Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-10, 16:14   #3121
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Kurczê ja co¶ komu¶ "walê" ?
Jestem na tym w±tku ju¿ do¶æ d³ugo i zawsze stara³am siê udzielaæ konstruktywnej oceny i dawaæ stosowne rady i jak dot±d by³y cenione nie tylko w w±tku ale i na priv gdzie doradzam kilku osobom.

P.S. Ale ju¿ czasami szlak mnie trafia jak taka Irish cz Sybil mimo mnóstwa rad nie tylko ode mnie je fatalnie, jest z tego zadowolona i nie stosuje siê do dawanych rad i prosi o kolejne.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U:

I: pieczona owsianka z bananem i orzechami w³oskimi.
II: s³uszna micha domowej zupy jarzynowej z miêsem z kurzego udka; dwie mandarynki.
III: ry¿ sma¿ony z jajkiem, indykiem i warzywami.
IV: jogurt naturalny z wiórkami kokosowymi, migda³ami i suszon± ¿urawin±.
V: mam wielk± ochotê na jajecznicê, wiêc bêdzie pewnie z 3 jaj na oleju kokosowym plus jakie¶ warzywa do tego. <-- skoro to U to mo¿esz spokojnie zje¶æ tu kromkê, dwa razowca

Bardzo smacznie, zdrowo i wszystko na miejscu
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 16:15   #3122
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Kurczê ja co¶ komu¶ "walê" ?
Jestem na tym w±tku ju¿ do¶æ d³ugo i zawsze stara³am siê udzielaæ konstruktywnej oceny i dawaæ stosowne rady i jak dot±d by³y cenione nie tylko w w±tku ale i na priv gdzie doradzam kilku osobom.

P.S. Ale ju¿ czasami szlak mnie trafia jak taka Irish cz Sybil mimo mnóstwa rad nie tylko ode mnie je fatalnie, jest z tego zadowolona i nie stosuje siê do dawanych rad i prosi o kolejne.
No w³a¶nie nie Twoja krytyka jest konstruktywna a ewentualnie prosto z mostu atakujesz ludzi pokroju tych, których wymieni³a¶ i nic dziwnego.
Swoj± drog± nie do koñca wiem czemu akurat Twój przyk³ad zosta³ przytoczony w dyskusji...
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 16:28   #3123
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U:

I: owsianka z siemieniem lnianym, domowym bezcukrowym musem ¶liwkowym, cynamonem, wiórkami kokosowymi i mlekiem ry¿owym;
II: dwie kromki domowego razowca z twaro¿kiem kozim i ajwarem w³asnej roboty;
III: zupa cytrynowa z kasz± jaglan±; na drugie kawa³ek pstr±ga, pieczonego z batatami i warzywami (kawa³ek dyni, cukinii i papryka);
IV: kilka mandarynek, gar¶æ orzechów w³oskich;
V: klasyczna sa³atka jarzynowa z majonezem i groszkiem, pó³ wêdzonej makreli, kromka domowego chleba razowego.

A to wzorowe U, mogê siê u Ciebie sto³owaæ ?

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o ocenê:
R
1: szklanka mleka 1,5%, 5 ³y¿ek mieszanki (morele suszone, rodzynki, migda³y, s³onecznik, p³atki owsiane i ¿ytnie górskie) <-- wiêc tak, dobrze by by³o gdyby same p³atki i troszkê otrêbów to by³o te 5³y¿ek=50g a oprócz tego Twoje ulubione dodatki, mleko mo¿e byæ spokojnie 2% i jak byk pasuje mi tu jaki¶ owoc
2: jab³ko, kromka chleba ¿ytniego z mas³em<<--- a tu co¶ na chlebu¶, jak masz jab³ko to moze byæ posi³ek na s³odko, odrobina miodu od rana nie zaszkodzi czy jaki¶ domowe powid³o? gdy nie chcesz na s³odko to daj na kromkê jajko na twardo lub jak±¶ dobr± wêdlinê i warzywa a tak w ogóle to mo¿esz zje¶æ dwie kromki
3: makaron z m±ki durum (ok szklanki) + miêso mielone ze szpinakiem w sosie pomidorowym tu super
4: zupa krem warzywna (por, ziemniaki, cebula, seler, marchew, pietruszka) + dwie kromki chleba ¿ytniego <-- o to z t±d jedn± kromkê prze³o¿y³abym do 2 ¶niadania , zupka super
5: dwa jajka, dwie kromki chleba z mas³em, ketchup a tu jaki¶ warzywko
j.w. poza drobnymi uwagami jest ok du¿o chcesz schudn±æ?? d³ugo siê ju¿ odchudzasz?
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 16:29   #3124
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 3 603
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje dzisiejsze U. Czy to U zwrócone bardziej w stonê R czy P?
Proszê o ocenê.
1. Owsianka ( 6 ³y¿ek p³atków, banan, chlust jogurtu naturalnego, cynamon.), kawa z mlekiem
2. 3 kromki razowca s³onecznikowego: dwie z pieczonym schabem, sa³at± i piklami, jedna z mas³em orzechowym
przek±ska
3. ca³a pieczona pier¶ z kurczaka, 3 ³y¿ki kaszy kuskus z curry kukurydz±, du¿y pomidor, 200g mieszanki warzyw
4. podwieczorek - serek wiejski, pomarañcza, kieliszek ( a raczej kielich ) martini
5. zapewne jajeczniczka z 3 jaj, do tego rozmaite warzywa

Zazwyczaj æwiczê pomiêdzy posi³kami 4 i 5 - wtedy zjadam jeszcze zazwyczaj jak±¶ rybkê lub miêso po treningu + wêgle ( kasza lub kromka chleba)
camelia111 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:14   #3125
201612280917
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 1 285
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
j.w. poza drobnymi uwagami jest ok du¿o chcesz schudn±æ?? d³ugo siê ju¿ odchudzasz?
Dziêkujê bardzo odchudzam siê od tygodnia, chcê schudn±æ ok. 8-10 kg, zobaczê po wygl±dzie, czy to ju¿
201612280917 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:49   #3126
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ

Bardzo smacznie, zdrowo i wszystko na miejscu
Dziêki razowca nie zjem z wiadomych wzglêdów ale do podwieczorku wpad³a jeszcze domowa cinnamon roll
AshtrayGirl86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:52   #3127
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê bardzo, naprawdê siê cieszê, ¿e mi wysz³o.



Dziêkujê to mi³e I faktycznie wysz³o pyszne. Dodam, ¿e buraki mia³am mniejsze, pokroi³am je na æwiartki i piek³am w folii aluminiowej skropione kremem balsamicznym. Kocham buraki
Bardzo fajnie jeszcze smakuje jak siê doda ser typu w³oskiego (Capresi bodaj¿e) albo ogórka kiszonego zamieni na pomarañczê kwa¶n±



Dziêkujê bardzo!
I ja nie mam do nikogo ¿adnych zarzutów, bo chyba o to tu chodzi ¿eby oceniaæ jad³ospisy? Ale mo¿na to zrobiæ kulturalnie. I Ty w ten sposób to zrobi³a¶.
No ale obieca³am skoñczyæ temat
Ale ja siê z Tob± zgadzam, strasznie mnie dra¿ni± bardzo agresywne odpowiedzi na co¶ tak b³ahego jak spis posi³ków nawet je¶li sk³ada siê z parówek i "deseru z koron±" jak niektóre my¶lê,¿e ka¿dy pracuje nad sob±,mo¿na korzystaæ z rad i "zasad",ale warto je dostosowaæ do swojego smaku i potrzeb i nie przejmowaæ siê za bardzo tutejsz± ekspertyz±.

Swoj± drog± mi rady niektórych z Was (Têczowa, Poa Alpina i inni)na forum pomog³y bezpiecznie i przyjemnie przej¶æ z redukcji w utrzymanie,za co dziêkujê

Tymczasem wrzucam kolejny jad³ospis U

¦niadanie: 2 placuszki owsiano-bananowe z twarogiem pó³t³ustym,³y¿k± domowych powide³ ¶liwkowych i orzechami nerkowca. kawa z mlekiem

Drugie ¶niadanie: Sa³atka z pieczonej gruszki, gotowanej soczewicy, koziego twaro¿ku, roszponki, pomidorków cherry, kaparów, pra¿onych pestek dyni + polenta z kaszy jaglanej

15 min rozgrzewki, 45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem (barbell)

Obiad: Sola atlantycka zapiekana z kalafiorem, broku³ami, kalarepk± z tymiankiem i domowym pesto. Kasza pêczak. Szklanka ¶wie¿o wyciskanego soku z marchewki, selera i jab³ka

Podwieczorek : Zupa krem z cukinii i pieczonych pomidorów, z pestkami s³onecznika

30 min jazdy na rowerze po lesie

Kolacja: Kromka domowego ¿ytniego razowca z ziarnami, z past± jajeczn± ze szczypiorkiem, sa³at± rzymsk±, ¿ó³t± papryk±, rzodkiewk± i pomidorem. porcja duszonego szpinaku z czosnkiem, migda³ami i jogurtem greckim

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-01-10 o 18:15
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 18:34   #3128
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê bardzo odchudzam siê od tygodnia, chcê schudn±æ ok. 8-10 kg, zobaczê po wygl±dzie, czy to ju¿

czyli odchudzasz siê bardzo krótko nie ucinaj tak bardzo kcal dodaj co nie co w miejscach w których wspomnia³am
powodzenia ¿yczê

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki razowca nie zjem z wiadomych wzglêdów ale do podwieczorku wpad³a jeszcze domowa cinnamon roll

oj sorki zapomnia³am napisa³am z rozpêdu
dobrze ¿e cinamon wpad³

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ja siê z Tob± zgadzam, strasznie mnie dra¿ni± bardzo agresywne odpowiedzi na co¶ tak b³ahego jak spis posi³ków nawet je¶li sk³ada siê z parówek i "deseru z koron±" jak niektóre my¶lê,¿e ka¿dy pracuje nad sob±,mo¿na korzystaæ z rad i "zasad",ale warto je dostosowaæ do swojego smaku i potrzeb i nie przejmowaæ siê za bardzo tutejsz± ekspertyz±.

Swoj± drog± mi rady niektórych z Was (Têczowa, Poa Alpina i inni)na forum pomog³y bezpiecznie i przyjemnie przej¶æ z redukcji w utrzymanie,za co dziêkujê

Tymczasem wrzucam kolejny jad³ospis U

¦niadanie: 2 placuszki owsiano-bananowe z twarogiem pó³t³ustym,³y¿k± domowych powide³ ¶liwkowych i orzechami nerkowca. kawa z mlekiem

Drugie ¶niadanie: Sa³atka z pieczonej gruszki, gotowanej soczewicy, koziego twaro¿ku, roszponki, pomidorków cherry, kaparów, pra¿onych pestek dyni + polenta z kaszy jaglanej

15 min rozgrzewki, 45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem (barbell)

Obiad: Sola atlantycka zapiekana z kalafiorem, broku³ami, kalarepk± z tymiankiem i domowym pesto. Kasza pêczak. Szklanka ¶wie¿o wyciskanego soku z marchewki, selera i jab³ka

Podwieczorek : Zupa krem z cukinii i pieczonych pomidorów, z pestkami s³onecznika

30 min jazdy na rowerze po lesie

Kolacja: Kromka domowego ¿ytniego razowca z ziarnami, z past± jajeczn± ze szczypiorkiem, sa³at± rzymsk±, ¿ó³t± papryk±, rzodkiewk± i pomidorem. porcja duszonego szpinaku z czosnkiem, migda³ami i jogurtem greckim

ale mi mi³o
a Twoje jedzonko znów super, co tu du¿o pisaæ jesz przesmacznie
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 18:56   #3129
bingiel
Raczkowanie
 
Avatar bingiel
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I owsianka na mleku z orzechami, p³atkami migda³owymi, jagodami goji i mango
II 2 kanapki (na razowym) z sa³at±, ¿ó³tym serem, ogórkiem i papryk±
III kasza gryczana, warzywa z patelni: broku³, cebula, papryka, fasolka
IV zielony grejpfrut (pó¼ny obiad, wiêc nie by³am g³odna)
V ³oso¶ wêdzony, pó³ grahamki z sa³at± ogórkiem i papryk±

jak?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ja siê z Tob± zgadzam, strasznie mnie dra¿ni± bardzo agresywne odpowiedzi na co¶ tak b³ahego jak spis posi³ków nawet je¶li sk³ada siê z parówek i "deseru z koron±" jak niektóre my¶lê,¿e ka¿dy pracuje nad sob±,mo¿na korzystaæ z rad i "zasad",ale warto je dostosowaæ do swojego smaku i potrzeb i nie przejmowaæ siê za bardzo tutejsz± ekspertyz±.

Swoj± drog± mi rady niektórych z Was (Têczowa, Poa Alpina i inni)na forum pomog³y bezpiecznie i przyjemnie przej¶æ z redukcji w utrzymanie,za co dziêkujê

Tymczasem wrzucam kolejny jad³ospis U

¦niadanie: 2 placuszki owsiano-bananowe z twarogiem pó³t³ustym,³y¿k± domowych powide³ ¶liwkowych i orzechami nerkowca. kawa z mlekiem

Drugie ¶niadanie: Sa³atka z pieczonej gruszki, gotowanej soczewicy, koziego twaro¿ku, roszponki, pomidorków cherry, kaparów, pra¿onych pestek dyni + polenta z kaszy jaglanej

15 min rozgrzewki, 45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem (barbell)

Obiad: Sola atlantycka zapiekana z kalafiorem, broku³ami, kalarepk± z tymiankiem i domowym pesto. Kasza pêczak. Szklanka ¶wie¿o wyciskanego soku z marchewki, selera i jab³ka

Podwieczorek : Zupa krem z cukinii i pieczonych pomidorów, z pestkami s³onecznika

30 min jazdy na rowerze po lesie

Kolacja: Kromka domowego ¿ytniego razowca z ziarnami, z past± jajeczn± ze szczypiorkiem, sa³at± rzymsk±, ¿ó³t± papryk±, rzodkiewk± i pomidorem. porcja duszonego szpinaku z czosnkiem, migda³ami i jogurtem greckim
jak robisz te placuszki?
bingiel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 19:40   #3130
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ

ale mi mi³o
a Twoje jedzonko znów super, co tu du¿o pisaæ jesz przesmacznie
Dziêkujê za ocenkê

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ

jak robisz te placuszki?
Placuszki s± bardzo proste, robi siê je (i zjada) dos³ownie w parê minut. Podobne przepisy pewnie pojawia³y siê w w±tku wielokrotnie. Na 2 porcje (4 puszyste placuszki):
Jeden dojrza³y banan
80-100 gramów p³atków owsianych- najlepiej górskich
2-3 du¿e ³y¿ki serka homogenizowanego naturalnego (lub serka wiejskiego/gêstego jogurtu greckiego)
³y¿eczka proszku do pieczenia
(na oko) 2 ³y¿ki mleka /mleka migda³owego
szczypta cynamonu lub/i wanilii
(opcjonalnie mo¿na dodaæ do ¶rodka np. krojone daktyle, rodzynki lub ¿urawinê, fajnie pasuje te¿ siemiê lniane, kruszone orzechy, ziarna s³onecznika, lub nawet mas³o orzechowe czy kawa³ki ciemnej czekolady)

-sk³adniki blendujê w mikserze przez jakie¶ pó³ minuty

-dobrze rozgrzewam patelniê teflonow± (mo¿na te¿ sma¿yæ na oleju lub ma¶le klarowanym), wylewam porcje okr±g³ych placków. czekam, a¿ pojawi± siê na górze b±belki, przewracam i czekam kilka chwil, a¿ bêd± gotowe .

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-01-10 o 19:42
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 20:36   #3131
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U/P

I Owsianka (30g p³atków + 10g otrêbów mieszanych pszennych i owsianych) z bananem, szpinakiem i jajkiem, podana z kostk± gorzkiej czekolady; kawa z mlekiem 1,5%
II 2 rz±dki gorzkiej czekolady , mandarynka, jab³ko du¿e i kajzerka wieloziarnista posmarowana serkiem z szynk± drobiow±, serem twarogowym z Lidla w plasterkach i papryk±

znowu 2 rz±dki czekolady gorzkiej od tak, w "miêdzyczasie"

III Zupa selerowo-serowa (z serkiem topionym) z posiekan± w³oszczyzn±, ry¿em (2 ³y¿ki) i ziemniakiem, kawa³ek miêsa z kurczaka; kawa z mlekiem 1,5%

trening 45 minut

IV Resztka zupy z kawa³kiem miêsa, 2 marchewki
V Kasza pêczak (25g, resztka zosta³a) z jogurtem naturalnym i twarogiem chudym (po ok. 100g ka¿dego) z ³y¿k± wiórków kokosowych, cynamonem, lnem mielonym odt³uszczonym i gar¶ci± p³atków gwiazdek cynamonowych; piêtka chleba; kakao prawdziwe z mlekiem 1,5%

Przek±ska: s³onecznik 35g, plasterek szynki posmarowany musztard± zrolowany z ogórkiem kiszonym

Ostatnio sporo mi wpada czekolady, co widaæ zreszt±... nie wiem czemu, jako¶ nie umiem nad tym zapanowaæ, postaram siê to ograniczyæ, bo niezdrowo przez to siê robi

Edytowane przez Seducer
Czas edycji: 2014-01-10 o 20:37
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 21:22   #3132
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzie¶ na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomo¶ci: 6 518
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I - owsianka na mleku z p³atkami zbo¿owymi, rodzynkami, ³y¿eczk± wiórków kokosowych, cynamonem, ¿urawin±, bananem i mandarynk±, kawa z mlekiem
II - bu³eczka ciemna z sezamem: jedna po³ówka z podwójn± porcj± szynki, druga z wêdlin± z kurczaka; obie z sa³at±, pomidorem, ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem, herbata cytrynowa
III - jab³ko
IV - gotowane podudzie z kurczaka plus kasza kuskus i sa³ata z pomidorem i jogurtem naturalnym
V - kromka chleba ciemnego z du¿± porcj± twaro¿ku i pomidorem, herbata

Spojrzy kto¶?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-01-10 o 21:23
syklamen jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 23:04   #3133
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R na jutro

I. Jajecznica z 2 jajek (najprawdziwszych wiejskich) na ³y¿eczce oliwy z oliwek, z dodatkiem ¶wie¿ej bazylii i 2 suszonych pomidorów (zwyczajnych suszonych, nie takich w oleju), 60g chleba razowego ¿ytniego z ¿urawin±
II. Du¿a micha zupy cebulowo-porowej krem (na bulionie miêsnym) z podpra¿onym s³onecznikiem (³y¿ka)
III. Sushi Maki
4 x California Maki (Oshinko, Surimi, Ogórek, Awokado)
4 x California Maki 2 (Oshinko, Surimi, Ogórek, Awokado, £oso¶)
2 x Umami Maki (£oso¶, Tuñczyk, Oshinko, Sa³ata, Majonez)
+ sos sojowy i du¿o marynowanego imbiru
IV. Sa³atka: pier¶ z kurczaka 100g, sa³ata lodowa, szpinak baby, pó³ pomarañczy, ³y¿eczka oliwy z oliwek, musztarda i du¿o curry


£iii jutro zamawiamy sushi! Zestaw ju¿ wybrany, dlatego mogê wypisaæ sk³adniki. Szczerze mówi±c nie wiem ile mogê go zje¶æ, ale na ilewazy.pl ró¿ne rodzaje sushi wahaj± siê miêdzy 40 a 45kcal, wiêc jak zjem 10szt, to chyba bardzo nie nabrojê?
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-10 o 23:18
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 09:07   #3134
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r

8:30 owsianka ze s³onecznikiem i rodzynkami, polana 3 ³y¿kami jogurtu truskawkowego i sokiem wi¶niowym domowym

11:00 ma³a bu³ka ziarnista z serkiem topionym, wêdlin±, cebul± i ketchupem, szklanka szparagówki

14:00 omlet: 2 jaja, 2 ³y¿ki m±ki, ogórki, pomidor, domowy sos pomidorowy z ananasa,kukurydzy

17:00 wiêcej ni¿ pó³ jogurtu serduszko po gar¶ci orzechów, p³atków musli, rodzynek

21:00 kromka ¿ytnia z mas³em, wêdlina, sa³atka wegetariañska
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 09:45   #3135
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
R na jutro

I. Jajecznica z 2 jajek (najprawdziwszych wiejskich) na ³y¿eczce oliwy z oliwek, z dodatkiem ¶wie¿ej bazylii i 2 suszonych pomidorów (zwyczajnych suszonych, nie takich w oleju), 60g chleba razowego ¿ytniego z ¿urawin±
II. Du¿a micha zupy cebulowo-porowej krem (na bulionie miêsnym) z podpra¿onym s³onecznikiem (³y¿ka)
III. Sushi Maki
4 x California Maki (Oshinko, Surimi, Ogórek, Awokado)
4 x California Maki 2 (Oshinko, Surimi, Ogórek, Awokado, £oso¶)
2 x Umami Maki (£oso¶, Tuñczyk, Oshinko, Sa³ata, Majonez)
+ sos sojowy i du¿o marynowanego imbiru
IV. Sa³atka: pier¶ z kurczaka 100g, sa³ata lodowa, szpinak baby, pó³ pomarañczy, ³y¿eczka oliwy z oliwek, musztarda i du¿o curry


£iii jutro zamawiamy sushi! Zestaw ju¿ wybrany, dlatego mogê wypisaæ sk³adniki. Szczerze mówi±c nie wiem ile mogê go zje¶æ, ale na ilewazy.pl ró¿ne rodzaje sushi wahaj± siê miêdzy 40 a 45kcal, wiêc jak zjem 10szt, to chyba bardzo nie nabrojê?


aaaa sushi kocham sushi, dawno nie jad³am
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 11:26   #3136
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje pierwsze jadlospisy na redukcje.
Bardzo prosze o ocenke i komentarz co zmienic, co wyrzucic.

1.Sniadanie; 2 kromki ciemnego pieczywa z dzemem niskoslodzonym
II zupa pomidorowa
Obiad; losos, warzywa na patelnie 1/3 opakowania, 2 male kromeczki bagietki czosnkowej
Kolacja; jogurt, banan, jablko, orzechy



2.sniadanie; jajecznica z 2 jaj, kromka chleba
II sniadanie; jablko
Obiad; piers z kurczaka, pol woreczka ryzu, surowka
Kolacja; grahamka z wedlina, pol pomidora, ogorek, salata


3. Sniadanie; 2 kromki z wedlina, salata, ogorek
II sniadanie; jogurt z otrebami
Obiad; zurek z jajkiem
Kolacja; salatka grecka


4. Sniadanie; 2 parowki, pomidor, ogorek, jajko
II sniadanie; 2 jablka utarte z cynamonem
Obiad; warzywa na patelnie, kurczak
Kolacja; serek wiejski, lyzeczka miodu, orzechy


5. sniadanie; ryba, jajko, kromka
II sniadanie; jogurt, owow
Obiad; kurczak slodko- kwasny, pol woreczka kaszy
Kolacja; salatka z kurczakiem, bagietka


6. sniadanie; 2 kanapki
II jablko, banan
Obiad; ryba pieczona w folii, warzywa na patelnie, surowka
Kolacja; grahamka z twarozkiem
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 11:41   #3137
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
R na jutro

I. Jajecznica z 2 jajek (najprawdziwszych wiejskich) na ³y¿eczce oliwy z oliwek, z dodatkiem ¶wie¿ej bazylii i 2 suszonych pomidorów (zwyczajnych suszonych, nie takich w oleju), 60g chleba razowego ¿ytniego z ¿urawin±
II. Du¿a micha zupy cebulowo-porowej krem (na bulionie miêsnym) z podpra¿onym s³onecznikiem (³y¿ka)
III. Sushi Maki
4 x California Maki (Oshinko, Surimi, Ogórek, Awokado)
4 x California Maki 2 (Oshinko, Surimi, Ogórek, Awokado, £oso¶)
2 x Umami Maki (£oso¶, Tuñczyk, Oshinko, Sa³ata, Majonez)
+ sos sojowy i du¿o marynowanego imbiru
IV. Sa³atka: pier¶ z kurczaka 100g, sa³ata lodowa, szpinak baby, pó³ pomarañczy, ³y¿eczka oliwy z oliwek, musztarda i du¿o curry


£iii jutro zamawiamy sushi! Zestaw ju¿ wybrany, dlatego mogê wypisaæ sk³adniki. Szczerze mówi±c nie wiem ile mogê go zje¶æ, ale na ilewazy.pl ró¿ne rodzaje sushi wahaj± siê miêdzy 40 a 45kcal, wiêc jak zjem 10szt, to chyba bardzo nie nabrojê?
Sushi w rozs±dnej ilo¶ci (czyli powiedzmy te 10 - kilkana¶cie sztuk) krzywdy Ci nie zrobi Ry¿, nawet bia³y, nie jest przecie¿ tai straszny, ryby i awokado to przecie¿ te¿ samo zdrowie... Jedyne co - uwa¿aj na dodatki typu ryba w tempurze, majonez (w dwóch maki Ci nie zaszkodzi, wiêc tutaj wyluzuj ). No i na sos sojowy w nadmiarze Te¿ uwielbiam sushi, ale w miejscu zamieszkania nie znalaz³am jeszcze "susharni" z prawdziwego zdarzenia, a te marketowe pakowane do mnie nie przemawiaj±, wiêc zazdroszczê

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ona!!! Poka¿ wiadomo¶æ
Moje pierwsze jadlospisy na redukcje.
Bardzo prosze o ocenke i komentarz co zmienic, co wyrzucic.

1.Sniadanie; 2 kromki ciemnego pieczywa z dzemem niskoslodzonym bia³ko i t³uszcze gdzie?
II zupa pomidorowa tak jak pisa³am poni¿ej - je¶li "pe³na" z ryzem i wk³adk± to ok, sama za ma³o, brak bia³ka i t³uszczy
Obiad; losos, warzywa na patelnie 1/3 opakowania, 2 male kromeczki bagietki czosnkowej na czym sma¿ysz warzywa?
Kolacja; jogurt, banan, jablko, orzechy



2.sniadanie; jajecznica z 2 jaj, kromka chleba dorzuæ jakie¶warzywa i bêdzie ok
II sniadanie; jablko jab³ko samo to przek±ska a nie posi³ek - dodaj choæby serek wiejski i jakie¶ t³uszcze
Obiad; piers z kurczaka, pol woreczka ryzu, surowka fajnie, ale gdzie t³uszcze?
Kolacja; grahamka z wedlina, pol pomidora, ogorek, salata t³uszcze? pomidor we¼ ca³y


3. Sniadanie; 2 kromki z wedlina, salata, ogorek t³uszcze
II sniadanie; jogurt z otrebami jw, plus mo¿e daj zwyk³e p³atki np. owsiane zamiast otr±b?
Obiad; zurek z jajkiem trochê biednie - przyda³yby siê jakie¶warzywa, mo¿e jakie¶dodatkowe ¿ród³o bia³ka
Kolacja; salatka grecka je¶li sensowna ilo¶æ, i do niej jakie¶ wêgle, to ok


4. Sniadanie; 2 parowki, pomidor, ogorek, jajko brakuje wêgli. co do parówek siê nie wypowiem, bo niby to nie najlepsze rozwi±zanie, ale jak nie jesz czêsto to ujdzie
II sniadanie; 2 jablka utarte z cynamonem to przek±ska nie posi³ek
Obiad; warzywa na patelnie, kurczak wêgle gdzie?
Kolacja; serek wiejski, lyzeczka miodu, orzechy dorzuci³abym jakiej¶ "zieleniny" ale ogólnie nie jest ¼le


5. sniadanie; ryba, jajko, kromka "zielenina"?
II sniadanie; jogurt, owow
Obiad; kurczak slodko- kwasny, pol woreczka kaszy t³uszcze? warzywa?
Kolacja; salatka z kurczakiem, bagietka t³uszcze?


6. sniadanie; 2 kanapki z czym?
II jablko, banan mo¿e jeden z tych owoców zast±p jakimi¶ wêglami z³ozonymi i dodaj bia³ko i t³uszcze - ujdzie nawet jogurt i orzechy albo jakie¶ miêso albo co¶
Obiad; ryba pieczona w folii, warzywa na patelnie, surowka nie widzê t³uszczy i wêgli
Kolacja; grahamka z twarozkiem t³uszczy i warzyw mi tu brak
Trochê g³odówkowa ta redukcja. Owoc albo jogurt i owoc to bardziej przek±ska ni¿ posi³ek. Tak samo sama w sobie zupa pomidorowa (chyba ¿e jest z jak±¶ sensown± ilo¶ci± ry¿u i miêsem, to zwracam honor). Kolejny problem to baaaardzo ma³o t³uszczy - dodaj tu oliwê, tu awokado, tu orzechy, nie bój siê tego
Generalna zasada jest taka: w ka¿dym posi³ku powinno byæ ¼ród³o bia³ka, wêgli i t³uszczy. Na redukcji mo¿na sobie ewentualnie pozwoliæ na kolacjê bez wêglowodanów. Ale przy tych Twoich ilo¶ciach jedzenia kolacjê te¿zostawi³abym pe³n± Warzywa je siê bez ograniczeñ do ka¿dego posi³ku. Wyj±tkiem s± str±czki, ziemniaki i warzywa korzeniowe, je¶li jesz je w wiêkszych ilo¶ciach.

Reszta uwag na czerwono. I przepraszam, je¶li za ostro, ale przewinê³o siê tu ju¿ tyle chorobowych jad³ospisów, ¿e wolê od razu wy³o¿yæ z grubej rury, ale chêtnie wyt³umaczê w razie jakichkolwiek w±tpliwo¶ci.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 18:13   #3138
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------


Trochê g³odówkowa ta redukcja. Owoc albo jogurt i owoc to bardziej przek±ska ni¿ posi³ek. Tak samo sama w sobie zupa pomidorowa (chyba ¿e jest z jak±¶ sensown± ilo¶ci± ry¿u i miêsem, to zwracam honor). Kolejny problem to baaaardzo ma³o t³uszczy - dodaj tu oliwê, tu awokado, tu orzechy, nie bój siê tego
Generalna zasada jest taka: w ka¿dym posi³ku powinno byæ ¼ród³o bia³ka, wêgli i t³uszczy. Na redukcji mo¿na sobie ewentualnie pozwoliæ na kolacjê bez wêglowodanów. Ale przy tych Twoich ilo¶ciach jedzenia kolacjê te¿zostawi³abym pe³n± Warzywa je siê bez ograniczeñ do ka¿dego posi³ku. Wyj±tkiem s± str±czki, ziemniaki i warzywa korzeniowe, je¶li jesz je w wiêkszych ilo¶ciach.

Reszta uwag na czerwono. I przepraszam, je¶li za ostro, ale przewinê³o siê tu ju¿ tyle chorobowych jad³ospisów, ¿e wolê od razu wy³o¿yæ z grubej rury, ale chêtnie wyt³umaczê w razie jakichkolwiek w±tpliwo¶ci.
Dziekuje bardzo za odpowiedz i cenne rady Jesli chodzi o zupe pomidorowa, to zawsze jem ja z ryzem. Warzywa na patelnie staram sie dusic bez dodatku tluszczu. Bo ja myslalam, ze na II sniadanie powinna byc przekaska typu owoce czy jogurt, skoro sniadanie jest np. wieksze. kanapki najczesciej z wedlina jem. A do kanapek z dzemem jakie tluszcze mam dac? A czemu platki zamiast otrab? A do salatki moge jesc ta bagietke?
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 18:40   #3139
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 425
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

WItajcie
Ocenicie mój pierwszy jad³ospis na R?
Od razu mówiê, ¿e nie chcê ograniczaæ zbyt du¿o kcal, ani rezygnowaæ z obiadów, które jem razem z domownikami, czy z rzeczy które lubiê (jestem zdania, ¿e wolê zje¶æ mniej czego¶ kalorycznego co uwielbiam, ni¿ zajadaæ siê pe³n± porcj± dania, które niezbyt lubiê.
Zrezygnowa³am ca³kowicie z fastfoodów, s³odyczy, napojó gazowanych.
Potrzebujê schudn±æ 6 kg, bardzo proszê o ocenê
(tylko b±d¼cie wyrozumia³e)

¦niadanie: 2 bu³ki razowe z chud± szynk±, pomidorem, sa³at±, papryk±
II ¶niadanie: Du¿y grejpfrut (mimo 2 godzinnej przerwie miêdzy ¶niadaniem, by³am bardzo najedzona i nie mog³am nic wiêcej wcisn±æ)
Obiad: miseczka roso³u z makaronem, miêso wo³owe gotowane (spory kawa³ek) + sa³atka (pekiñska, kukurydza, ogórek, pomidor, jogurt naturalny) + ogórki kiszone.
Podwieczorek: Jogurt naturalny + wrzucone migda³y (nie chcia³am przesadziæ z ilo¶ci± migda³ów, bo s± sporo kaloryczne i wrzuci³am równowarto¶æ 250 kcal)
Kolacja: kromka chleba razowego+ser bia³y+ papryka

<wiem, ¿e chleb na kolacjê nie jest zbyt dobry, ale ja nie prze³knê sera czy jajka bez przegryzienia go chlebkiem >

Kalorycznie wysz³o oko³o 1450 kcal, tylko nie wiem jak z warto¶ciami od¿ywczymi

Edytowane przez atilaaav
Czas edycji: 2014-01-11 o 18:43
atilaaav jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 18:49   #3140
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ona!!! Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje bardzo za odpowiedz i cenne rady Jesli chodzi o zupe pomidorowa, to zawsze jem ja z ryzem. Warzywa na patelnie staram sie dusic bez dodatku tluszczu. Bo ja myslalam, ze na II sniadanie powinna byc przekaska typu owoce czy jogurt, skoro sniadanie jest np. wieksze. kanapki najczesciej z wedlina jem. A do kanapek z dzemem jakie tluszcze mam dac? A czemu platki zamiast otrab? A do salatki moge jesc ta bagietke?
Dobra, spróbujê na wszystko odpowiedzieæ

1. Nie unikaj t³uszczu - spokojnie mo¿esz dusiæ warzywa na patelniê na t³uszczu. Do kanapki z d¿emem (d¿em sklepowy?) mo¿esz daæ mas³o, mo¿esz dodaæ do tego gar¶æ orzechów - co lubisz. Generalnie t³uszcze powinny stanowiæ co najmniej 30-35% kalorii w Twoim jad³ospisie. Je¶li nie chcesz wyliczaæ kalorii, to po prostu za³ó¿, ¿e np. posmarujesz kanapki mas³em, polejesz ry¿ czy kaszê ³y¿k± oliwy, zjesz od czasu do czasu jakie¶ awokado czy co¶, bêdziesz jadaæ t³uste ryby itp. Do sma¿enia polecam olej kokosowy i smalec. Unikaj za to wszelkiej ma¶ci margaryn itp.

2. W wielu "gazetowych" dietach na drugie ¶niadanie jest w³a¶nie jaki¶ drobiazg typu jogurt, owoc czy co¶. Ale spokojnie mo¿na je¶æ w tym czasie pe³ny posi³ek. Nie ma ¿adnej zasady, ¿e drugie ¶niadanie ma byæ mniejsze/mniej kaloryczne od pierwszego czy co¶.

3. P³atki zamiast otr±b. Po pierwsze, p³atki s± produtem o wiele mniej przetworzonym, wiêc si³± rzeczy zdrowszym. Po drugie - jedz±c otrêby ³atwo przesadziæ z ilo¶ci± b³onnika, a to nic dobrego. Zerknij sobie kilka stron wstecz w tym w±tku - tam jest dyskusja na temat "p³atki a otrêby" w odpowiedzi na post bialejczekoladki.

4. Bagietka do sa³atki - czemu nie Chocia¿ lepiej by³oby poszukaæ jakiego¶ pieczywa pe³noziarnistego.

A w ogóle - wylicz sobie podstawow± przemianê materii i zapotrzebowanie kaloryczne, ¿eby mieæ choæby wstêpny obraz, ile jedzenia bêdzie w miarê ok, a ile za ma³o. Wzory znajdziesz w jednym z przyklejonych w±tków na dietetyce.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 20:49   #3141
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R (na jutro)

I. Placuszki wytrawne: cukinia, cebula, pieczarki, szynka, jajko, otrêby owsiane, orkiszowa m±ka pe³noziarnista + sos czosnkowy na bazie jogurtu
¦wie¿o wyciskany sok marchewkowo-jab³kowo-grejpfrutowy
II. Zupa kalafiorowa krem z szafranem (na bulionie miêsnym i mleku)
III. Schab wieprzowy 80g, kasza gryczana (pó³ woreczka), surówka z kapusty pekiñskiej i pomidorów skropiona oliw± z oliwek
IV. Chudy twaróg 100g z jogurtem naturalnym, pomidorem i rzodkiewkami, 60g razowego ¿ytniego chleba na zakwasie
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-11 o 21:01
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 22:17   #3142
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

agnieszka16, mi³o mi!

DudiBoy, ale¿ siê faszerujesz! Mam nadziejê, ¿e domowa terapia hiper-¿arciem szybko pozwoli Ci wyzdrowieæ! Jejku, nie wiem czy bym da³a radê t± turboczosnkow± pastê prze³kn±æ, szacun!

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
r

8:30 owsianka ze s³onecznikiem i rodzynkami, polana 3 ³y¿kami jogurtu truskawkowego i sokiem wi¶niowym domowym

11:00 ma³a bu³ka ziarnista z serkiem topionym, wêdlin±, cebul± i ketchupem, szklanka szparagówki

14:00 omlet: 2 jaja, 2 ³y¿ki m±ki, ogórki, pomidor, domowy sos pomidorowy z ananasa,kukurydzy

17:00 wiêcej ni¿ pó³ jogurtu serduszko po gar¶ci orzechów, p³atków musli, rodzynek

21:00 kromka ¿ytnia z mas³em, wêdlina, sa³atka wegetariañska
Nie podobaj± mi siê jogurty smakowe i serek topiony. To s± naprawdê mocno przetworzone produkty. Ze zwyk³ego jogurtu naturalnego mo¿na poprzez ró¿ne dodatki (owoce ¶wie¿e i suszone, ziarna, orzechy, miód, kakao... cokolwiek!) wyczarowaæ prawdziwie smakowite cudo. A prawdziwych serów na rynku te¿ dostatek! Serek topiony to najgorszy wybór z mo¿liwych je¶li chodzi o sery...

Poza tym, brak solidnego ¼ród³a bia³ka oprócz 2 jaj. No chyba, ¿e wêdliny u¿ywasz naprawdê dobrej i nie s± to chudziutkie plasterki.

Cytat:
Napisane przez atilaaav Poka¿ wiadomo¶æ
WItajcie
Ocenicie mój pierwszy jad³ospis na R?
Od razu mówiê, ¿e nie chcê ograniczaæ zbyt du¿o kcal, ani rezygnowaæ z obiadów, które jem razem z domownikami, czy z rzeczy które lubiê (jestem zdania, ¿e wolê zje¶æ mniej czego¶ kalorycznego co uwielbiam, ni¿ zajadaæ siê pe³n± porcj± dania, które niezbyt lubiê.
Zrezygnowa³am ca³kowicie z fastfoodów, s³odyczy, napojó gazowanych.
Potrzebujê schudn±æ 6 kg, bardzo proszê o ocenê
(tylko b±d¼cie wyrozumia³e)

¦niadanie: 2 bu³ki razowe z chud± szynk±, pomidorem, sa³at±, papryk±
II ¶niadanie: Du¿y grejpfrut (mimo 2 godzinnej przerwie miêdzy ¶niadaniem, by³am bardzo najedzona i nie mog³am nic wiêcej wcisn±æ)
Obiad: miseczka roso³u z makaronem, miêso wo³owe gotowane (spory kawa³ek) + sa³atka (pekiñska, kukurydza, ogórek, pomidor, jogurt naturalny) + ogórki kiszone.
Podwieczorek: Jogurt naturalny + wrzucone migda³y (nie chcia³am przesadziæ z ilo¶ci± migda³ów, bo s± sporo kaloryczne i wrzuci³am równowarto¶æ 250 kcal)
Kolacja: kromka chleba razowego+ser bia³y+ papryka

<wiem, ¿e chleb na kolacjê nie jest zbyt dobry, ale ja nie prze³knê sera czy jajka bez przegryzienia go chlebkiem >

Kalorycznie wysz³o oko³o 1450 kcal, tylko nie wiem jak z warto¶ciami od¿ywczymi
Witaj! To z Twojej strony zdrowe podej¶cie - skoro masz mo¿liwo¶æ zjadania domowych posi³ków nie ma sensu z nich rezygnowaæ. Zreszt±, ten dzisiejszy obiad by³ naprawdê spoko. Nie wiem, jaki jadacie w domu makaron, ale warto u¿ywaæ tego z pszenicy durum (najlepiej pe³noziarnisty), b±d¼ innego razowego. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e mo¿na stopniowo przekabacaæ domowników i namawiaæ ich na zdrowsze niuanse - to zaprocentuje dla Was wszystkich . Tego roso³u mog³a¶ spokojnie zje¶æ ca³y talerz, skoro i tak w drugim daniu jesz jedynie miêso i sa³atkê.

Prosta rzecz - ¶wie¿ych ogórków nie warto ³±czyæ z pomidorami (i innymi czerwonymi warzywami), bowiem enzym w nich zawarty niweluje ca³± witaminê C. Nie wiem, czy w sa³atce by³ ogórek ¶wie¿y czy kiszony, ale wola³am to zaznaczyæ .

Skoro rano wêdlina by³a naprawdê chudziutka - nie bój siê i posmaruj bu³ki mas³em. Bardzo wa¿ne jest, aby¶ pamiêta³a o ¼ród³ach t³uszczu na R. Z tego te¿ powodu, sa³atkê warto polaæ oliw± z oliwek b±d¼ olejem lnianym - jogurt i tak jesz na podwieczorek.

A kromki chleba na kolacjê siê nie bój - to naprawdê niewiele. Nie musisz z niej rezygnowaæ (tym bardziej, ¿e 1450 kcal to nie jest du¿o przy jedynie 6 kg do zrzucenia).



Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
R (na jutro)

I. Placuszki wytrawne: cukinia, cebula, pieczarki, szynka, jajko, otrêby owsiane, orkiszowa m±ka pe³noziarnista + sos czosnkowy na bazie jogurtu
¦wie¿o wyciskany sok marchewkowo-jab³kowo-grejpfrutowy
II. Zupa kalafiorowa krem z szafranem (na bulionie miêsnym i mleku)
III. Schab wieprzowy 80g, kasza gryczana (pó³ woreczka), surówka z kapusty pekiñskiej i pomidorów skropiona oliw± z oliwek
IV. Chudy twaróg 100g z jogurtem naturalnym, pomidorem i rzodkiewkami, 60g razowego ¿ytniego chleba na zakwasie
Bardzo fajnie. Ale¿ kusz±co brzmi± te placuszki! Poza tym, twaróg w kolacji a¿ siê prosi polanie olejem lnianym - to jest mistrzowskie po³±czenie!



Wstawiam wczorajsze U . Dzisiejsze menu (u T¯) ju¿ siê tu za bardzo nie nadaje (tradycyjnie u Niego grzanki na ¶niadanie, potem pyszna dro¿d¿ówka z czerwonymi porzeczkami i kruszonk±, 2 talerze zabielanej zupy ogórkowej, orzeszki w chrupkiej skorupce, kawa³ babki cytrynowej, znów 2 talerze ogórkowej i ciemne piwo. Ale za to kilkana¶cie kilosów spaceru by³o). Tak wiêc wczoraj:

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
II Nototenia gotowana na parze; pó³ woreczka ry¿u; marchew gotowana z mas³em
W podró¿y: 2 ma³e jab³ka, suszone plasterki buraka 20g
III (u T¯) Kotlet mielony wieprzowy sma¿ony na oleju rzepakowym; ziemniaki; mix sa³at

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 3x zielona herbata, szklanka soku multiwitamina.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-01-11 o 22:21
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 22:28   #3143
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Rka, z góry dziêki za porady
¶niadanie: owsianka: 5 ³y¿ek p³atków +200ml jogurtu + 100g pó³t³ustego twarogu+du¿e jab³ko
obiad: 150 g piersi z kurczaka na ³y¿ce oleju z orzeszków, 1 plaster fety, broku³y, pó³ torebki kaszy gryczanej
kolacja: 3 jajka sma¿one na ³y¿eczce oleju sezamowego (pyyszny), papryka czerwona, szpinak, pó³ kromki chleba lnianego

Edytowane przez Kreskaaa
Czas edycji: 2014-01-11 o 22:32
Kreskaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 22:45   #3144
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo fajnie. Ale¿ kusz±co brzmi± te placuszki! Poza tym, twaróg w kolacji a¿ siê prosi polanie olejem lnianym - to jest mistrzowskie po³±czenie!
Nie próbowa³am nigdy oleju lnianego, za to s³ysza³am, ¿e jest okropny w smaku i ¶mierdzi, dlatego wola³abym go nie kupowaæ w ciemno. Ale mama ostatnio naby³a (i mi siê pochwali³a, ¿e po nim bêdzie nie¶miertelna ), wiêc jak bêdê u rodziców to skosztujê, mo¿e akurat bêdzie mi odpowiada³.
W mojej kolacji rzeczywi¶cie brakuje jakiego¶ t³uszczu, skropiê delikatnie twaro¿ek oliw± z oliwek (tak teraz my¶lê, ¿e to praktycznie jedyny t³uszcz jaki znajduje siê u mnie w kuchni, ale u¿ywam porz±dnej oliwy i mam osobno tak± do sma¿enia, i tak± do sa³atek itp.- ta druga jest niefiltrowana, wiêc... mo¿e nie jest ¼le ).
Dziêkujê za ocenê.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-11 o 22:53
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-11, 23:05   #3145
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Rka, z góry dziêki za porady
¶niadanie: owsianka: 5 ³y¿ek p³atków +200ml jogurtu + 100g pó³t³ustego twarogu+du¿e jab³ko
obiad: 150 g piersi z kurczaka na ³y¿ce oleju z orzeszków, 1 plaster fety, broku³y, pó³ torebki kaszy gryczanej
kolacja: 3 jajka sma¿one na ³y¿eczce oleju sezamowego (pyyszny), papryka czerwona, szpinak, pó³ kromki chleba lnianego
Niby tylko 3 posi³ki, ale i ja jestem zwolenniczk± najedzenia siê do syta zamiast podjadania w ci±gu dnia po 6 razy (choæ i takie dni siê zdarzaj±). Generalnie ca³o¶æ wygl±da warto¶ciowo i smakowicie. Jak ju¿ s± te posi³ki to dobrze, ¿eby by³y naprawdê wypasione. Dlatego do owsianki warto dorzuciæ orzechy, a na kolacjê ze spokojem mo¿e wpa¶æ ca³a kromka chleba (albo i dwie je¶li nie przeszkadza Ci to w chudniêciu). Jedna bardzo wa¿na uwaga - olej sezamowy i oleje z orzechów (innych ni¿ kokosowy) nie nadaj± siê do sma¿enia!!! Do sma¿enia najlepsze s± olej kokosowy, smalec i mas³o klarowane, ewentualnie olej rzepakowy. Do krótkiego sma¿enia nadaje siê te¿ oliwa z oliwek.

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
Nie próbowa³am nigdy oleju lnianego, za to s³ysza³am, ¿e jest okropny w smaku i ¶mierdzi, dlatego wola³abym go nie kupowaæ w ciemno. Ale mama ostatnio naby³a (i mi siê pochwali³a, ¿e po nim bêdzie nie¶miertelna ), wiêc jak bêdê u rodziców to skosztujê, mo¿e akurat bêdzie mi odpowiada³.
W mojej kolacji rzeczywi¶cie brakuje jakiego¶ t³uszczu, skropiê delikatnie twaro¿ek oliw± z oliwek (tak teraz my¶lê, ¿e to praktycznie jedyny t³uszcz jaki znajduje siê u mnie w kuchni, ale u¿ywam porz±dnej oliwy i mam osobno tak± do sma¿enia, i tak± do sa³atek itp.- ta druga jest niefiltrowana, wiêc... mo¿e nie jest ¼le ).
Dziêkujê za ocenê.
Skosztuj, skosztuj! Warto doceniæ to cudo natury - moim zdaniem pyszno¶ci! A oliwa z oliwek to równie¿ bardzo dobre rozwi±zanie.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 08:06   #3146
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez atilaaav Poka¿ wiadomo¶æ
WItajcie
Ocenicie mój pierwszy jad³ospis na R?
Od razu mówiê, ¿e nie chcê ograniczaæ zbyt du¿o kcal, ani rezygnowaæ z obiadów, które jem razem z domownikami, czy z rzeczy które lubiê (jestem zdania, ¿e wolê zje¶æ mniej czego¶ kalorycznego co uwielbiam, ni¿ zajadaæ siê pe³n± porcj± dania, które niezbyt lubiê.
Zrezygnowa³am ca³kowicie z fastfoodów, s³odyczy, napojó gazowanych.
Potrzebujê schudn±æ 6 kg, bardzo proszê o ocenê
(tylko b±d¼cie wyrozumia³e)
Cytat:
Napisane przez atilaaav Poka¿ wiadomo¶æ
Kalorycznie wysz³o oko³o 1450 kcal, tylko nie wiem jak z warto¶ciami od¿ywczymi
Napisa³a¶, ¿e nie chcesz zbytnio ograniczaæ kcal, a jesz tylko 1450kcal, to bardzo ma³o.
__________________
ridja devojka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 08:41   #3147
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Weekendowe U

¦niadanie: Tost z d³ugiej kromki domowego razowca z domowym mas³em migda³owym i plasterkami banana. Twaro¿ek pó³t³usty z malinami, borówkami i ¿urawin±. Kawa z mlekiem.

40 min jazdy na rowerze

II ¶niadanie: Sa³atka z ³ososiem wêdzonym na ciep³o, szpinakiem baby, pomidorem, kolêdr±, kaparami, czerwon± papryk±,avocado, kawa³kami mango i komos± ry¿ow±. ¦wie¿o wyciskany sok z grapefruita i pomarañczy.

Obiad: I: zupa krem z broku³ów, posypana startym owczym serem pecorino i p³atkami migda³ów.
II: Filet z pstr±ga pieczony w folii z zio³ami, cytryn± i sezamem, surówka z selera naciowego, ogórka i jogurtu greckiego, ciemny ry¿ basmati

45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem, 30 min szybkiego spaceru z si³owni

Kolacja: Omlet ¿ytni z 2 jajek z ³y¿k± domowego hummusu,grillowan± cukini±, pieczarkami, pomidorem i bak³a¿anem.

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-01-12 o 08:42
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 08:46   #3148
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Weekendowe U

¦niadanie: Tost z d³ugiej kromki domowego razowca z domowym mas³em migda³owym i plasterkami banana. Twaro¿ek pó³t³usty z malinami, borówkami i ¿urawin±. Kawa z mlekiem.

40 min jazdy na rowerze

II ¶niadanie: Sa³atka z ³ososiem wêdzonym na ciep³o, szpinakiem baby, pomidorem, kolêdr±, kaparami, czerwon± papryk±,avocado, kawa³kami mango i komos± ry¿ow±. ¦wie¿o wyciskany sok z grapefruita i pomarañczy.

Obiad: I: zupa krem z broku³ów, posypana startym owczym serem pecorino i p³atkami migda³ów.
II: Filet z pstr±ga pieczony w folii z zio³ami, cytryn± i sezamem, surówka z selera naciowego, ogórka i jogurtu greckiego, ciemny ry¿ basmati

45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem, 30 min szybkiego spaceru z si³owni

Kolacja: Omlet ¿ytni z 2 jajek z ³y¿k± domowego hummusu,grillowan± cukini±, pieczarkami, pomidorem i bak³a¿anem.
Ale super! Je¶li nie masz nix przeciwko, kradnê niektóre przepisy. Ten omlet kolacyjny brzmi naprawdê mega
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 08:52   #3149
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziêkujê i polecam! hummus jest pyszny,zdrowy i pasuje super do wszystkich warzyw
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 08:56   #3150
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Dobra, spróbujê na wszystko odpowiedzieæ

1. Nie unikaj t³uszczu - spokojnie mo¿esz dusiæ warzywa na patelniê na t³uszczu. Do kanapki z d¿emem (d¿em sklepowy?) mo¿esz daæ mas³o, mo¿esz dodaæ do tego gar¶æ orzechów - co lubisz. Generalnie t³uszcze powinny stanowiæ co najmniej 30-35% kalorii w Twoim jad³ospisie. Je¶li nie chcesz wyliczaæ kalorii, to po prostu za³ó¿, ¿e np. posmarujesz kanapki mas³em, polejesz ry¿ czy kaszê ³y¿k± oliwy, zjesz od czasu do czasu jakie¶ awokado czy co¶, bêdziesz jadaæ t³uste ryby itp. Do sma¿enia polecam olej kokosowy i smalec. Unikaj za to wszelkiej ma¶ci margaryn itp.

2. W wielu "gazetowych" dietach na drugie ¶niadanie jest w³a¶nie jaki¶ drobiazg typu jogurt, owoc czy co¶. Ale spokojnie mo¿na je¶æ w tym czasie pe³ny posi³ek. Nie ma ¿adnej zasady, ¿e drugie ¶niadanie ma byæ mniejsze/mniej kaloryczne od pierwszego czy co¶.

3. P³atki zamiast otr±b. Po pierwsze, p³atki s± produtem o wiele mniej przetworzonym, wiêc si³± rzeczy zdrowszym. Po drugie - jedz±c otrêby ³atwo przesadziæ z ilo¶ci± b³onnika, a to nic dobrego. Zerknij sobie kilka stron wstecz w tym w±tku - tam jest dyskusja na temat "p³atki a otrêby" w odpowiedzi na post bialejczekoladki.

4. Bagietka do sa³atki - czemu nie Chocia¿ lepiej by³oby poszukaæ jakiego¶ pieczywa pe³noziarnistego.

A w ogóle - wylicz sobie podstawow± przemianê materii i zapotrzebowanie kaloryczne, ¿eby mieæ choæby wstêpny obraz, ile jedzenia bêdzie w miarê ok, a ile za ma³o. Wzory znajdziesz w jednym z przyklejonych w±tków na dietetyce.

tak dzem sklepowy, w sumie pod dzem dawalam troche masla, tylko zapomnialam wspomniec o tym. Ja liczylam podstawowa przemiane materii i wyszlo mi ze moge zjesc 2100 kcal. I myslalam, zeby jesc gdzies ok.1300 kcal, zeby schudnac. Bo do zrzucenia jest troche. Chcialabym 10 kg schudnac. Dalam sobie 3 miesiace na to. Nie wiem czy przy takim jadlospisie jest to mozliwe?
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.