko wylacznie po umyciu bo inczej to wygladaja jak cienkie straki,,,
blekitneoczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 11:45   #47
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Moim zdaniem odżywka l'oreal absolut repair jest świetna!! Oczywiście jets droga ale warto w nią zainwestować. ja zapłaciłam 69zł za 750ml na all. Jest to jedyna odżywka, która nie obciąża moich włosów, przy czym je odżywia i nawilża. cudów się nie spodziewajcie, w koncu to tylko odżywka, nie maska. dla mnie świetny jest w niej fakt, że na drugi dzień po niej włosy mam świeżutkie, a z innymi odzywkami (drogeryjne, mleczna z kallosa - to moje doświadczenia ) na drugi dzień już mam troszke tlustawe włosy.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 12:41   #48
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez blekitneoczy Pokaż wiadomość
Ja juz nawet nie narzekam ze sa cienkie ale ze jest ich maloNiech juz sobie beda takie chudzinki ale zeby byly przynajmniej geste...Ja mam wlosy za stanik i rozpuszczam je tylko wylacznie po umyciu bo inczej to wygladaja jak cienkie straki,,,
oj ... ja tez rozpuszczam po umyciu, bo pozniej traca objetosc, sa smetne... i takie bleble... chociaz mam kolezanke ktora ma gorsze wlosy ode mnie, w ogole nie moze nosic dlugich... caly czas ma do ucha, bo podobno jak zapusci to masakra... zaczelam doceniac swoje wlosy jak zrobilam trwala... bardzo nieudana zreszta... teraz kiedy mi odrosly i scielam te wstretne loczki, juz jestem z nich dumna, mimo ze sa cienkie, rozdwajajce sie i calkowicie proste... przyklapniete i bez zycia... chyba nie ma nic gorszego niz spalony strzep, poskrecany na wszystkie mozliwe strony... moje wlosy sa OK
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 10:17   #49
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Ja nie mogę narzekać na cienkie włosy, jednak strasznie szypko oklapujące i przetłuszczające się. Jest to szczególnie uciążliwe gdy układam włoski na szczotke i nieco je prostuje - natychmiast wyłazi tłustość. Szukam lekkiej odżywki, może być profesjonalna, która z jednej strony - ułatwi rozszesywanie i wygładzi niesforne pierze, a z drugiej nie obiąży włosów.

W tym momencie moja pielęgnacja wygląda tak:
szampon bez SLS (Hipp bądź Bubchen)
maska Kallos Carota, kładziona na 3/4 długości włosów (tzn nie na skóre głowy) - przy każdym myciu, niestety a chyba nie powinno się maską zastępować odzywki?
maska Kallos Latte, kładziona na końcówki raz na tydzień na 10 minut.

Niestety, efektem są włosy błyszczące, zadbane, ale - tłuste.
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 11:08   #50
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ja nie mogę narzekać na cienkie włosy, jednak strasznie szypko oklapujące i przetłuszczające się. Jest to szczególnie uciążliwe gdy układam włoski na szczotke i nieco je prostuje - natychmiast wyłazi tłustość. Szukam lekkiej odżywki, może być profesjonalna, która z jednej strony - ułatwi rozszesywanie i wygładzi niesforne pierze, a z drugiej nie obiąży włosów.

W tym momencie moja pielęgnacja wygląda tak:
szampon bez SLS (Hipp bądź Bubchen)
maska Kallos Carota, kładziona na 3/4 długości włosów (tzn nie na skóre głowy) - przy każdym myciu, niestety a chyba nie powinno się maską zastępować odzywki?
maska Kallos Latte, kładziona na końcówki raz na tydzień na 10 minut.

Niestety, efektem są włosy błyszczące, zadbane, ale - tłuste.
Chyba powinnaś zrezygnować z maski na codzień jeśli włosy szybko staja się tłuste. W ogóle, nawet przy normalnych włosach maska to nie pielęgnacja codzienna, tylko forma regeneracji np. raz, dwa razy w tygoniu. Może lepiej zastap ją lekką odżywką w sprayu, która nie obciąży włosów?
Podobny problem miała moja przyjaciółka i zachwyciła się serią Johna Friedy. Ona akurat używała szamponu z serii dla blondynek, ale ja przetestowałam serię dla brunetek dodającą objętości i efekty są faktycznie świetne
Jest też oddzielna seria dla wlosów cienkich, pozbawionych objętości:
http://www.boots.com/brandtreatment/...blinktype=SITD
Niestety w Polsce kosmetyki te dostępne są chyba tylko na allegro..
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 11:16   #51
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Własnie wiem że nie powinnam stosować tej maski na codzień, ale odzywki supermarketowe się u mnie nie sprawdzają, a KWC pełne jest świtnych profesjonalnych odżywek - wszytkich jednak do włosów suchycz i zniszcoznych. Zastanawiam się nad tym produktem, co prawda lepsze recenzje zbierała stara wersja: <link do nowej>

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14477

Tylko czy mogłabym ja spłukiwać?
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 12:22   #52
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
to ta pomaranczowawa butelka? ze splukiwaniem czy bez uzywasz?
Tak, to ta sama, którą reklamowala bodajże Claudia Schiffer. Podobno zapobiega ląmaniu się włosów. Moje się specjalnie nie łamały, poza tym ja szukam głównie efektu pogrubienia włosów. Ale uprzedzam, zapach taki mdły i chemiczny, że az przykro wąchać.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 20:18   #53
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Pomadko! upieraj sie przy lekach! wiele kobiet je bierze i zyje. Ja sama bralam przez ok. 14 lat. Nic mi sie nie stalo i jestem zdrowa.
A perspektywa utraty wlosow ni jest za ciekawa
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 20:46   #54
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Tak, to ta sama, którą reklamowala bodajże Claudia Schiffer. Podobno zapobiega ląmaniu się włosów. Moje się specjalnie nie łamały, poza tym ja szukam głównie efektu pogrubienia włosów. Ale uprzedzam, zapach taki mdły i chemiczny, że az przykro wąchać.
dziekuje nabede ja, tez chodzi mi o ten efekt
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 14:33   #55
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Kosmito, tylko pamiętaj, żeby nie nakładać za dużo tej odzywki, bo wtedy faktycznie może obciążyć włosy. Możesz spróbować czy Ci ta odżywka będzie odpowiadać, jeśli tak, to mozna zaopatrzyc się w szampon, a odzywki używać w minimalnych ilościach.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 17:13   #56
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Kosmito, tylko pamiętaj, żeby nie nakładać za dużo tej odzywki, bo wtedy faktycznie może obciążyć włosy. Możesz spróbować czy Ci ta odżywka będzie odpowiadać, jeśli tak, to mozna zaopatrzyc się w szampon, a odzywki używać w minimalnych ilościach.
ja zawsze odzywki bez splukiwania klade na 10 cm od konca i to taka kapke doslownie
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 21:11   #57
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Pomadko! upieraj sie przy lekach! wiele kobiet je bierze i zyje. Ja sama bralam przez ok. 14 lat. Nic mi sie nie stalo i jestem zdrowa.
A perspektywa utraty wlosow ni jest za ciekawa
BOże, piszę 3 raz posta.

Ewo ja rozumiem, że wiele kobiet łyka hormony i żyje, tyle tylko że ja sama nie mogę sobie ich wypisać, a lekarze póki co nie chcą mi ich podawać ze względów kosmetycznych. POnadto nawet nie wiem o jakie tabletki miałabym się upomnieć, bo się na tym w ogóle nie znam, więc niejako kółko się zamyka.
Mówiłam endo, że mi włosy bardzo wyłażą, ale on mnie zapewniał że od tarczycy na pewno nie ołysieję.

JUż sama nie wiem co mam mysleć i robic z tym wszystkim.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 07:32   #58
blekitneoczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 232
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
oj ... ja tez rozpuszczam po umyciu, bo pozniej traca objetosc, sa smetne... i takie bleble... chociaz mam kolezanke ktora ma gorsze wlosy ode mnie, w ogole nie moze nosic dlugich... caly czas ma do ucha, bo podobno jak zapusci to masakra... zaczelam doceniac swoje wlosy jak zrobilam trwala... bardzo nieudana zreszta... teraz kiedy mi odrosly i scielam te wstretne loczki, juz jestem z nich dumna, mimo ze sa cienkie, rozdwajajce sie i calkowicie proste... przyklapniete i bez zycia... chyba nie ma nic gorszego niz spalony strzep, poskrecany na wszystkie mozliwe strony... moje wlosy sa OK
Myslalam zeby je moze zafarbowac na jakis bardziej 'rzucajacy sie w oczy' kolor albo zrobic pasemka..bo moje nie dosc ze przyklapniete, malo ich i to jeszcze maja niecharakterystyczny kolor wlosow czyli mysi blond...chodzi mi po glowie pomysl kupienia serum do pogrubienia wlosow http://www.samysalon.com/samy_fathai...ing_serum.html zastanawiam sie nad tym calym zestawem...jest przeznaczony do wlosow cienkich aby sprawialy wrazenie grubych...., w sklas seri wchodzi pomadka do wlosow cienkich, mus do wlosow cienkich, szampon i odzywka do wlosow cienkich, oczywiscie serum i spray do wlosow cienkich aby dodac im objetosci

Aha dziewczyny my Polki mamy kompleks cienkich wlosow...bo jestesmy slowaniankami, wiadomo ze co druga Polka ma rzadkie wlosy a powiedzmy co druga Latynoska ma geste..ale my za to mamy inne atuty takie jak wzrost, firgura i slowianskie rysy twarzy, wiec nie zalamujmy sie!!!
blekitneoczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 08:20   #59
bialostoczankaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 39
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

A ja polecam wszystkim odzywkę Biolage z Matrixa nadająca objętośc. Kupiłam ja u fryzjera jakis czas temu-kosztuje ok 40zł ale butla jest naprawdę duża także opłaca się. Słyszałam duzo dobrego o tej serii i musze powiedzieć że to pierwsza odzywka która wogole nie obciąża moich włosów, a i nadaje puszystości.Włosy nie sa smętne i przyklepane,polecam wszystkim którzy zmagaja się z cienkimi piórkami
bialostoczankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 11:06   #60
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Pielęgnacja włosów cienkich, długich, czyli szukam odżywki.

Cytat:
Napisane przez blekitneoczy Pokaż wiadomość
Myslalam zeby je moze zafarbowac na jakis bardziej 'rzucajacy sie w oczy' kolor albo zrobic pasemka..bo moje nie dosc ze przyklapniete, malo ich i to jeszcze maja niecharakterystyczny kolor wlosow czyli mysi blond...chodzi mi po glowie pomysl kupienia serum do pogrubienia wlosow http://www.samysalon.com/samy_fathai...ing_serum.html zastanawiam sie nad tym calym zestawem...jest przeznaczony do wlosow cienkich aby sprawialy wrazenie grubych...., w sklas seri wchodzi pomadka do wlosow cienkich, mus do wlosow cienkich, szampon i odzywka do wlosow cienkich, oczywiscie serum i spray do wlosow cienkich aby dodac im objetosci

Aha dziewczyny my Polki mamy kompleks cienkich wlosow...bo jestesmy slowaniankami, wiadomo ze co druga Polka ma rzadkie wlosy a powiedzmy co druga Latynoska ma geste..ale my za to mamy inne atuty takie jak wzrost, firgura i slowianskie rysy twarzy, wiec nie zalamujmy sie!!!
o, to moze byc ciekawe... ile to moze kosztowac?... i ciekawe czy skuteczne...

Cytat:
Napisane przez bialostoczankaa Pokaż wiadomość
A ja polecam wszystkim odzywkę Biolage z Matrixa nadająca objętośc. Kupiłam ja u fryzjera jakis czas temu-kosztuje ok 40zł ale butla jest naprawdę duża także opłaca się. Słyszałam duzo dobrego o tej serii i musze powiedzieć że to pierwsza odzywka która wogole nie obciąża moich włosów, a i nadaje puszystości.Włosy nie sa smętne i przyklepane,polecam wszystkim którzy zmagaja się z cienkimi piórkami
ona jest ze splukiwaniem czy bez?
czy ktos stosowal moze to: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11202

Edytowane przez kosmita77
Czas edycji: 2007-07-13 o 11:38
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.