Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-11-06, 22:46   #1711
mrsambitious
Przyczajenie
 
Avatar mrsambitious
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Witam! Obserwujê ten w±tek od jakiego¶ roku, nawet napisa³am ze dwa swoje jad³ospisy, ale nie by³o w tym wiêkszej filozofii - ot, zwyk³e "U".
Teraz sprawa ma siê inaczej, bo moja sytuacja jest inna. Jestem na "R", bo wprawdzie nie mam niedowagi, ale przez wakacje sporo przyty³am (ok 7-8 kg) i ledwo siê mieszczê we wszystkie moje ciuchy. To naprawdê niefajne, jak siê z ulubionych d¿insów wylewa, a sweter siê nie dopina. Dlatego dla w³asnego lepszego samopoczucia chcia³abym schudn±æ.
Problem w tym, ¿e od wrze¶nia nie schud³am w ogóle. By³o to tak, ¿e miesi±c trzyma³am dietê, potem waga wskaza³a 58 kg, nast±pi³ napad. Po miesi±cu diety wa¿y³am tyle samo (z wahaniami 57-59 kg), wiêc nie widz±c efektów, znowu by³o objadanie siê. Tym sposobem wa¿ê ko³o 60 kg. Podsumowuj±c, od wrze¶nia nie schud³am w ogóle, mimo ¿e "trzyma³am dietê". I tu moje pytanie - czy nie chudnê przez te epizody z napadami? Bo æwiczê 3 razy w tygodniu, zdrowo jem, wiêc raczej nie tu le¿y problem. Chyba ¿e jem za ma³o? Mo¿e to byæ tego wina?
Bardzo proszê o rady, bo nie wiem co mam robiæ... Jak nie widzê efektów, to tracê motywacjê i tyjê, a to b³êdne ko³o, z którego muszê jak najszybciej wyj¶æ.
__________________
I'm just a girl, little old me. I'm just a girl, guess I'm some kind of freak. ~ No Doubt
mrsambitious jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-06, 23:54   #1712
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 415
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej. Ja mia³am tak samo, dopiero gdy zaczê³am je¶æ rozs±dnie ca³y czas, to chud³am. Odchudzanie to trochê matematyka - ilo¶æ kcal musi byæ na minusie, a napadami mo¿na popsuæ ca³y tydzieñ pracy. Wiêc ¿adne g³odówki czy ob¿arstwa, a rozs±dek Ja w sumie te¿ jeszcze tego siê uczê
eddin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 03:21   #1713
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 86
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Unex, a czy to, ¿e nie mogê je¶æ w stresie (nawet ma³ym, np. przed podró¿±) to mo¿e byæ objaw ED? tylko, ¿e ja nie chcê chudn±æ, jestem zadowolona z tego jak wygl±dam...

Dzisiejsze U
I(8.00): 25g manny na wodzie, 100g malin, 100g jab³ka
II(11.00): marchewka, jogobella light
III(13.00): kawa z mlekiem
IV(14.00): grillowane warzywa (papryka, cebula, pieczarki) podane z warzywami na parze (mieszanka hortexowa), na deser puszka coli light - chocia¿ krêpuje mnie jedzenie przy ludziach zmobilizowa³am siê i posz³am do kafejki w pracy
V(17.00): kawa z mlekiem, jab³ko
VI(19.00): jogurt owocowy bez cukru 400g, 10g otrêbów, ³y¿eczka kakao

a co mogê zje¶æ na kolacjê innego ni¿ jogurt? jem jogurty OSM sanok (http://vitalia.pl/kp80,26600,0_Jogur...osm-sanok.html), zawsze my¶la³am, ¿e s± zdrowe a do tego s± bardzo smaczne i syc±ce (taki du¿y jogurt ma prawie 160 kcal!)
SybilVane jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 03:52   #1714
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Unex, a czy to, ¿e nie mogê je¶æ w stresie (nawet ma³ym, np. przed podró¿±) to mo¿e byæ objaw ED? tylko, ¿e ja nie chcê chudn±æ, jestem zadowolona z tego jak wygl±dam...

Dzisiejsze U
I(8.00): 25g manny na wodzie, 100g malin, 100g jab³ka
II(11.00): marchewka, jogobella light
III(13.00): kawa z mlekiem
IV(14.00): grillowane warzywa (papryka, cebula, pieczarki) podane z warzywami na parze (mieszanka hortexowa), na deser puszka coli light - chocia¿ krêpuje mnie jedzenie przy ludziach zmobilizowa³am siê i posz³am do kafejki w pracy
V(17.00): kawa z mlekiem, jab³ko
VI(19.00): jogurt owocowy bez cukru 400g, 10g otrêbów, ³y¿eczka kakao

a co mogê zje¶æ na kolacjê innego ni¿ jogurt? jem jogurty OSM sanok (http://vitalia.pl/kp80,26600,0_Jogur...osm-sanok.html), zawsze my¶la³am, ¿e s± zdrowe a do tego s± bardzo smaczne i syc±ce (taki du¿y jogurt ma prawie 160 kcal!)
Serio, a¿ 160 kcal? ¯artujesz sobie, prawda?
Nie zwiêkszy³a¶ porcji na ¶niadanie. Na obiad same warzywa?! znów ¿adnego bia³ka. Na kolacjê mo¿esz zje¶æ cokolwiek, zwyk³e kanapki (ale posmarowane i z wêdlin± albo serem!), jajecznicê (5 minut roboty, chyba dasz radê?), sa³atkê i mnóstwo trochê bardziej skomplikowanych rzeczy. A zamiast tych jogurtów ju¿ chocia¿ twaróg by¶ zjad³a... a kawa z mlekiem i nawet z jab³kiem to nie posi³ek.
Z ostatnich rad nie wprowadzi³a¶ nic!
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 06:10   #1715
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez neverstopbelieving Poka¿ wiadomo¶æ
Poa alpina - Dziêkuje bardzo za cenne radyS± one dla mnie bardzo wa¿ne. Mam nadziejê, ¿e za jaki¶ czas wstawie tutaj moje P godne podziwu AA i mam jeszcze jedno pytanko, czy mój jad³ospis jest chocia¿ troche zbli¿ony do P? czy raczej U? Wiem, ¿e musze zwiêkszyæ warto¶ciowo¶æ i kaloryczno¶æ posi³ków ale chcia³abym wiedzieæ jak wiele mi jeszcze brakuje do pe³nego P DZIÊKUJE
To jest U z niedoci±gniêciami je¶li chodzi o warto¶æ od¿ywcz± spo¿ywanych pokarmów (na pewno potrzeba wiêcej bia³ka i t³uszczy). Ale Twoje menu pokazuje, ¿e nie masz jakich¶ strasznych blokad je¶li chodzi o wybór produktów (no chyba, ¿e to tylko takie wra¿enie ) - tak wiêc byle do przodu .

Cytat:
Napisane przez mrsambitious Poka¿ wiadomo¶æ
Witam! Obserwujê ten w±tek od jakiego¶ roku, nawet napisa³am ze dwa swoje jad³ospisy, ale nie by³o w tym wiêkszej filozofii - ot, zwyk³e "U".
Teraz sprawa ma siê inaczej, bo moja sytuacja jest inna. Jestem na "R", bo wprawdzie nie mam niedowagi, ale przez wakacje sporo przyty³am (ok 7-8 kg) i ledwo siê mieszczê we wszystkie moje ciuchy. To naprawdê niefajne, jak siê z ulubionych d¿insów wylewa, a sweter siê nie dopina. Dlatego dla w³asnego lepszego samopoczucia chcia³abym schudn±æ.
Problem w tym, ¿e od wrze¶nia nie schud³am w ogóle. By³o to tak, ¿e miesi±c trzyma³am dietê, potem waga wskaza³a 58 kg, nast±pi³ napad. Po miesi±cu diety wa¿y³am tyle samo (z wahaniami 57-59 kg), wiêc nie widz±c efektów, znowu by³o objadanie siê. Tym sposobem wa¿ê ko³o 60 kg. Podsumowuj±c, od wrze¶nia nie schud³am w ogóle, mimo ¿e "trzyma³am dietê". I tu moje pytanie - czy nie chudnê przez te epizody z napadami? Bo æwiczê 3 razy w tygodniu, zdrowo jem, wiêc raczej nie tu le¿y problem. Chyba ¿e jem za ma³o? Mo¿e to byæ tego wina?
Bardzo proszê o rady, bo nie wiem co mam robiæ... Jak nie widzê efektów, to tracê motywacjê i tyjê, a to b³êdne ko³o, z którego muszê jak najszybciej wyj¶æ.
Byæ mo¿e podczas "normalnych" dni jesz za ma³o i nadrabiasz to z nawi±zk± podczas napadów. Organizm g³upieje przy takiej niesystematyczno¶ci, dlatego odk³ada t³uszcz.

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Unex, a czy to, ¿e nie mogê je¶æ w stresie (nawet ma³ym, np. przed podró¿±) to mo¿e byæ objaw ED? tylko, ¿e ja nie chcê chudn±æ, jestem zadowolona z tego jak wygl±dam...

Dzisiejsze U
I(8.00): 25g manny na wodzie, 100g malin, 100g jab³ka
II(11.00): marchewka, jogobella light
III(13.00): kawa z mlekiem
IV(14.00): grillowane warzywa (papryka, cebula, pieczarki) podane z warzywami na parze (mieszanka hortexowa), na deser puszka coli light - chocia¿ krêpuje mnie jedzenie przy ludziach zmobilizowa³am siê i posz³am do kafejki w pracy
V(17.00): kawa z mlekiem, jab³ko
VI(19.00): jogurt owocowy bez cukru 400g, 10g otrêbów, ³y¿eczka kakao

a co mogê zje¶æ na kolacjê innego ni¿ jogurt? jem jogurty OSM sanok (http://vitalia.pl/kp80,26600,0_Jogur...osm-sanok.html), zawsze my¶la³am, ¿e s± zdrowe a do tego s± bardzo smaczne i syc±ce (taki du¿y jogurt ma prawie 160 kcal!)
Przy³±czam siê do wypowiedzi Psotki87 - zero postêpów. Dobra, postêpem by³oby jedzenie przy ludziach, ale wtedy, gdy zjad³aby¶ w tej kafejce normalny warto¶ciowy posi³ek. A najlepiej jeszcze okrasi³a deserem (innym ni¿ jogurt).
Pytasz co mo¿esz zje¶æ na kolacjê udzielaj±c siê w tym w±tku... Spójrz na pierwszy lepszy jad³ospis (niezaburzony) i ju¿ masz gotow± odpowied¼.
Jesz same cukry proste, a nie jeste¶ cukrowym barankiem, ¿eby te substancje wystarczy³y to funkcjonowania Twojego organizmu...
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 12:03   #1716
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Powiedzia³bym raczej ¿e tak samo s³odki. I nie niszczy zêbów, ani nie podnosi poziomu glukozy tak gwa³townie. Idealny zamiennik cukru. choæ ja znowu nauczy³em siê piæ nies³odzon± herbatê Kawy nie pos³odzi³bym nigdy, a z herbat± nie wiem czemu mi siê tak przestawia


W koñcu normalny dzieñ, U/R:

Po przebudzeniu: ciep³a woda z sokiem z cytryny i miodem

1: ¿ytnianka na mleku 1,5% z od¿ywk± bia³kow±, bananem, jab³kiem, dyni±, orzechami laskowymi i serkiem Philadelphia o smaku orzechowej Milki

2: 3 kromki ¿ytniego razowca z jajkiem, serkiem zio³owym, wêdzonym ³ososiem i ogórkiem
+ sa³atka ze szpinaku, gruszki i buraka,

3: brukselka z wêdzonym boczkiem (t³uszcz wytopiony i odlany ), pomidorkami koktajlowymi, w³oskimi orzechami, kasz± gryczan± i kozim serem

4: babeczka-murzynek
+ 1/2 sa³atka z marchewki, granatu, dyni i twarogu
+ podwójne espresso

5: burger rybny z dorsza delikatnie gotowanego na parze, w grahamce z domowym coles³awem, pomidorem, ogórkiem ma³osolnym i czerwon± cebulk±,
+ odrobina majonezu z ogórkami konserwowymi, natk± pietruszki, marynowanymi pieczarkami, marynowan± i ¶wie¿± cebulk± (taki domowy sos tatarski )
+ sa³atka rzymska z orzechami w³oskimi, pomidorkami koktajlowymi, dymk±, ¿ó³t± papryk±, cukini±, polana jogurtem naturalnym z koperkiem

Przed snem: od¿ywka bia³kowa

+ do picia: woda, lipa, herbata z cytryn±

Ruch (nie chce mi siê tutaj codziennie wszystkiego wypisywaæ, ale od czasu do czasu postaram siê to robiæ, ze wzglêdu na to ¿e kto¶ mnie ostatnio o to pyta³):
- 2 x 30 minutowy spacer (zakupy)
- 25 minut HIIT (bieg z kijkami NW)
- unoszenie i skrêty nóg w zwisie na dr±¿ku (ka¿de z nich 4 serie po 10 powtórzeñ)

- wznoszenie tu³owia z obci±¿eniem (4 serie po 10 powtórzeñ)
- skrêty nóg i miednicy w le¿eniu (4 serie po 10 powtórzeñ)
- skrêty tu³owia z nogami w górze (4 serie po 10 powtórzeñ)
- skrêty tu³owia z unoszeniem nóg (4 serie po 10 powtórzeñ)
- sprz±tanie mieszkania (ok. 30-45 minut)


---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

I przyznam siê ¿e podczas przeprowadzki zawieruszyli¶my wagê, wiêc póki co nie mogê jej kontrolowaæ, a s±dz±c po luzach w spodniach i braku "daszka nad ptaszkiem" jest nie¼le
Dziêkujê za odpowied¼.. A menu jak zwykle smacznie skomponowane
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 13:18   #1717
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
a co mogê zje¶æ na kolacjê innego ni¿ jogurt? jem jogurty OSM sanok (http://vitalia.pl/kp80,26600,0_Jogur...osm-sanok.html), zawsze my¶la³am, ¿e s± zdrowe a do tego s± bardzo smaczne i syc±ce (taki du¿y jogurt ma prawie 160 kcal!)
Przepraszam, ale...Q¼wa COKOLWIEK! Praktycznie przez ca³y tydzieñ lecisz na jogurcikach i jeszcze nie wiesz co mo¿esz zje¶æ zamiast nich?
160 kcal to wed³ug Ciebie du¿o? A gdzie jakie¶ warto¶ci od¿ywcze, witaminy, b³onnik, bia³ko, wêglowodany inne ni¿ te z jogurtu??

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odpowied¼.. A menu jak zwykle smacznie skomponowane
Równie¿ dziêkujê
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 13:42   #1718
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam, ale...Q¼wa COKOLWIEK! Praktycznie przez ca³y tydzieñ lecisz na jogurcikach i jeszcze nie wiesz co mo¿esz zje¶æ zamiast nich?
160 kcal to wed³ug Ciebie du¿o? A gdzie jakie¶ warto¶ci od¿ywcze, witaminy, b³onnik, bia³ko, wêglowodany inne ni¿ te z jogurtu??




:
Dudi, ale juz padly przeciez konkretne propozycje kolacji.

Korci mnie, zeby nastepny post podobnej tresci zglosic jako chorobowy do przeniesienia na KZ.

Wracajac do Twojego, Dudi, jadlospisu - jak zwykle dostalam slinotoku . Sluchaj, kiedy Ty masz czas na takie pichcenie? Serio. Sama lubie gotowac, ale zazwyczaj czas mam tylko w weekendy, wiec wtedy sie wyzywam, gotuje hurtem i rozdzielam na porcje do biura

Babeczka Twojej roboty?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 13:49   #1719
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ


Równie¿ dziêkujê
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 14:35   #1720
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 620
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U

I owsianka z mas³em orzechowym crunchy i musem jab³kowym z cynamonem

II 2 domowe du¿e ciastka owsiane z bakaliami i orzechami, serek naturalny z mro¿onymi malinami

III makaron pe³noziarnisty z wêdzon± makrel±, grzybami i duszonym porem zapiekany pod mozzarell±

swie¿owyciskany sok pomarañczowy

IV 2 kromki ¿ytniego razowca z pieczonym kurczakiem, sa³at± i awokado / oscypkiem, rukol± i chutneyem cebulowym

do picia ponadto: woda, 2xczarna du¿a kawa, pokrzywa, roiboos
Milka1224 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 14:41   #1721
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Poka¿ wiadomo¶æ
U

I owsianka z mas³em orzechowym crunchy i musem jab³kowym z cynamonem

II 2 domowe du¿e ciastka owsiane z bakaliami i orzechami, serek naturalny z mro¿onymi malinami

III makaron pe³noziarnisty z wêdzon± makrel±, grzybami i duszonym porem zapiekany pod mozzarell±

swie¿owyciskany sok pomarañczowy

IV 2 kromki ¿ytniego razowca z pieczonym kurczakiem, sa³at± i awokado / oscypkiem, rukol± i chutneyem cebulowym

do picia ponadto: woda, 2xczarna du¿a kawa, pokrzywa, roiboos
Pycha :¶lina: wszystko bym zjad³a!
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 15:19   #1722
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

co s±dzicie o takiej R ?

I kasza manna z 4 ³y¿ek na mleku z szklank± borówek, ³y¿k± orzechów w³oskich, 2 ³y¿kami d¿emu domowego, ³y¿eczk± miodu
II ma³a galaretka z gar¶ci± owoców polana 3 ³y¿kami jogobelli
IV kilka leniwych, pó³ talerza kapusty czewonej i bia³ej, ma³y pulpet drobiowy z piersi domowej roboty
IV pasek czekolady terravity, bu³ka owsiana krojona na 3 czê¶ci,serkiem, wêdlin± z piersi i pomidorem/ z serkiem miodowym i d¿emem domowym
V udko z kurczaka, gar¶æ fasolki szparagowej marynowanej

Edytowane przez cukierkowa1
Czas edycji: 2013-11-07 o 15:22
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 15:58   #1723
natul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 204
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsze R

¦niadanie: owsianka (4 ³y¿ki p³atków owsianych górskim, po ³y¿ce siemienia lnianego, otrêbów ¿ytnich i pszennych), 0,5 szklanki mleka 2%, gruszka, gar¶æ orzechów w³oskich, jedna pastylka s³odziku
II ¶niadanie: 2 kawa³ki chleba razowego z szynk±, sa³at± i serem feta
Obiad: 50g ry¿u z kurczakiem (ok.150g) i warzywami, smazone na oleju
Podwieczorek: serek homo nat 200g z ³y¿eczk± miodu i 2 ³y¿kami p³atków migda³owych
Kolacja: papryka faszerowana jajkiem i serkiem wiejskim

__________________


105 --> 102,4 --> 75 kg
natul jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 17:49   #1724
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja bezzbo¿owa ze wzglêdów zdrowotnych:

I: omlet z 3 jaj i 3 ³y¿ek m±ki kokosowej z domowym mas³em z nerkowców i bananem.
II: wiejski, truskawki, ³y¿ka mas³a s³onecznikowego.
III: sma¿ona na oleju kokosowym pier¶ z kurczaka plus 1/2 opakowania mieszanki warzywnej (broku³, kalafior, marchew).
IV: sa³atka z pekiñskiej, papryki, ogórka i puszki tuñczyka.
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 18:03   #1725
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

A ja dzisiaj poszala³am, najpierw z nudów, potem z nerwów ;/

U/P (bo sama jeszcze nie wiem, czego chcê)
¶niadanie: kasza jaglana 30g gotowana z po³ow± ¶redniego jab³ka, cynamonem, podana z ³y¿eczk± wiórków kokosowych i migda³ami 8g; szklanka ¶wie¿ego soku z marchwi, kawa z odrobin± mleka 1,5%
II ¶niadanie: kajzerka wieloziarnista z plasterkiem sera ¿ó³tego i ogórkiem kiszonym, pó³ jab³ka
obiad: zupa kalafiorowa na rabkach z wkrojon± piersi± z kurczaka, odrobinê zabielana 18% ¶mietan±; kawa z odrobin± mleka 1,5%
W MIÊDZYCZASIE: przed obiadem - lody stracciatella, danio light, jab³ko, pó³ babeczki orkiszowe
przek±ska: s³onecznik 30g
kolacja: twaróg chudy 65g z jogurtem naturalnym 200g, ³y¿eczk± lnu mielonego, d¿emu, 3 ³y¿ki p³atków zdrowy b³onnik; ³y¿eczka kakao naturalnego z 2/3 szklanki mleka 1,5%
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 18:13   #1726
Rule Britannia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 537
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R
¦niadanie: szklanka mleka sojowego + p³atki fitness z czekolad±
II ¶niadanie: bu³ka grahamka ze ¶ledziem. By³am tak g³odna, ¿e jeszcze zjad³am ciastka belvita z czekolad±.
Obiad: filet z kurczaka z warzywami i pomidorami z makaronem pe³noziarnistym spaghetti (wczesniej troche zurku...)
Kolajca: otreby owsiane z kaki i bananem
Rule Britannia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 20:08   #1727
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 86
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Serio, a¿ 160 kcal? ¯artujesz sobie, prawda?
Nie zwiêkszy³a¶ porcji na ¶niadanie. Na obiad same warzywa?! znów ¿adnego bia³ka. Na kolacjê mo¿esz zje¶æ cokolwiek, zwyk³e kanapki (ale posmarowane i z wêdlin± albo serem!), jajecznicê (5 minut roboty, chyba dasz radê?), sa³atkê i mnóstwo trochê bardziej skomplikowanych rzeczy. A zamiast tych jogurtów ju¿ chocia¿ twaróg by¶ zjad³a... a kawa z mlekiem i nawet z jab³kiem to nie posi³ek.
Z ostatnich rad nie wprowadzi³a¶ nic!
Skoro mam dzienne zapotrzebowanie 1200 (pewnie przekraczam, ale jako¶ nie tyjê, pewnie to przez stres) to 160 wydawa³o mi siê sporo
Raz próbowa³am zrobiæ jajecznicê, ale niestety spali³am patelniê, w kuchni by³ koszmarny syf a jajecznica wysz³a ohydna chlebem siê nie najem, ale mo¿e jutro spróbujê z twarogiem (dzisiaj by³am zmêczona, nie chcia³o mi siê i¶æ na zakupy, wiêc nawet nie wrzucam jad³ospisu bo nie warto)
SybilVane jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 20:25   #1728
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro mam dzienne zapotrzebowanie 1200 (pewnie przekraczam, ale jako¶ nie tyjê, pewnie to przez stres) to 160 wydawa³o mi siê sporo
Raz próbowa³am zrobiæ jajecznicê, ale niestety spali³am patelniê, w kuchni by³ koszmarny syf a jajecznica wysz³a ohydna chlebem siê nie najem, ale mo¿e jutro spróbujê z twarogiem (dzisiaj by³am zmêczona, nie chcia³o mi siê i¶æ na zakupy, wiêc nawet nie wrzucam jad³ospisu bo nie warto)
To co Ty masz 4-8 lat??! Ty siê ciesz ¿e jeszcze pod kroplówk± nie le¿ysz, a nie my¶l o tyciu.
Chlebem siê nie najesz a jogurtem tak? Ale to we¼ co¶ jeszcze daj na ten chleb! Mas³o, sa³atê, szynkê z serem i pomidorem, albo twaro¿ek z wêdzonym ³ososiem, jajkiem, avocado i ogórkiem. Chleb najlepiej ¿ytni, RAZOWY, z m±ki z pe³nego przemia³u, która ma du¿o b³onnika i tak przynajmniej z 5 kanapek zjedz to mo¿e wtedy siê najesz.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 20:27   #1729
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro mam dzienne zapotrzebowanie 1200 (pewnie przekraczam, ale jako¶ nie tyjê, pewnie to przez stres) to 160 wydawa³o mi siê sporo
Raz próbowa³am zrobiæ jajecznicê, ale niestety spali³am patelniê, w kuchni by³ koszmarny syf a jajecznica wysz³a ohydna chlebem siê nie najem, ale mo¿e jutro spróbujê z twarogiem (dzisiaj by³am zmêczona, nie chcia³o mi siê i¶æ na zakupy, wiêc nawet nie wrzucam jad³ospisu bo nie warto)
1200 masz zapotrzebowanie ? 1200 to g³odzenie siê. Min 1500 powinno siê je¶æ.. (nawet je¶li nie æwiczysz) bo tak to dotknie cie efekt jojo, a uwierz co¶ o tym wiem .. zreszt± chyba nie tylko ja to Ci napisze.

Edytowane przez cukierkowa1
Czas edycji: 2013-11-07 o 20:29
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 20:41   #1730
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Dudi, ale juz padly przeciez konkretne propozycje kolacji.

Korci mnie, zeby nastepny post podobnej tresci zglosic jako chorobowy do przeniesienia na KZ.

Wracajac do Twojego, Dudi, jadlospisu - jak zwykle dostalam slinotoku . Sluchaj, kiedy Ty masz czas na takie pichcenie? Serio. Sama lubie gotowac, ale zazwyczaj czas mam tylko w weekendy, wiec wtedy sie wyzywam, gotuje hurtem i rozdzielam na porcje do biura

Babeczka Twojej roboty?
No nie wiem jak ja to robiê, po prostu wstajê wyci±gam namoczone w nocy p³atki, krojê owoce i robiê owsiankê. W pracy wychodzê po zakupy, przychodzê robiê kanapkê i jem. Albo przygotowuje sobie wieczorem dnia poprzedniego jak±¶ sa³atkê. Wracam do domu wchodzê do kuchni i gotujê obiad. Po po³udniu T¯ przygotowuje jaki¶ podwieczorek, ekspres parzy kawê. Wieczorem znowu wchodzê do kuchni i robimy kolacje. Zawsze pomaga mi T¯. Nie umie gotowaæ, ale zawsze chêtnie co¶ poda, umyje, zetrze, obierze... Naczynia te¿ umyje. Nie mamy dzieci, gotujemy tylko dla siebie. Mo¿e sekretem jest to ¿e gotujemy zawsze tylko dwie porcje? Poza tym nie wydaje mi siê ¿ebym serwowa³ jakie¶ skomplikowane i czasoch³onne potrawy...


---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

A babeczka oczywi¶cie z cukierni (ale zaufanej, podaj± sk³ad i wszystko naprawdê "domowo" smakuje). Gdzie by nam siê chcia³o 2 babeczki piec, jeszcze obie ró¿ne
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 22:28   #1731
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro mam dzienne zapotrzebowanie 1200 (pewnie przekraczam, ale jako¶ nie tyjê, pewnie to przez stres) to 160 wydawa³o mi siê sporo
Raz próbowa³am zrobiæ jajecznicê, ale niestety spali³am patelniê, w kuchni by³ koszmarny syf a jajecznica wysz³a ohydna chlebem siê nie najem, ale mo¿e jutro spróbujê z twarogiem (dzisiaj by³am zmêczona, nie chcia³o mi siê i¶æ na zakupy, wiêc nawet nie wrzucam jad³ospisu bo nie warto)
We¼ jeszcze raz przeczytaj co Ty w ogóle piszesz... Zdajesz sobie sprawê, ¿e jeste¶ CHORA? Twoje zapotrzebowanie NA PEWNO nie wynosi 1200 kcal. Nawet wiêcej energii potrzeba do utrzymania podstawowych procesów metabolicznych, a dodaæ do tego jeszcze codzienne czynno¶ci i aktywno¶æ - zapotrzebowanie podbija siê ze spokojem o 1000 kcal. Plus fakt, ¿e jeste¶ niedo¿ywiona i wychudzona - zapotrzebowanie ro¶nie nawet o kolejne 1000 kcal. Tak wiêc Ty powinna¶ je¶æ nawet 3000 kcal a nie 1200 - ROZUMIESZ TO?

Poza tym, Twoja "dieta" oparta jest na cukrach prostych, które s± niczym wiêcej jak tylko ³atwo przyswajalnym ¼ród³em energii. ¯eby poprawnie funkcjonowaæ, ¿eby ¯YÆ potrzebujemy jeszcze:
* bia³ka o wysokiej warto¶ci biologicznej, przede wszystkim do odbudowy tkanek naszego organizmu
* t³uszczy m.in. do prawid³owego funkcjonowania gospodarki hormonalnej czy te¿ do rozpuszczenia witamin A, D, E, i K
* wêglowodanów strukturalnych, aby nasz uk³ad pokarmowy by³ zdrowy i aby¶my czuli siê syci na d³u¿ej
* o witaminach i minera³ach nawet nie wspomnê - nie bêdziesz mieæ z nich po¿ytku je¶li zapomnisz o wcze¶niejszych podpunktach...

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
No nie wiem jak ja to robiê, po prostu wstajê wyci±gam namoczone w nocy p³atki, krojê owoce i robiê owsiankê. W pracy wychodzê po zakupy, przychodzê robiê kanapkê i jem. Albo przygotowuje sobie wieczorem dnia poprzedniego jak±¶ sa³atkê. Wracam do domu wchodzê do kuchni i gotujê obiad. Po po³udniu T¯ przygotowuje jaki¶ podwieczorek, ekspres parzy kawê. Wieczorem znowu wchodzê do kuchni i robimy kolacje. Zawsze pomaga mi T¯. Nie umie gotowaæ, ale zawsze chêtnie co¶ poda, umyje, zetrze, obierze... Naczynia te¿ umyje. Nie mamy dzieci, gotujemy tylko dla siebie. Mo¿e sekretem jest to ¿e gotujemy zawsze tylko dwie porcje? Poza tym nie wydaje mi siê ¿ebym serwowa³ jakie¶ skomplikowane i czasoch³onne potrawy...



No w³a¶nie, liczy siê POMYS£, wypracowanie w³asnej taktyki i zdrowych nawyków. Wcale nie trzeba w warto¶ciowe i urozmaicone jedzenie wk³adaæ ogromu czasu i pieniêdzy. Trzeba po prostu chcieæ!
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-11-07 o 22:29
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-07, 23:17   #1732
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie, liczy siê POMYS£, wypracowanie w³asnej taktyki i zdrowych nawyków. Wcale nie trzeba w warto¶ciowe i urozmaicone jedzenie wk³adaæ ogromu czasu i pieniêdzy. Trzeba po prostu chcieæ!
Dok³adnie. Doda³bym jeszcze, ¿e w wielu z nas ci±gle tkwi jeszcze taki nawyk rozgotowywania na papkê dla niemowl±t. Warzywa musz± byæ miêciutkie - inaczej nie jemy, dusimy, robimy te bigosy, zasma¿ane kapuchy, buraki. Makaron - kluchowaty, kasza/ry¿ - rozgotowane, ryby - panierujemy i sma¿ymy, miêso - kupujemy takie ¿e jak nie upieczemy albo nie poddusimy przez 2-3 godzimy to nie da siê je¶æ. I dla mnie w³a¶nie to jest czasoch³onne. Zasma¿amy, zagêszczamy, redukujemy, zabielamy. A po co?? Oczywi¶cie od czasu do czasu trzeba skorzystaæ z tradycyjnych receptur, ale nie na co dzieñ bo potem siê dziwimy ¿e spêdzamy w kuchni parê godzin.
Dla mnie warzywa musz± byæ twardawe, a im wiêcej surowych tym lepiej. Ryba we wrz±tku tak naprawdê dochodzi w 2-3 minuty, w parowarze na opcji gentle steam odrobinê d³u¿ej, ale odchodzi mi ca³y rytua³ panierowania.
We wczorajszym menu z obiadem mia³em prawie zero pracy. Brukselkê wrzucam na wrz±tek na 2 minuty, potem dosma¿a siê na patelni z wrzuconym ju¿ wcze¶niej na patelniê boczkiem i ca³± reszt±. Wszystkie sk³adniki przygotowuje siê mo¿e w 5 minut, bez pomocy T¯. Podstaw± by³ ten przepis : http://youtu.be/qkEWhIf_Apg.
Naprawdê musimy wyzbyæ siê tego nawyku jedzenia przegotowanych potraw. Korzystajmy z jak najlepszych sk³adników i szukajmy jak naj¶wie¿szych smaków.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
We¼ jeszcze raz przeczytaj co Ty w ogóle piszesz... Zdajesz sobie sprawê, ¿e jeste¶ CHORA? Twoje zapotrzebowanie NA PEWNO nie wynosi 1200 kcal. Nawet wiêcej energii potrzeba do utrzymania podstawowych procesów metabolicznych, a dodaæ do tego jeszcze codzienne czynno¶ci i aktywno¶æ - zapotrzebowanie podbija siê ze spokojem o 1000 kcal. Plus fakt, ¿e jeste¶ niedo¿ywiona i wychudzona - zapotrzebowanie ro¶nie nawet o kolejne 1000 kcal. Tak wiêc Ty powinna¶ je¶æ nawet 3000 kcal a nie 1200 - ROZUMIESZ TO?

Popieram w ca³ej rozci±g³o¶ci! Dodatkowo stresuj±ca praca, oraz nauka tak¿e podbijaj± zapotrzebowanie kaloryczne i od¿ywcze.
Pora wiêc spojrzeæ prawdzie w oczy i zg³osiæ siê po pomoc, póki jeszcze nie jest za pó¼no.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2013-11-07 o 23:11
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 07:55   #1733
Wiolapoprostu
Raczkowanie
 
Avatar Wiolapoprostu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczecin.
Wiadomo¶ci: 204
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U wczorajsze,
proszê o ocenê

¦niadanie : 2 kromki razowca z sa³at±,wêdlin± drob, pomidorem i keczupem.
2¶niadanie : jab³ko, kanapka sk³adana z razowca z bia³ym twarogiem, pomiodrem i rzodkiewk±.
obiad: micha gêstej zupy jarzynowej./

Kol.: kromka razowca z kie³bas± zbójnick±, pomidorem i zielonym pieprzem.
45 min biegu ( od tyg . systematycznie z siostra biegamy )
po: koktajl z pietruszki z sokiem cytryny i jab³kiem.
__________________
"¯yjemy tak jak ¶nimy - samotnie."
Joseph Conrad

Wiolapoprostu jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 08:46   #1734
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsze R, trochê inne ni¿ zwykle bo zamiast 5 mniejszych posi³kó bêd±3 du¿e (zabiegany dzieñ)

7.30 - kawa z mlekiem, omlet z cukinii i 2 jaj, sma¿ony na pó³ ³y¿eczki mas³a

12.00 - pier¶ kurczaka pieczona w sosie balsamico, kasza gryczana, surówka, jab³ko, galaretka zrobiona z po³owy ma³ego jogurtu naturalnego, ¿elatyny i soku owocowego

18.00 - zapiekanka - sk³adniki w 1 porcji: ok. 50 g suchego makaronu, warzywa (broku³, papryka, kukurydza, kie³ki, fasolka szpagarowa, marchew) udko kurczaka b/k, jogurt grecki, parmezan, kmin rzymski, kurkuma, kolendra, sól, pieprz, polecam - pyszna, mogê podes³aæ link )
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2013-11-08 o 12:01
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 09:10   #1735
laylusiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 40
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moje pocz±tkowe R:
I)
9.30- fritata (por, cebula, pomidor, szynka podsma¿ona na margarynie, zalana dwoma jajkami, sól) ; kromka chleba z mas³em; kawa z mlekiem i ³y¿eczk± cukru

10 min po¶ladki MelB
Tiffany Rothe boczki 2x 10 min
ABS 10 min Natalia Gacka

12.40- kubeczek (150g) jogurtu naturalnego z garstk± p³atków migda³ów i æwiartk± gruszki
15.40- pó³ kotleta schabowego sma¿onego w panierce, ry¿ z warzywami na patelnie w sosie curry (+ przyprawy: czosnek granulowany, papryka, curry, pieprz Cayenne) - wiem wiem, ten kotlet schabowy..
18.40- mix sa³at, pó³ pomidora, æwieræ cebuli, pieprz sól, pó³ opakowania serka wiejskiego; 2 kromeczki "pieczywa" Wysoki B³onnik;

*1,5 litra wody niegazowanej, kubek zielonej herbaty, kubek Pu-Erh

II) uczelniane ;/
4.40- dwie po³ówki bu³ki z mas³em, wêdlin± i ogórkiem zielonym, sól; pó³ opakowania serka wiejskiego; kawa z mlekiem i 2 pastylkami s³odziku
9.40- obwarzanek z makiem
13.10- dwie kromeczki "pieczywa" Wysoki B³onnik
14.50- talerz (3 chochle) zupy pomidorowej z makaronem literowym (zabielana ¶mietan±)

10 po¶ladki min Mel B
Tiffany Rothe boczki 10 min
ABS 10 min Natalia Gacka
ABS 10 min

17.20- sa³atka: mix sa³at, ser feta, kilka ró¿owych winogron, pier¶ z kurczaka w przyprawie sma¿ona na oliwie z oliwek, polane jogurtem naturalnym wymieszanym z przypraw± do kurczaka

*1,5 litra wody niegazowanej

III)
8.45- pó³ bu³ki z mas³em, wêdlin± i pomidorem; pó³ bu³ki z mas³em, wêdlin± i ogórkiem zielonym; kawa z mlekiem i dwoma pastylkami s³odziku

30 min spacer
10min skakanka
10 min po¶ladki MelB

13.35- æwieræ startej gruszki, pó³ kubeczka jogurtu naturalnego z ³y¿eczk± miodu, gar¶æ p³atków owsianych, otrêbów ¿ytnich, kokosu i p³atków migda³ów upra¿onych na patelnie z odrobin± mleka i miodu (warstwowo w szklance, taki niby "deser")
16.00- dwa go³±bki w bia³ej kapu¶cie, z ry¿em i miêsem, posypane weget±
19.20- pó³ bu³ki z mas³em i wêdlin±; jajko na pó³twardo z sol±; ogórek zielony tarty z czosnkiem i jogurtem naturalnym

*1,5 litra wody niegazowanej, 2x zielona herbata

i jak siê to widzi?
laylusiaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 10:10   #1736
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie. Doda³bym jeszcze, ¿e w wielu z nas ci±gle tkwi jeszcze taki nawyk rozgotowywania na papkê dla niemowl±t. Warzywa musz± byæ miêciutkie - inaczej nie jemy, dusimy, robimy te bigosy, zasma¿ane kapuchy, buraki. Makaron - kluchowaty, kasza/ry¿ - rozgotowane, ryby - panierujemy i sma¿ymy, miêso - kupujemy takie ¿e jak nie upieczemy albo nie poddusimy przez 2-3 godzimy to nie da siê je¶æ. I dla mnie w³a¶nie to jest czasoch³onne. Zasma¿amy, zagêszczamy, redukujemy, zabielamy. A po co?? Oczywi¶cie od czasu do czasu trzeba skorzystaæ z tradycyjnych receptur, ale nie na co dzieñ bo potem siê dziwimy ¿e spêdzamy w kuchni parê godzin.
Dla mnie warzywa musz± byæ twardawe, a im wiêcej surowych tym lepiej. Ryba we wrz±tku tak naprawdê dochodzi w 2-3 minuty, w parowarze na opcji gentle steam odrobinê d³u¿ej, ale odchodzi mi ca³y rytua³ panierowania.
We wczorajszym menu z obiadem mia³em prawie zero pracy. Brukselkê wrzucam na wrz±tek na 2 minuty, potem dosma¿a siê na patelni z wrzuconym ju¿ wcze¶niej na patelniê boczkiem i ca³± reszt±. Wszystkie sk³adniki przygotowuje siê mo¿e w 5 minut, bez pomocy T¯. Podstaw± by³ ten przepis : http://youtu.be/qkEWhIf_Apg.
Naprawdê musimy wyzbyæ siê tego nawyku jedzenia przegotowanych potraw. Korzystajmy z jak najlepszych sk³adników i szukajmy jak naj¶wie¿szych smaków.
O to, to. Tez jestem fanka szybkiego gotowania. Zeby mam, wiec warzywa nie musza byc rozgotowane na packe, makaron czy ryz to samo. Zawsze jak odwiedzam moja rodzine, to jestem w szoku, ile moja babcia spedza czasu nad garami, jak gotuje obiad. Ona wlasnie gotuje "tradycyjnie" (nie zebym krytykowala ), a wszelki propozycje innowacji traktuje z ogromna doza nieufnosci. W efekcie przygotowanie obiadu zajmuje duzo czasu, a ona chodzi zla jak osa

Ja w kuchni jestem niestety (albo stety, bo mimo narzekania na brak czasu pichcic uwielbiam, odstresowuje mnie to) jestem zdana na siebie. Na pomoc Malzona moge liczyc w kwestii zmywania naczyn, bo szczytem jego umiejetnosci kulinarnych jest jajecznica Za to jest bardzo utalentowany jesli chodzi o jedzenie, zwlaszcza jak mu cos zasmakuje W ogole zazwyczaj niestety jemy osobno, bo ja siedze w biurze najczesciej "do oporu". a on pracuje z domu, wiec w porach posilkow sie mijamy. Dlatego tak celebruje weekendy, kiedy mozemy razem usiasc przy stole, a ja moge przyrzadzic cos bardziej pracochlonnego

Wroce jeszcze na moment do babeczki. Ty wiesz, ze ja sie nie czepiam kupnych, prawda? Fajnie miec taka zaufana piekarnie. U mnie tego typu wypieki powstaja zazwyczaj podczas weekendowego kulinarnego wyzywania sie - pieke hurtem, zamrazam (ale nie wiecej niz jeden-dwa rodzaje, zamrazalnik nie jest z gumy ), a potem w dowolnym momencie odpiekam w piekarniku.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 10:21   #1737
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
Unex, a czy to, ¿e nie mogê je¶æ w stresie (nawet ma³ym, np. przed podró¿±) to mo¿e byæ objaw ED? tylko, ¿e ja nie chcê chudn±æ, jestem zadowolona z tego jak wygl±dam...

Dzisiejsze U
I(8.00): 25g manny na wodzie, 100g malin, 100g jab³ka
II(11.00): marchewka, jogobella light
III(13.00): kawa z mlekiem
IV(14.00): grillowane warzywa (papryka, cebula, pieczarki) podane z warzywami na parze (mieszanka hortexowa), na deser puszka coli light - chocia¿ krêpuje mnie jedzenie przy ludziach zmobilizowa³am siê i posz³am do kafejki w pracy
V(17.00): kawa z mlekiem, jab³ko
VI(19.00): jogurt owocowy bez cukru 400g, 10g otrêbów, ³y¿eczka kakao

a co mogê zje¶æ na kolacjê innego ni¿ jogurt? jem jogurty OSM sanok (http://vitalia.pl/kp80,26600,0_Jogur...osm-sanok.html), zawsze my¶la³am, ¿e s± zdrowe a do tego s± bardzo smaczne i syc±ce (taki du¿y jogurt ma prawie 160 kcal!)
Jak mo¿na je¶æ na obiad SAME warzywa?
Jak mo¿na mowiæ, ze 160 kcal to jest duzo, ja na samo sniadanie jem 450, albo 500, czasami
Jak jestes adowolona z wygl±du ( choc smiem twierdziæ, ze jestes wychudzona, wysuszona, jedzac takie jedzenie..) to czekmu twoje jadlospisy sa gorsze, duzo gorsze niz Rki ?
Gdzie s± jakies zdrowe tluszcze ? Gdzie jest bia³ko ? Gdzie jaskies wegle w postaci ziemniakow/kasz/makaronow/ryzu/chleba?

Jak zjesc 3-4-5 kromek z maslem, wedlina, jajkiem albo serem zoltym, warzywami, ryba, no cokolwiek to NAJESZ SIÊ.

JESZ TRAGICZNIE, a sorry, TY PRAKTYCZNIE DAJESZ SOBIE MYLNE UCZUCIE SYTOSCI tymi jogurcikami.
WG MNIE JESTES CHORA.
Nie bede tu klepac calej litani, jak powinnas sie odzywiac, bo watpie, ze z tego skorzystasz, jest mnostwo stron, gdzie mozesz o tym poczytac i jak juz bedziesz chciala faktycznie zrobic cos ze sob± to siê zabierz za lekturê.
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 11:12   #1738
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43614085 móg³by kto¶ oceniæ?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- ¶niadaniujê, gotujê, oceniam i rozwa¿am
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 11:24   #1739
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Poka¿ wiadomo¶æ
A ja dzisiaj poszala³am, najpierw z nudów, potem z nerwów ;/

U/P (bo sama jeszcze nie wiem, czego chcê)
¶niadanie: kasza jaglana 30g gotowana z po³ow± ¶redniego jab³ka, cynamonem, podana z ³y¿eczk± wiórków kokosowych i migda³ami 8g; szklanka ¶wie¿ego soku z marchwi, kawa z odrobin± mleka 1,5% Brakuje zrodia bialka - moze jajo albo twarog do kaszy? Chyba ze gotowana na mleku, to zwracam honor
II ¶niadanie: kajzerka wieloziarnista z plasterkiem sera ¿ó³tego i ogórkiem kiszonym, pó³ jab³ka oklad cieniutki - daj konkretniej tego sera i posmaruj bulke, to bedzie ok
obiad: zupa kalafiorowa na rabkach z wkrojon± piersi± z kurczaka, odrobinê zabielana 18% ¶mietan±; kawa z odrobin± mleka 1,5%Jakies weglowodany? Czy zupa miala ziemniaki?
W MIÊDZYCZASIE: przed obiadem - lody stracciatella, danio light, jab³ko, pó³ babeczki orkiszowe
przek±ska: s³onecznik 30g
kolacja: twaróg chudy 65g z jogurtem naturalnym 200g, ³y¿eczk± lnu mielonego, d¿emu, 3 ³y¿ki p³atków zdrowy b³onnik; ³y¿eczka kakao naturalnego z 2/3 szklanki mleka 1,5% brakuje mi tu zieleniny
Ciezko mi sie jednoznacznie odniesc. Nie jest bardzo zle, ale pare rzeczy do poprawki. Porcje nie sa za duze - na moje oko blizej temu do R niz do U/P Brak bialka w sniadaniu to chyba najpowazniejszy blad. I spokojnie daj wiecej wegli do kolacji, skoro jestes na U/P

To co przed obiadem to przypadek i jedzenie z nudow? Jak dasz rade, to nastepnym razem dodaj cos ze zjedzonych wtedy rzeczy do przekaski. Tylko nie danio light - w ogole produkty light to z punktu widzenia wartosci odzywczych chemia i paskudztwo, wiec lepiej unikac
Reszta jak na czerwono.
I ostatnie pytanie - jak z plynami w ciagu dnia? Bylo cos oprocz kawy z mlekiem i kakao?

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2013-11-08 o 11:25
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-08, 11:52   #1740
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ciezko mi sie jednoznacznie odniesc. Nie jest bardzo zle, ale pare rzeczy do poprawki. Porcje nie sa za duze - na moje oko blizej temu do R niz do U/P Brak bialka w sniadaniu to chyba najpowazniejszy blad. I spokojnie daj wiecej wegli do kolacji, skoro jestes na U/P

To co przed obiadem to przypadek i jedzenie z nudow? Jak dasz rade, to nastepnym razem dodaj cos ze zjedzonych wtedy rzeczy do przekaski. Tylko nie danio light - w ogole produkty light to z punktu widzenia wartosci odzywczych chemia i paskudztwo, wiec lepiej unikac
Reszta jak na czerwono.
I ostatnie pytanie - jak z plynami w ciagu dnia? Bylo cos oprocz kawy z mlekiem i kakao?
Dzieki za ocenê wczoraj caly czas bylam g³odna i dlatego tak wysz³o z tym jedzeniem w miêdzyczasie. To pewnie wina s³abego obiadu dosc ;p zupa byla bez ziemniaków. A ¶niadania zazwyczaj mam duzo bardziej bia³kowe, np. dzis owsianka 30g p³atków owsianych, do tego ser wiejski lekki 200g gotowane z jablkiem.
P³ynów duzo, zielona herbata, woda. Æwicze tez 4-5x w tygodniu po 50-70 minut

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- ¶niadaniujê, gotujê, oceniam i rozwa¿am
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.