Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 17:36   #31
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jak się oświadczysz to zaproponuj intercyzę. Zobaczysz wtedy jaka będzie jej reakcja.
Dokładnie.


Nie wierzę,że ten wątek jest na serio,ale przyjmijmy,że tak.
Łebska to jest i to bardzo. Super,sposób na życie rewelacja. Facet ją utrzymuje,a ona ma miesięcznie 1500 zł na siebie.Nie martwi się o mieszkanie,o to kto auto zatankuje.A Ty jeszcze chcesz dom budować i się oświadczać.Dla mnie to w tym momencie frajerstwo:/ Lubię fajne błyskotki,ale dla mnie 1000 zł na zegarek to przegięcie,a za 4000 zł to bym nawet nie wychodziła z nim na ulicę z myślą,że mi rękę obetną .
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:46   #32
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Dokładnie.


Nie wierzę,że ten wątek jest na serio,ale przyjmijmy,że tak.
Łebska to jest i to bardzo. Super,sposób na życie rewelacja. Facet ją utrzymuje,a ona ma miesięcznie 1500 zł na siebie.Nie martwi się o mieszkanie,o to kto auto zatankuje.A Ty jeszcze chcesz dom budować i się oświadczać.Dla mnie to w tym momencie frajerstwo:/ Lubię fajne błyskotki,ale dla mnie 1000 zł na zegarek to przegięcie,a za 4000 zł to bym nawet nie wychodziła z nim na ulicę z myślą,że mi rękę obetną .
A ja bym się akurat tego nie czepiała.
Gość może wydawać swoje pieniądze jak chce. Może żyje na trochę wyższym poziomie niż jego rodacy, jest przyzwyczajony do tego z domu, lubi dbać o swoich bliskich.
Tyle, że problemem są pojawiające się wątpliwości, które warto rozwiać przed ślubem.
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:46   #33
milkhunter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 51
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

xwiosnax - napisałem kilka jej atutów byście nie pomyślały że ona tylko leży i pachnie. Czy to jest miłość to nie wiem, ale na pewno nie traktuję dziewczyny jak surogatki za którą się nie będę wstydził, to wiele więcej zmiennych

Fleur_D wcześniej mi to snu z powiek nie spędzało, nie było to tak widoczne, znajomi milczeli i nie sądziłem, że będzie zależało mi na uporządkowaniu statusu związku.

Można mnie atakować, a kiedy i czy odpuszczę to bardzo fajne pytanie, na które niestety nie potrafię odpowiedzieć. Odnośnie prowokacji to nie będę pisał, bo mądre to to nie było.

platekrozy domu i oświadczyny są niezależne i tak bym budował, przecież gdzieś mieszkać trzeba

hypnose22 " problemem są pojawiające się wątpliwości, które warto rozwiać przed ślubem." - dokładnie o to chodzi, nie traktuję oświadczyn jak czegoś co można lekko zerwać, dla mnie to już praktycznie ślub

Edytowane przez milkhunter
Czas edycji: 2013-12-09 o 17:53
milkhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:50   #34
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez hypnose22 Pokaż wiadomość
A ja bym się akurat tego nie czepiała.
Gość może wydawać swoje pieniądze jak chce. Może żyje na trochę wyższym poziomie niż jego rodacy, jest przyzwyczajony do tego z domu, lubi dbać o swoich bliskich.
Tyle, że problemem są pojawiające się wątpliwości, które warto rozwiać przed ślubem.
Niunia pewnie,zgadza się. Nie rozumiem jednak,że ona się nie dokłada do mieszkania,nie kupuje sama sobie auta itp. Dla mnie w tym momencie to nic innego jak sponsoring.

Widząc po odpowiedziach autor i tak nic nie widzi.A potem dziw,że dziewczyny lecą na kasę, ale jak ktoś jest jeleniem .
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:58   #35
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Niunia pewnie,zgadza się. Nie rozumiem jednak,że ona się nie dokłada do mieszkania,nie kupuje sama sobie auta itp. Dla mnie w tym momencie to nic innego jak sponsoring.

Widząc po odpowiedziach autor i tak nic nie widzi.A potem dziw,że dziewczyny lecą na kasę, ale jak ktoś jest jeleniem .
Być może w tym związku jedna strona odnosi większe korzyści materialne niż druga (za zgodą "pokrzywdzonego", ale nazywanie tego prostytucją? Gruba przesada.
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:03   #36
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez hypnose22 Pokaż wiadomość
Być może w tym związku jedna strona odnosi większe korzyści materialne niż druga (za zgodą "pokrzywdzonego", ale nazywanie tego prostytucją? Gruba przesada.
Czyli rozumiem,że Ty się dobrze czujesz będąc na utrzymaniu chłopaka?Widzisz ja rozumiem kupowanie prezentów,ale nie praktycznie utrzymywanie,gdy się samemu zarabia.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:05   #37
MyNameIsMakeUp
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIsMakeUp
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 72
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

1.) Czy ona w ogóle się nie dokłada do domowych wydatków?gdziekolwiek jesteście,w markecie,kinie,na stacji benzynowej - sięga czasem po portfel czy zawsze czeka aż zapłacisz?
2.) Robi zakupy do domu czy to tylko Twoja dola?
3.)Robi Ci czasem jakieś prezenty?choćby male?
4.)Dlaczego się nie dokłada do rachunków,chciała kiedykolwiek?

Myślę że najlepszą drogą do rozwiania Twoich wątpliwości,będzie po prostu szczera rozmowa,w końcu to nie jest jakaś dziunia,z którą się spotykasz od miesiąca,więc nie w porządku byłoby robić jakieś podchody.Najzwyczajniej w świecie wieczorem przy winku zaproponuj,żebyście zmienili system finansowy.Zargumentuj że żyjecie razem,więc powinniście mieć wspólne pieniądze,aby łatwiej planować większe wydatki,typu wczasy na Kubie
Jeśli Twoja luba będzie miała obiekcje,to moim zdaniem kiepsko o niej świadczy,ale nadal ni musi z niej robić materialistki...
A że jej się oczy zaświecą?Mi też na wiele rzeczy się oczy świecą,Tobie na pewno też też bym wolała śmigać rocznym cayennem ...ale związek partnerski,a za taki uwazam swój,polega na wspólnym dochodzeniu do wszystkiego!
Zastanów się nad moimi pytaniami,to troszkę bardziej naświetli temat!
MyNameIsMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 18:07   #38
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Ja tam nie uważam że to sponsoring Jeśli autor chce wydawać pieniądze na dziewczynę i utrzymywać ją to ok, ich ustalenia, ich sprawa.
Szczerze powiedziawszy nie widzę problemu, mało szczegółów ale wydaje mi się że i autor, i dziewczyna są tacy sami prowadzą konsumpcjonistyczny i wystawny styl życia i w takim też towarzystwie się obracają. Może zegarek koleżanki podobał jej się bardziej bo po prostu był ładniejszy, a nie dlatego że kosztował 3 razy tyle. Wszystko rozchodzi się o to, czy bez Autora też by nosiła drogie zegarki czy też Autor jest po prostu "drogą" do tego.

Edytowane przez softgrey
Czas edycji: 2013-12-09 o 18:12
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:10   #39
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem,że Ty się dobrze czujesz będąc na utrzymaniu chłopaka?Widzisz ja rozumiem kupowanie prezentów,ale nie praktycznie utrzymywanie,gdy się samemu zarabia.
A gdzie napisałam, ze na takowym jestem? Jednak daleko mi od potępiania takich związków.

A na miejscu autora lobbowałabym za jej częściową partycypacją w kosztach. Nie dla samej zasady, ale żeby sprawdzić jej stosunek do ponoszenia kosztów utrzymania np. na wypadek jakiejś nieprzewidzianej sytuacji losowej, kiedy to na nią spadłby ciężar utrzymania obojga.

Edytowane przez hypnose22
Czas edycji: 2013-12-09 o 18:13
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:18   #40
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jak się oświadczysz to zaproponuj intercyzę. Zobaczysz wtedy jaka będzie jej reakcja.
w czasie oświadczyn.

A tak na serio to takie rzeczy się załatwia przed oświadczynami. BTW intercyza to dobre rozwiązanie, nawet dla niej jest to jakieś zabezpieczenie w razie twojego niepowodzenia w pracy. Można ustalić intercyzę z tzw wyrównaniem dochodów.


Moje pytanie: a skąd wiesz że dziewczyna nie marzy o takim zegarku za 4 tyś i jaj myślą nie było " ach czemu mi nie kupił" ale " niech wreszcie skończe te studia i dostanę super pracę to będzie mnie stac nawet na dwa takie zegarki"?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:38   #41
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez milkhunter Pokaż wiadomość
jak pisałem, nic nie mówi w takich sytuacjach, chodzi o zachowanie i detale.
Co niby miałaby powiedzieć, "twój kolega to przynajmniej zarabia"?
no to konkretnie: jak się zachowuje? bo błyskanie oczami to mogą być Twoje urojenia. Chcesz się oświadczać dziewczynie a równocześnie podejrzewasz ją o cyniczne wykorzystywanie Cię kompletnie bez żadnych (jak dla mnie) podstaw, bo nawet przykładu sensownego nie potrafisz przytoczyć.
Może być tak, że sam masz jakiś problem z poczuciem bycia gorszym przy bogatszym koledze; że nie stać Cię było na zegarek za 4k i przerzucasz na nią swoje frustracje.
Ogólnie cała ta sytuacja jest dla mnie coraz bardziej fuj, i to nie ze względu na dziewczynę. A mówienie o niej, że poszła na sponsoring jest dla mnie tak niesmaczne, że aż nie wiem jak to skomentować. Są od 2 lat w związku i być może tak między sobą ustalili (przy chęciach i zapewnieniach chłopaka: kochanie, dużo zarabiam, stać mnie, zostaw sobie te pieniądze). Skąd miała wiedzieć, że ją później będzie na forum ktoś obsmarowywał i wyliczał kasę?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 18:49   #42
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Dokładnie.


Nie wierzę,że ten wątek jest na serio,ale przyjmijmy,że tak.
Łebska to jest i to bardzo. Super,sposób na życie rewelacja. Facet ją utrzymuje,a ona ma miesięcznie 1500 zł na siebie.Nie martwi się o mieszkanie,o to kto auto zatankuje.A Ty jeszcze chcesz dom budować i się oświadczać.Dla mnie to w tym momencie frajerstwo:/ Lubię fajne błyskotki,ale dla mnie 1000 zł na zegarek to przegięcie,a za 4000 zł to bym nawet nie wychodziła z nim na ulicę z myślą,że mi rękę obetną .
ta, a jak maz cale zycie utrzymuje zone, to znaczy ze tak naprawde o sponsoring chodzi? nie pisz mi, ze malzenstwo to roznica, niektorzy slubu w ogole nie biora, a mieszkaja razem.
Jak ja bym zarabiala powiedzmy 6 tysiecy, a parner 1,5 to tez bym od niego grosza na rachunki nie wziela.

Jak dla mnie autorze nic z tego postu nie wynika... a skoro masz o niej takie zdanie, no to ja wam dlugiej przyszlosci nie wroze.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2013-12-09 o 18:50
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:56   #43
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
no to konkretnie: jak się zachowuje? bo błyskanie oczami to mogą być Twoje urojenia. Chcesz się oświadczać dziewczynie a równocześnie podejrzewasz ją o cyniczne wykorzystywanie Cię kompletnie bez żadnych (jak dla mnie) podstaw, bo nawet przykładu sensownego nie potrafisz przytoczyć.
Może być tak, że sam masz jakiś problem z poczuciem bycia gorszym przy bogatszym koledze; że nie stać Cię było na zegarek za 4k i przerzucasz na nią swoje frustracje.
Ogólnie cała ta sytuacja jest dla mnie coraz bardziej fuj, i to nie ze względu na dziewczynę. A mówienie o niej, że poszła na sponsoring jest dla mnie tak niesmaczne, że aż nie wiem jak to skomentować. Są od 2 lat w związku i być może tak między sobą ustalili (przy chęciach i zapewnieniach chłopaka: kochanie, dużo zarabiam, stać mnie, zostaw sobie te pieniądze). Skąd miała wiedzieć, że ją później będzie na forum ktoś obsmarowywał i wyliczał kasę?
Mnie naprawdę bardzo zastanawia czemu tak wiele osób rzuciło się na dziewczynę, że jest materialistką, choć autor mota się strasznie i nie potrafi podać ani jednego przykładu jej materializmu. Mamy tutaj tylko oglądanie metek (sama tak robię, chcę wiedzieć z jakiego materiału jest wykonanie ubranie, na stos ze mną), błyszczące oczy i coś co trwa ułamki sekund. Co więcej, autor prowokował sytuacje, które miały obnażyć jej materializm, z których nic nie wynikło- czyli materializmu nie obnażyły, a swojej niewinności ona i tak nie udowodni. Ale przykładów prowokacji pan nie poda. Szczytem było pastwienie się się nad nią za historię z bransoletką-dziewczyna nic nie powiedziała, nie miała obrażonej ani "zazdrosnej"miny, cała ta sytuacja rozegrała się jedynie w głowie autora. On i znaczna część Wizażowej społeczności w myślach jej chyba czytali.
W dodatku szanowny pan, w odpowiedzi na moje pytanie, napisał, że nie wie, kiedy odpuści z podejrzeniami. Jednak planuje się oświadczyć. Normalnie paranoja. Ale zamiast skupić się na istocie problemu, ludzie radzą mu jak ją podejść. A potem człowiek się dziwi, skąd tyle niedobranych związków i wątków zaczynających się od słów: "Mam tutaj konto, jednak nie chcę być rozpoznana, więc założyłam nowe". Jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam. Ale nie mogłam tego nie napisać.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2013-12-09 o 18:58
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:58   #44
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez milkhunter Pokaż wiadomość
xwiosnax - napisałem kilka jej atutów byście nie pomyślały że ona tylko leży i pachnie. Czy to jest miłość to nie wiem, ale na pewno nie traktuję dziewczyny jak surogatki za którą się nie będę wstydził, to wiele więcej zmiennych

Fleur_D wcześniej mi to snu z powiek nie spędzało, nie było to tak widoczne, znajomi milczeli i nie sądziłem, że będzie zależało mi na uporządkowaniu statusu związku.

Można mnie atakować, a kiedy i czy odpuszczę to bardzo fajne pytanie, na które niestety nie potrafię odpowiedzieć. Odnośnie prowokacji to nie będę pisał, bo mądre to to nie było.

platekrozy domu i oświadczyny są niezależne i tak bym budował, przecież gdzieś mieszkać trzeba

hypnose22 " problemem są pojawiające się wątpliwości, które warto rozwiać przed ślubem." - dokładnie o to chodzi, nie traktuję oświadczyn jak czegoś co można lekko zerwać, dla mnie to już praktycznie ślub
ciekawi mnie twoje podejście do intercyzy i tak,masz niską samoocenę.
nie ważne jak bardzo uważasz się za za☠ebistego,bo ciągle oglądasz się za siebie .
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-12-09 o 19:00
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:07   #45
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Mnie najbardziej zastanawia czemu facet chce się dziewczynie oświadczyć jak nie wie czy ją kocha po 2 latach chyba juz powinien to wiedzieć,nie?
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:18   #46
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;44087505]ta, a jak maz cale zycie utrzymuje zone, to znaczy ze tak naprawde o sponsoring chodzi? [/QUOTE]

tak! ja to kiedyś na wizażu usłyszałam coś w tym guście, kiedy przyznałam, że po macierzyńskim nie wróciłam od razu do pracy i mąż mnie utrzymywał

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Mamy tutaj tylko oglądanie metek (sama tak robię, chcę wiedzieć z jakiego materiału jest wykonanie ubranie, na stos ze mną)
też oglądam metki. Zapłońmy razem.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:56   #47
milkhunter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 51
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

platekrozy - odnośnie auta to bardzo proste, chciałem by dziewczyna jeździła w czymś choć trochę bezpiecznym, gdzie mała kolizja nie będzie aż tak groźna - taką mam naturę że myślę o różnych wariantach.

Jej dokładanie się do życia byłoby symboliczne. Po co ma dokładać np do czynszu, jak brakłoby jej na coś innego i musiałbym wyrównać?

MyNameIsMakeUp - jak się poznaliśmy to sięgała po portfel, dokładała się chociaż jej nie pozwalałem.
1 Jeżeli chodzi o codzienne sytuacje nie ma problemów, płaci chętnie, tyle że zawsze jej zwracam . Teraz tak zostało - ale tu nie ma problemu.
2 Zakupy robi zawsze ale zostawiam na to pieniądze, pinu do mojej karty nigdy nie miała i nigdy nie chciała
3 Jak najbardziej - tu stara się być kreatywna i poświęcić trochę czasu, bo wie że takie sprawiają mi więcej przyjemności niż kupne
4 Nie chciałem aby się dokładała

My dochodzimy do wszystkiego razem. Jak pisałem na co dzień jest super, na prawdę się dogadujemy, wspieramy, o finansach nie myślę bo ten układ jest dla mnie naturalny. Ale przychodzi taki dzień i sytuacja jak z zegarkiem, gdzie niesmak pozostaje.

softgrey - z tym konsumpcjonizmem to przesadzasz chyba. W wolnym czasie życie studenckie tyle że inny alkohol. Na bale nie chodzimy ;-)

dacn - nic nie mówi, jakby mi powiedziała obiboku, weź się za robotę bo chcę taki zegarek, to bym coś odpowiedział, byłoby śmiechu i ok, a jak milczy to jest coś nie tak. Na początku dokładnie tak było, żartowaliśmy, mówiliśmy że za trochę kupimy, robiliśmy swoje. A teraz mam wrażenie że nie przeszkadzałyby Jej "skróty".

SALIX - mam zamożniejszych znajomych, i te znajomości nie są frustrujące, a motywujące i kształcące, do metek nic nie mam, sam je lubię - trochę nie zrozumiałaś co miałem na myśli

Fleur_D z całym szacunkiem, też trochę nie zrozumiałaś o co mi chodzi i wybiórczo podchodzisz do tego co piszę

Shira Yuki - odnośnie intercyzy, to nie chciałbym jej podpisywać. Intercyza nie ratuje drugiej połowy w przypadku bankructwa czy niepowodzenia, najlepszym wyjściem jest właśnie odpowiednio szybki rozwód i zaufanie do małżonki odnośnie mojej samooceny ok, możesz tak myśleć i jej temat zakończmy

magd102 - za dużo zmiennych i skąd wiedzieć czy to ten stan? ale to nie ten temat

Napiszę raz jeszcze, na co dzień układa nam się bardzo fajnie, są spięcia ale to chyba jak wszędzie, nigdy o finanse. Mamy wspólne zainteresowania, staramy się aby nudno nie było - oboje wykazujemy inicjatywę, dzielimy się obowiązkami - układ partnerski na wesoło.

Jedyny ból to te dziwne reakcje i zachowanie na kogoś kto ma więcej.
milkhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:02   #48
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez milkhunter Pokaż wiadomość

Jedyny ból to te dziwne reakcje i zachowanie na kogoś kto ma więcej.
Chłopie, JAKIE reakcje, JAKIE zachowanie? Napiszesz wreszcie o co Ci chodzi konkretnie?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:02   #49
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez milkhunter Pokaż wiadomość

Shira Yuki - odnośnie intercyzy, to nie chciałbym jej podpisywać. Intercyza nie ratuje drugiej połowy w przypadku bankructwa czy niepowodzenia, najlepszym wyjściem jest właśnie odpowiednio szybki rozwód i zaufanie do małżonki odnośnie mojej samooceny ok, możesz tak myśleć i jej temat zakończmy
intercyza nie ratuje przed bankructwem,ale ratuje przed hienami,które leca na kaskę.
chcesz sprawdzić swoją kobietę przed ślubem?zaproponuj intercyzę,a zobaczysz jej reakcję

masz rację,zakończmy niewygodny dla ciebie temat,bo jeszcze wyjdzie,że masz sporo kompleksow ,a przecież taki za*ebisty jesteś

Cytat:
Napisane przez milkhunter Pokaż wiadomość

Jedyny ból to te dziwne reakcje i zachowanie na kogoś kto ma więcej.
wiesz co jest najgorsze?że zawsze KTOŚ będzie lepszy od ciebie
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-12-09 o 20:05
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 20:06   #50
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Chłopie, JAKIE reakcje, JAKIE zachowanie? Napiszesz wreszcie o co Ci chodzi konkretnie?
Też tego nie rozumiem świecące oczka jako znak materializmu i wyrachowania?

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
intercyza nie ratuje przed bankructwem,ale ratuje przed hienami,które leca na kaskę.
chcesz sprawdzić swoją kobietę przed ślubem?zaproponuj intercyzę,a zobaczysz jej reakcję

masz rację,zakończmy niewygodny dla ciebie temat,bo jeszcze wyjdzie,że masz sporo kompleksow ,a przecież taki za*ebisty jesteś
Nie intercyza właśnie ratuje resztki majątku w razie bankructwa i jest z czego zaczynać od nowa.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:07   #51
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Może zazdrości tym, którzy mają coś więcej, ale to nie znaczy, że szuka kogoś bogatszego. Nie łączyłabym tych dwóch spraw. Może dla niej jest dodatkowo frustrujące, jak spotykacie się z bogatszymi znajomymi? Oni się czymś chwalą, a ona źle się czuje, że jej na to nie stać.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:25   #52
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

ta scena z zegarkiem to chyba cała rozegrała się w głowie autora.
Przypuszczam, że było mniej więcej tak:

żona kolegi: popatrz Zosiu jaki mi mężuś piękny prezent na rocznicę sprawił, zawsze wzdychałam do tego zegarka i w końcu go mam!
dziewczyna autora: łomójboże Krysiu, istne cudo, no przepiękny, no i te kamienie w środku, boski! (a myśleć sobie mogła równie dobrze ale tandeta, nie pokazałabym się w tym nawet w remizie tylko nie chciała sprawić kobiecie przykrości bo i po co)
autor: ocho, to już mój zegarek jej się nie podoba, porównała sobie z droższym i też by taki chciała, ale z niej bestia nienasycona, chyba leci na moją kasę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:34   #53
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez milkhunter Pokaż wiadomość
A teraz konkretna sytuacja, wybraliśmy jej zegarek za 1000 złotych. Zegarek był najładniejszym zegarkiem świata do momentu, gdy na ręce żony kolegi zobaczyła zegarek za 4000 złotych
Czyli co, przestała nosić swój? Powiedziała coś, co by świadczyło o tym, że cena tego zegarka od Ciebie przestała jej się podobać? Kto w ogóle zdecydował o takim a nie innym przedziale cenowym dla tego zegarka od Ciebie?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jak się oświadczysz to zaproponuj intercyzę. Zobaczysz wtedy jaka będzie jej reakcja.
Sugerujesz, że brak chęci na intercyzę = materializm?

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Ja tam nie uważam że to sponsoring Jeśli autor chce wydawać pieniądze na dziewczynę i utrzymywać ją to ok, ich ustalenia, ich sprawa.
Szczerze powiedziawszy nie widzę problemu, mało szczegółów ale wydaje mi się że i autor, i dziewczyna są tacy sami prowadzą konsumpcjonistyczny i wystawny styl życia i w takim też towarzystwie się obracają. Może zegarek koleżanki podobał jej się bardziej bo po prostu był ładniejszy, a nie dlatego że kosztował 3 razy tyle.
Podpisuję się.
Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Wszystko rozchodzi się o to, czy bez Autora też by nosiła drogie zegarki czy też Autor jest po prostu "drogą" do tego.
Czy też może ona wcale nie wymaga takiego rozpieszczania, tylko dla autora jest ono oczywiste.

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
(a myśleć sobie mogła równie dobrze ale tandeta, nie pokazałabym się w tym nawet w remizie tylko nie chciała sprawić kobiecie przykrości bo i po co)
Hehe
Ostatnio obejrzałam się z błyskiem w oku za lamborghini. Robi wrażenie, skubane. Tyle że sama nie chciałabym mieć lambo Jakby dali w prezencie, to bym sprzedała i kupiła terenówkę
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:37   #54
MyNameIsMakeUp
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIsMakeUp
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 72
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Może zazdrości tym, którzy mają coś więcej, ale to nie znaczy, że szuka kogoś bogatszego. Nie łączyłabym tych dwóch spraw. Może dla niej jest dodatkowo frustrujące, jak spotykacie się z bogatszymi znajomymi? Oni się czymś chwalą, a ona źle się czuje, że jej na to nie stać.
Dokładnie!
Zazdrość ludzka rzecz,może ona ma kompleksy po prostu że nie stać jej na tak ekskluzywne dodatki?

Dziewczyna nie naciąga Cię na drogie prezenty,nie ciąga za rękaw piszcząc "misiu kup mi...!!!!",studiuje,ma ambicje,pracuje....Żadna z niej ździrka,która tylko na kase leci!
A może ona wcale nie chce spotykać się z tymi znajomymi,którzy chwalą się zegarkami za 4 tys,i stąd ta reakcja?Osobiście nie cierpię chwalipięstwa,i też źle na nie reaguje.
Trochę więcej zaufania do kobiety,którą chcesz poślubić!
MyNameIsMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:38   #55
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Hehe
Ostatnio obejrzałam się z błyskiem w oku za lamborghini. Robi wrażenie, skubane. Tyle że sama nie chciałabym mieć lambo Jakby dali w prezencie, to bym sprzedała i kupiła terenówkę
mam tak z wieloma rzeczami, głównie ciuchami, butami, torebkami, wystrojem wnętrz. Uznaję, że są gustowne, ładne ale zwyczajnie do mnie nie pasują, ot fajnie popatrzeć jak wyglądają u kogoś. Prosty przykład: kumpela w typie urody wiosna super wygląda w złocie. Podoba mi się jej złota bransoletka ale sama bym takiej nie chciała bo pasuje mi srebro i w nim się dobrze czuję. Lambo też bym sprzedała od razu, nie byłoby mnie stać na utrzymanie
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:39   #56
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Dla mnie facet jest wcieleniem zbanowanego Maciora
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:46   #57
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
mam tak z wieloma rzeczami, głównie ciuchami, butami, torebkami, wystrojem wnętrz.
Ja też. Przy czym mnóstwo jest rzeczy, które mi się podobają u kogoś i stać mnie na nie, ale u mnie by mi nie pasowały.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Dla mnie facet jest wcieleniem zbanowanego Maciora
Mnie się kojarzy z tym wątkiem o gościu z ajti i dziewczynie pracującej na kasie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:50   #58
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość

Sugerujesz, że brak chęci na intercyzę = materializm?

Nie, ale autor pozna wtedy jej reakcję, która nie bedzie "wyćwiczona". Pozna wtedy jej argumenty a z nich wiele wyczyta.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:56   #59
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Dla mnie facet jest wcieleniem zbanowanego Maciora
Nie, nie. To przeciwieństwo Maciora. Macior był bogaty, ale nigdy dziewczynie nie chciał mówić o swoich bogactwach, by na kasę nie leciała.
O, autorze, trzeba było brać przykład z naszego wizażowego kolegi. Byś nie miał problemu.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 21:01   #60
milkhunter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 51
Dot.: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;-)

Shira Yuki - ale co mam napisać? ja znam mnóstwo ludzi lepszych ode mnie i nie mam z tym problemu, uczepiłaś się mnie jak rzep psiego ogona. Jak napisałem ludzie lepsi mnie motywują i napędzają - chwała im że są!

Cytat:
Może zazdrości tym, którzy mają coś więcej, ale to nie znaczy, że szuka kogoś bogatszego. Nie łączyłabym tych dwóch spraw. Może dla niej jest dodatkowo frustrujące, jak spotykacie się z bogatszymi znajomymi? Oni się czymś chwalą, a ona źle się czuje, że jej na to nie stać.
Ja myślę, że na pewno zazdrości, tylko właśnie nie wiem jak to ugryźć i dlaczego tak się stało. Rok temu mieliśmy sporo mniej, w takich sytuacjach, rozmawialiśmy śmialiśmy się, a w tej chwili widzę że żal sciska i cisza z Jej strony. Różnice są ale do cholery znajomi są kilka lat starsi, mieli więcej czasu -a ona jakby przestałaa to rozumieć. Próbowałem temat poruszyć to wychodzi że się czepiam i zostało tylko przyglądanie się.

Odnośnie szukania kogoś bogatszego - jak pisałem, to takie uczucie, a przez to że nie umiemy o Tym porozmawiać, nie całkiem bezpodstawne.
Ja się chce go pozbyć.

SALIX prawie zabawne ;-) dobrze że niektórym udało się wyłapać co miałem na myśli

MyNameIsMakeUp - pozostaje napisać mi podobnie jak odpowiadałem _chocolate, kurcze właśnie tu jest ból, ona nie była zazdrosna i "haj lajfu" jej nie brakowało, a w tej chwili to chyba bardzo. Znajomi to nie typy chwalipięt, sam tego nie lubię.
Jeżeli widzę że temat mogę swobodnie poruszać to mam zaufanie, jeżeli jest bagatelizowany, a widzę że coś nie gra, to dopisuję sobie różne wersje.

Nie lubię do niczego zmuszać, ale chyba wezmę bat i zaciągnę do rozmowy.

Bardzo dziękuję, o pewnych rzeczach nie pomyślałem i zostałem trochę ukierunkowany.
milkhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.