Jak mam przestać go kochać? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 15:58   #1
lipali95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 80

Jak mam przestać go kochać? :(


Byliśmy razem około miesiąca. Koniec nastąpił w październiku. Wyjechał na studia do innego miasta, studiuje tam od kilku lat, ale nie myślałam że to zmieni jego uczucia. Wyjechał, ograniczał kontakt, oddalal się coraz bardziej, w końcu oskarżył mnie o coś czego nie zrobilam, nie chciał w ogóle zrozumieć, że tak nie jest. To zapewne tylko pretekst, bo nie umiał w teraz powiedzieć że to koniec... Przeżyliśmy razem cudowny miesiąc, cudowne chwile, byl czuły, troskliwy, do tego inteligentny i po prostu idealny. I wtedy właśnie urwał kontakt nawet nie mówiąc mi w twarz, że to koniec... Płakałam, cierpiałam, nie mogłam normalnie funkcjonować. Potem w moim życiu pojawił się inny chłopak, ale po kilku zbliżeniach zrozumiałam, że Nie dorówna tamtemu, że nic poważnego z tego nie będzie, powiedziałam mu że możemy się przyjaźnic, a zobaczymy co przyniesie czas. (chciałam na spokojnie ogarnąć te sprawy) wtedy on powiedział, że oczywiście po czym po kilku dniach zaczął stroić fochy, jakby się obraził, nie wiem... Oddalił się ode mnie, a ja wtedy znowu poczułam tęsknotę za moim byłym, od dawna tak się nie czułam... Gdy zaczynałam się uspokajać w święta jadąc przez jego miejscowość spotkałam go przy drodze, minęłam go, ale spotkałam się z nim wzrokiem. Zawsze kochałam jego spojrzenie, w jednym momencie wróciły wszystkie wspomnienia, nie wiem jak mam żyć... Tak bardzo za nim tęsknię, tak kocham. Może gdybym go wtedy nie zobacz tła... A tak... Nie widzę sensu życia. Był dla mnie wszystkim. Czy jest jakiś sposób, żebym przestała tak o nim myśleć, żebym przestała go kochać? Już nie daję rady, żaden mężczyzna w moich oczach mu nie dorównuje. Boje się, że już do nikogo się nie zbliże...
lipali95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 16:07   #2
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Cytat:
Napisane przez lipali95 Pokaż wiadomość
Byliśmy razem około miesiąca. Koniec nastąpił w październiku. Wyjechał na studia do innego miasta, studiuje tam od kilku lat, ale nie myślałam że to zmieni jego uczucia. Wyjechał, ograniczał kontakt, oddalal się coraz bardziej, w końcu oskarżył mnie o coś czego nie zrobilam, nie chciał w ogóle zrozumieć, że tak nie jest. To zapewne tylko pretekst, bo nie umiał w teraz powiedzieć że to koniec... Przeżyliśmy razem cudowny miesiąc, cudowne chwile, byl czuły, troskliwy, do tego inteligentny i po prostu idealny. I wtedy właśnie urwał kontakt nawet nie mówiąc mi w twarz, że to koniec...
Faktycznie, chodzący ideał Na szczęście jesteś na tyle młoda, że zdążysz jeszcze poznać innych "czułych, troskliwych, inteligentnych", tylko nigdy już nikogo nie określaj jako "ideał", bo ich po prostu na tej ziemi nie ma Ani Ty nie jesteś idealna, ani nikt z nas. I jak zaczniesz podchodzić do życia na tej zasadzie, to będzie Ci o wiele łatwiej. Bo nikogo nie postawisz na piedestale, tak jak zrobiłaś to z nim. Byliście razem TYLKO miesiąc i naprawdę nie warto zajmować dłużej myśli facetem, który Cię potraktował tak jak to opisałaś powyżej...

A do tego jeśli facet w trakcie miesiąca bycia razem został dla Ciebie wszystkim jak to opisujesz i nie widzisz sensu życia, to zastanów się czy jednak nie powinni dla Ciebie bardziej być wszystkim Twoi rodzice bo żyją z Tobą znacznie dłużej niż miesiąc i powinni być bardziej Twoim punktem odniesienia niż chłopak, który przed powrotem na studia zarwał dziewczynę a potem ją rzucił...
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2014-04-27 o 16:09
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 17:41   #3
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Myślałam że będzie tu historia kobiety po kilkuletnim związku, może małżeństwie, generalnie czymś długotrwałym i stałym a tu...

Cytat:
Napisane przez lipali95 Pokaż wiadomość
Byliśmy razem około miesiąca.
dziewczyno to zwyczajne zauroczenie, a nie miłość... nie nakręcaj się, a przejdzie.
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 17:58   #4
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Kochac? Po miesiacu?
__________________
Do to the beast.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 20:54   #5
lipali95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 80
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Dobrze, nie odpowiadajcie zatem w tym wątku, jeśli nie rozumiecie zupełnie mojej sytuacji. Dodałam ten wątek dla osób, które byłyby chętne jakoś mi pomóc, a nie wypominać moje słabości i naśmiewać się z tego. To wszystko.
lipali95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:15   #6
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Cytat:
Napisane przez lipali95 Pokaż wiadomość
Dobrze, nie odpowiadajcie zatem w tym wątku, jeśli nie rozumiecie zupełnie mojej sytuacji. Dodałam ten wątek dla osób, które byłyby chętne jakoś mi pomóc, a nie wypominać moje słabości i naśmiewać się z tego. To wszystko.
dałam Ci radę, żebyś się nie nakręcała a Ci przejdzie, byliście razem miesiąc, to bardzo mało, nawet się nie znacie tak naprawdę, znajdź sobie jakieś zajęcie, hobby, spróbuj - miesiąc to tak naprawdę nic.
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:18   #7
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Pół roku przeżywasz chłopaka który po miesiącu miał Cię w tyle. To smutne. Standardowe rady to: zajmij się sobą, swoimi pasjami, weź się do nauki, zacznij uprawiać sport, odśwież kontakt z koleżankami, idź na zakupy, wspominając byłego upij się do . Ta ostatnie wydaje mi się najlepsza. Na nic więcej chłopaczek który nawet nie ma odwagi zadzwonić i powiedzieć że to koniec nie zasługuje.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 21:42   #8
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

padłam na cycki po pierwszym zdaniu..
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:47   #9
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;46206688]dałam Ci radę, żebyś się nie nakręcała a Ci przejdzie, byliście razem miesiąc, to bardzo mało, nawet się nie znacie tak naprawdę, znajdź sobie jakieś zajęcie, hobby, spróbuj - miesiąc to tak naprawdę nic.[/QUOTE]

Dokładnie, popieram
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 22:33   #10
lipali95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 80
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Cytat:
Napisane przez Marudna Krolewna Pokaż wiadomość
padłam na cycki po pierwszym zdaniu..
Cieszę się, że ludzkie nieszczęście aż tak poprawia Ci humor
lipali95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 22:46   #11
marcia_pomocy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 59
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Ja Cie rozumiem. Mozna pokochac kogos w jeden wieczor woec nie rozumoem szydzenia ze tylko miesiac. Chcialabym Ci powiedziec JAK ZAPOMNIEC..ale szukam sma tego sposobu 3maj sie cieplo
marcia_pomocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 23:21   #12
OpusPocus
Raczkowanie
 
Avatar OpusPocus
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Nie rozumiem nagonki tutaj . Miesiąc, rok, czy 5 lat - każdy rozstania i związki przeżywa inaczej, jedna osoba po miesiącu się zdąży zakochać na zabój, innej po roku związku uda się zapomnieć o ex partnerze w ciągu tygodnia... A dziewczyna w wątku prosi o wsparcie, a nie ocenę, czy mogła się zakochać, czy nie.

Do autorki: musisz po prostu przewegetować jakoś ten okres. Nie ma recepty na odkochanie się - potrzeba czasu. Słuchaj muzyki, oglądaj seriale, staraj się zawsze być zajęta.
OpusPocus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 23:24   #13
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Opus - jak dla mnie, można się zakochać po miesiącu. No problem. Problem pojawia się wtedy, kiedy po miesiącu deklaruje się "Nie widzę sensu życia. Był dla mnie wszystkim." - bo to jest mega turbo hiper niepokojące. I oby z czasem przeszło, oby po jakimś czasie zrozumiała, że tak nie można.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 23:24   #14
falling_rain
Raczkowanie
 
Avatar falling_rain
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 178
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

noo, przestańcie, dziewczyna jest młoda (95 to jak rozumiem Twój rocznik, Autorko? ), wtedy miesiąc potrafi mieć naprawdę ogromne znaczenie. zwłaszcza, jesli to pierwszy związek, pierwszy chłopak.
nie mogę Ci, Autorko, napisać tutaj nic odkrywczego- jedynie tylko zapewnić Cię, że to na pewno przejdzie, i z pewnością zakochasz się jeszcze raz (a może i nawet nie raz!) w życiu. teraz to pewnie dla Ciebie abstrakcja, ale niedługo sama zobaczysz
tak jak napisała ama4, staraj sie nie idealizować. to naprawdę komplikuje zycie. pomyśl- ten chłopak potraktował Cię naprawdę nie w porządku, znikając bez słowa- złamał Ci serce i to zrozumiałe, że cierpisz. daj sobie krótki okres, parę dni, na wypłakanie się, na powspominanie i pławienie się w żalu, a potem utnij temat. odganiaj każdą myśl o nim, usuń jego numer tefonu/facebooka/maila i wszystko, i zacznij żyć jakby go nie było. pewnie będzie ciężko z początku, nie pakuj się na razie w żadne relacje "na zapchaj dziure"- bo to przyniesie więcej szkody niż pożytku, ale po pewnym czasie poczujesz ulge, gwarantuje. trzymaj sie
falling_rain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 09:12   #15
kasiakasia1990
Przyczajenie
 
Avatar kasiakasia1990
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

No właśnie idealizujesz chłopaka co jest akurat normalne jeśli jesteś w nim zakochana, ale on zupełnie nie zasługuje na tytuł "chłopak idealny". Jedyna radą na to żebyś o nim zapomniała jest odwrócić myśli od niego, zajmij się czymś (masz jakieś hobby?), czytaj książki, umawiaj się ze znajomymi, zacznij uprawiać jakiś sport, takie zajęcie myśli czymś zupełnie innym pomaga i nawet sama się nie zorientujesz kiedy "idealny" chłopak wyparuje z Twojej głowy Pamiętaj też o tym żeby na siłę nie wspominać o nim, gdy tylko coś Ci się przypomni odwróć uwagę od tego! Ciągle skupiasz się na tym konkretnym chłopaku a tyle fajnych okazji na poznanie kogoś nowego normalnie Ci ucieka(wiem bo sama miałam w głowie tylko jednego faceta, który wtedy był takim samym ideałem jak twoja sympatia a z upływem czasu zaczęłam sobie zadawać pytanie: "co ja w nim widziałam?!") a uwierz, że prędzej czy później jeśli zaczniesz dostrzegać innych to były chłopak będzie tylko wspomnieniem a Ty się będziesz śmiała z całej sytuacji
kasiakasia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 09:28   #16
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Cytat:
Napisane przez falling_rain Pokaż wiadomość
noo, przestańcie, dziewczyna jest młoda (95 to jak rozumiem Twój rocznik, Autorko? ), wtedy miesiąc potrafi mieć naprawdę ogromne znaczenie. zwłaszcza, jesli to pierwszy związek, pierwszy chłopak.
nie mogę Ci, Autorko, napisać tutaj nic odkrywczego- jedynie tylko zapewnić Cię, że to na pewno przejdzie, i z pewnością zakochasz się jeszcze raz (a może i nawet nie raz!) w życiu. teraz to pewnie dla Ciebie abstrakcja, ale niedługo sama zobaczysz
tak jak napisała ama4, staraj sie nie idealizować. to naprawdę komplikuje zycie. pomyśl- ten chłopak potraktował Cię naprawdę nie w porządku, znikając bez słowa- złamał Ci serce i to zrozumiałe, że cierpisz. daj sobie krótki okres, parę dni, na wypłakanie się, na powspominanie i pławienie się w żalu, a potem utnij temat. odganiaj każdą myśl o nim, usuń jego numer tefonu/facebooka/maila i wszystko, i zacznij żyć jakby go nie było. pewnie będzie ciężko z początku, nie pakuj się na razie w żadne relacje "na zapchaj dziure"- bo to przyniesie więcej szkody niż pożytku, ale po pewnym czasie poczujesz ulge, gwarantuje. trzymaj sie
dziewczyna rozpacza już od października ....
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 09:42   #17
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
dziewczyna rozpacza już od października ....
właśnie, minęło 6-7 miesięcy od rozstania, związek miesięczny, naprawdę nie ma co jej po głowie głaskać bo pomyśli że to normalne i jeszcze potrwa drugie tyle... rozumiem zauroczenie, ale słowo: kocham to większy kaliber, poza tym zaczęło być dobrze a zobaczyła go i znowu wszystko wróciło - trzeba się zająć sobą i spróbować chociaż nie myśleć, wiem: łatwo się mówi - ale ludzie, to był miesięczny związek.

autorko - znajdź sobie dużo zajęć, to zauroczenie, przejdzie, po prostu nie nakręcaj się.
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 12:28   #18
Kocica84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 320
Dot.: Jak mam przestać go kochać? :(

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;46203149]Myślałam że będzie tu historia kobiety po kilkuletnim związku, może małżeństwie, generalnie czymś długotrwałym i stałym a tu...



dziewczyno to zwyczajne zauroczenie, a nie miłość... nie nakręcaj się, a przejdzie.[/QUOTE]

Tez tak myśleSpotkasz jeszcze fajniejszego faceta który zawróci ci w głowie tak ze zapomnisz o tym fatalnym zauroczeniu i pokochasz na nowo Tego kwiata pół świata
Kocica84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 13:28:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.