Jak się ubrać na pogrzeb? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 13:48   #1
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Arrow

Jak się ubrać na pogrzeb?


Mam w pt pogrzeb ciotki, nie znałam jej zbyt dobrze, ale będzie rodzina i znajomi więc nie mogę brzydko mówiąc olać mojego stroju... bardzo proszę was o radę co założyć bo nie mam pojęcia.
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 13:50   #2
ddtvn
Zakorzenienie
 
Avatar ddtvn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 423
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

jezeli to Twoj najwiekszy problem w tym dniu to Ci wspolczuje
__________________
oxuje od 06.06.16
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.
ddtvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 13:57   #3
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

nie znałam jej, jak już mówiłam, więc jest mi przykro ale ty też nie płaczesz z powodu śmierci ludzi których nie znasz. Nie chcę urazić jej rodziny, chcę być odpowiednio ubrana, dlatego proszę o pomoc...
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:14   #4
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

No, ale w sensie, że z czym masz problem? Ciemne, stonowane kolory, nic świecącego, żadnej mini, najlepiej za kolano, albo spodnie, bez biustu na wierzchu, nie w sandałkach z cekinami. Nikt nie wie, co masz w szafie.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:21   #5
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Stonowane kolory, choć niekoniecznie czerń. Skromnie, schludnie, bez rewii mody. Myślę, że rodzina ciotki będzie miała myśli zajęte czymś innym niż to, jak się kto ubrał.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:29   #6
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Np. czarne proste spodnie, czarne buty (baleriny, klasyczne pantofle albo botki), koszula w jakimś stonowanym kolorze, marynarka, czarny trencz.
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:51   #7
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 137
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Cytat:
Napisane przez ddtvn Pokaż wiadomość
jezeli to Twoj najwiekszy problem w tym dniu to Ci wspolczuje
Taaa bo po prostu każdy w zyciu obskoczył po 100 pogrzebów i jest obcykany w temacie.
Ja rozumiem, że można mieć pewien problem z ubiorem, szczególnie jeśli idzie się pierwszy raz.

Cóż nic nowego nie dodam - ciemne kolory, nie musi być total look w kolorze czarni, mogą być po prostu jakies zgaszone kolory, żadnej ekstrawagancji, błyskotek, dużej bizuterii, zbytniego odsłaniania ciała. Czy założysz spodnie, spódnicę czy sukienkę to już mało ważne.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 16:36   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Nieznajomość zmarłej nie zwalnia z savoir-vivre i nie trzeba być oblatanym w pogrzebach żeby wiedzieć, że obowiązuje strój skromny i w ciemnych barwach.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 16:43   #9
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

To, że nie znałaś ciotki nie znaczy, że masz ją olać czy nie olać bo rodzina patrzy co za dramat...
Generalnie od wieków przyjętym ogólnie jest, że na pogrzebach obowiązuje strój czarny.
Wątpię, że rodzina dzięki której nie możesz olać swojego stroju w ogóle zwróci na Ciebie uwagę, co masz na sobie.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 17:12   #10
Marispose
Raczkowanie
 
Avatar Marispose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 100
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Myslę, że strój stonowany. Jeżeli do dalsza rodzina to niekoniecznie czerń. Może być ciemny granat, ciemnoszary. W kazdym bądz razie bez przesady z kolorem, ekstrawagancją. Sukienka za kolano. Buty eleganckie, żadne szpile.
Marispose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 18:27   #11
Krafcik
Rozeznanie
 
Avatar Krafcik
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 791
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Cytat:
Napisane przez ddtvn Pokaż wiadomość
jezeli to Twoj najwiekszy problem w tym dniu to Ci wspolczuje
jak dla mnie to hipokryzja, wiadomo chodzi się na pogrzeby ludzi, których nie znamy (np.daleka rodzina) i co ma dziewczyna na siłę ubolewać. wylewać łzy? Jest przykro to normalne, zachowujemy się stosownie do sytuacji i tyle. Jeśli nie byliśmy z kimś emocjonalnie związani trudno wyciskać łzy na pokaz.
Jeśli chciałaś jej pokazać jaka to jest płytka, to Ci nie wyszło.

co du ubioru ciemne kolory, obojętnie spodnie czy spódnica i tyle.
Krafcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 18:37   #12
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Elegancko i stonowanie. Nie wiemy co posiadasz w szafie.
Ja raz byłam razem z mamą na pogrzebie mamy jej koleżanki dawnej. Pamiętam ,że była zima a ja miałam tylko elegancki płaszczyk w kolorze capuccino i poszłam w nim. Do tego miałam brązowy szalik, czarne spodnie, czarne buty i czarne rękawiczki i myślę, że było ok.

Jeśli masz czarny trenczyk to ubierz go a do tego jakieś ciemne spodnie i czarne buty. Jeśli masz jasny to myślę, że tez możesz ubrać. W tonacji galowej biało czarno, biało granatowej chyba też powinno być ok.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:45   #13
zadziora85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 206
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Myślałam że nic mnie nie zaskoczy Stonowane kolory, bez szaleństw..
zadziora85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 20:36   #14
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Zakładam, że będzie chłodno, więc proponuje trencz - obojętnie czarny czy beżowy czy zielony czy granatowy (byle nie jaskrawy kolor). Do tego ciemne spodnie albo ciemna sukienka lub spódnica + dowolna stonowana bluzka. Buty - jakieś ciemne botki. Grunt to myślę zrezygnować ze skóry, ćwieków i jaskrawych kolorów. Im skromniej tym lepiej, ta "okazja" nie wymaga rzucania się w oczy (szałowy make-up tez raczej lepiej sobie darować, ew. czarna kreska + rzęsy).
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 21:48   #15
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Dwanaście postów i w każdym to samo.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 22:03   #16
ddtvn
Zakorzenienie
 
Avatar ddtvn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 423
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Taaa bo po prostu każdy w zyciu obskoczył po 100 pogrzebów i jest obcykany w temacie.
Ja rozumiem, że można mieć pewien problem z ubiorem, szczególnie jeśli idzie się pierwszy raz.

Cóż nic nowego nie dodam - ciemne kolory, nie musi być total look w kolorze czarni, mogą być po prostu jakies zgaszone kolory, żadnej ekstrawagancji, błyskotek, dużej bizuterii, zbytniego odsłaniania ciała. Czy założysz spodnie, spódnicę czy sukienkę to już mało ważne.
Cytat:
Napisane przez Krafcik Pokaż wiadomość
jak dla mnie to hipokryzja, wiadomo chodzi się na pogrzeby ludzi, których nie znamy (np.daleka rodzina) i co ma dziewczyna na siłę ubolewać. wylewać łzy? Jest przykro to normalne, zachowujemy się stosownie do sytuacji i tyle. Jeśli nie byliśmy z kimś emocjonalnie związani trudno wyciskać łzy na pokaz.
Jeśli chciałaś jej pokazać jaka to jest płytka, to Ci nie wyszło.

co du ubioru ciemne kolory, obojętnie spodnie czy spódnica i tyle.
mozna miec problem w co sie ubrac na wesele, studniowke ale nie na pogrzeb.. no sorry ale tam raczej nikt nie bedzie szeptał do ucha "ej słuchaj ale ona ma brzydkie spodnie" a raczej nikt wiecej oprocz "ciemne, stonowane kolory" i bez brzuch i tyłka na wierzchu chyba jej nie pomoze..
__________________
oxuje od 06.06.16
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań – nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.
ddtvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 22:07   #17
Loona_
Raczkowanie
 
Avatar Loona_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Czy strój na pogrzeb jest tak ważny? Idziesz tam pożegnać bliską Ci osobę, przecież nikt nie będzie zwracał na twój ubiór większej uwagi jeżeli oczywiście ubierzesz się stosownie.
Jeżeli jest to bliższa rodzina ubierz się na czarno.
Jeżeli dalsza rodzina, albo osoby z twojego otoczenia które tylko znałaś z przejścia obok nie musisz być ubrana cała na czarno, ale bez przesady żadnych róży, czerwieni, zieleni, żółci itd.
Loona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 22:11   #18
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Chyba czerń będzie najbardziej odpowiednia... stonowane kolory przede wszystkim
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 06:30   #19
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 137
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Cytat:
Napisane przez ddtvn Pokaż wiadomość
mozna miec problem w co sie ubrac na wesele, studniowke ale nie na pogrzeb.. no sorry ale tam raczej nikt nie bedzie szeptał do ucha "ej słuchaj ale ona ma brzydkie spodnie" a raczej nikt wiecej oprocz "ciemne, stonowane kolory" i bez brzuch i tyłka na wierzchu chyba jej nie pomoze..
Jest pierdyliard wątków o ubiorze na wesele ale jak jest wątek o ubiorze na pogrzeb to już jest wielkie halo.

Dlaczego nie można mieć problemu z ubiorem na pogrzeb? Że czarny to wiadomo. Ale ktoś się może zastanawiać czy może być ciemnoszary albo ciemnobrązowy, czy można załozyć X albo Y. Normalne i można spytać.
Nie każdy jest obyty i bynajmniej nie chodzi o fakt aby się pochwalić nową kiecką ale żeby nie było wtopy.

Pogrzeb pogrzebem ale nie róbmy afery i nie wciskajmy innym, ze powinni zalewać się łzami a nie mysleć o głupich fatałaszkach. Jeśli by tak było to większość by przychodziła na pogrzeby w byle czym bo przecież myśleć o ubraniu nie wypada. A jednak, obowiązują ciemne kolory i stonowany ubiór więc ktos o tym pomyślał.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 10:23   #20
hyuhinata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 33
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

może mniej do wyglądu a bardziej praktycznie: tak to już jest, że na cmentarzach wieje, więc ubierz się raczej ciepło, raczej solidniejsze buty niż szpilki (bo błoto/miękka ziemia). no i parasol- w ciemnych kolorach, na wypadek deszczu
hyuhinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:45   #21
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Takie problemy mieć... ile Ty masz, Autorko, lat, dwanaście? Zapytaj mamy To, że nie jest to bardzo bliska Ci osoba, nie znaczy, że z podstawowych zasad taktu, wyczucia w danej sytuacji Cię zwalnia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 22:24   #22
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

dziękuje wam za pomoc ;* za te kąśliwe uwagi również...
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:02   #23
kingur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 391
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Jest pierdyliard wątków o ubiorze na wesele ale jak jest wątek o ubiorze na pogrzeb to już jest wielkie halo.

Dlaczego nie można mieć problemu z ubiorem na pogrzeb? Że czarny to wiadomo. Ale ktoś się może zastanawiać czy może być ciemnoszary albo ciemnobrązowy, czy można załozyć X albo Y. Normalne i można spytać.
Nie każdy jest obyty i bynajmniej nie chodzi o fakt aby się pochwalić nową kiecką ale żeby nie było wtopy.

Pogrzeb pogrzebem ale nie róbmy afery i nie wciskajmy innym, ze powinni zalewać się łzami a nie mysleć o głupich fatałaszkach. Jeśli by tak było to większość by przychodziła na pogrzeby w byle czym bo przecież myśleć o ubraniu nie wypada. A jednak, obowiązują ciemne kolory i stonowany ubiór więc ktos o tym pomyślał.
Zgadzam się z Tobą w zupełności Ja też jak szłam pierwszy raz na pogrzeb to nie wiedziałam jak się ubrać. I tu nie chodzi o to, żeby się stroić. Tylko np. zastanawiałam się czy mam się ubrać cała na czarno, czy jednak mogę mieć np. szarą spódnicę. Albo czy wypada iść w białej koszuli. I nie są to problemy, które spędzają sen z powiek, ale chyba dobrze, że ktoś pyta jak nie wie, zamiast popełnić jakąś gafę. A już na pewno lepiej, że pyta niż jakby miała ubrać stare, sprane dżinsy, rozłażące się adidasy i starą sportową kurtkę- jak część naszych, niekiedy naprawdę wspaniałych aktorów na pogrzebach osób publicznych.
kingur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:00   #24
Kobieta24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Takie problemy mieć... ile Ty masz, Autorko, lat, dwanaście? Zapytaj mamy To, że nie jest to bardzo bliska Ci osoba, nie znaczy, że z podstawowych zasad taktu, wyczucia w danej sytuacji Cię zwalnia.

To jest ważna kwestia. Odpowiedni ubiór do sytuacji jest ważny. Zaskoczyły mnie Wasze reakcje, to co mówicie jest wyjątkowo płytkie. Dziewczyna pyta o istotną kwestię, przecież pogrzeb to poważna uroczystość, ona nie chce urazić rodziny zmarłej. Nie każdy bywał na pogrzebach i nie dziwię się, że można czegoś nie wiedzieć.

Co do zalewania się łzami... Czemu komuś chcecie to nakazać? Na przykład w mojej rodzinie publiczne zalewanie się łzami byłoby niekulturalne. Jesteście dorośli, może trochę więcej tolerancji, a mniej oceniania? Pogrzeby się zdarzają, trzeba się z tym pogodzić i godnie przeżywać. O stroju jak najbardziej należy pomyśleć wcześniej.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Najlepiej wybrać strój prosty, w stonowanych kolorach. Prosta sukienka, spódnica i żakiet lub spodnie. Czarny, granat, szarości, brąz, te kolory powinny być w porządku. Przede wszystkim strój powinien być skromny i elegancki.
Kobieta24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 17:26   #25
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Jak się ubrać na pogrzeb?

Ciemne stonowane kolory i bez większych dekoltów
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 18:26:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.