Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2012 Ma - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 14:05   #3481
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość

nie mogłam się wczoraj pozbierać a co dopiero ciocia i moi kuzyni z kuzynką....
jeszcze jednego kuzyna żona w 3


/miesiącu ciąży (Jasiek im wpadł w oko w kwietniu ), drugiego
kuzyna ma termin na sobotę a tu taka tragedia....


u nas też leje od rana ale chyba i tak bym siedziała z Janem w domu
ja już nie wiem czy to zęby na pewno
tyle że ani gorączki póki co, a kaszel to tak sporadycznie
kupiłam maść majerankową, spray z solą morską i obserwujemy
z jednej strony się cieszę że w domu z nim teraz siedzę a nie w pracy
chociaż w kość mi daje nie powiem

a wczoraj wróciłam to miał pieluszkę na plecach zapiętą
i był usyfiony od stóp do głów ciastkami ryżowymi i mlekiem
to akurat sprawka siory męża bo nie potrafi pieluchy podłożyć jak je mleko lub założyć śliniaka i zerknąć jak jadł te ciastka, a do tego przebrać chociaż dziecka w czyste ciuchy których kupkę zostawiłam na wierzchu
swoją drogą co jeszcze siostra męża u nas robiła to nie wiem skoro teściowa przyszła do Jana
przykre to naprawde, nie zdazyl wnuków poznac...

tez sie ciesze, ze moge byc z dzieciakami

tesciowa tez kiedys pieluchy tyl na przod zakladala


Cytat:
Napisane przez Swarovska Pokaż wiadomość
mogę sobie nie poradzić bo nie znam dobrze angielskiego, ostatnio jak miałam okazje się sprawdzić, to tragedia tyle już zapomniałam.
Nie dogadam się z lekarzami

to mnie przeraża

moonie ja nigdy nie byłam w Anglii, i będziemy mieszkać w małym miasteczku daleko od Londynu,

cóż spróbujemy, boje się rozłąki z rodziną ale czas stworzyć własną
tam jest tylu Polakow, ze spokojnie sie odnajdziesz
a lekarz to niech gada z TZ na poczatku

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość

Czekoladowe cudo a la Moonie wwierca w fotel
bedzie trzeba zrobic

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość


ja sobie sama też nie będę zazdrościc ciężko z samymi bliźniakami samemu sobie poradzic, a co mówic z bliźniakami i dzieckiem 15sto miesięcznym
sie zdziwisz a tam jedno
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 14:06   #3482
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

ale jak tak sobie teraz licze, to i tak powinno mi zostac jakos 14h, a nie 4h
te 4h to mam za sam wrzesien w zaokragleniu
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 14:09   #3483
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Czekoladowe cudo a la Moonie wwierca w fotel
czyli muszę zrobić a to kakao na blachę to jakie? Takie w proszku z wiatrakiem czy jakieś słodkie typu Nesquik?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 14:37   #3484
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
sie zdziwisz a tam jedno
żeby nie było, nie nastawiam się absolutnie na bliźniaki. biorę tylko taką możliwośc pod uwagę
cokolwiek, aby zdrowe
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 14:54   #3485
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
moonie85, co to za czekoladowe cudo, że wszystkie tak ślinotoku dostają?

mnie coś też na słodkie napada. dwa dni temu robiłam domowe bounty, a w najbliższej przyszłości (aby zachce mi się gnieśc ciasto) spróbuję zrobic kruche ciasto milionera
brzmi słodko

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
ale jak tak sobie teraz licze, to i tak powinno mi zostac jakos 14h, a nie 4h
te 4h to mam za sam wrzesien w zaokragleniu
albo sie tam ktos pomylil, albo robia Ci pod gorke...
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 14:57   #3486
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Ej przez tą pogodę jest tak ciemno, że muszę światło włączyć

A w całej chałupie tak pachnie czekoladą (Moonie85 ) że mnie zaraz skręci
U mnie też światło zapalone, nie cierpię zapalać światła w dzień bo mnie to wpędza w jakiś podły nastrój



Cytat:
Napisane przez Swarovska Pokaż wiadomość
moonie ja nigdy nie byłam w Anglii, i będziemy mieszkać w małym miasteczku daleko od Londynu,

cóż spróbujemy, boje się rozłąki z rodziną ale czas stworzyć własną
Dasz radę, załapiesz język w mig
Ech, ja bym mogła nawet na angielskiej wsi mieszkać, mam hopla na punkcie Wysp

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Czekoladowe cudo a la Moonie wwierca w fotel

a z czym je jesz? Chociaż nawet bez niczego wwierca

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
moonie85, co to za czekoladowe cudo, że wszystkie tak ślinotoku dostają?
kilka stron wcześniej wklejałam przepis

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
czyli muszę zrobić a to kakao na blachę to jakie? Takie w proszku z wiatrakiem czy jakieś słodkie typu Nesquik?
kakao, nie nesquik takie gorzkie, decomoreno czy coś

Franciszka dziś coś napadło i zaczął się przemieszczać, trochę na czterech ale to jego raczkowanie jest nieco pokraczne, a więcej na dwóch przy meblach i już głupieję od latania za nim bo nasz dom jeszcze nie zdążył na jego samobieżność zareagować

Edytowane przez moonie_85
Czas edycji: 2013-09-17 o 14:59
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 15:04   #3487
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Swarovska Pokaż wiadomość
mogę sobie nie poradzić bo nie znam dobrze angielskiego, ostatnio jak miałam okazje się sprawdzić, to tragedia tyle już zapomniałam.
Nie dogadam się z lekarzami
tam na miejscu szybko załapiesz

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
przykre to naprawde, nie zdazyl wnuków poznac...

tez sie ciesze, ze moge byc z dzieciakami

tesciowa tez kiedys pieluchy tyl na przod zakladala
no

chociaż i tak czy siak roboty muszę szukać no ale póki co jeszcze z nim siedzę

na moje obawy że cokolwiek tłumaczę i pokazuję to ona nie słucha, mąż mnie uspokajał że ma 3 wnuków, w tym dwójką się często zajmowała

obiadu parę łyżek powiedzmy weszło
kupka była na nocnik (w sumie już nie pamiętam kiedy w pieluchę zrobił ) a teraz mamy pierwszą dziś drzemkę bo tej 10-minutowej nie biorę pod uwagę
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 15:06   #3488
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Byliśmy dzisiaj na kontroli raczkowania i stania. Wszystko jest dobrze. Generalnie jest podobno jeszcze jedna wizyta na kontrolę stania, ale doktor powiedziała, że po tym co widzi, że nie ma już takiej potrzeby. Ale jakby coś mnie niepokoiło to żebym przyszła. Zapytałam na co trzeba zwrócić uwagę to powiedziała, że przede wszystkim na to, żeby pięta nie szła do środka (jak już zacznie chodzić).


Co do jedzenia to zauważyłam, że najwięcej zjada jak pokroję w kawałki - piszę o warzywach, które średnio wchodzą. Dzisiaj wsuwała nawet gotowaną pietruszkę. Będę dawała jej także raz w większych kawałkach, raz mniejszych albo będę mieszać.

Także nie będę już specjalnie gotować papek skoro tych w kawałkach je już coraz więcej. Mam kilka gotowych słoiczków i mrożonek na czarną godzinę, ale już nie będę kupować. Tylko owocowe słoiczki, bo u mnie owoce bardzo szybko schodzą - żeby też coś było pod ręką czy na wyjścia. A tak to rano ugotuję jakieś 2 warzywa, które mam pod ręką, co jakiś czas jajo, wieczorem upiekę mięsko czy rybkę. Chyba że będzie jakaś zupa to będzie jadła od nas lub odleję przed doprawieniem albo coś co nadaje się dla dziecka.


A jeśli chodzi o dzisiejsze spanie. Nastawiłam się na pobudki, ale przespała pięknie całą noc. Obudziła się o 6ej na jedzonko i dalej spała do 8 ej. Z pół godziny pobawiła się sama i dopiero wtedy wstałam


Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Zaraz akceptnę
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Piękne dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
a że mnie mniej to nie zauważyła buuuuuuuuuu nikt mnie nie kocha :
Ja tęskniłam i cierpiałam za Tobą w samotności



Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość


Moja miała kiedyś straszne odparzenia, aż ranki miała. Tez byliśmy u lekarza. Na ranki pomogła robiona masc, ale zaczelo się potem robić mocno czerwone i na to miałyśmy antybiotyk. Jak drugi raz jej się zrobily ok. 5 miesiaca to te masci juz tak szybko nie pomogly jak poprzednio dużo musiała bez pieluszki leżeć.
----------------
Jutro jedziemy do tego neurologa. Trochę się boję, ze będziemy musieli jeździć na jakas rehabilitację na drugi koniec miasta. A ja zwykle jestem bez samochodu tak do 16. A tramwajami się tluc z wózkiem sobie nie wyobrażam, tym bardziej, ze u nas jeszcze jeżdżą te stare ze schodami przy wejściach

Mela teraz ledwo się ją posadzi w lozeczku to się podnosi na kolana. Tylko muszę ja pilnować i kolo niej stac bo sie czasami puszcza szczebelkow i leci jakos dziwnie na bok albo do tylu i by glowa uderzala w szczebelki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

A poza tym jutro bede musiała rano ja obudzic bo do tego lekarza na 8 mamy...a ona ostatnio się budzi ok 8.30. Czyli będzie na pewno marudna i juz mi się nie chce

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Trzymam kciuki za neurologa Co do upadania to moja też miała ten etap. Musiała się nauczyć przewracać

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
a my znow sajgon domowy mamy

wczoraj TŻ poszedl z Tomim zeby babka go osluchala, bo ten katar zaczal mu schodzic i balismy zeby na oskrzelach nic nie mial
no i spoko nic nie bylo po osluchaniu
plus mial stan zapalny siusiaka, bo ostatnio non stop cos gmeral przy nim, a napletek zaczal mu sie odklejac i odchodzic i cos sie dostalo mimo mycia
to ju zlepiej jak mial przyklejony
robilismy rivel zel i bylo lepiej, ale wiadomo trzeba tez dzialac od srodka i dostal bactrim na bakterie

i nie wiem czy sie zarazil od kogos tam, czy to od podraznionego gardla przez ten splywajacy katar ma zapalenie krtani

k.....

pulmicort mielismy to inhalacje w nocy zrobilismy szybko, to zasnal na spokojnie juz i rano tez
teraz pojechali do lekarza

najgorsze, ze jak raz sie ma zapaleni krtani to zazwyczaj przy byle infekcji moze nawrocic i tak do 6 roku zycia

zdazylam wieczorem przysnac i juz ten szczekajacy kaszel
biedak
Trzymam kciuki za wykurowanie
A z tym chorowaniem to tak nieraz jest. Jak się nie choruje to nie choruje, a jak się zacznie to jedna choroba za drugą.

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Witam się znad kanapki z czosnkiem. Z dużą ilością czosnku
I znad czarnej kawy, bo mi mleko wyszło
Spociłam się w nocy dość mocno, dalej się czuję niewyraźnie i nos mi rozsadza ale chyba idzie ku lepszemu. Niestety pada więc zamówiony na dzisiaj pradziadzio nie wpadnie i będziemy się kisić w domu
Dużo zdrówka
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 15:27   #3489
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Piękne dziewczyny

Trzymam kciuki za neurologa Co do upadania to moja też miała ten etap. Musiała się nauczyć przewracać


dziękować kurczę, że też u nas nie było żadnej takiej kontroli my po szczepieniu po 6. miesiącu mamy się stawić do pediatry dopiero po 13. miesiącu na kolejne szczepienie. Do żadnego ortopedy po drodze ani na kontrolę raczkowania ani stania nic
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 16:15   #3490
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Swarovska Pokaż wiadomość
Witajcie
a mnie czeka wyprowadzka do Anglii... to już pewne i kwestia 3 tygodni

z jednej strony cieszę się, że będziemy w końcu razem z tż-em ale nie wiem czy sobie poradzę...
chyba fajnie

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
zamówiłam ciuszki w c&a mialam zaplacic przy odbiorze
poczta przywiozla, podpisalam i nie placilam
ktoś sie walnal czy jak
listonosz się pieprznął. Wróci do Ciebie po kase, albo wyłoży ze swoich Ten nr konta jest dla poczty, listonosz odbiera i wpłacają na konto nadawcy.

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
ee ale jak Ci się nie chce rozpuścić? Jak to rozpuszczasz? Garnek z wodą na kuchenkę, na to miska i w tej misce czekolada rozwalona na kosteczki, masło w kawałkach i cukier
bede robić w sobote
z bitą śmietaną i brzoskwiniami


Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
gdybym wiedziala ze to paczka od c&a to pewnie bym listonoszowi sama chcial zaplacic, a tak myslalam ze to cos innegol
to nie Twoja wina, w gestii listonosza było to dopilnować.

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
wlasnie wrocilam z pracy, okazalo sie, ze mam tylko 2 dni urlopu wypoczynkowego nie wiem jakim cudem
zatem 1-2 pazdziernik ide na wypoczynkowy, a od 3 wychowawczy na rok
dziwne

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
wczorajszy dzień okropny był
współczuję

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Czekoladowe cudo a la Moonie wwierca w fotel
no nie

Postanowiłam że w sob zrobie imprezo-grila i czekoladowiec moonie będzie na deser Do tego sałatka z brokułami, zamarynuje jakieś mięsko (macie jakieś fajne sprawdzone marynaty?) .. będzie wyżerka
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 16:38   #3491
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Postanowiłam że w sob zrobie imprezo-grila i czekoladowiec moonie będzie na deser Do tego sałatka z brokułami, zamarynuje jakieś mięsko (macie jakieś fajne sprawdzone marynaty?) .. będzie wyżerka
Robiłam ostatnio marynatę z whisky, powideł śliwkowych i ciemnego cukru Bach do garnka, podgrzać aż się cukier i powidła rozpuszczą a alkohol odparuje, niby można to podpalić ale mi się palnik acetonowy gdzieś zgubił. I na noc mięso do tego Było dobre Co prawda B. był oburzony ( ) że nie wzięłam jakiejś podlejszej whisky tylko jego czarnego jasia na specjalne okazje

Od południa siedzę i wystawiam na allegro rzeczy, i Franka i moje, i szlag mnie już trafia (tzn od południa jednocześnie biegając za Franciszkiem...). Okazuje się, że zdjęcia które zrobiłam są za duże i muszę każde jedno zmniejszać. A przede mną jeszcze chyba milion rzeczy do wystawienia :/

Edytowane przez moonie_85
Czas edycji: 2013-09-17 o 16:49
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 17:22   #3492
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

łeeeeeeeeeeeeee listonosz wrócił po pieniążki
ale to dobrze wole z nimi żyć w zgodzie czekam na pare przesyłek
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 17:41   #3493
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość

dziękować kurczę, że też u nas nie było żadnej takiej kontroli my po szczepieniu po 6. miesiącu mamy się stawić do pediatry dopiero po 13. miesiącu na kolejne szczepienie. Do żadnego ortopedy po drodze ani na kontrolę raczkowania ani stania nic
u nas tak samo
no ale ja mam sąsiada

Kala śliczne zdjęcia i laski jesteście
chudzino ty
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 17:59   #3494
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
Kala śliczne zdjęcia i laski jesteście
chudzino ty

to tylko na zdjęciach tak wygląda, na żywo jest gorzej
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 18:15   #3495
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

ida nam zabki kolejne gorne jedynki
juz wiem skad dzis Czarus taki placzek i skad problemy ze snem
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 18:17   #3496
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
ida nam zabki kolejne gorne jedynki
juz wiem skad dzis Czarus taki placzek i skad problemy ze snem
ty mi nic nie mów o płaczu, marudzeniu i problemach ze snem
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 18:45   #3497
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
kurczę, że też u nas nie było żadnej takiej kontroli my po szczepieniu po 6. miesiącu mamy się stawić do pediatry dopiero po 13. miesiącu na kolejne szczepienie. Do żadnego ortopedy po drodze ani na kontrolę raczkowania ani stania nic
u nas to samo
z tym, że mamy wizytę u ortopedy przed ukończeniem pierwszego roku (24 października) podejrzewam, że właśnie w celu sprawdzenia raczkowania i stania

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
kilka stron wcześniej wklejałam przepis
dzięki

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
łeeeeeeeeeeeeee listonosz wrócił po pieniążki
ale to dobrze wole z nimi żyć w zgodzie czekam na pare przesyłek
przynajmniej masz czyste sumienie
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 19:02   #3498
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

wiedzialyscie, ze pampki active baby w rossku do konca 2013 roku z karta rossne kosztuja 43zl? 4 chyba jakos 70 sztuk

a mi gdzies karta zginela dalam mamie, jak byly te przeceny jedzeniowe i gdzies posiala

Edytowane przez villemi
Czas edycji: 2013-09-17 o 19:04
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 19:05   #3499
happy_eve
Wtajemniczenie
 
Avatar happy_eve
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 950
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Hej!

Usg bioderek za tydzień we wtorek mamy. Szukam jeszcze kogoś do usg główki.

Moje przeziębienie nadal męczy A do tego Tymek dzisiaj dostał lekkiego katarku Na razie tylko troszkę, ale od razu inhalacje poszły w ruch. I wapno.

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Happy- za usg i super, że pediatra Cię uspokoiła, a Ty się ciesz, bo dziecko napewno nie będzie miała pleśniawek jak nie wtyka wszystkiego do paszczy
Skąd jesteś, że mówisz, że usg robiliście w Lbn?
Uspokoił
Pochodzę z Lbn i tam byliśmy, jak trafiliśmy do szpitala, gdzie wykryli nam problemy z główką. A mieszkam teraz pod Warszawą.

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Jutro jedziemy do tego neurologa. Trochę się boję, ze będziemy musieli jeździć na jakas rehabilitację na drugi koniec miasta. A ja zwykle jestem bez samochodu tak do 16. A tramwajami się tluc z wózkiem sobie nie wyobrażam, tym bardziej, ze u nas jeszcze jeżdżą te stare ze schodami przy wejściach
za neurologa

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
a my znow sajgon domowy mamy

wczoraj TŻ poszedl z Tomim zeby babka go osluchala, bo ten katar zaczal mu schodzic i balismy zeby na oskrzelach nic nie mial
no i spoko nic nie bylo po osluchaniu
plus mial stan zapalny siusiaka, bo ostatnio non stop cos gmeral przy nim, a napletek zaczal mu sie odklejac i odchodzic i cos sie dostalo mimo mycia
to ju zlepiej jak mial przyklejony
robilismy rivel zel i bylo lepiej, ale wiadomo trzeba tez dzialac od srodka i dostal bactrim na bakterie

i nie wiem czy sie zarazil od kogos tam, czy to od podraznionego gardla przez ten splywajacy katar ma zapalenie krtani

k.....

pulmicort mielismy to inhalacje w nocy zrobilismy szybko, to zasnal na spokojnie juz i rano tez
teraz pojechali do lekarza

najgorsze, ze jak raz sie ma zapaleni krtani to zazwyczaj przy byle infekcji moze nawrocic i tak do 6 roku zycia

zdazylam wieczorem przysnac i juz ten szczekajacy kaszel
biedak
o matko, zdrówka

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość

a połączenie mleko+czosnek+masło+miód próbowała
Właśnie się tym raczę Tylko bez masła, bo nie miałam

Cytat:
Napisane przez Swarovska Pokaż wiadomość
Witajcie
a mnie czeka wyprowadzka do Anglii... to już pewne i kwestia 3 tygodni

z jednej strony cieszę się, że będziemy w końcu razem z tż-em ale nie wiem czy sobie poradzę...
Dasz radę!

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
zamówiłam ciuszki w c&a mialam zaplacic przy odbiorze
poczta przywiozla, podpisalam i nie placilam
ktoś sie walnal czy jak
Miałam napisać, że masz farta, ale już doczytałam, że listonosz wrócił

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
o proszę to Jan w tym miszcz normalnie a na co dobrze to wpływa tak z ciekawości
No właśnie kurde zapomniałam spytać A też mnie to ciekawi

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
nie mogłam się wczoraj pozbierać a co dopiero ciocia i moi kuzyni z kuzynką....
jeszcze jednego kuzyna żona w 3 miesiącu ciąży (Jasiek im wpadł w oko w kwietniu ), drugiego kuzyna ma termin na sobotę a tu taka tragedia....
Współczuję
__________________
Tymcio 01.12.2012
happy_eve jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 20:05   #3500
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
wiedzialyscie, ze pampki active baby w rossku do konca 2013 roku z karta rossne kosztuja 43zl? 4 chyba jakos 70 sztuk

a mi gdzies karta zginela dalam mamie, jak byly te przeceny jedzeniowe i gdzies posiala
widziałam
ale póki co ostatnio zapas zrobiłam jak były 82 szt za 48zł w kauflandzie

idę się "zrelaksować" przy prasowaniu
Jan miał 2 drzemki - 10 oraz 15 min i zasnął pół godziny temu
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 20:18   #3501
Pokrzywka19
Zakorzenienie
 
Avatar Pokrzywka19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 207
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Hej chciałam dać znać że u Nas wszystko ok od soboty w Bydgoszczy cały czas ogarniamy jeszcze nie mam do końca mebli w dużym pokoju powieszonych i jestem póki co bez kuchni jest tyle tego do robienia że szok.
Adaś juz tydzień u dziadków ale teściowa wróciła od poniedziałku do pracy i do południa ja się zajmuję Adasiem a po południu teściowa już go przejmuje oczywiście wszystko u nich w domu bo tu póki co nie ma warunków dla Adasia.
Jutro jedziemy do inowrocławia juz do końca posprzątać tamto mieszkanko przed zdaniem.
W czwartek Tż dopiero będzie montował szafę w przedpokoju bo okazało się że ta nasza nie pasuje bo robiliśmy na wymiar w tamtym mieszkaniu a tutaj się okazało że są wyższe te mieszkania więc jakieś 15 cm brakuje jak nic, ale odkupujemy szafę komandora od znajomych którzy się z bloku obok wyprowadzają a robili tę szafę też na wymiar więc tutaj spokojnie wejdzie bo to te same mieszkania.

Jak wiecie Adaś jest od tygodnia na bebiku znów i od kiedy jest tutaj w Bydgoszczy to alergie jak reką odjął co prawda plamki jeszcze ma ale mniej już i takie białe. Poza tym Adaś juz normalnie je a mamy takiego żarłoka ze szok.
Adaś robi już "pa pa" raczką a procz tego ze robi "koci koci łapki" bo to już dość długo robi to ciągle bije "brawo" a zwłaszcza jak coś je.


A no i idzię nam już szósty ząbek górna lewa dwójka
__________________
http://s2.suwaczek.com/201212211662.png
21.12.12
2:29
Adam
56 cm
3600 g



Edytowane przez Pokrzywka19
Czas edycji: 2013-09-17 o 20:20
Pokrzywka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 20:24   #3502
Swarovska
Zadomowienie
 
Avatar Swarovska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 515
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
ida nam zabki kolejne gorne jedynki
juz wiem skad dzis Czarus taki placzek i skad problemy ze snem
Moja Nina za tydzień kończy 9 miesięcy i ma 6 zębów wszyscy z rodziny mówią, że to dużo już

a jak się wyrzynały to też miałyśmy problemy ze snem było ciężko

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

co do języka tż niby coś gada ale jeszcze się dobrze nie oswoił, ja już zaczynam się uczyć słówek medycznych... oby nam nie chorowała
Gdybym miała tam pracować z anglikami to szybko bym złapała język ale nie będę tam pracowała na początku
Swarovska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 20:33   #3503
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Pokrzywko, super że Adasiowi się polepszyło
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 20:36   #3504
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Pokrzywka19 Pokaż wiadomość
Hej chciałam dać znać że u Nas wszystko ok od soboty w Bydgoszczy cały czas ogarniamy jeszcze nie mam do końca mebli w dużym pokoju powieszonych i jestem póki co bez kuchni jest tyle tego do robienia że szok.
Adaś juz tydzień u dziadków ale teściowa wróciła od poniedziałku do pracy i do południa ja się zajmuję Adasiem a po południu teściowa już go przejmuje oczywiście wszystko u nich w domu bo tu póki co nie ma warunków dla Adasia.
Jutro jedziemy do inowrocławia juz do końca posprzątać tamto mieszkanko przed zdaniem.
W czwartek Tż dopiero będzie montował szafę w przedpokoju bo okazało się że ta nasza nie pasuje bo robiliśmy na wymiar w tamtym mieszkaniu a tutaj się okazało że są wyższe te mieszkania więc jakieś 15 cm brakuje jak nic, ale odkupujemy szafę komandora od znajomych którzy się z bloku obok wyprowadzają a robili tę szafę też na wymiar więc tutaj spokojnie wejdzie bo to te same mieszkania.

Jak wiecie Adaś jest od tygodnia na bebiku znów i od kiedy jest tutaj w Bydgoszczy to alergie jak reką odjął co prawda plamki jeszcze ma ale mniej już i takie białe. Poza tym Adaś juz normalnie je a mamy takiego żarłoka ze szok.
Adaś robi już "pa pa" raczką a procz tego ze robi "koci koci łapki" bo to już dość długo robi to ciągle bije "brawo" a zwłaszcza jak coś je.


A no i idzię nam już szósty ząbek górna lewa dwójka
to super, ze alergia mija, moze tu inna woda i mu lepie pasuje
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 21:00   #3505
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Pokrzywko super, ze Adasiowi juz lepiej
faktycznie to pewnie kwestia wody
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 21:37   #3506
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Robiłam ostatnio marynatę z whisky, powideł śliwkowych i ciemnego cukru
nie mam łiski
musze kupić
albo wmówię mężowi że mu się strasznie łiski z kolą chce
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 21:48   #3507
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
nie mam łiski
musze kupić
albo wmówię mężowi że mu się strasznie łiski z kolą chce
Ja mam ale nie wiem po co bo i tak nikt tego nie pije, ja nie lubię a zanim B ją wypije to zdąży skisnąć albo co tam się może stać łiski

Ale kiedyś robiłam marynatę z miodu i musztardy i sosu sojowego, też była wporzo ale nie pamiętam szczegółów Albo w jogurcie ale to bardziej do pieczenia niż na grilla

jezu głodna jestem, zeżarłam jabłko, nektarynkę i dwie kromki z szynką i serem i dalej bym jadła, a pech chce że tżta znowu nie ma i musiałabym sama ruszyć zad i pójść do kuchni

Edytowane przez moonie_85
Czas edycji: 2013-09-17 o 21:50
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 21:56   #3508
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
ale to dobrze wole z nimi żyć w zgodzie czekam na pare przesyłek
mnie by sumienie gryzło

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
wiedzialyscie, ze pampki active baby w rossku do konca 2013 roku z karta rossne kosztuja 43zl? 4 chyba jakos 70 sztuk

a mi gdzies karta zginela dalam mamie, jak byly te przeceny jedzeniowe i gdzies posiala
a nowej nie dopiszesz do konta?


Cytat:
Napisane przez Pokrzywka19 Pokaż wiadomość
od kiedy jest tutaj w Bydgoszczy to alergie jak reką odjął

woda?

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Ale kiedyś robiłam marynatę z miodu i musztardy i sosu sojowego, też była wporzo ale nie pamiętam szczegółów Albo w jogurcie ale to bardziej do pieczenia niż na grilla

jezu głodna jestem, zeżarłam jabłko, nektarynkę i dwie kromki z szynką i serem i dalej bym jadła, a pech chce że tżta znowu nie ma i musiałabym sama ruszyć zad i pójść do kuchni
musztardowo-miodowa robiła, z oliwą i ziołami. Dobra
Słyszałam że kurczak w cytrynie i oliwie i ziołach też jest pyszny.
Ale chciałam zrobić jakąś taką wypaśną, żeby wszystkim majty z wrażenia pospadały

ja wyżeram naleśniki z obiadu. Ekipa miała na słodka, ja ze szpinakiem. No i dojadam te ichniejsze, bo nie podołali

A że dom duży, to do kuchni daleko

Byli przed chwilą znajomi, pośmiałam jak za dawnych czasów jak za młodu
A teraz ide spać.
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 08:20   #3509
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Dzień dobry
Ale dzisiaj zimnica... brrr... aż mnie głowa od zimna zaczęła boleć...
i po raz pierwszy w sezonie zastosowałam rękawiczki u dzieciaków...
starszak się cieszył bardzo, a siostrzyczka ze zdziwieniem obserwowała co mama jej włożyła na rączki...

Ostatnio pisałyście o braniu rączek i wszystkiego do buzi... Syn nie wsadzał zbytnio do buzi przedmiotów, chyba nie miał takiej potrzeby, może miał łagodniejsze ząbkowanie, pamiętam, że książeczki, nawet gazety zawsze oglądał zaciekawiony, natomiast córa obecnie wszystko pożera dosłownie...
__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 08:54   #3510
happy_eve
Wtajemniczenie
 
Avatar happy_eve
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 950
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Hej!

Weszłam na chwilę przed pracą, dzisiaj kolejna ciężka środa - znowu rada do późna. Mały znowu musi usypiać beze mnie Tydzień temu była histeria, 2 tygodnie temu było ok, więc dzisiaj loteria A ja już się stresuję :/

Do tego katarek mu się pogorszył :/ Dopiero co wyzdrowiał, a teraz znowu :/ Ode mnie oczywiście się zaraził



Pokrzywka - super, że Adasiowi lepiej
__________________
Tymcio 01.12.2012
happy_eve jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.