Płacić za czynsz czy nie płacić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 13:48   #31
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

No ale co by mi dało to, że bym podpisała sama umowę z właścicielem? To poszukałby kogoś nowego, a dziewczyny nie chcą właśnie z nikim obcym mieszkać. Gdyby chciały to bym kogoś szukała dalej, a tak patrzyłam tylko wśród znajomych i nikogo nie znalazłam. Więc i tak dalej byłby problem. Poza tym jeszcze jakiś czas temu nie wiedziałam, że w tym roku tak wcześniej skończę semestr. I nie jestem żadna wyrachowana, bo od trzech lat płacę we wakacje czynsz mimo, że mnie nie ma w mieszkaniu, które wynajmuję.

Poza tym nie sugerowałam im nawet, że mogłabym nie płacić. Rozmawiałyśmy tylko, że byłoby dobrze kogoś znaleźć na moje miejsce, ale się nie udało. Napisałam już, że zadeklarowałam się, że normalnie płacę swoją część od maja.

Chciałam tylko znać opinię innych, bo nie zawsze jestem pewna czy dobrze robię. To takie dziwne?

Dobra. Nie było tematu.

Edytowane przez Magically
Czas edycji: 2014-04-24 o 13:56
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 15:47   #32
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

Sama powinnaś zaoferować, że zostaniesz i tak powinno być. Ale wymuszanie na Tobie przez te współlokatorki uważam za niegrzeczne i nie na miejscu.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:02   #33
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

Cytat:
Napisane przez Magically Pokaż wiadomość
No ale co by mi dało to, że bym podpisała sama umowę z właścicielem? To poszukałby kogoś nowego, a dziewczyny nie chcą właśnie z nikim obcym mieszkać. Gdyby chciały to bym kogoś szukała dalej, a tak patrzyłam tylko wśród znajomych i nikogo nie znalazłam. Więc i tak dalej byłby problem. Poza tym jeszcze jakiś czas temu nie wiedziałam, że w tym roku tak wcześniej skończę semestr. I nie jestem żadna wyrachowana, bo od trzech lat płacę we wakacje czynsz mimo, że mnie nie ma w mieszkaniu, które wynajmuję.

Poza tym nie sugerowałam im nawet, że mogłabym nie płacić. Rozmawiałyśmy tylko, że byłoby dobrze kogoś znaleźć na moje miejsce, ale się nie udało. Napisałam już, że zadeklarowałam się, że normalnie płacę swoją część od maja.

Chciałam tylko znać opinię innych, bo nie zawsze jestem pewna czy dobrze robię. To takie dziwne?

Dobra. Nie było tematu.
To jest niewątpliwy minus-nie ma się wpływu na to, komu właściciel wynajmie inne pokoje.
W sumie jakby się zastanowić, to Twoje współlokatorki też nie zachowują się w porządku i są mało życzliwe. Można nie chcieć mieszkać z kimś obcym, ich prawo. Ale to trochę nieładnie.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:17   #34
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

Co Cie interesuje, czy dziewczyny chca z kims obcym mieszkac?Kurcze, to nie przedszkole. Na Twoim miejscu bym szukała im kogos i tyle. Nie bedzie Cie nie miesiąc, nie dwa, nie trzy, ale pieć? tak? to niemal pół roku, ja bym wypowiedziała umowe. Nie mieszkam, nie płacę, proste.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:58   #35
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Co Cie interesuje, czy dziewczyny chca z kims obcym mieszkac?Kurcze, to nie przedszkole. Na Twoim miejscu bym szukała im kogos i tyle. Nie bedzie Cie nie miesiąc, nie dwa, nie trzy, ale pieć? tak? to niemal pół roku, ja bym wypowiedziała umowe. Nie mieszkam, nie płacę, proste.

Tu się częściowo zgodzę z koleżanką:
Żeby było fair, to albo płacisz do końca umowy, albo szukasz kogoś na swoje miejsce. Ale to, że koleżanki nie chcą mieszkać z kimś obcym, to jest w sumie ich problem, a nie Twój. Oczywiście wszystko z granicach rozsądku - jakbyś sprowadziła im żula z ulicy, to mógłby być problem, ale jeśli będzie to jakaś normalna dziewczyna to bez problemu. Nie napisałaś jeszcze o jaki pokój chodzi - jednoosobowy, czy miejsce w dwójce - jeśli jednoosobowy to w ogóle bym się nie przejmowała, tylko próbowała szukać kogoś dalej na swoje miejsce. Gorzej z miejscem w dwojce. Jeśli nie znajdziesz - bądź odpowiedzialna i płać do końca..
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 19:59   #36
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

Też uważam, że powinnaś szukać kogoś na swoje miejsce, niezależnie od tego co mówią koleżanki. Dopiero jakbyś nawet kogoś obcego nie znalazła to powinnaś (no, może nie powinnaś, ale kulturalnie postąpisz jeśli to zrobisz) płacić ten czas. Jeszcze zależy jaki jest Twój status finansowy, bo jeśli dla Ciebie wydawanie tych 400 zł za nic przez kilka miesięcy to pikuś to mogła byś to olać, ale jeśli to dla Ciebie coś to lepiej spróbować.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 20:23   #37
Bothi
Rozeznanie
 
Avatar Bothi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 591
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
bo jeśli dla Ciebie wydawanie tych 400 zł za nic przez kilka miesięcy to pikuś to mogła byś to olać, ale jeśli to dla Ciebie coś to lepiej spróbować.
Autorka pisała w pierwszym poście, że to dla niej duży wydatek.

Autorko, nie przejmuj się tym, że koleżanki nie chcą mieszkać z obcą osobą tylko szukaj kogoś na swoje miejsce. Dla mnie to absurd, że będziesz płaciła za 5 miesięcy nieobecności, bo koleżanki mają widzimisię.
Bothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 22:12   #38
Zalogofana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 54
Dot.: Płacić za czynsz czy nie płacić?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Płać i płacz, trzeba było myśleć wcześniej. Nawet te 100 zł na minus w każdym miesiącu może kogoś zarżnąć finansowo. Jeśli masz umowę do wakacji to nie masz innej opcji.
Dokładnie, to prawie tak jakbyś je okradła o tą stówkę.

asia_aisa uśmiałam się na wątku o probówkach, zamknęli
Zalogofana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-24 23:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.