Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 08:55   #241
miluska0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Oj dziewczyny czego ją nie próbowałam.:-( ćwiczenia z mrok b 1h dziennie i. Z chodakowska i niv. Z dieteyykiem rozmawiałam i stwierdził że nie potrzebuje diety bo nie popełniamy błędów żywieniowych.nie próbowałam jeszcze żadnych tabletek ani wspomagaczy. Może rzeczywiście wynik tsh ma coś wspólnego. Ją ostatnim razem miałam prawie taki sam poziom co przed braniem lekow ok 7 . A z drugiej strony czy jeśli wpadlam w nadczynnosc polekowa czy nie powinnam samoczynnie chudnac? Wczoraj robiłam badania ale nie mogę ich sprawdzić ;( muszę czekać do 10.02 ;( zobaczymy co tam we mnie siedzi. A czy którąś z was próbowała zrzucić kilogramy przy pomocy linda 20+??

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Linea20+ ****
miluska0207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:24   #242
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Proponuję odstawić gluten i wszystko co go zawiera. Odstaw białe pieczywo, pszenną mąkę, pszenne makarony. Ja odstawiłam i bez problemu utrzymuję wagę ok. 47-48 kg.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:28   #243
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

A ja jem wszystko i waga się waha 50-52kg. To chyba zależy od osoby.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:46   #244
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Ja przy zachorowaniu na niedoczynność zaczęłam gorzej tolerować gluten i go odstawiłam. Czytałam poza tym, że pszenica to straszny syf i postanowiłam z niej zrezygnować. Dziś po zjedzeniu porcji białego makaronu zaczyna mi puchnąć przełyk (gula w gardle), mam mega zaparcia i waga szybuje 3 kg w ciągu doby :/
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:51   #245
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
A ja jem wszystko i waga się waha 50-52kg. To chyba zależy od osoby.
Ja to samo, tylko ,że waga 47 cały czas
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 11:30   #246
miluska0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Unhappy Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Taka waga przy niedoczynnosci tarczycy? To raczej nadczynnosc. Nie znam osoby z niedoczynnoscia która by miała taka wagę. Większość ma powyżej 90. Raczej to zależy od organizmu tak jak przy normalnym odchudzaniu. Jeden odstawi słodycze i osiąga swoją wagę inny katuje się dietami i nic... Jakim cudem osiagnelyscie taka wagę? Same odstawienie glukienu czy Produktów przennych i waga w dół? Czy jednak jakies ćwiczenia? Ja należę do osób z dużą tendencja do tycia a żeby później to zgubić to godziny ćwiczeń dziennie i dieta przynoszą minimalne skutki. Z zazdrością patrzę na swoje siostry które po ciazach mają płaskie brzuszki i noszą rozmiary 36 a ja wyglądam według nich jakbym była w 6 miesiącu ciąży.;( a to one jedzą 2 razy tyle co ja... ;( niby nie jestem jakas bardzo otyla bo przy wzroście166 waze 70kg ale bardzo przeszkadza mi brzuch... Powiedzcie jak ćwiczyć żeby go zgubić bo ja już sama nie mam pomysłu...
miluska0207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 11:38   #247
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

bez przesady, że 90. Ja przy niedoczynności się roztyłam owszem strasznie i to był impuls dla lekarzy do sprawdzenia tarczycy przy wzroście 165 cm ważyłam 69,1 kilo, wyglądałam jak wieloryb. Obecnie ważę 59 (dieta + ćwiczenia) mam jeszcze 5 kilo do zrzucenia bo stoi mi woda w organizmie, mam nadal nieustabilizowane hormony, tak mnie korciło branie większej dawki hormonu ale, już nie mam jednego płata a do wycinania drugiego mi się nie spieszy (miałam problem z wybudzeniem się po narkozie, znaczy lekarze mieli - ale od razu mówię tunel i światło to przereklamowana sprawa, ja byłam na plaży ale jesienią w ciepłym wełnianym kardiganie :P i światła nie było, serio mówie mój tata ponoć aż ryczał na korytarzu a potem w sali z babkami z którymi leżałam, opowiadały mi ).
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 12:47   #248
miluska0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Nie mowie że wszyscy tak muszą ważyć tylko ja spotkałam takie osoby na swojej drodze. Jakie ćwiczenia konkretnie robilas? Ja nie próbowałam że zwiększeniem dawki. Nie mam nawet pojęcia jak to zrobić... O ile zwiększa się wtedy dawkę jeśli zazywam Euthyrox N 75? Po jakim czasie zobaczylyscie już różnice w wyglądzie? Długo bralyscie zwiększona dawkę?
miluska0207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 13:14   #249
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Myślę, że dużo zależy od tego w co choroba uderzy - mi np w ogóle nie wypadają włosy, ale jest mi chorobliwie zimno - ostatnio śpię pod 2x koc, 2x kołdra, w tym jedna puchowa, naprawdę grube skarpetki i ocieplane spodnie wczoraj nawet do tego zestawu dołączył termofor

A co do diety to zgodzę się, że warto ograniczyć gluten
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 13:17   #250
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Jutro minie tydzień, jak zaczęłam przyjmować Letrox. Do jutra biorę dawkę 25, od soboty 50. Z tego co zaobserwowałam przez te kilka dni, to chyba rusza mi metabolizm, bo jestem cały dzień niesamowicie głodna, a posiłki jem normalnie, jak zawsze. Po około 2 godzinach od normalnego, sycącego obiadu już czuję mega ssanie w żołądku. Dużo wysiłku wymaga ode mnie to, żeby nie zacząć podżerać nieskończonych ilości, jeżeli chcę zobaczyć efekt na wadze... Przy wzroście 158 przytyło mi się do 87(!!!)kg... Gdzie zawsze waga oscylowała do max 64kg...
Mam nadzieję, że to naprawdę metabolizm w końcu rusza i za jakiś czas waga zacznie iść w dół
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 13:26   #251
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Bez przesady z tą wagą! Mam hashimoto, a jestem szczupłą osobą i od zawsze trzymałam wagę 49 kg przy 1,62 m wzrostu, (teraz jestem w ciąży i tyję prawidłowo).
Nigdy nie odmawiałam sobie za bardzo słodyczy, tyle, że przez cały rok bardzo dużo chodziłam, latem rolki, rower, basen, do tego całorocznie kilka razy w tygodniu fitness.
Ale znam osoby, które mimo aktywności fizycznej i odpowiedniej dawki euthyroxu mają problem ze schudnięciem i utrzymaniem wagi..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 17:20   #252
miluska0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Wiesz fajnie że jesteś szczupła nawet ci zazdroszczę. Ale nie każdy waży tyle co ty kwestia organizmu i reakcji na leki. Ja też dużo cwiczylam biegała byłam na diecie ale mój organizm jest inny od twojego i cciężko mi zrzucić nawet 1kg. Dlatego nie mam już pomysłu i łapie się wszystkiego. Muszę spróbować z tym glutenem... Zobaczymy jak będzie tym razem... A może macie jakieś menu bez gluteinowe? Bo w necie niby jest ale nic konkretnie. Czego unikać najbardziej? Co jest dozwolone?
miluska0207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 18:29   #253
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez miluska0207 Pokaż wiadomość
Wiesz fajnie że jesteś szczupła nawet ci zazdroszczę. Ale nie każdy waży tyle co ty kwestia organizmu i reakcji na leki. Ja też dużo cwiczylam biegała byłam na diecie ale mój organizm jest inny od twojego i cciężko mi zrzucić nawet 1kg. Dlatego nie mam już pomysłu i łapie się wszystkiego. Muszę spróbować z tym glutenem... Zobaczymy jak będzie tym razem... A może macie jakieś menu bez gluteinowe? Bo w necie niby jest ale nic konkretnie. Czego unikać najbardziej? Co jest dozwolone?
mam znajomego, który nie spożywa glutenu, bo nie może ze względów zdrowotnych i jakoś nie jest szczupły a ćwiczy, je zdrowo.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 18:37   #254
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez miluska0207 Pokaż wiadomość
Nie mowie że wszyscy tak muszą ważyć tylko ja spotkałam takie osoby na swojej drodze. Jakie ćwiczenia konkretnie robilas? Ja nie próbowałam że zwiększeniem dawki. Nie mam nawet pojęcia jak to zrobić... O ile zwiększa się wtedy dawkę jeśli zazywam Euthyrox N 75? Po jakim czasie zobaczylyscie już różnice w wyglądzie? Długo bralyscie zwiększona dawkę?
na początek robiłam cardio (20 minut zestawy np. z fitnessblender), tiffany rootf na boczki (bo to one są moją największą zmorą), nogi mel b i abs mel b.

Chciałabym jeszcze 5tkę zrzucić. Ale od jakiegoś czasu ni w ząb ani cm mi nie spada.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 19:45   #255
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny, mam problem ... od poniedziałku nie biorę Euthyroxu bo mi się skończył a zapomniałam iść do ogólnego po receptę. We wtorek zrobiłam TSH na wizytę u endo którą miałam dziś, a tu wynik ponad normę 4.35 gdzie górna granica jest 4.2 ... czy to jest możliwe, że przez jeden dzień tak mi TSH skoczyło w górę? Endo nie mógł mi wypisać recepty, bo byłam zapisana tylko na usg a że byłam u niego ostatnio w listopadzie 2012 - to okazało się, że moja karta zaginęła a oni przeszli na elektroniczny system :/ Tym samym jestem zmuszona, zapisać się do niego na normalną wizytę prywatną i zrobić kolejne badania tsh, aTG, aTPO (chociaż nie wiem czy jest sens powtarzania u mnie przeciwciał, gdy wiem że autoagresja nie maleje w tak szybkim tempie) ;/
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 19:57   #256
Annlena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

jeśli chodzi o wagę to ja akurat też jestem bardzo szczupła i zawsze taka byłam, a jak się okazuje mam niedoczynność, także to naprawdę różnie bywa i nie ma reguły, że niedoczynność=przybierani e na wadze. Z kolei jestem zmarzlakiem, a w te obecne mrozy to już w ogóle... więc coś za coś
Annlena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 05:06   #257
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

chyba zależy w co uderzy niedoczynność - ja mam piękne włosy i nie wypadają a odkąd zachorowałam to waga skoczyła z 56 na 60 i nijak nie mogę zrzucić, chociaż jem tak samo - niby 4 kg ale mi przeszkadza bo mam opone na brzuchu i nie dopinam się w stare spodnie

---------- Dopisano o 06:06 ---------- Poprzedni post napisano o 06:05 ----------

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem ... od poniedziałku nie biorę Euthyroxu bo mi się skończył a zapomniałam iść do ogólnego po receptę. We wtorek zrobiłam TSH na wizytę u endo którą miałam dziś, a tu wynik ponad normę 4.35 gdzie górna granica jest 4.2 ... czy to jest możliwe, że przez jeden dzień tak mi TSH skoczyło w górę? Endo nie mógł mi wypisać recepty, bo byłam zapisana tylko na usg a że byłam u niego ostatnio w listopadzie 2012 - to okazało się, że moja karta zaginęła a oni przeszli na elektroniczny system :/ Tym samym jestem zmuszona, zapisać się do niego na normalną wizytę prywatną i zrobić kolejne badania tsh, aTG, aTPO (chociaż nie wiem czy jest sens powtarzania u mnie przeciwciał, gdy wiem że autoagresja nie maleje w tak szybkim tempie) ;/
przez 1 dzień TSH nie może aż tak skoczyć - może idź do internisty, być może on wypisze Ci receptę
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 13:47   #258
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
mam znajomego, który nie spożywa glutenu, bo nie może ze względów zdrowotnych i jakoś nie jest szczupły a ćwiczy, je zdrowo.
To jeszcze zależy, czym ten gluten zastąpisz. Jeśli mąką kukurydzianą, białym ryżem, ziemniakami czy innymi produktami, które, mimo że nie mają glutenu, to ostro walą w trzustkę, powodując silne wzrosty cukru we krwi i co za tym idzie, powstawanie oponki na brzuchu.

Ważne, żeby produkty w diecie posiadały niski lub średni indeks glikemiczny. To bardzo ułatwia schudniecie i utrzymanie pożądanej wagi.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2014-01-31 o 15:48
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 14:57   #259
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Kurcze, jak TSH jest unormowane to dalej włosy mogą wypadać? To co oznacza ,że ja wyłysieję całkowicie? Dużo osobom ktore znam włosy po unormowaniu tarczycy przestały wypadac-a nawet są ładniejsze .
Wolałabym już być otyła,ale mieć włosy
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 23:44   #260
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Jesli chodzi o wage, ja tez niestety caly czas jestem na diecie... Mam tez inne zaburzenia hormonalne i w czasie wielokrotnych prob odchudzania, przekonalam sie, ze wszelkie indesky glikemiczne czy odstawianie produktow teoretycznie szkodliwych dla tarczycy to mit. Przez kilka mies (kwiecien- wrzesien) odchudzalam sie pod kontrola dietetyka klinicznego. Nie mialam zadnej konkretnej diety, ot po prostu zdrowe odzywianie, odpowiedni bilans kaloryczny, cwiczenia i efekt (- 10 kg) osiagniety, a raczej sadzono, ze przy moich zaburzeniach bedzie to ciezkie do wykonania Wage caly czas trzymam, nie tyje, a jem czesto ziemniaki, banany i inne szkodliwe produkty

Dzamatasi, mi tez ciagle wypadaja wlosy bardzo

Kurcze, ta niedoczynnosc lubi byc upierdliwa Jestem na dawce 50 mg, TSH sprzed 2,5 tyg 2,03, fT4- 1,4. Zawsze najlepiej sie czulam przy TSH< 1, ale teraz bylo ok do czasu. Od jakiegos tygodnia jestem strasznie zmeczona, wczesniej wysypialam sie przy 6 h snu, a teraz zoombie jestem Czasem mam tego dosc.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2014-01-31 o 23:47
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 23:53   #261
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

mi włosy nie wypadają, ale mam jeszcze 5 kilo do zrzucenia (10 już poszło) i normalnie jak zaklęte nie chce ni kija spaść dalej, dodatkowo problemy ze snem (nie mogę usnąć czasami do 5-6 a potem śpię do 15 :/), dodatkowo odczuwanie zimna ogromne. Dochodzą jeszcze problemy ze stawami (od przytarczy).
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 00:25   #262
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Mi wypadła połowa włosów, tzn. nie wypada cały włos tylko się łamią na długości no i mam stany depresyjne. I to w sumie jedyne objawy, ktore mi przeszkadzają.

Chyba, że trądzik i nadmierne owłosienie też można podpiąć pod tarczycę?

Czy stres może spowodować niedoczynność? Tak sie wlaśnie zastanawiam kiedy zaczela mi sie objawiac choroba i wydaje mi sie, ze jak poszlam na studia.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 00:38   #263
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Paulinkka, tradzik i ndmierne owlosienie moga byc objawami hiperandrogenemii (podwyzszenia androgenow- ''meskich'' hormonow), raczej nie wiaze sie ich z niedoczynnoscia. Sprawdzalas te hormony?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 01:01   #264
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Paulinkka, tradzik i ndmierne owlosienie moga byc objawami hiperandrogenemii (podwyzszenia androgenow- ''meskich'' hormonow), raczej nie wiaze sie ich z niedoczynnoscia. Sprawdzalas te hormony?
Nie sprawdzalam, ale wlasnie mam taki zamiar, bo jest coraz gorzej. Wystarczy androstendion i testosteron wolny?
Czytalam, ze leczy sie to hormonami i po zaprzestaniu ich brania problem wraca.. Czy w takim razie jest sens to leczyć?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 08:13   #265
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość

Czy stres może spowodować niedoczynność? Tak sie wlaśnie zastanawiam kiedy zaczela mi sie objawiac choroba i wydaje mi sie, ze jak poszlam na studia.
Nie wiem jak to jest z medycznego punktu widzenia, ale ja w tamtym roku żyłam w nieustannym stresie i właśnie wtedy zaczęłam widzieć u siebie objawy niedoczynności, chociaż teraz myślę, że to Hashimoto "zerwało się z łańcucha" i zaczęło robić bałagan
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 08:46   #266
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Nie sprawdzalam, ale wlasnie mam taki zamiar, bo jest coraz gorzej. Wystarczy androstendion i testosteron wolny?
Czytalam, ze leczy sie to hormonami i po zaprzestaniu ich brania problem wraca.. Czy w takim razie jest sens to leczyć?
Te badania+ DHEA- S i bedzie ok
Ja sadze, ze warto. Mialam ogromny problem z hirsutyzmem... Po szeregu badan, 2 lata temu wlaczono mi leczenie horonalne, bo wyszlo troche zaburzen. Wykorzystalam wszystkie opcje leczenia (Spironol, slabsze i sikniejsze anty, anty+ Androcur, teraz byc moze bede brala anty+ Spironol), niestety jestem oporna na leki i hormony ciagle mam podwyzszone Ale pomimo tego naprawde widze sens leczenia, bo to co jest teraz, a to co bylo 3 lata temu jak zdecydowalam sie na wizyte u endo., to niebo a ziemia Moja lek. tez widzi roznice. W miedzyczasie mialam depilacje laserowa twarzy i efekty sa super, wreszcie odzylam psychicznie Tylko ostrzegam- nie bierz Androcuru. Ja siegnelam po niego, bo coraz bardziej zarastalam, lek. ostrzegaly, ze to bardzo silny lek- trucizna, ale jestem mloda, to powinnam przetrzymac leczenie. Po 5 mies. musialam go odstawic (mialam brac 6 mies), w same swieta nabawilam sie zapalenia uchylka jelita, nikomu nie zycze takiego bolu i to wszystko przez A. Dodatkowo leczenie bylo uciazliwe, czulam sie wyczerpana totalnie, nie mialam na nic sily. Od 1,5 mies go nie biore i jest ok, jedyny minus- wlosy mi sie szybciej przetluszczaja i mam wiecej pryszczy. Ale wlosy na razie nie wrocily uff

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2014-02-01 o 08:47
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 09:40   #267
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Te badania+ DHEA- S i bedzie ok
Ja sadze, ze warto. Mialam ogromny problem z hirsutyzmem... Po szeregu badan, 2 lata temu wlaczono mi leczenie horonalne, bo wyszlo troche zaburzen. Wykorzystalam wszystkie opcje leczenia (Spironol, slabsze i sikniejsze anty, anty+ Androcur, teraz byc moze bede brala anty+ Spironol), niestety jestem oporna na leki i hormony ciagle mam podwyzszone Ale pomimo tego naprawde widze sens leczenia, bo to co jest teraz, a to co bylo 3 lata temu jak zdecydowalam sie na wizyte u endo., to niebo a ziemia Moja lek. tez widzi roznice. W miedzyczasie mialam depilacje laserowa twarzy i efekty sa super, wreszcie odzylam psychicznie Tylko ostrzegam- nie bierz Androcuru. Ja siegnelam po niego, bo coraz bardziej zarastalam, lek. ostrzegaly, ze to bardzo silny lek- trucizna, ale jestem mloda, to powinnam przetrzymac leczenie. Po 5 mies. musialam go odstawic (mialam brac 6 mies), w same swieta nabawilam sie zapalenia uchylka jelita, nikomu nie zycze takiego bolu i to wszystko przez A. Dodatkowo leczenie bylo uciazliwe, czulam sie wyczerpana totalnie, nie mialam na nic sily. Od 1,5 mies go nie biore i jest ok, jedyny minus- wlosy mi sie szybciej przetluszczaja i mam wiecej pryszczy. Ale wlosy na razie nie wrocily uff
Dzięki za odpowiedź, ale to w takim razie będziesz brać hormony/leki do końca życia? Ja bym wolała uniknąć hormonów.
Serio włosy Ci się zmniejszyły? Czytałam, że te które są to zostają, jedynie nie pojawiają się nowe.
Ja na twarzy jeszcze nie mam, ale uda i brzuch mam tragiczne
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 10:04   #268
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, ale to w takim razie będziesz brać hormony/leki do końca życia? Ja bym wolała uniknąć hormonów.
Serio włosy Ci się zmniejszyły? Czytałam, że te które są to zostają, jedynie nie pojawiają się nowe.
Ja na twarzy jeszcze nie mam, ale uda i brzuch mam tragiczne
Raczej tak jesli nie bedzie ku temu przeciwwskazan. Mam PCOS oraz gin. podejrzewa inna chorobe gin., ktora anty. czesto zatrzymuja. Tez balam sie hormonow, ale poki co niepotrzebnie. Mam idealnie dobrane tabletki, czuje sie jakbyn nic nie brala
Tak, zmniejszyly w takim sensie, ze wydepilowane odrastaja slabsze, jasniejsze troche i jest ich mniej. Na twarzy po laserze przestalo odrastac na te chwile ok. 90 % wlosow, a przede mna jeszcze jedna depilacja (6 zabieg).
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 10:18   #269
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest z medycznego punktu widzenia, ale ja w tamtym roku żyłam w nieustannym stresie i właśnie wtedy zaczęłam widzieć u siebie objawy niedoczynności, chociaż teraz myślę, że to Hashimoto "zerwało się z łańcucha" i zaczęło robić bałagan
cos w tym moze byc. Ja również w czasie duzego stresu zauważyłam objawy niedoczynności..

A z tymi wypadającymi włosami to nie jest tak,że przy niedoczynności wzrasta nadwrażliwość na DHT i przez to włosy lecą Ost. tak przeczytałam i się zastanawiam...
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 21:47   #270
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Czy stres może spowodować niedoczynność? Tak sie wlaśnie zastanawiam kiedy zaczela mi sie objawiac choroba i wydaje mi sie, ze jak poszlam na studia.
Znalazłam coś takiego: http://chriskresser.com/5-ways-that-stress-causes-hypothyroid-symptoms. Wygląda ciekawie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 13:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.