Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-05, 21:35   #2191
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
ja wiem, że to moja psychika śmieję się z tego, że mam takie fazy
tak jak po założeniu aparatu śniło mi się, że wszystkie zamki mi w nocy odpadają
Ja dopiero będę miała aparat założony a już mi się śni że idę na zakładanie a tu nie mam żadnego zęba i ortodontka mi mówi że nie ma na co tu założyć bo ja nie mam zębów ale i tak mam zapłacić
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:38   #2192
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ja dopiero będę miała aparat założony a już mi się śni że idę na zakładanie a tu nie mam żadnego zęba i ortodontka mi mówi że nie ma na co tu założyć bo ja nie mam zębów ale i tak mam zapłacić
no to też niezłe sny
zobaczysz co będzie po założeniu
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:41   #2193
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Nie żeby coś, ale jak to było pod zamkiem to znaczy że był on niedokładnie przyklejony i jakieś resztki tam się dostawały - jak dla mnie ewidentna wina ortodonty. Ale zwał.
Albo w druga strone - byl tak dokladnie przyklejony, ze zadne skladniki z pasty/plynu do niego nie dochodzily i sie odwapnilo to miejsce.

To chyba tez kwestia indywidualna - jednym sie kamien odklada na potege, inni moga miec sklonnosci do odwapnien.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:41   #2194
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Takie małe porównanie, bo już stare
świetny efekt, aż trudno uwierzyć że to po 3 miesiącach

a co do fluoru, to też się boję za dużo stosować, miałam fluoryzację przez samym założeniem aparatu i ok raz na pół roku przez ostatnich pare lat. nie wiem czy coś to u mnie pomaga bo nie widzę żadnej różnicy.
a kupiłam ostatnio Dentifrice Homéo Anis Etoilé, taka pasta anyżkowa z prowitaminą B5 i fluorem, bardzo fajnie mi łagodzi zęby i dziąsła, szczególnie w te bolące dni
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:48   #2195
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Albo w druga strone - byl tak dokladnie przyklejony, ze zadne skladniki z pasty/plynu do niego nie dochodzily i sie odwapnilo to miejsce.

To chyba tez kwestia indywidualna - jednym sie kamien odklada na potege, inni moga miec sklonnosci do odwapnien.
Dokładnie tak. Ja mam duże odwapnienia, które już miałam jak mi się stałe zęby wyrżnęły, więc na pewno to nie brak higieny (choć w niektórych przypadkach na pewno). Każdy stomatolog mówił mi na ten temat co innego, tysiąc razy miałam fluoryzacje, straszyli mnie, że zaraz mi się z tego dziury zrobią, a nic mi się nie dzieje Dopiero teraz orto mi powiedział, że mogę spróbować w te miejsca wcierać na noc ten żel z elmexa, ale to jest dla mnie trudne do przejścia przez ten smak jeżeli będę bardziej systematyczna w tym wcieraniu to zdam wam relacje czy pomogło

hihihi doskonale Cię rozumiem, też mam często 'zębowe shizy' szczególnie przed wizytą i gratuluje dotrwania do końca!
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013

Edytowane przez luniaska
Czas edycji: 2013-11-05 o 21:49
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 23:03   #2196
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ależ mnie tutaj nie było! To na prawdę niesamowite, w jakim tempie przesuwają się zęby. Niedawno minął mi miesiąc w druciku, a ja codziennie rano obserwuję, że np. łuk, który wcześniej był gdzieś prosty, teraz się wykrzywia itd.


Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Takie małe porównanie, bo już stare
coś niesamowitego! Pięknie poszerzył Ci się uśmiech! Masz założony jakiś łuk podniebienny?

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Ja mam duże odwapnienia, które już miałam jak mi się stałe zęby wyrżnęły, więc na pewno to nie brak higieny (choć w niektórych przypadkach na pewno). Każdy stomatolog mówił mi na ten temat co innego, tysiąc razy miałam fluoryzacje, straszyli mnie, że zaraz mi się z tego dziury zrobią, a nic mi się nie dzieje Dopiero teraz orto mi powiedział, że mogę spróbować w te miejsca wcierać na noc ten żel z elmexa, ale to jest dla mnie trudne do przejścia przez ten smak jeżeli będę bardziej systematyczna w tym wcieraniu to zdam wam relacje czy pomogło
też mam problem z odwapnieniami. Ortodontka i dentystka pieją na widok moich zębów i zawsze lamentują, jakie to one słabe. Poleciły mi też pastę do zębów Duraphat 5000. Ma mega dawkę fluoru (ileśtam krotnie większą niż w zwykłych pastach). Po kilku miesiącach stosowania podczas wizyty kontrolnej miałam tylko jeden ubytek zamiast 4- 5 jak wcześniej, więc chyba trochę pomaga
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 06:41   #2197
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
no to też niezłe sny
zobaczysz co będzie po założeniu
U mnie często stresy się w snach ujawniają więc jeszcze na pewno was uraczę takimi historyjkami

A ta pasta z mega fluorem to na jakąś receptę? Gdzie można dostać taki specyfik?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 06:56   #2198
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

U mnie czym bliżej założenia to też mnie jakieś schizy atakują
Sfiksować można przez te zęby


Jak czytałam forum od początku, to sobie pozapisywałam nazwy nici, past, płynów, które polecałyście. ;-) jeszcze się podpytam na wizycie, co orto poleca.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 07:11   #2199
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Też miałam sny i jakieś dziwactwa w głowie. Zaraz po założeniu śniło mi się codziennie że wszystkie zamki się odklejiły :/
ale te sny to dlatego że cały czas o tym myślimy i dla wielu z nas ( np ja ) zęby zawsze były największym kompleksem i najbardziej skrywaną częścią ciała. I jak widzimy na forum jakie są efekty, to szok
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 07:36   #2200
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Nie mam nic założonego, nie usuwano mi zębów i nigdy nie nosiłam nic prócz drucików na zamkach.
Też byłam w szoku jak mi się zęby przesuwaja i powiem wam, że przez noc mi się zsunęła ta dwójka
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 07:57   #2201
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Nie mam nic założonego, nie usuwano mi zębów i nigdy nie nosiłam nic prócz drucików na zamkach.
Też byłam w szoku jak mi się zęby przesuwaja i powiem wam, że przez noc mi się zsunęła ta dwójka
Super ja codziennie mierzę centymetrem przerwę między 1 i 3, robi się miejsce na 2
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 08:46   #2202
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

tak gadałyście o tych snach, że aż dzisiaj mi się śniło że orto mi założyła zły drut i zęby zaczęły się bardzo krzywić. Jak miałam zamkniętą buzię to zęby wystawały jak temu tu albo i gorzej-->
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 09:05   #2203
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
U mnie czym bliżej założenia to też mnie jakieś schizy atakują
Sfiksować można przez te zęby


Jak czytałam forum od początku, to sobie pozapisywałam nazwy nici, past, płynów, które polecałyście. ;-) jeszcze się podpytam na wizycie, co orto poleca.
Moze by tą listę polecanych specyfików wrzucić do FAQ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 09:25   #2204
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Moze by tą listę polecanych specyfików wrzucić do FAQ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Dziewczyny polecały zazwyczaj i to co spisałam:
Nici - Oral-B super floss
pasta dobra na osad - CLINOMYN (ta dla palących)
pasta z Elmex + płyn do płukania (zieloną, jak i chyba ktoś mówił o żółtej/pomarańczowej)
a szczoteczki to eletryczne ze specjalnymi końcówkami do aparatów;
Szczoteczka Oral-B Orthodontic Brush
a i teraz karolowanka polecała pastę do zębów - Duraphat 5000

Może jeszcze ktoś coś dopisze, albo poprawi ;-)
a nie wiem jak wrzucić do FAQ ;-)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 09:34   #2205
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecały zazwyczaj i to co spisałam:
Nici - Oral-B super floss
pasta dobra na osad - CLINOMYN (ta dla palących)
pasta z Elmex + płyn do płukania (zieloną, jak i chyba ktoś mówił o żółtej/pomarańczowej)
a szczoteczki to eletryczne ze specjalnymi końcówkami do aparatów;
Szczoteczka Oral-B Orthodontic Brush
a i teraz karolowanka polecała pastę do zębów - Duraphat 5000

Może jeszcze ktoś coś dopisze, albo poprawi ;-)
a nie wiem jak wrzucić do FAQ ;-)
Dzięki wielkie za listę.
A tak apropos końcówek do szczoteczki elektrycznej - czy ja dobrze widziałam że one potrafią kosztować 30 - 40 zl?? Ja staram się wymieniać koncowki regularnie ale przy takiej cenie mozna zbankrutować...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 09:50   #2206
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za listę.
A tak apropos końcówek do szczoteczki elektrycznej - czy ja dobrze widziałam że one potrafią kosztować 30 - 40 zl?? Ja staram się wymieniać koncowki regularnie ale przy takiej cenie mozna zbankrutować...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Nie ma za co ;-)
Ja jeszcze nie orientowałam się jak wyglądają te końcówki do elektrycznych szczoteczek specjalne do aparatów. A np. w Rossmanie są one, nie wiecie?
Szczoteczka Oral-B Orthodontic Brush ta szczoteczka to taka z tych zwykłych, pewnie kosztuje około 10 zł, jak nie lepiej.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 10:00   #2207
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja już mam tyle past do zębów że szok mam nawet taką dla dzieci bo uznałam że jak tak często myję kiełki to w ciągu dnia lepiej używać czegoś słabszego
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 10:33   #2208
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
dziewczyny jutro zdejmuję aparat i nagle mnie bolą wszystkie zęby, w ogóle mam wrażenie, że mi się ruszyły, że się skrzywią do jutra i niepotrzebnie zdejmuję
jestem psychiczna jakaś stres mnie dopadł
Nie przejmuj się, to po prostu stres Na pewno nic Ci się nie skrzywiło i nic się nie zmieni do jutra Pochwal się nam ząbkami
Ja również przed zdejmowaniem miałam koszmary związane z wypadającymi zębami, zresztą w czasie noszenia aparatu też mi się śniło, że np. cały aparat się rozleciał i zęby mi się skrzywiły w ciągu nocy itp
Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Takie małe porównanie, bo już stare

Niesamowite, naprawdę! W tak krótkim okresie czasu!

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ja dopiero będę miała aparat założony a już mi się śni że idę na zakładanie a tu nie mam żadnego zęba i ortodontka mi mówi że nie ma na co tu założyć bo ja nie mam zębów ale i tak mam zapłacić
Haha, teraz Cię czeka kilka lat aparatkowych koszmarów
Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Albo w druga strone - byl tak dokladnie przyklejony, ze zadne skladniki z pasty/plynu do niego nie dochodzily i sie odwapnilo to miejsce.

To chyba tez kwestia indywidualna - jednym sie kamien odklada na potege, inni moga miec sklonnosci do odwapnien.
Całkiem możliwe. Jednak ortodontce tego nie udowodnię, więc teraz pozostaje mi tylko próbować sobie poradzić z tym problemem

Dokładnie tak.
Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
świetny efekt, aż trudno uwierzyć że to po 3 miesiącach

a co do fluoru, to też się boję za dużo stosować, miałam fluoryzację przez samym założeniem aparatu i ok raz na pół roku przez ostatnich pare lat. nie wiem czy coś to u mnie pomaga bo nie widzę żadnej różnicy.
a kupiłam ostatnio Dentifrice Homéo Anis Etoilé, taka pasta anyżkowa z prowitaminą B5 i fluorem, bardzo fajnie mi łagodzi zęby i dziąsła, szczególnie w te bolące dni
Rozumiem Cię Gdybym robiła regularnie fluoryzację w gabinecie, to pewnie też bym się bała próbować z żelem Jednak póki co wybrałam wersję domowej pielęgnacji, zobaczymy

Nie słyszałam o niej, ale wygoogluję
Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Ja mam duże odwapnienia, które już miałam jak mi się stałe zęby wyrżnęły, więc na pewno to nie brak higieny (choć w niektórych przypadkach na pewno). Każdy stomatolog mówił mi na ten temat co innego, tysiąc razy miałam fluoryzacje, straszyli mnie, że zaraz mi się z tego dziury zrobią, a nic mi się nie dzieje Dopiero teraz orto mi powiedział, że mogę spróbować w te miejsca wcierać na noc ten żel z elmexa, ale to jest dla mnie trudne do przejścia przez ten smak jeżeli będę bardziej systematyczna w tym wcieraniu to zdam wam relacje czy pomogło

hihihi doskonale Cię rozumiem, też mam często 'zębowe shizy' szczególnie przed wizytą i gratuluje dotrwania do końca!
Oj, aż tak Ci nie smakuje ? Według mnie nie ma w nim nic obrzydliwego, ale jak widać każdy ma różne preferencje smakowe Szkoda żebyś nie spróbowała zalecenia stomatologa tylko z tego powodu Bo może akurat Ci to pomoże? A on kazał Ci codziennie wcierać ten żel i nie spłukiwać go?

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecały zazwyczaj i to co spisałam:
Nici - Oral-B super floss
pasta dobra na osad - CLINOMYN (ta dla palących)
pasta z Elmex + płyn do płukania (zieloną, jak i chyba ktoś mówił o żółtej/pomarańczowej)
a szczoteczki to eletryczne ze specjalnymi końcówkami do aparatów;
Szczoteczka Oral-B Orthodontic Brush
a i teraz karolowanka polecała pastę do zębów - Duraphat 5000

Może jeszcze ktoś coś dopisze, albo poprawi ;-)
a nie wiem jak wrzucić do FAQ ;-)
Te produkty, które wymieniłaś są super (Chociaż szczoteczkę elektryczną mam inny model, ale to dlatego, że jest ze mną od lat A i tak wolę zwykłą szczoteczkę Curraprox, bo jest bardzo mięciutka i dla wrażliwych dziąseł )
Natomiast ja bym jeszcze dodała pastę i płyn do płukania Meridol
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 10:46   #2209
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

A no tak! ten Meridol to gdzieś na forum się przewijał. Teraz sobie przypominam ;-))
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 11:49   #2210
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja już mam kolekcję past, żelów, płynów, czyscików, nitek itp TŻ się ze mnie śmieje że mogłabym sklep otworzyć
Teraz cały czas używam 4 różnych past i niekiedy jeszcze podbieram od TŻ
Wy też tak macie? Bo nie wiem czy tylko ja taka nienormalna
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 12:06   #2211
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja zwykle używam tylko jednej pasty, ewentualnie dwóch (np. jak stosowałam Clinomyn, to wiedziałam, że może mi podrażnić dziąsła, dlatego nie używałam go częściej niż raz dziennie). Moim zdaniem za duża różnorodność też nie jest dobra.
Ale oczywiście do higieny jamy ustnej mam wszystko co potrzeba: szczoteczkę zwykłą, szczoteczkę elektryczną, wyciorki nić dentystyczną, płyn, pastę, aktualnie również żel elmex oraz żel elugel na moje problemy z paradontozą (co jakiś czas muszę go nakładac na wyciorek i czyścić jedną kieszonkę)
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 12:13   #2212
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Zęby mnie bolą i swędzą
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 12:22   #2213
kombineratorka
Zakorzenienie
 
Avatar kombineratorka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 387
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV


Podczytuję Was od jakiegoś czasu, jako że niedługo i ja stanę się posiadaczką aparatu
Któraś z Was pytała o promocję na płyn Elmex. Jest teraz w bardzo dobrej cenie w markecie Piotr i Paweł. Zestaw płyn + pasta kosztuje 18,99 zł
__________________
http://instagram.com/ejmili/
kombineratorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 12:34   #2214
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kombineratorka Pokaż wiadomość

Podczytuję Was od jakiegoś czasu, jako że niedługo i ja stanę się posiadaczką aparatu
Któraś z Was pytała o promocję na płyn Elmex. Jest teraz w bardzo dobrej cenie w markecie Piotr i Paweł. Zestaw płyn + pasta kosztuje 18,99 zł
O, to ja byłam, dzięki ! Wprawdzie ostatnio już zakupiłam w Rossmannie w cenie regularnej pastę i płyn Colgate Sensitive Pro Relief, ale za taką cenę mogę zrobić zapasik
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 12:47   #2215
kombineratorka
Zakorzenienie
 
Avatar kombineratorka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 387
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
O, to ja byłam, dzięki ! Wprawdzie ostatnio już zakupiłam w Rossmannie w cenie regularnej pastę i płyn Colgate Sensitive Pro Relief, ale za taką cenę mogę zrobić zapasik
Tez często robię zapasy W PiP bywaja też dwupaki pasty Clinomyn w zawrotnej cenie 10 zł
__________________
http://instagram.com/ejmili/
kombineratorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 13:25   #2216
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja mam trzy pasty colgate, parodontax bo czasem krwawią mi dziąsła no i dla dzieci. Do tego nić dentystyczną, płyn i żel z fluorem czyściki, zwykłą szczoteczkę i taką małą dla dzieci
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 14:13   #2217
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

dziewczyny zdjęłam aparat
ogólnie w gabinecie spędziłam 4h już mnie mięśnie twarzy bolały. za godzinę jadę jeszcze po odbiór szyny
w ogóle dostałam aparat do domu, zamki na łuku
samo zdjęcie aparatu to rach ciach, coś tam poruszyła przy zamkach i aparat po prostu cały odszedł.
najpierw zdjęła mi górę, oczyściła zęby z kleju, potem wypiaskowała mi tył dołu i założyła aparat retencyjny na dół, to taki drucik, który jest całkowicie przyklejony do zębów, od kła do kła. w ogóle mi nie przeszkadza, w ogóle myślałam, że to inaczej będzie wyglądać potem mi zdjęła aparat z dołu. wyczyściła też zęby. i potem wypiaskowała mi wszystkie zęby to zajęło gdzieś 1h. potem czekałam z pół godziny do dentysty. nadbudowała mi jedynkę, tą drugą wyrównała i nadbudowała mi kła, bo coś tam się źle stykało z dołem u dentysty też ponad 1h siedziałam.
potem znów czekałam do orto, zrobili mi wyciski, potem orto jeszcze zeszlifowała mi dwójkę bo miałam za długą w stosunku do drugiej i spiłowała mi trochę czwórkę przerabiając ją na kła
i po tym nałożyły mi fluor na zęby
teraz nie mogę jeść, a jadłam śniadanie po 9 ostatnio
a co do zębów, boskie uczucie móc sobie przejechać językiem po zębach!
czuję jakby to nie były moje zęby góra jest super
dół muszę jeszcze nabudować też dwa zęby ale i tak mi dołu nie widać, że zrobię to później
cieszę się strasznie
potem wstawię zdjęcia, bo narazie mam ten fluor na zębach i wygląda jakbym miała je wymazane pastą
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 14:21   #2218
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hihihi moje gratulacje, czekamy na foty
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 14:33   #2219
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
dziewczyny zdjęłam aparat
ogólnie w gabinecie spędziłam 4h już mnie mięśnie twarzy bolały. za godzinę jadę jeszcze po odbiór szyny
w ogóle dostałam aparat do domu, zamki na łuku
samo zdjęcie aparatu to rach ciach, coś tam poruszyła przy zamkach i aparat po prostu cały odszedł.
najpierw zdjęła mi górę, oczyściła zęby z kleju, potem wypiaskowała mi tył dołu i założyła aparat retencyjny na dół, to taki drucik, który jest całkowicie przyklejony do zębów, od kła do kła. w ogóle mi nie przeszkadza, w ogóle myślałam, że to inaczej będzie wyglądać potem mi zdjęła aparat z dołu. wyczyściła też zęby. i potem wypiaskowała mi wszystkie zęby to zajęło gdzieś 1h. potem czekałam z pół godziny do dentysty. nadbudowała mi jedynkę, tą drugą wyrównała i nadbudowała mi kła, bo coś tam się źle stykało z dołem u dentysty też ponad 1h siedziałam.
potem znów czekałam do orto, zrobili mi wyciski, potem orto jeszcze zeszlifowała mi dwójkę bo miałam za długą w stosunku do drugiej i spiłowała mi trochę czwórkę przerabiając ją na kła
i po tym nałożyły mi fluor na zęby
teraz nie mogę jeść, a jadłam śniadanie po 9 ostatnio
a co do zębów, boskie uczucie móc sobie przejechać językiem po zębach!
czuję jakby to nie były moje zęby góra jest super
dół muszę jeszcze nabudować też dwa zęby ale i tak mi dołu nie widać, że zrobię to później
cieszę się strasznie
potem wstawię zdjęcia, bo narazie mam ten fluor na zębach i wygląda jakbym miała je wymazane pastą
Gratulacje Muszą być spore zmiany skoro jeszcze coś dobudowałaś
Znam to uczucie, ale przywykniesz w końcu do "nowych" zębów
4 godziny, wow Mnie wszystko zajęło 20 minut, ale cóż, to moja orto, nie miała czasu żeby mi zrobić higienizacji
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 14:42   #2220
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;43593487]Hihihi moje gratulacje, czekamy na foty [/QUOTE]
wrzucę na pewno
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Gratulacje Muszą być spore zmiany skoro jeszcze coś dobudowałaś
Znam to uczucie, ale przywykniesz w końcu do "nowych" zębów
4 godziny, wow Mnie wszystko zajęło 20 minut, ale cóż, to moja orto, nie miała czasu żeby mi zrobić higienizacji

to dobudowanie chociaż małe zupełnie mi zmieniło jedynki, są super teraz
no to 20 minut to krótko
ja tyle zapłaciłam (850zł), że należało mi się piaskowanie i fluoryzacja także się cieszę, że mi zrobili
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.