Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 23:02   #1831
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;43311878]Mam usta pełne z natury, ale nie przeszkadzało mi, że były jeszcze bardziej widoczne Teraz mogę szaleć ze szminkami Wybaczcie za słabą jakość zdjęcia, gdy odzyskam mój aparat, wrzucę w znacznie lepszej rozdzielczości.

Scaling strasznie mnie bolał.[/QUOTE]
Ale równiutkie i piękne ząbki. Gratuluję rozwodu z żelastwem
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 23:38   #1832
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Kamiliah przepiekne zeby, gratuluje!!!
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 00:47   #1833
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Katuszka - zazdroszczę, wizyta w październiku i już za tydzień aparat - szybko działacie.

Jaką mam wadę ??? ... emmm nie bardzo wiem jak profesjonalnie się nazywa - nic mi ort nie powiedziała, za wyjątkiem, że skomplikowaną... a do aparatu to jeszcze nie tak prędko, powiedziała.

Ja dopiero 10tego, byłam na pierwszej wizycie - kolejna za tydzień z przedstawieniem planu leczenia.

ort proponuje wyrwać górną 5 albo 6 ale nie może się zdecydować bo jedna jest w kiepskim stanie, a druga była leczona kanałowo ... i nie wie którą odrzucić ....
Podpytywałam czy ósemka może do wyrwania i czy coś to da, ale ósemek raczej nie chce mi ruszać - ja już nic nie wiem - bo ta jedna to sobie rosnie tak jak na złośliwą ósemkę przystało...

Moja dentystka chciała mi ja wyrywać, a druga ort mówi, że to nie konieczne...

---------- Dopisano o 01:47 ---------- Poprzedni post napisano o 01:34 ----------

... a i jeszcze się dowiedziałam, ze mam obkręconą drugą górną 6 :/ nie mam pojecia jak będzie wygladać jej odkręcanie ... najgorsze jest to, że już na górze miałam wyrywany jeden ząb i jak teraz wyrwie mi drugi to zaraz zostanę bez zębów... ale tłumaczy tym, ze inaczej nie złapie symetrii.
Dół mam dobry, ale i tak trzeba na góre i na dół aparat. Górne zęby zachodzą na dolne i do tego mam jedynkę wystającą - delikatnie nachodzącą na drugą jedynkę.

Mam nadzieję, że na następnej wizycie już bardziej konkretniej mi wszystko powie, bo teraz to znowu ja ciągnęłam za język - a jak się nie jest super zorientowanym w temacie to i pytania nie są zbyt inteligentne, nie ma się co oszukiwać.

Jak Was podczytuję to czasami odnosi się wrażenie, że macie wiedzę większą niż nie jeden ort, albo przynajmniej na równi z nimi...

Jutro może was wreszcie nadgonię bo dzisiaj nie dałam rady.

Edytowane przez wisdom tooth
Czas edycji: 2013-10-18 o 00:36
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 07:46   #1834
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[QUOTE=wisdom tooth;43318663]Katuszka - zazdroszczę, wizyta w październiku i już za tydzien aparat - szybko działacie.[COLOR="Silver"]

kurcze u mnie też to wszystko odbyło się tak ekspresowo że aż byłam w szoku. Zawsze miałam problemy z zębami, prochnica mnie lubi heh. Wizytę mialam w poniedziałek, orto znalazła "coś" w szczelinie pomiędzy zębami (nitka się targala), we wtorek do dentystki na leczenie, kamień i piaskowanie; i tydzień później w poniedziałek już miałam aparat narazie tylko góra, na dole mam jeszcze coś do zrobienia, no a poza tym kasa za duża na raz. No i w grudniu będę miała dół zakładany i od razu wyciągi. Aaaaaa i nie miałam wyrywanego żadnego zęba. Teraz czekam do grudnia na wizytę
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 09:15   #1835
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

MAM!! Wreszcie mam aparat!! chociaż na razie dopiero góra to i tak się cieszę i wpadłam się pochwalić. Mam też pytanie, które pewnie co chwila przewija się w wątku ale jakbyście mogły napisać jakich konkretnie szczoteczek używacie do higieny złomka? Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 09:23   #1836
martamak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
MAM!! Wreszcie mam aparat!! chociaż na razie dopiero góra to i tak się cieszę i wpadłam się pochwalić. Mam też pytanie, które pewnie co chwila przewija się w wątku ale jakbyście mogły napisać jakich konkretnie szczoteczek używacie do higieny złomka? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Ja używałam szczcoteczki ORAL-B Ortho Brush i byłam zadowolona z efektów, pomagała usunąć resztki jedzenia czające się w zakamarkach żelastwa Powodzenia, pierwsze dni z aparatem są straszne
martamak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 09:58   #1837
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
kurcze u mnie też to wszystko odbyło się tak ekspresowo że aż byłam w szoku. Zawsze miałam problemy z zębami, prochnica mnie lubi heh. Wizytę mialam w poniedziałek, orto znalazła "coś" w szczelinie pomiędzy zębami (nitka się targala), we wtorek do dentystki na leczenie, kamień i piaskowanie; i tydzień później w poniedziałek już miałam aparat narazie tylko góra, na dole mam jeszcze coś do zrobienia, no a poza tym kasa za duża na raz. No i w grudniu będę miała dół zakładany i od razu wyciągi. Aaaaaa i nie miałam wyrywanego żadnego zęba. Teraz czekam do grudnia na wizytę
No to widzę, że wygląda to podobnie jak u mnie, bo też orto znalazła coś między zębami i w poniedziałek biegnę to leczyć, we wtorek pozbyć się dolnej szóstki, a w czwartek do orto i jeśli będzie wszystko ok to zakłada aparat na górę, a za jakiś czas na dół i wyciągi.

wisdom tooth to ja na pierwszej wizycie dowiedziałam się jaką mam wadę, jak będzie wyglądać leczenie (taki wstępny plan), co muszę zrobić przed założeniem aparatu, powiedziała jaki rodzaj aparatu mogę mieć (akurat mogę mieć wszystkie). Zdjęcia mam zrobić po wyrwaniu tej szóstki żeby już było wszystko ładnie na rtg. Na koniec kazała mi przemyśleć jak aparat chcę, czy chcę być leczona u nich w gabinecie itp i jak się zdecyduję to mam zadzwonić i zapisać się na kolejną wizytę.
Może u mnie dlatego tak szybko idzie bo nie mam jakiejś skomplikowanej wady, nie muszę mieć wyrywanych zębów pod aparat, jakiś łuków podniebnych itp.


Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
MAM!! Wreszcie mam aparat!! chociaż na razie dopiero góra to i tak się cieszę i wpadłam się pochwalić. Mam też pytanie, które pewnie co chwila przewija się w wątku ale jakbyście mogły napisać jakich konkretnie szczoteczek używacie do higieny złomka? Z góry dziękuję za odpowiedzi
I jak się czujesz? oprócz tego że się cieszysz
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 10:07   #1838
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Trochę boli ale nie ma tragedii chociaż na razie jem papki więc nie nie narzekam
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 10:29   #1839
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja dzisiaj mam pierwszą wizytę (w końcu) i jedyne czego się boję to ceny jaką przyjdzie mi zapłacić
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 10:59   #1840
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

dziewczyny zastanawiam się nad założeniem aparatu na dolny łók..

no i chciałabym się zapytać jakie macie aparaty i ile płaciłyście za niego?

moja jedna koleżanka z miasta w któyrym mieszka ze zwykły, metalowy płaciła aż 2000zł

natomiast koleżanka z Częstochowy za taki sam.. tylko 1300.

muszę się zorientować w cenach, wiem że to zależy od gabinetu ale chciałabym znać 'ramy' cenowe od osób które już mają aparat na ząbkach

pozdrawiam
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 12:16   #1841
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja jeszcze nie mam aparatu ale już wiem ile kosztują u mojej orto:
  1. zwykły metal- 1700zł
  2. samoligaturujący metal- 2400zł
  3. estetyczny a dokładnie szafirowy-3000zł (ale tutaj nie wiem czy on był z tych zwykłych czy samoligaturujący) edit: to jest zwykły estetyczny bo widzę, że te samoligaturujące mają takie jakby druciki a ten nie miał

Edytowane przez Katuszka89
Czas edycji: 2013-10-18 o 12:22
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 12:34   #1842
musthavelonghair
Raczkowanie
 
Avatar musthavelonghair
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 189
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć Dziewczyny Od jakiegoś czasu podczytuję Wasz wątek i dziś w końcu postanowiłam się ujawnić Leczę się u ortodonty od lutego tego roku, trochę już przeżyłam Przez 6 m-cy nosiłam Hyraxa (przekręcałam go 28 razy), tym też czasie miałam na dolnych szóstkach guziki, o które zaczepiałam wyciągi, aby poszerzyć dolny łuk. Dolny łuk mam od 5 m-cy, a górny od jakiś 4 tygodni

Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
MAM!! Wreszcie mam aparat!! chociaż na razie dopiero góra to i tak się cieszę i wpadłam się pochwalić. Mam też pytanie, które pewnie co chwila przewija się w wątku ale jakbyście mogły napisać jakich konkretnie szczoteczek używacie do higieny złomka? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Polecam szczoteczkę Oral-B orthodontic
__________________
Zapuszczam i dbam o włosy z wizażem
APARATKA
musik macht frei

Edytowane przez musthavelonghair
Czas edycji: 2013-10-18 o 12:35
musthavelonghair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 13:18   #1843
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

spnfamily, madziara_07, basiczek24, paulinunia dziękuję bardzo
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 13:27   #1844
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
ja jeszcze nie mam aparatu ale już wiem ile kosztują u mojej orto:
  1. zwykły metal- 1700zł
  2. samoligaturujący metal- 2400zł
  3. estetyczny a dokładnie szafirowy-3000zł (ale tutaj nie wiem czy on był z tych zwykłych czy samoligaturujący) edit: to jest zwykły estetyczny bo widzę, że te samoligaturujące mają takie jakby druciki a ten nie miał
dziękuję

czy któraś jeszcze mogłaby mi napisać jak z cenami u niej?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 13:43   #1845
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
dziękuję

czy któraś jeszcze mogłaby mi napisać jak z cenami u niej?
Ceny u mojej orto:
Zwykły metal - ok. 1500 (w zasadzie 1490)
Samoligaturujący metal - 2300
Zwykły kosmetyczny (ceramiczny) - 2300
Samoligaturujący kosmetyczny - 3000
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 14:43   #1846
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Katuszka - nie załamuj mnie -czyżbym znowu na złą trafiła... ?
Jestem już wykończona od lipca się umawiam, szukam itd. mamy już pazdziernik, a tak naprawdę zaraz listopad - a u mnie nic nie ruszyło... Zapał mi już przemija powoli.

Znowu się podłamałam - dwoje znajomych sobie ją chwali -ale na mnie dziwne wrażenie wywarła - nawet odniosłam wrażenie zniesmaczenia - może przez ten mój brzydki zgryz, tak się dziwnie patrzyła...

LILY - gdzie jesteś ??? Twoja jest z Łodzi i ją chwaliłaś - nie wiem czy nie sprobować - może ona ocali mi zęba chociaż - Bo ta moja obecna miała ponoć słynać z tego, że nie wyrywa raczej - a do mnie na dzień dobry, ze coś usunąc trzeba bedzie..
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 14:48   #1847
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć, wlaśnie wróciłam z mojej pierwszej wizyty i jestem trochę rozczarowana, ponieważ trwała tylko 20 min rozumiem, że kolejne kontrolne będą krótkie , ale dzisiaj myślałam że dowiem się nieco więcej, ogólnie porozmawiamy o rodzajach aparatów, leczeniu itp. Powiedziała mi tylko że u niej metalowy kosztuje 2 tys a kosmetyczny 3tys. Okazało się też, że nie mam żadnej wady zgryzu i raczej nie będzie potrzeby usuwania żadnych zębów.Dostałam skierowanie na prześwietlenie i wtedy mam sie dowiedzieć coś więcej. Zainkasowała 200zł.
Dziewczyny mam do was pytanie. Miałam robione dzisiaj wyciski i czy przy kolejnej wizycie mogłabym je zabrać ze sobą? Chciałabym się skonsultować u innego ortodonty (może troche tańszego... ) i nie widzę sensu w płaceniu jeszcze raz za to.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 14:58   #1848
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Owocelki - słuszne pytanie - że ja o tym nie pomyślałam... może można zabrac wycisk - bo mi też nie jest do smiechu jak za oba zdj. płaciłam razem 140 zł i kazdy chce je zabierać - a sama wizyta konsultacyjna to od 50 do 100 zł - ktora trwa 5 min - mówisz imie, nazwisko, pokazujesz zęby i zostawiasz zdjęcia i KONIEC ! na nastęnej może byc wycisk albo na pierwszej ale placony osobn0 ok 100-150 zł dodatkowo. Czyli u jednego dr konsultacja 100 + wycisk 150 - za 10 minutowe spotkanie zapragneło mu się zainkasować 250 zł - chyba żart !!! podziękowałam.

A to - jaki aparat zaproponuje , czy usunac coś to dopiero na 3-ej wizycie też dodatkowo płatnej ... jak na takie przypadki trafiałam

pocieszę cię ja byłam na konsultacje+ wycisk zapisana 12.20 a nastęona osoba na 12.30 - moja wizyta nawet całych 15 minut nie trwała!!!!

Z 20min - to jesteś szczęściara - żarty sobie z pacjentów robią normalnie.
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 14:58   #1849
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Cześć, wlaśnie wróciłam z mojej pierwszej wizyty i jestem trochę rozczarowana, ponieważ trwała tylko 20 min rozumiem, że kolejne kontrolne będą krótkie , ale dzisiaj myślałam że dowiem się nieco więcej, ogólnie porozmawiamy o rodzajach aparatów, leczeniu itp. Powiedziała mi tylko że u niej metalowy kosztuje 2 tys a kosmetyczny 3tys. Okazało się też, że nie mam żadnej wady zgryzu i raczej nie będzie potrzeby usuwania żadnych zębów.Dostałam skierowanie na prześwietlenie i wtedy mam sie dowiedzieć coś więcej. Zainkasowała 200zł.
Dziewczyny mam do was pytanie. Miałam robione dzisiaj wyciski i czy przy kolejnej wizycie mogłabym je zabrać ze sobą? Chciałabym się skonsultować u innego ortodonty (może troche tańszego... ) i nie widzę sensu w płaceniu jeszcze raz za to.
Niestety, taka opcja występuje chyba bardzo rzadko. Ortodonci najczęściej wyciski sobie zostawiają, nie spotakałam się z sytuacją, by były wydawane w celu konsultacji u kogoś innego. Dla ortodonty to po prostu zysk. Ps. Sporo zapłaciłaś jak za wizytę plus wyciski. Ja płaciłam 50 zł- pierwsza konsultacja plus wyciski właśnie.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 15:46   #1850
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wisdom tooth Pokaż wiadomość
Katuszka - nie załamuj mnie -czyżbym znowu na złą trafiła... ?
Jestem już wykończona od lipca się umawiam, szukam itd. mamy już pazdziernik, a tak naprawdę zaraz listopad - a u mnie nic nie ruszyło... Zapał mi już przemija powoli.
spokojnie widocznie Twoja orto chce wszystko dokładnie obliczyć, zaplanować itp. choć jeśli nie jesteś zadowolona z jej podejścia to nie wiem
właśnie przeczytałam Twój kolejny post i jestem w szoku bo moja wizyta, a raczej konsultacja trwała ok 3o minut a zapłaciłam za nią 50 zł (bez wycisków i zdjęcia).

Serio jest problem z zabraniem wycisków od ortodonty? ehh nie dość że się za to płaci to potem takie problemy...
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 16:01   #1851
elduce
Raczkowanie
 
Avatar elduce
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;43311878]Mam usta pełne z natury, ale nie przeszkadzało mi, że były jeszcze bardziej widoczne Teraz mogę szaleć ze szminkami Wybaczcie za słabą jakość zdjęcia, gdy odzyskam mój aparat, wrzucę w znacznie lepszej rozdzielczości.

Scaling strasznie mnie bolał.[/QUOTE]


Wow, ale równiutko masz fajny kształt zębów

Ja za ok. miesiąc, dwa ściągam górę (dół jeszcze trochę...) i nie ukrywam, że trochę się boję czy będę się sobie podobać bez
__________________
góra (szafirowa) 14.10.2011-8.01.2014, dół (metalowy) 13.01.2012-15.05.2014
elduce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 16:54   #1852
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez elduce Pokaż wiadomość
Wow, ale równiutko masz fajny kształt zębów

Ja za ok. miesiąc, dwa ściągam górę (dół jeszcze trochę...) i nie ukrywam, że trochę się boję czy będę się sobie podobać bez
A jak długo nosisz aparat?
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 17:30   #1853
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Kamiliah masz przecudowne ząbki teraz!! nic tylko się cały czas szczerzyć!

Cytat:
Napisane przez wisdom tooth Pokaż wiadomość

LILY - gdzie jesteś ??? Twoja jest z Łodzi i ją chwaliłaś - nie wiem czy nie sprobować - może ona ocali mi zęba chociaż - Bo ta moja obecna miała ponoć słynać z tego, że nie wyrywa raczej - a do mnie na dzień dobry, ze coś usunąc trzeba bedzie..
Jestem, jestem Z tego co wiem, to moja orto właśnie nie jest za wyrywaniem zębów. Jak do tej pory jestem zadowolona z leczenia u niej, na spokojnie mogę się o wszystko wypytać. Moja pierwsza wizyta u niej kosztowała 150zł, miałam robione wyciski, obfotografowała zęby z wszystkich stron + jeszcze robiłam sobie w tej klinice te prześwietlenia, bo nie miałam swoich (70zł). Nie wiem czy ceny u niej w Łodzi są takie same, bo ja się leczę w innym mieście.
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.


Edytowane przez L I L Y
Czas edycji: 2013-10-18 o 17:31
L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 18:54   #1854
elduce
Raczkowanie
 
Avatar elduce
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;43328059]A jak długo nosisz aparat?[/QUOTE]

Kamiliah - jak w podpisie - góra od dwóch lat, dół 3 miesiące krócej

Przed ściągnięciem góry muszę jeszcze podjąć jedną decyzję - może mi doradzicie... z lewej strony zęby ładnie się ułożyły w trakcie leczenia, ale z prawej (gdzie miałam zgryz przewieszony i większe stłoczenia) nie ma zachowanych triad od 3 do 7. Tzn. patrząc z boku (ale tylko przy mega wyszczerzu ) między zębami widać wolną przestrzeń.

Orto powiedziała, że jest to dopuszczalne, ale wizualnie... mi przeszkadza. Jedyny rozwiązaniem jest zastosowanie implantów i skorygowanie za ich pomocą triad z lewej strony ale... najprawdopodobniej spowoduje to przesunięcie linii pośrodkowej, która teraz jest idealna

Pytanie, co wybrać? Zaakceptować brak idealnych triad z jednej strony, czy próbowac zaakceptować później brak symetrii z przodu? Orto pozostawiła mi tą decyzję, bo według niej u pacjentów dorosłych trzeba iśc czasem na kompromisy, bo nie da się osiągnąć ideału

Aha, implanty wiążą się tez z kosztami i przedłużeniem leczenia o ok. pół roku.

Co Wy byście zrobiły w takiej sytuacji?
__________________
góra (szafirowa) 14.10.2011-8.01.2014, dół (metalowy) 13.01.2012-15.05.2014
elduce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 19:33   #1855
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
dziewczyny zastanawiam się nad założeniem aparatu na dolny łók..

no i chciałabym się zapytać jakie macie aparaty i ile płaciłyście za niego?

moja jedna koleżanka z miasta w któyrym mieszka ze zwykły, metalowy płaciła aż 2000zł

natomiast koleżanka z Częstochowy za taki sam.. tylko 1300.

muszę się zorientować w cenach, wiem że to zależy od gabinetu ale chciałabym znać 'ramy' cenowe od osób które już mają aparat na ząbkach :ehem
pozdrawiam
ją zakladalam aparat w Częstochowie właśnie.
Mam samoligaturujacy metalowy 2200
Pierwsza wizyta + rtg panoramiczne i dwa boczne + wyciski zaplacilam 160
A jak patrzylam na jej cennik to normalny metalowy 1500
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014

Edytowane przez gosita213
Czas edycji: 2013-10-18 o 19:34
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 20:06   #1856
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do was pytanie. Miałam robione dzisiaj wyciski i czy przy kolejnej wizycie mogłabym je zabrać ze sobą? Chciałabym się skonsultować u innego ortodonty (może troche tańszego... ) i nie widzę sensu w płaceniu jeszcze raz za to.
Skoro zaplacilas za wyciski to sa Twoje. Ja bym postawila sprawe jasno i powiedziala ze chce odebrac wyciski zeby skonsultowac sie gdzie indziej i nie wykluczam, ze wroce, ale zobaczymy. Z reszta - jesli nie zdecydujesz sie na leczenie akurat tam to co im po twoich wyciskach? Wystawy z tego nie zrobia
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 20:21   #1857
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Trochę dziwnie macie z tymi wyciskami. Ja gdy chodziłam na pierwsze konsultacje nie miałam robionych. Po prostu ortodonci (kilku ich było) oglądali zęby i na tej podstawie mówili wstępnie co i jak. Zerkali jeszcze na pantomogram. Dopiero gdybym się zdecydowała się u nich na leczenie miałabym wyciski i pełną diagnostykę. I wyciski miałam dopiero zrobione u ostatniego ortodonty u którego się leczę

Kamiliah
Ale śliczne, równiutkie zęby Gratulacje
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 20:37   #1858
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Skoro zaplacilas za wyciski to sa Twoje. Ja bym postawila sprawe jasno i powiedziala ze chce odebrac wyciski zeby skonsultowac sie gdzie indziej i nie wykluczam, ze wroce, ale zobaczymy. Z reszta - jesli nie zdecydujesz sie na leczenie akurat tam to co im po twoich wyciskach? Wystawy z tego nie zrobia
anka.d masz rację, trzeba walczyć o swoje, ale jestem pewna że będzie to ciężka walka. Ale sprobawac warto, no bo faktycznie bez sensu znowu płacić gdzie idziej za to samo.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Trochę dziwnie macie z tymi wyciskami. Ja gdy chodziłam na pierwsze konsultacje nie miałam robionych. Po prostu ortodonci (kilku ich było) oglądali zęby i na tej podstawie mówili wstępnie co i jak. Zerkali jeszcze na pantomogram. Dopiero gdybym się zdecydowała się u nich na leczenie miałabym wyciski i pełną diagnostykę. I wyciski miałam dopiero zrobione u ostatniego ortodonty u którego się leczę
Ja zanim wybrałam się do orto, to najpierw wyczytalam wszystko co się dało o aparatach na necie, męczyłam moją dentystkeo wszystko co wie, nawet mi poleciła swojego znajomego, ale nie chciałam do niego. Zdecydowałam się na samoligaturujacy, bo zależało mi na jak najzadszych wizytach. Znalazłam gabinet w Częstochowie który zakłada samoligaturujace i się umowilam na wizytę. Orto zbadała, wypytala i powiedziała że jak się zdecyduję to robimy wyciski i zdjęcia. No i dlatego miałam już na pierwszej wizycie a na drugiej aparat.
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 20:48   #1859
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

A ja wyciski będę miała w dzień zakładania aparatu no chyba ze pani w rejestracji się kopneła
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 20:54   #1860
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Trochę dziwnie macie z tymi wyciskami. Ja gdy chodziłam na pierwsze konsultacje nie miałam robionych. Po prostu ortodonci (kilku ich było) oglądali zęby i na tej podstawie mówili wstępnie co i jak. Zerkali jeszcze na pantomogram. Dopiero gdybym się zdecydowała się u nich na leczenie miałabym wyciski i pełną diagnostykę. I wyciski miałam dopiero zrobione u ostatniego ortodonty u którego się leczę

Kamiliah
Ale śliczne, równiutkie zęby Gratulacje
Ja akurat miałam na pierwszej wizycie wyciski ale dopiero po tym jak jej powiedziałam że aparat zakładam u niej. Jakbym nie podjęła decyzji o założeniu aparatu to wycisków by mi nie zrobiła.
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.