Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 00:01   #1021
KATE130283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Pryszcze wokół ust~!

Mam dokładnie ten sam problem ok 5 lat . Bez skutecznie leczyłam sie 100 preparatów i niestety z każdym dniem jest gorzej. Co robić , co badać , gdzie iść???? Moje życie osobiste jest przez to zdegradowane, niska samoocena i brak pewności siebie ... a w rezultacie depresja ... proszę o pomoc


ps: jakie golfy i pocieranie brody skoro mam to latem ...

Edytowane przez KATE130283
Czas edycji: 2013-09-24 o 00:09
KATE130283 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 00:16   #1022
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dobra to może i mi ktoś coś poradzi, otóż 3 miesiąc biorę izotek wiadome wysyp jak to wysyp ten największy mam za sobą, teraz wyskakują drobne pojedyńcze które znikają po kilku dniach, lecz to byłoby za piękne bo jakiś miesiąc temu pod okiem na policzku górował mi się taki podskórny, cysta czy jak to się zwie. Nie schodził, pod palcem czuć jego "miękkość" czyli że coś w środku jest, krew, woda, ropa. No i jako że mi nie chicał zejść mądry ja mimo że wiem że się nie powinno tego robić chciałem go wycisnąć efekt jest taki że się nie zwiększył nie zmniejszył nic nie wyszło pod palcem dalej to czuć tylko jest taki jakiś "ugnieciony" do tego mi on zmienił barwę na jakąs siną troszkę to wygląda tak jak bym dostał limo z tym że na tego pryszcza. No więc waszym zdaniem co z nim zrobić? Wiem że nie będę go już ruszał ale myślicie że długo się taki stan utrzyma czy długo się on będzie utrzymywał na powierzchni? Powiem że to dla mnie dziwne i nowość bo ani przy izo ani wcześniej się tak długo nie miałem jednego na twarzy [mimo że zrobiłem z nim taką głupotę]
Niby nic takiego a jakoś mnie on irytuje.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 00:50   #1023
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Dot.: Pryszcze wokół ust~!

Ja zawsze mam tak przed i w trakcie miesiączki pytałam dermatologa i ginekologa, to normalne zmiany hormonalne. Organizm oczyszcza się nie tylko poprzez miesiączke


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 11:36   #1024
aelix
Przyczajenie
 
Avatar aelix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 10
Lightbulb Trzymiesięczna kuracja z Effaclar Duo - CO POTEM???

Jestem w dołku, znów z powodu tradziku :| Już niebawem wielkimi krokami zakończy się moja kuracja z Effaclar Duo z LRP Kończy też się mój tonik matujący do cery trądzikowej z Avene Najwyższy czas rozejrzeć się za jakimś kremem matującym... No i może mogłybyście mi coś doradzić. Dotąd nie używałam kremu matującego, zaszywałam się w tonikach, czy żelach a teraz chcę spróbować czegoś nowego. Jeżeli jesteście w stanie mi coś polecić do będę bardzo wdzięczna

Pozdrawiam, aelix
__________________
Friends are angels who lift us to our feet
when our wings have trouble remembering how to fly...
aelix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:29   #1025
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Dobra to może i mi ktoś coś poradzi, otóż 3 miesiąc biorę izotek wiadome wysyp jak to wysyp ten największy mam za sobą, teraz wyskakują drobne pojedyńcze które znikają po kilku dniach, lecz to byłoby za piękne bo jakiś miesiąc temu pod okiem na policzku górował mi się taki podskórny, cysta czy jak to się zwie. Nie schodził, pod palcem czuć jego "miękkość" czyli że coś w środku jest, krew, woda, ropa. No i jako że mi nie chicał zejść mądry ja mimo że wiem że się nie powinno tego robić chciałem go wycisnąć efekt jest taki że się nie zwiększył nie zmniejszył nic nie wyszło pod palcem dalej to czuć tylko jest taki jakiś "ugnieciony" do tego mi on zmienił barwę na jakąs siną troszkę to wygląda tak jak bym dostał limo z tym że na tego pryszcza. No więc waszym zdaniem co z nim zrobić? Wiem że nie będę go już ruszał ale myślicie że długo się taki stan utrzyma czy długo się on będzie utrzymywał na powierzchni? Powiem że to dla mnie dziwne i nowość bo ani przy izo ani wcześniej się tak długo nie miałem jednego na twarzy [mimo że zrobiłem z nim taką głupotę]
Niby nic takiego a jakoś mnie on irytuje.
może posmaruj tormentiolem?


ja sama am dwie a własciwie już jedną taka gulę (ale jakby poprostu wybulwienie na skórze nie ma tam ropy) i jest juz chyba 2 miesiące powoli się zmniejsza, poprzednia juz zniknęła całkowicie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:28   #1026
Ilidia
Raczkowanie
 
Avatar Ilidia
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dzięki za pomoc z olejkiem myślę, że jako uzupełnienie pielegnacji od czasu do czasu sie przyda w takim razie mam dylemat czy szukać filtrów do differinu na noc i aknorexidu na dzien? Bo dermatolog nic na ten temat nie mówił, bo jest jesień, ale nie wiem czy mimo to nie grożą mi przebarwienia...
Ilidia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:49   #1027
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Ilidia Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc z olejkiem myślę, że jako uzupełnienie pielegnacji od czasu do czasu sie przyda w takim razie mam dylemat czy szukać filtrów do differinu na noc i aknorexidu na dzien? Bo dermatolog nic na ten temat nie mówił, bo jest jesień, ale nie wiem czy mimo to nie grożą mi przebarwienia...
szukac!
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 18:00   #1028
AnnaNowakwwa
Przyczajenie
 
Avatar AnnaNowakwwa
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
2% BHA Paula's Choice na trądzik

Od kilku lat borykam się z tłustą skórą i trądzikiem, większość kremów mnie zapycha i robi się tragedia. Ostatnio znalazłam recenzję kosmetyku z 2% BHA w płynie:
xxxxxx

I tu mam pytanie - czy ktoś to stosował przy bardzo tłustej ale wrażliwej cerze? Nie podrażnia?
Stosowałam kilka kremów z BHA, ale ponoć taki w płynie ma większą przenikalność?
__________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-08 o 11:55 Powód: link
AnnaNowakwwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:00   #1029
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: 2% BHA Paula's Choice na trądzik

[wizaż usuwa negatywne, ale sprawiedliwe, recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:22
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:31   #1030
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 191
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Wiem, że ten temat przewija się dość często, ale możecie mi polecić jakieś sprawdzone kremy na noc i na dzień? Ważne żeby dobrze nawilżały i niosły ze sobą minimalne ryzyko zapchania. Mam skórę mieszaną, wciąż z trądzikiem, w niektórych miejscach dość suchą z powodu maści na niedoskonałości. Babydream odpada. Używałam go przez jakiś czas i wygląda na to, że trochę zapychał, na dodatek miałam nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry na twarzy, spowodowane jednym ze składników tego kremu. Teraz używam nawilżającego z Apis, ale podejrzewam, że ostatnio zaczął się przyczyniać do powstawania niektórych krostek i potrzebuję czegoś nowego
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:37   #1031
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 998
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Wiem, że ten temat przewija się dość często, ale możecie mi polecić jakieś sprawdzone kremy na noc i na dzień? Ważne żeby dobrze nawilżały i niosły ze sobą minimalne ryzyko zapchania. Mam skórę mieszaną, wciąż z trądzikiem, w niektórych miejscach dość suchą z powodu maści na niedoskonałości. Babydream odpada. Używałam go przez jakiś czas i wygląda na to, że trochę zapychał, na dodatek miałam nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry na twarzy, spowodowane jednym ze składników tego kremu. Teraz używam nawilżającego z Apis, ale podejrzewam, że ostatnio zaczął się przyczyniać do powstawania niektórych krostek i potrzebuję czegoś nowego
Ja używam kremów lipidowych, mogę Ci polecić Ziaję, albo kremy z AA z serii dla skóry wrażliwej lub ultra nawilżenie. Sama mam trądzikową cerę tłustą z zaskórnikami i grudkami, odkąd przerzuciłam się na te kremy moja cera zupełnie inaczej funkcjonuje.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 20:03   #1032
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Wiem, że ten temat przewija się dość często, ale możecie mi polecić jakieś sprawdzone kremy na noc i na dzień? Ważne żeby dobrze nawilżały i niosły ze sobą minimalne ryzyko zapchania. Mam skórę mieszaną, wciąż z trądzikiem, w niektórych miejscach dość suchą z powodu maści na niedoskonałości. Babydream odpada. Używałam go przez jakiś czas i wygląda na to, że trochę zapychał, na dodatek miałam nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry na twarzy, spowodowane jednym ze składników tego kremu. Teraz używam nawilżającego z Apis, ale podejrzewam, że ostatnio zaczął się przyczyniać do powstawania niektórych krostek i potrzebuję czegoś nowego
ja na dzien uzywam tylko filtry


a tak to lubię nawilżający z fitomedu (niegdyś stosowałam na noc )
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 22:16   #1033
mateuszpce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Jaki mam rodzaj tradziku ?

witam, mam obecnie 26 lat, nigdy nie mialem wiekszego problemu z tradzikiem, raczej standardowy, przez rok dwa uzywalem benzacne, pozniej epiduo od 6 miesiecy, az ostatnio po regularanym piciu zielonej herbaty (poza tym nic innego nie zmienilem w diecie ani zachowaniu) dostalem sporego wysypu i postanowilem udac sie do dermatologa po jakis antybiotyk, otrzymalem jak prawie kazdy na poczatku tetralysal, ktorego opinie jak wiadomo nie sa korzystne.

Generalnie otatnio 90% krost to duze, bolace i wypelnione przezroczystym plynem, czekam kilka dni az sie zbuduje z tego cos wiecej ale czesto tak zostanie i zmeczony oczekiwaniem wyciskam te gole z "wody" problem jest zazwyczaj na twarzy, czasem, plecy, albo na glowie wsrod wlosow.

Przez wiele lat mialem problem z tlusta skora co powodowalem standardowe drobne krostki, zwalczylem to dobrymi dermokosmetykami oraz benzacne lub epiduo na noc. Buzia juz sie nie przetluszcza, ale mam okresowe wysypy, duzych bolacych pryszczy. Oczywiscie dbam o nawilzanie, i po kazdym myciu smaruje kremem matujacym.

Myslalem nad zbadaniem krost wraz z antybiogramem, jednak zaden dermatolog nie chcial dac na to skierowania bo podobno i tak wiadomo co mi jest.

Dowiedzialem sie od rodzicow ze jak bylem maly to mialem gronkowca zlocistego, ktorego jak wiadomo nie da sie calkowicie wyleczyc a jedynie uspic. Wiec zapewne jak zdecydyje sie na badanie to on tez wyjdzie?

Dodam ze jestem mezczyzna, nie pale, nie upijam sie, unikam fast foodow i ostrego jedzenia. Biore visaxinum, jakies witaminy, i inne ☠☠☠☠☠☠☠y. Kosmetykow uzywam firmy La roche.

Nie wiem co dalej, jest sens robic posiew z krosty ? to niewielki koszt 50zl
Wykupywac recepte na tetralysal ?

Ps. bede wiedzny za rady, i przepraszam jesli niepotrzebnie zrobilem nowy watek (mozecie go przeniesc w odpowiednie miejsce)
mateuszpce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 07:45   #1034
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

Niedawno był nieco podobny wątek na forum, czytałam też później gdzieś o tym, że takie właśnie "pryszcze" wypełnione płynem, gojące się tak dziwnie, na "żółto" to może być właśnie liszaj wywołany gronkowcem.

Krem matujący raczej nie nawilża, najczęściej mają dość kiepskie składniki i wręcz szkodzą

Niedawno przeżyłam właśnie nagły wysyp takiego dziwnego czegoś, moja zwyczajowa "ekologiczna" pielęgnacja skóry i Epiduo spokojnie sobie z tym poradziły. O kosmetykach la roche czytałam, zerknęłam na składy i stwierdziłam, że nie będę wydawać na nie pieniędzy, bo się nie sprawdzą. Masz może zaskórniki? Czym myjesz twarz, jakiego używasz toniku, jakiego kremu?

Ogólny wątek jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=718152, pytania można zadawać tam, bez zakładania nowych

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-09-25 o 07:52
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 08:10   #1035
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Wiem, że ten temat przewija się dość często, ale możecie mi polecić jakieś sprawdzone kremy na noc i na dzień? Ważne żeby dobrze nawilżały i niosły ze sobą minimalne ryzyko zapchania. Mam skórę mieszaną, wciąż z trądzikiem, w niektórych miejscach dość suchą z powodu maści na niedoskonałości. Babydream odpada. Używałam go przez jakiś czas i wygląda na to, że trochę zapychał, na dodatek miałam nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry na twarzy, spowodowane jednym ze składników tego kremu. Teraz używam nawilżającego z Apis, ale podejrzewam, że ostatnio zaczął się przyczyniać do powstawania niektórych krostek i potrzebuję czegoś nowego
Z dzieciaczkowych niezły mógłby być Hipp, z takich normalnych może Sylveco lub DLA? Większość kremów Ziai mają parafinę, która podobno blokuje wnikanie substancji odżywczych wgłęb skóry, poza tym może zapychać. Ładują ją do wszystkiego i wszystko psują, tak nie wolno! Ja używam Apisa (Hydro Balance) i bardzo sobie chwalę Teraz zamierzam kupić żurawinowy, ale właśnie niektórzy mówią, że powoduje wysyp krostek. Nie wiem, zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
nie wiem jak kogo ale mnie zapchał na dłuższą mete... Chciałbym się was poradzić, jutro ma wizyte u derm. i okropne zaskórniki otwarte na ca
łej twarzy... nic mi nie pomaga mimo iż leczyłem się prawie wszystkim oprócz retionoidów . Zdecydowac sie na atrederm?? Może byłby lepszy zorac ? kiedys pytałem o to ale nikt nie odpowiedział
Zorac i Epiduo to niby jakieś nowoczesne retinoidy III rzędu, bezpieczniejsze od tamtych i podobno nawet nie wymagają używania filtrów, których zapychania boję się jak ognia Oczywiście unikam ekspozycji na słońce, w solarium nigdy w życiu nie byłam i nie pójdę (niektórzy mają takie pomysły).

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
no własnie bo nakładałaś ja tylko na skórę więc nie miały czego zatrzymać dlatego nie powinno sie uzywac samych olejków

o na rózany miałam kiedyś chętke
Oj nie no, na tonik i z kwasem HA No świetny jest, ale niestety zapycha dość mocno, przynajmniej mnie.

Aelix, nie wiem, czy istnieje krem matujący, który rzeczywiście matuje i przy tym nie szkodzi skórze. Ja używałam kiedyś takiego z Barwy, którym zachwyca się mnóstwo osób i skóra stała się taka dziwna, nie wiem, jak ją określić, a krem trafił do kosza. Mnóstwo matujących opiera się też na alkoholu, przesusza skórę, która zaczyna się bardziej przetłuszczać Natomiast dzięki odpowiedniej pielęgnacji udało mi się to przetłuszczanie opanować. Dokładnie zmywam makijaż (mimo, że używam podkładu mineralnego, który zmywa się bardzo łatwo, zmywam go olejami następnie 2x żelem do mycia twarzy lub mydłem Aleppo), używam toniku, następnie oleju z kwasem hialuronowym i/lub kremu, czasem bez kremu. do tego peelingi i maseczka z glinką (polecam gotową firmy Best).
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 08:12   #1036
dianna91
Raczkowanie
 
Avatar dianna91
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Krosno / Kraków
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

ja chodze do dermatologa i dostaje specjalne masci i tabletki ;/ do tego uzywam plynu miclearnego, jest troche lepiej ;/
__________________
~~dianna
dianna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 08:25   #1037
mateuszpce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

czesc, dzieki za zainteresowanie.
Zaskorniki miewam czasem, ale to nie przeszkadza az tak zeby leczyc antybiotykiem.
Kremu uzywam ziaja yego dla mezczyzn (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-mezczyzn.html), super nawilza i nie powoduje swiecenia skory, mam tez iwostin puritin matujacy, ale chyba masz racje ze nie jest on za dobry wiec tylko czasem go uzyje.
La roche jest dobre ale wiadomo za drogie, ja mam obecnie tylko zel do mycia effectar (w superfarm byla promocja 2 x 400 ml za 50zl). Tonik (uzywany czasem) ziaja nuno.

Poszukam tego watku o gronkowcu ale jakbys widziala gdzies to mozesz wkleic.

Generalnie teraz mam cos dziwnego bo wyleczylem sie z przetluszczajacej skory ktora powodowala czasem standardowe sredniej wielkosci krosty.
Tego praktycznie nie ma. Ale pojawialo sie z 3-4 na tydzien takie bolace gole z przezroczysto zoltym plynem, pozostawia to duza rane i dlugo sie goi (smaruje pozniej te rany tribiotikiem) Piszac wysyp mialem na mysli ze w ostatnich 2 tygodnia pojawilo mi sie z 15 takich wiekszych bolacych gol.
mateuszpce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 12:39   #1038
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

Owszem, na skórze mogą pojawiać się krosty wywołane zakażeniem gronkowcem, ale z opisu wydaje mi się, że to nie to.
Na Twoim miejscu sprawdziłabym hormony.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 12:42   #1039
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez dianna91 Pokaż wiadomość
ja chodze do dermatologa i dostaje specjalne masci i tabletki ;/ do tego uzywam plynu miclearnego, jest troche lepiej ;/
jakie konkretnie?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 12:43   #1040
mateuszpce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

tak jak wspominalem, mialem gronkowca bedac dzieckiem, tez nie wydaje mi sie aby teraz w wieku 26 lat nagle sie pojawil

hormony ? jestem mezczyzna, moze sie myle ale u nas chyba nie bedzie to mialo wplywu ?
mateuszpce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 18:10   #1041
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

hej pomoże mi ktoś kto zna się na składach kosmetyków ? Posiadam krem bepanthen i wszystko ok ale mam wątpliwości czy po użyciu nie zapcha mi porów? skład 1 gram kremu zawiera:
substancję czynną: 50 mg dekspantenolu
substancje pomocnicze: lakton kwasu pantotenowego, fenoksyetanol, amfysol K, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, lanolina, izopropylu mirystynian, glikol propylenowy, woda oczyszczona.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 18:42   #1042
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 191
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja używam kremów lipidowych, mogę Ci polecić Ziaję, albo kremy z AA z serii dla skóry wrażliwej lub ultra nawilżenie. Sama mam trądzikową cerę tłustą z zaskórnikami i grudkami, odkąd przerzuciłam się na te kremy moja cera zupełnie inaczej funkcjonuje.
A z kremów Ziaja co konkretnie? Trochę się jej obawiam, bo miałam żel myjący z tej firmy i podejrzewam, że mnie po jakimś czasie zaczął trochę zapychać.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja na dzien uzywam tylko filtry


a tak to lubię nawilżający z fitomedu (niegdyś stosowałam na noc )
Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Z dzieciaczkowych niezły mógłby być Hipp, z takich normalnych może Sylveco lub DLA? Większość kremów Ziai mają parafinę, która podobno blokuje wnikanie substancji odżywczych wgłęb skóry, poza tym może zapychać. Ładują ją do wszystkiego i wszystko psują, tak nie wolno! Ja używam Apisa (Hydro Balance) i bardzo sobie chwalę Teraz zamierzam kupić żurawinowy, ale właśnie niektórzy mówią, że powoduje wysyp krostek. Nie wiem, zobaczymy.
Dzięki, rozejrzę się i postaram sprawdzić te kremy. Obym znalazła coś, co podpasuje mojej skórze
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:28   #1043
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

a ja mam na przamian dzisja w ciągu dnia nie mogłam patzreć na skórę, a po zmyciu make upu stwierdziłam ze jest lepiej, ehh sama juz nie wiem...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:52   #1044
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

Cytat:
Napisane przez mateuszpce Pokaż wiadomość
hormony ? jestem mezczyzna, moze sie myle ale u nas chyba nie bedzie to mialo wplywu ?
A mężczyźni nie mają problemów z hormonami Twoim zdaniem?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:10   #1045
mateuszpce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

nie no jakies tam maja pewnie, ale nie az takie jak Wy
i nie wydaje mi sie aby mogly powodowac tradzik, popraw mnie jesli sie myle, probowalem cos odszukac o tym w necie ale nic nie znalazlem.
mateuszpce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:22   #1046
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

Cytat:
Napisane przez mateuszpce Pokaż wiadomość
nie no jakies tam maja pewnie, ale nie az takie jak Wy

Serio?
Cytat:
i nie wydaje mi sie aby mogly powodowac tradzik, popraw mnie jesli sie myle, probowalem cos odszukac o tym w necie ale nic nie znalazlem.
I nie znalazłes nawet tego, że trądzik u facetów może być spowodowany nadmiarem testosteronu?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:31   #1047
mateuszpce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

oj nie badz zla przyznaje nie bylem wytrawalym szukaczem w tym zakresie, ale czytalem ze nadmiar testosteronu u kobiet powoduje tradzik, usmiadom mnie bo widze ze jestes kompetenta rozumiem ze wizyta u endokrynologa czeka i jakies badania w tym zakresie. Ciekawe jakie sa objawy podwyzszonego testosteronu, wyczytalem teraz na szybko ze przy duzej ilosci testosteronu facet ma oslabiona odpornosc, ja nie bylem chory od jakis 15 lat, nie boli mnie nigdy nic i uzywam prawie wcale lekow, i antybiotyku nie bralem na nic rowniez od 15 lat jedyne co to mam chyba zbyt duzy poped seksualny ale nie wiem czy to od nadmiaru hormonu jest :P
mateuszpce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:33   #1048
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Problemy z cerą :-(((

Mój problem z trądzikiem zaczął się jak miałam jakieś 13 lat. W końcu stan mojej skóry pogorszył się tak, że miałam już chyba III stopień trądziku. Twarz była cała w krostach, naciekach i ropniach. Poszłam do dobrego dermatologa (prywatnie) i po jakichś 2 latach problem widocznie się zmniejszył.Uznałam moją skórę za wyleczoną. Zostały mi blizny, które jednak nie są aż tak uciążliwe, nawet bez makijażu można się pokazywać. Obecnie mam 19 lat i od jakiegoś roku lub trochę więcej cały czas wyskakują mi pryszcze. Czasem wydaje mi się, że znowu pojawia się stan zapalny. Byłam z tym u dermatologa (już nie prywatnie) i w sumie zwróciła mi uwagę tylko na te blizny i powiedziała, że powinnam iść do gabinetu medycyny estetycznej na złuszczanie kwasami. Jeszcze nie byłam na tym zabiegu ( jedynie miałam parę razy mechaniczne oczyszczanie i mikrodermabrazję) bo jest on dosyć drogi (ok 100 zł jeden zabieg, a potrzeba ich jakieś 5-6), a z drugiej strony obawiam się go trochę zrobić bo przecież cały czas wyskakują mi wypryski i skóra jest czasem trochę "zaogniona".
Tak że od pani dermatolog dostałam jakąś kolejną badziewną maść, żeby nie było, że nic mi nie dała. I w sumie to naciskała na te zabiegi.
Myślicie, że jednak powinnam pójść na to złuszczanie kwasami? Co mogę zrobić, żeby powstrzymać te wypryski?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:46   #1049
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 998
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

Cytat:
Napisane przez mateuszpce Pokaż wiadomość
oj nie badz zla przyznaje nie bylem wytrawalym szukaczem w tym zakresie, ale czytalem ze nadmiar testosteronu u kobiet powoduje tradzik, usmiadom mnie bo widze ze jestes kompetenta rozumiem ze wizyta u endokrynologa czeka i jakies badania w tym zakresie. Ciekawe jakie sa objawy podwyzszonego testosteronu, wyczytalem teraz na szybko ze przy duzej ilosci testosteronu facet ma oslabiona odpornosc, ja nie bylem chory od jakis 15 lat, nie boli mnie nigdy nic i uzywam prawie wcale lekow, i antybiotyku nie bralem na nic rowniez od 15 lat jedyne co to mam chyba zbyt duzy poped seksualny ale nie wiem czy to od nadmiaru hormonu jest :P
Chyba jako mężczyzna to nie Ty jeden masz zbyt duży popęd :P
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:59   #1050
mateuszpce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki mam rodzaj tradziku ?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Chyba jako mężczyzna to nie Ty jeden masz zbyt duży popęd :P
heh, zgadza sie, kazdy tak ma w duzym zakresie ale ja mam w bardzo duzym i malo ktory kolega tak miewa :P

ale wracajac do tematu to napiszecie cos wiecej ?
mateuszpce jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.