Shih tzu - cz. IV - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 11:25   #1081
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Shih tzu - cz. IV

może i z jednej strony dobrze że tu cicho - widocznie wszystkie pieski zdrowe i szczęśliwe
U mnie śniegu jak na lekarstwo, z pięc minut sypnęło małymi kulkami i na tym koniec. Zresztą juz stopniały

Taj się zastanawiam czy ścinać Amiego teraz na zimę? Juz taki kudłaty jest ze muszę mu grzywkę podpinać Moze go tylko trochę podetnę bo jak spadnie porządny śnieg to mu się jajeczka odmrożą
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:28   #1082
Pinsleepee
Raczkowanie
 
Avatar Pinsleepee
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Haha, a jajeczka cenna rzecz

My podcinamy Fibi w przyszłym tygodniu, bo do końca zimy to te kłaki po ziemi będą się ciągały
Pinsleepee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 06:55   #1083
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

oj cisza cisza się zrobiła
u nas śniegu jak na razie nie ma,ale zimno się już zrobiło
ja na razie nie ścinam naszej lubię jej te długie włoski

mój języczek
DSC_2103.jpg
zima idzie
DSC_2176.jpg
po praniu
DSC_2254.jpg

DSC_2282.jpg

DSC_2301.jpg
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 09:21   #1084
Pinsleepee
Raczkowanie
 
Avatar Pinsleepee
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Słodko i ślicznie
Fibi niestety ani myśli chodzić w kubraczku
Pinsleepee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:31   #1085
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pinsleepee Pokaż wiadomość
Słodko i ślicznie
Fibi niestety ani myśli chodzić w kubraczku
nasza tez nie bardzo zachwycona jest tym
zobaczymy jak będzie bo zamówiłam jej kurteczkę zawsze to nie zmoknie tak i śniegu mniej będzie
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:57   #1086
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Shih tzu - cz. IV

a my mamy kilka powodów dla których obcinamy Amiego. Po pierwsze on nie znosi czesania/dotykania przednich łap. Po drugie krótka fryzurka nie wymaga codziennego czesania a ostatnio (przy dziecku) czasu nam brakuje na wszystko. Po trzecie krótki włos który wypadnie nie jest tak widoczny jak długi więc nie trzeba codziennie latać z odkurzaczem
Wasze psiaki też są takimi śpiochami? Amiś śpi całą noc, a jak TŻ wraca z nocnej zmiany o 7 godz. rano to młody idzie z nim do wyrka i chrapią do 14 godz Generalnie mógłby spać całą dobę
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 12:22   #1087
Pinsleepee
Raczkowanie
 
Avatar Pinsleepee
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Fakt, krótke włosy są praktyczniejsze. Fibi bardzo się niecierpliwi podczas czesania, co dodatkowo utrudnia, dlatego zamierzamy ją jeszcze podciąć przed zimą.
A co do spania... czasem trzeba królewnę wręcz wyciągnąć z łóżka na siku (ale nie narzekam, bo jak słyszę, że ludzie się zrywają o 5 rano, bo piesek się domaga, to mam ciarki na plecach ). A jak się któreś z nas położy na drzemkę, to oczywiście Fibi zaraz korzysta i ładuje się obok
Pinsleepee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 15:28   #1088
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Anabellita Pokaż wiadomość
a my mamy kilka powodów dla których obcinamy Amiego. Po pierwsze on nie znosi czesania/dotykania przednich łap. Po drugie krótka fryzurka nie wymaga codziennego czesania a ostatnio (przy dziecku) czasu nam brakuje na wszystko. Po trzecie krótki włos który wypadnie nie jest tak widoczny jak długi więc nie trzeba codziennie latać z odkurzaczem
Wasze psiaki też są takimi śpiochami? Amiś śpi całą noc, a jak TŻ wraca z nocnej zmiany o 7 godz. rano to młody idzie z nim do wyrka i chrapią do 14 godz Generalnie mógłby spać całą dobę
Cytat:
Napisane przez Pinsleepee Pokaż wiadomość
Fakt, krótke włosy są praktyczniejsze. Fibi bardzo się niecierpliwi podczas czesania, co dodatkowo utrudnia, dlatego zamierzamy ją jeszcze podciąć przed zimą.
A co do spania... czasem trzeba królewnę wręcz wyciągnąć z łóżka na siku (ale nie narzekam, bo jak słyszę, że ludzie się zrywają o 5 rano, bo piesek się domaga, to mam ciarki na plecach ). A jak się któreś z nas położy na drzemkę, to oczywiście Fibi zaraz korzysta i ładuje się obok
u nas jest długi włos czeszemy codziennie,dla mnie to przyjemnośc nasza to uwielbia od razu zasypia co do wypadania wlosa u nas jakoś go tak bardzo nie ma,co do spania to zalezy spi calą noc ze mną a w dzień rożnie jest,rano idzie na spacer czasami wynoszona bo jej się nie chce
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 09:16   #1089
Fibek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 29
Dot.: Shih tzu - cz. IV

A już myślałam że nam się trafił taki leniwy okaz.Nasza Fibi mogłaby cały czas spać,pod warunkiem że ktoś śpi w łóżku.A co do wynoszenia na rękach to też się bardzo często zdarza bo nasza gwiazda jak się powali na łóżko szczególnie wieczorem to już sama nigdzie nie pójdzie.Tak samo z rana jak oboje wstajemy do pracy to Mars już stoi przy drzwiach i czeka a Fibi oczywiście jeszcze w lóżku.
Fibek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 09:27   #1090
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Ami to leniuch i śpioch ale jeśli chodzi o wyjście na dwór to jest pierwszy. Skubany wie kiedy szykuję się żeby go wyprowadzić - stoi pod drzwiami wpatruje się we mnie i pogania szczeknięciem Uwielbia spacerki, ale nie za długie
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 06:33   #1091
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Melduje ,ze mam kobietkę w domu .
Pierwsze czerwone kropki na podłodze i niestety u mni na pościeli.
Myślałam ,ze bedzie to troche później ,bo Stacy dopiero skonczyła poł roku ,ale widać ,tak tez moze byc.

Jeśli chodzi o lenistwo i spanie ,to czasami wieczorem możnawyfroterować nia cała podłogę ,bo kiedy przypnie sie smycz to królewna nawet sie nie ruszy ,można by ja ciagnac przez cały domu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20131123_002.jpg (64,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20131012_007.jpg (283,8 KB, 25 załadowań)
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 10:37   #1092
Pinsleepee
Raczkowanie
 
Avatar Pinsleepee
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Gosiula, no gratulacje Obie dziewczyny śliczne!

My koniecznie musimy położyć coś na schody i to jak najszybciej. W sobotę Fibi z nich spadła. Na szczęście nic jej się nie stało, ale co się strachu najadłam, to moje!! Teraz schody są zastawione, ale szukam kogoś, kto mi zrobi nakładki na stopnie.
Pinsleepee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 12:35   #1093
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

myszeczka2879
Jaka ona już duża!
Cytat:
Napisane przez gosiula Pokaż wiadomość
Melduje ,ze mam kobietkę w domu .
Pierwsze czerwone kropki na podłodze i niestety u mni na pościeli.
Myślałam ,ze bedzie to troche później ,bo Stacy dopiero skonczyła poł roku ,ale widać ,tak tez moze byc.
Furka urodziła sie 8.11 a 24.05 miała 1 cieczkę, tak więc również po pół roku i nie ma w tym nic dziwnego

Furka skończyła niedawno 3 lata no dobra, miesiąc temu... W piątek byłyśmy u fryzjera - arie operowe odśpiewane. Teraz jak myję podłogi i otwieram okna żeby wyschło to Furke ubieram bo sie trzęsie z zimna
Jeżeli chodzi o spanie - jak ma spokój i nikt jej nie przeszkadza to pewnie 24 godziny na dobe by spała Aktualnie również śpi - w swetrze, bo podłogi umyte

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinsleepee Pokaż wiadomość
My koniecznie musimy położyć coś na schody i to jak najszybciej. W sobotę Fibi z nich spadła. Na szczęście nic jej się nie stało, ale co się strachu najadłam, to moje!! Teraz schody są zastawione, ale szukam kogoś, kto mi zrobi nakładki na stopnie.
Jak to spadła?
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 13:59   #1094
Pinsleepee
Raczkowanie
 
Avatar Pinsleepee
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Schodziła rano, jeszcze trochę zaspana i pośliznęła się. Zaczęła spadać, na szczęście nie zdążyła się rozpędzić, jakoś wyrównała i z ostatnich stopni już zbiegła. Nic jej się nie stało, ale cholernie się wystraszyłam!! Nie zdążyłabym jej złapać, bo schodziłam za nią. Mamy drewniane lakierowane schody, ale zamówimy przylepiane nakładki.
Pinsleepee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 15:23   #1095
Patii1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Hej Chcę zakupić sobie od dawno wymarzonego psiaka-shih tzu. Mam już wybranego wstępnie, ale chciałam się Was poradzić. Czy piesek widoczny na zdjęciach jest dobrze odchowany? I w ogóle czy wszystko z nim ok? Z wyglądu oczywiście
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cdaea.jpg (13,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 23242749_1909_d.jpg (48,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d673c.jpg (15,6 KB, 27 załadowań)
Patii1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 11:38   #1096
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Patii1 Pokaż wiadomość
Hej Chcę zakupić sobie od dawno wymarzonego psiaka-shih tzu. Mam już wybranego wstępnie, ale chciałam się Was poradzić. Czy piesek widoczny na zdjęciach jest dobrze odchowany? I w ogóle czy wszystko z nim ok? Z wyglądu oczywiście
wiesz ze zdjęcia nie stwierdzisz czy z pieskiem jest wszystko dobrze
wszystko zależy skąd pieska bierzesz i od kogo jak kto dba o maluszki
kontakt z hodowca jest najlepszym sposobem na dowiedzenie się jak maluszki sa odchowywane u niego
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 14:36   #1097
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Witam.
Nie ma nikogo chyba przygotowania do świat
nasza niunia rośnie,od kilku dni była troszkę nie spokojna,jak się ją przytulało to warczała tak troszkę,nie chciała za bardzo jeść i piła tylko,więcej sikała kupę czasami nie mogła zrobić.Od środy strasznie mi cos śmierdziała,mówię co jest pies prany był a ty śmierdzi,bna dwór poszlismy liście sie przykleiły,mówię pewnie slimaki łaziły.Przychodze do domu patrzę jej pupę a z siski coś leci własnie taka wydzielina śluzowata.w czwartek do weterynarza zmierzył temperaturę,zbadał jej tam sisiunię.Wydzielina ropna.Robimy usg,nie chciała bardzo kreciła sie a i lekarz za dużo nie widział bo zamazane,pusty pęcherz ale na 90 procent jest źle i diagnoza ropomacicze,ale w piątek powtarzamy usg jak sie potwierdzi to najlepszym wyjsciem jest operacja.Wpiatek na 10 zabrałam niunie taxówką,choć mamy 10 minut do weta,ale wiało i od wieczora się nie załatiał mówię postawię ją i zaraz się załatwi a musi być pełny pęcherz.usg i diagnoza potwierdzona ropomacicze.Decyzja co robimy,mówię że operacja bo bardziej pewne że bedzie zdrowa.Strasznie to przezyłam jadać na to usg miałam nadzieje,że moze jedak nie to ale nic z tego.Operacja o 10.30 dostała zastrzyk (narkoza) usnęła mi na rękach,ciezko było tak patrzec na bidulkę jak leci mi na rękach..z wielkim bijacym sercem zaniosłam ja na stół i z płaczem wyszłam z lecznicy.Czekałam w domu na wiadomości od weta ,te minuty leciały strasznie powolutku.operacja trwała 1.5 godziny ,zadzwonił po 13 że już jest po operacji wszystko edług planu.Malutka już się lekko wybudza i bardzo dobrze,że decyzja zapadła od razu a nie w poniedzialek bo miala bardzo dużą macicę i mogło byc z nia źle.Koło 15 odebrałam nasza niunię,biedulka zobaczyła nas to lekko merdała ogonkiem schowala się pod krzesłem i zaczęła się trząść.Dostała jeszcze zastrzyk z antybiotykiem i przeciwbólowym lekiem.W domku tylko leżała,przekładała się z miejsca na miejsce.
dzisiaj jest już lepiej zjadła troszkę wypiła,była na spacerku.
Nadal nie mogę uwierzyć że zachorowała,gdyby nie ten wyciek to mogło to się gorzej skończyć.na tak małą sunie miała ogromną macicę.
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 08:56   #1098
Pinsleepee
Raczkowanie
 
Avatar Pinsleepee
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Myszeczko, tak mi przykro ale dobrze, że zorientowaliście się na czas. Teraz już musi być tylko lepiej!! Trzymajcie się dzielnie, a mała niech szybko wraca do zdrowia. Ściskam Was mocno!!
Pinsleepee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 09:16   #1099
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Myszeczko -będzie dobrze. moja poprzednia sunia ,dawno ,dawno temu tez miała ropomacicze. na początku myślałam ,ze jest w ciąży i nawet wet. popatrzył na nia i stwierdził ,ze ładna ciąża ,ale jak dotknął brzucha to wiedział,ze to nie to.
Zrobili operacje , ponad litr ropy usunęli i było wszystko ok.

Ja w końcu zapisze Stacy na pierwsze strzyżenie , jak jej sie cieczka skończy bo juz za mocno zarasta ,a po pierwszym śniegu wracała cała oblepiona i trzeba było odmaczac ja w wannie.
Cieczka nie daje nam sie we znaki , pieski nie wystają pod domem , kilka kropek pojawi ise raz na jakis czas na podłodze.
jeszcze troche to potrwa ,a potem do fryzjera.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 10:11   #1100
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

myszeczka2879 tak mi przykro wyobrażam sobie Twój strach... Ja byłam przerażona gdy Furka była sterylizowana, a co dopiero ropomacicze... Dobrze, że już wszystko za Wami! Niech mała wraca do zdrowia i nadal przynosi Wam dużo radości
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 10:31   #1101
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Myszeczko współczuję przeżyć Dobrze, ze wszystko poszło bez komplikacji, teraz będzie już tylko lepiej


Ami był dwa dni temu na swojej Pani fryzjerki - ależ z niego przystojniak
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:34   #1102
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

dziękuje wszystkim
strachu bylo,nadal jakos nie moge uwierzyć ze tak to sie skończyło,mała już wraca do zdrowia skacze biega je ładnie dzisiaj wizyta u weta była i wszystko jest wporzadku ladnie się goi
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 22:54   #1103
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
psiaka kąpie co tydzien.
A nie boisz się, że mała będzie miała kłopoty skórne?
Nie zaleca się kąpać psa tak często

Cytat:
Napisane przez myszeczka2879 Pokaż wiadomość
dziękuje wszystkim
strachu bylo,nadal jakos nie moge uwierzyć ze tak to sie skończyło,mała już wraca do zdrowia skacze biega je ładnie dzisiaj wizyta u weta była i wszystko jest wporzadku ladnie się goi
Myszeczka dobrze, ze wszystko się tak skończyło a nie gorzej.
niech mała jak najszybciej wraca do zdrowia
Ile ona ma?

Dlatego zachęcam wszystkich znajomych na około do sterylizacji suń zanim będzie za późno!
Sterylka przedłuża ich życie o kilka lat - tak mi wet powiedział.
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 10:48   #1104
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
A nie boisz się, że mała będzie miała kłopoty skórne?
Nie zaleca się kąpać psa tak często



Myszeczka dobrze, ze wszystko się tak skończyło a nie gorzej.
niech mała jak najszybciej wraca do zdrowia
Ile ona ma?

Dlatego zachęcam wszystkich znajomych na około do sterylizacji suń zanim będzie za późno!
Sterylka przedłuża ich życie o kilka lat - tak mi wet powiedział.
my nie planowaliśmy sterylki nasza maleńka ma dopiero 8 miesiecy
wyszło jak wyszło zachorowała i zdecydowaliśmy sie na operację dla jej zdrowia

ja tez mala kapię co tydzień i nie uważam że to jest za często
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 01:14   #1105
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

8 miesięcy? Matko o tak szybkim ropomaciczu jeszcze nie słyszałam
Niestety znam dziewczynę, która też często psiaka kąpała i niestety psiak ma teraz kłopoty skórne.
Dlatego moje pytanie.
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku

Edytowane przez di69
Czas edycji: 2013-12-14 o 01:16
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 12:42   #1106
myszeczka2879
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka2879
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 112
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
8 miesięcy? Matko o tak szybkim ropomaciczu jeszcze nie słyszałam
Niestety znam dziewczynę, która też często psiaka kąpała i niestety psiak ma teraz kłopoty skórne.
Dlatego moje pytanie.
no zadko jest aby u tak młodych sun bylo ropomacicze,ale akurat trafilo na nasza księżniczkę,a miała jedną cieczkę tylko
ja kapię swoja co tydzień nie wyobrażam aby kąpac ją rzadziej,myślę że to wszystko zalezy,nasz ma alergię pokarmową uzywamy szamponu dla skóry wrązliwej i jest dobrze nic nie ma zadnych problemów
__________________
"Dzieci to mój największy skarb."


myszeczka2879 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 12:12   #1107
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
A nie boisz się, że mała będzie miała kłopoty skórne?
Nie zaleca się kąpać psa tak często
nie, nie boję się. kąpię go tak od trzech lat czasem co tydzień czasem co dwa zależy od długości włosa.
mój psiak to straszny brudas, jak wypuszczę go na zewnątrz to wszystkie krzaki przetrzęsie, we wszystkim się wytarza (łącznie ze zdechłą myszą, ptakiem czy żabą), i po tygodniu dosłownie się lepi.
myję mu na bieżąco łapy, czyszczę pyszczek ale i tak nic nie zastąpi kąpieli i to z podwójnym nałożeniem szamponu

najważniejsze to znaleźć dobre kosmetyki. był czas, że Odi strasznie się drapał, myślałam że to alergie pokarmowa ale się okazało, że "zielone jabłuszko" było winne.

od jakiegoś czasu kąpie go w żelu Leny
zresztą całą rodziną go używamy ładnie myje, nie podrażnia, bez barwników i substancji konserwujących
ale odżywkę mamy typowo " psią" z PSH.
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 22:28   #1108
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Mimo, że pewnie zostanie to źle odebrane muszę to napisać. Dla mnie to tak jakbym sam miała używać szamponu dla psiaka a nie dla ludzi. PH psa jest inne niż człowieka i mimo iż w tej chwili wszystko niby jest ok za jakiś czas może się nagle okazać, że psiak ma uczulenie.
Dzisiaj do lecznicy przyprowadzono około 4 letniego psiaka, który był właśnie kąpany w "delikatnych" płynach. Zakończyło się to uczuleniem. Pies dostał dwa zastrzyki i za 2 dni ma przyjść po kolejne zastrzyki i na kontrolę.
Pytam się po co ryzykować zdrowiem psiaka?
Nie uważam oczywiście, że wszystkie szampony dla psów są super. Bo nie są.
Zwłaszcza tanie to dla mnie jak płyny do naczyń. Nic więcej.

Wesołych Świąt wszystkim życzę
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku

Edytowane przez di69
Czas edycji: 2013-12-18 o 11:08 Powód: zmiany
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 21:21   #1109
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
Mimo, że pewnie zostanie to źle odebrane muszę to napisać. Dla mnie to tak jakbym sam miała używać szamponu dla psiaka a nie dla ludzi. PH psa jest inne niż człowieka i mimo iż w tej chwili wszystko niby jest ok za jakiś czas może się nagle okazać, że psiak ma uczulenie.
Dzisiaj do lecznicy przyprowadzono około 4 letniego psiaka, który był właśnie kąpany w "delikatnych" płynach. Zakończyło się to uczuleniem. Pies dostał dwa zastrzyki i za 2 dni ma przyjść po kolejne zastrzyki i na kontrolę.
Pytam się po co ryzykować zdrowiem psiaka?
Nie uważam oczywiście, że wszystkie szampony dla psów są super. Bo nie są.
Zwłaszcza tanie to dla mnie jak płyny do naczyń. Nic więcej.

Wesołych Świąt wszystkim życzę
nie odebrałam tego źle, każdy ma prawo do własnego zdania ja akurat leczyłam Odiego po zielonym jabłuszku ISB. Niby psi szampon, dobra marka, wcale nie taka tania a skonczyło sie długim leczeniu. Także teraz testujemy co innego.

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2013-12-18 o 21:29
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 22:27   #1110
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Hej.
Mam 2-letnią suszkę shih-tzu i w pierwszych miesiącach przyszłego roku chcę dołączyć do domu szczeniaka (kolejne shih-tzu). Dodam w tym miejscu, że moja Kora (bo tak sunia ma na imię) jest bardzo przyjacielskim pieskiem, często opiekowałam się psami znajomych, które zostawały u mnie na minimum tydzień (były to, m.in. kundelek, shih tzu, wyżeł, boston terier), nie było wtedy z mojego punktu widzenia żadnych problemów (jednak specjalistą nie jestem). Stoję teraz przed decyzją dotyczącą płci drugiego pieska. Do niedawna byłam zdecydowana na dziewczynkę, ale dowiedziałam się że lepiej jak ma się parkę "mieszaną". Dodam też, że oba pieski zamierzam wysterylizować.
Jakie jest wasze zdanie - do 2-letniej suczki lepsza siostrzyczka, czy braciszek???
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-27 10:46:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.