Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-08, 10:49   #4591
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez umami Pokaż wiadomość
A, czyli udzielając komuś dobrej rady kierujesz się tylko swoją logiką, super Zaraz by się tu pojawiły posty "Wczoraj kochałam się z chłopakiem, a przedwczoraj zażyłam Xennę"....

Co do opowieści o JAKIEJŚ dziewczynie i RZEKOMEJ wpadce - jest takich setki w internecie. Wiadomo, że najczęściej kryje się za tym jakiś nieświadomie popełniony prawdziwy błąd w zażywaniu. Rozsądniejsze wydaje mi się kierowanie wiedzą medyczną
To jest jedyna "potwierdzona" wpadka na wizażu. Dziewczyna przez X czasu piła świeżo wyciskany sok i potem odstawiła.
Jak szukasz wiedzy medycznej to idź do lekarza albo sama zacznij medycynę
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 16:31   #4592
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Przechowywanie tabletek - wilgoć w łazience

Cytat:
Napisane przez stevemajster Pokaż wiadomość
Jak to jest z tym przechowywaniem tabletek? Leków ogólnie nie powinno się trzymać w łazience bo wilgoć. Ja miałam tam tabletki. Czy to może wpłynąć na ich działanie?

2. Widziałam temat na forum ale już nie chciała go odkopywać bo same stare posty, jeden tylko z tego roku, tam są głosy, że do 30 stopni temperatura. To co robić w upały albo nawet w zimę? U mnie w domu czasem jest strasznie gorąco, pewnie powyżej 30, nie zaszkodzi to tabletkom?

3. W ogóle w mojej ulotce Cyprest w dziale przechowywanie jest napisane: brak przeciwskazań.. To jak w końcu ehh
Ja nie słyszałam o wilgoci w łazience jako przeciwwskazaniu do trzymania leków. I nie mam wilgoci w swojej łazience, jedynie nieco wyższą temperaturę, gdy bierze się kąpiel. Wilgoć to odczuwam rano, gdy ściągam wodę z szyb w samochodzie..

Moje tabletki leżą mi w pokoju, w temp. pokojowej, kiedyś nosiłam je w torebce, zaś zapasy mam schowane w szufladzie. Ogólnie chodzi o to, aby nie wystawiać je na nadmierne promienie słoneczne, zmiany temperatury i te sprawy, nie popadajmy w skrajność.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 16:52   #4593
peggysue05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Mam pytanie odnośnie stosowania tabletek microgynon i vitapilu. Kilka razy w tym wątku pojawiły się już odpowiedzi, że nie wpływa on na skuteczność tabletek, jednak po wpisaniu leków na stronie ministerstwa zdrowia wychodzi, że zachodzą interakcje, i tu chciałam zapytać czy poniższe interakcje mogą mieć jakieś konsekwencje?

Opis interakcji
Microgynon 21 Vitapil MAŁO ISTOTNA Obniżenie stężenia witaminy B12 we krwi.
Microgynon 21 Vitapil MAŁO ISTOTNA Podwyższenie stężenia estrogenu we krwi.
peggysue05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 18:18   #4594
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziewczyny, dziś dostałam od lekarki Zinnat 500, będę brała go ok. 21, a ostatnią tabletkę z blistra wzięłam o 18.30. Z chłopakiem spałam ostatnio mniej więcej przedwczoraj. Podobno plemniki w organizmie mogą żyć dość długo, stąd pytanie - czy Zinnat osłabi dzisiejszą tabletkę? Czy z przyjęciem antybiotyku mam się wstrzymać z dzień czy brać spokojnie? Proszę o szybką odpowiedź i wyrozumiałość, może być to głupie pytanie, ale nie znam się totalnie, a chcę być spokojna.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 21:17   #4595
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziś dostałam od lekarki Zinnat 500, będę brała go ok. 21, a ostatnią tabletkę z blistra wzięłam o 18.30. Z chłopakiem spałam ostatnio mniej więcej przedwczoraj. Podobno plemniki w organizmie mogą żyć dość długo, stąd pytanie - czy Zinnat osłabi dzisiejszą tabletkę? Czy z przyjęciem antybiotyku mam się wstrzymać z dzień czy brać spokojnie? Proszę o szybką odpowiedź i wyrozumiałość, może być to głupie pytanie, ale nie znam się totalnie, a chcę być spokojna.
Antybiotyk nie działa wstecz!
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 07:32   #4596
umami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;43175983]To jest jedyna "potwierdzona" wpadka na wizażu. Dziewczyna przez X czasu piła świeżo wyciskany sok i potem odstawiła.
Jak szukasz wiedzy medycznej to idź do lekarza albo sama zacznij medycynę [/QUOTE]

Czy ja czegoś w ogóle szukam? Zostaw sobie te złośliwości na przerwę w szkole.
A jeśli już szukam to prawdy, a mam wrażenie, że tu się zaczyna tworzyć jakaś alternatywna wiedza "ludowa".
umami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 08:15   #4597
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziękuję powiem szczerze, że problem rozwiązał mi się sam z siebie, mianowicie z powodu złego samopoczucia usnelam wczoraj, więc wziąć Zinnat muszę dzisiaj. Dziś oficjalnie mam pierwszy dzień przerwy, brać lek skończę w poniedziałek, w środę zacznę kolejny blister, tak więc cały lek przyjmuje podczas przerwy. Czy w związku z tym potrzebuje tych 7 dni po kuracji z dodatkowym zabezpieczeniem czy można sobie to darować?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-09, 08:50   #4598
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dziękuję powiem szczerze, że problem rozwiązał mi się sam z siebie, mianowicie z powodu złego samopoczucia usnelam wczoraj, więc wziąć Zinnat muszę dzisiaj. Dziś oficjalnie mam pierwszy dzień przerwy, brać lek skończę w poniedziałek, w środę zacznę kolejny blister, tak więc cały lek przyjmuje podczas przerwy. Czy w związku z tym potrzebuje tych 7 dni po kuracji z dodatkowym zabezpieczeniem czy można sobie to darować?
Musisz mieć 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem ... nawet jeśli antybiotyk brany jest w czasie przerwy.Czas brania antybiotyku + dodatkowe 7 dni z zabezpieczeniem.
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:41   #4599
darusss_xD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 40
GG do darusss_xD
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Doradźcie!

Wczoraj o 22 wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego tygodnia. O 1 w nocy zaczął mnie boleć brzuch i wzięłam 15 kropel kropli żołądkowych, które w składnie mają 25 % dziurawca,.( co dopiero teraz odkryłam) Czy to mogło obniżyć skuteczność tabletek i mam teraz wziąć kolejną? ( jak przy biegunce czy wymiotach?)
darusss_xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:34   #4600
papiksia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 31
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Hej, ja także mam pewne wątpliwości, a więc w poniedziałek 7 października byłam u lekarza i dostałam takie leki jak apo-napro (skład: naproksen) oraz neosine (skład: inozyna pranobeks). W poniedziałek wzięłam wieczorem dwie tabletki neosine oraz jedną tabletkę apo-napro tak jak zalecił mi lekarz. Codziennie mam brać te leki w dawkach neosine 3 razy dziennie po 2 tabletki oraz apo-napro 3 razy dziennie 1 tabletka. Od poniedziałku zaczęłam też nowe opakowanie tabletek anty i teraz mam pytanie, czy te leki nie kolidują i nie wchodzą w interreakcję z lekami przepisanymi przez wredną panią doktor, którą bałam się o to spytać? :/ Czytałam na innych stronach, że nie, ale wolę zaczerpnąć też świeżej opinii od Was moje drogie. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
PS. tabletki, które zażywam w celu antykoncepcji to cyprest

Edytowane przez papiksia
Czas edycji: 2013-10-10 o 09:42
papiksia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 14:59   #4601
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;43175983]To jest jedyna "potwierdzona" wpadka na wizażu. Dziewczyna przez X czasu piła świeżo wyciskany sok i potem odstawiła.
Jak szukasz wiedzy medycznej to idź do lekarza albo sama zacznij medycynę [/QUOTE]
W sumie też mnie interesował temat owej wpadki, bo w swoim czasie szukałam badań naukowych dotyczących wpływu witaminy c na antykoncepcje. Z rzetelnych badań naukowych wynikało że witamina c w dawce przekraczającej 3-4 gramy wywołuje wzrost stężenia estrogenow. Nie odnotowano jednak przypadków odblokowywania owulacji po jej odstawieniu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 05:37   #4602
umami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

W grejpfrutach chodzi o flawonoidy a nie o wit. C
umami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 21:47   #4603
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez papiksia Pokaż wiadomość
Hej, ja także mam pewne wątpliwości, a więc w poniedziałek 7 października byłam u lekarza i dostałam takie leki jak apo-napro (skład: naproksen) oraz neosine (skład: inozyna pranobeks). W poniedziałek wzięłam wieczorem dwie tabletki neosine oraz jedną tabletkę apo-napro tak jak zalecił mi lekarz. Codziennie mam brać te leki w dawkach neosine 3 razy dziennie po 2 tabletki oraz apo-napro 3 razy dziennie 1 tabletka. Od poniedziałku zaczęłam też nowe opakowanie tabletek anty i teraz mam pytanie, czy te leki nie kolidują i nie wchodzą w interreakcję z lekami przepisanymi przez wredną panią doktor, którą bałam się o to spytać? :/ Czytałam na innych stronach, że nie, ale wolę zaczerpnąć też świeżej opinii od Was moje drogie. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
PS. tabletki, które zażywam w celu antykoncepcji to cyprest
Ja stosowałam neosine, więc mogę poświadczyć, że nie wpływa na antykoncepcję, a przynajmniej nie na nuvaring. Nie wiem, jak z tym drugim lekiem Możesz sprawdzić na tej stronie:
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list

umami - jak to jest z tymi flawonoidami? Występują też w zielonej herbacie, której piję bardzo dużo, a jeszcze nigdzie z wiarygodnego źródła nie słyszałam, by zielona herbata miała obniżać skuteczność antykoncepcyjną. Ja słyszałam, że to furanokumaryny z grejpfruta ingerują we wchłanianie leków - są obecne też w pomelo np.

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2013-10-11 o 21:51
busch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 00:23   #4604
umami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Kurcze, dobrze, że piszesz. Ja się upieram przy tych flawonoidach, bo tak mi powiedziała babka od farmakokinetyki (pamiętam na 100%, że chodziło o flawo, bo też piję zieloną herbatę), a widzę, że dużo jest napisane o tych substancjach o których piszesz.

Z grubsza chodzi o to co w tych artykułach:

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profi...jpfrutow/mzhpn
i
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/porad...rmonalna/zvyph

Wydaje mi się, że chodzi tutaj o to, że to co normalnie byłoby zmetabolizowane przez wątrobę (czyli stałoby się nieużyteczne) trafia do krwi i zamiast małej ale terapeutycznej dawki krąży nam po organizmie dawka końska i robi się niebezpiecznie.

Leki, które faktycznie wchodzą w interakcję z sokiem mają to wyraźnie w ulotkach napisane, bo mogą wysłać na tamten świat. To wiem z zajęć (na szczęście nie z tą panią od flawo :P).

Podejrzewam, że wzrost stężenia estrogenów po soku z g. nie jest istotny i niebezpieczny, a ewentualne późniejsze obniżenie ich poziomu nie jest w stanie odblokować owu (bo poziom i tak jest wysoki).
Tyle moich wynurzeń ;-)
umami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 00:37   #4605
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Ja się opieram tylko na wiedzy z Internetu i tzw. zdrowym rozsądku, więc nie traktuj mojej opinii jako wiążącej. Po prostu tak sobie myślę, że zielona herbata jest na tyle popularnym napojem, że nie ma takiej opcji, by jej interakcja z tabletkami antykoncepcyjnymi jakoś nie wyszła "w praniu" - jak to miało miejsce z sokiem z grejpfruta. Zwłaszcza że picie naparu z dziurawca jest dużo bardziej "niszowym" zachowaniem, niż picie zielonej herbaty - a dziurawiec został odnotowany . Poza tym co najmniej 3 kubki herbaty dziennie, a na razie - odpukać w niemalowane drewno! - nic się nie zadziało

Ja też słyszałam że sok z grejpfruta właśnie potęguje działanie leków - i nie wiem właśnie czy przy długotrwałym stosowaniu organizm się nie przyzwyczaja...

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2013-10-12 o 00:39
busch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 09:06   #4606
Seremida
Przyczajenie
 
Avatar Seremida
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 18
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

To jak to w końcu jest z tymi antybiotykami? Bo przeczesałam sporą część internetu i szczerze mówiąc, zdania są podzielone.
__________________

Seremida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 09:17   #4607
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Seremida Pokaż wiadomość
To jak to w końcu jest z tymi antybiotykami? Bo przeczesałam sporą część internetu i szczerze mówiąc, zdania są podzielone.
Jakimi antybiotykami? Doustne antybiotyki obniżają ochronę antykoncepcyjną, a zewnętrznie stosowane (np. te na trądzik) - nie.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 10:01   #4608
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Jakimi antybiotykami? Doustne antybiotyki obniżają ochronę antykoncepcyjną, a zewnętrznie stosowane (np. te na trądzik) - nie.
Nie wszystkie antybiotyki obniżają skuteczność.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:09   #4609
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Biorę tabletki Naraya i brałam antybiotyki z amoksycyliną i dość duże dawki wit. C. W ulotce jest napisane, że działanie może obniżyć ampicylina... Niby ta sama grupa antybiotyków, no ale jednak inne. Na tej stronie Ministerstwa Zdrowia podane jest, że jednak interakcja jest znaczna... Co myślicie?
Zabezpieczam się zawsze z partnerem, ale doszło do czegoś takiego, że się "pieściliśmy", włożył mi palce do pochwy, wcześniej miał na nich nasienie, ale palce były już suche... Głupieje kobiety
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 19:12   #4610
Seremida
Przyczajenie
 
Avatar Seremida
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 18
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Np taki Taromentin 1000 mg (z amoksycyliną) obniża skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych, bo nawet w ulotce ma to zapisane.
Ciekawi mnie tylko w jakim stopniu obniża on działanie tabletek. Ale na to pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi
__________________

Seremida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:23   #4611
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Obniża - rozumuję to tak, że jakieś tam działanie jest, ale mniejsze...
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 23:13   #4612
Julka 1703
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Wink Gynalgin, pimafucin i tab. antykoncepcyjne a antybiotyk na kaszel??

Hej , mój problem wyglada tak: Od kilku miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne (Vibin mini) przy tym od 2 dni biore globułki dopochwowe na zapalenie pochwy oraz przeciwgrzybicze (Gynalgin i Pimafucin ) ktore bede jeszcze aplikować przez 11 dni , problem polega na tym ze ostatnio jestem dosc chora i poszlam do lekarza ktory wypisal mi anytbiotyk na kaszel i srodki oslonowe do antybiotyku przy czym ja zapomnialam i nie spytalam czy mozna je spokojnie stosowac przy mojej antkoncepcji i jeszcze tych globlkach przeciwgrzybiczych..bylab ym wdzieczna za odpowiedz gdyz bardzo sie boję stosować ich wszystkich naraz i nie mam pojecia ktore powinnam odstawic na pozniej a ktore nie ..HELP

Edytowane przez Julka 1703
Czas edycji: 2013-10-16 o 23:14
Julka 1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 09:47   #4613
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Topamax a pigułki

Wczoraj mój neurolog zapisał mi Topamax na moje nieszczęsne migreny. Dostałam na razie najmniejszą dawkę 25mg dwa razy dziennie. W ulotce jest wzmianka o oddziaływaniu tego leku na tabletki antykoncepcyjne ale nie wiem czy ja jestem taka ciemna czy co ale kompletnie tego nie rozumiem. Czy ktoś może wie coś więcej powiedzieć? czy ten topamax jakoś znacznie obniża skuteczność pigułek? Strasznie się wystraszyłam, że moje tabletki anty mogą się okazać mniej skuteczne, a tego bym nie chciała:-(
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 10:22   #4614
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Topamax a pigułki

A co jest napisane w ulotce dokladnie?
skoro jest wzmianka to znaczy, że cos tam może obnizać w skuteczności, może zachodzic jakaś interakcja. Szkoda, że lekarz nie zapytal czy bierzesz pigulki.
Jeśli masz wątpliwości może warto stosować dodatkowo prezerwatwy i skonsultowac to jeszcze raz z lekarzem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 11:06   #4615
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Topamax a pigułki

Lekarz poinformował mnie tylko, że jest to lek przeciwpadaczkowy, który powoduje uszkodzenie płodu i mam być tego świadoma więc lepiej, żebym nie planowała ciąży. Odpowiedziałam mu, że biorę pigułki i nie planuje ciąży, powiedział, że dobrze. Więc myślę, że chyba coś by wspomniał o oddziaływaniu Tapomaxu na pigułki. Poza tym nie mam możliwości się z nim skontaktowania, chodzę do niego na NFZ i jest w przychodni raz, góra dwa razy w miesiącu. Kolejną wizytę mam po nowym roku

W ulotce dołączonej do leku jest tylko informacja, że może obniżać skuteczność tabletek anty. Natomiast w innej, obszerniejszej znalezionej w internecie jest już dłuższa informacja m.in., że dawka od 50 do 200 mg na dobę nie powoduje zmian w działaniu pigułek (ja mam brać 50 mg na dobę), natomiast w dawkach 200, 400, 800 mg na dobę istotnie na pigułki wpływa.

Kurczę chyba zaczynam schizować:-(
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 11:59   #4616
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Topamax a pigułki

Ja bym dodatkowo uzywała prezerwatyw dla spokojności.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:13   #4617
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Topamax a pigułki

Cytat:
Napisane przez NeedYourLove Pokaż wiadomość
Lekarz poinformował mnie tylko, że jest to lek przeciwpadaczkowy, który powoduje uszkodzenie płodu i mam być tego świadoma więc lepiej, żebym nie planowała ciąży. Odpowiedziałam mu, że biorę pigułki i nie planuje ciąży, powiedział, że dobrze. Więc myślę, że chyba coś by wspomniał o oddziaływaniu Tapomaxu na pigułki. Poza tym nie mam możliwości się z nim skontaktowania, chodzę do niego na NFZ i jest w przychodni raz, góra dwa razy w miesiącu. Kolejną wizytę mam po nowym roku

W ulotce dołączonej do leku jest tylko informacja, że może obniżać skuteczność tabletek anty. Natomiast w innej, obszerniejszej znalezionej w internecie jest już dłuższa informacja m.in., że dawka od 50 do 200 mg na dobę nie powoduje zmian w działaniu pigułek (ja mam brać 50 mg na dobę), natomiast w dawkach 200, 400, 800 mg na dobę istotnie na pigułki wpływa.

Kurczę chyba zaczynam schizować:-(
Polecam artykuł: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9070594
Lek zmniejsza stężenie estrogenów we krwi, dlatego poleca się stosowanie tabletek mocniejszych, z większą dawką estrogenów by zrekompensować jego potencjalną stratę. Badania obejmowały dawki od 100 do 400 mg topiramatu, co przełożyło się na maksymalny spadek estrogenu 0 30%. Przy Twoich małych dawkach leku owy procent byłby niższy.
Jeżeli nie chcesz zabezpieczać się prezerwatywą, porozmawiaj z ginekologiem. Nie wiem jakie tabletki przyjmujesz, ale mogłabyś przyjmować środki z 0,03 mg etynyloestradiolu (np. Yasmin, Vibin).
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 19:52   #4618
agu188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Tabletki antykoncepcyjne!

Witam Wszystkich
Od Tego miesiąca zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne sylvie 30 i chciałam się zapytać czy na ich skuteczność może wpływać zwykły krem do depilacji? Może głupie pytanie, zdaje sobie z tego sprawę, ale jestem początkująca w tym temacie, więc myślę, iż trochę czasu upłynie zanim zaufam tym tabletką do końca...

A co myślicie o stosowaniu globulek+ tabletek? Jako tymczasowej formy,dopóki nie przekonam się w 100% do tabletek. Jedno nie szkodzi drugiemu?

Za głupie komentarze dziękuję.
agu188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 19:58   #4619
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne!

Jak nie chcesz głupich komentarzy, to zostaniesz bez jakiejkolwiek odpowiedzi na twoje pytania.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 20:02   #4620
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne!

Cytat:
Napisane przez agu188 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich
Od Tego miesiąca zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne sylvie 30 i chciałam się zapytać czy na ich skuteczność może wpływać zwykły krem do depilacji? Może głupie pytanie, zdaje sobie z tego sprawę, ale jestem początkująca w tym temacie, więc myślę, iż trochę czasu upłynie zanim zaufam tym tabletką do końca...

A co myślicie o stosowaniu globulek+ tabletek? Jako tymczasowej formy,dopóki nie przekonam się w 100% do tabletek. Jedno nie szkodzi drugiemu?

Za głupie komentarze dziękuję.
Gdyby isc twoim tokiem rozumowania, to wszystko przyczynialoby sie do obnizania zabezpieczenia. Poza tym jest watek zbiorczy od tego typu pytan

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.