Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-16, 09:55   #1171
tajeczka
Zadomowienie
 
Avatar tajeczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z łożka
Wiadomości: 1 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

hej
U nas wczorajsze dziwne zachowanie Wiśni było spowodowane kolką, mimo, że nie płakała jakoś bardzo to ją jednak męczyło. Zaczęła płakać dopiero wieczorem, ale zdążyłam zadzwonić do znajomej, która jest położną ( zresztą na oddziale wcześniaków i noworodków) od razu powiedziała, że kolka i że mała się strasznie zagazowała. Zrobiła jej czyszczenie starą metodą na termometr (musiałam wyjść, bo normalnie bałam się na to patrzeć) i małej przeszło jak ręką odjął. Kazała też odstawić espumisan i kupić delicol i dawać do każdego jedzenia. Póki co nie zapeszając jest lepiej. Aaa i ma mi kupić jakieś specjalne cewniki to odgazowywania, bo są mniejsze niż termometr czy coś

Madzik gratulacje
__________________
tayka
koniec wolności
Kochana Wisienka 23.01.2014
tajeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 09:56   #1172
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam mamusie
U nas w miarę dobra noc
Mała wisiała na cycu od 21 do 23.....opróżniła mnie całkowicie, trochę marudziła na szczęście mąż ją jakoś uśpił na rękach...obudziła się o 3 rano...moje cyce puste i sflaczałe....pierwszy raz podałam jej mm, wypiła 50 ml zasnęła i spała do 8:30
Teraz jeszcze nie śpi pomimo tego że 2h wisiała mi na cycach opróżniła całkowicie i chyba z 4 razy ulała....pluje smoczkiem...mąż ją nosi
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:05   #1173
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Madzik14 Pokaż wiadomość
Nie nadrabiam tylko chciałam się pochwalić ze Maja przyszła na świat dzisiaj o 2:30 ważyła 3150 i ma 53. Jest piękna niestety poród był traumatyczny...

Sent from my GT-S7560 using Wizaz Forum mobile app
Gratulacje i porodu współczuję.
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:08   #1174
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Czy ubranka można prać razem z tetrami? i czy swoje dorosłe rzeczy też pierzecie w proszku dzieciowym?

ja piorę wszystko co dzieciowe razem w dzieciowym proszku, razem z moimi koszulami do spania i karmienia
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:40   #1175
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Moje dziecko testuje moją cierpliwość niestety. Wczoraj z wyjęciem godziny na spacer Smerf wył cały dzień. Drzemki zdarzały się rzadko, krótkie i na kolanach. No i drugą już noc mieliśmy koncert Wcześniej jak wył to tylko w dzień, w nocy był grzeczny raczej, budził się tylko na jedzonko.A tu niespodziewajka- 40 min wycia o 3 nad ranem. Całe szczęście że mąż przejął małego - ja nie wyrabiałam po całym dniu noszenia, lulania i wyłączania sie na dźwięk jego płaczu. Gorzej, że mąż ma w tym tyg na nocki i już dziś w nocy go nie będzie. Jak ja to wytrzymam jak Młody znowu postanowi włączyć syrenę o nieludzkiej porze? Jutro dzownię do przychodni i umawiam nas do pediatry, niech zobaczy czy z małym na pewno wszystko w porządku. Dobra, idę walczyć z moim terrorystą Miłego dnia Dziewczęta!
U nas bywa podobnie.
Tyle, że mój maż nie przejmuje niestety małej i moje ręce wraz z kręgosłupem wysiadają...

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Witam mamusie
U nas w miarę dobra noc
Mała wisiała na cycu od 21 do 23.....opróżniła mnie całkowicie, trochę marudziła na szczęście mąż ją jakoś uśpił na rękach...obudziła się o 3 rano...moje cyce puste i sflaczałe....pierwszy raz podałam jej mm, wypiła 50 ml zasnęła i spała do 8:30
Teraz jeszcze nie śpi pomimo tego że 2h wisiała mi na cycach opróżniła całkowicie i chyba z 4 razy ulała....pluje smoczkiem...mąż ją nosi
Widac Lenka lubi sobie pojeść tak jak moja Hanna
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:47   #1176
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam Doris od rana (4..) mecza gazy i tak przysypia na 15 minut i w płacz.
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
spacer zaliczony na początek 30 minut było

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Witam mamusie
U nas w miarę dobra noc
Mała wisiała na cycu od 21 do 23.....opróżniła mnie całkowicie, trochę marudziła na szczęście mąż ją jakoś uśpił na rękach...obudziła się o 3 rano...moje cyce puste i sflaczałe....pierwszy raz podałam jej mm, wypiła 50 ml zasnęła i spała do 8:30
Teraz jeszcze nie śpi pomimo tego że 2h wisiała mi na cycach opróżniła całkowicie i chyba z 4 razy ulała....pluje smoczkiem...mąż ją nosi
Wiem ze tak myslisz bo sama tak myslałam na poczatku, ze mam puste piersi, ALE to nieprawda. to ze piersi sa sflaczałe nie oznacza ze sa puste! Moje sa sflaczałe od samego poczatku, nigdy nie zalewam sie mlekiem i odkad karmie zuzywam 3 opakowanie wkładek laktacyjnych...(jedna para wystarcza mi na cały dzien). uwierz w siebie i swoja laktacje-mi to pomogło, mała przybiera mimo moich wiecznie sflaczałych cycków. Po prostu nawet jak miałam godzine ryku butli nie dałam i mała sie przyssała. Po 2 dniach problem w ogóle zniknął.
Cytat:
Napisane przez tajeczka Pokaż wiadomość
hej
U nas wczorajsze dziwne zachowanie Wiśni było spowodowane kolką, mimo, że nie płakała jakoś bardzo to ją jednak męczyło. Zaczęła płakać dopiero wieczorem, ale zdążyłam zadzwonić do znajomej, która jest położną ( zresztą na oddziale wcześniaków i noworodków) od razu powiedziała, że kolka i że mała się strasznie zagazowała. Zrobiła jej czyszczenie starą metodą na termometr (musiałam wyjść, bo normalnie bałam się na to patrzeć) i małej przeszło jak ręką odjął. Kazała też odstawić espumisan i kupić delicol i dawać do każdego jedzenia. Póki co nie zapeszając jest lepiej. Aaa i ma mi kupić jakieś specjalne cewniki to odgazowywania, bo są mniejsze niż termometr czy coś
Moge ci oddac delicol bo u nas sie nie sprawdził i mam prawie całą buteleczke.
Najbezpieczniej odgazowywac windi-nie da sie tego włozyc za daleko, a przy kankach doodbytniczych tego sie boje.
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
wstałam a chłopaki jeszcze śpią. Zezłościłam się trochę dziś w nocy na synka bo mąż go przewijał o 3 w nocy a on już chciał jeść bo nie jadł ponad 3 godziny... no i marudził na tym przewijaku i tak się rozkrzyczał przez chwilę, jak nigdy (tym bardziej, że Adaś nie krzyczy tylko jesli już to pokwęka sobie i pomarudzi)
No i ja się zezłościłam, że on tak krzyczy- noni mogę słuchać takiego krzyku bo raz serce mi pęka a dwa zwyczajnie mnie to wkurza- jednym słowem byłam zła (środek nocy, ja obudzona itp)
Dopiero potem do mnie dotarło jak ja tak mogłam przecież mały był głodny kuźwa głupia jestem, teraz mam wyrzuty sumienia
Wiesz a ja nie ogarniam tego dlaczego ty masz wyrzuty sumienia? Jesteś zwyczajną kobietą, która może być zmęczona, masz prawo mieć w sobie uczucia złości, lęku, poczucia niesprawiedliwości. Poczujesz to jeszcze nie raz-serio! Mały jeszcze zapewni Ci takie nocki i takie atrakcje, że będziesz miała ochotę uciec. I co? Za każdym razem będziesz mieć wyrzuty sumienia bo byłaś zmęczona, a dziecko płakało?
Chyba nie wierzysz w to że każda matka jest 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu zachwycona swoim dzieckiem i zawsze z mega uśmiechem na twarzy wstaje nawet co 5 minut w nocy i tylko z Ciebie jakaś taka głupia baba co śmie się złościć? Bądź sobą, bo dążenie do jakiegoś ideału niezłoszczącej i niezmęczonej matki jest bez sensu. Tylko szczera przed sobą i dzieckiem będziesz dla niego najlepszą matką na świecie.

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Czy ubranka można prać razem z tetrami? i czy swoje dorosłe rzeczy też pierzecie w proszku dzieciowym?
Oddzielnie rzeczy małej prałam przez 2 tygodnie-potem na szczescie mi przeszło piore jej i nasze rzeczy wspólnie na ten moment w jelpie bo mi szafke zajmuje ale nie wiem czy bede kupowac jeszcze jedno opakowanie. Chyba juz bede prac w naszym proszku jak jelp sie skończy.
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Super!
A jaka była ta kupa? Normalna ilość?
Mnie trochę dziwi,że kup może nie być tak długo,bo jak położna przychodziła to pytała o kupy ile jest i jak powiedziałam to mówiła,że dobrze,że tyle jest,że tak powinno być.
Z reguły przy kp przez pierwszy miesiąc dziecko robi kupę po każdym karmieniu (jelita dopiero zasiedlają bakterie, wydzielają się pierwsze soki żołądkowe, żółć itd). Potem może być już różnie. Są dzieci u których jelita zaczynają tak dobrze pracować, że mleko jest przyswajane praktycznie w całości, więc dziecko zanim nazbiera na tą kupę to mija np 4 dni. Zazwyczaj ten kupsztal jest taki po pachy
Doris od miesiąca robi kupę raz na dzień lub na 2 dni i jest to najzwyklejsza w świecie kupa tylko wielka
Cytat:
Napisane przez Madzik14 Pokaż wiadomość
Nie nadrabiam tylko chciałam się pochwalić ze Maja przyszła na świat dzisiaj o 2:30 ważyła 3150 i ma 53. Jest piękna niestety poród był traumatyczny...
Gratulacje
Co do porodu mam nadzieję, że jednak szybko zapomnisz.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:47   #1177
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dzien dobry

Ale pospalam po karmieniu po 8 Alek zasnal przy mnie w lozku, wiec ja tez przymknelam oko i sie obudzilismy przed 11 , bo sie zsikal i polecialo tez troche na mnie, nie wiem jakim cudem Reasumujac: jestem wyspana

magnusia ja tez na pocztku bardzo sie wkurzalam jak Alek plakal, potem mialam oczywiscie wyrzuty sumienia, bo wiem, ze specjalnie tego nie robi Teraz juz wlasciwie sie nie zloszcze, po prostu jak placze to pomagam mu jak moge i tyle. Nerwy sa normalne, jestesmy tylko ludzmi.
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku

Edytowane przez Le La
Czas edycji: 2014-02-16 o 10:50
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 10:52   #1178
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Tak a propo spania
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:53   #1179
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Emma wspolczuje gazow u Dorotki, bo i Ty i ona sie meczycie Wiem jak to jest, bo przechodze to z Alkiem, choc po odstawieniu tych wszystkich lekow mam wrazenie, ze jest ciut lapiej. Podaje mu tylko probiotyk Lakcid. Czy od tego jest lepiej to nie wiem, ale na pewno mu nie szkodzi
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:56   #1180
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Zasnęła wtulona w cyca
I tak się słodko uśmiechała do niego przez sen

Dziewczyny ja jestem w szoku, mój mąż robi wszystko przewija, nosi, ubiera, pomaga mi w kąpieli, dziś nawet herbatkę koperkową jej podał w butelce( mam butelki tt i mała ciągnie bez problemu) nawet w nocy ma więcej cierpliwości niż ja trochę mi smutno że jutro poniedziałek i zostanę sama z małą
Właśnie zjadłam kawałek babki pieczonej, posypanej cukrem pudrem mam nadzieję że małej nie zaszkodzi
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 10:57   #1181
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
ja piorę wszystko co dzieciowe razem w dzieciowym proszku, razem z moimi koszulami do spania i karmienia
Ja też

AgatkaL, nie bój się dziecia, nie tak łatwo go popsuć A żałości nachodzą większość z nas, trzeba to przetrwać i mieć nadzieję, że będzie lepiej
Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
U nas bywa podobnie.
Tyle, że mój maż nie przejmuje niestety małej i moje ręce wraz z kręgosłupem wysiadają...
Może pogadaj z mężem? Dziecko jest wspólne a nie tylko Twoje przecież, dlaczego tylko Ty masz się nim zajmować? A mąż w dzień pomaga czy też wszystko na Twojej głowie?

Roane, już niedługo! Można by powiedzieć, że już jesteś na podwórku, już witasz się z gąską- Mikołajem Współczuję kijowego samopoczucia, wiem co to znaczy. Teraz, mimo ustawicznego wycia dziecia, jestem przeszczęśliwa że już nie jestem w ciąży. Chodzić mogę jak człowiek, schylić się mogę jak człowiek, przekręcić się z boku na bok też mi się udaje bez bólu i dyskomfortu Mam ochotę wsadzić sobie palec w oko jak Smerf wyje (to na pewno byłoby przyjemniejsze) ale nie zamieniłabym tego na ciążę
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 11:03   #1182
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Wiem ze tak myslisz bo sama tak myslałam na poczatku, ze mam puste piersi, ALE to nieprawda. to ze piersi sa sflaczałe nie oznacza ze sa puste! Moje sa sflaczałe od samego poczatku, nigdy nie zalewam sie mlekiem i odkad karmie zuzywam 3 opakowanie wkładek laktacyjnych...(jedna para wystarcza mi na cały dzien). uwierz w siebie i swoja laktacje-mi to pomogło, mała przybiera mimo moich wiecznie sflaczałych cycków. Po prostu nawet jak miałam godzine ryku butli nie dałam i mała sie przyssała. Po 2 dniach problem w ogóle zniknął.
Ale ona bierze cyca ciągnie, ciągnie, puszcza i w ryk...albo obkłada go rączkami, jest prawidłowo przyssana, ciągnie i zaczyna się denerwować puszcza i płacze...po czym ja zmieniam pierś i na początku pije a potem znowu to samo
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 11:13   #1183
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

dzięki laski- już mi lepiej
ja jestem ogólnie nerwowa i muszę się nauczyć cierpliwości nie będzie łatwo no ale cóż
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 11:30   #1184
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
dzięki laski- już mi lepiej
ja jestem ogólnie nerwowa i muszę się nauczyć cierpliwości nie będzie łatwo no ale cóż
Mi też czasami brakuje cierpliwości
A po chwili coś do mnie dociera i jakoś siły nachodzą
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 11:30   #1185
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cześć dziewczyny!
Dziękuję za wsparcie wczoraj! Chyba mi hormony walą trochę, albo zmęczenie całego dnia się skumulowało. Albo zamieniłam się już całkiem w mamę-kwokę z ozm Czytałam porady i szukałam jak zawijać malucha, bo chyba pomaga unieruchomienie a spowijanie mi nie idzie, a mąż próbował uspokoić małego dla odmiany. W końcu ochlapałam się szybko i wskoczyłam z Grzesiem do łóżka w zaciemnionej sypialni, przytuliłam tak żeby się nie majtał, cycem smoka przytrzymałam żeby nie wypadał i dopiero to pomogło. Tak leżeliśmy dopóki nie straciłam czucia w ręce, gdzie na ramieniu miałam główkę, potem podmieniliśmy ramię na zrolowany kocyk i jakoś noc przeszła, nawet karmienie na leżąco wyszło.
Ale nie wiem już zupełnie kiedy karmić Jeśli ten krzyk "mleczny" idzie także kiedy potrzeba jest uspokojenia, to jak mam rozpoznać kiedy to głód a kiedy nerwy? A jeszcze pediatra i położna mówiły żeby karmić na żądanie ile razy chce dziennie, że może ulewać przy tym i żeby się nie przejmować, ale jak ma chlustać z przejedzenia to raczej bez sensu, tylko jak to rozpoznać że już jest pod korek?


Madzik gratuluję maluszka, poród już za Tobą

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
No i ja się zezłościłam, że on tak krzyczy- noni mogę słuchać takiego krzyku bo raz serce mi pęka a dwa zwyczajnie mnie to wkurza- jednym słowem byłam zła (środek nocy, ja obudzona itp)
Dopiero potem do mnie dotarło jak ja tak mogłam przecież mały był głodny kuźwa głupia jestem, teraz mam wyrzuty sumienia
Też ostatnio mi się cierpliwość czasem wyczerpuje i ciężko mi ze złością albo zniecierpliwieniem, jakoś mi nie pasują, bo przecież taki maluch to jeszcze nieświadomie zupełnie działa, nie przez przekorę. Nawet przyznać się trudno do tego że mam ochotę wstać i wyjść, chociażby posiedzieć i poczytać gazetę zamiast kombinować z uspokajaniem. Dobrze było przeczytać i tego posta i odpowiedzi na niego.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 11:46   #1186
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

lnw ja zakładam, ze do woli moze jeść co 3 godziny. Wtedy ssie tak długo jak chce.
Jesli w międzyczasie marudzi i nie wie czego chce, to proponuje mu piers i po kilku minutach ssania, jak trochę sie uspokaja odsysam go i kładę sobie na piersi. Zazwyczaj działa.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Ale ona bierze cyca ciągnie, ciągnie, puszcza i w ryk...albo obkłada go rączkami, jest prawidłowo przyssana, ciągnie i zaczyna się denerwować puszcza i płacze...po czym ja zmieniam pierś i na początku pije a potem znowu to samo
Mój sie tak zachowuje w dwóch przypadkach:
- jak mleko leci za szybko i nie nadąża połykac (ze sflaczalych piersi tez sie to zdarza )
- jesli wcale nie chce piersi tylko spać.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 11:54   #1187
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
Moja pierwsza przespana noc po porodzie 15/16.02.2014 tak ku pamięci, zero dramatów boli brzuszka, płaczów po prostu zdrowy sen z przerwą na kupke i jedzonko co 3h
Takie dziecko to ja mogę mieć;p
Oby ta noc nie była jednorazową jałmużną dla rodziców;p
Darowanemu koniowi...


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
(...)
Ja mam jeden sweterek dla małego co ma guziki z kwiatkiem,nie zauważyłam tego kupując i tż zakazał zakładać
Też raz miałam taki motyw, znalazłam na allegro śliczny dzianinowy pajac, czerwony w białe paski, naprawdę piękny. Przyszedł a tam guziki serduszka Myślałam żeby wymienić guziki, ale stwierdziłam że dzięki niemu mój synuś będzie wyglądał jak romantyczny facet i tyle


Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
(...)
My dalej w szpitalu, ciągle uczę sie obsługi mojej córki - już trochę załapuje jak ssać, więc wstąpiła we mnie nadzieja im więcej ssie tym bardziej boli mnie brzuch, ale to normalne... Wymacałam jakiegoś opuchniętego serdelka w miejscu moich warg sromowych - nie będę tam zaglądała, bo czuję, że groziłby mi zawał...
(...)
A nie powinny być dwa serdelki


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Tak a propo spania
Eh, jak argument stówa zacznie działać, to problemu już nie będzie


Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
(...)
Roane, już niedługo! Można by powiedzieć, że już jesteś na podwórku, już witasz się z gąską- Mikołajem Współczuję kijowego samopoczucia, wiem co to znaczy. Teraz, mimo ustawicznego wycia dziecia, jestem przeszczęśliwa że już nie jestem w ciąży. Chodzić mogę jak człowiek, schylić się mogę jak człowiek, przekręcić się z boku na bok też mi się udaje bez bólu i dyskomfortu Mam ochotę wsadzić sobie palec w oko jak Smerf wyje (to na pewno byłoby przyjemniejsze) ale nie zamieniłabym tego na ciążę
Dzisiaj wpadł mi telefon za łóżko. Stojąc widziałam go, leżał mniej wiecej 15 cm wgłąb. Ręką go nie mogłam wyjąć, bo nie dam rady się schylić bo brzuch. Stopa tak mi spuchła że się nie mieści. W końcu wyszperałam go porem bo nic innego długiego w domu nie mam
Wczoraj gadałam z TŻem o tęsknieniu za brzuszkiem, mówiłam mu że nie wyobrażam sobie jak można chcieć wrócić do ciąży, to jest najbardziej męczący i niekomfortowy okres w moim życiu. A on stwierdził że może tęsknią dziewczyny które lżej niż ja przechodzą. Moje drogie mamusie - która z Was tęskni za brzuszkiem? Czy po ciężkiej ciąży da się tęsknić za brzuszkiem?


Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
dzięki laski- już mi lepiej
ja jestem ogólnie nerwowa i muszę się nauczyć cierpliwości nie będzie łatwo no ale cóż
Adaś Cię nauczy
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 11:55   #1188
Ważka
Raczkowanie
 
Avatar Ważka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 479
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hej dziewczyny Witam się niedzielnie i zaraz spróbuję choć trochę Was nadrobić.

Alanek sobie smacznie śpi, nocka udana-tylko 2 pobudki a ja super wyspana Nie chce sobie zapeszyć ale jak narazie mam dziecko-aniołka,prawie nie płacze,pięknie je z cyca,potrafi grzecznie poleżeć i patrzeć co się dzieje dookoła. Dzięki temu jestem w stanie na spokojnie zrobić obiad,ogarnąć dom i starszą córę. Wiem,że pewnie za jakiś czas ta idylla się skończy ale jak narazie nie mogę narzekać.

Wczoraj odwiedzili nas znajomi,posiedzieliśmy w fajnej atmosferze.Dzisiaj przychodzą następni, ale tacy co to na wszystko narzekają więc zapowiada się ciekawy wieczór

Idę wszamać rosołek
Pozdrawiam!
__________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie
Ważka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 12:10   #1189
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
U nas bywa podobnie.
Tyle, że mój maż nie przejmuje niestety małej ..
A czemu to tak Kochana? Nie ma go,nie chce, czy co?

Roane ja czasem tesknie za brzuszkiem i ogolnie za stanem ciazy Ale ja mialam bardzo lekka ciaze, zero mdlosci, czy innych dolegliwosci,,zadnych boli pod koniec, nie liczac porodu oczywiscie , wiec pewnie dlatego

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Roane to teraz do konca ciazy musisz miec zawsze pora w lodowce, w razie wydostawania czegos spod lozka
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 12:25   #1190
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam sie i ja. My po ktg i musimy wrócić na powtórkę o 17 bo mały miał podwyższone tętno :/ lekarz juz mnie chciał zostawić na oddziale ale stwierdził ze poczekamy na poźniejszy zapis..przy badaniu oczywiście żadnej gotowości do porodu..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 12:34   #1191
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Widze ze juz coraz mniej brzuszkow zostalo. Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych. Zazdroszcze malych walentynek. Lubie charakterystyczne daty.
Co do antykoncepcji to po drugim porodzie mam taka traume ze zaczelam zastanawiac sie nad tabletkami chociaz bylam przeciwna do tej pory takiej ingerencji w funkcjonowanie organizmu.
Mam pytanko, smarowalyscie czyms blizny po porodzie sn? Szwy wypadly, rany sie zagoily ale nadal czuje ze blizny ciągną, szczypią i generalnie je czuje. Da się cos z tym zrobic?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 12:51   #1192
tajeczka
Zadomowienie
 
Avatar tajeczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z łożka
Wiadomości: 1 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Witam Doris od rana (4..) mecza gazy i tak przysypia na 15 minut i w płacz.



Moge ci oddac delicol bo u nas sie nie sprawdził i mam prawie całą buteleczke.
Najbezpieczniej odgazowywac windi-nie da sie tego włozyc za daleko, a przy kankach doodbytniczych tego sie boje.
.
u mnie znowu się teraz zaczęło. Znajoma ma mi jutro przynieść cewniki dla noworodków właśnie, takie do odgazowywania, bo są właśnie mniejsze, ale nie jest powiedziane, że po windi dzisiaj nie polecę
a Delicol mogę wziąć a co
__________________
tayka
koniec wolności
Kochana Wisienka 23.01.2014
tajeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 13:24   #1193
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Ale ona bierze cyca ciągnie, ciągnie, puszcza i w ryk...albo obkłada go rączkami, jest prawidłowo przyssana, ciągnie i zaczyna się denerwować puszcza i płacze...po czym ja zmieniam pierś i na początku pije a potem znowu to samo


U nas było to samo przek kilka wieczorów i trwało po nawet 6 godz!
Prawie sobie wmówiłam,że mam mało mleko,a ja mlekiem poza tym się zalewam. Przetrwałam,butli nie dałam. Wczoraj był wieczór spokojny już Mam nadzieję,że tak już zostanie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 13:48   #1194
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Emma wspolczuje gazow u Dorotki, bo i Ty i ona sie meczycie Wiem jak to jest, bo przechodze to z Alkiem, choc po odstawieniu tych wszystkich lekow mam wrazenie, ze jest ciut lapiej. Podaje mu tylko probiotyk Lakcid. Czy od tego jest lepiej to nie wiem, ale na pewno mu nie szkodzi
A po ile ten Lakcid? Ja dawałam wcześniej biogaję ale to w ogóle niewydajne i drogie i myślę nad innym probiotykiem.
Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Ale ona bierze cyca ciągnie, ciągnie, puszcza i w ryk...albo obkłada go rączkami, jest prawidłowo przyssana, ciągnie i zaczyna się denerwować puszcza i płacze...po czym ja zmieniam pierś i na początku pije a potem znowu to samo
Ale to nie znaczy że pierś jest pusta. Oznacza że albo leci za szybko, albo za wolno, albo "nie chce mi się ssać daj butle jeśli poczuła" albo nie jestem głodna tylko śpiąca a Ty mi cycka wpychasz.
U nas takie rzucanie się skończyło jak w ogóle nie daję butli. A Doris dawała mi popalić z tego powodu...rzucała się, drapała, kopała, piszczała. To na pewno nie oznacza że piersi są puste-najszybciej to wygoda małej
Cytat:
Napisane przez tajeczka Pokaż wiadomość
u mnie znowu się teraz zaczęło. Znajoma ma mi jutro przynieść cewniki dla noworodków właśnie, takie do odgazowywania, bo są właśnie mniejsze, ale nie jest powiedziane, że po windi dzisiaj nie polecę
a Delicol mogę wziąć a co
To odezwij się na priva to się skontaktujemy.
Co do tych cewników też je dostałam ale ona właśnie i tak duże mi się wydają i zawsze się boję że mogę za daleko je wsadzić.

Dziewczyny czy któreś maluch ma małe białe krostki w okolicach odbytu? Możliwe że to jakieś przegrzanie? Potówki? Uczulenie? Nie wiem co z tym robić Wietrzyć? czymś smarować?
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:01   #1195
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hej garutuluje nowym mamusią

U nas wszystko wporządku, maluszek absorbuje 100% mojego czasu... Kocham patrzeć na niego nawet kiedy śpi mogłabym to robić godzinami.... Pięknie przybiera na wadze robi się mala kluska bo w 3cim tygodniu ważył 3850g


Mam do Was pytanie co myślicie o tych calych bankach mleka kobiecego??
Podałybyście dziecku mleko innej kobiety? Ciekawi mnie ten temat
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:10   #1196
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
A po ile ten Lakcid? Ja dawałam wcześniej biogaję ale to w ogóle niewydajne i drogie i myślę nad innym probiotykiem.


Dziewczyny czy któreś maluch ma małe białe krostki w okolicach odbytu? Możliwe że to jakieś przegrzanie? Potówki? Uczulenie? Nie wiem co z tym robić Wietrzyć? czymś smarować?
No to ten Lakcid tez nie jest tani, bo cos ok.20zl za 10ampulek i my dajemy pol ampulki na dobe, no a druga polowa do wylania, albo ja wypijam. A wlasnie mialam zamiar kupic biogaje, jak mi sie Lakcid skonczy A na ile wystarcza biogaja i po ile ona hest? Bo teraz sie zastanawiam co sie bardziej oplaca

Alek nie ma krostre, ale jemu na odparzenia i jakies podraznienia rewelacyjnie dziala Bepanthen masc

Bylismy na spacerku ponad godzine i wrocilismy na syrenie, bo Alka dopadl wielki głód
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:15   #1197
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
No to ten Lakcid tez nie jest tani, bo cos ok.20zl za 10ampulek i my dajemy pol ampulki na dobe, no a druga polowa do wylania, albo ja wypijam. A wlasnie mialam zamiar kupic biogaje, jak mi sie Lakcid skonczy A na ile wystarcza biogaja i po ile ona hest? Bo teraz sie zastanawiam co sie bardziej oplaca
Ja podaję dzieciakom dicoflor albo floractive.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:26   #1198
guapissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 315
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Dzień Dobry czytając codziennie Wasze posty nastawilam się na sodome i gomore w nocy, wielogodzinne wiszenie na cycku itp. Dziś, a to 6/7 doba po porodzie, Julo był ostatnio karmiony o 23.15 i tylko 18 min, nie chciał więcej, następnie obudził się na jedzenie o 2.15 (jadł w sumie 40 min, ale zabawiania, przewijania (3 kupy) było w sumie 2 h , zasnął ok 4 rano, a obudził się przed 7. Czyli mogę uznać, że w nocy obudził się tylko raz

I nie wył dziś do księżyca

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Chciałam jeszcze podpytac, wiem, że pisalyscie, ale nie mam siły przekopywac, jak wygladalo u Was z chudnieciem? Przytylam w ciąży 17,5 kg, dziś, w 7.dobie mam 9,8 kg mniej. Jeszcze ta reszta i 2 kg nadwyzki sprzed ciąży

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja jestem tydzien po porodzie. W ciazy przytylam 8 kg, teraz swojej wagi nie znam, ale juz wchodze w swoje rzeczy z przed ciazy, zostal mi tylko jeszcze maly brzuszek.
Ja natomiast chcialam zapytac jak dbacie o piersi po ciazy??? Ja mam je tak duze, ze jak Demony stwierdzila, Pamela moglaby sie schowac. Troche boje sie je czyms smarowac, zeby malemu to podczas karmienia nie przeszkadzalo..
guapissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:32   #1199
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12


Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Alek w koncu zrobil kupsztala Hmmm nie myslalam, ze kiedykolwiek bede tak sie cieszyla na widok kupy Czyzby to pierwszy objaw odpieluszkowego czegostam?
Super cieszę się razem z Tobą, tez bym się denerwowała brakiem kupy.

Co do tematy kup - TZ stwierdził, ze na bank Walercia robi 10 dziennie, ale trudno stwierdzić czy to są małe kupy czy kilka większych w ratach
Hehe temat kup dopadł i mnie
Swoją droga jest taka fajna książka dla dzieci "Mała książka o kupie"
http://www.empik.com/mala-ksiazka-o-...0546,ksiazka-p
Dzieciom się baaaardzo podoba tylko tym już trochę starszym

Cytat:
Napisane przez Madzik14 Pokaż wiadomość
Nie nadrabiam tylko chciałam się pochwalić ze Maja przyszła na świat dzisiaj o 2:30 ważyła 3150 i ma 53. Jest piękna niestety poród był traumatyczny...

Sent from my GT-S7560 using Wizaz Forum mobile app
GRATULACJE!!!! jednak to było TO
Przykro mi, ze było cieżko, dobrze, ze już po wszystkim. Wracaj szybko do sił!

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Ja tak czytam o tych 10-ciu kupach dziennie, patrzę na moje pudełko z wielorazówkami, i już widzę jak obrasta kurzem
Daj znać jak zaczniesz I koniecznie zrób Walerci zdjęcie w wielorazówce, ciekawe jaką zrobi minę przy premierze
Hehe pewńie! Ja jednak teraz z praniem bym ńie nadazyla mimo, ze te kupy są zazwyczaj nieduże. Poczekam aż Walercia skończy miesiąc i zobaczę, czy będziemy miały jakiś rytm, bo teraz mamy wielki chaos

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Czy ubranka można prać razem z tetrami? i czy swoje dorosłe rzeczy też pierzecie w proszku dzieciowym?
Ja piore ubranka dziecięce, pieluchy i swoje ubrania - bluzki do karmienia, piżamy, bluzę od dresu w której chodzę po domu i z która ma styczność mała razem w Jelpie.
Mój TZ ma uczulenia na niektóre mocniejsze proszki, wiec boje się, ze mała tez może mieć. Poza tym wiem, ze przeszkadzają jej intensywne zapachy - któregoś razu posmarowanym się balsamem Babydream na rozstępy - brzuch, uda i pośladki i ona wyczuła zapach, i denerwowała się przy piersi. Jak to zmylam to było ok. Może to był przypadek, ale staram się teraz uważać na intensywne zapachy.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 14:40   #1200
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Madzik14- GRATULACJE !!!!!!!!!


nattalli- życzę ci więcej tak dobrze przespanych nocy jak dzisiaj


Witam się i ja. Jeszcze w 2paku. Rano miałam pełne lenistwo, mąż zrobił pranie i śniadanko . Później ogarnęłam się i pojechaliśmy na dwu godzinny spacer do parku, co by małego do wyjścia zachęcić. Wróciliśmy niedawno, a ja jestem padnięta, więc leżę na kanapie i pachnę. Mąż starł kurze , pozamiatał a teraz pucuje łazienkę
Jedyne co dzisiaj jeszcze zrobię to tortille.
Plan na ten tydzień urodzić do niedzieli
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.