Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-09, 16:33   #571
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cześć Dziewczyny

dokladnie tydzień temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy spowodowana prawdopodobnie Hashimoto.

Jutro robię badania na przeciwciała antyTPO i antyTP.

Od kilku dni biorę dawkę Euthyroxu 37,5 mg. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej Ostatnie miesiące były dla mnie strasznie męczące. Potrafię wstawać z łóżka 2-3h. Jestem wiecznie zmęczona, zaspana, bolą mnie stawy. Nie potrafię się skoncentrować w pracy. Włosy wypadają mi garściami... O swoim samopoczuciu wolę nie pisać.. Dodatkowo rozstałam się z facetem po wielu latach związku.. Tak więc stany depresyjne na porządku dziennym...

Ale będzie dobrze, prawda?

Mam do Was pytanie. Chudniecie po braniu Euthyroxu? Bo ja boję się, że schudnę. Ważę 49 kg, a utrata kolejnych kilogramów byłaby dla mnie niewskazana...
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 19:25   #572
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

dokladnie tydzień temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy spowodowana prawdopodobnie Hashimoto.

Jutro robię badania na przeciwciała antyTPO i antyTP.

Od kilku dni biorę dawkę Euthyroxu 37,5 mg. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej Ostatnie miesiące były dla mnie strasznie męczące. Potrafię wstawać z łóżka 2-3h. Jestem wiecznie zmęczona, zaspana, bolą mnie stawy. Nie potrafię się skoncentrować w pracy. Włosy wypadają mi garściami... O swoim samopoczuciu wolę nie pisać.. Dodatkowo rozstałam się z facetem po wielu latach związku.. Tak więc stany depresyjne na porządku dziennym...

Ale będzie dobrze, prawda?

Mam do Was pytanie. Chudniecie po braniu Euthyroxu? Bo ja boję się, że schudnę. Ważę 49 kg, a utrata kolejnych kilogramów byłaby dla mnie niewskazana...
Witaj,
no tak, sampoczucie czasami bywa niezbyt przyjmne przy naszym Hashi kochanym, ale głowa do góry, miejmy nadzieję, że szybko się Tobie poprawi, choć pewnie musisz być cierpliwa Dla mnie najgorsze bywały chyba te stany depresyjne, masakra Ale na pewno się ułoży, nie smutaj
Co do chudnięcia przy tabletkach, to nie ma raczej reguły, niektóre z nas chudną, ale zazwyczaj bywało, że wcześniej przytyły z powodu choroby, więc ciężko stwierdzić, nie martw się... Poblem w tym, że niektóre chciałyby przytyć, a niektóre schudnąć, a nie mogą, także różnie z tym jest
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:19   #573
kobietkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar kobietkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 710
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez pola1982 Pokaż wiadomość
Ja na poczatku brałam tylko kwas foliowy, potem lekarka dorzuciła mi witaminę D. Co do jodu to sa sprzeczne opinie, mi ginekolog nie przepisał jodu za to endokrynolog powiedział ze jod jest wskazany w ciąży. Ja biorę go dopiero od ok 16tc i to nie w postaci tabletek ale w postaci wody (ustronianka z jodem).
Cytat:
Napisane przez judyta111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak się okazuje migrena to wredna baba i co jednej babie pomaga, drugiej babie szkodzi. Znacie jakieś dowcipy o babie z migreną? a może ktoś utworzy taaki właśnie temat?

Czyli jest duża szansa, że urodzę zdrową dzidzię. W prawdzie moja siostra z Hashi urodziła trójkę, ale ostatnio się wystraszyłam bardzo, że nic się nie da z tym zrobić i nie będę mogła mieć dzieci.

A propo stanów depresyjnych ... dziewczyny relaksujmy się. Podobno przewlekły stres nasila objawy choroby, więc każdej życzę dużo spokoju.
__________________
Nasz Ślub
Nasz Synuś


Edytowane przez kobietkaaaaa
Czas edycji: 2014-03-10 o 12:21
kobietkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 14:38   #574
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kobietkaaaaa Pokaż wiadomość
A propo stanów depresyjnych ... dziewczyny relaksujmy się. Podobno przewlekły stres nasila objawy choroby, więc każdej życzę dużo spokoju.
łatwo powiedzieć ale trudniej zrobić
ja czasami mam takie dni że jakby smutek "rozrywał" mnie od środka i każda nawet najmniejsza błahostka wyprowadza z równowagi i powoduje że mam łzy w oczach nic mnie nie cieszy, a nawet jak coś mnie cieszyło to przestaje..
na szczęście nie mam takich dni wiele, pojawiają się głównie przed okresem i czasami po
ale to też nie zawsze bo aktualnie jestem przed i czuję się wspaniale (ale to chyba zasługa cudnej pogody )
najważniejsze wg mnie to nie zajadać smutków słodyczami i starać się możliwie dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu albo przynajmniej poćwiczyć w domu
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 16:21   #575
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
(ale to chyba zasługa cudnej pogody )
najważniejsze wg mnie to nie zajadać smutków słodyczami i starać się możliwie dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu albo przynajmniej poćwiczyć w domu
O tak, pogoda dzisiaj piękna.
Twoje "najważniejsze" postanowiłam wcielać w życie.

Niestety ja nie tylko w okolicach okresu jestem straszna, generalnie mam wahania nastrojów, coś mnie cieszy, a za chwilę coś wkurza, często jedna i ta sama rzecz.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 07:42   #576
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

witam szukając odpowiedzi na moje pytanie trafiłam na Wasz wątek widzę że są tu Hashimotki w ciąży więc na pewno będziecie potrafiły mi pomóc.
Czy prowadzący Wasze ciąże ginekolodzy mają prawo wypisywać Wam euthyrox? czy robią to endokrynolodzy
mam hashi i właśnie wskoczyłam w niedoczynność, powinnam dość szybko interweniować ... w pt mam wizytę u mojej gin i zastanawiam się czy ona mi wypisze tyroksynę, czy od razu mam się rejestrować do endo, przy czym do endokrynologa przyjdzie mi długo poczekać

będę wdzieczna za odpowiedź
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 08:57   #577
pola1982
Rozeznanie
 
Avatar pola1982
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 607
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
witam szukając odpowiedzi na moje pytanie trafiłam na Wasz wątek widzę że są tu Hashimotki w ciąży więc na pewno będziecie potrafiły mi pomóc.
Czy prowadzący Wasze ciąże ginekolodzy mają prawo wypisywać Wam euthyrox? czy robią to endokrynolodzy
mam hashi i właśnie wskoczyłam w niedoczynność, powinnam dość szybko interweniować ... w pt mam wizytę u mojej gin i zastanawiam się czy ona mi wypisze tyroksynę, czy od razu mam się rejestrować do endo, przy czym do endokrynologa przyjdzie mi długo poczekać

będę wdzieczna za odpowiedź

Gin bez problemu wypisze Ci eurhyrox. Ja chodzę i do endo i do gin ale czasami jak zapomnę recepty od endo to gin mi wypisuje.
Pozdrawiam i gratuluje
pola1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 09:13   #578
kobietkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar kobietkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 710
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
łatwo powiedzieć ale trudniej zrobić
ja czasami mam takie dni że jakby smutek "rozrywał" mnie od środka i każda nawet najmniejsza błahostka wyprowadza z równowagi i powoduje że mam łzy w oczach nic mnie nie cieszy, a nawet jak coś mnie cieszyło to przestaje..
na szczęście nie mam takich dni wiele, pojawiają się głównie przed okresem i czasami po
ale to też nie zawsze bo aktualnie jestem przed i czuję się wspaniale (ale to chyba zasługa cudnej pogody )
najważniejsze wg mnie to nie zajadać smutków słodyczami i starać się możliwie dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu albo przynajmniej poćwiczyć w domu

Też tak miewam, ale mam nadzieję, że spokój wyciszy troszkę chorobę.
__________________
Nasz Ślub
Nasz Synuś

kobietkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 10:13   #579
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez pola1982 Pokaż wiadomość
Gin bez problemu wypisze Ci eurhyrox. Ja chodzę i do endo i do gin ale czasami jak zapomnę recepty od endo to gin mi wypisuje.
Pozdrawiam i gratuluje
dziękuję problem tylko w tym że do tej pory nie brałam tyroksynyl, to będzie 'pierwszy strzał' i martwię się czy moja ginka sama mi dobierze dawkę, jest kompletnie niezorientowana w temacie tarczycy ... broni się nawet przed dawaniem skierowania na tsh
ale skoro ma kompetencje to postaram się zadziałać

jeszcze raz wielkie dzięki
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:41   #580
pola1982
Rozeznanie
 
Avatar pola1982
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 607
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
dziękuję problem tylko w tym że do tej pory nie brałam tyroksynyl, to będzie 'pierwszy strzał' i martwię się czy moja ginka sama mi dobierze dawkę, jest kompletnie niezorientowana w temacie tarczycy ... broni się nawet przed dawaniem skierowania na tsh
ale skoro ma kompetencje to postaram się zadziałać

jeszcze raz wielkie dzięki

Na poczatek z pewnoscia przepisze ci 25 (lub ewentualnie 12,5 przez kilka dni a potem 25).
Oczywiscie musisz jej pokazać swoje wyniki zeby miała podstawę do przepisania leku.
pola1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:09   #581
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez pola1982 Pokaż wiadomość
Na poczatek z pewnoscia przepisze ci 25 (lub ewentualnie 12,5 przez kilka dni a potem 25).
Oczywiscie musisz jej pokazać swoje wyniki zeby miała podstawę do przepisania leku.
pokażę, jasne wezmę też wyniki sprzed ciąży, żeby nie miała żadnych wątpliwości
dzięki jeszcze raz, naprawdę bardzo mi pomogłaś
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 13:35   #582
joawa1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 143
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Zrobiłam sobie prywatnie morfologię, cholesterol i magnez, wszystko w normie, ale limfocyty w górnej granicy i tak mam odkąd pamiętam, neutrofile obniżone nieznacznie, za to cholesterol wysoki 207 przy normie do 190 ;/ czy przy hashi też macie podwyższony? staram się jeść zdrowo
joawa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 15:57   #583
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez joawa1985 Pokaż wiadomość
staram się jeść zdrowo
co masz na myśli, że starasz się jeść zdrowo? co takiego jadasz?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 16:01   #584
joawa1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 143
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
co masz na myśli, że starasz się jeść zdrowo? co takiego jadasz?
Nie, nic specjalnego, chodziło mi o to, że nie jem smażonego, unikam słodyczy i tłuszczu zwierzęcego...
joawa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:51   #585
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez joawa1985 Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie prywatnie morfologię, cholesterol i magnez, wszystko w normie, ale limfocyty w górnej granicy i tak mam odkąd pamiętam, neutrofile obniżone nieznacznie, za to cholesterol wysoki 207 przy normie do 190 ;/ czy przy hashi też macie podwyższony? staram się jeść zdrowo
Ja mam 230 i nie mogę zbić

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 22:05   #586
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Hej!
Odebrałam wyniki antyTPO i antyTG. I co? Są w normie. Czyli przyczyny mojej niedoczynności muszę doszukiwać się gdzie indziej

Od tygodnia biorę Euthyrox i już kg w dół Nie mam apetytu, eh..

Nieciekawie .
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 22:27   #587
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Hej!
Odebrałam wyniki antyTPO i antyTG. I co? Są w normie. Czyli przyczyny mojej niedoczynności muszę doszukiwać się gdzie indziej

Od tygodnia biorę Euthyrox i już kg w dół Nie mam apetytu, eh..

Nieciekawie .
A jaki masz wynik TSH? I ft3 i ft4?
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 08:31   #588
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Hej!
Odebrałam wyniki antyTPO i antyTG. I co? Są w normie. Czyli przyczyny mojej niedoczynności muszę doszukiwać się gdzie indziej

Od tygodnia biorę Euthyrox i już kg w dół Nie mam apetytu, eh..

Nieciekawie .
miałaś robione usg tarczycy? bo jeśli niedoczynność tarczycy nie jest spowodowana przez hashimoto, to lekarz powinien przepisać na początek małe dawki jodu zamiast od razu euthyroxu.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:09   #589
Karolina_83
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_83
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 442
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Witam,
mam pytanie odnośnie antyTPO - wczoraj odebrałam wynik i wyszło 5290 (norma do 60) czyli mam przekroczoną normę prawie x1000 i moja lekarka kazała spróbować brać selen i zobaczymy jak na to zareaguje. Próbowała któraś z Was zbijać przeciwciała selenem?
Tsh - 1,83 biorę euthyrox25 (bez leków miałam 2,72 ale ponieważ staramy się o dziecko to je muszę trochę obniżyć więc stąd ten lek)
Karolina_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 12:50   #590
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Karolina_83 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie odnośnie antyTPO - wczoraj odebrałam wynik i wyszło 5290 (norma do 60) czyli mam przekroczoną normę prawie x1000 i moja lekarka kazała spróbować brać selen i zobaczymy jak na to zareaguje. Próbowała któraś z Was zbijać przeciwciała selenem?
Tsh - 1,83 biorę euthyrox25 (bez leków miałam 2,72 ale ponieważ staramy się o dziecko to je muszę trochę obniżyć więc stąd ten lek)
Ja nie próbowałam, bo słyszałam różne opinie na temat przeciwciał - najczęściej czytam, że ich ilość nie ma znaczenia dla pogłębiania się choroby czy objawów, dlatego nie chcę łykać kolejnych tabletek. A jak uzasadnia konieczność obniżenia przeciwciał Twoja lekarka?
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:48   #591
Karolina_83
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_83
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 442
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
A jak uzasadnia konieczność obniżenia przeciwciał Twoja lekarka?
W sumie to nie uzasadniała ale powiedziała żeby spróbować. My staramy się o dziecko i ona o tym wie więc może dlatego zaproponowała ten selen. 9 kwietnia idę na usg tarczycy i po tym będę się zapisywać znowu do niej ale ponieważ dostałam skierowanie na tsh to te przeciwciała zrobię sobie prywatnie po miesiącu brania selenu żeby wiedzieć jak na mnie działają.
Karolina_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 16:46   #592
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Karolina_83 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie odnośnie antyTPO - wczoraj odebrałam wynik i wyszło 5290 (norma do 60) czyli mam przekroczoną normę prawie x1000 i moja lekarka kazała spróbować brać selen i zobaczymy jak na to zareaguje. Próbowała któraś z Was zbijać przeciwciała selenem?
Tsh - 1,83 biorę euthyrox25 (bez leków miałam 2,72 ale ponieważ staramy się o dziecko to je muszę trochę obniżyć więc stąd ten lek)
ja jadłam swego czasu orzechy brazylijskie, 4 szt. dziennie, co odpowiada +/- 200 mcg selenu, przy staraniach miałam zaprzestać jeść, a teraz mam w suplemencie ok. 55 mcg selenu dla zrównoważenia działania jodu w sumie chyba tylko... nie wiem, czy moje przeciwciała zmalały, bo nie badałam ich, ale przy stałej małej dawce Euthyroxu ładnie wyniki poszły w dół
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 17:56   #593
czarna_potwora
Raczkowanie
 
Avatar czarna_potwora
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: pyniara/papryakarzyca
Wiadomości: 43
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Witam wszystkie Hashimotki dołączam do grona jeśli można hashimoto+niedoczynność to mój niestety przypadek. Nie chciało mi się czytać wszystkich postów ale polecam stronekę http://www.tlustezycie.pl/p/blog-page_10.html (jeśli o tym już była mowa to sorki za powielanie wpisów). Ciekawe informacje, przydatne chyba dla każdej z nas.
Ktoś pytał o wysoki cholesterol...niestety tak jest przy niedoczynności, że profil lipidowy czyli m. in. cholesterol jest podwyższony. Przy braniu euthyroxu i przy stabilizacji TSH cholesterol też się ustabilizuje. Po wizytach u kilku endo moge powiedzieć jedno, czasami trzeba myśleć za lekarzy niestety... bo strzelają w ciemno
__________________
To os­tatni dzień, kiedy czuję się przeg­ra­na... wal­ka trwa nadal...
czarna_potwora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 18:31   #594
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Karolina_83 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie odnośnie antyTPO - wczoraj odebrałam wynik i wyszło 5290 (norma do 60) czyli mam przekroczoną normę prawie x1000 i moja lekarka kazała spróbować brać selen i zobaczymy jak na to zareaguje. Próbowała któraś z Was zbijać przeciwciała selenem?
Tsh - 1,83 biorę euthyrox25 (bez leków miałam 2,72 ale ponieważ staramy się o dziecko to je muszę trochę obniżyć więc stąd ten lek)
Ja biorę selen, początkowo przez miesiąc brałam 200 mcg dziennie, teraz od paru dni 100, ale różnicy w samopoczuciu po zmniejszeniu dawki nie czuję. Przeciwciał nie robiłam ponownie, wydaje mi się za wcześnie (wyniki mam z połowy grudnia), poczekam jeszcze trochę i zrobię sobie prywatnie ( z ciekawości ), bo akurat moja endokrynolog jest zdania, że nie ma potrzeby robić kolejny raz badań na antyTPO, argumentuje to podobnie jak Asji
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:25   #595
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
A jaki masz wynik TSH? I ft3 i ft4?
TSH 6,36 mU/L norma: 0,35 - 5,5
FT3 3,55 norma: 2,3-4,2
FT4 1,2 norma: 0,89 - 1,79

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
miałaś robione usg tarczycy? bo jeśli niedoczynność tarczycy nie jest spowodowana przez hashimoto, to lekarz powinien przepisać na początek małe dawki jodu zamiast od razu euthyroxu.
mialam robione usg tarczycy
nie mam zadnych zmian, ale endokrynolog powiedziala, ze moja tarczyca swieci...?
PP: 14x15x24 mm V = 2,7 ml
PL: 14x12x23 mm V = 2,1 ml

Dodatkowo mam prolaktyne rowna 53, a norma 2,8 - 29 ng/ml
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...



Edytowane przez Małgosia89
Czas edycji: 2014-03-12 o 21:29
Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:40   #596
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Karolina_83, selen łyka się głównie dla ochrony tarczycy przed jodem, bo mając hashimoto jod jest niewskazany w naszym przypadku

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Małgosia89, czy ginekolog lub endokrynolog widzieli już wyniki prolaktyny? nie ma to związku z pcos?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:46   #597
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość


Małgosia89, czy ginekolog lub endokrynolog widzieli już wyniki prolaktyny? nie ma to związku z pcos?
nie mam policystycznych jajników.

Tak, widzieli. Endo mi powiedziała, że jak prolaktyna nie spadnie to diagnozowanie w kierunku guzów przysadki mózgowej...
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:19   #598
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez czarna_potwora Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Hashimotki dołączam do grona jeśli można hashimoto+niedoczynność to mój niestety przypadek. Nie chciało mi się czytać wszystkich postów ale polecam stronekę http://www.tlustezycie.pl/p/blog-page_10.html (jeśli o tym już była mowa to sorki za powielanie wpisów). Ciekawe informacje, przydatne chyba dla każdej z nas.
Ktoś pytał o wysoki cholesterol...niestety tak jest przy niedoczynności, że profil lipidowy czyli m. in. cholesterol jest podwyższony. Przy braniu euthyroxu i przy stabilizacji TSH cholesterol też się ustabilizuje. Po wizytach u kilku endo moge powiedzieć jedno, czasami trzeba myśleć za lekarzy niestety... bo strzelają w ciemno
Mój się niestety nie chce stabilizować, mimo dobrych wyników tarczycy
Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
Ja biorę selen, początkowo przez miesiąc brałam 200 mcg dziennie, teraz od paru dni 100, ale różnicy w samopoczuciu po zmniejszeniu dawki nie czuję. Przeciwciał nie robiłam ponownie, wydaje mi się za wcześnie (wyniki mam z połowy grudnia), poczekam jeszcze trochę i zrobię sobie prywatnie ( z ciekawości ), bo akurat moja endokrynolog jest zdania, że nie ma potrzeby robić kolejny raz badań na antyTPO, argumentuje to podobnie jak Asji
Ja się trochę naczytałam, że selen może bardziej szkodzić niż pomóc, a na tarczycę - tak jak i Twój lekarz mówi - i tak nie wpływa. Właściwie nie rozwijałam tego tematu z lekarką, ale ciekawa jestem co by powiedziała o tej szkodliwości. Może któraś z Was pytała i ma jakieś informacje?

Kilka cytatów:

Długookresowe badania nie potwierdziły roli suplementów selenu, ani wielu innych antyoksydantów w zapobieganiu chorobom nowotworowym i degeneracyjnym. Mało tego - u osób przewlekle stosujących selen zaobserwowano wzrost zachorowań na stwardnienie boczne zanikowe (groźną chorobę degeneracyjną układu nerwowego o niekorzystnym rokowaniu), nadciśnienie, zaburzenia lipidowe, a zwłaszcza cukrzycę typu 2 (tzw. cukrzycę dorosłych).

Ostanie badania prowadzone na grupie ponad 7000 osób wykazały wzrost ilorazu szans (Odds ratio OR) zachorowania na cukrzycę typu 2 o 1,29 na każde dodatkowe 10 ug/dzień selenu w diecie. Jest to wartość zaskakująco duża - każde dodatkowe 10 ug selenu zwiększa szansę zachorowania o 29%. Badania eksperymentalne potwierdziły szkodliwość nadmiaru selenu na funkcjonowanie wysp trzustkowych produkujących insulinę i na zjawisko insulinooporności, częste u osób z nadwagą i otyłością.


Powyższe przesłanki skłaniają większość badaczy do rekomendowania dobowej dawki selenu w pożywieniu "zaledwie" na 55 ug.
Szacunki wykonane w naszym kraju wykazały średnią dobową dawkę selenu w diecie w okolicach wartości 30-40 ug.

W okresie ciąży większość kobiet zażywa preparaty wielowitaminowe z dawką selenu 60 ug. W świetle zaprezentowanych danych takie postępowanie należy uznać za właściwe a dawkę selenu w preparatach przeznaczonych dla kobiet w ciąży - odpowiednią.


Jednocześnie powyższe dane stanowczo przemawiają przeciwko przewlekłemu stosowaniu preparatów selenu w dawce 100-200 ug (jak to bywa jeszcze zalecane) u pacjentów z chorobą Hashimoto. Taka dawka - jak twierdzą niektórzy badacze - zmniejsza poziom przeciwciał aTPO, ale nie powoduje to możliwości zmniejszenia dawki tyroksyny (stosowanej z powodu towarzyszącej Hashimoto niedoczynności tarczycy) ani uzyskania trwałej remisji.

Całość można przeczytać tu: http://www.endokrynologia.net/tarczy...obach-tarczycy
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:16   #599
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
nie mam policystycznych jajników.

Tak, widzieli. Endo mi powiedziała, że jak prolaktyna nie spadnie to diagnozowanie w kierunku guzów przysadki mózgowej...
jeżeli moge Cię jakoś pocieszyć, to moja przyjaciółka tez miała wysoką prolaktynę, do tego wysokie TSH, tarczyca zdrowa, była w końcu na rezonansie magnetycznym, wykluczono guzy przysadki, a wzrost prolaktyny nie wiadomo od czego, ale brała Bromergon, powoli z niego schodziła, a dziś spodziewa się ślicznego bobaska

także nic u niej w sumie złego nie zdiagnozowano, taka jej uroda była, także trzymam by u Ciebie było podobnie
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 11:54   #600
czarna_potwora
Raczkowanie
 
Avatar czarna_potwora
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: pyniara/papryakarzyca
Wiadomości: 43
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Asji Mój się niestety nie chce stabilizować, mimo dobrych wyników tarczycy

a jak wygląda Twoja dieta? jak długo przyjmujesz leki na stabilizację poziomu TSH? u mnie poziom cholesterolu też odrazu nie spadł, powoli ale wkońcu jest w normie a trwało to ponad rok czasu dopóki poziom TSH nie tyle się obniżył tylko trzymał się na stałym poziomie przez pewien okres. Tarczyca musi wejść w fazę takiej stabilizacji, przy braniu oczywisćie leków. To że TSH spadnie to jeszcze mało, TSH ma się ustabilizować na poziomie 1 z hakiem i tak się trzymać (że tak to po swojemu opiszę ). Tak bardzo tym cholesterolem nie ma się co przejmować jeśli jest tylko trochę ponad normę oczywiście kontrolować ale te normy nie są tak sztywne dla wszystkich lekarzy

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolina_83 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie odnośnie antyTPO - wczoraj odebrałam wynik i wyszło 5290 (norma do 60) czyli mam przekroczoną normę prawie x1000 i moja lekarka kazała spróbować brać selen i zobaczymy jak na to zareaguje. Próbowała któraś z Was zbijać przeciwciała selenem?
Tsh - 1,83 biorę euthyrox25 (bez leków miałam 2,72 ale ponieważ staramy się o dziecko to je muszę trochę obniżyć więc stąd ten lek)
Ja nie próbowałam moja endo twierdzi, ze suplementacja selenem powinna być krótkotrwała i typowo w momentach (kilka dni) jak próbuje robić się dzidziusia tłumaczyła to w ten sposób, że selen powoduje krótkotrwałe obniżenie przeciwciał w organiźmie i zwiększa się tym samym prawdopodobieństwa że uda się zajść w ciążę. A jak już wiemy, ze jest się w ciąży to pierwsze kroki nie do ginekologa tylko do endo W ciąży syntetyczny hormon taczycy który łykamy należy brać w większych dawkach dla prawidłowego rozwoju płodu.
__________________
To os­tatni dzień, kiedy czuję się przeg­ra­na... wal­ka trwa nadal...
czarna_potwora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-02 19:57:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.