Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-30, 17:28   #2671
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Hej
Widziałam tą silikonową nakładkę, można ją na allegro kupić - zarówno taką krótką na przednie zamki jak i na całą szczękę, jak coś mogę podać linka bo widziałam.
U mnie ligatury 60 zł, jak łuk to 120. Jak poważniejsze rzeczy to będziemy rozmawiać
Kupilam te 'szyne' na allegro i rzeczywiscie na pierwsze dni po zalozeniu aparatu to zbawienie. Ladnie wszystko chroni, nie czuc jej na zebach no i znaczaco ogranicza zjadanie wosku (nigdy nie pamietam o tym zeby go zdjac przed jedzeniem ) zaluje ze nie mialam jej po zalozeniu gory.

Odpadl mi zamek z dolnej jedynki moja wina, bo jadlam twarda bagietke. Orto na 'awaryjnej' wizycie mi ja sciagnela i teraz czuje jak ta biedna jedynka wraca z powrotem na swoje stare miejsce na szczescie za 1,5 tyg wizyta planowa, wiec mi podklei. No i czekaja mnie separacje na dole i pierscienie i w koncu bede w 100% zadrutowana.
Nie moge sie doczekac az przestane w koncu nosic plytke nagryzowa. Caly czas seplenie i czasem dretwieje mi podniebienie, a to dopiero 2 miesiace

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

U mnie sama wymiana ligatur to 10 zl, a wizyta normalna 'aktywizacyjna' 120, z wymiana luku 170 zl
Ligatur jeszcze nie wymienialam, bo nie widac u mnie zebow za bardzo jak mowie, wiec nawet mi nie przeszkadza jak troche zzolkna. Chyba ze bym miala jakies wazne wydarzenie to bym poszla, ale tak to nie chce mi sie wystarcza mi wymiana co miesiac w cenie wizyty
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 17:55   #2672
E l u n a
Przyczajenie
 
Avatar E l u n a
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć.
Jestem w posiadaniu drucików od poniedziałku. I tak sobie przeglądałam informacje i natrafiłam na ten wątek. Czytałam go chyba z 2 godziny ale i tak nie udało mi się przejrzeć go choćby w połowie. Także zarejestrowałam się i dołączam do was
Mam na początek pytanie dotyczące landrynek, czy nie można ich jeść ze względu na osadzający się cukier czy ewentualne pogryzienie ?
E l u n a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 18:39   #2673
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez E l u n a Pokaż wiadomość
Cześć.
Jestem w posiadaniu drucików od poniedziałku. I tak sobie przeglądałam informacje i natrafiłam na ten wątek. Czytałam go chyba z 2 godziny ale i tak nie udało mi się przejrzeć go choćby w połowie. Także zarejestrowałam się i dołączam do was
Mam na początek pytanie dotyczące landrynek, czy nie można ich jeść ze względu na osadzający się cukier czy ewentualne pogryzienie ?
Witamy!
A skąd masz takie info, że landrynek nie można jeść
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 19:37   #2674
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
ja sobie zrobiłam porównanie ząbków po 5 tygodniach z aparatem i jestem zadowolona miałam czekać do wizyty a jakoś nie mogłam się powstrzymać
Ja mam ochotę po tygodniu zrobić fotę ale się powstrzymuję chociaż przed lustrem widzę pierwsze postępy Przy czyszczeniu nicią widać wyraźne jak tu się robi przerwa, a gdzie indziej tak ciasno ze nie idzie nitki włożyć.
Cytat:
Napisane przez E l u n a Pokaż wiadomość
Mam na początek pytanie dotyczące landrynek, czy nie można ich jeść ze względu na osadzający się cukier czy ewentualne pogryzienie ?
Dopóki nie gryziesz to nie ma problemu - a co do cukru to sama wiesz że słodycze i dla osób bez aparatu są szkodliwe Powinnaś umyć zęby i już.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 21:43   #2675
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
I mam aparat podniebienny PENDULUM, o taki akurat http://www.aparaty-ortodontyczne.pl/...-pendulum.html
Nie umiem mówić śliny nie dam rady dobrze połknąć, a jeszcze odruch wymiotny mam (muszę cukierki miętowe sokać). Mam nosić to co najmniej pół roku
MASAKRA!!!!
Jak mam się nauczyć do poniedziałku mówić, pogonią mnie z roboty :/ będę siedziała cały weekend i czytała na głos.
z jedzeniem też będzie lipa :/
Trzymaj się mała, nie daj się kawałkowi żelastwa!

Poważnie wiem co czujesz, powolutku będziesz się przyzwyczajać, z każdym dniem będzie lepiej. Wierz mi, gorzej być nie może, będą tylko postępy.

Jeśli chodzi o wymowę to przede wszystkim główny problem leży w psychice. Tobie się wydaje, że mówisz o wiele gorzej niż jest w rzeczywistości. I tak naprawdę to większość ludzi ma w nosie to, że trochę seplenisz teraz. Ja pod koniec noszenia hyraxa miałam wrażenie, że nadal mówię tragicznie, a zdarzyło mi się np. że znajomy pytał się "zdjęłaś już ten aparat? bo normalnie mówisz". także główka do góry.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 21:47   #2676
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Trzymaj się mała, nie daj się kawałkowi żelastwa!

Poważnie wiem co czujesz, powolutku będziesz się przyzwyczajać, z każdym dniem będzie lepiej. Wierz mi, gorzej być nie może, będą tylko postępy.

Jeśli chodzi o wymowę to przede wszystkim główny problem leży w psychice. Tobie się wydaje, że mówisz o wiele gorzej niż jest w rzeczywistości. I tak naprawdę to większość ludzi ma w nosie to, że trochę seplenisz teraz. Ja pod koniec noszenia hyraxa miałam wrażenie, że nadal mówię tragicznie, a zdarzyło mi się np. że znajomy pytał się "zdjęłaś już ten aparat? bo normalnie mówisz". także główka do góry.
dzięki!!
co do wymowy to się jeszcze boję jak to będzie, ja coś dziś mówiłam do mamy, to się śmiała bo do końca nie rozumiała. I to mnie jakoś nie podbudowuje ://
odruch wymiotny coraz mniejszy, staram się nie myśleć o nim.
Zobaczymy jak w nocy będzie
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 21:55   #2677
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
dzięki!!
co do wymowy to się jeszcze boję jak to będzie, ja coś dziś mówiłam do mamy, to się śmiała bo do końca nie rozumiała. I to mnie jakoś nie podbudowuje ://
odruch wymiotny coraz mniejszy, staram się nie myśleć o nim.
Zobaczymy jak w nocy będzie
Jak zadzwoniłam do mamy i ona zaczęła się podśmiechiwać to się popłakałam. A 23 lata mam. Na duchu podtrzymywał mnie chłopak, bo mówił albo że mówię już praktycznie normalnie i on zapomina, że mam to świństwo albo prosił mnie żebym wymawiała niektóre wyrazy takie jak "pączek", bo "cz" wychodziło mi mega pociesznie.

Najtrudniej miałam z imieniem... Jak już wcześniej pisałam, nie mogłam wymówić "ki" ani ""gi", a mam na imię Kinga więc... jak poznawałam nowych ludzi to wymyślałam inne imiona np. Joanna, Marta, bo one były łatwe. Gorzej było np. w urzędzie. KYNGA. Ale to dla mnie była siara
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 22:32   #2678
biszkoptowe
Przyczajenie
 
Avatar biszkoptowe
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
GG do biszkoptowe
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kombineratorka Pokaż wiadomość
Zakładamy aparat tego samego dnia Od wtorku mam separację i przez pierwsze dwa dni ból był koszmarny. Jeśli się zapomniałam i 'stuknęłam' dolnymi trzonowcami o górne, miałam wrażenie, że głowa mi pęknie I tak samo, jak u Ciebie ból był nawet przy delikatnym dotykaniu zębów językiem, czy szczotkowaniu. Teraz trochę zelżał, ale może dlatego, że mam tylko dwie gumki w związku z tym, że usuwałam górne piątki
Ja z prawej strony mam jedną gumkę bo miałam usuwaną szóstkę właśnie i po tej stronie mało co mnie boli, ale z lewej strony gdzie mam dwie gumki to było po prostu tragicznie... Dzisiaj już było okej, lekko mnie bolały rano zęby ale teraz to już nic nie czuję
O! W takim razie życzę powodzenia przy zakładaniu i wieczorem we wtorek wspólnie chwalimy się drutami
__________________
26.08.2016
03.12.13 - nowy członek rodziny - królik miniaturka Sally
biszkoptowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 22:37   #2679
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
ja sobie zrobiłam porównanie ząbków po 5 tygodniach z aparatem i jestem zadowolona miałam czekać do wizyty a jakoś nie mogłam się powstrzymać
to pochwal nam się tutaj

Ja już jestem bardzo zadowolona z efektów góry dół zakładam 23 stycznia... wiem że to dość długa przerwa, ale troche czasu było potrzeba na wyeliminowanie zgryzu krzyżowego. Znów zabawa z porównaniami zacznie się od początku i ponownie ta ekscytacja, że coś sie dzieje, coś ruszyło . Na dole mam spore stłoczenia, więc wszystko potrwa dłużej.

Właśnie jeszcze chciałam Was zapytać o stripping zębów. Kiedy miałyście robiony? Przy samym końcu leczenia? Czy można to zrobić już kiedy zęby będą proste pod względem kosmetycznym?
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 22:43   #2680
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
to pochwal nam się tutaj

Ja już jestem bardzo zadowolona z efektów góry dół zakładam 23 stycznia... wiem że to dość długa przerwa, ale troche czasu było potrzeba na wyeliminowanie zgryzu krzyżowego. Znów zabawa z porównaniami zacznie się od początku i ponownie ta ekscytacja, że coś sie dzieje, coś ruszyło . Na dole mam spore stłoczenia, więc wszystko potrwa dłużej.

Właśnie jeszcze chciałam Was zapytać o stripping zębów. Kiedy miałyście robiony? Przy samym końcu leczenia? Czy można to zrobić już kiedy zęby będą proste pod względem kosmetycznym?
A możesz w skrócie opowiedzieć o swoim leczeniu? Też mam zgryz krzyżowy i jestem ciekawa jakim sposobem są leczeni inni z tą wadą.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 23:56   #2681
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
to pochwal nam się tutaj
to pokażę takie porównanie 5 tyg z aparatem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 222.jpg (38,7 KB, 81 załadowań)
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 00:51   #2682
E l u n a
Przyczajenie
 
Avatar E l u n a
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość

Dopóki nie gryziesz to nie ma problemu - a co do cukru to sama wiesz że słodycze i dla osób bez aparatu są szkodliwe Powinnaś umyć zęby i już.
No właśnie w tym problem że jestem uzależniona od słodyczy Zastanawiałam się bardziej nad takimi cukierkami np z orbitu co są w takim opakowaniu jak gumy do żucia. Ortodonta wymieniając wszystkie za i przeciw, wymienił właśnie landrynki dlatego mnie to tak zaciekawiło
E l u n a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 08:42   #2683
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Jak zadzwoniłam do mamy i ona zaczęła się podśmiechiwać to się popłakałam. A 23 lata mam. Na duchu podtrzymywał mnie chłopak, bo mówił albo że mówię już praktycznie normalnie i on zapomina, że mam to świństwo albo prosił mnie żebym wymawiała niektóre wyrazy takie jak "pączek", bo "cz" wychodziło mi mega pociesznie.

Najtrudniej miałam z imieniem... Jak już wcześniej pisałam, nie mogłam wymówić "ki" ani ""gi", a mam na imię Kinga więc... jak poznawałam nowych ludzi to wymyślałam inne imiona np. Joanna, Marta, bo one były łatwe. Gorzej było np. w urzędzie. KYNGA. Ale to dla mnie była siara
no ja też się popłakałam. Noc przespałam bez problemów
Kinga Ty też sporo czasu to nosiłaś chyba, co nie?
Oby w pracy na mnie dziwnie się nie patrzyli;/

u mnie ten aparat ma przesuwać zęby trzonowe do tyłu.

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
to pokażę takie porównanie 5 tyg z aparatem
ooo, już widać różnicę ;-)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 10:06   #2684
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez E l u n a Pokaż wiadomość
No właśnie w tym problem że jestem uzależniona od słodyczy Zastanawiałam się bardziej nad takimi cukierkami np z orbitu co są w takim opakowaniu jak gumy do żucia. Ortodonta wymieniając wszystkie za i przeciw, wymienił właśnie landrynki dlatego mnie to tak zaciekawiło
Te orbitowe możesz, bo one są bez cukru, ale i tak ich nie gryź tylko spokojnie rozpuszczaj i będzie wszystko oki.
Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
to pokażę takie porównanie 5 tyg z aparatem
Ładnie Ja swoje też wrzucę ale po wizycie
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 10:42   #2685
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ja mam ochotę po tygodniu zrobić fotę ale się powstrzymuję chociaż przed lustrem widzę pierwsze postępy Przy czyszczeniu nicią widać wyraźne jak tu się robi przerwa, a gdzie indziej tak ciasno ze nie idzie nitki włożyć.
a ja regularnie mierzę centymetrem przerwe miedzy 1 i 3, bo na dwójce nie mam jeszcze zamku, czakamy aż zrobi się na nią miejsce. i sobie zapisuję

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
to pokażę takie porównanie 5 tyg z aparatem
wow ale pięknie

Cytat:
Napisane przez E l u n a Pokaż wiadomość
No właśnie w tym problem że jestem uzależniona od słodyczy Zastanawiałam się bardziej nad takimi cukierkami np z orbitu co są w takim opakowaniu jak gumy do żucia. Ortodonta wymieniając wszystkie za i przeciw, wymienił właśnie landrynki dlatego mnie to tak zaciekawiło
wydaje mi się że dlatego podała landrynki, żeby ich nie gryżć poprostu, bo przecież jak słodzisz herbatę to też masz czysty cukier. tak mi się wydaje
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 11:18   #2686
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, noszenie aparatu ortodontycznego NAPRAWDĘ nie stanowi aż tak poważnych ograniczeń jak wyeliminowanie z diety cukru... Co najwyżej możecie to zrobić dla Waszego zdrowia
Przez cały okres noszenia aparatu słodziłam czarną herbatę i kawę, od czasu do czasu piłam pepsi (nieregularnie, raczej na jakiejś imprezie czy w kinie, ale jednak), jadłam chleb ze skórką, orzechy, marchewkę, pokrojone jabłko, żułam gumy i ani razu(!) nie odpadł mi żaden zamek, a górę miałam kosmetyczną
Wątpię więc żeby w landrynce chodziło u cukier. Raczej rozchodzi się o to, że jest twarda i gryząc ją, można jakoś uszkodzić aparat.


Katuszka, wow Szybko idzie

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-12-01 o 11:19
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 11:34   #2687
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

katuszka89 wow ale szybki postep!!

PanterkowaDolly to musialas czekac zalozeniem dolu bo masz/mialas zgryz krzyzowy?? ja tez mam a oba luki zalozone byly na raz
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 12:00   #2688
spnfamily
Rozeznanie
 
Avatar spnfamily
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 658
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
to pokażę takie porównanie 5 tyg z aparatem
Ooo widać już pierwsze efekty. Gratuluję.

Mi dzisiaj aparat daje popalić. Górne 3 i 4 bolą od rana. ;x
__________________
Łuk górny: od 14.09.2013
Bihelix: od 10.10.2013 do 13.03.2014
Łuk dolny: od 7.11.2013
Zawias Herbsta: od 29.05.2014 do 5.03.2015


28.05.2014 - blondynka za kierownicą.

spnfamily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 12:00   #2689
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

dzięki Misiaki
teraz jestem ciekawa kiedy będę mieć dolny aparat i wyciągi
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 12:19   #2690
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mam pytanie do dziewczyn co miały ten aparat podniebienny
Dostałyście jakieś zalecenia co do jedzenia ? bo ja nic i tak się zastanawiam co mogę jeść. Niby dam radę jeść prawie wszystko, takie miękkie rzeczy. Potem mi zostaje to między drucikami z tyłu, trochę się pomęczę i wykałaczką da się wydłubać, wypłuczę i umyję zęby wtedy i jest ok.
Ale gdzieś wyczytałam żeby przez kilka pierwszych tygodni żeby unikać spagetti, chrupkiego pieczywa, mięsa, twardych rzeczy, itp.
A nie chce być na samych jogurtach, bo całkiem schudnę, to mnie nie będzie widać, bo mała i chuda jestem :/
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 13:19   #2691
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
dzięki Misiaki
teraz jestem ciekawa kiedy będę mieć dolny aparat i wyciągi
Zakladalas aparat miesiac po mnie, ja bede miec dół i wyciągi w grudniu, jak przyjade na święta. Może ty też niedługo, a orto nic Ci nie mówiła?
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 13:37   #2692
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
Zakladalas aparat miesiac po mnie, ja bede miec dół i wyciągi w grudniu, jak przyjade na święta. Może ty też niedługo, a orto nic Ci nie mówiła?
mówiła mi że to zależy jak szybko zęby mi się przestawią na górze ale coś wspomniała że w styczniu już powinnam mieć dól
jeszcze muszę wyrwać zęba (zle zrobiona kanałówka) ale co sie umówię to się nie da... bo okres, bo opryszczka, bo zapalenie dziąseł
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 13:45   #2693
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
mówiła mi że to zależy jak szybko zęby mi się przestawią na górze ale coś wspomniała że w styczniu już powinnam mieć dól
jeszcze muszę wyrwać zęba (zle zrobiona kanałówka) ale co sie umówię to się nie da... bo okres, bo opryszczka, bo zapalenie dziąseł
Aaaaaa
No to trzymam kciuki zeby sie w koncu udało
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 14:00   #2694
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn co miały ten aparat podniebienny
Dostałyście jakieś zalecenia co do jedzenia ? bo ja nic i tak się zastanawiam co mogę jeść. Niby dam radę jeść prawie wszystko, takie miękkie rzeczy. Potem mi zostaje to między drucikami z tyłu, trochę się pomęczę i wykałaczką da się wydłubać, wypłuczę i umyję zęby wtedy i jest ok.
Ale gdzieś wyczytałam żeby przez kilka pierwszych tygodni żeby unikać spagetti, chrupkiego pieczywa, mięsa, twardych rzeczy, itp.
A nie chce być na samych jogurtach, bo całkiem schudnę, to mnie nie będzie widać, bo mała i chuda jestem :/
Ja aparat podniebienny nosiłam 4 miesiące, a miałam nosić ok. pół roku. Jakie było moje zdziwienie gdy na wizycie orto powiedziała mi, że przy następnym spotkaniu ściągamy. Myślałam, że następna wizyta po miesiącu, a ona się mnie pyta czy pasuje mi za tydzień. Jak wyszłam z gabinetu to mordka mi się cieszyła jak jakiejś wariatce.

Co do jedzenia to chyba nie ma żadnych ograniczeń. Po paru dniach jak przestały mnie boleć zęby to jadłam wszystko. Problem był tylko przy spaghetti, bo parę razy prawie się udławiłam jak nitki zatrzymały się na drucikach. Ale i tego sobie nie załowałam.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 14:04   #2695
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Ja aparat podniebienny nosiłam 4 miesiące, a miałam nosić ok. pół roku. Jakie było moje zdziwienie gdy na wizycie orto powiedziała mi, że przy następnym spotkaniu ściągamy. Myślałam, że następna wizyta po miesiącu, a ona się mnie pyta czy pasuje mi za tydzień. Jak wyszłam z gabinetu to mordka mi się cieszyła jak jakiejś wariatce.

Co do jedzenia to chyba nie ma żadnych ograniczeń. Po paru dniach jak przestały mnie boleć zęby to jadłam wszystko. Problem był tylko przy spaghetti, bo parę razy prawie się udławiłam jak nitki zatrzymały się na drucikach. Ale i tego sobie nie załowałam.
No mi powiedziała pół roku, czyli do maja oby i mi to wszystko wcześniej się zakończyło ;P
Mnie nie bolą w ogóle zęby jak na razie, może dopiero wtedy jak zaczną się przesuwać to wtedy poczuję ból
No to i ja nie będę sobie żałowała w końcu niedługo święta, więc obżarstwo będzie
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 15:00   #2696
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
jeszcze muszę wyrwać zęba (zle zrobiona kanałówka) ale co sie umówię to się nie da... bo okres, bo opryszczka, bo zapalenie dziąseł
Ale przecież kanałowe leczenie się jeszcze poprawia, może da radę jakoś uratować ten ząb?
Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
No to i ja nie będę sobie żałowała w końcu niedługo święta, więc obżarstwo będzie
Fajnie że ja w piątek przed wigilią mam wizyte u orto - ciekawe co mi tam pozmienia czy będę w stanie jeść czy raczej słabo
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 15:05   #2697
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Fajnie że ja w piątek przed wigilią mam wizyte u orto - ciekawe co mi tam pozmienia czy będę w stanie jeść czy raczej słabo
O, to tak jak ja Nie no do Wigilii jeszcze jeszcze kilka dni, więc powinno być dobrze
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 15:10   #2698
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ale przecież kanałowe leczenie się jeszcze poprawia, może da radę jakoś uratować ten ząb?

niestety już nic sie nie da zrobić na prześwietleniu widać że coś się dzieje na dole orto powiedziała że tego nie da sie już uratować
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 15:56   #2699
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ale przecież kanałowe leczenie się jeszcze poprawia, może da radę jakoś uratować ten ząb?


Fajnie że ja w piątek przed wigilią mam wizyte u orto - ciekawe co mi tam pozmienia czy będę w stanie jeść czy raczej słabo
Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
O, to tak jak ja Nie no do Wigilii jeszcze jeszcze kilka dni, więc powinno być dobrze
ja mam między świętami a sylwestrem, więc dla mnie ok ;-)))
Dziewczyny będzie dobrze! Może akurat ból przejdzie, albo w ogóle nie będzie odczuwalny
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 16:02   #2700
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Katuszka, może skonsultuj się z innym dentystą?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.