Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7 - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-20, 09:14   #1951
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez kasia1608 Pokaż wiadomość
Wczoraj o 22 dostałam sms wsp.pracy w punkcie ksero , mam oddzwonic dzisiaj do niej , ktoś kiedyś pracował? Z tego co czytałam z kasą szału nie ma nawet 4zł
Sobota 22. W niedziele oddzwonić?!
To Twoja decyzja czy chcesz pracować za taką kwotę czy nie.


Dla mnie to śmieszna kwota. Zastanawiam się jak ludziom nie jest wstyd proponować za godzinę 4zł. To tak jakby po godzinie dali bochenek chleba.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 09:32   #1952
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez DsC Pokaż wiadomość
Sobota 22. W niedziele oddzwonić?!
To Twoja decyzja czy chcesz pracować za taką kwotę czy nie.


Dla mnie to śmieszna kwota. Zastanawiam się jak ludziom nie jest wstyd proponować za godzinę 4zł. To tak jakby po godzinie dali bochenek chleba.
to prawda ale młodzi ludzie, jak mają pomoc rodziców to często przyjmują takie propozycje, żeby mieć chociaż co wpisać w CV.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 09:40   #1953
kasia1608
Zakorzenienie
 
Avatar kasia1608
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 17 893
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez DsC Pokaż wiadomość
Sobota 22. W niedziele oddzwonić?!
To Twoja decyzja czy chcesz pracować za taką kwotę czy nie.


Dla mnie to śmieszna kwota. Zastanawiam się jak ludziom nie jest wstyd proponować za godzinę 4zł. To tak jakby po godzinie dali bochenek chleba.
Sama napisałam że oddzwonie bo nie miałam jak rozmawiać wczoraj, kwoty nie znam jeszcze ale za 4/5 na pewno nie będę robić
kasia1608 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 10:05   #1954
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
to prawda ale młodzi ludzie, jak mają pomoc rodziców to często przyjmują takie propozycje, żeby mieć chociaż co wpisać w CV.
Wydaje mi sie ze raczej po to by uciulac cokolwiek...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 10:06   #1955
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Hej hej!
Dziewczyny mogłybyście rzucić okiem na moje CV, czy forma graficzna jest ok? czy lepiej zrobić je bardziej klasyczne?
- masz dwie czcionki, zrob jedna
- sprawdz, gdzie masz za duzo spacji, bo sa takie miejsca
- obowiazki wypisz wszedzie albo je usun, nie moze byc tak, ze przy jednym stanowisku sa, a przy innym nie
- dodatkowe informacje:
dopisz sprzety biurowe - no chyba, ze nie umiesz obsluzyc xero, to nie pisz
ksiazeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych a nie ksiazeczka sanepidu
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 10:13   #1956
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Ja nigdy nei piszę obslugi sprzętów biurowych, wydaje mi się oczywiste ze mam je opanowane biorac pod uwage gdzie pracowalam (+pierwsza praktyka, ktora byla biurowa)

Zreszta mam problem bo mi sie CV teraz "rozłazi" i siedze wieczorami i poprawiam by je mieć w razie "w"... Skupiłam sie na ciekawych szkoleniach, doświadczeniu zawodowym, umiejetnosciach a i tak ledwo sie zmiescilam w 2 stronach A4... Mogę wywalic pierwszą, najmniej wazna praktykę (tę biurową), ale z drugiej strony nie mam wciaz zbyt wielu miejsc pracy a jak się jej pozbędę to znika informacja sugerująca wlasnie obsluge wszelkich skanerow, drukarek itp a i tak nie uda mi sie przeniesc calej sekcji "wyksztalcnie", ktora wylądowala na drugiej stronie :|
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2013-10-20 o 10:18
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 10:46   #1957
kasia1608
Zakorzenienie
 
Avatar kasia1608
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 17 893
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Już wiem ile płacą: 4zł w tym ksero plusem jest że to blisko mnie ale jeleniem nie jestem
kasia1608 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 10:46   #1958
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Czy teraz jest lepiej?
Zastanawiam się nad tym doświadczeniem, pracowałam w kilku miejscach naraz, jak mi coś nie odpowiadało to zmieniałam dane miejsce pracy... ale nadal chce szukać pracy w sprzedaży bezpośredniej i nie wiem czy pokazywać te miesięczne miejsca pracy, pokazuje to że dobrze odnajduje się w sprzedaży ... co myślicie?
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf cv mb.pdf (194,3 KB, 99 załadowań)
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 11:03   #1959
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Czy teraz jest lepiej?
Zastanawiam się nad tym doświadczeniem, pracowałam w kilku miejscach naraz, jak mi coś nie odpowiadało to zmieniałam dane miejsce pracy... ale nadal chce szukać pracy w sprzedaży bezpośredniej i nie wiem czy pokazywać te miesięczne miejsca pracy, pokazuje to że dobrze odnajduje się w sprzedaży ... co myślicie?
- sprzedaż produktów Zielonej Budki - zostawiłabym bez nazwy ZB, przecież i tak masz podane powyżej
- napisz czy są to studia dzienne czy zaoczne - to dość cenna informacja dla pracodawcy
- dalej jest trochę niejednolicie np.
punkt gastronomiczny - sprzedawca
akcje promocyjne w charakterze hostessy
napisz akcje promocyjne - hostessa
jak wolisz, ale żeby był jeden schemat
- już mi się nie chce pisać takich rzeczy, że np. są nierówne odstępy przy doświadczeniu w myślnikach, przy hostessie są bardziej wysunięte w prawo
- myślę, że jako osoba w młodym wieku nie musisz pisać, że obsługujesz internet
- kurs rysunku - jakiego? technicznego, odręcznego itp. warto też dodać czy to kurs weekendowy czy roczny, bo to jednak ma znaczenie. Możesz zrobić oddzielną rubrykę kursy i szkolenia.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 11:04   #1960
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Dziewczyny aplikuje do pracy, gdzie juz w tytule pada "doskonała znajomość języka angielskiego". Później informują, że cv i lm moga byc zarówno po polsku jak i po ang. Czy angielskie cv bedzie lepiej widziane? Jestem mgr fil. angielskiej, co wynika z cv jasno, ale planowałam wysłac polskie cv, bo mam lepsze i świeższ, a ang dośc marne, musze posiedziec kilka godz i całkiem przerobic. Stąd moje pytanie: czy to jakas różnica co wysle i czy ewentualnie moge wyslac cv po polsku a lm po ang? Zamotalam :P, mam nadzieje, ze zrozumiecie
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 11:09   #1961
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Ja bym posiedziała nad CV wysłała po angielsku.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 12:54   #1962
Eva2
Rozeznanie
 
Avatar Eva2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Czy teraz jest lepiej?
"średnio zaawansowany" powinnaś chyba napisać osobno. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10417:-

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Jestem mgr fil. angielskiej, co wynika z cv jasno, ale planowałam wysłac polskie cv, bo mam lepsze i świeższ, a ang dośc marne, musze posiedziec kilka godz i całkiem przerobic. Stąd moje pytanie: czy to jakas różnica co wysle i czy ewentualnie moge wyslac cv po polsku a lm po ang? Zamotalam :P, mam nadzieje, ze zrozumiecie
jesteś mgr filologii ang i zajmie Ci to parę godzin? Chyba nie powinno być tak źle po angielsku będzie lepiej wyglądało, myślę, że warto.

Edytowane przez Eva2
Czas edycji: 2013-10-20 o 12:58
Eva2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 13:08   #1963
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny aplikuje do pracy, gdzie juz w tytule pada "doskonała znajomość języka angielskiego". Później informują, że cv i lm moga byc zarówno po polsku jak i po ang. Czy angielskie cv bedzie lepiej widziane?
Wysłałabym zarówno cv w języku polskim, jak i angielskim.

Natomiast co do informacji z poprzednich stron odnośnie cv... nie miałam pojęcia, że formułka prawna musi być na każdej stronie. Ja póki co staram się zmieść na jednej stronie w cv, bo lepiej to wygląda. Aczkolwiek powoli już zaczyna nie być miejsca...
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 13:13   #1964
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Wysłałabym zarówno cv w języku polskim, jak i angielskim.

Natomiast co do informacji z poprzednich stron odnośnie cv... nie miałam pojęcia, że formułka prawna musi być na każdej stronie. Ja póki co staram się zmieść na jednej stronie w cv, bo lepiej to wygląda. Aczkolwiek powoli już zaczyna nie być miejsca...
Jak ma się min. 2 miejsca pracy w CV to moim zdaniem nie jest możliwe zmieszczenie się na jednej stronie Głównie z powodu opisywania obowiązków.

Też bym wysłała po polsku i po angielsku.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 14:56   #1965
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Czasami ściskanie na siłę na jednej stronie wygląda gorzej niż rozbicie na dwie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 15:49   #1966
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Wg. europejskich standardów CV na dwie strony jest jak najbardziej ok.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 16:23   #1967
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723690
Przeczytajcie facet zastanawia się czy nie odejść od dziewczyny z powodu tego, że ona mało zarabia Niskie zarobki są jedynym powodem. Głupi facet albo troll jakiś. Niech poszuka sobie milionerki i kocha ją za kasę a nie za to jaka jest Pamiętacie cholernorejestracja czy jak tam jej było, ta co nam zarzucała tutaj, że nie uczymy się programować, ona właśnie popiera tego faceta, uważa, że jak małe zarobki mu przeszkadzają, to powinien nie angażować się w związek z tą dziewczyną.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 16:50   #1968
Eva2
Rozeznanie
 
Avatar Eva2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Pamiętacie cholernorejestracja czy jak tam jej było, ta co nam zarzucała tutaj, że nie uczymy się programować, ona właśnie popiera tego faceta, uważa, że jak małe zarobki mu przeszkadzają, to powinien nie angażować się w związek z tą dziewczyną.
dawno to było? bo szukam i nie widzę, a poczytałabym te wypociny w poprzednim wątku nie ma linka do poprzedniej części wątku więc ciężko znaleźć.
Eva2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 16:52   #1969
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Eva2 Pokaż wiadomość
dawno to było? bo szukam i nie widzę, a poczytałabym te wypociny w poprzednim wątku nie ma linka do poprzedniej części wątku więc ciężko znaleźć.
Nie pamiętam dokładnie, w której części. Ona uważała, że jak nauczymy się programować, to pracę zaraz dostaniemy. Wg niej wina była tylko nasza, że nie ma pracy, bo nie chcemy uczyć się programować itp. Nie uczymy się programować i przez to pracy nie mamy.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2013-10-20 o 16:54
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 17:12   #1970
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Tajkuna, czy Ty potrafisz myślec inaczej niż "płasko" i jednokierunkowo?

Programowanie które teraz wypominasz było tylko przykładem (bardzo dobrym) aby znaleźc coś, co na rynku pracy jest chodliwe i tego właśnie się nauczyć, bo to zwiększa nasze szanse na zaoferowanie pracodawcy czegoś co go zainteresuje.
Bardzo czepiasz się słów i nie zwracasz uwagi na kontekst, który jest niezbędny by je zrozumieć.



A co do zarobków... To wszystko zalezy od psychiki, ja nie umialabym byc z kims, kto zarabia dużo więcej ode mnie i wychowywał się w zamożniejszej rodzinie*. To złożony temat, ale w sumie zgadzam się z ogólną tezą:
Cytat:
Jestem zdania, że każdy ma prawo wybierać partnera na podstawie takich kryteriów, jakie są dla niego ważne.
Ocena kryteriów jakie ktoś sobie dobrał to już inna sprawa. I krytykowac je też każdy z nas ma prawo.

*o innej sytuacji teraz nawet nie myślę, bo musiałabym się zakochać w bezrobotnym bezdomnym żebym była bogatsza
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2013-10-20 o 17:13
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:16   #1971
Eva2
Rozeznanie
 
Avatar Eva2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Nie pamiętam dokładnie, w której części. Ona uważała, że jak nauczymy się programować, to pracę zaraz dostaniemy. Wg niej wina była tylko nasza, że nie ma pracy, bo nie chcemy uczyć się programować itp. Nie uczymy się programować i przez to pracy nie mamy.
już sobie odnalazłam, dzięki
Eva2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:52   #1972
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723690
Przeczytajcie facet zastanawia się czy nie odejść od dziewczyny z powodu tego, że ona mało zarabia Niskie zarobki są jedynym powodem. Głupi facet albo troll jakiś. Niech poszuka sobie milionerki i kocha ją za kasę a nie za to jaka jest Pamiętacie cholernorejestracja czy jak tam jej było, ta co nam zarzucała tutaj, że nie uczymy się programować, ona właśnie popiera tego faceta, uważa, że jak małe zarobki mu przeszkadzają, to powinien nie angażować się w związek z tą dziewczyną.
Zgadzam się z nicRu
Każdy ma prawo wybierać partnera wg takich kryteriów, jakie jego zdaniem są ważne. Widocznie ten mężczyzna źle czułby się w układzie, gdzie zarabia x razy więcej niż jego partnerka. Dobrze, że pomyślał o tym przed ślubem. Dzięki temu obie strony nie będą tracić czasu.

nicRu, wracam do Twoich postów z poprzednich stron. Powinnaś napisać poradnik z radami, jak jak z dobrym skutkiem starać się o pracę w korporacji - widać, że masz dużą wiedzę na ten temat i doświadczenie. Może zbierzesz to w kilku punktach? Zanotowałam sobie kilka rad np.: klauzula o przetwarzaniu danych - najlepiej w stopce, cv do dużych firm niekoniecznie powinno być ze zdjęciem, itd.
Mimo, że nie planuję zmieniać pracy, temat rynku pracy i rekrutacji coraz bardziej mnie wciąga
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:09   #1973
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Słonecznikowa - trochę czasu spędziłam przeczesując internet a trochę wyniosłam ze spotkań z osobami z HR, które zapraszamy na wydział. Na początku żeby nie musieć przeczesywać for internetowych i tracić czas nim znajdę coś konkretnego poczytałam to: http://corpocore.wordpress.com/. Na pewno mi to pomogło, szczególnie jak chodzi o pisanie testów kwalifikacyjnych. Może się komuś przyda

Zresztą dokładnie to mam na myśli... gadałam właśnie z przyjaciółką i sytuacja, w której jedna osoba zarabia "dużo" a druga "skromnie" jest trudna - bo jak żyć tak, by w pewnym momencie jedna strona nie poczuła się jednak ciut wykorzystywana albo druga nie miała wrażenia że ta pierwsza sili się na jałmużnę? Jeśli ktoś już na początku ma problem z takimi odczuciami i wie, że te kwestie są dla niego ważne to dobrze że myśli o tym teraz a nie po którejśnastej sprzeczce na temat podejścia do wspólnych finansów. Zresztą to też nie kwestia samych zarobków i liczb na koncie bankowym ale ogólnego podejścia do pieniędzy, często wyniesionego z domu.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:18   #1974
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Dziewczyny czy jeśli Wy idziecie na rozmowę kwalifikacyjną, to bierzecie ze sobą kopie dokumentu potwierdzającego wykształcenie?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:29   #1975
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Ja rozumiem, że stabilizacja finansowa i kwota wyższa niż 1200 netto/os daje poczucie bezpieczeństwa, ale żeby utożsamiać się z tym aż tak bardzo?! Dla mnie facet to prostak, a podejrzewam, że jeśli pisałaby to kobieta większość nazwałaby ją zwykłą materialistką.

Jasne, że każdy ma prawo wybierać według jakichś tam kryteriów, ale skoro dla niego jedynym kryterium są pieniądze to nie rozumiem po co to kontynuuje.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jeśli Wy idziecie na rozmowę kwalifikacyjną, to bierzecie ze sobą kopie dokumentu potwierdzającego wykształcenie?
Ostatnio biorę ze sobą CV, certyfikat ukończenia jednej szkoły + dyplom z ostatniej. Nigdy tego nie pokazywałam, ale lepiej mieć ze sobą, tak samo jak świadectwa pracy czy referencje od pracodawców.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:31   #1976
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez DsC Pokaż wiadomość
Ostatnio biorę ze sobą CV, certyfikat ukończenia jednej szkoły + dyplom z ostatniej. Nigdy tego nie pokazywałam, ale lepiej mieć ze sobą, tak samo jak świadectwa pracy czy referencje od pracodawców.
Ok, dzięki Muszę jechać więc wybrać dyplom
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 19:09   #1977
pulinaj
Rozeznanie
 
Avatar pulinaj
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 602
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Witam serdecznie,
Czy ktoś mnie jeszcze pamięta? Dawno tu nie zaglądałam. Mam mało czasu, na dojazdy tracę dziennie 3godziny, 8 godzin pracy. Wracam i nic mi się już nie chce. Jedyne o czym marzę to położyć się spać
Generalnie moja obecna praca nie jest zła, jednak jest kilka minusów:
-zarobki, po kupieniu biletu zostaje 1200 zl
-czuję się jakbym cofnęła się w czasie o jakieś 6 lat, kiedy byłam na stażu. Jednak wtedy chociaż atmosfera była fajna, a teraz....szkoda gadać.
Moja rola sprowadza się do łażenia na pocztę i robienia wielu innych pierdół, które są żenujące. Jak ja mam się rozwijać? Nie jestem dopuszczana do innych ciekawszych zadań, wtajemniczana w sprawy firmy.
Wieczna krytyka, bo to źle zrobiłam, bo coś tam. Uczę się wszystkiego i nie mam oporów, żeby przyznać się do błedu. Jednak to w jaki sposób zwraca mi się uwagę woła o pomstę do nieba.
Nie chcę się wdawać w szczegóły, natomiast jestem przekonana, że umowa, którą mam zawartą nie będzie przedłużona. Jest to stara praktyka firmy, która zatrudnia pracowników na tzw. Najgorętszy okres. Potem dziękują takiemu pracownikowi i w kolejnym roku robią to samo.
W związku z powyższym znów szukam pracy. Przerobiłam Cv, właściwie dodałam kolejne doświadczenie i czekam.
Zapowiadało się fajnie, a jest jak zwykle.
__________________
pulinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 19:44   #1978
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez pulinaj Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
Czy ktoś mnie jeszcze pamięta? Dawno tu nie zaglądałam. Mam mało czasu, na dojazdy tracę dziennie 3godziny, 8 godzin pracy. Wracam i nic mi się już nie chce. Jedyne o czym marzę to położyć się spać
Generalnie moja obecna praca nie jest zła, jednak jest kilka minusów:
-zarobki, po kupieniu biletu zostaje 1200 zl
-czuję się jakbym cofnęła się w czasie o jakieś 6 lat, kiedy byłam na stażu. Jednak wtedy chociaż atmosfera była fajna, a teraz....szkoda gadać.
Moja rola sprowadza się do łażenia na pocztę i robienia wielu innych pierdół, które są żenujące. Jak ja mam się rozwijać? Nie jestem dopuszczana do innych ciekawszych zadań, wtajemniczana w sprawy firmy.
Wieczna krytyka, bo to źle zrobiłam, bo coś tam. Uczę się wszystkiego i nie mam oporów, żeby przyznać się do błedu. Jednak to w jaki sposób zwraca mi się uwagę woła o pomstę do nieba.
Nie chcę się wdawać w szczegóły, natomiast jestem przekonana, że umowa, którą mam zawartą nie będzie przedłużona. Jest to stara praktyka firmy, która zatrudnia pracowników na tzw. Najgorętszy okres. Potem dziękują takiemu pracownikowi i w kolejnym roku robią to samo.
W związku z powyższym znów szukam pracy. Przerobiłam Cv, właściwie dodałam kolejne doświadczenie i czekam.
Zapowiadało się fajnie, a jest jak zwykle.
masakra. teraz pracodawcy to sobie pogrywaja.
sztuką jest nie tylko znalezc prace w dobrym zawodzie, ale tez zeby pracodawca okazal sie okej. bo co z tego ze znajde super prace marzen, a potem okazuje sie ze pracodawca do bani...
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 19:52   #1979
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Jak ma się min. 2 miejsca pracy w CV to moim zdaniem nie jest możliwe zmieszczenie się na jednej stronie Głównie z powodu opisywania obowiązków.
I tu mnie masz :P W polskiej wersji cv mieszczę się na jednej stronie, bo właśnie wypisałam tylko nazwy stanowisk. A szata graficzna jest jak najbardziej Ok. Natomiast w wersji obcojęzycznej już wypisałam obowiązki i rzeczywiście mam 2 strony.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 19:54   #1980
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Eva2 Pokaż wiadomość


jesteś mgr filologii ang i zajmie Ci to parę godzin? Chyba nie powinno być tak źle po angielsku będzie lepiej wyglądało, myślę, że warto.
Tak, bo cv po polsku tez robiłam kilka godzin. Akurat w tym przypadku język nie ma dla mnie znaczenia, bo mam bzika na punkcie detali i co chwile coś zmieniam, poprawiam i takie tam . Dzięki za opinie
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 20:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.