Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: kolejna czesc watku bedzie nazywać sie?
Mamo kup mi butlę soczku, przecież kończę już pół roczku! 2 8,00%
Pełzam, szuram, chcę raczkować- wszystkie rzeczy czas pochować! 3 12,00%
Lato idzie do nas już- pierwsze kroki są tuż-tuż! 2 8,00%
Gie-gie, da-da, ej i jo- woła dziecię, że hoho! 0 0%
Dzieci z każdym dniem są większe- mamy za to sporo lżejsze! 0 0%
Dziecię pnie się wciąż do góry- mama wraca do figury! 4 16,00%
Marchew jabłko i kurczaczek,zdrowo je mój niemowlaczek. 2 8,00%
Już wychodzą ząbki nam,mama popatrz siedzę sam! 7 28,00%
Miesiąc za miesiącem leci mamy coraz większe dzieci 3 12,00%
listopadowo-grudniowe mamusie2013 2 8,00%
Głosujący: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-27, 13:38   #2911
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzik 89 Pokaż wiadomość
Czyli jak mój mały je teraz 180 ml to ugotować kaszę mannę w tych 180 ml wody ostudzić i dae 6 miarek mleka do tego tak? Bo dla mnie to czarna magia :gęsta bardzo, ale wymieszana potem z mlekiem była ok. Mam nadzieję że jasno napisałam confused:
I na tą całą porcję 180 ml 1 łyżeczka będzie ok? Czy zrobić z wodą "na oko" i odlać 180 ml?
Ja osobno gotowałam mannę i . Jakoś cm wody w małym garnuszku, łóżeczka manny. To miałam na dwa dni. W butelce robiłam mleko i dodawałam mannę. Ona jak stoi to robi się taka gęsta bardzo.Ale wymieszana Z mlekiem nadawała się już do wypicia
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia

Edytowane przez niunia32
Czas edycji: 2014-03-27 o 13:39
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 13:43   #2912
Madzik 89
Zadomowienie
 
Avatar Madzik 89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Ja osobno gotowałam mannę i . Jakoś cm wody w małym garnuszku, łóżeczka manny. To miałam na dwa dni. W butelce robiłam mleko i dodawałam mannę. Ona jak stoi to robi się taka gęsta bardzo.Ale wymieszana Z mlekiem nadawała się już do wypicia
dziękuję za dokładne objaśnienie
__________________
20.08.2005
14.11.2013 nasz maluszek <3
20.08.2014
20.08.2016
Madzik 89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 15:04   #2913
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Ania_Frania1 Pokaż wiadomość
Kociak - a mama jak się wystroi?
A mama to chyba pójdzie w kiecce starej, co w niej była raz na poprawinach swoich. Miałam niby kupować jakąś nową jasną kieckę - ale po co mi kolejna taka sama prawie, jak tamtą miałam na sobie raz i się nadaje.

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
U mnie dziś mąż biega. A tak z ciekawości ile czasu zajmuje Ci bieg?
No powiedzmy ok. 35 min. Biegam wolno - tempo na razie w okolicach 7 min/km, ale z każdym razem jest ciut lepiej. Chciałabym dojść do tempa 6min/km

Mąż dzisiaj pojechał w delegacje więc jestem sama do 20-21... Na razie udało mi się Igulę uspać, jak będzie bardzo marudna to pójdę z nią na drugi spacer gdzieś koło 17:30. Jednak jak mąż codziennie przychodzi tak 17:30-18 to niby to są tylko 2 godziny do pójścia Igi do spania, ale dużo mi daje taki odpoczynek od niej.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 16:47   #2914
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez gabrysiaczek19 Pokaż wiadomość
A co do chrztu to też mamy w święta ale bylo problemów z tym! Mamy tylko ślub cywilny... Proboszcz chciał nam ''pomóc'' bo rodzina się za nas wstydzi, dziecko i jeszcze podobno nie możemy bć szczęśliwi...!!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No my też bez kościelnego i aż się boję do parafii iść. Starszaka chrzicłam po znajomości u Dominikanów.

Cytat:
Napisane przez dizi Pokaż wiadomość
Hej! Witam się i ja ! Jak dobrze jest wrócić!

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
No w końcu!

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
I muszę jeszcze napisać co dzis uczyniła Natalia Leżała sobie na macie ja się patrzę w kompa, odwracam do niej głowe, a ona za matą lezy sobie na panelach na brzuszku! żeby się tak ułożyć to chyba musiała ze dwa razy się przekręcić, no nie wiem jak inaczej. A wczoraj z kolei leżała na plecach na łóżku poszłam do kuchni zanieść kubek, wracam a ta na brzuszku zadowolona haha, no nie mogę jej przyłapać żeby przy mnie się tak sama przekręciła Robi sobie żarciki z mamusi
Brawa dla małej!

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość

CO do stroju na chrzest - no cóż - mama pracowała na dziale dziecięcym w Zarze, to Igunia musi być stylowo ubrana

Uciekam na spacer!
Uuu to pozazdrościć Uwielbiam ciuchy z Zary (dla całej rodziny), ale ceny - szczególnie na te dziecięce mają zaporowe. Czesem na wyprzedaży się udało mi coś upolować.

Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
paulinaizabela masz racje sypie się

Zazdroszczę Wam, że wasze pociechy przesypiają całą noc-ja jestem szczęśliwa jak są dwie pobudki nocne i córcia wstaje o 6 (bo był czas pobudek o 4).
Nie martw się - Pola też 2 razy w nocy je. Tylko pierwszy raz jej daję zanim sama zasnę ok 23 i dlatego mam później tylko 1 pobudkę. A wstajemy ok. 6, bo jak się Kuba obudzi to budzi cały dom

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
A
Mąż dzisiaj pojechał w delegacje więc jestem sama do 20-21... Na razie udało mi się Igulę uspać, jak będzie bardzo marudna to pójdę z nią na drugi spacer gdzieś koło 17:30. Jednak jak mąż codziennie przychodzi tak 17:30-18 to niby to są tylko 2 godziny do pójścia Igi do spania, ale dużo mi daje taki odpoczynek od niej.
Łączę się z bólu - ja od wczoraj bez TŻ.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 17:43   #2915
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
A mama to chyba pójdzie w kiecce starej, co w niej była raz na poprawinach swoich. Miałam niby kupować jakąś nową jasną kieckę - ale po co mi kolejna taka sama prawie, jak tamtą miałam na sobie raz i się nadaje.


No powiedzmy ok. 35 min. Biegam wolno - tempo na razie w okolicach 7 min/km, ale z każdym razem jest ciut lepiej. Chciałabym dojść do tempa 6min/km

Mąż dzisiaj pojechał w delegacje więc jestem sama do 20-21... Na razie udało mi się Igulę uspać, jak będzie bardzo marudna to pójdę z nią na drugi spacer gdzieś koło 17:30. Jednak jak mąż codziennie przychodzi tak 17:30-18 to niby to są tylko 2 godziny do pójścia Igi do spania, ale dużo mi daje taki odpoczynek od niej.
To przybijam 5 też tak biegnę

Kupiłam te pomarańczowe pampersy. Dla jednej i drugiej córki :p
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 18:30   #2916
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II



Nadrabialam, bylam na bieżąco, ale sprawy osobiste mnie tak pochlonely ze nic nie pamietm prawie..

My ju po 'operacji" [dla mnie to zabieg, ale ze pod narkozą to wpisane jako operacja] maly byl bardzo dzielny. byl 17h na czczo i jak dorwal sie do butli to puscic nie chcial. we wtorek ma sciagniecie szwow [ chodzi o to uszko, bo z raczka za 2 lata najwczesniej] . w szpitalu traktowali nas meeega dobrze, Kacper byl pacjentem ordynatora to wiecie ;p
ja troche nerwow stracilam przez ten placz ale co sie dziwic, jak go wybudzili, ten w szoku, glodny, boli go, ma jakas opaske na glowie, rurki, kroplowki.. dzis w nocy mial jeszcze goraczke ale w sumie nie wiem czy zeby czy od tego uszka.
W szpitalu okazalo sie ze maly jest odwodniony i ma bakterie liczne w moczu [ w srode robilam badania i bylo ok, a w nd wyszły juz liczne bakterie] dostal leki, kroplowki i mamy zalecenie duuuuuuuuuzo pic.
Coraz bardziej nam ulewa, broblemy z brzuchem nadal ale radzilam sie pediatry i podajemyto co sprawdzone by moc podawac miesko i ryby pozniej bo jestesmy dos 'opoznieni' w rozszerzaniu .. i prowadzimy zeszyt do konca maja, dzien po dniu, z wszystkimi reakcjamil:brzyd al:

MAMY juz ząbka na zewnątrz

Taszanta- super krzesełko

Madzik-Ty pytalas o gluten? ja mam ZDROWY BRZUSZEK z nestle jest bez cukru i dodaje do mleka i podaje butla . podajemy od 6 miesiaca nie po skonczonym 6.. wszysto ok

Niunia- brawo za bieganie

i koniec, skleroza...
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 20:13   #2917
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cześć
Nadrobiłam


Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
dobry pomysł. Ja dzisiaj chciałam podać Igusi wodę z butelki, bo wydawało mi się, że właśnie spragniona jest. Nie przejdzie.... Z butelki ma lecieć mleczko i koniec. Niby dwa czy trzy łyki wzięła - zanim się zorientowała, że to nie mleko Może też spróbuję z łyżeczki jej podawać. Tylko muszę taką kupić najpierw
my wczoraj mieliśmy taką samą akcję z wodą-dorwał się do butli, pije jak smok a po paru łykach zdziwiona mina i wypycha butle ozorkiem I też musimy kupić łyżeczkę
za spacer w chuście
I jak tam telefon? Znalazłaś??
Jak dla mnie strój na chrzciny the best!! Nie wiem czemu skojarzyła mi się Twoja ciążowa sesja

Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
Dzisiaj mija rok jak ujrzałam dwie kreski - miałam dostać @ a jakieś przeczucie mialam:d i żeby uczcić te rocznicę @przyszla do mnie dzisiaj rano
sorry
Brawo za rozszerzanie diety , Uleńka wynagradza Ci te ciężkie początki

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
pamiętam ze jak kiedyś szliśmy na koncert i się wyszykowalam, wymalowalam itp., to mala mnie chyba nie poznala bo się tak patrzyla z zaciekawieniem

fajnie z tym drzewkiem
za krzesełko

ania_cz79 za cytrynowe odkrycie, dobrze, że wiecie, czego unikać

89Beatka co do dbania o siebie, moje paznokcie lakieru nie widziały tyyyyle czasu, że aż strach, nawet na chrzciny nie pomalowałam przez akcję z chrzestną-złapałam stresa i zapomniałam
A bez makijażu zdarza mi się wyjść

gabrysiaczek Nasz Tomcio też lubi sobie na kimś pospać, oczywiście mamy cycuś najlepszy
A na pieluszkach 3 jesteśmy od dwóch dni, troszkę jeszcze duże się wydają, ale 2 już mu się mocno odciskały.

kyte targanie za nogi do łóżka???
Za rozmiar 34
Oby to nie był refluks
Dla małej przewrotki Musisz się za drzwiami zaczaić i obserwować

agnieszka255 ale długa Anulka!!
za ładne przybieranie, większy apetyt i w ogóle za wszystko

nemosek za kaszkę
Ale z Was wędrowniczki
Ano zacznie się z owadami, ja dziś jakiegoś dużego bzyczaka odganiałam, bo mu się Tomaszowa pieluszka w misie spodobała
za podwyżkę u męża i oczywiście, żeby z Tymciem było wszystko ok i żadna rehabilitacja nie była potrzebna

Ania_Frania ja na pęcherz polecam 100% sok z żurawiny, na mnie zadziałał i to bardzo, a też od dzieciństwa miałam nawracające problemy. Herbatki i tabletki żurawinowe nie skutkowały, a sok bardzo. Codziennie rano sobie strzelam kielicha

Madzik 89 zdrówka dla maluszka!
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 20:16   #2918
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

katarzyna2500
Opaska myślę, że powinna wystarczyć, w końcu to będzie prawie maj I jakby było chłodno, albo wiało to zawsze możesz założyć małej czapeczkę jak wyjdziecie z kościoła.
Co do ciuszków, też mieliśmy pożyczone od znajomych, tylko śpiworek biały babcia zakupiła bez naszej wiedzy

Wracające mamy

lineczka1989 to mały głodomorek z Nelki . Oby to budzenie w nocy przejściowe

kOmorowska ojj, oby to nie kolka! Żeby zmiana mleka pomogła
Co do chrzcin-my płaciliśmy 70zł/ osobę. W menu rosół z kołdunami, na drugie dwa rodzaje mięsa, kluski śląskie i ziemniaczki opiekane + zestaw surówek. Na deser szarlotka na ciepło z lodami (na samo wspomnienie .. ). Zimna płyta (schab w galarecie, wędzony łosoś i sałatka z grillowanym kurczakiem), 4 rodzaje ciast i barszczyk z krokietem. A, napoje zimne i gorące w cenie.

ryba dzielny Kacperek, nie wyobrażam sobie, co tam musiałaś przeżywać jak on tak z głodu płakał
za dietę i za pozbycie się bakterii

Ząbek
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 20:20   #2919
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

sorento, Ty jak wrócisz to zawsze w wielkim stylu za nadrabianie A co u Was?

Telefonu jeszcze nie jechałam szukać bo tam na pewno jeszcze nie wyschła ta kałuża. A w nocy ma znowu padać, więc może jakoś w niedzielę podjadę zobaczyć. To jest kawałek ode mnie więc nie opłaca mi się jeździć co chwila i sprawdzać czy wyschło

Przeżyłam dzień bez męża. Aczkolwiek coś Iguni dolega i nie wiem co. Byłam na dwóch spacerach - trochę spała a później budziła się i w płacz taki nie do uspokojenia (no chyba że ją na rączki wzięłam). Chyba, że to skok... Bo w sumie jakby ją bolało to by się na rączkach też nie uspokajała tak od razu...
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 21:01   #2920
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Zapomniałam napisać co u nas
Weekend spędziliśmy miło u teściowej, w poniedziałek zaczęłam wiosenne porządki w domku i zaglądnęłam w każdy kąt Nawet szafkę w kuchni odsunęłam, choć przyznaję, że mnie sprowokował wpadający za nią nóż
We wtorek szczepienie, trochę mały popłakał, a później zassał cycusia i sobie usnął na 3 godzinki Pani doktor na wizycie zwróciła uwagę, że Tomcio ma tendencje do układania się na prawą stronę i stwierdziła, że da nam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, żeby sprawdzili czy wszystko ok. Trochę się zestresowałam, bo sami w zasadzie niczego nie zauważyliśmy, w domu się układa na tą stronę, gdzie akurat jest coś ciekawego, ale ok-skierowanie jest to warto skorzystać. Wczoraj dzwonię do tej poradni-pani mówi, że terminy na połowę maja na pewno są, ale zaraz sprawdzi- "no, chyba, że pani chce to na czwartek 8.30 się miejsce zwolniło". No ba, pewnie, że chcę Dziś właśnie byliśmy, nic złego pani doktor nie stwierdziła, kazała tylko nosić przodem do świata i od razu łepek się prosto trzyma, zachęcać do łapania zabawek, bo Tomasz łapki otwiera, ale kciuk mu często zaciśnięty zostaje, na brzuszku kłaść częściej ale na krótko (że niby 5 minut to za długo dla 3-miesięczniaka ). Główkę ładnie trzyma i na brzuchu i jak go opuszczała z pozycji siedzącej do leżącej, więc zadowolona była, kontrola za miesiąc.
Ulżyło mi powiem Wam A jak ta nasza kulka podtrzymywana przez panią dr sobie siadła na stole z taką zszokowana miną (na zasadzie: a to tak też można ) to aż chciałam mu zdjęcie zrobić , taki słodki był Alem się powstrzymała
A, i jeszcze pani dr uważa, że wszelkie bujaczki i chusty to zło, bo się dziecko krzywi, co uważam za mała przesadę, bo przecież nikt go tam godzinami nie zostawia.
A dalsza część dnia minęła bardzo miło- po wizycie skorzystaliśmy w poradni z pokoiku dla pacjentów, spokojnie się nakarmiliśmy, jako że poradnia koło Galerii Kazimierz to my na śniadanie wciągnęliśmy pizzę a potem wiślanymi bulwarami spacer na Wawel i Plantami do domku Ale fajnie było, jeszcze karmienie na ławce nad Wisła zaliczyliśmy (z butli-bo bałam się, że mnie jakiś łabądek w cycka uszczypie za karę, że nic mu nie przynieśliśmy ). A, rano jeszcze pierwszy raz tramwajem z wózkiem jechaliśmy

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Kociak może Iga miała dzień przytulaczka?? Nasz jak tak ma, to do chusty i od razu zadowolony, przytula się i śpi jak smok
Zapomniałam napisać, że Tomcio waży 6300, smok wielki, mamy 14 tygodni. Choć podejrzewam, że ciut mniej, bo jak wróciliśmy to poszedł taaaki zrzut, że nawet pod pachą był
Rybko, możesz wpisać skoro wróciłaś
sorento- 20.12.2013- Tomasz, 6300g (14 tyg) -kp + mm

Miłego wieczoru wszystkim
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 21:16   #2921
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dobry wieczór

Spadam czytać

Napiszę co u nas

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu,mały nawet nie zakwilił tylko buziaka otwierał bo chciał cycusia jak go na boczku trzymałam.
Mój mały zuch.Babeczka w poczekalni zdziwiona że taki spokojny,ano w brzuszku był to i teraz mu zostało
Poprosiłam o skierowanie do poradni rehabilitacyjnej mimo iż lekarka po ponownym badaniu stwierdziła że wydaje się wszystko w porządku.
Pochwaliła małego że silny chłop(a mi się wydaje takim wątlaczkiem)
I okazało się że ciemiączko już prawie zarosło :eek

Chwale się.Dzisiaj były 2 kupy!!! po 10 dniach znowu.
Chyba sie mlody wystraszył że na niego nagadam lekarce i grzecznie zrobił
Ciekawe czy to po leku czy tak sam od siebie ruszył, a może po kaszce.
Mialam jeszcze troche poczekać z rozszerzaniem ale odczekam ze 3 dni i podam mu ziemniaka żeby te jego kupsztale w końcu po warzywakch ruszyły.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Paulina Mi wydaje się że gluten możesz podawać normalnie z innymi warzywkami.I nie musisz rezygnować.To znaczy możesz osobno jako kaszkę albo dodawać do gotowych warzywek,deserków.
Ja bym tak zrobiła.

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Dzieeeeeeen dobryyyyyyy! witam po tygodniowym przymusowym odwyku od wizazu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

No w końcu

Cytat:
Napisane przez Ania_Frania1 Pokaż wiadomość
Kyte a co to za herbatke popijasz? Mnie zaczęło brać w piątek po południu. Dużo pił głównie soku z porzeczki zjadlam tonę żurawiny wit C, tabletki z pokrzywa i żurawina. W pon zrobiłam analize moczu i było ok. Mama przyniosla jeszcze sok z żurawiny, taki 100% a nie syrop. I tak sie leczyłam. We wtorek od rana znów coś mnie kręciło a wieczorem doszły plecy więc już wiedzialam że bez antybiotyku sie nie obejdzie... I tak mnie teraz wszyscy rozpieszczaja Tz, mama tata

Nemosek - Misia też miała fazę drzemek 15minutowek ale jej przeszło po tygodniu. Teraz sypia 4-5 h dziennie rozłożone na 3 raty.

Kociak - bardzo ciekawa stylizacja na chrzest. Iga będzie wyglądać oryginalnie. Może ja też coś pokombinuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Hej Lineczka,
Dobrze że wróciłas. Im nas więcej tym weselej
Jak wam minął tydzień?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przedtem nie było problemu ze spaniem w dzień,2-3 h zawsze .A od pewnego czasu tylko drzemki.
No chyba że na spacerku to wtedy dłużej ale też nie zawsze.

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Mi w sumie ciezko.. szczegolnie ostatnie dni bo moje dziecko najchetniej by jadlo co 1,5godz butle po kaszy i warzywach plakala ogolnie byla mega marudna, wczoraj jej zrobilam sam dzien mleczny i od razu inne dziecko no nie wiem dzisiaj znowu zaczynamy dawa warzywka na razie bez kaszy i zobaczymy..
Dzisiaj w nocy tez budzila sie co godzine jak nie z placzem to z marudzeniem kazdy halas ja budzil gdzie nigdy tego nie bylo ehh

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Skok?
A może za dużo jej wszystkiego zmiksowalaś i brzuszek doskwierał?
Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
Dzień dooobry
witam się, że tak powiem "połamana"- boli mnie kark i kręgosłup-nie mogę przekręcić głowy w żadną stronę no i jeszcze ten ból kolan-nie wiem co się dzieje
a moje dziecko ma chyba kolkę i chyba skłonię sie ku temu, żeby kupić to mleko comfort ale czy pomoże
W poniedziałek wybiorę się do Gopsu po decyzję w sprawie becikowego i w końcu się dowiem czy załapiemy się na rodzinne i może dodatkowy 1000 zł dodatku socjalnego
Chrzcimy małą w święta-ale mieliśmy problem z lokalem na szczęście już rozwiązany. Bo większość lokali w dzień świąteczny chciało podwójną stawkę a nie uśmiechało nam się płacić około 200 zł za osobę) Dziewczyny ile płacicie w lokalach za osobę? Co macie wliczone w ten koszt? (ile dań?)
My płacilismy 55 zł ,przystawka,obiad (2 rodzaje mięsa),3 surówki,zimna płyta(półmiski wędlin,galaretki,śledziki ,2 salatki),napoje,kawa i herbata bez ograniczeń.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 21:41   #2922
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

komorowskaMarsz na masaż do męża!
Cytat:
Napisane przez dizi Pokaż wiadomość
Hej! Witam się i ja ! Jak dobrze jest wrócić!

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka


w końcu

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
A mi się podobają takie typowo dziewczęce, typu my little pony, mam nadzieje ze Helenka podzieli mój gust



Wczoraj odebraliśmy, na szczęście okazało się ze jest prawie nieużywane bo dziewczynka nie chciała w nim siedzieć ale jaka to kobyla wielka i ciezka, nie spodziewałam się weszłam sama na gore do mieszkania kupic, bo tam nie było wolnego miejsca do parkowania i TZ czuwal w samochodzie, i szybko tego pozalowalam

A ochota mnie na niego naszla, jak ty kupilas swoje zresztą już pisałam, dzięki za inspiracje
Mamy takie:
https://www.google.com/search?q=chic...96%3B406%3B406
Fajne

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Dziś niestety zimno i brzydka pogoda u mnie, ale na pocieszenie przez cały weekend ma być słonecznie i ciepło.W niedziele też wybywam z mężem i córeczką na szoooooooping Tylko nie wiem jak to zorganizować z małą, pierwszy raz pojedziemy do galerii z nią i mam stracha

paulinaizabela za paszport





Ale się teraz będzie działo ja wróci reszta dziewczyn

Jakąkolwiek herbatkę z żurawiną. Tylko sprawdzam aby był duży procent tej żurawiny w herbacie Właśnie, muszę sobie kupić

A to przebudzanie nocne może być związane z niepokojem spowodowany ząbkami?

eehh pewnie krzywo spałaś A przypomnij ile miesięcy ma malutka?



aaaaaaaa jaa też chceeeee


Kurcze, już mogliby zmienić te ikonki świąteczna na tańczącego królika albo coś

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------


fajne
Nie ma się czego bać
Czym się martwisz?
Wizyta w galerii jaaaaaaaaaaaaaaa
Pewnie wpadnie jakis nowy modny wiosenny ciuszek

Cytat:
Napisane przez Madzik 89 Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny w jakiej postaci wprowadzacie ten gluten?
Ja na początku gotowałam kaszę manną na wodzie(około 30 ml wody na płaską łyżeczke kaszy tak żeby byla ledwo przykryta w garnku, ale się nie przypaliła) gotowałam, a potem dodawałam to do mojego ściągniętego mleka.
Można też podać bezpośrednio z łyżeczki bo tej kaszki nie wychodzi dużo.

Teraz jak zamówiłam kaszki z Holle wrzucam płaską łyżeczkę kaszki owsianej prosto do podgrzanego mleka ale nie gotuję już.Mniej "pipcenia" ale droższy interes.

W przyszłości tak jak Niunia planuję mieszac z zupkami,deserkami.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 22:04   #2923
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
I muszę jeszcze napisać co dzis uczyniła Natalia Leżała sobie na macie ja się patrzę w kompa, odwracam do niej głowe, a ona za matą lezy sobie na panelach na brzuszku! żeby się tak ułożyć to chyba musiała ze dwa razy się przekręcić, no nie wiem jak inaczej. A wczoraj z kolei leżała na plecach na łóżku poszłam do kuchni zanieść kubek, wracam a ta na brzuszku zadowolona haha, no nie mogę jej przyłapać żeby przy mnie się tak sama przekręciła Robi sobie żarciki z mamusi:D
za obrociki
za żarciki

Ciekawe kiedy ja doczekam się obrotów z plecków
Chociaż ostatnio juz na boczki się przekręca więc może lada dzień.

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Moja też szczupła, ale wysoka I stąd odciski się brały


Oooo...A ja wczoraj kupiłam w Lidlu ten Mega Box. A w takim razie tu się bardziej opłaca

niunia, biegam tyle samo. Może dzisiaj się zmobilizuję wieczorem

komorowska, my nie płacimy bo chrzest będziemy robić na takiej działce letniskowej u moich rodziców. Będzie sporo dzieciaków a tam duża przestrzeń dużo zieleni Trochę więcej roboty, ale mamy pewnie pomogą

kyte, brawa dla Natalki za obroty tylko niech pokaże mamusi jak to robi

Madzik, ja jeszcze nie podaję ale planuję kaszkę mannę z bobovity pół łyżeczki w 20 ml wody i to jej podać na łyżeczce.

CO do stroju na chrzest - no cóż - mama pracowała na dziale dziecięcym w Zarze, to Igunia musi być stylowo ubrana

Uciekam na spacer!
Kociak=Zara tak mi się kojarzysz odkąd po raz pierwszy pochwaliłaś się gdzie pracujesz.
Zara i te piękne dzieciowe rzeczy
A tak z ciekawości zapytam miałaś jakąś zniżkę?W ogóle w tych odzieżowych sklepach dziewczyny dostają jakieś rabaty?
Kiedys pracowałam w drogerii to miałam 10 % upustu.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość


Nadrabialam, bylam na bieżąco, ale sprawy osobiste mnie tak pochlonely ze nic nie pamietm prawie..

My ju po 'operacji" [dla mnie to zabieg, ale ze pod narkozą to wpisane jako operacja] maly byl bardzo dzielny. byl 17h na czczo i jak dorwal sie do butli to puscic nie chcial. we wtorek ma sciagniecie szwow [ chodzi o to uszko, bo z raczka za 2 lata najwczesniej] . w szpitalu traktowali nas meeega dobrze, Kacper byl pacjentem ordynatora to wiecie ;p
ja troche nerwow stracilam przez ten placz ale co sie dziwic, jak go wybudzili, ten w szoku, glodny, boli go, ma jakas opaske na glowie, rurki, kroplowki.. dzis w nocy mial jeszcze goraczke ale w sumie nie wiem czy zeby czy od tego uszka.
W szpitalu okazalo sie ze maly jest odwodniony i ma bakterie liczne w moczu [ w srode robilam badania i bylo ok, a w nd wyszły juz liczne bakterie] dostal leki, kroplowki i mamy zalecenie duuuuuuuuuzo pic.
Coraz bardziej nam ulewa, broblemy z brzuchem nadal ale radzilam sie pediatry i podajemyto co sprawdzone by moc podawac miesko i ryby pozniej bo jestesmy dos 'opoznieni' w rozszerzaniu .. i prowadzimy zeszyt do konca maja, dzien po dniu, z wszystkimi reakcjamil:brzyd al:

MAMY juz ząbka na zewnątrz

Taszanta- super krzesełko

Madzik-Ty pytalas o gluten? ja mam ZDROWY BRZUSZEK z nestle jest bez cukru i dodaje do mleka i podaje butla . podajemy od 6 miesiaca nie po skonczonym 6.. wszysto ok

Niunia- brawo za bieganie

i koniec, skleroza...
Jesteś i Ty
Kacprowi należą się wielkie .Dzielny chłopak z Twojego syna!
Dobrze że w szpitalu wszystko przeszło bezproblemowo przynajmniej ten komfort miałaś.
za zębula
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 22:06   #2924
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
Cześć
Nadrobiłam
Szalona!!!!!!!!!!!!!!!!! jak zwykle

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
sorento, Ty jak wrócisz to zawsze w wielkim stylu za nadrabianie A co u Was?

Telefonu jeszcze nie jechałam szukać bo tam na pewno jeszcze nie wyschła ta kałuża. A w nocy ma znowu padać, więc może jakoś w niedzielę podjadę zobaczyć. To jest kawałek ode mnie więc nie opłaca mi się jeździć co chwila i sprawdzać czy wyschło

Przeżyłam dzień bez męża. Aczkolwiek coś Iguni dolega i nie wiem co. Byłam na dwóch spacerach - trochę spała a później budziła się i w płacz taki nie do uspokojenia (no chyba że ją na rączki wzięłam). Chyba, że to skok... Bo w sumie jakby ją bolało to by się na rączkach też nie uspokajała tak od razu...
Dobrze powiedziane
Doczytałam ostatnio o telefonie w kałuży, ale nie zakodowałam że on tam cały czas leży

Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać co u nas
Weekend spędziliśmy miło u teściowej, w poniedziałek zaczęłam wiosenne porządki w domku i zaglądnęłam w każdy kąt Nawet szafkę w kuchni odsunęłam, choć przyznaję, że mnie sprowokował wpadający za nią nóż
We wtorek szczepienie, trochę mały popłakał, a później zassał cycusia i sobie usnął na 3 godzinki Pani doktor na wizycie zwróciła uwagę, że Tomcio ma tendencje do układania się na prawą stronę i stwierdziła, że da nam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, żeby sprawdzili czy wszystko ok. Trochę się zestresowałam, bo sami w zasadzie niczego nie zauważyliśmy, w domu się układa na tą stronę, gdzie akurat jest coś ciekawego, ale ok-skierowanie jest to warto skorzystać. Wczoraj dzwonię do tej poradni-pani mówi, że terminy na połowę maja na pewno są, ale zaraz sprawdzi- "no, chyba, że pani chce to na czwartek 8.30 się miejsce zwolniło". No ba, pewnie, że chcę Dziś właśnie byliśmy, nic złego pani doktor nie stwierdziła, kazała tylko nosić przodem do świata i od razu łepek się prosto trzyma, zachęcać do łapania zabawek, bo Tomasz łapki otwiera, ale kciuk mu często zaciśnięty zostaje, na brzuszku kłaść częściej ale na krótko (że niby 5 minut to za długo dla 3-miesięczniaka ). Główkę ładnie trzyma i na brzuchu i jak go opuszczała z pozycji siedzącej do leżącej, więc zadowolona była, kontrola za miesiąc.
Ulżyło mi powiem Wam A jak ta nasza kulka podtrzymywana przez panią dr sobie siadła na stole z taką zszokowana miną (na zasadzie: a to tak też można ) to aż chciałam mu zdjęcie zrobić , taki słodki był Alem się powstrzymała
A, i jeszcze pani dr uważa, że wszelkie bujaczki i chusty to zło, bo się dziecko krzywi, co uważam za mała przesadę, bo przecież nikt go tam godzinami nie zostawia.
A dalsza część dnia minęła bardzo miło- po wizycie skorzystaliśmy w poradni z pokoiku dla pacjentów, spokojnie się nakarmiliśmy, jako że poradnia koło Galerii Kazimierz to my na śniadanie wciągnęliśmy pizzę a potem wiślanymi bulwarami spacer na Wawel i Plantami do domku Ale fajnie było, jeszcze karmienie na ławce nad Wisła zaliczyliśmy (z butli-bo bałam się, że mnie jakiś łabądek w cycka uszczypie za karę, że nic mu nie przynieśliśmy ). A, rano jeszcze pierwszy raz tramwajem z wózkiem jechaliśmy

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Kociak może Iga miała dzień przytulaczka?? Nasz jak tak ma, to do chusty i od razu zadowolony, przytula się i śpi jak smok
Zapomniałam napisać, że Tomcio waży 6300, smok wielki, mamy 14 tygodni. Choć podejrzewam, że ciut mniej, bo jak wróciliśmy to poszedł taaaki zrzut, że nawet pod pachą był
Rybko, możesz wpisać skoro wróciłaś
sorento- 20.12.2013- Tomasz, 6300g (14 tyg) -kp + mm

Miłego wieczoru wszystkim
Oj też przydałoby mi się posprzatać tak wiosennie,a przynajmniej okna wymyć bo zarosły
I szafa dalej stoi trochę jakby nieogarnięta chociaż powolutku coś w niej już widać Może do wakacji się wyrobię
A i przeciez niektórym z Was obiecałam pomoc

Super z tą wizyta się Wam udalo,tak szybko!I najwazniejsze że Tomeczek zdrowy
Ja jutro będę dzwonić i pytać o termin.U nas też tendencja prawostronna była od urodzenia ale teraz juz jest dużo lepiej (min po korekcji odwodzenia bioderek )i głowa też w lewo ląduje.Cały czas staram się stymulować małego na lewą stronę.
Także mam nadzieję że usłyszę taką samą diagnozę jak u Was.

Za wagę

Łabadek uszczypnie
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 23:11   #2925
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Dobry wieczór

Spadam czytać

Napiszę co u nas

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu,mały nawet nie zakwilił tylko buziaka otwierał bo chciał cycusia jak go na boczku trzymałam.
Mój mały zuch.Babeczka w poczekalni zdziwiona że taki spokojny,ano w brzuszku był to i teraz mu zostało
Poprosiłam o skierowanie do poradni rehabilitacyjnej mimo iż lekarka po ponownym badaniu stwierdziła że wydaje się wszystko w porządku.
Pochwaliła małego że silny chłop(a mi się wydaje takim wątlaczkiem)
I okazało się że ciemiączko już prawie zarosło :eek

Chwale się.Dzisiaj były 2 kupy!!! po 10 dniach znowu.
Chyba sie mlody wystraszył że na niego nagadam lekarce i grzecznie zrobił
Ciekawe czy to po leku czy tak sam od siebie ruszył, a może po kaszce.
Mialam jeszcze troche poczekać z rozszerzaniem ale odczekam ze 3 dni i podam mu ziemniaka żeby te jego kupsztale w końcu po warzywakch ruszyły.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Paulina Mi wydaje się że gluten możesz podawać normalnie z innymi warzywkami.I nie musisz rezygnować.To znaczy możesz osobno jako kaszkę albo dodawać do gotowych warzywek,deserków.
Ja bym tak zrobiła.



No w końcu


Przedtem nie było problemu ze spaniem w dzień,2-3 h zawsze .A od pewnego czasu tylko drzemki.
No chyba że na spacerku to wtedy dłużej ale też nie zawsze.


Skok?
A może za dużo jej wszystkiego zmiksowalaś i brzuszek doskwierał?

My płacilismy 55 zł ,przystawka,obiad (2 rodzaje mięsa),3 surówki,zimna płyta(półmiski wędlin,galaretki,śledziki ,2 salatki),napoje,kawa i herbata bez ograniczeń.
To nie byl problem z brzuszkiem

Dzisiaj bylo 4 czy 5 kup- juz sie pogubilam
I byl znowu problem ze spaniem... usypiala dopiero wtedy jak padla przy butli i to tez nie po kazdej a wieczorem nie bylo mowy o spaniu w wozku nie, na rekach nie dopiero usnela jak polozylysmy sie w sypialni na lozku i ja przytulilam i glaskalam po raczce.. jak dla mnie to wyglada tak jakby sie bala usnac.. ale jest taka inna niz do tej pory.


Aaaaa i kupilam w koncu kurtke i w sobote jade z kumpelami na szopping bo otwieraja nowa galerie ale kupujac kurtke przekroczylam limit i nic nie kupuje chyba ze dla Nelki cos kupie no chyba ze i dla siebie cos fajnego znajde

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 23:13   #2926
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
50 euro zaplacilismy

Kurcze, tez musze zlozyc wniosek o paszport
To połowę tego co my
To Helenka nie ma?? Przecież lecieliście już do Tunezji

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Starszej robiłam tak. W niewielkiej ilości wody gotowałam łyżeczkę zwykłej kaszy manny. Z tego połowę dawała do 30ml mm iczasem 60ml. To Malwina wypijala, potem pierś. Spokojnie można dać do całej porcji mm. Hani będę odciągać mleko. Później w zupie będę dawać manně. (Malwina nie lubiła zupki z manną.Heh )
Dzięki za wyjaśnienie

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość

Telefonu jeszcze nie jechałam szukać bo tam na pewno jeszcze nie wyschła ta kałuża. A w nocy ma znowu padać, więc może jakoś w niedzielę podjadę zobaczyć. To jest kawałek ode mnie więc nie opłaca mi się jeździć co chwila i sprawdzać czy wyschło

Przeżyłam dzień bez męża. Aczkolwiek coś Iguni dolega i nie wiem co. Byłam na dwóch spacerach - trochę spała a później budziła się i w płacz taki nie do uspokojenia (no chyba że ją na rączki wzięłam). Chyba, że to skok... Bo w sumie jakby ją bolało to by się na rączkach też nie uspokajała tak od razu...
Ciekawe czy go znajdziesz?!

Bidulka, może faktycznie skok

Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać co u nas
Weekend spędziliśmy miło u teściowej, w poniedziałek zaczęłam wiosenne porządki w domku i zaglądnęłam w każdy kąt Nawet szafkę w kuchni odsunęłam, choć przyznaję, że mnie sprowokował wpadający za nią nóż
We wtorek szczepienie, trochę mały popłakał, a później zassał cycusia i sobie usnął na 3 godzinki Pani doktor na wizycie zwróciła uwagę, że Tomcio ma tendencje do układania się na prawą stronę i stwierdziła, że da nam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, żeby sprawdzili czy wszystko ok. Trochę się zestresowałam, bo sami w zasadzie niczego nie zauważyliśmy, w domu się układa na tą stronę, gdzie akurat jest coś ciekawego, ale ok-skierowanie jest to warto skorzystać. Wczoraj dzwonię do tej poradni-pani mówi, że terminy na połowę maja na pewno są, ale zaraz sprawdzi- "no, chyba, że pani chce to na czwartek 8.30 się miejsce zwolniło". No ba, pewnie, że chcę Dziś właśnie byliśmy, nic złego pani doktor nie stwierdziła, kazała tylko nosić przodem do świata i od razu łepek się prosto trzyma, zachęcać do łapania zabawek, bo Tomasz łapki otwiera, ale kciuk mu często zaciśnięty zostaje, na brzuszku kłaść częściej ale na krótko (że niby 5 minut to za długo dla 3-miesięczniaka ). Główkę ładnie trzyma i na brzuchu i jak go opuszczała z pozycji siedzącej do leżącej, więc zadowolona była, kontrola za miesiąc.
Ulżyło mi powiem Wam A jak ta nasza kulka podtrzymywana przez panią dr sobie siadła na stole z taką zszokowana miną (na zasadzie: a to tak też można ) to aż chciałam mu zdjęcie zrobić , taki słodki był Alem się powstrzymała
A, i jeszcze pani dr uważa, że wszelkie bujaczki i chusty to zło, bo się dziecko krzywi, co uważam za mała przesadę, bo przecież nikt go tam godzinami nie zostawia.
A dalsza część dnia minęła bardzo miło- po wizycie skorzystaliśmy w poradni z pokoiku dla pacjentów, spokojnie się nakarmiliśmy, jako że poradnia koło Galerii Kazimierz to my na śniadanie wciągnęliśmy pizzę a potem wiślanymi bulwarami spacer na Wawel i Plantami do domku Ale fajnie było, jeszcze karmienie na ławce nad Wisła zaliczyliśmy (z butli-bo bałam się, że mnie jakiś łabądek w cycka uszczypie za karę, że nic mu nie przynieśliśmy ). A, rano jeszcze pierwszy raz tramwajem z wózkiem jechaliśmy

Zapomniałam napisać, że Tomcio waży 6300, smok wielki, mamy 14 tygodni. Choć podejrzewam, że ciut mniej, bo jak wróciliśmy to poszedł taaaki zrzut, że nawet pod pachą był
Ale pozytywnie u Was
Z Tomcia już spory kawaler
Dzielny niuniek i całe szczęście, że zdrowiutki i nie wymaga rehabilitacji

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Dobry wieczór

Spadam czytać

Napiszę co u nas

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu,mały nawet nie zakwilił tylko buziaka otwierał bo chciał cycusia jak go na boczku trzymałam.
Mój mały zuch.Babeczka w poczekalni zdziwiona że taki spokojny,ano w brzuszku był to i teraz mu zostało
Poprosiłam o skierowanie do poradni rehabilitacyjnej mimo iż lekarka po ponownym badaniu stwierdziła że wydaje się wszystko w porządku.
Pochwaliła małego że silny chłop(a mi się wydaje takim wątlaczkiem)
I okazało się że ciemiączko już prawie zarosło :eek

Chwale się.Dzisiaj były 2 kupy!!! po 10 dniach znowu.
Chyba sie mlody wystraszył że na niego nagadam lekarce i grzecznie zrobił
Ciekawe czy to po leku czy tak sam od siebie ruszył, a może po kaszce.
Mialam jeszcze troche poczekać z rozszerzaniem ale odczekam ze 3 dni i podam mu ziemniaka żeby te jego kupsztale w końcu po warzywakch ruszyły.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Paulina Mi wydaje się że gluten możesz podawać normalnie z innymi warzywkami.I nie musisz rezygnować.To znaczy możesz osobno jako kaszkę albo dodawać do gotowych warzywek,deserków.
Ja bym tak zrobiła.
Dzielny Tymek
żeby w poradni okazało się wszystko ok i nie trzeba było rehabilitować
No proszę jak już poszło to podwójnie U nas rozszerzanie dietki pomogło na kupki
Dzięki, chyba tak jednak zrobię

Ryba super, że wróciłaś
Kacperek nasz mały bohater dzielnie zniósł szputal
Gratulujemy z Majcią pierwszego ząbka

Wpadła dziś do mnie znajoma i zrobiła mi hennę brwi i rzęs, wreszcie twarz nabrała wyrazu
Maja dziś jadła szpinak z ziemniakiem i chyba średnio jej podpasował ale się nie dziwię, bo spróbowałam trochę i blee...po pierwszej łyżeczce się zmarszczyła a potem kilka zjadła normalnie, później się kłóciła, że nie chce hahaha śmieszne to było jak próbowałam jej włożyć do buziaka a ona wzięła i z pełną buzią się żaliła

Dobranoc
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 06:08   #2927
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Sorento za nadrabianie
Dobrze ze nie trzeba sie rehabilitowac i jaki dzielny na szczepieni! Piekna waga

Nemosek
- brawo za kupsztale! u mnie niestety rozszerzaine nie poprawiło tej sprawy.. oby jednak u Was było inaczej!

Lineczko- moze ją coś wystraszyło, że spać nie chce... ?

U nas nocka kiepska, mały sie budził [ ja juz nei wiem czy to jeszcze po tym szpitalu sie tak budzi czy ząbki..] co 1,5h a o 3 już jadł [choć sie nei dziwie bo ze 180 na noc ulał z 50ml] teraaz sie bawi
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 06:10   #2928
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Sorento za nadrabianie
Dobrze ze nie trzeba sie rehabilitowac i jaki dzielny na szczepieni! Piekna waga

Nemosek
- brawo za kupsztale! u mnie niestety rozszerzaine nie poprawiło tej sprawy.. oby jednak u Was było inaczej!

Lineczko- moze ją coś wystraszyło, że spać nie chce... ?

U nas nocka kiepska, mały sie budził [ ja juz nei wiem czy to jeszcze po tym szpitalu sie tak budzi czy ząbki..] co 1,5h a o 3 już jadł [choć sie nei dziwie bo ze 180 na noc ulał z 50ml] teraaz sie bawi
Wlasnie Rybko nie mam pojecia co ja moglo wystraszyc z reszta ona siebtaka troche strachliwa zrobila bo nawet przy kichnieciu czy zakaslaniu drga a wczesniej tego nie bylo

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 06:43   #2929
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Oooo przecież ban mi się skończył Postaram się być na bieżąco teraz ale nie wiem czy mi to wyjdzie

Miłego dnia dziewczyny!
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 06:51   #2930
kOmorowska
Rozeznanie
 
Avatar kOmorowska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 529
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzień dobry
noc w miarę spokojna karmiłyśmy się o 1 i 5, a teraz rozmawiamy
wczoraj mój bąk trochę popłakał o tej swojej stałej porze i zasnęła w wózku. Dałam jej wczoraj bobotic i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu zrobiła aż trzy wielkie kupy ledwo mieszczące się w pampersach.
nemosek mąż mój nie chce pomasować ale chyba go poszantażuje
rybko wpiszesz nam na listę? waga 5400g i 60 cm- 13 tygodni (7 korygowanych)

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Witamy powracające na forum mamy
__________________

24.12.2013 - Natalia

kOmorowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 07:46   #2931
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Pisalyscie o pampersach, Mikołaj jutro będzie miał 16 tyg a dziś wskoczylismy w rozmiar 4! Mały waży 7100. Nie mogę sobie przypomnieć kiedy zaczęliśmy 3 ale też jakoś wcześnie.

Taszanta fajna okazja z tym krzesełkiem, też chce polly kupić.

Jeszcze odnośnie glutenu, jak młody skończy 4 miesiące to zaczynam ekspozycję. Kupiłam kaszkę z bobovity bez cukru od 6 mies, to jest kaszka mleczna, będę dawać łyżeczką.
__________________



Edytowane przez ktosiula
Czas edycji: 2014-03-28 o 07:49
ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:00   #2932
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej hej, czytam codziennie i co planuje odpisać to coś mnie odrywa Teraz Zuza zasnęła to mam chwilę ale pasuje iść zjeść śniadanie.
Postaram się być codziennie, chociaż na chwile wpaść.

Póki co życzę miłego dnia wszystkim mamusiom i dzieciaczkom
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:30   #2933
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Exclamation Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

My tez 4 mamy, ważymy 7,7 [tak w szpitalu w ubraniu ważyliśmy] a 3 to jak Mały miał ja wie.. z 16tyg to już używaliśmy i użyliśmy baaardzo krótko,

Komorowska- już wpisuje!
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:47   #2934
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

W środę byliśmy na wizycie kontrolnej i szczepieniach. Mikołaj skończył 18 tyg. i waży 7820 g ma 68 cm. Rozwija się prawidłowo, tyko wszyscy się dziwią że taki duży, nie jest gruby po prostu duży, wygląda na 6 miesięcy.
Jeszcze używamy 3 ale już niedługo pociągniemy.

Wczoraj zaczęliśmy rozszerzanie diety. Mały dostał 4 łyżeczki marchewki, krzywił się ale troszeczkę połykał. Poza tym nie chce pić ani wody ani herbatki.
Gluten wprowadzać będziemy jak skończymy 5 miesiąc. ,
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:50   #2935
Ania_Frania1
Rozeznanie
 
Avatar Ania_Frania1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 788
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej hej
Witamy z Misia w tym pięknym dniu. Ją wciąż pod kocykiem - mama każe mi odpoczywać to sie słucham Słyszę że próbują sie uspac ale młoda wykorzystuje sytuację że matka padła i bajeruje babcię

Lineczka - a może ona przezywa zmniejszenie liczby kp ? może brakuje jej tej bliskości?

Ryba - witaj z powrotem. Dobrze że już macie ten zabieg za sobą. Świetnie sobie poradziliscie.

Sorento - dzięki za radę. Też zacznę pić codziennie profilaktycznie. Pijesz rozcienczony wodą czy tak na żywca? fajny dzień mieliście i diagnoza pozytywna. Jak macie nosić małego przodem?

Kociak i niunia - ale wam zazdroszczę biegania. ja do 8 tyg ciąży chodzilam 4 razy w tyg. na aerobik i biegalam a od porodu nie byłam ani razu bo nie ma miesiąca żebym nie chorowała z antybiotykiem :banghead: może w końcu sie uda na wiosne.

Słyszę że babcia sie nie dała i młoda padła na drzemkę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Ania_Frania1
Czas edycji: 2014-03-28 o 08:52
Ania_Frania1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 09:10   #2936
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witam i jaAnia waży 4200 czyli wciąż za mało w ciągu tyg przytyla tylko 50 g...coś jest nie tak, takie mam przeczucie, teraz podaje jej 60ml mleka, i stopniowo bedziemy porcje zwiekszac, jest wciąz dokarmiana sonda, dostała orzeczenie o niepelnosprawnosci az na piec lat. Dostane zasiłek na 200zl dobre i to sama wkładam jej sonde, choć to dla mnie straszne widząć jak malej sprawiam dyskomfort...znajoma zasegurowala ze to moze byc zespol zlego wchlaniania..mala jest tak drobna ze nadal uzywam pieluch rozmiaru2
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm

Edytowane przez agnieszka255
Czas edycji: 2014-03-28 o 09:14
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 09:54   #2937
magda_zp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 131
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Pisalyscie o pampersach, Mikołaj jutro będzie miał 16 tyg a dziś wskoczylismy w rozmiar 4! Mały waży 7100. Nie mogę sobie przypomnieć kiedy zaczęliśmy 3 ale też jakoś wcześnie.

Taszanta fajna okazja z tym krzesełkiem, też chce polly kupić.

Jeszcze odnośnie glutenu, jak młody skończy 4 miesiące to zaczynam ekspozycję. Kupiłam kaszkę z bobovity bez cukru od 6 mies, to jest kaszka mleczna, będę dawać łyżeczką.

my też wcześnie przeszliśmy na 3, nie wiem czy zużyłam dwa megaboxy 2, a potem od razu 3, teraz mam 2 megaboxy 3 w zapasie i nie kupuje nic więcej, bo coś mi się wydaje, że trzeba będzie na 4 przejsc - dwa tygodnie temu ważył 6,36 kg. Z ubrankami było podobnie, bardzo krótko nosił 56, teraz już jesteśmy na 68 (ze smyka body cool club są na styk), z niektórych firm 74 jest już ok, spodnie raczej 62 - 65 nosi.
magda_zp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 10:20   #2938
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Kociak=Zara tak mi się kojarzysz odkąd po raz pierwszy pochwaliłaś się gdzie pracujesz.
Zara i te piękne dzieciowe rzeczy
A tak z ciekawości zapytam miałaś jakąś zniżkę?W ogóle w tych odzieżowych sklepach dziewczyny dostają jakieś rabaty?
Kiedys pracowałam w drogerii to miałam 10 % upustu.
No zniżka jest - 15% (co przy Zarowych cenach to jest bardzo niewiele). No, ale na odchodne uzbierałam trochę bonów pracowniczych (dostałam na święta, urodzinowy, z okazji urodzenia dziecka i w marcu jeszcze się okazało, że inwentaryzacja za zeszły rok cały wyszła nam super i pomimo, że ja pracowałam tylko do połowy maja to należy mi się całość 300 zł bonów ), więc mam kasę żeby przefućkać na niunię.

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Doczytałam ostatnio o telefonie w kałuży, ale nie zakodowałam że on tam cały czas leży
No leży leży, bo on wpadł tam w tej kałuży w jakąś szczelinę jeszcze - nie wiem czy to jakiś kanał czy co to tam jest no bo nie było widać. A że kałuża to pół łydki to na pewno jeszcze nie wyschła....

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Jeszcze odnośnie glutenu, jak młody skończy 4 miesiące to zaczynam ekspozycję. Kupiłam kaszkę z bobovity bez cukru od 6 mies, to jest kaszka mleczna, będę dawać łyżeczką.
Dokładnie tą samą mam kaszkę i ruszam już za tydzień z kawałkiem

Próbuję się dodzwonić do przychodni ale chyba będę się musiała przejść. Tak coś trochę się martwię, bo Igula dość sporo ulewa jak jest na brzuszku (bez względu na to czy leży 0,5 godziny czy 3 godziny po posiłku). A że leży prawie cały czas uparciuch bo się przekręca, no to dużo ulewa. Do tego ostatnio zdarzyła się jedna taka zielona kupa i kilka takich żółto-zielonych. I jeszcze dość mało znowu przybrała - muszę ją znowu zacząć codziennie karmić dodatkowo o 24 Do tego jest płaczliwa (chociaż tu może być to skok albo ząbkowanie). No i nie wiem - może dobrze by było jakieś badania zrobić

Z tymi dziećmi to wiecznie coś! To się kiedyś skończy?
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 10:42   #2939
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

witam się po przerwie czytałam Was na bieżąco

Fajnie że nowe mamusie się zadomowiły
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 10:49   #2940
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

czesc

to ja manne robilam podobnie jak niunia tylko w wiekszej ilosci wody,

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość


Nadrabialam, bylam na bieżąco, ale sprawy osobiste mnie tak pochlonely ze nic nie pamietm prawie..

My ju po 'operacji" [dla mnie to zabieg, ale ze pod narkozą to wpisane jako operacja] maly byl bardzo dzielny. byl 17h na czczo i jak dorwal sie do butli to puscic nie chcial. we wtorek ma sciagniecie szwow [ chodzi o to uszko, bo z raczka za 2 lata najwczesniej] . w szpitalu traktowali nas meeega dobrze, Kacper byl pacjentem ordynatora to wiecie ;p
ja troche nerwow stracilam przez ten placz ale co sie dziwic, jak go wybudzili, ten w szoku, glodny, boli go, ma jakas opaske na glowie, rurki, kroplowki.. dzis w nocy mial jeszcze goraczke ale w sumie nie wiem czy zeby czy od tego uszka.
W szpitalu okazalo sie ze maly jest odwodniony i ma bakterie liczne w moczu [ w srode robilam badania i bylo ok, a w nd wyszły juz liczne bakterie] dostal leki, kroplowki i mamy zalecenie duuuuuuuuuzo pic.
Coraz bardziej nam ulewa, broblemy z brzuchem nadal ale radzilam sie pediatry i podajemyto co sprawdzone by moc podawac miesko i ryby pozniej bo jestesmy dos 'opoznieni' w rozszerzaniu .. i prowadzimy zeszyt do konca maja, dzien po dniu, z wszystkimi reakcjamil:brzyd al:

MAMY juz ząbka na zewnątrz
dzileny pacjent, buziaki dla niego,
za zabka,

sorento dobrze ze wszystko ok,

paulina przypomnialas mi ze tez musze henne zrobic

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Z tymi dziećmi to wiecznie coś! To się kiedyś skończy?
raczej nie


kurcze urokiem mieszkania w wiezowcu jest to ze non stop ktos robi remont, dzis zaczeli wiercic w naszym pionie, szymek panicznie sie boi wiec juz o 9 wyszłam z domu, zaprowadzilam go do mojej mamy a my z mateuszem wrocilismy na chwile ogrzac sie
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 14:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.