Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-03, 21:18   #4351
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja s±dzê, ¿e przesada w ¿adn± stronê nie jest dobra. Jak kto¶ w ci±gu dnia spo¿ywa t³uszcze ro¶linne w innych posi³kach to te 2 ³y¿eczki mas³a s± dobrym uzupe³nieniem ca³kowitego spo¿ycia t³uszczu Wszystkich potrzebujemy, a ketchup jako zamiennik? serio?
tak serio i zmieñ ten pretensjonalny ton. Mas³o jest zbêdne. Poczytaj badania. Ale widocznie lepiej znasz siê na bilansowaniu posi³ków od naukowców.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
wiesz teoria to nie wszystko

sama jem robione w³asnorêcznie mas³o i nie zauwa¿y³am, ¿eby jakkolwiek przeszkadza³o mi w redukcji, wrêcz przeciwnie wszelkie t³uszcze bardzo mi pomog³y Ju¿ prêdzej przeszkadza mi taka ilo¶æ wêglowodanów i wydaje mi siê, ¿e nawet je¿eli owoc czy warzywo jest niskokaloryczne to nie znaczy, ¿e mo¿na je je¶æ bez ograniczeñ. Nie warto popadaæ w ¿adne skrajno¶ci

perfecta_mama masz podobny wzrost do mnie, startowa³am z odchudzaniem z wy¿szej wagi. Najwiêksze spadki zauwa¿y³am gdy zwiêkszy³am kaloryczno¶æ obecnie poch³aniam 1500 - 1700 kcal i fajnie chudnê Wiem, ¿e ka¿da z nas jest inna i nie twierdzê, ¿e sprawdzi siê to w Twoim przypadku ale u mnie daje efekty przy 1000 - 1200 kcal nie chud³am wcale
och w redukcji nie przeszkodzi. Jedz±c mc donaldsa w ograniczonej ilo¶ci te¿ schudniesz poza tym to nie jest ¿adna skrajno¶æ.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:18   #4352
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
tak serio i zmieñ ten pretensjonalny ton. Mas³o jest zbêdne. Poczytaj badania. Ale widocznie lepiej znasz siê na bilansowaniu posi³ków od naukowców.
Ketchup zbêdny jest tym bardziej. Badania czytam, takie studia, ale mo¿e tylko na moich ucz± ¿e cz³owiek posiada zapotrzebowanie na t³uszcze zwierzêce
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:19   #4353
perfecta_mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
codziennie masz pieczywo? pojawia siê jaka¶ kasza, ry¿ br±zowy, makaron pe³noziarnisty?
tak, pieczywo pojawia siê ka¿dego dnia. ¿ytnie b±d¼ graham, no i to chrupkie nieszczêsne. przewa¿nie po ok 30 g, do ¶niadania 70 g. s± kasze, ry¿ br±zowy te¿. ogólnie jest du¿o fajnych, zdrowych rzeczy , tylko wydaje mi siê, ¿e w zbyt ma³ych ilo¶ciach. O ile odno¶nie owoców pewnie ma to sens, tak co do warzyw mam wra¿enie, ¿e nie powinno byæ a¿ takich ograniczeñ.
perfecta_mama jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:21   #4354
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
mo¿na prosiæ o przepis?
No to w³asnie by³ przepis
1 jajko, woda, siemie lniane i m±ka razowa (pó³ na pó³) Musisz sama wybadaæ ile daæ tak ¿eby konsystencja by³a taka jak na ciasto nale¶nikowe. I zalezy te¿ ile chcesz tych nalesników.. wtedy dodajesz wiêcej sk³adników Mo¿na tez przyprawiæ ulubionymi przyprawami, ja dzisiaj mia³am z bazyli± i oregano.
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:23   #4355
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez missy7 Poka¿ wiadomo¶æ
No to w³asnie by³ przepis
1 jajko, woda, siemie lniane i m±ka razowa (pó³ na pó³) Musisz sama wybadaæ ile daæ tak ¿eby konsystencja by³a taka jak na ciasto nale¶nikowe. I zalezy te¿ ile chcesz tych nalesników.. wtedy dodajesz wiêcej sk³adników Mo¿na tez przyprawiæ ulubionymi przyprawami, ja dzisiaj mia³am z bazyli± i oregano.


siemiê mielone?;. muszê kupiæ wreszcie my³nek
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:25   #4356
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
Ketchup zbêdny jest tym bardziej. Badania czytam, takie studia, ale mo¿e tylko na moich ucz± ¿e cz³owiek posiada zapotrzebowanie na t³uszcze zwierzêce
Widocznie tylko na Twoich. Pierwsze s³yszê, ¿e cz³owiek ma zapotrzebowanie na t³uszcze zwierzêce. Mo¿e jak skoñæzysz polsk± szko³ê to spadn± Ci klapki z oczu. Polecam czytaæ du¿o badañ i nie ograniczaæ siê jedynie do szko³y, bo profesorowie te¿ potrafi± byæ ograniczeni.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:26   #4357
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
tak serio i zmieñ ten pretensjonalny ton. Mas³o jest zbêdne. Poczytaj badania. Ale widocznie lepiej znasz siê na bilansowaniu posi³ków od naukowców.
Jest tyle sprzecznych informacji dotycz±cych diet i odchudzania, ¿e du¿o zale¿y od tego... co siê przeczyta. W dodatku czê¶æ zwi±zanych z tych informacji jest "sezonowych" - raz jest co¶ na czasie i wszyscy powtarzaj± a¿ do czasu pojawienia siê nowej równie s³usznej teorii. Dla mnie kto¶ kto pisze, ¿e mas³o jest niezalecane i porównuj±cy je z jedzeniem z McDonald's jest niepowa¿ny gdy chwilê pó¼niej dodaje post polecaj±cy ketchup

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam czytaæ du¿o badañ i nie ograniczaæ siê jedynie do szko³y, bo profesorowie te¿ potrafi± byæ ograniczeni.
Tia.
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 21:28   #4358
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsza Redukcja

¦niadanie
Jajecznica z 3 jajek na oliwie , kromka pe³noziarnista + zielona herbata

II ¶niadanie
3 starte jab³ka + zielona herbata

Obiad
Pier¶ z kurczaka na parze , ry¿ , i trochê sosu-kremu z kalafiora (kalafior , jogurt nat. , jeden z±bek czosnku , troszkê cebuli i przyprawy) + zielona herbata

Kolacja+ zielona herbata
Resztki piersi z obiadu i kawa³ek ogórka .

---- 1,20 h treningu (cycling + mini cardio)
up , up kuknie jaka¶ dobra duszyczka na ten nieszczêsny jad³ospis ?

BTW tak czytam o tym ma¶le i czytam i z do¶wiadczenia wiem , ¿e zbêdne to ono tak do koñca nie jest. Potrzebna jest jaka¶ "baza" w której bêd± siê witaminki dobrze "rozpuszczaæ" / przyswajaæ . Osobi¶cie zawsze jem na ¶niadanie mas³o a czasem serek bia³y i jest w porz±dku , a chudn±æ siê bêdzie nawet przy normalnym jedzeniu ale z ograniczeniem. Wiem , ¿e to ¿adna nowo¶æ dla was Mam znajom± , która od¿ywia³a siê w miarê normalnie tylko ciachnê³a pare kcal w postaci fast foodów/s³odyczy i piêknie schud³a pare kg z brzuszka i ogólnie
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S






Edytowane przez Ily
Czas edycji: 2014-03-03 o 21:29
Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:28   #4359
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perfecta_mama Poka¿ wiadomo¶æ
tak, pieczywo pojawia siê ka¿dego dnia. ¿ytnie b±d¼ graham, no i to chrupkie nieszczêsne. przewa¿nie po ok 30 g, do ¶niadania 70 g. s± kasze, ry¿ br±zowy te¿. ogólnie jest du¿o fajnych, zdrowych rzeczy , tylko wydaje mi siê, ¿e w zbyt ma³ych ilo¶ciach. O ile odno¶nie owoców pewnie ma to sens, tak co do warzyw mam wra¿enie, ¿e nie powinno byæ a¿ takich ograniczeñ.
To mo¿e nie jest wcale tak ¼le. Ilo¶æ WW z³o¿onych w porz±dku. Jedz w nieograniczonych ilo¶ciach niskokaloryczne warzywa, o których wspomnia³am wcze¶niej, uwa¿aj na te skrobiowe (jedz w ilo¶ci jakiej wskaza³ dietetyk) - ziemniaki, kukurydza, groszek, mrchewka. JAk jeste¶ g³odna, to zrób sobie bulion z niskokalorycznymi warzywami, np. broku³em, to w ¿aden sposób nie wp³ynie na bilans energetyczny, a Tobie pozwoli zapomnieæ o g³odzie.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:30   #4360
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
Widocznie tylko na Twoich. Pierwsze s³yszê, ¿e cz³owiek ma zapotrzebowanie na t³uszcze zwierzêce. Mo¿e jak skoñæzysz polsk± szko³ê to spadn± Ci klapki z oczu. Polecam czytaæ du¿o badañ i nie ograniczaæ siê jedynie do szko³y, bo profesorowie te¿ potrafi± byæ ograniczeni.
Widocznie Zrozumia³am przekaz,wszyscy s± ograniczeni oprócz naukowców
Jednak pozostanê przy wielu ¼ród³ach i swoim rozumie I my¶lê, ¿e na tym mo¿na skoñczyæ temat bo ka¿dy ma swoje racjê i tak jak ja nie przekonam Ciê do swoich tak Ty mnie do Twoich
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:31   #4361
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

W badaniach trzeba te¿ braæ pod uwagê inn± rzecz: je¶li producent np. margaryny chce udowodniæ, ¿e jest zdrowsza od mas³a to nie op³aca mu zatrudniæ ekspertów który udowodni± co¶ przeciwnego.

Ciekawe jakie badania udowodni³y ¿e ketchup na pewno warto je¶æ. Tym bardziej, ¿e nie jest on jedynym produktem z pomidorów tego typu.
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 21:31   #4362
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Jest tyle sprzecznych informacji dotycz±cych diet i odchudzania, ¿e du¿o zale¿y od tego... co siê przeczyta. W dodatku czê¶æ zwi±zanych z tych informacji jest "sezonowych" - raz jest co¶ na czasie i wszyscy powtarzaj± a¿ do czasu pojawienia siê nowej równie s³usznej teorii. Dla mnie kto¶ kto pisze, ¿e mas³o jest niezalecane i porównuj±cy je z jedzeniem z McDonald's jest niepowa¿ny gdy chwilê pó¼niej dodaje post polecaj±cy ketchup

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------



Tia.

haha a co jest z³ego w dobrym keczupie? ¼ród³o likopenu (wiêcej ni¿ w surowych pomidorach), antyoksydantów.... Czytajcie etykiety.
Jeste¶cie strasznymi ignorantkami i nie mam zamiaru nikogo nasile do czegos przekonywac.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:33   #4363
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ


siemiê mielone?;. muszê kupiæ wreszcie my³nek
Ja robiê wrapy z samego siemienia z jajkiem i te¿ super s±
A jak ju¿ kupisz m³ynek to polecam placka bananowego:
- 1 dojrza³y banan
- 1 jajko
- 3 ³y¿ki sto³owe m±ki z bia³ej kaszy gryczanej
- 2 kopiate ³y¿ki sto³owe serka homo
- odrobina oliwy
- cynamon do smaku
Kaszê mielimy w m³ynku. Banana rozgniatamy widelcem, wbijamy jajko, dok³adnie mieszamy, dodajemy pozosta³e sk³adniki i dalej mieszamy. Sma¿ymy z dwóch stron na lekko nasmarowanej oliw± patelni (dobra do tego jest 24cm)


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:34   #4364
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ


siemiê mielone?;. muszê kupiæ wreszcie my³nek
ojj tak m³ynek jest baardzo przydatny
chocia¿ widzia³am tez w sklepach siemiê ju¿ zmielone...
Jednak wydaje mi siê ¿e takie ¶wiezo zmielone w domu jest lepsze.
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:36   #4365
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Ja robiê wrapy z samego siemienia z jajkiem i te¿ super s±
A jak ju¿ kupisz m³ynek to polecam placka bananowego:
- 1 dojrza³y banan
- 1 jajko
- 3 ³y¿ki sto³owe m±ki z bia³ej kaszy gryczanej
- 2 kopiate ³y¿ki sto³owe serka homo
- odrobina oliwy
- cynamon do smaku
Kaszê mielimy w m³ynku. Banana rozgniatamy widelcem, wbijamy jajko, dok³adnie mieszamy, dodajemy pozosta³e sk³adniki i dalej mieszamy. Sma¿ymy z dwóch stron na lekko nasmarowanej oliw± patelni (dobra do tego jest 24cm)


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zapisane byle do 10;D i m³ynek jest mój

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez missy7 Poka¿ wiadomo¶æ
ojj tak m³ynek jest baardzo przydatny
chocia¿ widzia³am tez w sklepach siemiê ju¿ zmielone...
Jednak wydaje mi siê ¿e takie ¶wiezo zmielone w domu jest lepsze.
no i m³ynek mozna wykorzystaæ do wielu innych rzeczy
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:38   #4366
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
och w redukcji nie przeszkodzi. Jedz±c mc donaldsa w ograniczonej ilo¶ci te¿ schudniesz poza tym to nie jest ¿adna skrajno¶æ.
naprawdê a¿ tak Ci brak argumentów, ¿e musisz siêgaæ do takiej abstrakcji z mcdonaldem i ograniczonymi profesorami mam wra¿enie, ¿e chcesz koniecznie pokazaæ, ¿e siê najlepiej znasz... ale szczerze mówi±c ja do takiej dietetyczki nie chcia³abym i¶æ

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Ja robiê wrapy z samego siemienia z jajkiem i te¿ super s±
A jak ju¿ kupisz m³ynek to polecam placka bananowego:
- 1 dojrza³y banan
- 1 jajko
- 3 ³y¿ki sto³owe m±ki z bia³ej kaszy gryczanej
- 2 kopiate ³y¿ki sto³owe serka homo
- odrobina oliwy
- cynamon do smaku
Kaszê mielimy w m³ynku. Banana rozgniatamy widelcem, wbijamy jajko, dok³adnie mieszamy, dodajemy pozosta³e sk³adniki i dalej mieszamy. Sma¿ymy z dwóch stron na lekko nasmarowanej oliw± patelni (dobra do tego jest 24cm)


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a ten banan nie rozpuszcza siê za bardzo na patelni? bo jak siê samego sma¿y to robi siê taki lepki.
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:38   #4367
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
haha a co jest z³ego w dobrym keczupie? ¼ród³o likopenu (wiêcej ni¿ w surowych pomidorach), antyoksydantów.... Czytajcie etykiety.
Jeste¶cie strasznymi ignorantkami i nie mam zamiaru nikogo nasile do czegos przekonywac.
Nie wiem co Ci da obra¿anie dziewczyn które podjê³y z Tob± dyskusjê, ale w ten sposób sama wykazujesz siê ogromn± ignorancj±.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:40   #4368
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
a ten banan nie rozpuszcza siê za bardzo na patelni? bo jak siê samego sma¿y to robi siê taki lepki.
ostatnio kilka razy natknê³am siê na przepisy tego typu: http://incookingwetrust.blogspot.com...-bananowe.html i wygl±da na to, ¿e nawet dwusk³adnikowe placki wychodz± zgrabnie sama mia³am wypróbowaæ, ale u mnie banan znika jak jest zielonkawy
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:43   #4369
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
naprawdê a¿ tak Ci brak argumentów, ¿e musisz siêgaæ do takiej abstrakcji z mcdonaldem i ograniczonymi profesorami mam wra¿enie, ¿e chcesz koniecznie pokazaæ, ¿e siê najlepiej znasz... ale szczerze mówi±c ja do takiej dietetyczki nie chcia³abym i¶æ

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------


a ten banan nie rozpuszcza siê za bardzo na patelni? bo jak siê samego sma¿y to robi siê taki lepki.
Nie, placek jest puszysty, a przy tym zwarty i fajnie da siê przewróciæ (z patelni na patelniê )
Spróbuj jest pycha!

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 21:46   #4370
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
ostatnio kilka razy natknê³am siê na przepisy tego typu: http://incookingwetrust.blogspot.com...-bananowe.html i wygl±da na to, ¿e nawet dwusk³adnikowe placki wychodz± zgrabnie sama mia³am wypróbowaæ, ale u mnie banan znika jak jest zielonkawy
te z linka wygl±daj± jak klasyczne racuchy sma¿one na du¿ej ilo¶ci oleju. Moja mama smazy³a takie, a na górê dawa³a w³asnie plastry banana i jab³ek, na to cynamon opis jako¶ nie pasuje mi do zdjêcia, bo ja ten widok mam bardzo czêsto

chêtnie wypróbowa³abym natomiast ten przepis co DudiBoy da³, tylko bojê siê w³a¶nie, ¿e te placuszki bêda mi siê rozwalaæ - nie wiem czy s³usznie, ale tam jest serek i ten banan, a ma³o suchych sk³adników. Lubiê strasznie po³±czenie banana z cynamonem

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, placek jest puszysty, a przy tym zwarty i fajnie da siê przewróciæ (z patelni na patelniê )
Spróbuj jest pycha!

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jak tak to nie mam wyj¶cia, bêdê próbowaæ
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:48   #4371
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
te z linka wygl±daj± jak klasyczne racuchy sma¿one na du¿ej ilo¶ci oleju. Moja mama smazy³a takie, a na górê dawa³a w³asnie plastry banana i jab³ek, na to cynamon opis jako¶ nie pasuje mi do zdjêcia, bo ja ten widok mam bardzo czêsto

chêtnie wypróbowa³abym natomiast ten przepis co DudiBoy da³, tylko bojê siê w³a¶nie, ¿e te placuszki bêda mi siê rozwalaæ - nie wiem czy s³usznie, ale tam jest serek i ten banan, a ma³o suchych sk³adników. Lubiê strasznie po³±czenie banana z cynamonem
Z podanych sk³adników wychodzi bardzo gêste ciasto które bardzo dobrze siê ¶cina, ogólnie serek homo bardzo dobrze sprawdza siê w tego typu plackach. Spróbuj ja ju¿ trzeci raz robi³em i nic mi siê nie rozwali³o.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 06:01   #4372
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
Dziwi mnie, ¿e pojawia siê mas³o.
No nie ¿artuj. Przecie¿ nie zjad³am ca³ej kostki mas³a, tylko za pewne z 5 g. Ja codziennie jem mas³o w wiêkszych ilo¶ciach i jako¶ nie przeszkodzi³o mi to w schudniêciu 10 kg.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 06:18   #4373
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Mas³o jest naturalnym i warto¶ciowym produktem, a takie powinno siê spo¿ywaæ nie tylko bêd±c na redukcji, ale zawsze, gdy chce siê ¿yæ za pan brat ze zdrowym od¿ywianiem. Oczywi¶cie, ¿e na McDonaldzie mo¿na schudn±æ, ale na pewno nie bêdzie to mia³o nic wspólnego ze zdrow± diet± - a przecie¿ najbardziej w tym wszystkim chodzi tu o nasze ZDROWIE. Wcale nie potrzebujemy horrendalnych ilo¶ci t³uszczy nienasyconych - poczytajcie, jak wariuje organizm, by doprowadziæ nadmiar nienasyconych kwasów do nasyconych, przy deficycie tych drugich... Owszem t³uszcz rybi a tak¿e gêsi (o ja Ciê, nienasycone t³uszcze zwierzêce!), olej lniany, orzechy i oliwa z oliwek powinny byæ nieod³±cznym elementem ka¿dego menu, ale z niczym nie mo¿na przesadzaæ w ¿adn± ze stron. Ograniczanie t³uszczy do minimum na redukcji? Ta, a potem mamy stada dziewcz±t walcz±cych o odzyskanie naturalnych cykli, którym w³osy wypadaj± gar¶ciami...
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 06:32   #4374
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ta, a potem mamy stada dziewcz±t walcz±cych o odzyskanie naturalnych cykli, którym w³osy wypadaj± gar¶ciami...
i nie mog± zaj¶æ w ci±¿ê.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 07:51   #4375
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
:/.
nie ¿e siê nabijam bo to nie o to chodzi...tylko po prostu wiem jak dzia³asz bo przez to samo przechodzi³am i niestety znam te mechanizmy wiêc nie dam siê oszukaæ
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:31   #4376
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

cze¶æ wrzucam dzisiejszy jad³ospis R i proszê o ocenê je¶li co¶ nie tak


I - 2 kromki chleba razowego ¿ytniego, 2 jajka sadzone na suchej krakowskiej (warzyw brak niestety, nico¶æ w lodówie ;p)

II - sa³atka z piersi kurczaka, kie³ków, dressingu jogurtowego, pomidora, sa³aty, ogórka i kukurydzy (wra¿enia po: jestem z³a bo sa³tka by³a wprost ohydna, i musia³am j± zagry¼æ kawa³kiem do³±czonej bagietki czosnkowej...ble... ;/)

III - kubek ma¶lanki, jab³ko

IV - spaghetti pe³noziarniste, wo³owina, pomidory z puszki , cebula, czosnek

godzina zumby, trening si³owy brzucha i pleców

V - 1/3 woreczka ry¿u, sos zwarzyw w³asnej roboty, tuñczyk
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-03-04 o 10:25
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:39   #4377
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Z podanych sk³adników wychodzi bardzo gêste ciasto które bardzo dobrze siê ¶cina, ogólnie serek homo bardzo dobrze sprawdza siê w tego typu plackach. Spróbuj ja ju¿ trzeci raz robi³em i nic mi siê nie rozwali³o.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
na pewno sprobujê - dziêki trzeba siê tylko zaopatrzyæ w sk³adniki dzisiaj robi³am znowu placuszki jak bezy z ubitych bia³ek z odrobin± cukru, mielonych migda³ów, skórki cytryny i p³atków migda³owych a na to s³odko-gorzka konfitura z pomarañczy
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:43   #4378
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje dzisiejsze R, chyba ok?


¶n: jaglanka na mleku, orzechy pecan, goja, popping z amarantusa, ziarenka granatu i ³y¿ka p³atków wysokob³onnikowych
2 ¶n: grahamka z olejem lnianym, miksem sa³at z botwink±, plastrem sera Capregio, ³ososiem upieczonym w piekarniku i pomidorkami koktajlowymi
przek±ska: jab³ko, kawa
obiad: kotleciki z ciecierzycy, ry¿ br±zowy, sa³atka coles³aw (zamiast majonezu i ¶mietany - jogurt grecki)
kolacja: zupa pomidorowa z pieczon± papryk± i reszt± cieciorki która mi zosta³a Jak bêdê g³odna to kromka razowca do tego
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 11:40   #4379
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomo¶ci: 4 234
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I kromka razowca 50g, z mas³em, szynk± i ¿ó³tym serem, pó³ papryki czerwonej, pó³ ogórka ¶wie¿ego

II serek wiejski, banan

III ³oso¶ pieczony + warzywa

IV pó³ opakowania serka bia³ego t³ustego

V galaretka z piersi kurczaka z warzywami (w³asnorêcznie robiona)
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

w³osomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie dra¿ni jak brak sk³adów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-04, 13:15   #4380
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukszyn

I: owsianka z siemieniem lnianym, jajkiem, bananem i wiórkami kokosowymi.
II: dwie kromki domowego chleba z mas³em wêdzonym indykiem i papryk±, dwa jajka na twardo.
III: pieczony morszczuk, pieczone ziemniaki, broku³y.
IV: serek wiejski z wi¶niami i nerkowcami.
IV: zupa krem jarzynowa z miêsem z kurczaka.

Btw placków bananowo-jajecznych - robi³am nie raz i polecam, s± przepyszne!
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.