Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-14, 19:26   #241
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Dziewczyny słyszałyście, że zmieniają (albo już zmienili) skład AiK?
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:29   #242
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziewczyny słyszałyście, że zmieniają (albo już zmienili) skład AiK?
Zmienili w październiku IPA dodali.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:31   #243
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Zmienili w październiku IPA dodali.
serio? ja dopiero teraz wyczytałam ja to mam informacje z pierwszej ręki jednak
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:44   #244
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
serio? ja dopiero teraz wyczytałam ja to mam informacje z pierwszej ręki jednak
Ewidentnie nie nadrabiasz wątku, bo mówiłyśmy tu o tym

Dziewczyny macie po tym balsamie nivea sucharki
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:46   #245
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Ewidentnie nie nadrabiasz wątku, bo mówiłyśmy tu o tym
Przyznam się, że nie nadrabiam jak piszecie względnie mało to tak, ale jak jest więcej niż dwie strony to odpuszczam
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 20:10   #246
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

witajcie.
mam falowane włosy, często chodzę spać z mokrymi w skutek czego kręcą się. staram się o nie dbać, używam szamponu dla dzieci, jedynie co któreś mycie jakiegoś drogeryjnego, do tego po każdym myciu odżywka + co kilka maska. kilka godzin przed myciem nakładam oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek.
rano, kiedy wstaję moje włosy wyglądają w porządku, są w miarę gładkie, trochę błyszczące, jednak już po ok. godzinie zaczynają się puszyć. :/ na pewno na niekorzyść działa obecna pora roku, ogrzewanie, wiatr, szalik, czapka czy kaptur, ale może jest jakiś sposób na to, żeby się nie puszyły? rano staram się wgnieść w nie trochę olejku, ale to za bardzo nie pomaga.
użyłam raz żelu z siemienia lnianego jako maskę i raz wgniotłam je w mokre włosy i poszłam tak spać, ale niestety posklejały się.
liczę na rady
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 20:49   #247
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Mi pomogło spanie z sucharkami, jest dużo mniejszy puch. Reanimacja rano też go jakoś zmniejsza. Przynajmniej u mnie. No i plopping i czesanie tylko na odżywce. W pigułce czy FAQ masz sposoby walki z fizzem, próbuj co podejdzie twoim włosom
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 21:25   #248
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Ewidentnie nie nadrabiasz wątku, bo mówiłyśmy tu o tym

Dziewczyny macie po tym balsamie nivea sucharki
Nie mam sucharków po tym balsamie

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
witajcie.
mam falowane włosy, często chodzę spać z mokrymi w skutek czego kręcą się. staram się o nie dbać, używam szamponu dla dzieci, jedynie co któreś mycie jakiegoś drogeryjnego, do tego po każdym myciu odżywka + co kilka maska. kilka godzin przed myciem nakładam oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek.
rano, kiedy wstaję moje włosy wyglądają w porządku, są w miarę gładkie, trochę błyszczące, jednak już po ok. godzinie zaczynają się puszyć. :/ na pewno na niekorzyść działa obecna pora roku, ogrzewanie, wiatr, szalik, czapka czy kaptur, ale może jest jakiś sposób na to, żeby się nie puszyły? rano staram się wgnieść w nie trochę olejku, ale to za bardzo nie pomaga.
użyłam raz żelu z siemienia lnianego jako maskę i raz wgniotłam je w mokre włosy i poszłam tak spać, ale niestety posklejały się.
liczę na rady
Witojcie
Spanie w mokrych włosach może potęgować puch. Oliwa z oliwek również Czego dokładnie używasz, jakiś masek i odżywek, co na końce, napisz dokładnie
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:31   #249
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

dziewczyny mam kilka półproduktów - kwas hialuronowy 1% olej makadamia, aloes i keratynę - docelowo myślałam żeby po prostu dodawać tego trochę do masek czy odżywki d/s ale może macie jakiś konkretny pomysł czy mogłabym wykorzystać to na moje puszące się kłaki? myślałam o jakimś psikaczu ale nie mam na razie kasy żeby coś dokupić więc muszę bazować na tym co mam. na razie nałożyłam olejek makadamia na włosy, nie skleił ich i nawet znośnie pachnie - zobaczę jutro jak się będzie zmywał
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:56   #250
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Jutro zamierzam iść do fryzjera, aby odświeżyć końcówki, bo ost. byłam w sierpniu. Jednak myślę, czy czasem nie wycieniować ich tak... ok. 5 cm wyżej., żeby lepiej wpadały w skręt. Ale sama nie wiem, kiedy miałam je do ramion to nie było problemu ze stylizacją, wraz ze wzrostem nawet żel do ugniatania nie pomaga. Po wysuszeniu / rano są nijakie, że tylko upiąć. W tej chwili mają 29 cm i są wycieniowane gdzieś z 4 cm więc niewiele. Mam włosy cienkie, ale jest ich duuużo więc sprawiają wrażenie grubych.
Jak myślicie, ... cieniować coś więcej?
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 22:10   #251
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
dziewczyny mam kilka półproduktów - kwas hialuronowy 1% olej makadamia, aloes i keratynę - docelowo myślałam żeby po prostu dodawać tego trochę do masek czy odżywki d/s ale może macie jakiś konkretny pomysł czy mogłabym wykorzystać to na moje puszące się kłaki? myślałam o jakimś psikaczu ale nie mam na razie kasy żeby coś dokupić więc muszę bazować na tym co mam. na razie nałożyłam olejek makadamia na włosy, nie skleił ich i nawet znośnie pachnie - zobaczę jutro jak się będzie zmywał
Oczywiście. Możesz dodawać półprodukty do odżywek, masek itp.
Olejek makadamia możesz nakładać (bynajmniej ja bym tak zrobiła) po umyciu a później utrwalić żelem.
Możesz go nakładać przed myciem. Aloes dawałam do płukanki rumiankowej (rozjaśniająca) albo robilam też swojego czasu płukankę z octem jabłkowym i do niej równiez mozesz dodać aloes.
Pomysłów masa
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 22:43   #252
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
dziewczyny mam kilka półproduktów - kwas hialuronowy 1% olej makadamia, aloes i keratynę - docelowo myślałam żeby po prostu dodawać tego trochę do masek czy odżywki d/s ale może macie jakiś konkretny pomysł czy mogłabym wykorzystać to na moje puszące się kłaki? myślałam o jakimś psikaczu ale nie mam na razie kasy żeby coś dokupić więc muszę bazować na tym co mam. na razie nałożyłam olejek makadamia na włosy, nie skleił ich i nawet znośnie pachnie - zobaczę jutro jak się będzie zmywał
Uważaj tylko na keratyną i aloes w psikaczu, bo lubią spuszyć.
Można dodawać, tak jak pisała Benia, te produkty do masek, warto w towarzystwie oleju, wtedy mniejsze ryzyko puchu i powinno włosy ładnie dociążyć. Chociaż mi akurat makadamia włosy lekko puszy.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 22:53   #253
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Gdzie zaopatrujesz się w olejek Khadi ?

Często zaglądam na Allegro bo tam można czasem znaleźć za 38/48 zł z przesyłką



Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Dobrze, że już ok z Twoją głową, u mnie za to ranki i strupki przez ten piekielny szampon przeciwłupieżowy z gp, który miał mi niby pomóc. Nie kombinuję już z szamponami i używam tego, co znam i mi służy, obiecuję


Ja kupiłam ostatnio szampon na łopianowym propolisie Babuszki Agafii bez sls i liczę na to że mi coś pomoże. Któraś z was polecała mi szampon z GP ale nigdzie nie było , a musiałam już jakiś kupić więc skoro znalazłam ten Agafii to postanowiłam kupić. Miała któraś go ??


Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja też nie znoszę zapachu kadzidełek, dużo zniosę, ale kadzidełka nie Uwielbiam alterkę z granatem, mam całe opakowanie, w zapasach morelkową też, ale żal mi używać


Też tak mam, z kosmetykami które już wycofali albo zmienili a uwielbiałam je albo z tymi drogimi
A zapach kadzidełek bardzo lubię nie wszystkie ale lubię



Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie po tym balsamie nivea sucharki


Nigdy nie miałam po nim sucharków



Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
witajcie.
mam falowane włosy, często chodzę spać z mokrymi w skutek czego kręcą się. staram się o nie dbać, używam szamponu dla dzieci, jedynie co któreś mycie jakiegoś drogeryjnego, do tego po każdym myciu odżywka + co kilka maska. kilka godzin przed myciem nakładam oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek.
rano, kiedy wstaję moje włosy wyglądają w porządku, są w miarę gładkie, trochę błyszczące, jednak już po ok. godzinie zaczynają się puszyć. :/ na pewno na niekorzyść działa obecna pora roku, ogrzewanie, wiatr, szalik, czapka czy kaptur, ale może jest jakiś sposób na to, żeby się nie puszyły? rano staram się wgnieść w nie trochę olejku, ale to za bardzo nie pomaga.
użyłam raz żelu z siemienia lnianego jako maskę i raz wgniotłam je w mokre włosy i poszłam tak spać, ale niestety posklejały się.
liczę na rady


Ja zawsze nakładam żel i nigdy go nie odgniatam, sam się odgniata przez dzień lub noc, dzięki czemu nie muszę ich reanimować, co z resztą im nie służy, i utrzymują się spokojnie 3 dni i bez puchu, na 2 dzień kręt na końcach robi się większy, pojawiają sie spiralki. Brak puchu może być też zasługą częstego olejowania.


Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
dziewczyny mam kilka półproduktów - kwas hialuronowy 1% olej makadamia, aloes i keratynę - docelowo myślałam żeby po prostu dodawać tego trochę do masek czy odżywki d/s ale może macie jakiś konkretny pomysł czy mogłabym wykorzystać to na moje puszące się kłaki? myślałam o jakimś psikaczu ale nie mam na razie kasy żeby coś dokupić więc muszę bazować na tym co mam. na razie nałożyłam olejek makadamia na włosy, nie skleił ich i nawet znośnie pachnie - zobaczę jutro jak się będzie zmywał


Też myślałam żeby zrobić sobie jakiś psikacz ale z rzeczy ktore mam czyli jakiś olej który mam, makadamia, migdałowy, babassu, masło shea albo kokosowy, mam ekstrakt z argininą i kofeiną no i jakąś odżywkę kallosa latte, Garnier AiK i Garnier Fruit passion, albo Nivea Long Repair i Isana do kręconych ale nie wiem czy można to jakoś złączyć
A jeśli chodzi o makadamię to u mnie się bardzo dobrze zmywał, i włoski miały śliczny skręt Zmywałam go nawet odżywką i dała radę
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 23:33   #254
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

dzięki za pomysły - raczej nie nałożę oleju po umyciu bo mam straszną tendencję do przetłuszczania - oklapu - sama nie wiem co zrobić, albo susz albo tłuszcz próbuję ciągle znaleźć sposób żeby to wypośrodkować. zastanawiam się nad obcięciem włosów - nie są zbyt długie - 65 cm - ale chyba ta długość nie pozwala mi wydobyć skrętu - przy głowie mam piękne fale ale im dalej w dół tym mniejsze a jakieś ostatnie 10 cm to praktycznie proste włosy. z drugiej strony zapuszczam do pasa bo wiem ze w krótkich nie wyglądam korzystnie. najlepiej byłoby żeby układały się w jakąś sensowną falę nawet o słabym skręcie - wtedy nie musiałabym rezygnować z długości - na razie moje kudły nie podejmują współpracy ale będę próbować
ostatnio byłam w dużym sklepie zielarskim który niedaleko otworzyli - widziałam tyle olei, khadi, vatiki, różne wcierki i zioła - dobrze ze nie miałam więcej pieniędzy przy sobie bo bym wszystko wykupiła a tak wyszłam z kozieradką, jantarem skrzypem i pokrzywą - na początek
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:20   #255
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Pisałam wczoraj w innym wątku, ale chyba mało uczęszczany, a widzę, że tutaj coś się dzieje, więc poradzę się Was.
Może od początku Jestem posiadaczką włosów długości prawie do ramion (fryzjer był po świętach) mocno wycieniowane. Byłam zmuszona coś z nimi zrobić, bo po porodzie i kilku miesiącach karmienia (karmię nadal) zaczęłam ratować wypadające włosy skrzypovitą, ale co wypadło to wypadło i były takie cienkawe to poszły pod nożyczki. Zawsze myślałam, że mam włosy proste, czasami pogniecione, jakaś niesforna fala, nigdy tam gdzie chcę i tak jak chcę właśnie do czasu tego cięcia. Fryzjerka powiedziała, że się ładnie kręcą (mam fale) nałożyła swoje mazidła, dyfuzor (sama chciałam z ciekawości zobaczyć jak go używać) lakier i ... faktycznie fajne lokowane włoski. Chyba nie muszę dodawać, że do pierwszego mycia Po tym myciu poradziłam się znajomą która ma takie loczki no i poprawiłam kilka rzeczy. Po pierwsze nie czeszę (oj ciężkie były początki) i zakupiłam żel do włosów (pianka syossa nie działa). No i po tym żelu efekt wyszedł całkiem ładny, aczkolwiek nie do końca, szukam dalej, albo poszukuję porady co jeszcze dodać/zamienić.
W skrócie: olejowanie oliwką babydream (tutaj bym miała kilka pytań m. in. jak olejować czy mam nałożyć na takie włosy jakie mam, czy zmyć najpierw te żele i pianki? i jak bardzo zmywać oliwkę)
następnie z braku innego szamponu bez sls myję johnsonem 2w1 dla dzieci (jakąś próbkę mam i się kończy, dziecka mi na to szkoda) Mam jeszcze żel do ciała i włosów hippa ale nie znalazłam żadnych opinii na jego temat. Poszukuję szamponu ...
Odżywka - czasami daję a czasami nie d/s z avonu z olejkiem arganowym. Nie wiem czy dobra czy nie? Lepsza d/s czy b/s
Następnie pianka - efekt lub żel mrożacy z Joanny i efekt ok, ale bez wow
W załączniku moje włosy mokre, pogniecione. Niestety to co z nich zostało nie nadaje się na fotkę ... Doradźcie mi może podstawy, a później będę szukać czegoś do stylizacji (pianka, spray ...)

W wolnych chwilach (przy 8 miesięcznym wszędowłazie pęłzającym) postaram się podczytać co napisałyście.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mt1.jpg (30,8 KB, 52 załadowań)
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:34   #256
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ch-wlosow.html

Znaczy to taki psikacz w sumie nie spray jakoś się pomyliłam w pisaniu
Czy on podbija skręt? U mnie w osiedlowej drogerii Pani mi pokazywała i się zastanawiam ...
On idzie po odzywce czy zamiast? I czy można go używać do reanimacji rano jak na włosach już coś innego jest przykładowo żel?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:27   #257
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Pisałam wczoraj w innym wątku, ale chyba mało uczęszczany, a widzę, że tutaj coś się dzieje, więc poradzę się Was.
Może od początku Jestem posiadaczką włosów długości prawie do ramion (fryzjer był po świętach) mocno wycieniowane. Byłam zmuszona coś z nimi zrobić, bo po porodzie i kilku miesiącach karmienia (karmię nadal) zaczęłam ratować wypadające włosy skrzypovitą, ale co wypadło to wypadło i były takie cienkawe to poszły pod nożyczki. Zawsze myślałam, że mam włosy proste, czasami pogniecione, jakaś niesforna fala, nigdy tam gdzie chcę i tak jak chcę właśnie do czasu tego cięcia. Fryzjerka powiedziała, że się ładnie kręcą (mam fale) nałożyła swoje mazidła, dyfuzor (sama chciałam z ciekawości zobaczyć jak go używać) lakier i ... faktycznie fajne lokowane włoski. Chyba nie muszę dodawać, że do pierwszego mycia Po tym myciu poradziłam się znajomą która ma takie loczki no i poprawiłam kilka rzeczy. Po pierwsze nie czeszę (oj ciężkie były początki) i zakupiłam żel do włosów (pianka syossa nie działa). No i po tym żelu efekt wyszedł całkiem ładny, aczkolwiek nie do końca, szukam dalej, albo poszukuję porady co jeszcze dodać/zamienić.
Jak widać na zdjęciu - faktycznie się kręcą
Po pierwsze zachęcam do odwiedzenia pierwszej strony wątku i poczytania FAQ Świetna lektura dla początkujących i nie tylko
Cytat:
W skrócie: olejowanie oliwką babydream (tutaj bym miała kilka pytań m. in. jak olejować czy mam nałożyć na takie włosy jakie mam, czy zmyć najpierw te żele i pianki? i jak bardzo zmywać oliwkę)
Nie musisz zmywać tego co masz na włosach, spokojnie olej przeniknie. W domu masz jakieś inne? Można popróbować pojedynczych np. z pestek winogrona, sezamowego czy najprostszej oliwy z oliwek (oliwa akurat mi nie służy)
Wiesz jak zmywać to ci nikt nie powie, musisz sama wyczuć czy olej się zmył czy nie. Ja spokojnie oleje domywam odżywką Mr Potters
Cytat:
następnie z braku innego szamponu bez sls myję johnsonem 2w1 dla dzieci (jakąś próbkę mam i się kończy, dziecka mi na to szkoda) Mam jeszcze żel do ciała i włosów hippa ale nie znalazłam żadnych opinii na jego temat. Poszukuję szamponu ...
Delikatnych szamponów jest sporo, możesz spróbować myć Facelle płyn do higieny intymnej - jest fajny. Hippa nie używałam ale myłam żelem z BD. Na blogach są spisy delikatnych myjadeł, więc można szybko coś dla siebie wybrać
Cytat:
Odżywka - czasami daję a czasami nie d/s z avonu z olejkiem arganowym. Nie wiem czy dobra czy nie? Lepsza d/s czy b/s
Myślę, że odżywka d/s to podstawa tej z avonu nie znam i nie widziałam składu, więc nic nie powiem - ale zawsze po myciu maska albo odżywka d/s. B/s z resztą też Musisz dostarczać im nawilżenia
Cytat:
Następnie pianka - efekt lub żel mrożacy z Joanny i efekt ok, ale bez wow
Może to kwestia sposobu w jaki później stylizujesz włosy a nie samego produktu
Cytat:
W załączniku moje włosy mokre, pogniecione. Niestety to co z nich zostało nie nadaje się na fotkę ... Doradźcie mi może podstawy, a później będę szukać czegoś do stylizacji (pianka, spray ...)

W wolnych chwilach (przy 8 miesięcznym wszędowłazie pęłzającym) postaram się podczytać co napisałyście.
]
Na moje oko trochę na dole za mocno wycieniowane, pokaż na sucho jak się układają
No powodzenia życzę w pielęgnacji.
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:29   #258
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
próbuję ciągle znaleźć sposób żeby to wypośrodkować. zastanawiam się nad obcięciem włosów - nie są zbyt długie - 65 cm - ale chyba ta długość nie pozwala mi wydobyć skrętu - przy głowie mam piękne fale ale im dalej w dół tym mniejsze a jakieś ostatnie 10 cm to praktycznie proste włosy. z drugiej strony zapuszczam do pasa bo wiem ze w krótkich nie wyglądam korzystnie. najlepiej byłoby żeby układały się w jakąś sensowną falę nawet o słabym skręcie - wtedy nie musiałabym rezygnować z długości - na razie moje kudły nie podejmują współpracy ale będę próbować
Czasem warto zrezygnować z długości, ja bym się nie wahała obciąć troszkę i wycieniować

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Czy on podbija skręt? U mnie w osiedlowej drogerii Pani mi pokazywała i się zastanawiam ...
On idzie po odzywce czy zamiast? I czy można go używać do reanimacji rano jak na włosach już coś innego jest przykładowo żel?
U każdego działa troszkę inaczej ja go używam zamiast odżywki b/s, a do reanimacji nie próbowałam
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:30   #259
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
U każdego działa troszkę inaczej ja go używam zamiast odżywki b/s, a do reanimacji nie próbowałam
Ja go oddałam mamie bo jakoś mi nie służył
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 10:39   #260
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Czyli wygląda na to, że muszę sama Sesę sprawdzić

Myszko przez Twój post zainteresowałam się tą odżywką z żeń-szeniem :P
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:43   #261
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Nie musisz zmywać tego co masz na włosach, spokojnie olej przeniknie. W domu masz jakieś inne? Można popróbować pojedynczych np. z pestek winogrona, sezamowego czy najprostszej oliwy z oliwek (oliwa akurat mi nie służy)
Wiesz jak zmywać to ci nikt nie powie, musisz sama wyczuć czy olej się zmył czy nie. Ja spokojnie oleje domywam odżywką Mr Potters

Delikatnych szamponów jest sporo, możesz spróbować myć Facelle płyn do higieny intymnej - jest fajny. Hippa nie używałam ale myłam żelem z BD. Na blogach są spisy delikatnych myjadeł, więc można szybko coś dla siebie wybrać

Myślę, że odżywka d/s to podstawa tej z avonu nie znam i nie widziałam składu, więc nic nie powiem - ale zawsze po myciu maska albo odżywka d/s. B/s z resztą też Musisz dostarczać im nawilżenia

Może to kwestia sposobu w jaki później stylizujesz włosy a nie samego produktu
]
Na moje oko trochę na dole za mocno wycieniowane, pokaż na sucho jak się układają
No powodzenia życzę w pielęgnacji.
Kolejno, puki mi Młoda nie marudzi
1. Dzięki, nie będę zmywać. Oliwy nie posiadam, a trochę mi szkoda oleju lnianego, poza tym on nie lubi ciepła ... na razie kombinuję tym babydream co mi poradziła koleżanka (dla ciężarnych).
2. Zmywanie odżywką różni się czymś od nakładania odżywki i zmywania? Więcej wcierać czy jak? Taka stara jestem a taka zielona
3. Chyba poszukam jakiś blogów o ile czas pozwoli. Chciałam alterrę żurawina czy jakoś tak, ale nie jest zgodny z CG, co znajdę coś fajnego to widzę na jednym z wątków wizazowych że nie zgodne z CG i kręcę się w kółko.
4. I b/s i d/s na raz ? A nie przeciążę?
5. Stylizacja według Xal to danie czegoś utrwalającego, wygniatanie i pozostawienie do wyschnięcia Dyfuzora nie potrafię okiełznać
6. Zrobię fotę mojego bezładu dzisiaj, ale to masakra jakaś bo czuję elektryzowanie i są proste. W ogóle ten tył fajny, z przodem gorzej ...
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:44   #262
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
dzięki za pomysły - raczej nie nałożę oleju po umyciu bo mam straszną tendencję do przetłuszczania - oklapu - sama nie wiem co zrobić, albo susz albo tłuszcz próbuję ciągle znaleźć sposób żeby to wypośrodkować. zastanawiam się nad obcięciem włosów - nie są zbyt długie - 65 cm - ale chyba ta długość nie pozwala mi wydobyć skrętu - przy głowie mam piękne fale ale im dalej w dół tym mniejsze a jakieś ostatnie 10 cm to praktycznie proste włosy. z drugiej strony zapuszczam do pasa bo wiem ze w krótkich nie wyglądam korzystnie. najlepiej byłoby żeby układały się w jakąś sensowną falę nawet o słabym skręcie - wtedy nie musiałabym rezygnować z długości - na razie moje kudły nie podejmują współpracy ale będę próbować
ostatnio byłam w dużym sklepie zielarskim który niedaleko otworzyli - widziałam tyle olei, khadi, vatiki, różne wcierki i zioła - dobrze ze nie miałam więcej pieniędzy przy sobie bo bym wszystko wykupiła a tak wyszłam z kozieradką, jantarem skrzypem i pokrzywą - na początek
Jeśli masz problem z przetłuszczaniem się włosów. To przy nakładaniu olejku po myciu nakładaj na długość i kropelke olejku rozetrzyj w rękach i wgniataj na sama długość.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 11:04   #263
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Kolejno, puki mi Młoda nie marudzi
1. Dzięki, nie będę zmywać. Oliwy nie posiadam, a trochę mi szkoda oleju lnianego, poza tym on nie lubi ciepła ... na razie kombinuję tym babydream co mi poradziła koleżanka (dla ciężarnych).
Jeżeli służy to super ale jak masz olej lniany to spróbuj wystarczy łyżeczka, a efekt może być wow
Cytat:
2. Zmywanie odżywką różni się czymś od nakładania odżywki i zmywania? Więcej wcierać czy jak? Taka stara jestem a taka zielona
Mycie odżywką tak różni się bardzo. Chodzi o to, że szampon zastępujesz odżywką i to nią oczyszczasz włosy - myjesz tak jak szamponem.
Nie będę się rozpisywać bo metoda dokładnie i bardzo fajnie jest opisana w FAQ i z niego sama sie uczyłam ale warto spróbować. Jest o tym w metodach mycia.
Cytat:
3. Chyba poszukam jakiś blogów o ile czas pozwoli. Chciałam alterrę żurawina czy jakoś tak, ale nie jest zgodny z CG, co znajdę coś fajnego to widzę na jednym z wątków wizazowych że nie zgodne z CG i kręcę się w kółko.
Blogów jest mnóstwo, chociażby myszki2020którego namiętnie podczytuje (link ma w podpisie).
Co do zgodności z CG - nie ma się co ściśle trzymać zasad (włosy są dla ciebie, nie odwrotnie). Mam sporo kosmetyków, które nie koniecznie są CG ale służą moim włosom
Cytat:
4. I b/s i d/s na raz ? A nie przeciążę?
Spokojnie te b/s są z zasady bardzo lekkie (dla mnie za lekkie i odżywki d/s ożywam jako b/s)
Cytat:
5. Stylizacja według Xal to danie czegoś utrwalającego, wygniatanie i pozostawienie do wyschnięcia Dyfuzora nie potrafię okiełznać
Dyfuzor to przyjaciel kręciołków Stylizacje się ogarnie, grunt to zacząć dobrze pielęgnować
Cytat:
6. Zrobię fotę mojego bezładu dzisiaj, ale to masakra jakaś bo czuję elektryzowanie i są proste. W ogóle ten tył fajny, z przodem gorzej ...
czekamy, czekamy trochę się nimi zajmiesz i będzie super
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 12:18   #264
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Poczytałam troszkę bloga i już się napaliłam na odżywkę z alterry, już ją miałam ostatnio w ręku, ale zrezygnowałam ...
Szampon hipp wypadł całkiem fajnie, muszę zerknąć na skład mojego hippa, ale ja mam do ciała i włosów, a właściwie moje dziecko miało i coś jej nie służyło w pierwszych miesiącach i teraz myjemy białym jeleniem. Tego zwykłego mydła w płynie chyba nikt nie testował na włosach, na razie też nie zamierzam.
No i mam pytanie, jak zrobię olejowanie, szampon, odżywka d/s to później żel do stylizacji czy jeszcze odżywkę b/s przed żelem? Czy po odżywce d/s może iść spray marion lub joanna do kręconych? Chodzą mi po głowie ... ale czy mogą być zamiast żelu?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 12:46   #265
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Poczytałam troszkę bloga i już się napaliłam na odżywkę z alterry, już ją miałam ostatnio w ręku, ale zrezygnowałam ...
Szampon hipp wypadł całkiem fajnie, muszę zerknąć na skład mojego hippa, ale ja mam do ciała i włosów, a właściwie moje dziecko miało i coś jej nie służyło w pierwszych miesiącach i teraz myjemy białym jeleniem. Tego zwykłego mydła w płynie chyba nikt nie testował na włosach, na razie też nie zamierzam.
No i mam pytanie, jak zrobię olejowanie, szampon, odżywka d/s to później żel do stylizacji czy jeszcze odżywkę b/s przed żelem? Czy po odżywce d/s może iść spray marion lub joanna do kręconych? Chodzą mi po głowie ... ale czy mogą być zamiast żelu?
nie bój się odżywki b/s (to są lekkie odżywki) (patrz jak reagują włosy na dane kosmetyki czy połączenia). Ja po olejowaniu myję, później daję d/s i b/s tak jak zawsze. Moje włosy bardzo ciężko obciążyć
Co do psikadeł - u mnie są zdecydowanie za słabe solo ale co kto lubi, mogą się sprawdzić u Ciebie.
Zaglądałaś może do codziennika? Tam dziewczyny wrzucają wpisy o użytych danego dnia produktach, tego co robiły i jak (są również zdjęcia i opis czy taki zestaw się sprawdził czy nie). Możesz podpatrzeć jak wygląda taka codzienna pielęgnacja
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 14:30   #266
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Foto robione jakieś pół godziny temu, włoski już troszkę przetłuszczone, więc aktualnie siedzę z oliwką+olejek lniany na głowie. Takie nie wiadomo co zrobiło się po piance ...
Dla porównania podwójne foto mokre/suche z żelem wygniatanym.
Ten tył jeszcze jakoś wygląda, ale przód/boki z przodu jakieś takie "drętwe", tak jak najniższa warstwa tyłu. Nie wiem czy źle obcięte, czy ja coś zawaliłam w stylizacji?
Dodam tylko, że to foto podwójne stylizacja po żelu to najlepsze co mi wyszło w ogóle i nie potrafię tego efektu osiągnąć po raz 2.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pianka.jpg (29,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tył.jpg (40,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pi-bok.jpg (15,4 KB, 26 załadowań)
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 14:53   #267
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Zaszalałam z aparatem, skład odżywki z olejkiem arganowym Avonu, proszę o opinię, albo odesłanie mnie do wątku gdzie takie cuda analizują
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg odżywka.jpg (139,7 KB, 18 załadowań)
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 15:58   #268
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
dzięki za pomysły - raczej nie nałożę oleju po umyciu bo mam straszną tendencję do przetłuszczania - oklapu - sama nie wiem co zrobić, albo susz albo tłuszcz próbuję ciągle znaleźć sposób żeby to wypośrodkować. zastanawiam się nad obcięciem włosów - nie są zbyt długie - 65 cm - ale chyba ta długość nie pozwala mi wydobyć skrętu - przy głowie mam piękne fale ale im dalej w dół tym mniejsze a jakieś ostatnie 10 cm to praktycznie proste włosy. z drugiej strony zapuszczam do pasa bo wiem ze w krótkich nie wyglądam korzystnie. najlepiej byłoby żeby układały się w jakąś sensowną falę nawet o słabym skręcie - wtedy nie musiałabym rezygnować z długości - na razie moje kudły nie podejmują współpracy ale będę próbować
ostatnio byłam w dużym sklepie zielarskim który niedaleko otworzyli - widziałam tyle olei, khadi, vatiki, różne wcierki i zioła - dobrze ze nie miałam więcej pieniędzy przy sobie bo bym wszystko wykupiła a tak wyszłam z kozieradką, jantarem skrzypem i pokrzywą - na początek


Też tak mam, jak widzie jakieś fajne kosmetyki włosowe w szczególności to najchętniej bym wszystkie wykupiła i wypróbowała .
Ja bym nie obcinałą, też kiedyś myślałam że obetnę to się będą lepiej kręciły, u mnie pomogło tylko cieniowanie i delikatne podcięcie końcówek tak 1/2 cm. Tobie też bym radziła na początek podciąć najwyżej tyle i tylko wycieniować to juz powinno bardzo dużo zrobić, a z długości zawsze możesz ściąć , ale skoro zapuszczasz to będziesz musiała zapuszczać jeszcze dłużej, więc może lepiej odpuścić sobie póki co ścinanie z długości a jedynie wycieniować.




Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Po tym myciu poradziłam się znajomą która ma takie loczki no i poprawiłam kilka rzeczy. Po pierwsze nie czeszę (oj ciężkie były początki) i zakupiłam żel do włosów (pianka syossa nie działa). No i po tym żelu efekt wyszedł całkiem ładny, aczkolwiek nie do końca, szukam dalej, albo poszukuję porady co jeszcze dodać/zamienić.

Po 1 odżywka b/s, d/s to na początek raczej podstawa, poźniej oczywiście jeśli nie będzie to służyło to można zmienić nakładać jedną odżywkę, trzeba obserwować co dzieje się z włosami. Po 2 może zamiast żelu sprawdził by się krem do loków np Nivea albo Joanna i jakiś spray utrwalający skręt.


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
W skrócie: olejowanie oliwką babydream (tutaj bym miała kilka pytań m. in. jak olejować czy mam nałożyć na takie włosy jakie mam, czy zmyć najpierw te żele i pianki? i jak bardzo zmywać oliwkę)


Ja zawsze nakłądam na brudne włosy tzn, nie myję ich przed nałożeniem oleju dopiero myję przy zmywaniu oleju na 2 dzien. Olej można też nakłądać na różne sposoby, zrobić kąpiel olejową, nakładać na mokre, na suche, na odżywkę maskę, kremować albo sprayem olejowym, trzeba spróbować co daje najlepsze efekty, i co jest dla nas najwygodniejsze


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
następnie z braku innego szamponu bez sls myję johnsonem 2w1 dla dzieci (jakąś próbkę mam i się kończy, dziecka mi na to szkoda) Mam jeszcze żel do ciała i włosów hippa ale nie znalazłam żadnych opinii na jego temat. Poszukuję szamponu ...

Polecam Szampon Alterry z kofeiną, za to nie polecam raczej Babydream dla dzieci bo strasznie plącze włosy ale wielu dziewczyną pasuje, niewiele kosztuje więc zawsze można spróbować

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Odżywka - czasami daję a czasami nie d/s z avonu z olejkiem arganowym. Nie wiem czy dobra czy nie? Lepsza d/s czy b/s
Następnie pianka - efekt lub żel mrożacy z Joanny i efekt ok, ale bez wow.


Na początek zacznij nakładać odżywkę d/s i b/s a poźniej stylizuj, jeżeli będzie to dla włosów za dużo zawsze można zmniejszyć ilość. Spróbuj dawać na koniec odżywkę b/s +żel , krem+żel, sam krem próbuj co im bardziej pasuje, jeśli nie sprawdzisz nie będziesz wiedziała co powinnaś dawać, a nikt nie poda Ci gotowej recepty bo każdemu pasuje coś innego.


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
W załączniku moje włosy mokre, pogniecione. Niestety to co z nich zostało nie nadaje się na fotkę ... Doradźcie mi może podstawy, a później będę szukać czegoś do stylizacji (pianka, spray ...)

W wolnych chwilach (przy 8 miesięcznym wszędowłazie pęłzającym) postaram się podczytać co napisałyście.


Ewidentnie masz falki a może będą z tego i loczki
Radzę przeczytać FAQ i Pigułkę na początek




Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Czyli wygląda na to, że muszę sama Sesę sprawdzić

No niestety sama musisz przetestować, ja się bałam strasznie jej zapachu ale tak mnie kusiła, że stwierdziłam trudno kupuję najwyzej sprzedam ale na szczęście zapach nie był dla mnie taki straszny wieć musisz sama spróbować Jestem ciekawa co powiesz o jej zapachu



Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Kolejno, puki mi Młoda nie marudzi
1. Dzięki, nie będę zmywać. Oliwy nie posiadam, a trochę mi szkoda oleju lnianego, poza tym on nie lubi ciepła ... na razie kombinuję tym babydream co mi poradziła koleżanka (dla ciężarnych).


Ja bym spróbowała mimo wszystko lnianego jeśli masz możesz wymieszać z bd

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
2. Zmywanie odżywką różni się czymś od nakładania odżywki i zmywania? Więcej wcierać czy jak? Taka stara jestem a taka zielona

Zmywanie odżywką to po prostu zwykłe mycie tylko zamiast szamponem to odżywką.


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
3. Chyba poszukam jakiś blogów o ile czas pozwoli. Chciałam alterrę żurawina czy jakoś tak, ale nie jest zgodny z CG, co znajdę coś fajnego to widzę na jednym z wątków wizazowych że nie zgodne z CG i kręcę się w kółko.


Ja często podczytuję blog Anwen, oraz AlinaRose
Nie musisz być stricte CG jak będziesz używać czegoś co nie jest zgodne z CG to nie jekiś grzech straszny, tylko trzeba pamiętać, żeby częściej oczyszczać mocniejszym szamponem.


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
4. I b/s i d/s na raz ? A nie przeciążę?

Nie powinno ich to przeciążyć, ale musisz sama spróbować.



Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
5. Stylizacja według Xal to danie czegoś utrwalającego, wygniatanie i pozostawienie do wyschnięcia Dyfuzora nie potrafię okiełznać


Dyfuzor nie jest taki trudny w użyciu, nauczysz się



Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
6. Zrobię fotę mojego bezładu dzisiaj, ale to masakra jakaś bo czuję elektryzowanie i są proste. W ogóle ten tył fajny, z przodem gorzej ...


Dobra pielęgnacja i będzie ładnie



Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Dyfuzor to przyjaciel kręciołków Stylizacje się ogarnie, grunt to zacząć dobrze pielęgnować


Nie wszystkich, moim nadaje objętości ale wylądają na pokrzywione a nie na ładnie kręcone, bo dyfuzor je prostują i później nie mogą dojść do siebie, dopiero jak dobrze się odgniotą i jeszcze jak delikatnie się je gdzieś pomizia odrobinką wody to wracają do swojego naturalnego ładnego skrętu.


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Poczytałam troszkę bloga i już się napaliłam na odżywkę z alterry, już ją miałam ostatnio w ręku, ale zrezygnowałam ...

Jeżeli uważasz że jest to odżywka do twoich włosów to weź.


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
No i mam pytanie, jak zrobię olejowanie, szampon, odżywka d/s to później żel do stylizacji czy jeszcze odżywkę b/s przed żelem? Czy po odżywce d/s może iść spray marion lub joanna do kręconych? Chodzą mi po głowie ... ale czy mogą być zamiast żelu?

Ja zawsze daję odżywkę b/s poźniej d/s żel i czasem ewentualnie jakoś spray np ten z Marion właśnie, kiedy widzę że są jakoś spuszone albo potrzebują mocniejszego utrwalenia . Możesz dać po d/s Joanne do kręconych i spray, może być bez żelu ale utrwalenie będzie mniejsze. Jak już pisałam musisz próbować co będzie Ci pasowało.
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 18:25   #269
lubiekosmos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość



Spanie w mokrych włosach może potęgować puch. Oliwa z oliwek również :p
O nie... naprawde? W takim razie jakich olei uzywac na puszace sie, wysokoporowate wlosy?
lubiekosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 19:26   #270
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez lubiekosmos Pokaż wiadomość
O nie... naprawde? W takim razie jakich olei uzywac na puszace sie, wysokoporowate wlosy?
Ojej, każdy napisze coś innego. Co masz jeszcze w kuchni? Mnie pomógł lniany, ale pewnie nie masz. Może być rzepakowy albo słonecznikowy albo winogronowy. Mogą być rafinowane, najtańsze typu Bartek czy Kujawski.
Floria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-01 16:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.