Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 15:34   #481
ChabrowaAnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Melduję się i ja
__________________
Zapraszam na mój blog: http://chabrowa-ania.pl/
ChabrowaAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 15:58   #482
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość

Nudzi się wszystkim dzisiaj
Jak to często przy niedzieli bywa zwłaszcza teraz kiedy wieczory są takie długie, nie lubię zimy
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 16:01   #483
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość

Nudzi się wszystkim dzisiaj
Dzisiaj mam strasznie zamulony dzień.

I jeszcze jedno odnośnie filtrów - może i teraz stała się taka nagonka, ale wszystko nakręcają koncerny kosmetyczne (zwłaszcza L'oreal), więc nie ma się co dziwić.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 17:17   #484
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Zoila, jak Ci się nudzi to zrób mi referat bo do wczoraj kończę i końca nie widzę
Z nudów aż wrzuciłam notkę na blodżersa... Chyba odżywam i zaczynam łapać normalne tempo po zawirowaniach jakie miałam przez ostatnie pół roku
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 17:23   #485
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

czy Wam też się znowu nie ładują fanpage na fb?? mój nie odpowiada :/
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 18:25   #486
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

uffff... w końcu doczytałam do końca, macie tempo dzisiaj narobiłam zdjęć, bo była ładna pogoda
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 18:26   #487
Koko Szanelll
Rozeznanie
 
Avatar Koko Szanelll
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, ale przy coraz bardziej niebezpiecznym słońcu wolę używać filtrów, niż narazać swoją skórę na poparzenia.

A ja natomiast czytałam w wielu publikacjach, że wystarczy wyjść na 5 do 15minut z odsłoniętymi dłońmi, by doszło do syntezy witaminy D, większość artykułów propagujących słonce i jego 'pozytywny wpływ' na naszą skórę + ogromne niedobory witaminy D ze względu na unikanie słońca, są publikowane z polecenia firm kręcących na tym biznes np. solaria.

Edit: Zapomnialam dodać, że robię regularnie badania, używam filtrów od ponad roku i mam niewielkie niedobory witaminy D (które mam nadzieję wyrównam suplementacją tranem). Nieużywanie filtrów przyniesie więcej szkody niż jej ochrona - ufam swojemu dermatologowi, wpisom P.Basi Kwiatkowskiej (absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi na UMCS (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), gdzie uzyskała tytuł magistra biotechnologii - za pracę wykonywaną w Zakładzie Biochemii UMCS), dziewczynom na wizażu i własnym przekonaniom. Według własnych obserwacji mogę śmiało stwierdzić, że moja skóra nigdy nie wyglądała lepiej, żadnego wysypu jesienią + zero zaskórników Co będzie za kilka lat - zobaczymy, ale mam nadzieję, że skóra mi się za to odwdzięczy.
Zgadzam się, ja sama wiosną i latem nie wychodzę bez filtru 50+
Uwierz mi, że te głębokie niedobory 25-OH-D3 są faktem, a mówię to z perspektywy osoby, która codziennie analizuje około 100 takich wyników u pacjentów w różnym wieku
To samo można powiedzieć w drugą stronę, że filtromaniactwo nakręcają koncerny poprzez karmienie ludzi strachem przed konsekwencjami ekspozycji na słońce
Nie ujmując niczego Pani Basi, ale wiedzę to może ma, ale bardziej z zakresu biologii i wiedzy o roślinkach (Wydział Biologii i Nauk o Ziemii mówi sam za siebie) Nie jest absolwentem uczelni medycznej. Człowieka to może widziała, ale na obrazku w książce Tytuł magistra z biologii mnie nie przekonuje... Znam zbyt wielu mgr biologii, którzy roszczą sobie prawo chociażby do pracy w labie, przy czym nie mają o tym pojęcia, a bardzo chcą urastać do rangi ekspertów.
Filtrów nie neguję, ale sama widzę po sobie, że odkąd je stosuje to mam większe niedobory
Najważniejsze, ze robisz regularnie badanka i jesteś pod opieką zaufanego dermatologa )
Koko Szanelll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 18:31   #488
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Ja nawet pod minerały nie używam teraz filtra
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 18:41   #489
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Co do filtrów to używam, ale raczej 15 - 20, nie większe. Latem takie same, mam ciemną karnację, a jak nie jestem opalona... to cóż, jestem żółta i to bardzo i wyglądam na bardzo chorą dlatego chętnie łapię pierwsze promyki słońca
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 18:44   #490
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Mnie blogger dalej nie lubi, bo nie da się dalej zmienić tej ikonki która jest przy mojej nazwie w obserwowanych
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 20:01   #491
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Wpisałaś te rekordy?
Tak, dziś od nowa to robiłam, według innej instrukcji. Czekam teraz godzinę i sprawdzę co i jak.

Nie mogę się ogarnąć po tym Blog Forum. W ogóle jak super, laureaci nagrody Blog of Gdańsk dostali w nagrodę możliwość wydania własnej książki.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 20:06   #492
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Tak, dziś od nowa to robiłam, według innej instrukcji. Czekam teraz godzinę i sprawdzę co i jak.

Nie mogę się ogarnąć po tym Blog Forum. W ogóle jak super, laureaci nagrody Blog of Gdańsk dostali w nagrodę możliwość wydania własnej książki.
Wow super! Naprawde bardzo fajna nagroda, ostatnio z checia czytam blogerskie ksiazki eh, bardzo zaluje, ze nie moglam jednak byc...
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 20:17   #493
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez gagateczkaaa Pokaż wiadomość
Wow super! Naprawde bardzo fajna nagroda, ostatnio z checia czytam blogerskie ksiazki eh, bardzo zaluje, ze nie moglam jednak byc...
A co się stało, że nie mogłaś być? Bo nie doczytałam (lub nie pisałaś)
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 20:59   #494
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez ChabrowaAnia Pokaż wiadomość
Melduję się i ja
O hej witam Cię

nie wiem, mnie filtry osobiście nie są potrzebne, nie czuję aby mi to w czymś pomogło albo chroniło naprawdę wystarczy mi teraz dobry krem nawilżający i widać różnicę. Przy tym pozostanę

Boli mnie głowa :/ byliśmy u rodziców Tż i sporo osób tam paliło, a ja jestem mega wrażliwa i strasznie mnie drażni dym
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 21:29   #495
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Co do filtrów to używam, ale raczej 15 - 20, nie większe. Latem takie same, mam ciemną karnację, a jak nie jestem opalona... to cóż, jestem żółta i to bardzo i wyglądam na bardzo chorą dlatego chętnie łapię pierwsze promyki słońca
Ja mam zaraz oparzenia słoneczne - przeżyłam poparzenie chyba już drugiego stopnia (pęcherze wypełnione ropą), dwa razy udar słoneczny i poparzenia pierwszego stopnia. Poparzenia nie zdarzały mi się tylko latem - nawet wiosną.. zaraz mam zawroty głowy.. po prostu unikam słońca na tyle jak mogę. A jak dopada mnie migrena, zupełnie odcinam się od świata

Koko
, zdaję sobie sprawę, że nawet niewielkie niedobory wit.D pociągają za sobą konsekwencje, ale jeśli chodzi o słońce - nie zmienię zdania i tyle. Przeżyłam zbyt dużo na własnej skórze, by wyjść na słońce bez filtru...

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez madlen345 Pokaż wiadomość
O hej witam Cię

nie wiem, mnie filtry osobiście nie są potrzebne, nie czuję aby mi to w czymś pomogło albo chroniło naprawdę wystarczy mi teraz dobry krem nawilżający i widać różnicę. Przy tym pozostanę

Boli mnie głowa :/ byliśmy u rodziców Tż i sporo osób tam paliło, a ja jestem mega wrażliwa i strasznie mnie drażni dym
Moja skóra od jakiś dwóch lat nie potrafi się bronić, opalenizna jest znikoma, zaraz mam zawroty głowy, czuję się zmęczona i co najgorsze - jestem spieczona na raka, wszystko mnie boli .. a o udar jest mi bardzo łatwo. Nie żebym jakoś specjalnie opalała się, ale np. kilkugodzinny wypad ze znajomymi, 2-3 godziny na rowerze w godzinach 14-17... to jakaś masakra. Nie wiem sama co mam winić, bo robię regularnie badania i wszystko jest w normie.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Koko Szanelll Pokaż wiadomość
To samo można powiedzieć w drugą stronę, że filtromaniactwo nakręcają koncerny poprzez karmienie ludzi strachem przed konsekwencjami ekspozycji na słońce
To prawda, grunt to znaleźć złoty środek, ale nie potrafię wyjść (a nawet siedzieć w domu) z samym kremem nawilżającym na twarzy. Jestem uprzedzona do tego jak działa na mnie słońce, panicznie boję się tego, że to, na co pracowałam od lutego/marca zepsuję przez odłożenie filtrów. Nie wiem czego bardziej się obawiam - czy poparzeń,udarów czy nawrotu trądziku.. nie chcę tego przeżywać po raz kolejny
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 21:36   #496
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Ewa ale nie masz chyba naturalnie jasnej karnacji? Mój tż jest praktycznie biały jak kartka papieru i rudy, zdarzają mu się poparzenia, zwłaszcza przy pierwszym mocniejszym slońcu, ale tylko raz miał pęcherze (kiedy na złość siostrze, z swoim szwagrem pojechali na ryby bez filtru i obydwoje się mega spalili - jego szwagier ma bardzo ciemną karnację, a był spalony jak rak!). Dziwne, że twoja skóra tak ostro reaguje. Mi się nigdy nie zdarzyło poparzenie, tylko dwa czy trzy razy byłam lekko "spieczona" na ramionach.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 21:49   #497
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Ewa ale nie masz chyba naturalnie jasnej karnacji? Mój tż jest praktycznie biały jak kartka papieru i rudy, zdarzają mu się poparzenia, zwłaszcza przy pierwszym mocniejszym slońcu, ale tylko raz miał pęcherze (kiedy na złość siostrze, z swoim szwagrem pojechali na ryby bez filtru i obydwoje się mega spalili - jego szwagier ma bardzo ciemną karnację, a był spalony jak rak!). Dziwne, że twoja skóra tak ostro reaguje. Mi się nigdy nie zdarzyło poparzenie, tylko dwa czy trzy razy byłam lekko "spieczona" na ramionach.
Jestem blada, ale jest to raczej ciepły odcień, zwłaszcza, że kiedyś opalałam się normalnie. Nie wiem już sama co mam winić - od dziecka lekarz rodzinny faszerował mnie antybiotykami, od ponad roku leczę się u dermatologa.. No i nawet po 30-60minutowym pobycie na słońcu (wiosna-lato), na rękach czy nogach pojawia mi się okropnie swędząca wysypka. Czytałam kiedyś o uczuleniu na słońce, ale sama nie wiem...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 22:21   #498
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja mam zaraz oparzenia słoneczne - przeżyłam poparzenie chyba już drugiego stopnia (pęcherze wypełnione ropą), dwa razy udar słoneczny i poparzenia pierwszego stopnia. Poparzenia nie zdarzały mi się tylko latem - nawet wiosną.. zaraz mam zawroty głowy.. po prostu unikam słońca na tyle jak mogę. A jak dopada mnie migrena, zupełnie odcinam się od świata

Koko
, zdaję sobie sprawę, że nawet niewielkie niedobory wit.D pociągają za sobą konsekwencje, ale jeśli chodzi o słońce - nie zmienię zdania i tyle. Przeżyłam zbyt dużo na własnej skórze, by wyjść na słońce bez filtru...

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------



Moja skóra od jakiś dwóch lat nie potrafi się bronić, opalenizna jest znikoma, zaraz mam zawroty głowy, czuję się zmęczona i co najgorsze - jestem spieczona na raka, wszystko mnie boli .. a o udar jest mi bardzo łatwo. Nie żebym jakoś specjalnie opalała się, ale np. kilkugodzinny wypad ze znajomymi, 2-3 godziny na rowerze w godzinach 14-17... to jakaś masakra. Nie wiem sama co mam winić, bo robię regularnie badania i wszystko jest w normie.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------


To prawda, grunt to znaleźć złoty środek, ale nie potrafię wyjść (a nawet siedzieć w domu) z samym kremem nawilżającym na twarzy. Jestem uprzedzona do tego jak działa na mnie słońce, panicznie boję się tego, że to, na co pracowałam od lutego/marca zepsuję przez odłożenie filtrów. Nie wiem czego bardziej się obawiam - czy poparzeń,udarów czy nawrotu trądziku.. nie chcę tego przeżywać po raz kolejny
Kurcze naprawdę nie wiem co powiedzieć to przykre jest, miałam sama nieraz problemy ze skórą po opalaniu, ale na twarzy nie...nie smarowałam żadnymi filtrami. Jako dziecko często na słońcu, szybko się opalałam i miałam ładny złoty brąz. Teraz już tak nie jest. Opalam się najpierw na czerwono, ale nie jak rak, a potem przechodzi mi w delikatny bardzo brąz. Jeśli się nie posmaruję np na ramionach to potem "skwierczenie" czyli poparzenie mam gwarantowane, ale mhm twarz zawsze jakoś samoistnie mi się opalała bez większych problemów. Trądziku nie miałam, zawsze miałam ładną cerę, ale to też się może zmienić z wiekiem :/ moja mama przechodziła trądzik różowaty. Od tamtej pory używa takiego kremu tonującego z Biodermy z filtrem 50. No i kremu jakiegoś na naczynka bo też ma z tym problem.
Mnie też lekarze zawsze faszerowali antybiotykami, rok temu walczyłam z zapaleniem oskrzeli i potem płuc. Cały miesiąc na antybiotykach. Potem w maju zachorowałam na krztuśca , kolejne antybiotyki :/ mam nadzieję, że ta zima będzie dla mnie łaskawa....
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 22:23   #499
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Ja też bardzo często jadam antybiotyki, byłam bardzo chorowitym dzieckiem, a anginę to mam kilka razy w roku (ale nie dam sobie wyciąć migdałków :P). A nigdy nie miałam takich problemów... może faktycznie to uczulenie na slońce. A dermatolog nic na ten temat nie powiedział ci?
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 22:34   #500
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Ja też bardzo często jadam antybiotyki, byłam bardzo chorowitym dzieckiem, a anginę to mam kilka razy w roku (ale nie dam sobie wyciąć migdałków :P). A nigdy nie miałam takich problemów... może faktycznie to uczulenie na slońce. A dermatolog nic na ten temat nie powiedział ci?
Też wspominała o uczuleniu na słońce, ale nie ma na to podobno leczenia - jedynie suplementacja beta-karotenem...

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez madlen345 Pokaż wiadomość
Kurcze naprawdę nie wiem co powiedzieć to przykre jest, miałam sama nieraz problemy ze skórą po opalaniu, ale na twarzy nie...nie smarowałam żadnymi filtrami. Jako dziecko często na słońcu, szybko się opalałam i miałam ładny złoty brąz. Teraz już tak nie jest. Opalam się najpierw na czerwono, ale nie jak rak, a potem przechodzi mi w delikatny bardzo brąz. Jeśli się nie posmaruję np na ramionach to potem "skwierczenie" czyli poparzenie mam gwarantowane, ale mhm twarz zawsze jakoś samoistnie mi się opalała bez większych problemów. Trądziku nie miałam, zawsze miałam ładną cerę, ale to też się może zmienić z wiekiem :/ moja mama przechodziła trądzik różowaty. Od tamtej pory używa takiego kremu tonującego z Biodermy z filtrem 50. No i kremu jakiegoś na naczynka bo też ma z tym problem.
Mnie też lekarze zawsze faszerowali antybiotykami, rok temu walczyłam z zapaleniem oskrzeli i potem płuc. Cały miesiąc na antybiotykach. Potem w maju zachorowałam na krztuśca , kolejne antybiotyki :/ mam nadzieję, że ta zima będzie dla mnie łaskawa....
Ja po tych wszystkich antybiotykach miałam ciągłe infekcje, łapała mnie każda sezonowa choroba, rozwalony układ pokarmowy i do tego jeszcze paskudny trądzik na brodzie, który na szczęście udało mi się opanować i nie rozprzestrzenił się na całą twarz.

Nie wiem sama co zawiniło, może to dziedziczne? Nie mam innego wyjaśnienia..Rodzice zbytnio mnie nie rozumieją, bo sami nie mogli patrzeć na to jak siedzę w domu w taki słoneczny dzień, do tego dobijał mnie TŻ, że popsułam mu jego najdłuższe wakacje w życiu, bo jestem egoistką i siedziałabym w czterech kątach.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 22:39   #501
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Też wspominała o uczuleniu na słońce, ale nie ma na to podobno leczenia - jedynie suplementacja beta-karotenem...

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------



Ja po tych wszystkich antybiotykach miałam ciągłe infekcje, łapała mnie każda sezonowa choroba, rozwalony układ pokarmowy i do tego jeszcze paskudny trądzik na brodzie, który na szczęście udało mi się opanować i nie rozprzestrzenił się na całą twarz.

Nie wiem sama co zawiniło, może to dziedziczne? Nie mam innego wyjaśnienia..Rodzice zbytnio mnie nie rozumieją, bo sami nie mogli patrzeć na to jak siedzę w domu w taki słoneczny dzień, do tego dobijał mnie TŻ, że popsułam mu jego najdłuższe wakacje w życiu, bo jestem egoistką i siedziałabym w czterech kątach.
A to nie przypadkiem efekt działania jakiś leków? Warto przeczytać ulotki jeszcze raz. Wiem, że alergię na słońce powodują kwasy AHA i kwas salicynowy(nawet jeżeli smaruje się filtrami), wiele leków przeciwbólowych, antykoncepcja, dziurawiec... Moja koleżanka miała problemy z alergią na słońce i po odstawieniu tabletek wszystko wróciły do normy. Myślę, ze warto udać się do innego lekarza - ok, nie można leczyć, ale można raczej zapobiegać, a unikanie słońca całe życie jest niemożliwe i wg mnie nie jest rozwiązaniem.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 22:58   #502
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Opublikowałam nowy post, piszę kolejny na zapas, bo nie mogę spać Jak wypiję na imprezie jakiś alkohol to potem choruję kolejny dzień, nie mogę spać i się męczę:/
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 23:30   #503
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez SummertimeSadness Pokaż wiadomość
Opublikowałam nowy post, piszę kolejny na zapas, bo nie mogę spać Jak wypiję na imprezie jakiś alkohol to potem choruję kolejny dzień, nie mogę spać i się męczę:/
ja też właśnie opublikowałam post
biedna mam nadzieję, że uda ci się usnąć niedługo. Mi pomaga słuchanie radia w łóżku i zaraz zasypiam
uciekam, bo jutro rano czeka mnie pobudka, żeby pomalowac moją siostrę
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 23:43   #504
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Oesu, zjadłam 'y', wybacz mi, aż sama się wstydzę !
wstydź się wstydź masz jeszcze bacikiem
Cytat:
Napisane przez madlen345 Pokaż wiadomość
Co do szkodliwości , nie wiem, ale przecież większość przetworów na rynku jest z mleka krowiego...
przetwory mleczne (sery, jogurty, kefiry itp.) są wstępnie "nadtrawione" przez szczepy bakterii dlatego są lepiej tolerowane przez ludzki organizm

niektórzy twierdzą, że od picia mleka pogarsza się cera, ale ja muszę mieć mleko do kawy
Cytat:
Napisane przez Koko Szanelll Pokaż wiadomość
Mega!
będzie na mikołajki
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Według własnych obserwacji mogę śmiało stwierdzić, że moja skóra nigdy nie wyglądała lepiej, żadnego wysypu jesienią + zero zaskórników Co będzie za kilka lat - zobaczymy, ale mam nadzieję, że skóra mi się za to odwdzięczy.
trochę nie rozumiem co mają filtry do braku wysypu i zaskórników, ale cieszę się, że znalazłaś sposób na swoją skórę
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja mam zaraz oparzenia słoneczne - przeżyłam poparzenie chyba już drugiego stopnia (pęcherze wypełnione ropą), dwa razy udar słoneczny i poparzenia pierwszego stopnia.
To prawda, grunt to znaleźć złoty środek, ale nie potrafię wyjść (a nawet siedzieć w domu) z samym kremem nawilżającym na twarzy. Jestem uprzedzona do tego jak działa na mnie słońce, panicznie boję się tego, że to, na co pracowałam od lutego/marca zepsuję przez odłożenie filtrów. Nie wiem czego bardziej się obawiam - czy poparzeń,udarów czy nawrotu trądziku.. nie chcę tego przeżywać po raz kolejny
nie dziwię się, że "świrujesz" trochę z tymi filtrami po takich przeżyciach, ale nie każdy ma tak wrażliwą cerę jak Twoja

ja bardzo bym chciała wprowadzić filtry, bo mam przebarwienia, ale wszystkie których próbowałam przy mojej tłustej cerze się nie sprawdzają, szybko się zniechęcam, bo wyglądam potwornie i tylko mnie to frustruje
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
do tego dobijał mnie TŻ, że popsułam mu jego najdłuższe wakacje w życiu, bo jestem egoistką i siedziałabym w czterech kątach.
sorry, ale TŻ zachował się jak dupek wiedząc o Twoich problemach i tak Cię traktując
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 07:35   #505
aSHa85
Zadomowienie
 
Avatar aSHa85
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 341
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Mnie blogger dalej nie lubi, bo nie da się dalej zmienić tej ikonki która jest przy mojej nazwie w obserwowanych
ja ostatnio nie mogłam na YT zdjęcia załadować, próbowałam kilka razy i niby się nie udawało, ale po kilku dniach zobaczyłam, że zdjecie jednak jest...
__________________
KLIKNIJ Pusta Miska
aSHa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 07:53   #506
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
trochę nie rozumiem co mają filtry do braku wysypu i zaskórników, ale cieszę się, że znalazłaś sposób na swoją skórę
Promienie UV zaburzają procesy rogowacenia I co najlepsze, nie tylko ja to zauważyłam, ale kilka dziewczyn z wątku dla trądzikowców
Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
A to nie przypadkiem efekt działania jakiś leków? Warto przeczytać ulotki jeszcze raz. Wiem, że alergię na słońce powodują kwasy AHA i kwas salicynowy(nawet jeżeli smaruje się filtrami), wiele leków przeciwbólowych, antykoncepcja, dziurawiec... Moja koleżanka miała problemy z alergią na słońce i po odstawieniu tabletek wszystko wróciły do normy. Myślę, ze warto udać się do innego lekarza - ok, nie można leczyć, ale można raczej zapobiegać, a unikanie słońca całe życie jest niemożliwe i wg mnie nie jest rozwiązaniem.
Wiem, że niektóre substancje fotouczulają (swoją drogą kwasy AHA i BHA używałam bardzo dawno temu przez krótki okres czasu) - retinoidy tego nie robią (niszczą barierę ochronną), ale po 3 miesiącach skóra się uodparnia i wykazuje wręcz większe właściwości obronne przed UV. Poczekam i mam nadzieję, że 'samo przejdzie', jeśli nie, to muszę coś z tym zrobić..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 09:55   #507
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

hejjjj dopiero wstałam :P spać mi się chce i całą noc miałam dziwne sny
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 10:27   #508
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

dostałam informację, że dopiero w środę zostanie wysłana paczka
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 10:56   #509
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Cytat:
Napisane przez madlen345 Pokaż wiadomość
A propo filtrów słonecznych, to jakoś ostatnio słyszałam, ze nie są wcale dobre dla skóry i organizmu na dłuższą metę, nie pozwalają na naturalne przyswajanie wit d. A druga rzecz, też nie lubię tej całej warstwy makijażu a słuchaj, odstawiłam ten krem z filtrem, na swoją odpowiedzialność. Wprowadziłam krem nawilżający. Jest o niebo lepiej niż jak stosowałam filtr. Serio. Mnie filtry zapychają
mam tak samooo jak Ty
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 11:07   #510
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. XIX

Summertime, dopiero zauważyłam Twoje pytanie na moim blogu odnośnie kremu Dardia - niestety, jeśli masz tendencję do zaskórników, ten krem może zapchać, i to porządnie Przepraszam, że tak póxno, ale lepiej tak niż wcale
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-18 20:21:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.