Ostatnio testowałam... - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-02, 07:01   #1261
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Ja chyba pisałam o dentyście podtrzymuję swoją opinię , na mnie to dentystyczny, plastikowo-kwiatkowy zapach , ma pazura ale to nie ten pazur
a, to Ty, Rozterko, o tym dentyście
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 22:16   #1262
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 829
Dot.: Ostatnio testowałam...

Dziewczyny potrzebuje pomocy
Dzisiaj chcialam kupic dla Mamy JPG Classique w wersji letniej. Znalazlam w jednej perfumerii wydania z 2005 i 2006, niestety nie maja do nich testerow Moze ktoras z Was testowala Classique Eau d'Eté.
Czy one pachna tak samo? Czy moze co roku zmienia sie nuty zapachowe? Kiedys myslalam, ze wersja letnia to Classique EdT, odziana w szalowa kreacje- jednak dzisiaj dowiedzialam sie, ze limitowanki sa zupelnie inne.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 04:04   #1263
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje pomocy
Dzisiaj chcialam kupic dla Mamy JPG Classique w wersji letniej. Znalazlam w jednej perfumerii wydania z 2005 i 2006, niestety nie maja do nich testerow Moze ktoras z Was testowala Classique Eau d'Eté.
Czy one pachna tak samo? Czy moze co roku zmienia sie nuty zapachowe? Kiedys myslalam, ze wersja letnia to Classique EdT, odziana w szalowa kreacje- jednak dzisiaj dowiedzialam sie, ze limitowanki sa zupelnie inne.
Kasiu - napewno jest to inny zapach, widziałam go u siebie w sephorze, ale nie testowałam - jednak co do tego, że zapach jest inny raczej nie mam wątpliwości - dlatego wstrzymaj się z zakupem dopóki nie będziesz mogła przetestować.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 12:01   #1264
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam...

Zapach jest inny. Moja mama wiele lat temu miala wersje letnia i ja uwazam, ze byla 100 razy lepsza od klasyka. Lzejsza, ale wciaz z pazurem, zmyslowa, ale orzezwiajaca. Bardzo trwala. Od niej zreszta zaczynalam wachanie JPG i klasyk mnie troszke rozczarowal
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 14:01   #1265
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 829
Dot.: Ostatnio testowałam...

Dziewczyny, dziekuje za pomoc Szukalam dzisiaj w perfumeriach w wiekszym miescie- nie maja juz edycji z poprzednich lat, a nowej jeszcze nie dostali. Chyba nie bede wybrzydzac i wezme w ciemno
Zastanawiam sie tylko, czy edycje z 2005, czy z 2006 roku? Nie moge sie doszukac informacji w necie, a panie w perfumerii nie potrafily mi odpowiedziec: czy Eau d'Eté, z poszczegolnych lat, rozna sie miedzy soba zapachem czy tylko sukienkami?
Ze wzgledow pragmatycznych sklaniam sie ku swiezszej flaszce, pochodzacej z 2006 roku, jadnak ta z 2005 ma taka piekna kreacje
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 14:36   #1266
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziekuje za pomoc Szukalam dzisiaj w perfumeriach w wiekszym miescie- nie maja juz edycji z poprzednich lat, a nowej jeszcze nie dostali. Chyba nie bede wybrzydzac i wezme w ciemno
Zastanawiam sie tylko, czy edycje z 2005, czy z 2006 roku? Nie moge sie doszukac informacji w necie, a panie w perfumerii nie potrafily mi odpowiedziec: czy Eau d'Eté, z poszczegolnych lat, rozna sie miedzy soba zapachem czy tylko sukienkami?
Ze wzgledow pragmatycznych sklaniam sie ku swiezszej flaszce, pochodzacej z 2006 roku, jadnak ta z 2005 ma taka piekna kreacje
Miałam tę wodę, ale nie pamiętam, czy z 2005 czy 2006 roku. Bardzo mi się podobała, ale wymieniłam ją na coś, bez czego akurat żyć nie mogłam, a na lato byłaby jak znalazł.

Ja w ogóle jestem fanką Classique edp i ta woda, chociaż inna, zachowuje ducha klasyka. Jest lżejsza, jakby lekko rozmyta, wodna, ale ma wyczuwalne nuty klasyka. No i jest bez alkoholu, co latem było pożądane, kiedy wszystkie alkoholowe wody podrażniały mi skórę. Jest za to jakby lekko tłusta, bo o ile pamiętam, ma też jakiś składniki pielęgnacyjne.
W każdym razie ja polecam
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 14:59   #1267
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 829
Dot.: Ostatnio testowałam...

Joasiu- dziekuje W poniedzialek kupie, w ciemno, zwlaszcza jesli to wody bezalkoholowe
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-04, 15:17   #1268
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Joasiu- dziekuje W poniedzialek kupie, w ciemno, zwlaszcza jesli to wody bezalkoholowe
Ależ proszę, szczególnie jesli pomogłam w kuszeniu

ps mnie się coś kojarzy, że te letnie edycje (nie wiem, które roczniki) mają ten sam zapach, tylko gorsety inne. Ale nie jestem pewna.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 15:42   #1269
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 829
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Ależ proszę, szczególnie jesli pomogłam w kuszeniu

ps mnie się coś kojarzy, że te letnie edycje (nie wiem, które roczniki) mają ten sam zapach, tylko gorsety inne. Ale nie jestem pewna.
To bedzie prezent na Dzien Mamy Dlatego jestem tak dociekliwa- jesli chodzi o perfumy dla mnie; rzadko wybrzydzam
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 19:24   #1270
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Ostatnio testowałam...

Skropiłam się dziś próbką Echo Woman Davidoff - na początku stwierdziłam, że zapach jest bardzo dziwny. Ni słodki, ni kwaśny...po jakichś 15 minutach znowu wącham nadgarstek i dostaję zapachowego olśnienia. Zapach znacznie się uspokoił, wygładził, złagodniał i wydobyła się z niego intrygująca owocowo-kwiatowa słodycz. Jakiś akcent lekkiej kwaskowatości jest.....może to grejpfrut, ale złagodzony, nie kwaśny. Jakaś słodycz....wszystkiego po troszeczkę, co w dzisiejszy ciepły dzień spowodowało, że uśmiechnęłam się do samej siebie.Zapach jest po prostu piękny, świeży, rześki i delikatny. W sam raz na wiosnę i lato.Podoba mi się. Gdyby nie to, że właśnie z perfumerii leci do mnie "Jolie" Luciano Soprani'ego, następnie oczekuję zrealizowania zamówienia na "Eclat D'Arpege Summer" ( co już spowoduje znaczne uszczuplenie mojego budżetu domowego w tym miesiącu), mówię całkiem serio - na ten zapach bym się z chęcią skusiła.
Może i w swej chorobliwej naturze poszukiwaczki nowych doznań zapachowych, za jakiś czas jednak się na Echo Davidoff skuszę...kto wie, kto wie...
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 21:29   #1271
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Skropiłam się dziś próbką Echo Woman Davidoff - na początku stwierdziłam, że zapach jest bardzo dziwny. Ni słodki, ni kwaśny...po jakichś 15 minutach znowu wącham nadgarstek i dostaję zapachowego olśnienia. Zapach znacznie się uspokoił, wygładził, złagodniał i wydobyła się z niego intrygująca owocowo-kwiatowa słodycz. Jakiś akcent lekkiej kwaskowatości jest.....może to grejpfrut, ale złagodzony, nie kwaśny. Jakaś słodycz....wszystkiego po troszeczkę, co w dzisiejszy ciepły dzień spowodowało, że uśmiechnęłam się do samej siebie.Zapach jest po prostu piękny, świeży, rześki i delikatny. W sam raz na wiosnę i lato.Podoba mi się. Gdyby nie to, że właśnie z perfumerii leci do mnie "Jolie" Luciano Soprani'ego, następnie oczekuję zrealizowania zamówienia na "Eclat D'Arpege Summer" ( co już spowoduje znaczne uszczuplenie mojego budżetu domowego w tym miesiącu), mówię całkiem serio - na ten zapach bym się z chęcią skusiła.
Może i w swej chorobliwej naturze poszukiwaczki nowych doznań zapachowych, za jakiś czas jednak się na Echo Davidoff skuszę...kto wie, kto wie...
itako, koniecznie podziel się wrazeniami jak juz dostanisz Jolie Sopraniego
dlugo czekalas na realizacje?
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 10:21   #1272
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
itako, koniecznie podziel się wrazeniami jak juz dostanisz Jolie Sopraniego
dlugo czekalas na realizacje?
Podzielę się zapachowymi wrażeniami, a jakże
A po prostu złożyłam zamówienie pewna, że dostanę jakąś wiadomość np. o braku perfum w magazynie perfumerii, a tymczasem .... za 2 dni dostaję maila z wiadomością, że przyjęto zamówienie, a czas realizacji (do momentu wysyłki) to czas rzędu 3-4 dni roboczych.
Tak więc - po prostu cierpliwie czekam, licząc na to, że w przyszłym tygodniu (no maksymalnie w ciągu tych dwóch tygodni) Jolie dostanę
Potem z utęsknieniem czekać będe Eclat D'Arpege, choć to cudo ciężko zdobyć.
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 12:56   #1273
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ja wczoraj Eau de Merveilles. Cudny zapach, faktycznie ma w sobie tą słoność morza, ale okropnie nietrwały. Przynajmniej na mnie. Na drugi nadgarstek poszło Sensi i to już trzymało się porządnie.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 13:42   #1274
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj Eau de Merveilles. Cudny zapach, faktycznie ma w sobie tą słoność morza, ale okropnie nietrwały. Przynajmniej na mnie. Na drugi nadgarstek poszło Sensi i to już trzymało się porządnie.
a bo z tym EdM to dziwnie jest... Na początku naszej "znajomości" był obłędnie trwały - 2 psiki, 12 godzin trwania zapachu, po jakimś czasie po kilku godzinach nic nie czuję i to raczej nic z zawartością mojej flaszki, bo podbiera mi go mama i na niej jest nadal pioruńsko trwały chyba nie lubię mojej skóry

ja ostatnio testuję moje próbki i segreguję, których chcę się pozbyć - dzisiaj Buodoir - absolutnie nie spod masy kwiatów wydobywa się dziwna nuta, jakby pasty do zębów takiej dla dzieci o smaku coli czy jakiegoś innego paskudztwa aż mnie wierci w nosie!

A globalnie dzisiaj CKin2u. Ups, chyba wpadłam Co za piękna baza Drzewno - mleczna z cytrusowymi akordami (jak nie lubię cytrusów, to to wydanie jest wspaniałe). Delikatny, otulający, bezpieczny, spokojny, jasny zapach. Od dawna nic mi się nowego nie spodobało, a tu niespodziewanka - CK wypuścił taki ładny zapach!
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:51   #1275
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
a bo z tym EdM to dziwnie jest... Na początku naszej "znajomości" był obłędnie trwały - 2 psiki, 12 godzin trwania zapachu, po jakimś czasie po kilku godzinach nic nie czuję i to raczej nic z zawartością mojej flaszki, bo podbiera mi go mama i na niej jest nadal pioruńsko trwały chyba nie lubię mojej skóry

ja ostatnio testuję moje próbki i segreguję, których chcę się pozbyć - dzisiaj Buodoir - absolutnie nie spod masy kwiatów wydobywa się dziwna nuta, jakby pasty do zębów takiej dla dzieci o smaku coli czy jakiegoś innego paskudztwa aż mnie wierci w nosie!

A globalnie dzisiaj CKin2u. Ups, chyba wpadłam Co za piękna baza Drzewno - mleczna z cytrusowymi akordami (jak nie lubię cytrusów, to to wydanie jest wspaniałe). Delikatny, otulający, bezpieczny, spokojny, jasny zapach. Od dawna nic mi się nowego nie spodobało, a tu niespodziewanka - CK wypuścił taki ładny zapach!
Ja też jestem oczarowana In 2 U i przebeiram nogami w oczekiwaniu na paczkę z moim własnym flakonikiem.Naprawdę udała im się ta nowość
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 17:31   #1276
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ostatnio testowałam...

Burn - Ty też czujesz cytrusy w bazie IN2U?

Jednak się cieszę na testowanie tego zapachu, bo niczego poza mlekiem i wanilią nie wyłapałam przy teście w Douglasie. A na papierku pachnie pięknie jeszcze po 3 dniach.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 22:49   #1277
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ostatnio testowałam...

Avignon CdG

Wierzę na słowo, że wielbicielki tego zapachu potrafią rozłożyć go na poszczególne nutki. Ja chyba wykażę się profanacją, kiedy powiem, że dla mnie to bardzo monotematyczny i jednostajny zapach, taki single note.
Więc mówić mogę tylko o ogólnym wrażeniu, a to nie jest dobre, bo przenosi mnie do czasów, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką i słuchałam rodziców, którzy kazali mi chodzić do kościoła. Dziś dzięki Avignon znalazłam się na mszy w Boże Ciało wiele lat temu, kiedy kościół jest pełny, nie ma czym oddychać i marzę tylko o wyjściu na zewnątrz, by opanowac jakoś mdłości wywołane wszechobecnym zapachem kadzidła.
Miałam nadzieję, że dzisiejsze ciepłe powietrze uwolni na skórze ukryte jak dotąd dla mnie piękno tego zapachu, ale nie. Nie ma tajemnicy, nie ma ochoty, by szukać, jest tylko kościół w Boże Ciało.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 08:14   #1278
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
[B]Avignon CdG
Miałam nadzieję, że dzisiejsze ciepłe powietrze uwolni na skórze ukryte jak dotąd dla mnie piękno tego zapachu, ale nie. Nie ma tajemnicy, nie ma ochoty, by szukać, jest tylko kościół w Boże Ciało.
joasiu- moze lepiej bylo testowac zima- na mnie latem Avigon kisnie i smierdzi szmata i amoniakiem
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 08:47   #1279
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Burn - Ty też czujesz cytrusy w bazie IN2U?

Jednak się cieszę na testowanie tego zapachu, bo niczego poza mlekiem i wanilią nie wyłapałam przy teście w Douglasie. A na papierku pachnie pięknie jeszcze po 3 dniach.
Ja cytrusy(najbardziej grejpfruta) czuję tylko na początku,w bazie już nie.Jak tylko dojdzie czym prędzej wysyłam próbeczkę cobyś mogła potestować .
Mój blotterek trzyma zapach już 2(!) tygodnie
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 09:25   #1280
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Avignon CdG

Wierzę na słowo, że wielbicielki tego zapachu potrafią rozłożyć go na poszczególne nutki. Ja chyba wykażę się profanacją, kiedy powiem, że dla mnie to bardzo monotematyczny i jednostajny zapach, taki single note.
Więc mówić mogę tylko o ogólnym wrażeniu, a to nie jest dobre, bo przenosi mnie do czasów, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką i słuchałam rodziców, którzy kazali mi chodzić do kościoła. Dziś dzięki Avignon znalazłam się na mszy w Boże Ciało wiele lat temu, kiedy kościół jest pełny, nie ma czym oddychać i marzę tylko o wyjściu na zewnątrz, by opanowac jakoś mdłości wywołane wszechobecnym zapachem kadzidła.
Miałam nadzieję, że dzisiejsze ciepłe powietrze uwolni na skórze ukryte jak dotąd dla mnie piękno tego zapachu, ale nie. Nie ma tajemnicy, nie ma ochoty, by szukać, jest tylko kościół w Boże Ciało.

Nawet się zgodze. Ładnie i trafnie moim zdaniem go opisalas
Za to go wlasnie lubie... Jesli samo kadzidło potraktowac jako pojedyncza nute zapachowa, moze wydawac sie byc jednostajny. Dla mnie to kadzidło jest wielowymiarowe .. juz nie same uroczystosci, ale wnetrze,wystroj kosciola, pelne detali skupia w sobie

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2007-05-06 o 09:59
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 10:00   #1281
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
joasiu- moze lepiej bylo testowac zima- na mnie latem Avigon kisnie i smierdzi szmata i amoniakiem
Szmatą i amoniakiem? To i tak miałam dużo szczęścia

Zimą testowałam tylko na nadgarstku.
Faktycznie nie wywołał we mnie mdłości, ale też nie wiem, jak byłoby przy teście globalnym.
Tak czy siak, nie będę płakać, bo przecież tyle jeszcze innych zapachów do zakochania się czeka
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 14:28   #1282
anniehall78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 344
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Avignon CdG

Więc mówić mogę tylko o ogólnym wrażeniu, a to nie jest dobre, bo przenosi mnie do czasów, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką i słuchałam rodziców, którzy kazali mi chodzić do kościoła. Dziś dzięki Avignon znalazłam się na mszy w Boże Ciało wiele lat temu, kiedy kościół jest pełny, nie ma czym oddychać i marzę tylko o wyjściu na zewnątrz, by opanowac jakoś mdłości wywołane wszechobecnym zapachem kadzidła.
Miałam nadzieję, że dzisiejsze ciepłe powietrze uwolni na skórze ukryte jak dotąd dla mnie piękno tego zapachu, ale nie. Nie ma tajemnicy, nie ma ochoty, by szukać, jest tylko kościół w Boże Ciało.
rozbroiłam niedawno Avignon - więc podrzucę link
http://www.fishinthepercolator.net/2...e-des-garcons/

Joasiu, tak, Avignon jest bardzo dusznym, klaustrofobicznym zapachem.
jest także doskonałą chimerą - na mnie w zimie pachnie wilgotną szmatą, i żadnego kadzidła w nim wtedy nie czuję (podkreśliłam, bo mnie samą to wciąż dziwi).
w słońcu na mnie zachowuje się zupełnie inaczej - czuję mroczne kadzidło, a przy odrobinie szczęścia - piękny palisander

no i zauważyłam, że testy na nadgarstku to prawdziwa profanacja tego zapachu.
globalnie zachowuje się zupełnie inaczej, choć nie jest to kadzidło, które rozwija skrzydła (jak Ouarzazate, Jaisalmer, Bois d'Encens)
anniehall78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 14:52   #1283
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez anniehall78 Pokaż wiadomość
rozbroiłam niedawno Avignon - więc podrzucę link
http://www.fishinthepercolator.net/2...e-des-garcons/

Joasiu, tak, Avignon jest bardzo dusznym, klaustrofobicznym zapachem.
jest także doskonałą chimerą - na mnie w zimie pachnie wilgotną szmatą, i żadnego kadzidła w nim wtedy nie czuję (podkreśliłam, bo mnie samą to wciąż dziwi).
w słońcu na mnie zachowuje się zupełnie inaczej - czuję mroczne kadzidło, a przy odrobinie szczęścia - piękny palisander

no i zauważyłam, że testy na nadgarstku to prawdziwa profanacja tego zapachu.
globalnie zachowuje się zupełnie inaczej, choć nie jest to kadzidło, które rozwija skrzydła (jak Ouarzazate, Jaisalmer, Bois d'Encens)
Annie, bardzo lubię czytać to, co piszesz - składam pokłon Twojej wrażliwości na słowo i umiejętności ich składania
A określenie "klaustrofobiczny" to jest właśnie to słowo, którego wczoraj szukałam opisując swoje wrażenia z noszenia Avignon.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 16:26   #1284
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam...

A ja ostatnio (czyli pare dni temu) testowalam [B]Skin Trussardi[B]. Zaznaczam, ze znam ten zapach od kilku lat. Kiedy go pierwszy raz powachalam, bylam zachwycona. Nie kupilam jednak, bo wydawal mi sie dosc ciezki, mocny i taki nietypowy. Teraz, kiedy juz moj nosek sie nieco wyrobil, Skin odbieram inaczej. Jest dosc lagodny i slaby na mnie, tzn. dosc krotko sie utrzymuje. Rzeczywiscie kojarzy sie z rozgrzana sloncem skora, latem, sianem, ale i jesiennymi liscmi i ... fiolkami Jest piekny. Pod koniec zmienia sie w lekko mydlany zapach i wydaje mi sie, ze ginie na mojej skorze. Kiedy jednak wtykam nos w reke, on nadal jest. Ciekawa jestem , jak na Was sie trzyma Skin Mimo kiepskiej trwalosci, bedzie to chyba moj hit 2007
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 11:58   #1285
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ostatnio zdarzyło mi się testować zapachy, co do których miałam pewne wyobrażenia, które okazały się zupełnie nietrafione.
Lovely SJ Parker - rzeczywiście myślałam, że to taki "uroczy" zapach, słodki, lekki i miły. A wyczułam w nim: kwiaty (trochę jak bez, trochę jak lilie, a trochę tego co w AA Angelique Lilas - chłodna zieloność i białe kwiaty), trochę słodyczy, trochę Smoka i nawet trochę kadzidła. Nie dla mnie ten zapach, ale wydaje mi się że rozumiem zachwyty nad nim.
Simply Clinique - po opisach wnioskowałam, że będzie to "zapach bez zapachu" czyli nijaki, mdły i niewywołujący emocji. No i myślałam, że będzie chłodny (choć opisy mówią inaczej, ja tak go widziałam). I zaskoczenie! Najpierw poczułam skoszoną trawę na słodkim tle. Potem było ciepło, słodko, przytulnie i bardzo promiennie (mleko, puder, trochę przyjemnej wanilii). Oczarował mnie ten zapach, ale ma jedną dużą wadę: nie pachnie tak długo jakbym chciała.
Chance Chanel - ja się pytam gdzie te kwiaty??? Testowałam wczoraj wieczorem, po całym dniu pracy i Chance po prostu mnie dobił. Na mnie to pospolity świeżuch, w początkowej fazie czuję melona i ten rodzaj świeżości, który wywołuje u mnie silne kręcenie w nosie, czego nie cierpię. Po jakiejś godzince-półtorej pojawiają się milsze, miększe nutki, które czynią całość bardziej strawną. Niestety nie wiem co było na samym końcu, bo poszłam spać umęczona. A rano obudziłam się z gigantycznym bólem głowy. Chyba nie będę sprawdzać, czy następnym razem też mnie głowa rozboli, po prostu nie użyję drugi raz.

Aaa, jeszcze jedno. Sprawdziłam raz jeszcze trwałość LB na mnie i ponownie klapa. Widocznie jestem tym wyjątkiem od reguły

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2007-05-07 o 12:43
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 15:40   #1286
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ja wlasnie testuje Jeans Trussardi i jestem bardzo szczesliwa Piekny zapach, nie rozumiem czemu go wczesniej nie docenialam. I doszukalam sie w nim w koncu fiolkow
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 15:43   #1287
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem , jak na Was sie trzyma Skin Mimo kiepskiej trwalosci, bedzie to chyba moj hit 2007
Ja uwielbiam Skin, pieknie sie na mnie rozwija i caly dzien trwa. Np dzisiaj
- juz od 8.00 nim pachne i ciagle roztaczam deliaktna mgielke wokol siebie
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 17:09   #1288
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam Skin, pieknie sie na mnie rozwija i caly dzien trwa. Np dzisiaj
- juz od 8.00 nim pachne i ciagle roztaczam deliaktna mgielke wokol siebie
Zazdroszcze, ze na Tobie tak dlugo pachnie Mysle, ze moze za slabo sie psiknelam w perfumerii (nie lubie solidnego psikania po lapie, bo potem mam caly rekaw mokry). Tak czy siak, kupie na pewno Jak ja lubie czytac takie pochlebne posty o zapachach, ktore zamierzam kupic Mam wtedy na nie jeszcze wieksza ochote
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 17:17   #1289
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Simply Clinique - po opisach wnioskowałam, że będzie to "zapach bez zapachu" czyli nijaki, mdły i niewywołujący emocji. No i myślałam, że będzie chłodny (choć opisy mówią inaczej, ja tak go widziałam). I zaskoczenie! Najpierw poczułam skoszoną trawę na słodkim tle. Potem było ciepło, słodko, przytulnie i bardzo promiennie (mleko, puder, trochę przyjemnej wanilii). Oczarował mnie ten zapach, ale ma jedną dużą wadę: nie pachnie tak długo jakbym chciała.


Aaa, jeszcze jedno. Sprawdziłam raz jeszcze trwałość LB na mnie i ponownie klapa. Widocznie jestem tym wyjątkiem od reguły
Na mnie zarówno Simply jak i LB to zapachy bardzo bardzo trwałe,choć generelnie moja sucha skóra nie każdy zapach dobraze trzyma.Te jednak należą do trwałościowejczołówki.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 22:42   #1290
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Na mnie zarówno Simply jak i LB to zapachy bardzo bardzo trwałe,choć generelnie moja sucha skóra nie każdy zapach dobraze trzyma.Te jednak należą do trwałościowejczołówki.
Oj Maju, zazdroszczę Ci tej trwałości Simply...
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.