Cieńkie łamliwe włosy-desperacja! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-03, 11:48   #31
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Doris1981,
Pamiętasz może jaki szampon z siarką używała Twoja siostra? Chodzi mi o nazwę i czy zmniejszył wypadanie włosów?
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 13:15   #32
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

z drogeryjnych szamponów to pantene chyba nie zawiera sls , dlatego go stosuje.wszelkie szampony dla dzieci plączą mi za bardzo włosy więc odpadają, tym bardziej ze moje włosy sa strasznie miekkie a te szampony robią z nich jeszcze miększe .Nie wyobrażam sobie nie rozczesania włosów po myciu. Jak nie rozczesze ich wtedy to już w ogole ich nie rozczesze.
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 13:38   #33
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

A którego Pantene używasz? Ja kiedyś miałam Złotą serię-szampon i odżywka i włosy były miękkie i nawilżone niestety nasada była ciągle obciążona i szampon ogólnie kiepsko domywał.
Teraz mam Większa Objętość ale 2w1 i niestety obciąża mi nasadę, zastanawiam się czy sam szampon nie jest lepszy. Ten 2w1 używam tylko na wyjazdy lub basen.
Z Pantene bardzo lubię złotą odżywkę gdyż jest najintensywniejsza. Nakładam ją tylko na połowę długości i tylko po umyciu dobrze oczyszczającym szamponem.
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 13:59   #34
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Myję włosy tak: Najpierw rozcieram szampon na całą powierzchnię dłoni i wcieram w nasady-masuje masuje i w zasadzie z piany robi się breja bo pierwszy brud jest już "wchłonięty" przez chemię. Potem drugie podejście z minimalną ilością szamponu-tutaj pieni się super-domywam całą długość włosów. Spłukuję. Nanoszę odżywkę, spinam bo wtedy lepiej mi się myje szyję i dekold. I znów spłukuję. Lekko (albo i nie, trudno ocenić) wyrzymam włosy i owijam je w ręcznik. Gdy już wilgoć nieco wsiąknie, przewijam na drugi suchy koniec ręcznika. Po czym zdejmuję, rozczesuję i zostawiam do wschnięcia.
Jeśli w tej procedurze któraś z was widzi coś nieprawidłowego wobec delikatnych włosów natychmiast napiszc

Co do fryzjera-to kwestia przypadku bo przecież oni nie mają wypisane na czole: jak klient chce 2 cm to ścinam 2 cm. Więc mogę tak chodzić od przypadku do przypadku. Może znacie jakiś dobrych (ale nie szalenie dogich) i zaufanych fryzjerów z Warszawy i południowych okolic Warszawy?
Ta moja fryzjerka jest najpopularniejszą w Nadarzynie-żywa legenda tutejszego fryzjerstwa - 2 razy obcięła mnie wprost idealnie, reszta to były "swędzące nożyczki" bądź cięcie gdy nie ma już nadziei i trzeba było prawie zgolić. Problem leży też we mnie bo ja tak strasznie marzę o średniodługich włosach i zapuszczam je bez okresowego podcięcia aż w końcu mam fryzurę a'la Jezus i znów tniemy na maxa bo są już strzępione do bólu.
Ja na Twoim miejscu nie "domywałabym" włosów, no chyba że też tylko u nasady... I nie rozczesywałabym włosów na mokro. Mokre włosy są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż suche, naprawdę.
A tak poza tym to mnie też wydaje się, że masz ładne włosy Choć na 2 pierwszych zdjęciach, tam gdzie masz włosy blond, widać moim zdaniem, że są połamane. Moje wlosy też, niestety, należą do bardzo delikatnych i łamliwych. Bardzo o nie dbam, nie używam suszarki, prostownicy, lokówki, pianek i lakierów. Za to stosuję odżywki, balsamy, jedwab, wax itp. A one i tak się łamią Zaczynam dochodzić do wniosku, że łamliwość to po prostu taka "uroda" włosów"... Mam włosy za ramiona, od jakiegoś czasu marzy mi się ich obcięcie, ale zapuszczam, bo mój TŻ bardzo mnie o to prosi Miałam kiedyś włosy prawie do pasa, uważał, ze były piękne i marzy Mu się, żeby znów takie były Więc zapuszczam... Choć suche, delikatne, łamliwe, długie włosy są strasznie uciążliwe w pielęgnacji
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:17   #35
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Doris1981,
Pamiętasz może jaki szampon z siarką używała Twoja siostra? Chodzi mi o nazwę i czy zmniejszył wypadanie włosów?
Anuska77 zapytam ją. Wiem, że zmniejszył wypadanie (bo jej włosy wypadają właśnie przez łojotok) ale jak go odstawiła, to niestety szybko wszystko wróciło "do normy" - czyli łojotoku. Ale nie stosowała leczenia innego, więc nie ma się co dziwić. Pamiętam, że to był szampon polskiej firmy, kupowała w aptece. Zapytam, może będzie go pamiętać.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:20   #36
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Pierwsze 2 zdjęcia to jedyny dowód na problem który mam de facto cału czas. Bo reszta zdjęć są z daleka, i sama nie mogłabym po nich stwierdzić że mam problemy z włosami. Zdjęcia nie wychwytują problemów takich jak krzywe zęby, połamane włosy czy blizny po trądziku które widać z bliska. Więc nie kierujcie się nimi

Mam do was jeszcze jedno pytaie: czy lepiej nosić włosy rozpuszczona, spięte czy związane? Czy to jak są noszone wpływa na ich stan?
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:28   #37
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Podobno najlepiej nosić włosy rozpuszczone, "oddychają" sobie wtedy swobodnie A jak już włosy trzeba spiąć, to nie za cienką gumką, a najlepiej frotką. Cienkie wyrywają i łamią włosy. Ja nie lubię kucyków, bo po zdjęciu gumki, boli mnie skóra głowy

Wichura, doczytałam, że nie wyobrażasz sobie rozczesywania włosów na sucho. Ja też kiedyś sobie tego nie wyobrażałam i zawsze rozczesywałam na mokro. To był błąd, włosy naprawdę o wiele mniej się łamią, kiedy rozczesuje się je już po wyschnięciu. Polecam Ci jedwab Biosilk Farouka, po nim włoski naprawdę o wiele łatwiej rozczesać
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 15:10   #38
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Póki co postanawiam zastosować się do rad:
Regularne podcinanie włosów - już się umówiłam na wizytę i założyłam kalendarzyk-przypominacz
Nie rozczesywanie ich na mokro (zobaczymy jak to będzie :P )
Olejek rycynowy, żółtko i cytryna
Wax na całą długość włosów
Mycie tylko skóry głowy (choć włosów mam tak mało że gdy są myte, mieszczą mi się w jednej dłoni i ciężko jest to konrolować)
Znaleść naturalną szczotkę (ale gdzie takowe są?)
Myć włosy tylko gdy są widocznie tłuste a nie z nudów.

Ufff coś jeszcze??
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 15:16   #39
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Ufff coś jeszcze??
Pozytywne nastawienie . Nawet najpiękniejsze modelki, aktorki, czy inne gwiazdki mają takie dni, że wolą z domu nie wychodzić bez czapki. Każdy może mieć piękne włosy na obrabianych komputerowo fotkach, gdy nad fryzurą pracuje sztab stylistów. Nie bądź więc za surowa dla swoich włosków. Czasami zrób im po prostu "wolne" od wszystkiego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 16:01   #40
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

To prawda! Poza tym gdy kobieta zbyt serio traktuje swój wygląd i się nad nim pastwi to napewno przez to nie pięknieje
Dzięki dziewczyny mam nadzieję że nie tylko ja skorzystam na tym wątku
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 19:02   #41
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
A którego Pantene używasz? Ja kiedyś miałam Złotą serię-szampon i odżywka i włosy były miękkie i nawilżone niestety nasada była ciągle obciążona i szampon ogólnie kiepsko domywał.
Teraz mam Większa Objętość ale 2w1 i niestety obciąża mi nasadę, zastanawiam się czy sam szampon nie jest lepszy. Ten 2w1 używam tylko na wyjazdy lub basen.
Z Pantene bardzo lubię złotą odżywkę gdyż jest najintensywniejsza. Nakładam ją tylko na połowę długości i tylko po umyciu dobrze oczyszczającym szamponem.
Teraz mam przeciwłupieżowy. Ale ogólnie chyba wszystkie z nich mi odpowiadają czego nie moge powiedziec np.o Timotei...
Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu nie "domywałabym" włosów, no chyba że też tylko u nasady... I nie rozczesywałabym włosów na mokro. Mokre włosy są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż suche, naprawdę.
A tak poza tym to mnie też wydaje się, że masz ładne włosy Choć na 2 pierwszych zdjęciach, tam gdzie masz włosy blond, widać moim zdaniem, że są połamane. Moje wlosy też, niestety, należą do bardzo delikatnych i łamliwych. Bardzo o nie dbam, nie używam suszarki, prostownicy, lokówki, pianek i lakierów. Za to stosuję odżywki, balsamy, jedwab, wax itp. A one i tak się łamią Zaczynam dochodzić do wniosku, że łamliwość to po prostu taka "uroda" włosów"... Mam włosy za ramiona, od jakiegoś czasu marzy mi się ich obcięcie, ale zapuszczam, bo mój TŻ bardzo mnie o to prosi Miałam kiedyś włosy prawie do pasa, uważał, ze były piękne i marzy Mu się, żeby znów takie były Więc zapuszczam... Choć suche, delikatne, łamliwe, długie włosy są strasznie uciążliwe w pielęgnacji
;( no tak rozczesywanie na mokro jest nie najlepsze da włosków, ale ,np. ja mam włosy kreone więc co mam czekac aż wyschną i wtedy je rozczesac? przecież to będzie siano nie włosy:9 Chyba ze może któras ma na to jakis sposób?
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 19:59   #42
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez infante Pokaż wiadomość
;( no tak rozczesywanie na mokro jest nie najlepsze da włosków, ale ,np. ja mam włosy kreone więc co mam czekac aż wyschną i wtedy je rozczesac? przecież to będzie siano nie włosy:9 Chyba ze może któras ma na to jakis sposób?
Znam ten ból bo też zdarza mi się "efekt stogu siana" . Zalecam grzebień z bardzo szerokim rozstawem "zębów" i delikatne przeczesanie podsuszonych lekko włosów (czyli już wilgotnych, a nie mokrych). Można użyć troszkę kremu, balsamu do włosów (bez spłukiwania), aby je zdyscyplinować. Bo większość kobiet zaczyna czesać włosy (szarpiąc je, ciągnąc) jak jeszcze są całkiem mokre. I stąd ich problemy. Często też "czeszę" moje loki po prostu palcami.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:11   #43
tajka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 272
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Wiecie co mnie najbardziej wkurza? To, że jak miałam mniej lat, coś koło 10 i mniej nie dbałam o włosy. Używałam jedynie jakiegoś szamponu (byle jakiego), po myciu mokre włosy szaprałam grzebieniem z wąskimi odstępami pomiędzy zębami, naprawdę mocno, aż mi głowa latała . . . A teraz, gdy dbam o włosy naprawdę pożądnie, używam masek, odżywek, olejków itp. są do bani. Rozdwojone, połamane . Ehh . . .
__________________
Moje ubrania itd. na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=259712
Moje życzenia:
Panterka, czarna ołówkowa, torby
tajka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:14   #44
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Znam ten ból bo też zdarza mi się "efekt stogu siana" . Zalecam grzebień z bardzo szerokim rozstawem "zębów" i delikatne przeczesanie podsuszonych lekko włosów (czyli już wilgotnych, a nie mokrych). Można użyć troszkę kremu, balsamu do włosów (bez spłukiwania), aby je zdyscyplinować. Bo większość kobiet zaczyna czesać włosy (szarpiąc je, ciągnąc) jak jeszcze są całkiem mokre. I stąd ich problemy. Często też "czeszę" moje loki po prostu palcami.
dziękuje za rady na pewno skorzystam Próbowałam kiedyś czesać palcami ale słabo mi to wychodziło, ale trening czyni mistrza

Tajka, coś jest w tym co mówisz
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:16   #45
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez tajka71 Pokaż wiadomość
Wiecie co mnie najbardziej wkurza? To, że jak miałam mniej lat, coś koło 10 i mniej nie dbałam o włosy. Używałam jedynie jakiegoś szamponu (byle jakiego), po myciu mokre włosy szaprałam grzebieniem z wąskimi odstępami pomiędzy zębami, naprawdę mocno, aż mi głowa latała . . . A teraz, gdy dbam o włosy naprawdę pożądnie, używam masek, odżywek, olejków itp. są do bani. Rozdwojone, połamane . Ehh . . .
Kurde, coś w tym jest. Masz rację, że my chyba za dużo tego używamy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:20   #46
tajka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 272
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

No może i tak, ale . . . Ja kocham dbać o włosy. To taka moja obsesja . . . Albo czasami sobie tak myślę, że może te włosy się nie niszczyły dlatego, że byłyśmy małe i głupie i nie miałyśmy czasu ani ochoty na zabawę w odżywianko włosów, ale to tylko moje domysły.
__________________
Moje ubrania itd. na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=259712
Moje życzenia:
Panterka, czarna ołówkowa, torby
tajka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:30   #47
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Kurde, coś w tym jest. Masz rację, że my chyba za dużo tego używamy.
Ja nie mogę powiedzieć, że w moim przypadku kosmetyki do stylizacji i przesadna pielęgnacja przyczyniły się do złej kondycji moich włosów i do ich wypadania, ponieważ takowych nie stosowałam. Nigdy nic poza zwykłym szamponem nie używałam do swoich długich włosów (jeszcze niedawno bardzo mocnych i grubych), po umyciu rozczesywały się świetnie bez odżywek i balsamów, oczywiście też nie katowałam ich żadną chemią w postaci farb do włosów, nie myłam ich też codziennie, więc już kompletnie nie wiem gdzie szukać przyczyny choroby moich włosów, a z każdym dniem jest ich mniej, są połamane, wypadają i wogóle tragedia, efekt choinki nieunikniony...
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:38   #48
tajka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 272
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Anuska77 może to jakieś zmiany hormonalne (jak to brzmi), zła dieta, stres albo nie wiem co jeszcze . . .
__________________
Moje ubrania itd. na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=259712
Moje życzenia:
Panterka, czarna ołówkowa, torby
tajka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:42   #49
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Ja nie mogę powiedzieć, że w moim przypadku kosmetyki do stylizacji i przesadna pielęgnacja przyczyniły się do złej kondycji moich włosów i do ich wypadania, ponieważ takowych nie stosowałam. Nigdy nic poza zwykłym szamponem nie używałam do swoich długich włosów (jeszcze niedawno bardzo mocnych i grubych), po umyciu rozczesywały się świetnie bez odżywek i balsamów, oczywiście też nie katowałam ich żadną chemią w postaci farb do włosów, nie myłam ich też codziennie, więc już kompletnie nie wiem gdzie szukać przyczyny choroby moich włosów, a z każdym dniem jest ich mniej, są połamane, wypadają i wogóle tragedia, efekt choinki nieunikniony...
Mam tak samo jak Ty nie dbałam były , dbam, jest coraz mniej
Tylko w tamtej wypowiedzi chyba chodziło o to,ze gdy włosy nie były na pierwszym planie były w lepszym stanie niz gdy zaczęto w nie dawać"cudowne"środki.
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 20:46   #50
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez tajka71 Pokaż wiadomość
Anuska77 może to jakieś zmiany hormonalne (jak to brzmi), zła dieta, stres albo nie wiem co jeszcze . . .
Hormony są ok, wszystkie badania w normie, dieta również, a stresuję się właśnie tymi włosami, szczególnie widokiem tych wypadniętych w wannie w trakcie mycia, po myciu, przy rozczesywaniu, na poduszce, na ubraniach, właściwie wszędzie tam gdzie się pojawię...
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:50   #51
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

I ja mam takie spostrzeżenia. Jak byłam mała myłam włosy J&J raz na pare dni. Potem pojawiły się Vidalsasoon (pamiętacie jaki miały fajoski zapach?) no i od czasu do czasu używałam takiej odzywki (chyba czeskiej produkcji). Wtedy na początku lat 90 wyboru wielkiego nie było. Włosy miałam tej samej długości co teraz, owszem miałam problem ze strąkami i rzadkimi włosami ale żeby były postrzępione?? W życiu! Ja ten problem zauważyłam w niewielkim stopniu przy tlenionych włosach około 5 lat temu. Gdy przerzuciłam się na naturę i od 4 lat mam tylko naturalny kolor-wbrew pozorom stan moich włosów się pogorszył. Na + widzę tylko to że mają naturalną miękkość, o wiele ciekawszy i zmieniający się pod wpływem pór roku kolor a reszta poszła w cholerę. Gdy miałam tlenione włosy to przynajmniej mi się nie przetłuszczały bo sebum od razu wnikało w wysuszoną łuskę. Przez co mi nie wypadały i miałam tych włosów naprawdę duuużo
Moim zdaniem problem leży w następujących kwestiach:
-codzienne mycie to już moda-na kazdym opakowaniu szamponu producent nakłania
-składy szamponów są długie, skomplikowane i naszprycowane obciążającą chemią i samo mycie już nie wystarczy-szampon ma nabłyszczać, prostować, skręcać, podkreślać kolor, reperować końcówki.
-odzywki, mgiełki..to wszystko jest fajne ale gdy używamy notorycznie to potem trudno wyobrazić sobie życie bez tego
-suszarki, lokówki i zauważyłam nową zmorę-prostownicę. Nigdy nie używałam prostownicy ale to musi być katorga dla włosów
-w dzieciństwie nie miałyśmy problemu z przetłuszczaniem się włosów więc nawyk codziennego mycia a potem obsesyjnego dbania o włosy przyszedł z wiekiem "cielęcym" kiedy dochodzą jeszcze kompleksy i krzywe spojrzenie na swój wygląd, niekiedy perfekcjonizm.

Tak jak wcześniej pisałam znam dziewczyny które w pielęgnacji włosów jakby zatrzymały się w czasie-uzywają szamponu (nawet nie zwracają uwagi jakiego) i odżywki o ile o niej pamiętają. Włosy myją co 2-3 dni. A ich czupryny są gęste, długie i zdrowe jak za dzieciństwa. Bo nie dały się zwariować.

Anuśka-wiem że może to mało profesjonalna rada ale skróć włosy. Odciążysz czuprynę, nadasz jej objętość i to może wplynąć na wypadanie. Podcięcie nie jest zabiegiem chemicznym więc nie ryzykujesz a napewno zyskasz. Mnie to zawsze pomagało. Powodzenia!

Edytowane przez wichura
Czas edycji: 2007-05-03 o 20:56 Powód: dopisanie odpowiedzi
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 21:06   #52
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 829
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Ja widze to troszke inaczej Jesli ktos nie dba o wlosy, moze to oznaczac, ze tego akurat nie potrzebuje, bo dostal od natury wlosy mocne, geste i odporne na szkodliwe czynniki.
Nie wiadomo tylko, czy takie zaniedbanie nie spowoduje w przyszlosci pogorszenia kondycji wlosow. Tym bardziej, ze naukowo udowodniono, ze z wiekiem wlosy staja sie, ogolnie mowiac, slabsze.
Oczywiscie to tylko moje przemyslenia
Wiem z autopsji , ze prawidlowa, systematyczna pielegnacja, przynosi pozytywne rezultaty- mam obecnie wlosy w lepszej kondycji, niz np. 10 lat temu, gdy b. powaznie chorowalam.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 21:22   #53
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Dużo tez zalezy od grubości włosów-te delikatne łatwiej obciążyć, zniszczyć i złamać więc dbanie o nie to prawdziwe igranie z ogniem. Nigdy nie wiadomo jaki sposób ich pielęgnacji jest im przesądzony. Jak jeszcze pomyślę o tym że z wiekiem robią się jeszcze słabsze (w co nie wątpię) robi mi się juz zupełnie niedobrze
Czasami jak widzę małe dziewczynki z dlugimi gęstymi włosami ale mimo wszystko delikatnymi jak moje, to aż mnie zdumiewa-taka smarkata nie wie co to odżywka, pianka, rozdwojone końcówki a ma włosy jak marzenie! A ja od przypadku do przypadku łykam naiwnie reklamy, kupuję kolejne "cudowne" serie, obmyślam strategie, biorę witaminy i ciągle jest źle.
Wiem że natury moich włosów nie zmienie. W genach mam cieńkie, delikatne i rzadkie ale to strzępienie się, nierówna i niejednolita długość kosmków i choinka w dół to znak że trzeba działać bo coś nie gra. Niestety producenci i profesjonaliści nie zauważają takego problemu więc muszę sama sobie dobieram na czuja kosmetyki nie zawsze trafione. W końcu szampon Skrzyp miał być dla łamliwych i zniszczonych a on jeszcze bardziej zrujnował mi włosy

Edytowane przez wichura
Czas edycji: 2007-05-03 o 21:23 Powód: literówka
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 09:18   #54
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Ja też mam tak, że przy dłuższych włosach - do ramion i poniżej - widać, że się łamią, strzępia i ogólnie są nierówne. Bardzo pomogła mi płukanka z octu, która zamyka łuski wlosa, przez co wlos jest gładki, lśni i jego łuski się nie rozchylają, a to przeciez powoduje łamanie cienkich włosów. Recepta jest prosta, do szklanki w miare chłodnej wody wlej troche octu - odrobinkę, żeby tylko zmienić odczyn PH wody, po umyciu wlosów i ich odżywieniu spłucz włosy ta mieszanką i po chwili spłucz to jeszcze raz chłodna wodą. Powinno trochę pomóc, zwłaszcza, że kuracja jest śmiesznie tania, no bo butelka octu starczy Ci na wiele miesięcy mycia.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:51   #55
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja też mam tak, że przy dłuższych włosach - do ramion i poniżej - widać, że się łamią, strzępia i ogólnie są nierówne. Bardzo pomogła mi płukanka z octu, która zamyka łuski wlosa, przez co wlos jest gładki, lśni i jego łuski się nie rozchylają, a to przeciez powoduje łamanie cienkich włosów. Recepta jest prosta, do szklanki w miare chłodnej wody wlej troche octu - odrobinkę, żeby tylko zmienić odczyn PH wody, po umyciu wlosów i ich odżywieniu spłucz włosy ta mieszanką i po chwili spłucz to jeszcze raz chłodna wodą. Powinno trochę pomóc, zwłaszcza, że kuracja jest śmiesznie tania, no bo butelka octu starczy Ci na wiele miesięcy mycia.
To ma być, oczywiście, ocet winny a nie taki zwykły? Słyszałam o tym sposobie już dawno i chyba w końcu go wypróbuję
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 16:45   #56
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

A co z zapachem octu? Jest wyczuwalny?
Ja sobie dziś kupiłam czepek do włosów by Wax działał w ciepełku kupiłam też szampon Seboradin-jego skład jest obiecujący ale jeszcze się nie wypowiadam bo jestem 12 godzin po myciu. Wciąż walczę z nałogiem mycia codziennego włosów.
Gdy umyję rano-następne mycie mam dzień później wieczorem. A gdy umyję wieczorem, to następny raz jest drugiego ranka (jakby 2 dni) z rana.Tłumaczę sobie że myję włosy co 1.5 dnia Ale 2óch pełnych dni jeszcze nie umiem wytrzymać
Zakupiłam też naftę, olejek rycynowy i dodatkowy WAX bo stary mam na wykończeniu.
Czy miała któras z was przypadek że gdy natrze się włosy olejkiem rycynowym to potem skóra i włosy są tłuste jak po tygodnu niemycia i nie sposób było to zmyć? Ja tak miałam rok temu. Rutynowo nakłałam na włosy naftę i olejek i wpadłam na pomysł z dotarcia do nasady. Potem zaczał sie dramat bo po zmyciu zostało mi masło na głowie. Myłam włosy chyba z 7 razy mocnym krystalicznym szamponem (wcześniej był to Fructis 2w1) aż w końcu doprowadziłam włosy do w miare możliwego stanu. Co ciekawsze ilekroć potem umyłam włosy Fructise, na mojej głowie znów pojawiało się masło! Dlatego już nigdy wiecej nie stosowałam nafty i olejku a szampony Fructis omijam szerokim łukiem. Może mi ktoś wyjaśnić czemu zwykły szampon nawracał mi te tluste włosy? Przecież nie dodawałam do niego niczego....
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 18:38   #57
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Co do tego octu, ja stosowałam zwykły, kuchenny. Nie wiem, czy ocet winny się do tego nadaje. Co do zapachu, to szybko wietrzeje z włosów, pod warunkiem, że się je dobrze przepłucze po occie.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 20:05   #58
tajka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 272
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

A tym octem to się płuka po każdym myciu? Bo chyba byłabym zainteresowana, bardzo lubię domowe kosmetyki. Jutro zamierzam zrobić sobie błyszczyk.
__________________
Moje ubrania itd. na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=259712
Moje życzenia:
Panterka, czarna ołówkowa, torby
tajka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 08:54   #59
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Co do tego octu, ja stosowałam zwykły, kuchenny. Nie wiem, czy ocet winny się do tego nadaje. Co do zapachu, to szybko wietrzeje z włosów, pod warunkiem, że się je dobrze przepłucze po occie.
Hmmm... Prawdę mówiąc ja bym się bała używać do włosów takiego zwykłego octu. Czytałam o nabłyszczającym działaniu octu na włosy wiele razy i zawsze pisali o tym, że musi być to ocet winny...
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 16:17   #60
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Bez paniki, ja używałam zwykłego octu przez wiele miesięcy i wcale nie zaszkodził moim włosom, a fantastycznie je nabłyszczał.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.