Po co są inni ludzie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-30, 11:47   #1
Yin
Rozeznanie
 
Avatar Yin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Katowice
Wiadomości: 639

Po co są inni ludzie ?


Nauczyłam się radzić sama z problemami, sama sobie pomagać w różnych kwestiach, praktycznie wszystkich łącznie z przeprowadzką. Czemu ? Zmusiło mnie do tego życie. Każdy w pewnym momencie gdy mi było ciężko pomyślał o własnym t...u.

Więc tak naprawdę po co są inni ludzie ? Po co są przyjaźnie i związki skoro człowiek może sam sobie poradzić z wszystkim ? Super jeśli spotkamy kogoś kto chce od nas pomocy a co jeśli ktoś od nas tej pomocy nie chce ? Po co nam ktoś skoro umiemy pogodzić się z samotnościa i sami sobie urządzać czas ?

Jak wyglądają relacje osoby samowystarczalnej ?
Yin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:04   #2
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Też tak sądzę. Sama sobie radzę ze wszystkim, nie mam w nikim oparcia, no w rodzicach finansowe po części. Dzieciństwo nauczyło mnie, że moje problemy są moimi problemami i muszę sobie sama radzić. Całkiem niedawno zakończyłam znajomość z przyjaciółką... Wrzeszczała, że jestem outsiderką, że zawsze trzymam się z boku, że jestem zamknięta w sobie i nie dopuszczam do siebie nikogo. I chyba miała rację. Straszne przeżycia z dzieciństwa sprawiły, że nikomu o tym nie opowiadam.
Ale ostatecznie spotkałam kogoś, kto nieco mnie "naprawił". Facet, który prawił komplementy, pomagał, wspierał, był i doszłam do wniosku, że tacy ludzie się przydają. By dzielić z nimi smutki i radości, by się do nich przytulać, poradzić. Życie jest ciężkie bez innych i outsideryzm też ma swoje granice. Mówi to zagorzała fanki bycia samotną. Tak na dobrą sprawę, to mało jest ludzi, którzy mnie na dzień dobry nie męczą, których towarzystwo lubię.
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:30   #3
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Choćby po to żeby samotność była wyborem, a nie przymusem. Żeby stuprocentowa samodzielność nie była opcją.
Jestem intrwertykiem, jestem samowystarczalna, zawsze lubiłam samotność - ale dużo bardziej to doceniam, gdy mogę zawołać kogoś, żeby mi to gniazdko naprawił (potrafię, ale nie lubię bawić się z taką elektryką), pomilczeć w otoczeniu osób, które mnie nie krytykują za to, że siedzę z blokiem na kolanach i rysuję zamiast rozmawiać/grać z nimi, mogę wyjść na spacer/ do innego pokoju, bo mam dość bycia razem, ale zawsze mogę wrócić. Drugi człowiek jest przede wszystkim potrzebny do rozwoju, do rozmów, poszerzania horyzontów, zdobywania nowej wiedzy, do dzielenia razem radości, do dawania. I przede wszystkim do czucia - a to już ciężko wyrazić jakimikolwiek słowami.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:38   #4
marzycielka_
Rozeznanie
 
Avatar marzycielka_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: miasto królów polskich
Wiadomości: 580
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Mnie też zycie nauczyło tego żeby radzić sobie samej, ludzie zazwyczaj nas widzą jak nas potrzebują, ale są tez tacy którzy bezinteresownie podadzą nam pomocną dłoń ale bardzo rzadko.

Niby czasami jest nam źle z innymi ale jakby tak pomyśleć że na dłuższą metę nie mamy nikogo obok to co? Jak byśmy żyli?

Jesteśmy stworzeni do życia w stadzie, a to że spotykamy na swojej drodze ludzi którzy tylko patrzą jak nas wykorzystac i zniszczyć to już inna kwestia.
Sztuką jest trafić na człowieka który bedzie nam w pełni odpowiadał i przy kim będziemy się dobrze czuć.
__________________
marzycielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 13:39   #5
Decadence
Rozeznanie
 
Avatar Decadence
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 689
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Z ludźmi, którzy nas wspierają jest łatwiej. Czasami kilka dobyrch słów i świadomość, że nei jesteśmy sami jest bardzo motywująca.
__________________
Moja fotografia - polubiajcie, będzie mi bardzo miło
www.facebook.com/MKownackaFilmPhoto
Decadence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 13:47   #6
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: Po co są inni ludzie ?

hmm...kilka miłych słow, towarzystwo,uśmiech,razem spędzony czas
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 14:21   #7
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Po co są inni ludzie ?

są eksperymenty gdzie myszki zostawiają same, pozbawione innych myszek. stają się one smutne, mają przytępiony wzrok skierowany w sufit. jesteśmy istotami stworzonymi do wspólnego życia, dobra. co po sukcesach, skoro nie masz ich z kim dzielić? dobro się rozmnaża bardzo szybko, np. taki uśmiech.
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 15:28   #8
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Też lubię samotność, ale nie przez cały czas - z ludźmi trzeba mieć kontakt.
Co do przyjaźni hmm.... - ciężko dzisiaj spotkać osobę godną zaufania. Owszem, pogadam z moimi dobrymi koleżankami, coś tam im powiem, ale nie za dużo. Większość rzeczy wolę zachować dla siebie. Moją prawdziwą przyjaciółką jest siostra - z nią mogę pogadać o wszystkim. Na moich poprzednich koleżankach przejechałam się parę razy
Co do samowystarczalności - bardziej nazwałabym to zaradnością, dojrzałością - samemu radzenie sobie ze swoimi problemami, bez przeprowadzania ankiet wśród znajomych, umiejętność przykręcania śrubek, drobnych napraw itd.
Człowiek w głębokiej samotności 24h zaczyna dziwaczeć jak dla mnie.
Związki, przyjaźnie, rodziny są po to żeby nas wspierać, motywować, dowiedzieć się jakiś przydatnych rzeczy czy po prostu się odstresować od codziennych problemów.
Jeżeli opowiesz komuś bliskiemu o swoich problemach to masz wsparcie, motywację, jesteś silniejszą osobą żeby to coś pokonać
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 15:58   #9
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Mi inni pomagają żyć. Pomaga mi świadomość, że mam koło siebie osoby (sprawdzone), które wyciągną do mnie rękę, gdy będę mieć problemy, rozśmieszą, gdy będę smutna, zrobią ze mną masę głupich rzeczy. Miło jest, gdy widzę, że jestem akceptowana, lubiana i mogę gadać suchary, a moi przyjaciele nie załamią się ich poziomem Mam nadzieję, że moi bliscy też mają we mnie wsparcie i czują się ze mną równie dobrze jak i ja z nimi.
No i fakt, sama załatwiam sprawy, staram się nikomu nie zawracać głowy rzeczami, które sama jestem w stanie zorganizować, ale czasem jest fajnie móc zrzucić z siebie ciężar pewnych obowiązków i kłopotów.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 05:38   #10
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Cytat:
Napisane przez Yin Pokaż wiadomość
Nauczyłam się radzić sama z problemami, sama sobie pomagać w różnych kwestiach, praktycznie wszystkich łącznie z przeprowadzką. Czemu ? Zmusiło mnie do tego życie. Każdy w pewnym momencie gdy mi było ciężko pomyślał o własnym t...u.

Więc tak naprawdę po co są inni ludzie ? Po co są przyjaźnie i związki skoro człowiek może sam sobie poradzić z wszystkim ? Super jeśli spotkamy kogoś kto chce od nas pomocy a co jeśli ktoś od nas tej pomocy nie chce ? Po co nam ktoś skoro umiemy pogodzić się z samotnościa i sami sobie urządzać czas ?

Jak wyglądają relacje osoby samowystarczalnej ?
Strasznie jednostronnie ujęłaś temat. Tobie może nie są potrzebni inni ludzie, ale może Ty jesteś potrzebna innym ludziom? I tu nie chodzi o pomoc przy przeprowadzce, czy pożyczenie pieniędzy. Czasem bycie przy kimś, wysłuchanie kogoś daje tej osobie bardzo wiele. Nikt nie jest samotną wyspą, jesteśmy częścią archipelagu- powiązaną z innymi wyspami i wzajemnie od siebie zależną. Śmiem sobie pochlebiać, że w trudnych sytuacjach sama sobie radzę, ale wiem, że nie wszyscy sa tacy silni psychicznie, jak ja. Każdy jednak potrzebue czasem pomocy, a to, że się do tego nie przyznaje wcale nie świadczy o tym, że tej pomocy nie potrzebuje.

Jest też róznica między byciem samą z wyboru a byciem samotną. Bycie samą to wybór a samotność to choroba cywilizacyjna naszych czasów. Niesie jedynie zgorzknienie, rozczarowanie i zawód.

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;45815915]Mi inni pomagają żyć. Pomaga mi świadomość, że mam koło siebie osoby (sprawdzone), które wyciągną do mnie rękę, gdy będę mieć problemy, rozśmieszą, gdy będę smutna, zrobią ze mną masę głupich rzeczy. Miło jest, gdy widzę, że jestem akceptowana, lubiana i mogę gadać suchary, a moi przyjaciele nie załamią się ich poziomem Mam nadzieję, że moi bliscy też mają we mnie wsparcie i czują się ze mną równie dobrze jak i ja z nimi.
No i fakt, sama załatwiam sprawy, staram się nikomu nie zawracać głowy rzeczami, które sama jestem w stanie zorganizować, ale czasem jest fajnie móc zrzucić z siebie ciężar pewnych obowiązków i kłopotów.[/QUOTE]
No i chyba o to w tym wszystkim chodzi!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 06:35   #11
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Po co są inni ludzie ?

To okropnie smutne, co piszecie. Ja potrzebuję ludzi, żeby po prostu żyć. Sukcesy mniej cieszą, porażki mają jeszcze bardziej gorzki smak, kiedy obok nie ma kogoś, z kim można by się tym podzielić. Lubię to uczucie, że mogę komuś zaufać, po prostu dla kogoś być, w drugą stronę również czyni mnie to szczęśliwą, to uczucie bycia dla kogoś oparciem, kimś ważnym, kto wysłucha, pomoże, rozśmieszy.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 07:09   #12
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Inni ludzie nadają sens naszemu życiu. Żyjemy dla innych ludzi. Dla ludzi na których nam zależy. Kiedy żyjemy tylko dla siebie życie traci całkowity sens.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 10:18   #13
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Myślę, że inni ludzie są nam potrzebni. Ja sama jestem typem samotniczki i outsidera ale mam kilka osób z którymi mogę pogadać, pożartować a czasami po prostu pobyć. Mobilizują mnie do działania, pocieszają gdy jest gorzej, cieszą się ze mną gdy jest lepiej. Grunt to trafić na takich odpowiednich ludzi i oddzielić ich od tych nie wartych naszej uwagi a nie jest to zadanie łatwe
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 10:27   #14
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Pytanie "po co są" już zakłada przedmiotowe ich traktowanie. Po nic. Oni nie są dla ciebie, tylko dla siebie. Jak ci do niczego niepotrzebni, to nie musisz z nimi wchodzić w relacje. Są jednak tacy, którym inni są potrzebni, bo mają potrzebę kontaktu, relacji, współodczuwania.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 10:36   #15
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Po co są inni ludzie ?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;45822230]To okropnie smutne, co piszecie. Ja potrzebuję ludzi, żeby po prostu żyć. Sukcesy mniej cieszą, porażki mają jeszcze bardziej gorzki smak, kiedy obok nie ma kogoś, z kim można by się tym podzielić. Lubię to uczucie, że mogę komuś zaufać, po prostu dla kogoś być, w drugą stronę również czyni mnie to szczęśliwą, to uczucie bycia dla kogoś oparciem, kimś ważnym, kto wysłucha, pomoże, rozśmieszy.[/QUOTE]

Nie do końca - bo - jak osiągałam do tej pory jakiś sukces, to zaraz się pojawiało kilkoro ojców tego sukcesu albo zazdrosne uśmieszki i gadki.
Ostatnio mnie rozczarowała osoba którą uważałam za przyjaciółkę i taka jeszcze jedna dobra znajoma też mnie zawiodła. Ta pierwsza całokształtem zachowań wobec mnie, a ta druga - że jak potrzebowałam pomocy i dzwoniłam to odrzucała połączenie.
A jej też pisałam sms że potrzebuję pomocy. A sie z łaska odezwała na drugi dzien czy coś chciałam bo miała urodziny matki i nie mogła gadać.

Także praktycznie mi się popierniczyło ostatnio
Ale to dobrze że teraz bo lepiej późno niż wcale.
Poza tym wolę liczyć na siebie bo nikt mi sie pomaga a łape duzo osób wyciąga.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 11:04   #16
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
Ta pierwsza całokształtem zachowań wobec mnie, a ta druga - że jak potrzebowałam pomocy i dzwoniłam to odrzucała połączenie.
A jej też pisałam sms że potrzebuję pomocy. A sie z łaska odezwała na drugi dzien czy coś chciałam bo miała urodziny matki i nie mogła gadać.
Mimo wszystko wymaganie że przyjaciel w każdej chwili rzuci absolutnie wszystko i pobiegnie ratować też jest lekką przesadą. Czasami serio nie można odebrać telefonu...
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 11:08   #17
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Nie że rzuci wszystko i pobiegnie pomagać, a sytuację miałam naprawdę niefajna i podbramkową. I wyobraź sobie że mi pomogła obca osoba.
A ja tej lasce zawsze pomagałam, wysłuchiwałam ja itp. Nawet dla niej przeprojektowywałam swoje plany i to często! wiem - głupia byłam.
A jak ktoś do mnie dzwoni to ja prawie zawsze od razu odbieram! Albo oddzwaniam jak tylko mogę. A ona jes tosobą co lubi nie odbierac i nie uwierzę że prawie nigdy nie moze gadać.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 11:29   #18
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
A ona jes tosobą co lubi nie odbierac i nie uwierzę że prawie nigdy nie moze gadać.
I ma takie prawo, nikt nie musi trzymać telefonu przy sobie 24h/d bo ty tego chcesz. I nie ma to nic wspólnego z przyjaźnią - po prostu innym stylem bycia niż twój.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 12:06   #19
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
Nie do końca - bo - jak osiągałam do tej pory jakiś sukces, to zaraz się pojawiało kilkoro ojców tego sukcesu albo zazdrosne uśmieszki i gadki.
Ostatnio mnie rozczarowała osoba którą uważałam za przyjaciółkę i taka jeszcze jedna dobra znajoma też mnie zawiodła. Ta pierwsza całokształtem zachowań wobec mnie, a ta druga - że jak potrzebowałam pomocy i dzwoniłam to odrzucała połączenie.
A jej też pisałam sms że potrzebuję pomocy. A sie z łaska odezwała na drugi dzien czy coś chciałam bo miała urodziny matki i nie mogła gadać.

Także praktycznie mi się popierniczyło ostatnio
Ale to dobrze że teraz bo lepiej późno niż wcale.
Poza tym wolę liczyć na siebie bo nikt mi sie pomaga a łape duzo osób wyciąga.
Gdyby ludzie z mojego otoczenia odstawiali zazdrosne uśmieszki i gadki to... po prostu przestaliby być ludźmi z mojego otoczenia

Natomiast z tym telefonem, no to wiesz, różnie bywa, sytuacje losowe, czasami naprawdę, jak pisała wcześniej Hibiku, po prostu nie można odebrać, smsa może nie odczytała, znam takich co wiecznie nie wiszą na komórce i potrafią ją na przykład w domu zostawić, wiesz, gdybym przykładowo siedziała w pracy, a do mnie by wydzwaniała moja przyjaciółka, no to bym nie odebrała, ale czy to powód żeby mnie brać za złą osobę? No nie sądzę.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 13:15   #20
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Po co są inni ludzie ?

Niektórzy po prostu mają dobrych przyjaciół, którzy nie tylko nie wypną, ale i również nie wypięli się na nich w jakiejś sytuacji. Współczuję doświadczeń.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 14:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.