Wesele Toruń i okolice. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 09:33   #151
Veritaserum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 53
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Wiem, że już raz to pisałam, ale jeszcze napiszę, tak ze 13, więc się przygotujcie mentalnie cudownie że forum się ożywiło !
dziewczyny a kupujecie wino? zakładając wesele - nazwę go mikro weselem na 40-50 osób jak myślicie ile butelek ?;> planuję różowe carlo rosii - koooooocham i pewnie białe tej samej marki a wódka - w cenie mamy czystą de luxe 0,5 na parę, więc pewnie przy tym zostaniemy i dokupimy po jeszcze połówce na parę, plus kilka
aaaa dziś jedziemy oglądać kościoły, które poleciłyście dzięki dziewczyny
Jeśli chodzi o te Targi... m a s a k r a , wróciłam z torebką pełną ulotek, ale tak naprawdę jedyną osobą, która wykazała zainteresowanie potencjalnymi klientami był Pan z cukierni Pokojski, pozostali to chyba tak stali, żeby stać, miałam wrażenie.
W ogóle jestem troszkę przerażona jak zobaczyłam suknie ślubne na żywo, przepraszam i mam nadzieje, że nikogo nie urażę, ale część z nich szycie i materiały - kojarzyło mi się z naprawdę tandetą. Ja idealistka, teraz boję się iść do salonów, bo jeśli tam wszystko tak wygląda
generalnie spodziewałam się czegoś no Bardziej, zawiedzionam
Obrączki, a to mi podpowiedziałyście, bo muszę przyznać, iż naiwnie szukałam właśnie w aparcie, kruku i łapałam się za głowę rwąc z niej me wątłe włosiska.
Veritaserum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:15   #152
lizja
Raczkowanie
 
Avatar lizja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 41
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Ewaannaj no dokładnie, każda może sama teraz zadecydować czy się wybierze tam na makijaż czy nie

Kasiula245 spoko loko bardzo się cieszę, że mogę pomóc i że komuś moje informacje się przydadzą

Veritaserum w kwestii wina polecam się wybrać do Pana z działu win w makro, warto
lizja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:53   #153
kasiula245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 75
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Witam was dziewczynki ja też się cieszę, że znalazłam akurat to forum...takie normalne hehe

Veritaserum- co do targów mam podobne wrażenia, reklamówka pełna ulotek i zero zainteresowania, większość siedziała sobie wygodnie i kawkę popijała, chodź spędziłam tam trochę czasu bo chciałam zobaczyć pokazy i przechodziłam w kółko po kilka razy to mało kto wykazał zainteresowanie.
No właśnie..pokazy... hehe to również było hm...ciekawe doznanie. nie chcę tu nikogo obrażać ale skoro już organizują takie targi to mogliby wziąść do pokazów troszkę bardziej profesjonalne dziewczyny albo skoro już wzięli nie profesjonalne modelki to chociaż buty mogliby im dać niższe. ja je doskonale rozumiem...sama nie lubię zbyt wysokich butów ale nie ukrywam,że parę razy się zaśmiałam no ale cóż....taka organizacja....
A co do wina to i ja uwielbiam carlo rosii różowe moje wesele też nie będzie duże ok. 50-55 osób i myślę, że ok. 15 butelek chyba wystarczy, w końcu i tak większość będzie piła wódkę
Veritaserum i koniecznie daj znać na który kościół się zdecydowaliście a co do sukni to też jakoś nie mogę się wybrać...trochę mnie to przeraża chyba

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Veritaserum fajnie że macie wódkę w cenie, dobre i 0,5l na osobę, a jeśli mogę spytać to gdzie macie wesele?
kasiula245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 21:22   #154
dziewczynka z zapałkami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynka z zapałkami
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 73
GG do dziewczynka z zapałkami
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez kasiula245 Pokaż wiadomość
Dziewczynko z zapałkami a dowiadywałaś się może o ceny szycia u Patrycji Pardyki? Słyszałam, że sporo bierze.
lizja - dzięki za cenne informacje, co do salonu i wódki itd. Kochana, dzięki Tobie to ja sporo czasu zaoszczędzę na zbędnym chodzeniu i szukaniu heh
Moja koleżanka szyła tam sobie sukienkę. Bardzo ładna - kosztowała 2500zł. Tam jest tak że podajesz ile chcesz wydać i Ci raczej coś dobiera. Nie wiem czy zwróciłaś uwagę ale była przy jej stoisku taka suknia, kosztowała 2900 ale mówiła że spokojnie mogłaby ją uszyć za 1800 zł wykorzystując inne materiały. chciałabym się do niej umówić, pogadać. wtedy będę wiedziała coś więcej


A jutro idziemy do Cardano, zamówimy obrączki skoro taki rabat.
dziewczynka z zapałkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 22:49   #155
quieora
Raczkowanie
 
Avatar quieora
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 128
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Och, ale już mam namieszane w głowie. A co myślicie o białej Żubrówce?

I gdzie tort? I ileż tego ??[COLOR="Silver"]

Edytowane przez quieora
Czas edycji: 2013-11-27 o 22:51
quieora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 06:03   #156
ewaannaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 26
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Ja miałam tort od Lenkiewicza i polecam. Goście mówili,że pyszny. Mi też smakował choć ogólnie nie przepadam za tortami. My zamówiliśmy śmietanowy ale wybór jest ogromny. W cukierni zachwalali Royal ale niestety za drogo by nas wyszedł bo potrzebny był 4 piętrowy. Wystarczy powiedzieć na ilu gości jest wesele i sami już wiedzą jaki duży tort jest potrzebny. Mieliśmy sale przystrojoną w kolorach amarantu i bieli i tort nam też tak przystroili. Na torcie były różowe storczyki z lukru i każdy kawałek przepasany lukrową wstążką.
ewaannaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 07:26   #157
kasiula245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 75
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Veritaserum jak tam z wyborem kościoła? Zdecydowaliście się już na któryś?
Jeśli chodzi o torty to ja mam swój w cenie w restauracji, ale polecam Lenkiewicza tak jak pisała ewaannaj a także Pokojski. Co do ilościto wszystko Ci w cukierni powiedzą co i jak i doradzą
kasiula245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 07:45   #158
kamilka:*
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 102
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cześć dziewczyny, jak fajnie, że jest ktoś z Torunia z kim można porozmawiać na tematy ślubne Nasz ślub odbędzie się 28.06.2014 r. Obecnie jestem na etapie poszukiwania sukienki tej idealnej... na razie codziennie zmienia mi się koncepcja. Na targach też byłam ale nic mnie nie zachwyciło.
kamilka:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 08:35   #159
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cześć
Mi też ulżyło jak zobaczyłam ten wątek.

U nas zastój . NApisze Was co już mamy załatwione:
- kościół - data i godzina
- sala
- katering
- dekoratorka sali
- poradnictwo rodzinne
- nauki przedmałżęńskie
- zespół
- kamerzysta
- fotograf (z tym lekki problem ale wstępnie jest)
- zaproszenia wybrane , tekst do nich też. Ale jeszcze nie zamówione
- lista gości już zamknięta
- makijażystka
- fryzjerka
- kwiaciarka obgadana i wstepnie zamówiona
- no i suknia! kupiona i czeka w sklepie razem z welonem i bolerkiem

O czym zapomniałam?

Ciasta, tort i wszystkie dodatki typu figurki na tort, kieliszki dla Młodych, kieliszki do bicia są w cenie kateringu więc nam już to odpada.

Dekoracje kościoła robimy sami bo wsyzstko jest na miejscu. Tylko łososiową organzę muszę dokupić.

Większy problem z butami dla mnie, kiecką na poprawiny ale to chyba blizej lata. TŻta garnitur w ogole nie oglądany..
Obrączki - wiemy jakie chcemy i szeorkość ale nie wiemy jeszcze gdzie...

Napoje i owoce to w lipcu się kupi.

Więszy problem z alko. Gdzie proponujecie się dowiadywać o Pana Tadeusza w przystepnej cenie? Słysząłam ze w dużych marketach ale i można podobno upolowac coś w małych sklepikach...
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 12:31   #160
kasiula245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 75
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

mimi_77 ty już masz właściwie wszystko pozałatwiane kiedy twój ślub? Co do alkoholu to po prostu trzeb szukać wszędzie. Ja rozmawiałam z panią sprzedawczynią ze sklepu w mojej miejscowości i ona sama przyznała, że kupowała wódkę właśnie z takiego sklepu (małego) bo bardziej się opłacało niż w nie jednej hurtowni. Lizja pisała, że warto też odwiedzić Makro, ja właśnie pojadę może w niedziele zorientować się jak cenowo tam wygląda
A ja mam na razie tylko kościół, salę, kamerzystę i zespół

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

kamilka Witam
Jak tam twoje przygotowania? Jakie salony z sukniami odwiedzałaś?
kasiula245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 14:02   #161
Veritaserum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 53
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Mimi że tak powiem
TY masz ślub w sierpniu ? ja mam w lipcu , nadal się ślimaczę Kościół taaaak Kościół w trakcie sukienka niezbyt w trakcie... no jakoś tak nie mogę się za to zabrać
wesele mamy w Tatforcie, tam Pani Patrycja w dużej części odpowiada za zdobienie sali - więc z głowy, ewentualnie jakieś tam drobiazgi sobie wykonamy albowiem 2ga połowa ma taki biznesik, wycina laserem, a więc pewnie go z lekka wykorzystam, powycinam sobie jakieś numery na stoły z drewna i później je ozdobię czy napisy w stylu " Państwo i tu nazwisko" , muszę pomyśleć
wogóle dziewczyny jest koncepcja
generalnie ja kocham książki, mój przyszły kocha muzykę i płyty winylowe, więc te motywy będą na przyjęciu weselnym
zapokażę obrazki chciałabym tez gościom zamiast cukierków jako upominek dać takie notesiki ( nie takie duże jak ten który wkleję, tylko takie małe) przewiązane zieloną wstążeczką ale nadal o tym myślę bo nie wiem czy to jest wystarczająco stylowe jak na ślub
cały czas waham się między pastelowym różem, pistacjowym zielonym - no i siłą rzeczy - elementy czarnego- bo te vinyle ( troszkę zaczynają mi się paski czarno białe marzyć np na zaproszeniach)
wklejam naszą figurkę, jeszcze nie wiem czy będzie na torcie ale jest jak widzicie jest tu taka parka , która z nami jest od początku naszego wspólnego życia
jakoś tak muszę się zmobilizować do tych przygotowań
jesli chodzi o tort to dopiero w marcu się tym zajmę, ale raczej bedzie to cukiernia awangarda z Bydgoszczy, babeczki dopiero w marcu zamawiamy, alkohol raczej też kupimy już w lato
tak naprawdę muszę ogarnąć Kościół, nauczki i suknia i potem chętnie od tego na chwilę odpocznę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zeszyt_winylowy__51d576df1c7a0_450x450.jpg (21,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (51,0 KB, 16 załadowań)
Veritaserum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 15:22   #162
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Mamy 9.08. Wiem, że dużo już zrobione Tylko, że w nowym roku zaczynamy duży remont, a ja jeszcze pracuje i studiuje a TŻ intensywnie pracuje. Zaproszenia chcemy rozwozić od maja. Wiec chcemy jak najwiecej załatwić w tym roku, żeby na później zostawić same detale. A niestety jest takie zapotrzebowanie na te uslugi ślubno weselne, że jak rok temu załatwialiśmy wiekszosc spraw to połowa terminów na 2014 była zajęta Wbiliśmy się w ostatniej chwili

Musze TŻ powiedzieć o tych sklepach, żeby rozglądać się za alko
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 14:20   #163
Pani_Dogar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez Veritaserum Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem tak totalnie zakochana, że chyba pędzę do Gdańska
http://twojasuknia.pl/suknia-slubna,...tem,22334.html
takie cacko ciekawe jak wygląda w rzeczywistości niestety obawiam się, że cena może mnie rozwalić ale chyba zaryzykuję przejażdżkę. Strasznie podobają mi się projekty tej Pani.
Ja z butonierki zrezygnuję, wogóle zastanawiam się nad takim ciemnogranatowym garniturem dla PeMa, ewentualnie jakaś biała chusteczuszka wystająca z butonierki... kwiatki na bank nie. Aczkolwiek ostatnio kiedy postanowił się przyinteresować, znalazł zdjęcie na którym widać dwójkę panów w czarnych szelkach po bokach i pana młodego w muszce i szarym garniaku w środku...wyobraźcie sobie zupełnie przypadkiem ma 2ch braci...powalczymy
poza tym znalazłam coś fajnego , firmę która robi babeczki w Toruniu, chyba się skusze na kilka-naście śliniaczków na słodki stół
piękna sukienka! szukałam sukni w podobnym stylu ale jak juz przymierzyłam podobną to okazało się, że nie za bardzo pasuje do mojej figury, mam duży biust i wyglądałam jakbym była w ciąży:/ ale znalazłam inną suknię, mam tez już załatwiony termin na 19.07.2014 w kościele garnizonowym, fotografa, zespół i oczywiście salę. Z zespołem nie miałam problemu bo w jednym gra mój kumpel z roku, grał też u mojej siostry i wszyscy świetnie się bawili. Jeżeli chodzi o sukienki to polecam ten nowy salon nad delikatesami, pani baaardzo miła, tam właśnie kupiłam swoją Fajnie, że jest forum o pannach młodych z Torunia to zawsze można sobie coś polecić, na razie powoli zaczynam zastanawiać się nad makijażem
Pani_Dogar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 15:34   #164
kamilka:*
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 102
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Hej Mimi_77 super, że macie już tyle spraw załatwionych! i świetny pomysł z notesikami



My załatwiliśmy już:
- kościół - data i godzina
- sala – Tatfort
- poradnictwo rodzinne i nauki przedmałżeńskie
- DJ
- obrączki – kupiliśmy u Karkosika Chełmińskiej (dawna Eliza) klasyczne złote, bardzo ładne i tanie J
- fotograf – najlepszy fotograf - www.strefakadru.com

- makijażystka – ArtiSpa

Zostało nam jeszcze:
- lista gości wciąż otwarta
- suknia – rozważam krótką raczej będę szyć
- tort - najprawdopodobniej awangarda z Bydgoszczy
- kwiaty - nie mam pojęcia gdzie…
- alkohol – wódka i wino raczej tylko i chcemy w tym roku jeszcze kupić (w okolicach świąt może) bo od nowego roku trochę podrożeje w związku z akcyzą
- fryzjerka – też nie mam pojęcia.... myślałam o Doriano…
- zaproszenia – myślimy o zaproszeniach z naszym zdjęciem
- kamerzysta – chyba nie będziemy mieć kamerzysty ale jeszcze się wahamy

Myślałam też nad motywem/kolorem wesela żeby zaproszenia, kwiaty, tort, dekoracje itd. były w tym samym lub podobnym kolorze ale jak na razie tyle kolorów mi się podoba, że nie mogę się zdecydować :P



Piszcie co myślicie i jak to u Was wygląda
kamilka:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:26   #165
quieora
Raczkowanie
 
Avatar quieora
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 128
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Ja nie mogę... Jak zobaczyłam, co załatwione ma mimi_77 to się poważnie przestraszyłam. My jesteśmy tylko chwilowo w Polsce i zaczynam fiksować, że nic nie zdążymy zalatwić!

W każdym razie ten tort i ciasta to u mnie beznadziejna sprawa, jestem w kropce. Np. W Sowie to porąbało ich z cenami. Na 80 porcji przewidują od 15 do 20 kg tortu (!!!!!!!). A co do ciast to też nie wiem jakie i przede wszystkim ile... Jakaś masakra.

Teraz sobie uświadomiłam kolejną przeszkodę - fryzjer. Jedna sprawa, że na pewno przed ślubem muszę włosy pofarbować i już drżę na samą myśl. Teraz o to aż tak nie dbam, bo sobie sama zrobię odrosty jakąś farbą, ale na ślubie chciałabym wyglądac naprawdę dobrze. A co do fryzury, patrzyłam już przeróżne, ale kto mnie teraz tak uczesze, żeby nie wyglądać jak w sztucznym hełmie lub jak co druga panna młoda? Zaczynam dostawać jakiejś choroby

Co do zaproszeń, będziemy coś tam sami wymyślać, ale chwilowo zupełnie nie mam na to weny...

Któraś z Was pisała, że będzie szła do złotnika?? Gdzie byłyście? Ja byłam wczoraj na Mostowej u dwóch, jeden był w porządku, choć nieco sceptycznie nastawiony do matów obrączek, a z kolei drugi był tak entuzjastyczny, że wczoraj już nam chciał zrobić obrączki prawie na miejscu... Hm...

Wódki w Makro obejrzane. Poważnym kandydatem u mnie będzie Biała Żubrówka. Co sądzicie? No i nadal nie wiem, czy kupujecie coś ponad wódkę i wino?
quieora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 07:34   #166
kasiula245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 75
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

quieora nie przejmuj się ja też wcale nie mam dużo załatwione jeszcze. Obrączek też nie mamy i wybierzemy się na poszukiwania po nowym roku, też zapewne jakiś jubilerów odwiedzimy w mieście, podobno jest tam kilka ale nie wiem dokładnie gdzie.
Co do tortu my mamy w cenie sali ale polecam też cukiernie Lenkiewicz albo Pokojski nie wiem ile kosztuje kg tortu i jak się to przelicza ale nam miej więcej wycenili, że na 60 osób to koszt ok. 300-350zł. więc to chyba całkiem dobra cena. A ciasta to w cukierni też miej więcej doradzą ile wziąść albo w restauracji twojej może Ci podpowiedzą, w końcu organizują wesela nie od dziś.
A jaka cena jest tej żubrówki w makro? Co prawda smakoszem wódki nie jestem ale słyszałam pozytywne opinie o niej
kasiula245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 09:33   #167
Veritaserum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 53
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Łaaaaa Kamilkaaaa to my w Tatforcie obie i tort też z Awangardy zamawiam
jeśli chodzi o kościół zdecydowaliśmy się na Chrystusa Króla , przede wszystkim dlatego, że jest blisko nas i ma bardzo fajne przestrzenie w środku
jeśli chodzi o wódkę, właśnie nakazałam mojemu wyrobienie karty do Marko i też tam uderzymy
zabieram się powoli za suknię, ale jakoś tak nie mam weny :/ i chyba troszkę taki strach w sobie, że nic mi się nie będzie podobało w ogóle to bez sensu ze na 7 mieś przed musze coś wybrać, przecież mi się to ze 4 razy zmieni jeszcze
włosy włosy, dziewczyny ja sobie nawet dopinki już kupiłam bo nie chcę mieć żadnego koka czy związanych włosów, po prostu nigdy nie wiążę włosów nawet w kucyk bo źle się tak czuję
wymyśliłam więc sobie że zrobią mi jakąś taką pofalowaną fryzurkę, i żeby troszkę tego więcej było zdopinkuję się a na weselu chciałabym to upiąć tak na boku coby się szybko nie rozwaliło
i coraz bardziej chodzą za mną te paski

Edytowane przez Veritaserum
Czas edycji: 2013-12-05 o 09:35
Veritaserum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:15   #168
kasiula245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 75
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Widzę że sala Tatfort jest bardzo popularna i szczerze przyznam, że ja jakoś wcześniej na nią nie trafiłam i dopiero teraz zajrzałam na ich stronę i muszę przyznać, że jest piękna. Co prawda ja już swoją mam ale dziewczyny zdradzicie ile płacicie za osobę?
kasiula245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:50   #169
dziewczynka z zapałkami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynka z zapałkami
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 73
GG do dziewczynka z zapałkami
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez kamilka:* Pokaż wiadomość


- poradnictwo rodzinne i nauki przedmałżeńskie
- obrączki – kupiliśmy u Karkosika Chełmińskiej (dawna Eliza) klasyczne złote, bardzo ładne i tanie J


- makijażystka – ArtiSpa

Kamilko! Powiedz mi gdzie załatwiliście nauki przedmałżeńskie? Bo to jeszcze przed nami...a chciałabym mieć z głowy już na początku roku.. i czy możesz powiedzieć w jakiej cenie obrączki? bo my myśleliśmy o cardano, ale chcemy też nie wydawać nie wiadomo ile kasy, ewentualnie u złotnika może...

Też słyszałam dobre opinie o ArtiSpa - masz kogoś konkretnego na oku? Z polecenia idziesz czy tak "w ciemno"?


My mamy wesele 16/08 i póki co mamy:
- DJ
- salę
- fotografa
- kościół
- listę gości i wstępnie wybrane zaproszenia (wzór a także tekst do nich)
- wiemy że chcemy przystroić salę w jasnych fioletach i wrzosach/lawendzie - tak troszeczkę w stylu prowansalskim
- wstępnie wybrane modele sukni które muszę przymierzyć - ostatecznie będę szyła ale muszę być 100% pewna modelu
- fryzjer - myślałam o Sikorski Art&Beauty (dawna Gokka)


i to chyba tyle...

trochę jestem przerażona jak tak porównuję z innymi
dziewczynka z zapałkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 17:07   #170
quieora
Raczkowanie
 
Avatar quieora
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 128
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

W Makro o ile się nie mylę 18.99 Żubrówka biała.

Co do nauk przedmałżeńskich to polecam zadzwonić do św. Józefa do sekretariatu kiedy oni robią w nowym roku. Naprawdę fajne i zapewniam, że wiele z Was zmieni podejście do 'odbębnienia' tego.

Mnie w Tatforcie przeciwnie - już zresztą to pisałam, ta babeczka organizująca wszystko bardzo zraziła. Ale to moja osobista opinia tylko. Ja ze swojej sali jestem zadowolona, a ceny są tam w zależności od opcji. Są bodajże 3 - 210, 220 i 230 (??) z tego, co pamiętam i każda opcja czymś się tam różni mniej lub bardziej.
quieora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:08   #171
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Dziewczyny, spokojnie To , że nie macie tyle załatwione co ja to po prostu jak wcześniej pisałam wynika z moich osobistych planów i sytuacji kiedy się zaręczyliśmy to wszystkie sale na około były zajęte już na 2013 w sierpniu bo tylko w tym miesiącu była opcja ślubu. I nasze upatrzone sale, zespol mieli wolne terminy dlatego tak wcześnie zamowilismy. Suknie kupiłam bo była wyprzedaż i byłam przy kasie. Chcemy teraz jak najwięcej kupić bo w kwietniu konczy mi sie umowa o pracę wiec nie bede miała gotówki.... Na wiosne zaczynamy też remont wiec nie bedzie glowy, a w maju bedziemy rozdawać zaproszenia ( z powodu dużej rodziny i dużych odległosci miedzy nimi i gościnności ). Wg mnie najważniejsze macie już załątwione więc spokojnie

Proszę o pomoc. Która z Was spotkała jakąs korzystną cenę za Pana Tadeusza?
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 07:36   #172
kamilka:*
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 102
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez Veritaserum Pokaż wiadomość
Łaaaaa Kamilkaaaa to my w Tatforcie obie i tort też z Awangardy zamawiam
A kiedy dokładnie macie ślub?

Cytat:
Napisane przez kasiula245 Pokaż wiadomość
Widzę że sala Tatfort jest bardzo popularna i szczerze przyznam, że ja jakoś wcześniej na nią nie trafiłam i dopiero teraz zajrzałam na ich stronę i muszę przyznać, że jest piękna. Co prawda ja już swoją mam ale dziewczyny zdradzicie ile płacicie za osobę?
Są podane cztery stawki w zależności od menu: 220 zł, 230 zł, 240 zł i 250 zł. Nie zdecydowaliśmy się jeszcze na konkretne menu.

Cytat:
Napisane przez dziewczynka z zapałkami Pokaż wiadomość
Kamilko! Powiedz mi gdzie załatwiliście nauki przedmałżeńskie? Bo to jeszcze przed nami...a chciałabym mieć z głowy już na początku roku.. i czy możesz powiedzieć w jakiej cenie obrączki? bo my myśleliśmy o cardano, ale chcemy też nie wydawać nie wiadomo ile kasy, ewentualnie u złotnika może...

Też słyszałam dobre opinie o ArtiSpa - masz kogoś konkretnego na oku? Z polecenia idziesz czy tak "w ciemno"?
Na nauki chodziłam do kościoła Św. Antoniego na Wrzosach. Bardzo fajne spotkania także polecam
kamilka:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 14:17   #173
yennefer125
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 37
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

A nam ksiądz powiedział, ze nauk nie musimy robić jeśli mamy zaświadczenia z liceum, że na religii takie były... Więc jedna rzecz na liście gotowa
No i mamy oczywiście kościół i salę (hotel gotyk), fotografa... i właściwie nic więcej. Jakos naiwnie wierzę, ze po Nowym Roku zaczniemy kolejne kwestie rozwiązywać i do lipca zdążymy. Ale nasze wesele będzie małe - na 40 osób więc to tez inaczej.
Chcielibyśmy znaleźć kogoś, kto zajmie sie u nas muzyką, ale nie wodzireja czy weselnego DJa, raczej kogoś z dobrym sprzętem co nam włączy co trzeba... może znacie kogoś takiego?
No i który salon sukien polecacie? Ja byłam w Angeli (OK) i w dwóch na Szewskiej ale w nich nic ciekawego nie znalazłam. Gdzie jeszcze pójść?
Też się cieszę, ze tak dużo na tym forum wypowiedzi - zawsze coś ciekawego się dowiem!
yennefer125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 15:24   #174
Sumara
Przyczajenie
 
Avatar Sumara
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 20
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Witam Was serdecznie
Cieszę się, że forum stało się bardziej aktywne, sama do tej pory nie miałam okazji się włączyć do rozmowy
Stan cywilny zmieniam w czerwcu. Mam pytanie dotyczące nauk przedmałżeńskich - jak szybko trzeba się zapisać, ile to kosztuje i ile trwa? Przyznam że kwestie kościelne są dla mnie najgorsze do ogarnięcia, stąd moje pytania. Ślub planujemy w Kościele Ganizonowym i usłyszeliśmy że wszystkie formalności mamy załatwiać w macierzystych parafiach- tylko ja nie mam pojęcia co. Będę wdzięczna za sugestie, co załatwiacie w parafiach i w jakim terminie
Sumara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:37   #175
dziewczynka z zapałkami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynka z zapałkami
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 73
GG do dziewczynka z zapałkami
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Dziewczyny, mam pytanie. w końcu znalazłam suknię która mi się bardzo podoba. trochę jestem teraz skołowana bo miałam szyć, ale po co, skoro tu juz mam model "gotowy". tylko martwi mnie jedna rzecz. Pani powiedziala ze jest spore oblężenie i ostateczny termin odbioru byłby na miesiąc przed ślubem!!wydaje mi się że to strasznie wcześnie. co myślicie?
dziewczynka z zapałkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 22:23   #176
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez dziewczynka z zapałkami Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. w końcu znalazłam suknię która mi się bardzo podoba. trochę jestem teraz skołowana bo miałam szyć, ale po co, skoro tu juz mam model "gotowy". tylko martwi mnie jedna rzecz. Pani powiedziala ze jest spore oblężenie i ostateczny termin odbioru byłby na miesiąc przed ślubem!!wydaje mi się że to strasznie wcześnie. co myślicie?
Ja mam chyba tydzień przed.. Faktycznie miesiąc to dość wcześnie
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 09:40   #177
Sumara
Przyczajenie
 
Avatar Sumara
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 20
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

jeszcze zdążysz schudnąć ze stresu w ten miesiąc ..
Sumara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 18:47   #178
Veritaserum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 53
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

kościół wybrany padło na Chrystusa Króla, taki tam na Kaszowniku
i być może nie będziemy musieli mieć żadnych nauczek itp bardzo by nam to pasowało
teraz zabieram się za sukienkę, na pierwszy ogień idzie Eliza i Maria Magdalena a więc zobaczymy, choć coś czuję, że jeszcze z cioteczką warszawę zwiedzę w tym celu, ale to już chyba po świętach styczeń to mój ostateczny termin. Nadal zakochana w sukienkach Anny Kary
jak tylko to ogarnę dam sobie lekko na luz i postaram się nie myśleć o ślubie, żeby potem tym bardziej się nim cieszyć
Veritaserum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 23:06   #179
lizja
Raczkowanie
 
Avatar lizja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 41
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Dziewczynko z zapałkami...czy wcześnie? Hmm.. Jeśli ze stresu tracisz kg lub przybierasz na wadze to moze byc wczesnie. Ale tak to sa tylko same plusy będziesz już miała suknię i nie będziesz się stresować już tym. Bedziesz mogła przymierzać do woli przed Ja miałam suknię na 3tyg przed ślubem. Dzięki temu mogłam potrenować siadanie i klękanie z kołem:p
lizja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 18:18   #180
dziewczynka z zapałkami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynka z zapałkami
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 73
GG do dziewczynka z zapałkami
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez lizja Pokaż wiadomość
Dziewczynko z zapałkami...czy wcześnie? Hmm.. Jeśli ze stresu tracisz kg lub przybierasz na wadze to moze byc wczesnie. Ale tak to sa tylko same plusy będziesz już miała suknię i nie będziesz się stresować już tym. Bedziesz mogła przymierzać do woli przed Ja miałam suknię na 3tyg przed ślubem. Dzięki temu mogłam potrenować siadanie i klękanie z kołem:p
trochę mnie uspokoiłaś, to prawda...przynajmniej sie troche do niej "przyzwyczaję". no i zadzwoniłam do tego salonu i mi powiedzieli że w razie czego moge przyjechac na kilka dni przed jak faktycznie stwierdze ze nie jest dopasowana..wiec juz ok.
dziewczynka z zapałkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-17 17:23:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.