Jak się pozbyć blizn potrądzikowych? - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 10:14   #1051
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Przeglądając jakiś czas temu KWC wizażowe, natknęłam się na krem Dermosan. Próbowałam wielu kremów, ale ten akurat przypadł mi do gustu. Po jakiś zadrapaniach i strupkach nie mam zbytnio śladów, przy okazji nie zapycha. Wydaje mi się, że od czasu, gdy go używam wyskakuje mi mniej 'syfków'. Są chyba 2 wersje: tłusta i półtłusta. Ja codziennie używam tej półtłustej
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:16   #1052
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

[QUOTE=LaCamilla;42968863]Nie wiem czy to się da na 100% stwierdzić, ale najprawdopodobniej na ten moment jest to bunt hormonalny po odstawieniu środków antykoncepcyjnych

Mam identyczne obawy... Właśnie jestem w trakcie badań hormonalnych i mam nadzieje, że będę wiedziała jaka jest przyczyna trądziku. Namawiam do zdobycia skierowania od ginekologa na badania hormonalne.
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:18   #1053
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

a w internecie, nie ma polecanego, znanego, dobrego lekarza? Ja poprzez neta szukałam, czytając opinie
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:18   #1054
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Systematyczność i troska o cerę przede wszystkim!! A i dieta także jest bardzo istotna, wystarczy trochę słodyczy i już wysyp..-(
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:26   #1055
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez ziomaska Pokaż wiadomość
Na całą noc? no dajcie spokój ja słyszalam kiedyś o podobnej papce=maści na łupież, podobno dziewczynie wypaliło włosy.... BRRRRRRRRRRRRRR
Z tego co pamiętam to to,była bujda okraszona zdjęciami dziewczyny chorej na raka. A to zazolcenie po zmyciu maseczki wciąż dobrze działa na skórę
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:27   #1056
noir_angele
Wtajemniczenie
 
Avatar noir_angele
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: miasto aniołów
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
To nic dziwnego, że mam trądzik. Wiedziałam, że stres może pogarszać sprawę, ale nie wiedziałam, ze aż tak, a czasem mam takie momenty, ze odczuwam stres, chociaż nic się nie dzieje - nawet nie wiem, dlaczego tak jest. Chociaż już wiele razy chciałam stać się bardziej aktywna fizycznie, bo to pomaga radzić sobie ze stresem, ale średnio mi wychodzi.

W ogóle to jak osoba, która ma już trądzik ma się nie stresować? Mnie stresuje prawie każda rozmowa i spojrzenia obcych osób.
ja też jestem bardzo zestresowana i się nie dziwię mojej twarzy, że tak wygląda. Ehhh nieśmiałość + praca + studia

Cytat:
Napisane przez Fioletowa Kocica Pokaż wiadomość
Dzięki A słyszałyście o Pierre Rene, Camouflage Cover Cream (Kamuflaż - korektor w kremie)? Tak zachwalają na necie?

A co do peelingu to miałam kiedyś przyjemność stosować peeling z linni Eucerinu i było fajny, twarz nie czerwieniła się mocno po zastosowaniu i nie piekła, co dla mnie najważniejsza jako dziewczyny z rumieńcami
co do kamuflażu to ja teraz używam kosmetycznego z JANSSEN

Cytat:
Napisane przez Ł@siczk@ Pokaż wiadomość
Ja również walczę z trądzikiem na żuchwie Nigdy nie miałam problemów z cerą, a od kilku miesięcy jest okropnie, ciągle coś mi wyskakuje
ja zaczęłam walczyć z trądzikiem na żuchwie od momentu, gdy wyjechałam na sezon :/ i nie chce mnie opuścić :/

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
jakie opakowanie/kolor ma ten peeling z avonu, nie podraznia?


nie zalecałabym stosowania morwy, jesli regularnie nie badasz poziomu glukozy we krwi, morwę stosuje sie pomocniczo w cukrzycy. Niby to tylko roslinka, ale może doprowadzić do hipoglikemi patrz, zmęczenie, sennośc, osłabienie itp.

Dziewczyny,
duzo z Was pisze, ze uzywacie kremów BB, czy możecie jakiś polecić, dotychczas stosowałam tylko z Nivea próbke i skutecznie się zraziłam.
co do naszych polskich "BB" to polecam z eveline, ale taki zielono niebieski, ten pomarańczowy to bubel
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-bb-cream.html
__________________
"kobieta jest skonstruowana tak by chociaż nie mając racji udowodnić, iż ją ma."


noir_angele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:29   #1057
palusia20
Przyczajenie
 
Avatar palusia20
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 18
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
O matko nie wiedziałam, że tacy lekarze istnieją
Ja też nie dopóki nie poznałam tej pani. To nie tylko najlepszy dermatolog jakiego znam, ale w ogóle najlepszy lekarz
__________________

Polecam
palusia20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 10:32   #1058
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
a w internecie, nie ma polecanego, znanego, dobrego lekarza? Ja poprzez neta szukałam, czytając opinie
Zapytałam czy ma ktoś już jakiegoś, któremu można zaufać
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:43   #1059
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Zasięgać porady przez Internet? Przecież takim sposobem można sobie tylko zaszkodzić zamiast pomóc. Nie lepiej wybrać się face to face do dermatologa? Przecież lekarz nie gryzie.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:52   #1060
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Zasięgać porady przez Internet? Przecież takim sposobem można sobie tylko zaszkodzić zamiast pomóc. Nie lepiej wybrać się face to face do dermatologa? Przecież lekarz nie gryzie.
Znaleźć dobrego dermatologa to cud, a oni też nie lepsi sa szczególnie ze z reguły wszyscy na jedno kopyto leczą
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:53   #1061
pat89n
Raczkowanie
 
Avatar pat89n
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Elestra Pokaż wiadomość
Słuchajcie, tabletki antykoncepcyjne to jedynie odwlekanie problemu... Dobrze wiem, bo sama brałam 3 lata OC- 35 , polski odpowiednik Diane-35!!! Od 15 roku życia miałam trądzik, kremy, maści, toniki, żele, dermatolog... Wszystko na nic. Kiedy zatrzymała mi się miesiączką w wyniku stresu przedmaturalnego i odchudzania ginekolog zaproponował OC-35 w celu wyregulowania cyklu i poprawienia stanu cery. I tak po 3 latach mogę stwierdzić, że w czasie brania tabletek cera była fantastyczna, czasem jakaś jedna krostka się pojawiła. W lutym tego roku powiedziałam STOP! Coraz gorsze samopoczucie, libido, opuchnięte nogi.. 1 miesiąc po odstawieniu, drugi miesiąc, trzeci miesiąc.... samopoczucie super, libido także, czułam się lekko, a waga spadała i o dziwo cera też w miarę.
Niestety po tych 3 miesiącach zaczęły się pojawiać ropne wykwity, zaskórniki, cera niemiłosiernie się przetłuszczała... Jest koniec września, cerę mam gorszą niż przed rozpoczęciem kuracji tabletkami antykoncepcyjnymi.... I co najgorsze od przerwania kuracji, czyli przez 8 miesięcy nie miałam normalnego okresu!!! Jedynie wywoływany luteiną. Obecnie jestem w trakcie badań hormonalnych na oddziale ginekologii- endokrynologicznej i mam nadzieję, że wyjaśni się co jest nie tak .
Nigdy nie wrócę do tabletek, one jedynie maskują problem, nie leczą go i nie rozwiązują.!!!
Jak na razie pozostaje mi odpowiednia dieta i dbanie o cerę, oczyszczanie, nawilżanie, złuszczanie, dermokosmetykami oczywiście, bo tylko one nie pogłębiają mojego problemu.;-)

Ja właśnie będę zaczynać brak leki hormonalne, ze względu na problemy z jajnikami... trochę się tego obawiam, zawsze broniłam się rekami i nogami przed tymi lekami. Do tego lekarz nie zlecił mi wcześniej żadnych badań hormonalnych... Trafić na dobrego lekarza to jest jakiś cud
pat89n jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 10:55   #1062
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Znaleźć dobrego dermatologa to cud, a oni też nie lepsi sa szczególnie ze z reguły wszyscy na jedno kopyto leczą
Ja sama zmieniłam niecały miesiąc temu dermatologa i efektów też zbytnio nie widać, ale jestem cierpliwa. Trądziku nie wyleczy się raz-dwa. Ale stwierdzenie, że lekarz szkodzi zamiast pomóc jest trochę naciągane. Chyba to normalne, że dla jednego dane lekarstwo zadziała, a na innego już nie bardzo.
Czasami trzeba się wybrać do innego miasta. Ja tak zrobiłam.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:04   #1063
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Ja sama zmieniłam niecały miesiąc temu dermatologa i efektów też zbytnio nie widać, ale jestem cierpliwa. Trądziku nie wyleczy się raz-dwa. Ale stwierdzenie, że lekarz szkodzi zamiast pomóc jest trochę naciągane. Chyba to normalne, że dla jednego dane lekarstwo zadziała, a na innego już nie bardzo.
Czasami trzeba się wybrać do innego miasta. Ja tak zrobiłam.
Zamiast strzelać na ślepo z lekami wystarczy skierować.na posiew i badania hormonalne a który to robi?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:16   #1064
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Zamiast strzelać na ślepo z lekami wystarczy skierować.na posiew i badania hormonalne a który to robi?
Akurat z tym to wydaje mi się, że te badania zleci prędzej endokrynolog-dermatolog. Sama zastanawiałam się, czy nie wybrać się do takowego, ale przyjmowanie leków hormonalnych jest już ostatecznością. Nawet moja siostra, która ma problemy z obfitymi miesiączkami powiedziała sobie, że nigdy nie będzie brała hormonów.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:19   #1065
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Mi dermatolog pomógł o tyle,iż zdiagnozował,że mam trądzik dorosły, ale nie zleciła żadnych badań, po prostu przepisała epiduo i klindacin
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:23   #1066
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
Mi dermatolog pomógł o tyle,iż zdiagnozował,że mam trądzik dorosły, ale nie zleciła żadnych badań, po prostu przepisała epiduo i klindacin
Natomiast moja dermatolog powiedziała, że Epiduo zaognia trądzik podobnie jak Skinoren. Również mam przepisany Klindacin, ale w towarzystwie roztworu Davercin plus antybiotyk ustnie.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:30   #1067
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
jak robisz te maseczki?
Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to 2 łyżki kurkumy na łyżeczkę jogurtu i 20-40 minut w tym, zmyć, a żółta skórę zostawić do rana bo ona najwięcej chłonie wtedy, a rano wystarczy umyć buzie lub przemyć płynem micelarnym Azjatycki Cukier ostatnio o tym pisała
Ja robię z jogurtem i miodem gryczanym - po łyżeczce i dosypuję kurkumy, aż zgęstnieje.

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Próbowałaś? Ja się trochę obawiam zażółcenia
Żółci okropnie. Uwaga na brwi i linię włosów, bo stamtąd ciężko schodzi

To kurkuma miałaby włosy wypalić Coś mi się zdaje, że to urban legend.

Jeśli chodzi o gronkowca - moja derma stwierdziła, że skóra jest nadkażona przy każdym trądziku i że nie ma co leczyć gronkowca, tylko trądzik Zresztą żaden lekarz nie chciał leczyć mi gronkowca, którego mam w nosie, a wydaje mi się, że to jest błąd i wypadałoby się zająć właśnie gronkowcem zamiast przepisywać w ciemno maści na trądzik.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:31   #1068
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Natomiast moja dermatolog powiedziała, że Epiduo zaognia trądzik podobnie jak Skinoren. Również mam przepisany Klindacin, ale w towarzystwie roztworu Davercin plus antybiotyk ustnie.
Epiduo to połączenie Benzacne z Differinem. Dużo osób mówi, że Benzacne im pomaga, ale moim zdaniem zbyt wysusza żeby stosować codziennie. Ewentualnie na trądzik ze stanami zapalnymi.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:34   #1069
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Epiduo to połączenie Benzacne z Differinem. Dużo osób mówi, że Benzacne im pomaga, ale moim zdaniem zbyt wysusza żeby stosować codziennie. Ewentualnie na trądzik ze stanami zapalnymi.
Epiduo i Benzacne zawierają nadtlenek benzoilu, który może uczulać, dlatego warto uważać.
Ale jeśli komuś pomaga - czemu nie Można stosować nawet punktowo, jeśli radzi sobie z wypryskami, ale zbytnio wysusza, żeby stosować na całą twarz.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 11:34   #1070
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Epiduo to połączenie Benzacne z Differinem. Dużo osób mówi, że Benzacne im pomaga, ale moim zdaniem zbyt wysusza żeby stosować codziennie. Ewentualnie na trądzik ze stanami zapalnymi.
Cóż, również Klindacin i Davercin wysuszają, ponieważ są na alkoholu. Pamiętam, że przez pierwsze kilka dni używania miałam suche skórki dookoła moich wyprysków, teraz już raczej ich nie ma.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:35   #1071
Łucja16
Lucy90
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Wiadomości: 92
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Jako że już od gimnazjum walczę z trądzikiem (mam już 23 lata) blizn już mi się trochę natworzyło. Nie raz nie mogę się pohamować przed wyciskaniem, które jest tak ganione. Od około dwóch tygodni stosuję Acnederm - zobaczymy czy coś pomoże .
Czasem widząc coraz to nowe wypryski na twarzy mam już dość i nie wiem co robić, żeby to powstrzymać...
Moim nałogiem są słodycze, a one też podobno są niezłymi winowajcami
__________________

Łucja16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:37   #1072
analtea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 12
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Ja po wielu latach zmagań z trądzikiem trafiłam w końcu do rzeczowego dermatologa, który wysłał mnie na badania hormonalne.

I okazało się głównym problemem moego trądziku niemożliwego do wyleczenia metodami kosmetycznymi jest prolaktyna.

Warto sprawdzić poziom tego hormonu, szczególnie po obciążeniu Metoclopramidem, na to badanie trzeba mieć jednak skierowanie od lekarza. Wtedy wystarczy tylko dawka Bromergonu i powinno ustąpić, choć Bromergon jest bardzo tani wywołuje skutki uboczne, zamiennik to Dostinex, bez skutków ubocznych ale bardzo drogi.

[eucerin][/eucerin]
analtea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:38   #1073
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Cóż, również Klindacin i Davercin wysuszają, ponieważ są na alkoholu. Pamiętam, że przez pierwsze kilka dni używania miałam suche skórki dookoła moich wyprysków, teraz już raczej ich nie ma.
Wydaje mi się, że większość leków przeciwtrądzikowych może wysuszać. Dlatego nie ma się co zrażać, jeśli na początku podsuszą skórę, tylko co najwyżej zmniejszyć częstość stosowania i przeczekać najgorsze.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:40   #1074
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez analtea Pokaż wiadomość
Ja po wielu latach zmagań z trądzikiem trafiłam w końcu do rzeczowego dermatologa, który wysłał mnie na badania hormonalne.

I okazało się głównym problemem moego trądziku niemożliwego do wyleczenia metodami kosmetycznymi jest prolaktyna.

Warto sprawdzić poziom tego hormonu, szczególnie po obciążeniu Metoclopramidem, na to badanie trzeba mieć jednak skierowanie od lekarza. Wtedy wystarczy tylko dawka Bromergonu i powinno ustąpić, choć Bromergon jest bardzo tani wywołuje skutki uboczne, zamiennik to Dostinex, bez skutków ubocznych ale bardzo drogi.

[eucerin][/eucerin]
Ja tez zrobiłam szereg badań i wyszło, że to chyba coś z nadnerczami. W sumie to jeszcze nie wiadomo, bo badania jednoznacznie nie wskazują, trzeba by było wykonać specjalistyczne w szpitalu.
Teraz będę robiła jeszcze dwa badania i może w końcu zacznę leczenie i chociaż na jakiś czas to paskudztwo zejdzie z mojej twarzy.
Niedługo też znowu zacznę stosować retinoidy zewnętrzne bo miałam długą przerwę.

Niby skóra jest ściągnięta i przesuszona, a jak nałożę Jadwigę i podkład mineralny to widac jak szybko czoło się tłuści. Porażka jakaś...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:41   #1075
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Łucja16 Pokaż wiadomość
Jako że już od gimnazjum walczę z trądzikiem (mam już 23 lata) blizn już mi się trochę natworzyło. Nie raz nie mogę się pohamować przed wyciskaniem, które jest tak ganione. Od około dwóch tygodni stosuję Acnederm - zobaczymy czy coś pomoże .
Czasem widząc coraz to nowe wypryski na twarzy mam już dość i nie wiem co robić, żeby to powstrzymać...
Moim nałogiem są słodycze, a one też podobno są niezłymi winowajcami
Warto odstawić słodycze
Ja kiedyś nie wierzyłam w związek diety z trądzikiem tylko dlatego, żeby mieć wymówkę do objadania się słodyczami
Ale kiedy postanowiłam schudnąć, zauważyłam, że twarz wygląda DUŻO lepiej A wystarczy parę dni ze słodyczami, żeby problem powrócił.
Wydaje mi się, że warto spróbować odwyku od słodyczy, bo może się okazać, że to one nasilają trądzik, który po odstawieniu złagodnieje.

Bo też nie wierzę, że słodycze mogą trądzik wywołać, ale zaostrzyć - na pewno.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:41   #1076
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Elestra Pokaż wiadomość
Systematyczność i troska o cerę przede wszystkim!! A i dieta także jest bardzo istotna, wystarczy trochę słodyczy i już wysyp..-(
U mnie bardzo pomogła zmiana diety, jem dużo warzyw, gotowanych duszonych, do tego kasze, ciemne pieczywo na zakwasie, z owoców głównie jabłka. Mało mięsa, dość często ryby, gotowane na parze, pieczone w piekarniku, wędzone. Słodyczy, cukru, białej mąki unikam. Poza tym suplementy diety, przypasował mi Solgar: olej z dzikiego oregano, olej czosnkowy i kwas hialuronowy. Oczyściłam organizm z paskudztw. Zrobiłam serię kwasów u dermatolog i u kosmetyczki oraz mezoterapię igłową z kwasem glikolowym. Wyprowadziłam buzię na prosta, już jest prawie cudownie teraz właśnie szukam dobrej pielęgnacji i mam nadzieję, że Eucerin będzie strzałem w 10
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:45   #1077
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
U mnie bardzo pomogła zmiana diety, jem dużo warzyw, gotowanych duszonych, do tego kasze, ciemne pieczywo na zakwasie, z owoców głównie jabłka. Mało mięsa, dość często ryby, gotowane na parze, pieczone w piekarniku, wędzone. Słodyczy, cukru, białej mąki unikam. Poza tym suplementy diety, przypasował mi Solgar: olej z dzikiego oregano, olej czosnkowy i kwas hialuronowy. Oczyściłam organizm z paskudztw. Zrobiłam serię kwasów u dermatolog i u kosmetyczki oraz mezoterapię igłową z kwasem glikolowym. Wyprowadziłam buzię na prosta, już jest prawie cudownie teraz właśnie szukam dobrej pielęgnacji i mam nadzieję, że Eucerin będzie strzałem w 10
No jak po tych kwasach ogólnie było? ja się cały czas zastanawiam. Do kosmetyczki boję się iść w tym celu, jak już to do lekarza. Słyszałam, ze po kwasach pojawiają się blizny i przebarwienia często i potem trudno się tego pozbyć.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:48   #1078
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że większość leków przeciwtrądzikowych może wysuszać. Dlatego nie ma się co zrażać, jeśli na początku podsuszą skórę, tylko co najwyżej zmniejszyć częstość stosowania i przeczekać najgorsze.
Skóra odrobinę przesuszona czy nie, dla mnie to już bez większego znaczenia. Oby tylko trądziku nie było.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:48   #1079
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Chyba raczej odwrotnie, kwasy pomagają w usunięciu przebarwień i blizn. Tylko trzeba pamiętać o filtrach.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:52   #1080
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
U mnie bardzo pomogła zmiana diety, jem dużo warzyw, gotowanych duszonych, do tego kasze, ciemne pieczywo na zakwasie, z owoców głównie jabłka. Mało mięsa, dość często ryby, gotowane na parze, pieczone w piekarniku, wędzone. Słodyczy, cukru, białej mąki unikam. Poza tym suplementy diety, przypasował mi Solgar: olej z dzikiego oregano, olej czosnkowy i kwas hialuronowy. Oczyściłam organizm z paskudztw. Zrobiłam serię kwasów u dermatolog i u kosmetyczki oraz mezoterapię igłową z kwasem glikolowym. Wyprowadziłam buzię na prosta, już jest prawie cudownie teraz właśnie szukam dobrej pielęgnacji i mam nadzieję, że Eucerin będzie strzałem w 10
Mogę się pod tym podpisać rękami i nogami
Jeśli chodzi o dietę, staram się też jeść dużo zielonych liści, a z suplementów chyba najlepiej wspominam liść oliwny, sok z aloesu i Citrosept/Citrogrept. Do tego wzmacniają odporność, więc naprawdę polecam

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Skóra odrobinę przesuszona czy nie, dla mnie to już bez większego znaczenia. Oby tylko trądziku nie było.
Oj tak Chociaż powiem, że u mnie twarz wygląda lepiej, gdy jest odpowiednio nawilżona

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Chyba raczej odwrotnie, kwasy pomagają w usunięciu przebarwień i blizn. Tylko trzeba pamiętać o filtrach.
Tak, tylko z tego, co wiem, przeciwwskazaniem są aktywne zmiany trądzikowe, ale nie wiem, czy tyczy się to wszystkich rodzajów, czy tylko ropnych zmian.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-08 09:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.