Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 19:47   #151
joawa1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 143
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
pani Partyka, w szpitalu na Szopena
Nie znam, nie polecam dr Żyły, też bagatelizuje wszystko, natomiast polecam dr Dorotę Mądrzak, która przyjmuje na warzywnej
joawa1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 10:19   #152
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

u mnie chyba sprawa już jasna, zrobiłam sobie prywatnie antyTPO i wyszło >1300 U/ml przy normie <60
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 10:35   #153
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
u mnie chyba sprawa już jasna, zrobiłam sobie prywatnie antyTPO i wyszło >1300 U/ml przy normie <60
to zapraszam na wątek dot. Hashimoto
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=720198
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-22, 23:38   #154
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Mnie jeden endo zaczął leczyć dopiero wtedy aż mi wsio siadło


czy ktoś z niedoczynnością tarczycy ma jeszcze problemy z przytarczami. Mam problem z moczem. Fosforanów mam za dużo mimo, że wszystko z grupy ryzyka wyeliminowałam. Biorę witaminę D już 2 tabletki dziennie i wapna 2000 dziennie. Wizytę mam dopiero w styczniu ale zaczynam panikować bo od kilku dni mam ciemny mocz (((((((((( Pomijam, że puchną mi węzły strasznie ze strony z której mam jeszcze tarczycę (poprzednio jak mi z lewej strony wywalało to wyrósł mi gigantyczny guz) dżizas ma ktoś jakąś sprawdzoną dietę pod tarczycę. Kiedyś mi dietetyczka obiecała jak byłam na darmowych konsultacjach ale jak no nie dostałam do tej pory. Ważne, żeby ta dieta obejmowała też przytarcza.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 18:19   #155
84ona84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Mnie jeden endo zaczął leczyć dopiero wtedy aż mi wsio siadło


czy ktoś z niedoczynnością tarczycy ma jeszcze problemy z przytarczami. Mam problem z moczem. Fosforanów mam za dużo mimo, że wszystko z grupy ryzyka wyeliminowałam. Biorę witaminę D już 2 tabletki dziennie i wapna 2000 dziennie. Wizytę mam dopiero w styczniu ale zaczynam panikować bo od kilku dni mam ciemny mocz (((((((((( Pomijam, że puchną mi węzły strasznie ze strony z której mam jeszcze tarczycę (poprzednio jak mi z lewej strony wywalało to wyrósł mi gigantyczny guz) dżizas ma ktoś jakąś sprawdzoną dietę pod tarczycę. Kiedyś mi dietetyczka obiecała jak byłam na darmowych konsultacjach ale jak no nie dostałam do tej pory. Ważne, żeby ta dieta obejmowała też przytarcza.
Od jakiegoś roku mam problem z moczem (stawami i rosnącym tsh) w badaniu ogolnym i posiewie nic nie wyszło. Raz na jakis czas wydobywa mi sie z cewki moczowej a nawet to czuje śmierdząca wydzielina, raz jest raz jej nie ma. Dziwne to bo od 2 lat jestem sama także nie ma mowy o zarażeniu podczas seksu.
Ja mam pco i niedoczynnosc tarczycy??? tsh rosło, prawie do 4-rech urosło ale objawy nie dawały mi żyć wiec biore euthyrox 25 a potem zaczęłam mieć problemy ze stawami. Strzelają mi i coś w nich trzeszczy i się zastanawiam czy to nie od tej niedoczynności albo od niskiego estradiolu? Zastanawiam się czy może coś jeszcze przytarczyce??? A te węzły mogą być od zapalenia tarczycy bo mi endo zawsze je bada. Czemu bierzesz wapn i wit.D? robiłaś jakies badania?i jakie miałaś objawy?

Edytowane przez 84ona84
Czas edycji: 2013-12-23 o 18:42
84ona84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 20:07   #156
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez 84ona84 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś roku mam problem z moczem (stawami i rosnącym tsh) w badaniu ogolnym i posiewie nic nie wyszło. Raz na jakis czas wydobywa mi sie z cewki moczowej a nawet to czuje śmierdząca wydzielina, raz jest raz jej nie ma. Dziwne to bo od 2 lat jestem sama także nie ma mowy o zarażeniu podczas seksu.
Ja mam pco i niedoczynnosc tarczycy??? tsh rosło, prawie do 4-rech urosło ale objawy nie dawały mi żyć wiec biore euthyrox 25 a potem zaczęłam mieć problemy ze stawami. Strzelają mi i coś w nich trzeszczy i się zastanawiam czy to nie od tej niedoczynności albo od niskiego estradiolu? Zastanawiam się czy może coś jeszcze przytarczyce??? A te węzły mogą być od zapalenia tarczycy bo mi endo zawsze je bada. Czemu bierzesz wapn i wit.D? robiłaś jakies badania?i jakie miałaś objawy?
na stawy powinnaś sobie zbadać wapno całkowite w surowicy - rodzinny normalnie może dać na to skierowanie.

U mnie zaczęło się od glupoty - drętwiała mi ręka, najpierw sporadycznie ale potem trwało to dość długo i długo mi nie oddtrętwiała więc endo dała mi skierowanie na wapń i fosfor (mówią na to święta trójca: wapń, fosfor i tsh) tsh mam koło 3ki (biorę letrox 50tkę) niedobór wapnia (biorę 2 tabletki po 1000) i za dużo fosforanów (biorę witaminę D x 2) problem z moczem pojawił się niecały tydzień temu a jak np. wezmę jedną tabletkę wapna zamiast dwóch (bo mi się czasem zapomni) to ręce mi całe drętwieją i bolą mnie kostki i kolana.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-24, 05:49   #157
84ona84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
na stawy powinnaś sobie zbadać wapno całkowite w surowicy - rodzinny normalnie może dać na to skierowanie.

U mnie zaczęło się od glupoty - drętwiała mi ręka, najpierw sporadycznie ale potem trwało to dość długo i długo mi nie oddtrętwiała więc endo dała mi skierowanie na wapń i fosfor (mówią na to święta trójca: wapń, fosfor i tsh) tsh mam koło 3ki (biorę letrox 50tkę) niedobór wapnia (biorę 2 tabletki po 1000) i za dużo fosforanów (biorę witaminę D x 2) problem z moczem pojawił się niecały tydzień temu a jak np. wezmę jedną tabletkę wapna zamiast dwóch (bo mi się czasem zapomni) to ręce mi całe drętwieją i bolą mnie kostki i kolana.
idę w marcu lub w kwietniu do endo zależy kiedy uda mi się zarejestrować to zrobię jeszcze te badania wapń całkowity i fosfor dzieki za info bo moja endo ogranicza się tylko do tsh i ft3, 4

a może ten mocz jest ciemny od tych fosforanów? wiesz starość nie radość żartuje jak jedno przestaje działać to zaraz następna rzecz się psuje jak w domino, wiem coś o tym.


Geraniol biorę jod na tarczycę
84ona84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 12:34   #158
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Witam Kilka dni temu zrobiłam kontrolnie TSH i wynik to 3,52. Chciałam zapytać czy to dużo? Bo nie wiem czy zgłosić się do endokrynologa.. Dla porównania w czerwcu TSH wynosiło 1,11 więc różnica jest spora. A i dodam, że już kiedyś jako dziecko leczyłam się na niedoczynność. Jak ktoś się na tym zna to bardzo proszę o odpowiedź
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 13:36   #159
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Witam Kilka dni temu zrobiłam kontrolnie TSH i wynik to 3,52. Chciałam zapytać czy to dużo? Bo nie wiem czy zgłosić się do endokrynologa.. Dla porównania w czerwcu TSH wynosiło 1,11 więc różnica jest spora. A i dodam, że już kiedyś jako dziecko leczyłam się na niedoczynność. Jak ktoś się na tym zna to bardzo proszę o odpowiedź
Robiłaś badanie ot tak, czy jednak dokuczają ci jakieś objawy?
Zrób jeszcze raz tsh, fT3 i fT4, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej. Generalnie wynik idelny nie jest.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 13:56   #160
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Mam też guzki na tarczycy. Mam je co jakiś czas kontrolować, no i sprawdzać hormony. A, że miałam poprzednie TSH robione w czerwcu to pomyślałam, że przydałoby sie znowu sprawdzić, no i tak nie wiem co robić..
A co do objawów to czasami mam wrażenie, że mam opuchniętą szyję i jakoś ogólnie czasami nie zbyt dobrze się czuję. Ale nie wiem, może to też ta pogoda ma taki wpływ na samopoczucie.
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów


Edytowane przez Kociak_mrauu
Czas edycji: 2013-12-29 o 13:58
Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 20:00   #161
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Mam też guzki na tarczycy. Mam je co jakiś czas kontrolować, no i sprawdzać hormony. A, że miałam poprzednie TSH robione w czerwcu to pomyślałam, że przydałoby sie znowu sprawdzić, no i tak nie wiem co robić..
A co do objawów to czasami mam wrażenie, że mam opuchniętą szyję i jakoś ogólnie czasami nie zbyt dobrze się czuję. Ale nie wiem, może to też ta pogoda ma taki wpływ na samopoczucie.
Zgłoś się do endokrynologa
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 20:31   #162
miluska0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

hejka... Jestem nowa na tym forum dlatego bardzo bym chciała nawiązać kontakt z osobami które również borykaja sie z problemem niedoczynnosci tarczycy. Moja niedoczynność odkryłam w czerwcu 2013r poziom hormonu TSH wynosil ponad 7. zgłosiłam się z dość nietypowymi objawami ktore przesladowały mnie juz od bardzo dawna.Mianowicie miałam silne napady dusznosci, zawrotów głowy,mdłosci, byłam bardzo nerwowa i ciezko było mi sie uspokoić, oczywiscie również problemy ogromne z waga, czeste zapalenia dróg moczowych. Wspomne również, że mam torbiele na jajnikach chormony przyjmuje od skonczenia 12 lat oraz wrzody żołądka. Aktualnie przyjmuje Euthyrox 75, na ostatniej wizycie moja endo zrobiła mi usg okazało sie, że mam bardzo malutką tarczyce przerosnietą włuknami. Mówi, że nie ma się czym martwic ale dla niej to moze nic ona spotyka sie z gorszymi przypadkami ale ja sama nie wiem co mam sadzic. Niby czytam wszystko o niedoczynnosci tarczycy ale to wszystko ogólnikowo, nic konkretnego nie znalazlam. Najlepsze razdy jak sie odżywiać, jak z tym żyć, na co zwracac uwage i jak planować załozenie rodziny co w moim przypadku raczej bedzie trudno moge tylko uzyskać od was osób óre znajdują sie w podobnej sytuacjii... Mam nadzieje, że miło przyjmiecie mnie do swojego grona...
miluska0207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 12:53   #163
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez miluska0207 Pokaż wiadomość
hejka... Jestem nowa na tym forum dlatego bardzo bym chciała nawiązać kontakt z osobami które również borykaja sie z problemem niedoczynnosci tarczycy. Moja niedoczynność odkryłam w czerwcu 2013r poziom hormonu TSH wynosil ponad 7. zgłosiłam się z dość nietypowymi objawami ktore przesladowały mnie juz od bardzo dawna.Mianowicie miałam silne napady dusznosci, zawrotów głowy,mdłosci, byłam bardzo nerwowa i ciezko było mi sie uspokoić, oczywiscie również problemy ogromne z waga, czeste zapalenia dróg moczowych. Wspomne również, że mam torbiele na jajnikach chormony przyjmuje od skonczenia 12 lat oraz wrzody żołądka. Aktualnie przyjmuje Euthyrox 75, na ostatniej wizycie moja endo zrobiła mi usg okazało sie, że mam bardzo malutką tarczyce przerosnietą włuknami.
Witaj
piszesz o samym badaniu TSH i bardzo małej tarczycy - a miałam kiedykolwiek robione przeciwciała TG albo TPO?
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 07:25   #164
LadyJagoda
Zakorzenienie
 
Avatar LadyJagoda
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 490
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Witam dziewczyny, chciałabym Was poprosić o poradę. Przyjmuję Euthyrox 50 i mam kilka pytań. Może będziecie znały na nie odpowiedź
1. Czy Euthyrox trzeba przyjmować o tej samej godzinie czy można po przebudzeniu (np. raz o 4 rano a innym razem o 12:00- w samo południe) Niestety prowadzę nieregularny tryb życia, nie wiem czy powinnam nastawiać budzik np. w każdy dzień na 4 rano
2. Dodam, że obecnie studiuję, w związku z tym czasem całą noc się uczę i rano idę na zajęcia (bez snu) jak wtedy powinnam brać tabletkę?
Z góry dziękuje za odpowiedź
LadyJagoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 07:34   #165
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyJagoda Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, chciałabym Was poprosić o poradę. Przyjmuję Euthyrox 50 i mam kilka pytań. Może będziecie znały na nie odpowiedź
1. Czy Euthyrox trzeba przyjmować o tej samej godzinie czy można po przebudzeniu (np. raz o 4 rano a innym razem o 12:00- w samo południe) Niestety prowadzę nieregularny tryb życia, nie wiem czy powinnam nastawiać budzik np. w każdy dzień na 4 rano
2. Dodam, że obecnie studiuję, w związku z tym czasem całą noc się uczę i rano idę na zajęcia (bez snu) jak wtedy powinnam brać tabletkę?
Z góry dziękuje za odpowiedź
wydaje mi się, że najważniejsze tu jest branie tabletki na czczo - 30 min przed posiłkiem
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 07:44   #166
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyJagoda Pokaż wiadomość
1. Czy Euthyrox trzeba przyjmować o tej samej godzinie czy można po przebudzeniu (np. raz o 4 rano a innym razem o 12:00- w samo południe) Niestety prowadzę nieregularny tryb życia, nie wiem czy powinnam nastawiać budzik np. w każdy dzień na 4 rano
Po pierwsze tak jak napisała przedmówczyni - najważniejsze, to zachować pół godzinna przerwę między tabletką a posiłkiem, przy czym im większa przerwa, tym lepiej. Należy pamiętać, że niektóre witaminy osłabiają działanie l-tyroksyny
Po drugie - nie ma znaczenia godzina, im wcześniej weźmiesz, tym stężenie hormonu w ciągu dnia będzie stopniowo maleć, więc skoro potrzebujesz więcej energii na dalszy ciąg dnia, wtedy lepiej wziąć tabletkę później niż o 4 rano
Po trzecie - tabletkę bierze się na czczo, czyli minimum 5-7 godzin po ostatnim posiłku (w zależności co spożywałaś/piłaś i ile cukru było w posiłku), czyli jeśli uczyłaś się całą noc i zjadłaś/wypiłaś coś ok 24, to tabletkę możesz przyjąć najwcześniej koło 5-6 rano
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 11:13   #167
Vazzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 15
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Witajcie.

Czy któraś z Was przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto miała problemy ze wzrokiem? Od jakiegoś czasu mam duże problemy z oczami. Znacznie pogorszyła mi się ostrość widzenia. Byłam nawet u okulisty, który nie stwierdził szczególnych nieprawidłowości. Zasugerował, że być może mam podwyższony poziom cukru, ale okazało się, że nie.

Mówiłam o tym endokrynologowi a on stwierdził, że przy niedoczynności pogorszenie wzroku nie następuje, że z Euthyroxem też nie ma to nic wspólnego i że to zapewne od komputera :/:/

Szperałam w necie i czytałam, że u niektórych ten problem występuje i że po zmianie Euthyroxu na Letrox problem zanika.

Czy też może miałyście takie objawy? Ja się już tym na prawdę mocno denerwuje gdyż mam wrażenie, że z dnia na dzień coraz gorzej widzę ;/
Obecnie przyjmuje dawkę 75. Ogólnie Euthyrox biorę od 13 miesięcy i w odstępach miesięcy brałam dawki 25-50-75-62,5 i teraz znów 75.

Dodatkowo od niedawna pojawiły mi się włoski na twarzy co też mnie oczywiście bardzo niepokoi

Inną kwestią są badania. W grudniu 2012 miałam wykonane TSH, AntyTPO, AntyTG, FT3, FT4 i USG a następnie cyklicznie już tylko samo TSH. Widzę, że wiele z Was ma wykonywane również inne badania i chciałam się dowiedzieć na jakiej podstawię są Wam one zlecane. Czy przez endokrynologa czy też może ginekologa? Na wizytach dopytywałam się mojego lekarza czy nie trzeba robić żadnych innych badań dodatkowych, ale mówił, że nie. Zobaczył tylko moją ogólną morfologię, powiedział, że jest w porządku i że nic więcej badać nie trzeba.
Vazzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 11:24   #168
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Vazzz Pokaż wiadomość
Szperałam w necie i czytałam, że u niektórych ten problem występuje i że po zmianie Euthyroxu na Letrox problem zanika.
To zapytaj endokrynologa, czy jest szansa na zamienienie Euthyroksu na Letrox.

Cytat:
Inną kwestią są badania. W grudniu 2012 miałam wykonane TSH, AntyTPO, AntyTG, FT3, FT4 i USG a następnie cyklicznie już tylko samo TSH.
Moim zdaniem, nie tak powinno być. TSH jest ważne, ale ono nie powie wszystkiego o pracy tarczycy, zwłaszcza przy chorobie Hashimoto. Powiedz lekarzowi, że chcesz być przebadana kompletnie w związku ze swoją chorobą. Jeśli nadal po ponad roku(!) nie zleci badań innych niż TSH, szukaj nowego lekarza.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 12:58   #169
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Vazzz, często mając choroby z autoagresji np Hashimoto można mieć problemy ze wzrokiem, ja sama też narzekam akurat na zespół suchego oka ... kup jakieś krople nawilżające, powinno pomóc
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 18:58   #170
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Euthyrox na Letrox moze zmienić nawet rodzinny (mojej mamie zmienił rodzinny).
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 00:30   #171
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Vazzz Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto miała problemy ze wzrokiem? Od jakiegoś czasu mam duże problemy z oczami. Znacznie pogorszyła mi się ostrość widzenia. Byłam nawet u okulisty, który nie stwierdził szczególnych nieprawidłowości. Zasugerował, że być może mam podwyższony poziom cukru, ale okazało się, że nie.
Ja mam sporą wadę, ale od 15 lat, nie łączę jej z wykrytą 2 lata temu niedoczynnością.

Jeśli masz się denerwować przy każdym braniu euthyroxu, to zażądaj letroxu, co endo obchodzi, który lek bierzesz, a będziesz spokojniejsza (tak, taki argument podaj).

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Vazzz, często mając choroby z autoagresji np Hashimoto można mieć problemy ze wzrokiem, ja sama też narzekam akurat na zespół suchego oka ... kup jakieś krople nawilżające, powinno pomóc
Kurde.
Pisałam już, że mimo braku przeciwciał prawdopodobnie mam autoimmunologiczne podłoże niedoczynności. Tata ma RZS i zespół suchego oka. Ja na szczęście nie, ale oczy trochę wysychają.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 21:08   #172
miluska0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

nie nie miałam nigdy robionych tych badan... Moja endo nigdy nawet o nich nie wspominała... powinnam zrobić dodatkowo te badania? za kazdym razem tylko sprawdza morfologie i tsh oraz badanie dotykowe mojej tarczycy oraz opuchliznę całego ciała...
Po przyjeciu lekow o dawce 25 schudłam ok 4 kg alegdy zwiekszyla dawke na 50 w ciagu 2 dni moje ciało tak spuchło ze przytylam z 7kg całe ciało mnie bolalo nawet delikatny dotyk skóry sprawiał bol. po jakims czasie mineło ale kilogramy zostaly.endo mowi ze to normale. czy miałyscie taka sytuacje??? co robicie zeby zgóbić te nieszczesne kilogramy??? ja rozmawialam z dietetykiem powiedzial ze nie robie błedów zywieniowych dzieki czemu nie powinnam miec takich problemow. piłam herbatki pomagajace na trawienie, przeczyszczajace (w najgorszym okresie), piłam sliwki suszone zalane wrzatkiem, jadłam je, róznego rodzaju babki zioła, nic zero poprawy. juz sie załamuje niby nie mam jakiejs bardzo duzej nadwagi ale juz jest mi ciezko. przy wzroscie 165cm waga ok 73kg. odczuwam silne dretfienia ramion, bioder,a nawet karku, bola mnie stopy i nogi. co do cwiczen nie moge robić brzuszków, w trakcie ich wykonywania czuje jakby ktos mnie dusił. po zrobieniu 30 odczówam bol gardła i problemy z oddychaniem. a chce w koncu wyglądac " normalnie" bez wiszacego brzucha bo to moj najwiekszy dylemat. fizycznie raczej nie wygladam zle ale psychicznie to juz mnie dobija...
miluska0207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 21:57   #173
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez miluska0207 Pokaż wiadomość
nie nie miałam nigdy robionych tych badan... Moja endo nigdy nawet o nich nie wspominała... powinnam zrobić dodatkowo te badania?
ja bym zrobiła to anty-TPO. Koszt nie jest duży, ja robiłam prywatnie w alabie - mają punkty pobrań chyba w całej Polsce - zapłaciłam 30 zł a przynajmniej wiem na czym stoję
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:00   #174
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Laski potrzebuję pomocy może ktoś będzie mógł pomóc albo był w podobnej sytuacji. Jak pisałam poza niedoczynnością tarczycy mam niedoczynność przytarczy biorę wapno 100mgx2 i witaminę D (Alfadiol) 0,50mg dziennie przez co mam zaburzone wchłanianie na linii fosforany/wapń wapnia mam za mało, fosforanów za dużo. Wezmę 1 tabletkę wapna to fosforany mam na granicy normy ale za to mam niedobór wapnia, wezmę 2 tabletki wapnia to fosforany mam przekroczone. Robiłam wyniki w październiku to fosforany miałam na granicy normy ale wapnia miałam za mało co sprawiało, że miałam objawy tężyczki (drętwienie rąk, nóg, sztywnienie ciała), robiłam badania w styczniu mam wapno super, fosforany przekroczone co wiąże się z zaburzeniami snu, problemami moczowymi.

Fosforany są obecnie wszędzie w mięsie, zielonych warzywach, warzywach strączkowych, rybach, nabiale, ziarnach. Człowiek na najbardziej restrykcyjnej diecie zjada 4krotną dzienną dawkę jednak wszystko mu się nie wchłania, u mnie wchłania się za dużo.

Ograniczyłam wszystko z produktów, które fosforanów mają najwięcej ale jak wymieniłam wyżej nie idzie wyeliminować ich całkiem z diety. Musiałabym żyć na samej wodzie. Piję sporo ok. 2 litrów dziennie wody + zioła i herbatę zieloną/czerwoną. Ktoś może miał podobnie i udało mu się zbić fosforany nie zaburzając gospodarki wapniowej? Niestety nadmiar fosforanów prowadzi do niewydolności nerek, niedobór wapnia do zwapnienia mózgu - i to i to niefajne. Także jestem zdesperowana. Mój endokrynolog nie bardzo pomocny, prywatnie lekarz oszacował, że za wszystkie badania pod tym kątem i wizyty wyniosą ponad 600 zł na chwilę obecną mnie na to nie stać (nie mam pracy) także jestem w ktoś mógłby coś poradzić?
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 13:52   #175
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

girlonthebridge, a nie ma możliwości by wypisał Ci skierowanie na oddział endokrynologiczny gdzie mogłabyś mieć wszystkie potrzebne badania zrobione za darmo? musi być jakiś sposób abyś mogła dostać się na oddział celem diagnostyki gdy jest taka potrzeba. albo ogólny mógłby być pomocny w tej sytuacji?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 17:13   #176
Jula90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Witam
Mam pytanie do obecnych i przyszłych Mam
Czy któraś z Was choruje na niedoczynność tarczycy i stara się o dziecko? Słyszałam że może to trwać nawet kilka lat a ja lecze się dopiero od 3 miesięcy mam juz 5letniego synka na tarczyce nie chorowałam od 2 lat staramy się o drugie dziecko i nic z tego nie wychodziło. Chodziłam do różnych ginekologów i każdy mnie zbywał że skoro już mam jedno dziecko to i drugie bedzie i kazali czekać nikt niechciał zrobic mi badania hormonów dopiero 3 miesiące temu trafiłam na doświadczonego lekarza który odrazu zrobił mi badanie hormonalne i niestety wyszła niedoczynność tarczycy.
Teraz @ spóźnia mi sie 5 dni ale myśle że to po antybiotyku który brałam w święta.
Czy któraś z Was miała podobny problem
Jula90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 18:20   #177
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Jula90 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie do obecnych i przyszłych Mam
Czy któraś z Was choruje na niedoczynność tarczycy i stara się o dziecko? Słyszałam że może to trwać nawet kilka lat a ja lecze się dopiero od 3 miesięcy mam juz 5letniego synka na tarczyce nie chorowałam od 2 lat staramy się o drugie dziecko i nic z tego nie wychodziło.
u mnie praktycznie przy 1 cs się udało
ale miałam od ginekologa zakaz myślenia o zajściu w ciążę - dopiero jak unormuję hormony co trwało prawie 1,5 roku, czyli o tyle odłożyliśmy decyzję. Nie wiem, co by się stało, jakby nie wykryto na czas choroby, ale dużo moich znajomych dowiaduje się o problemach z tarczycą właśnie przy ciąży albo poronieniu.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 20:53   #178
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Teraz dostałam namiar na jakiegoś lekarza, który chce mi pomóc ale drogą internetową nie wiem na ile mi to pomoże. Jeszcze przejdę się do ogólnego zapytam co on mi może doradzić bo problemy ze snem mam już przeogromne. Przez co cały mój organizm siada zaczęły się gigant migreny.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:27   #179
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

girlonthebridge, nie wiem z jakiego miasta jesteś ... ale możesz spróbować sposobu dzięki któremu ja się dostałam na oddział immunologiczny na pełną diagnostykę o której mogłabym pomarzyć, bo drogie badania miałam. zrobiłam to w ten sposób, że zadzwoniłam do sekretariatu czy pokoju lekarskiego i opisałam swój problem, i w trakcie tej rozmowy dostałam od razu termin hospitalizacji a potrzebowałam tylko skierowania od lekarza ogólnego.

spróbuj tak zrobić, zadzwoń do pobliskiego oddziału endokrynologicznego i otwarcie pogadaj o swoim problemie; powiedz że nie stać Cię by robić niezbędne badania prywatnie, i czy byłaby taka możliwość
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:15   #180
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

spróbuję. Dzięki za radę
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 13:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.